Προς το περιεχόμενο

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΟΡΟΥΝ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανως δεν καταλαβες τι εγραψα.

Ωραια πες λοιπον οτι συναντιουνται 10-15-20 λογιστες Αθηνας Πειραιως, γενικοτερα Αττικης. Τι θα κανεις μετα? Κατεγραψες τα προβληματα, μιλησες για λυσεις, αντιπαραταθηκαν αποψεις, υπηρξε αντιπροταση σε χ θεμα.

Μετα? Θα τα κοινοποιησεις καπου?

Ή θα μεινεις και εσυ σε μια επιστολη ή κοινοποιηση αποτελεσματων συναντησης σε μια ενοτητα ενος φιλοξενου Φορουμ λογιστων ή στην δημιουργεια μιας ομαδας στο face?

Κοινοποιηστε την συναντηση σας επισημα σε ολους τους συλλογους Αττικης και στο τελος στην ΠΟΦΕΕ. Εαν αρνηθουν εκπροσωπηση τοτε θα καταλαβεις πολλα. Και μετα θα δεις οτι θα εχει δικιο ο συναδελφος που σε αποκαλεσε ονειροπολο σε προηγουμενη ενοτητα.

Δεν επεμβαινω αλλο στο θεμα, γραψε οτι θελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 120
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατοπιν συζητησης με τον συναδελφο που εβαλε την ιδεα στο τραπεζι για συναντηση, θα ηθελα να ενημερωσω οτι δεν θα μπορεσω να παρευρεθω στις 17/09, ημερομηνια η οποια τεθηκε ως κατάλληλη, εξαιτιας σοβαρης υποχρεωσης που εχω στη Θεσσαλονικη στις 17-18/09.

ο συναδελφος μου εδωσε την "αδεια" να ορισω, για οσους ειναι ζεστοι να μιλησουμε, εγω νεα ημερομηνια. θεωρω οτι μια καλη ημερομηνια ειναι 10/09, ημερα Σάββατο.

οποιος συμφωνει και θελει απο τωρα να καθορισει το προγραμμα του, ωστε να μιλησουμε, ας το ανακοινωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ο καθενας λεει οτι θελει , να πω κι εγω κατι

Δεν ακουγεται η αποψη μας , πουθενα , μονο εδω μεσα λεμε και ξαναλεμε τον πονο μας

Αφου οι ενωσεις -ομοσπονδιες-συλλογοι-παε- μας γραφουν.....

Αυτοι που βγαινουν στα καναλια, δεν βλεπουν τα γραφομενα εδω?

Δεν τους ξερει κανενας να κανει κανενα κονε να πουν καμια κουβεντα για τους ερμους τους λογιστες?

Μονο για να αναλυουν τους νομους ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ο καθενας λεει οτι θελει , να πω κι εγω κατι

Δεν ακουγεται η αποψη μας , πουθενα , μονο εδω μεσα λεμε και ξαναλεμε τον πονο μας

Αφου οι ενωσεις -ομοσπονδιες-συλλογοι-παε- μας γραφουν.....

Αυτοι που βγαινουν στα καναλια, δεν βλεπουν τα γραφομενα εδω?

Δεν τους ξερει κανενας να κανει κανενα κονε να πουν καμια κουβεντα για τους ερμους τους λογιστες?

Μονο για να αναλυουν τους νομους ειναι?

Στην Ελλαδα βρισκεσαι... :) δυστυχως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι προτεινεις? Λογιστικο επιμελητηριο ? Συμμετοχη στα οργανα των εκπροσωπων μας ? Αλλαγη πλευσης ? Συμβιβασμος ? Αλλαγη νοοτροπιας ? Στηριξη των νεων λογιστων απο τους παλαιοτερους και αποσυρση των παλαιων αντιληψεων ? Τι προτεινεις ?

Ολοι κοιταμε το καβουκι μας, μην μαλωσουμε με κανεναν, μην ενοχλησουμε κανεναν, να τα εχουμε καλα με ολους, να αποσυρθουμε οταν ολα γυρω αλλαζουν και εμεις κοιταμε ΄΄ εγω να ειμαι καλα ΄΄ μονο που το ρητο αυτο εχει οδηγησει την χωρα εκει που την οδηγησε, και τωρα καλουμαστε να ξυπνησουμε απο την νιρβανα που ζουσαμε τοσα χρονια. Ετσι και ο κλαδος μας, μαζευτηκαμε πολλοι με διαφορετικες αντιληψεις, με διαφορετικες νοοτροπιες και καθολου μα καθολου διαλογο μεταξυ μας. Και ξερεις γιατι δεν προκυτε να γινει τιποτα ποτε? Διοτι ο κλαδος εχει ποτιστει πολυ

Δεν παρακολουθείς το θέμα, δεν παρακολουθείς το θέμα. Ότι είχα να πω το είπα στις πρώτες σελίδες. Απλά τώρα έκανα μια παρατήρηση σε αυτά που έγραψε ο φίλος για τον γκρεμό. Για να μην επανέρχομαι στις πρώτες σελίδες. Έγραφα ότι δεν μας σώζει τίποτα και ότι οι εκ του εξωτερικού δανειστές όταν πάρουν χαμπάρι ότι στην Ελλάδα όλα πέθαναν, θα τρέχουν πανικόβλητοι να μας χαρίζουν τα χρέη και να μας δίνουν λεφτά για να συνέρθουμε. Και τότε έγραφα κάνοντας μια ερώτηση. Θα έχουμε την ανάσταση του Λαζάρου η θα παραμείνουμε σε εποχή ανάπτυξης του 19ου αιώνα . Η γνώμη μου έγραψα , ότι θα έχουμε ανάπτυξη 19ου αιώνα. Να προτείνω τι; Τόσο ηλίθιος είμαι για να κάνω προτάσεις, όταν σε παγκόσμιο επίπεδο δεν υπάρχει ένας να προτείνει κάτι. όποιος κάνει σήμερα προτάσεις , γελοιοποιεί τον εαυτό του και χρειάζεται εσπευσμένα εισαγωγή στο πλησιέστερο τρελλάδικο. Τώρα κατάλαβα γιατί την τελευταία 10ετια έκλειναν αράδα τα δημόσια τρελλάδικα. Σου λένε σε μερικά χρόνια η Ελλάδα ένα απέραντο τρελοκομείο θα είναι, γιατί να συντηρούμε τις υπάρχουσες μικρές μονάδες. Εμείς στην Κρήτη ένα είχαμε, στου Σταυρουλακη το χωριό. Το κλεισανε και αυτό. Ε!!! μα τώρα σταματώ , γιατί στην τελευταία πρόταση που έγραψα , χοροπηδά η πολυθρόνα από τα γέλια μου.

Επανήλθα τώρα που μπορώ να γράψω χωρίς τρανταχτά γέλια. Σε ένα άλλο θέμα έγραψα το απόγευμα ότι πριν το μεσημέρι στον υπνομου έβλεπα όνειρο τον πρωθυπουργό. Ήμαστε οι δυο μας. Πήγα να του πω για τους αγράμματους που συντάσσουν τις εγκυκλίους στο υπ.οικ. Πριν του το πω , του ανέφερα το ταξχεβεν. Έσκασε στα γέλια. Το ήξερε καλά. Και μου λέει . Είναι πολύ καλοί, αλλά όταν κουβεντιάζουν για τα οικονομικά τα δικά τους γίνεται μπάχαλο. Θα το θυμάμαι σε όλη μου τη ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω για συναντηση και όπως λεει και ο Κωστης πρεπει να εχει μια δομη και οργανωση θεματων προς συζητηση.Το αποτέλεσμα δεν μπορει να ειναι προδιαγεγραμμενο, μπορει να εχουμε επιτυχια μπορει να εχουμε απλα μια ευχαριστη συναντηση αλλα...αν δεν το προσπαθησουμε δεν θα το μαθουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ενα τετοιο χαοτικο περιβαλλον, με ειδησεις που τρομοκρατουν και εμποδιζουν την ορθολογικη σκεψη, διοτι καποια στιγμη φτανεις στα ορια της "τρελας" και της απογνωσης με ολα αυτα που ακους και βιωνεις καθημερινα παρατηροντας γυρω σου τι συμβαινει, θεωρω οτι τα θεματα που θα αναπτυχθουν σε συζητηση πρεπει να ειναι τετοια ετσι ωστε ο δικος μας κλαδος να αποφυγει την ορθολογικη σκεψη να την οδηγησει στο να ειναι μη ορθολογικη και ατοπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω με ολη την δυναμη της στηριξης στην αποψη μου, οτι ο κλαδος, πρεπει να ειναι κλαδος δημιουργιας και οχι τηρησης μονο των κανονων και παρακολουθησης. οπως ειπε και ενας παρα πολυ αξιολογος συναδελφος, πολυ μεγαλυτερος απο εμενα ηλικιακα, το επαγγελμα μας παντα θα ειναι αυτο που ειναι διοτι ποτε δεν θα παψουν να υπαρχουν φορολογικοι νομοι κλπ διαταξεις τις οποιες εμεις καλουμαστε να εφαρμοσουμε, ειδικα τωρα που η πολιτεια ειναι σε απογνωση και το μονο που κανει ειναι να γραφει και να σβηνει, να σβηνει και να γραφει.

Θα υποστηριξω απεναντι σε ολους τους συναδελφους που θα ερθουν οτι μεσα απο εμας μπορει να περασουν πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ενα τετοιο χαοτικο περιβαλλον, με ειδησεις που τρομοκρατουν και εμποδιζουν την ορθολογικη σκεψη, διοτι καποια στιγμη φτανεις στα ορια της "τρελας" και της απογνωσης με ολα αυτα που ακους και βιωνεις καθημερινα παρατηροντας γυρω σου τι συμβαινει, θεωρω οτι τα θεματα που θα αναπτυχθουν σε συζητηση πρεπει να ειναι τετοια ετσι ωστε ο δικος μας κλαδος να αποφυγει την ορθολογικη σκεψη να την οδηγησει στο να ειναι μη ορθολογικη και ατοπη.

Συγνώμη αλλά ….

Αυτό το τελευταίο μπορείς να το κάνεις λιανά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς

ΠΟΦΕΕ -ΕΦΕΕΑ

Μεταμόρφωση 25-08-2011

Θα ήθελα να σας γνωρίσω σχετικά με την κατάσταση της φορολογικής αναμόρφωσης

Τα παρακάτω: Και επειδή στο υπουργείο ετοιμάζονται να εκδώσουν ερμηνευτική

και επειδή έχουμε λάμψη δια της απουσίας μας όπως λένε στο υπουργείο, στο συγκεκριμένο θέμα, παρακαλώ για τις ενεργειές σας προκειμένου να συμπεριληφθούν σε αυτή τα παρακάτω.

1.Η περίπτωση που έχει γίνει αλλαγή λογιστή ,φαινόμενο όχι σπάνιο λόγω μη πληρωμής,

(Εδώ θα πρέπει η ομοσπονδία μας να ενημερώσει όλους τους συναδέλφους ότι η αλλαγή θα πρέπει να γίνεται αφού ενημερωθεί ο επόμενος από τον προηγούμενο ,για να ξέρει ο επόμενος τι κουμάσι είναι ο συγκεκριμένος πελάτης),

θα πρέπει η επιχείρηση να έχει την υποχρέωση υποβολής της κατάστασης και όχι ο λογιστής που συνέταξε τη φορολογική δήλωση, όπως επίσης όταν περαστικός από το γραφείο μας έδωσε τους κωδικούς του και του στείλαμε την δήλωση και μετά χάθηκε ,την ευθύνη να την έχει ο ίδιος και όχι ο λογιστής.

2.Απο τα ανωτέρω θα πρέπει να ενεργήσετε ότι σε κάθε περίπτωση την υποχρέωση για την υποβολή της κατάστασης να την έχει η επιχείρηση και όχι ο λογιστής ,εξ άλλου ο λογιστής θα έχει την ευθύνη για την συνταξή της δήλωσης και για την φορολογική αναμόρφωση, αλλά όχι και για την υποβολή της ,όπως ισχύει και για τις άλλες δηλώσεις φπα κλπ.

Επιπλέον επειδή συζητείται η συγκεκριμένη κατάσταση έστω και μηδενική να υποβάλλεται από όλους ,φρονώ ότι να προσπαθήσουμε να υποβάλλεται μόνο από αυτούς που όντως έχουν κάνει φορολογική αναμόρφωση των δαπανών του άρθρου 31 ,αρκετές υποχρεώσεις έχουμε χωρίς να παίρνουμε μια δραχμή παραπάνω, σε λίγο δεν θα προλαβαίνουμε ούτε να κοιμηθούμε και έτσι δεν θα παρέχουμε και τις σωστές υπηρεσίες γιατί που χρόνος για ενημέρωση.

3.Να φροντίσουμε να είμαστε κοντά στα γεγονότα ,και όταν μας αυξάνουν συνεχώς τις υποχρεώσεις να έχουμε τη σχετική αντίδραση, γιατί με την αυξηση των υποχρεώσεων και με το συνεχές ,yes man σε όλα, δεν αυξάνουμε τα έσοδά μας(αφού σήμερα δεν πληρωνόμαστε για αυτά που κάνουμε και ήδη είναι πάμπολλα) αλλά δημιουργούμε τις προυποθέσεις για τους ορκωτούς και τυχόν πολυεθνικές.

Με τιμή

Πέρα απο τις θεωρείες ας προσπαθούμε και εμείς πιεζοντάς τους ,ίσως πετύχουμε κάτι.

Πόσο ντάπηκα οταν στο υπουργείο μου ήπαν ,οι φορείς σας πούνε?σε οτι αποφασίζουμε που σας αλλαζει τα φωτα σε εργατοώρες

κανείς επισημα δεν διαμαρτιρήθηκε.εχουν του νού τους μόνο στην πιστοποίηση και τις παρατάσεις,ενώ θα πρέπει να βλέπουμε όλα τα

θέματα και οχι κάθε μέρα να μας κάνουν την ζωή χειρότερη με επι πλέον δουλειές.

Αν όλοι πιέσουμε ,κάτι θα γίνει σίγουρα,αυτά σε απάντηση όσων εχουν γραφτεί για αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα ποσα εσοδα σε ετησια βαση σε υποχρεωνει η νομοθεσια να ανοιξεις βιβλια για να δικαιολογεις τα εσοδα απο υπηρεσιες απο ελευθερο επαγγελμα?

"πολυ ηλιθια ερωτηση, μην αρχισετε να βαρατε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ερωτηση δεν την εκανα εγω... απλα την εδωσα στο φως για να δειτε τι λογιστες κυκλοφορουν εξω.,,,.,

ελεος............................................................................................................................

ταξιτζης - λογιστης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά ….

Αυτό το τελευταίο μπορείς να το κάνεις λιανά ?

Θα σου απαντησω συναδελφε.

Σημερα ηρθε στο γραφειο μου, συναδελφος τον οποιο γνωρισα μεσα απο εδω. Πολυ σοβαρος και μετρημενος στις αποψεις του, καθετος σε οτι εχει σχεση με το επαγγελμα και με μεγαλη πειρα στο χωρο.

Μιλησαμε λιγο για τις αποψεις μου, τις οποιες εχει διαβασει, και μου ειπε το εξης.

" Μιλας πολυ σοβαρα, ολοι τα διαβαζουν, αρκετοι τα καταλαβαινουν, ελαχιστοι τα κατανοουν, μετρημενοι στα δακτυλα του ενος χεριου ειναι αυτοι που σε εχουν μεταφρασει"

Και εκει σταματησαμε την κουβεντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. και μου ειπε το εξης.

" Μιλας πολυ σοβαρα, ολοι τα διαβαζουν, αρκετοι τα καταλαβαινουν, ελαχιστοι τα κατανοουν, μετρημενοι στα δακτυλα του ενος χεριου ειναι αυτοι που σε εχουν μεταφρασει"

Και εκει σταματησαμε την κουβεντα.

Θα είχε πιει πολύ κρασί..

καλά κάνατε και σταματήσατε την κουβέντα.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είχε πιει πολύ κρασί..

καλά κάνατε και σταματήσατε την κουβέντα.. :)

Μπα... μονο καφε πινει αντε που και που κανα τσιγαρακι μαζι με το καφε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή περνάμε στην δράση ή σταματάμε κάθε περιττή συζήτηση και βλέπουμε απλά το τέλος μας να έρχεται.

Ενόσω βρισκόμουν σε διακοπές, το μυαλό μου δεν σταμάτησε ούτε ένα λεπτό να σκέφτεται πιθανούς τρόπους επίλυσης των προβλημάτων που καθημερινά καλούμαστε να αντιμετωπίσουμε. Σχεδόν καθημερινά άκουγα στην παραλία διάφορες συζητήσεις από παρέες, όπου ο βασικός άξονας ήταν το πρόβλημα της άνισης φορολογίας, πιθανή διαφυγή τους στο εξωτερικό, προβληματισμό για τρόπο επιβίωσης στην Ελλάδα.

Τι να πείς άραγε στα νέα παιδιά που αναγκάζονται να φύγουν γιατί δεν βλέπουν κανένα μέλλον στην Ελλάδα; Πως να πάρεις την ευθύνη να τους πείσεις ότι η χώρα δεν πρέπει να χάσει το υπάρχον παραγωγικό δυναμικό της;

Θα αναρωτηθείτε πως σχετίζονται αυτά που γράφω με την συνάντηση που προσπαθούμε να επιτύχουμε. Άμεση σύνδεση.

Τι έκανε μέχρι σήμερα ο κλάδος μας για την διασφάλιση των συμφερόντων του έλληνα μικρομεσσαίου επιχειρηματία; ΤΙΠΟΤΑ

Τι έκανε μέχρι σήμερα ο κλάδος μας για την διασφάλιση των δικών μας συμφερόντων; ΤΙΠΟΤΑ

Ποιά είναι η παρουσία μας στο Υπουργείο Οικονομικών; ΚΑΜΜΙΑ

Τι κάνουμε; Καθόμαστε πίσω από τα γραφεία μας, γκρινιάζουμε για τα κακώς κείμενα, στην πλειοψηφία ο ένας συνάδελφος χώνει το μαχαίρι στην πλάτη του αλλουνού και η ζωή συνεχίζεται.

Σε όποιον/α αρέσει η λογοτεχνία, έχω να προτείνω ένα βιβλίο που εντελώς τυχαία τράβηξε την προσοχή μου στην διάρκεια των διακοπών: " Η Ελλάδα στο ντιβάνι".

Μας αφορά όλους/ες.

Εάν τελικά αποφασίσετε ότι υπάρει λόγος συνάντησης, ενημερώστε με. Τα τηλέφωνά μου είναι ήδη γνωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή περνάμε στην δράση ή σταματάμε κάθε περιττή συζήτηση και βλέπουμε απλά το τέλος μας να έρχεται.

Ενόσω βρισκόμουν σε διακοπές, το μυαλό μου δεν σταμάτησε ούτε ένα λεπτό να σκέφτεται πιθανούς τρόπους επίλυσης των προβλημάτων που καθημερινά καλούμαστε να αντιμετωπίσουμε. Σχεδόν καθημερινά άκουγα στην παραλία διάφορες συζητήσεις από παρέες, όπου ο βασικός άξονας ήταν το πρόβλημα της άνισης φορολογίας, πιθανή διαφυγή τους στο εξωτερικό, προβληματισμό για τρόπο επιβίωσης στην Ελλάδα.

Τι να πείς άραγε στα νέα παιδιά που αναγκάζονται να φύγουν γιατί δεν βλέπουν κανένα μέλλον στην Ελλάδα; Πως να πάρεις την ευθύνη να τους πείσεις ότι η χώρα δεν πρέπει να χάσει το υπάρχον παραγωγικό δυναμικό της;

Θα αναρωτηθείτε πως σχετίζονται αυτά που γράφω με την συνάντηση που προσπαθούμε να επιτύχουμε. Άμεση σύνδεση.

Τι έκανε μέχρι σήμερα ο κλάδος μας για την διασφάλιση των συμφερόντων του έλληνα μικρομεσσαίου επιχειρηματία; ΤΙΠΟΤΑ

Τι έκανε μέχρι σήμερα ο κλάδος μας για την διασφάλιση των δικών μας συμφερόντων; ΤΙΠΟΤΑ

Ποιά είναι η παρουσία μας στο Υπουργείο Οικονομικών; ΚΑΜΜΙΑ

Τι κάνουμε; Καθόμαστε πίσω από τα γραφεία μας, γκρινιάζουμε για τα κακώς κείμενα, στην πλειοψηφία ο ένας συνάδελφος χώνει το μαχαίρι στην πλάτη του αλλουνού και η ζωή συνεχίζεται.

Σε όποιον/α αρέσει η λογοτεχνία, έχω να προτείνω ένα βιβλίο που εντελώς τυχαία τράβηξε την προσοχή μου στην διάρκεια των διακοπών: " Η Ελλάδα στο ντιβάνι".

Μας αφορά όλους/ες.

Εάν τελικά αποφασίσετε ότι υπάρει λόγος συνάντησης, ενημερώστε με. Τα τηλέφωνά μου είναι ήδη γνωστά.

:)

εγω ακουγα και αλλα στη παραλια, στις καφετεριες και σε λοιπα μερη...

αντρογυνο με συγγενεις σε καφετερια αντι να χαιρονται που τα μικρα βγηκαν βολτα, βρεθηκαν με συγγενεις και περνουσαν, ανετα θα μπορουσαν, ενα ευχαριστο απογευμα στο μαρουσι, μελετουσαν την ΠΟΛ για τις εκτακτες εισφορες. και ειπα στη συντροφο μου.. σσσ.. μην μιλας για λιγο θελω να ακουσω που παει η συζητηση.

θα σας πω γω που πηγε η συζητηση αγαπητοι συναδελφοι.

Το εν λογω ζευγαρι εχουν μια μικρη επιχειρηση.

Και λεει η γυναικα...

μα καλα... αυτος ο λογιστης που εχω... μια ρε.. μια λυση... να μου δωσει να αυξησω τα εσοδα μου... δεν μπορει να μου κανει? μονο για να τον πληρωνω για τα θεματα τα φορλογικα τον εχω?

τι καταλαβατε εσεις? εγω θα σας πω τι καταλαβα..

αλλαζει ο ρολος μας, διοτι το απαιτουν οι καιροι. το ζητανε οι ιδιοι, και εμεις κοιμομαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για την παρουσια μας στα υπουργεια.. περνω την ευθυνη να θεωρηθω αιρετικος στις αποψεις μου, και λεω το εξης.

ξεχαστε το. για ποιο λογο? για το εξης προφανη λογο.

Οτι και να γινει, η συγχυση, το τρεμουλο του υπουργειου ειναι τετοιο, που οτι και να γινει ειμαστε εκτος του παιχνιδιου. γιατι? γιατι απλα ψανχουν εσοδα. τα εσοδα περναμε μεσα απο ΠΟΛ, εγκυκλιους κλπ κλπ, τα οποια, η εφαρμογη τους περναει μεσα απο εμας.

δηλαδη? οτι και να γινει ειμαστε ουραγοι και απλα ακολουθουμε.

δεν ειμαστε ο κλαδος που θα πει.. μην επιβαλλεις αυτο ή εκεινο, επειδη εγω... δεν εχω χρονο με ολα αυτα που με βομβαρδιζεις να κανω... κοινως..? χεστηκε το υπουργειο αν ο κλαδος εχει χρονο ή οχι.

το σπουδασες? το ακολουθεις? σκασε και προχωρα. αυτα επιβαλλω, ετσι ειναι και το μονο που μπορω να σου παραχωρησω ειναι.. αντε.. καμια -δυο παρατασεις ετσι για να μην σε πνιξω...

και εκει τελειωνει το παραμυθακι.

αυτη ειναι η αποψη μου. βριστε οσο θελετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατοπιν συζητησης με τον συναδελφο, η συναντηση αναβαλλεται. και το ανακοινωνω εγω, εξαιτιας των αριθμων τηλεφωνων που εχω.

τα τηλεφωνα που εχω στη διαθεση μου εξαιτιας της σχετικης προτροπης που εγινε απο τον συναδελφο, δεν θα τα χρησιμοποιησω.

αν ειναι για οποιαδηποτε κοινωνικη επαφη τοτε ευχαριστως μπορειτε να με καλεσετε.

εγω δεν θελω να ενοχλω, και μονο αν σε pm μου δοθει η ελευθερας να χρησιμοποιω τα τηλεφωνα για αποριες, θα το κανω.

καλο σκ σε ολους ευχομαι.

εγω τελειωσα με φορολογικη αναμορφωση.

σειρα εχει το κεπυο.

και πολλα αλλα ακομα πολυ ενδιαφεροντα που ερχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Κωνσταντίνα

κατοπιν συζητησης με τον συναδελφο, η συναντηση αναβαλλεται. και το ανακοινωνω εγω, εξαιτιας των αριθμων τηλεφωνων που εχω.

τα τηλεφωνα που εχω στη διαθεση μου εξαιτιας της σχετικης προτροπης που εγινε απο τον συναδελφο, δεν θα τα χρησιμοποιησω.

αν ειναι για οποιαδηποτε κοινωνικη επαφη τοτε ευχαριστως μπορειτε να με καλεσετε.

εγω δεν θελω να ενοχλω, και μονο αν σε pm μου δοθει η ελευθερας να χρησιμοποιω τα τηλεφωνα για αποριες, θα το κανω.

καλο σκ σε ολους ευχομαι.

εγω τελειωσα με φορολογικη αναμορφωση.

σειρα εχει το κεπυο.

και πολλα αλλα ακομα πολυ ενδιαφεροντα που ερχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Κωνσταντίνα

Κωστάκη μου, είμαι σε διακοπές,τυχαία είδα τη συζήτηση πριν λίγο. Εννοείται πως θα με υπολογίζεις σε μια τέτοιου είδους συνάντηση. Και θα δούμε τι θα προκύψει. Αναλυτικότερα, από Σεπτέμβρη παιδιά!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστάκη μου, είμαι σε διακοπές,τυχαία είδα τη συζήτηση πριν λίγο. Εννοείται πως θα με υπολογίζεις σε μια τέτοιου είδους συνάντηση. Και θα δούμε τι θα προκύψει. Αναλυτικότερα, από Σεπτέμβρη παιδιά!!!!

καλα να περνας Κωνσταντινα.

ελπιζω να σε δω συντομα.

καλη ξεκουραση σου ευχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...