Προς το περιεχόμενο

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΟΡΟΥΝ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Πού πήγαν όλοι αυτοί που σκίζονταν για παρατάσεις; Εξαφανίστηκαν από το φόρουμ μόλις τέλειωσαν με τις δηλώσεις ή τουλάχιστον όταν κατάλαβαν ότι δεν πρόκειται να δοθεί παράταση. Γι' αυτό σαν κλάδος είμαστε για το γκρεμό. Γιατί κοιτάμε μόνο το στενό ατομικό μας συμφέρον. Έχω διαφωνήσει με τον Κώστα (manager) για τον τρόπο σκέψης του (προσωπική μου άποψη, μπορεί να είμαι και λάθος) αλλά αν ήμουν Αθήνα θα πήγαινα στη συνάντηση γιατί μόνο με τη συζήτηση και την ανταλλαγή απόψεων μπορεί να έρθει η πρόοδος. Οι υπόλοιποι Αθηναίοι πού είστε; Μόνο 7 έχει ο κλάδος; Ή θα ενεργοποιηθούμε πάλι όταν χρειαστούμε την επόμενη παράταση (28/9);

δεν τους αφηνουν οι μαμαδες τους :P:P

την συναντηση θα την κανουμε σε ανοιχτο χωρο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 120
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν τους αφηνουν οι μαμαδες τους :P:P

την συναντηση θα την κανουμε σε ανοιχτο χωρο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλοκαίρι είναι ακόμα. Τι φοβούνται; Ας πάρουν μαζί τους μια ζακέτα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να απαντησουν , εγω περιμενα να ακουσω οτι παραχωρειται αιθουσα απο το ΟΕΕ, αφου ανηκουμε ολοι στο ΟΕΕ.

All Bandy δεν ειναι αντυπαραθεση με τον Κωστα.

Απλα εγω περιμενω απο τους 200 και πλεον λογιστες της επιστολης αυτοι που ανηκουν στην Αττικη να δηλωναν παρον. Αλλα μαλλον δεν το βλεπω εφικτο, ειναι περιοδος διακοπων ακομα.

Τα αποτελεσματα της συναντησης οφειλουν να ανακοινωθουν στην επισημη ομοσπονδια μας και σε ολους τους συλλογους, ετσι ωστε να αξιολογηθουν.

Υπαρχει Ιεραρχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να απαντησουν , εγω περιμενα να ακουσω οτι παραχωρειται αιθουσα απο το ΟΕΕ, αφου ανηκουμε ολοι στο ΟΕΕ.

All Bandy δεν ειναι αντυπαραθεση με τον Κωστα.

Απλα εγω περιμενω απο τους 200 και πλεον λογιστες της επιστολης αυτοι που ανηκουν στην Αττικη να δηλωναν παρον. Αλλα μαλλον δεν το βλεπω εφικτο, ειναι περιοδος διακοπων ακομα.

Τα αποτελεσματα της συναντησης οφειλουν να ανακοινωθουν στην επισημη ομοσπονδια μας και σε ολους τους συλλογους, ετσι ωστε να αξιολογηθουν.

Υπαρχει Ιεραρχια

μηπως πρεπει να καλεσουμε και τους <<μπαμπαδες>> ΜΑΝΟΥΣΟΥΣ ΚΛΠ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να απαντησουν , εγω περιμενα να ακουσω οτι παραχωρειται αιθουσα απο το ΟΕΕ, αφου ανηκουμε ολοι στο ΟΕΕ.

All Bandy δεν ειναι αντυπαραθεση με τον Κωστα.

Απλα εγω περιμενω απο τους 200 και πλεον λογιστες της επιστολης αυτοι που ανηκουν στην Αττικη να δηλωναν παρον. Αλλα μαλλον δεν το βλεπω εφικτο, ειναι περιοδος διακοπων ακομα.

Τα αποτελεσματα της συναντησης οφειλουν να ανακοινωθουν στην επισημη ομοσπονδια μας και σε ολους τους συλλογους, ετσι ωστε να αξιολογηθουν.

Υπαρχει Ιεραρχια

Την διαρκή σύνοδο εννοείς της Ιεραρχίας?:D

εγώ μόνο αυτή ξέρω σε αυτή την χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Την διαρκή σύνοδο εννοείς της Ιεραρχίας?:D

εγώ μόνο αυτή ξέρω σε αυτή την χώρα.

Ο ΦΙΛΟΣ Ο ΓΙΩΡΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΔΕΣ

ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΛΟΓΟ ΤΙ ΕΙΠΑΜΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιωργο ασε τις ιεραρχιες και τα κουραφεξαλα, και ψαξε να βρεις εκτος απο αυτον που σου ειπα, διευθυντη τραπεζης, σε μεγαλη τραπεζα, κοντα στο κεντρο της αθηνας. αυτος δεν ρωτησε το διοικητικο συμβουλιο ή την γενικη συνελευση της τραπεζας για τις αποφασεις που πηρε.

Μην αρχισω να λεω περιπτωσεις διοτι θα χασετε τον υπνο σας πολλοι με το ποσο σοβαρα ειναι αυτα που λεω, και το τι συμβαινει εξω απο το επαγγελμα χωρις εμεις να εχουμε παρει μερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΦΙΛΟΣ Ο ΓΙΩΡΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΔΕΣ

ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΛΟΓΟ ΤΙ ΕΙΠΑΜΕ

Κανεις μεγαλο λαθος και να ανακαλεσεις Κιτσο.

Πως μπορεις Κιτσο να βελτιωσεις μια Ομοσπονδια με το να την καταργησης στην πραξη που σημαινει απαξιωση ή να μπεις μεσα και να της αλλαξεις πορεια. Το πρωτο ειναι πανευκολο το κανω και απο την καρεκλα μου, το δευτερο ειναι το ποιο δυσκολο. Αρα επιλεγεις τον ευκολο δρομο ή τον δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΘΗΝΑΙΩΝ ΣΤΟ ΑΓΚΙΣΤΡΙ ΣΕ HOTEL ******

ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ 2 ΜΕΡΟΝΥΧΤΑ :P:P:P:P:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αποχωρω απο το θεμα. Διοτι θα υποχρεωθω να γραψω αποψεις που θα ενοχλησουν αρκετους.

Ευχομαι καλη επιτυχια στην συναντηση των λογιστων Αττικης, αναμενω τα αποτελεσμα τις και ευχομαι πραγματικα το ΟΕΕ να δωσει αιθουσα. Το ευχομαι πραγματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θέλετε να γίνει αυτή η συνάντηση?Για κουβεντούλα και κανένα ποτάκι για να περάσει η ώρα η για τις παράτάσεις και τους πίνακες φορολογικής αναμόρφωησης κλπ?

Αυτή η συνάντηση θα έχει νόημα μόνο αν κεντρικό σημείο συζήτησης είναι η κατοχύρωση του επαγγέλματος του λογιστή.

Και η κατοχύρωση του επαγγέλματος του λογιστή με ένα και μοναδικό τρόπο μπορεί να γίνει:

Με την ίδρυση του ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ.

Τι δουλειά έχει το οικονομικό επιμελητήριο με την χορήγηση αδείας στους λογιστές-φοροτέχνες?

Ξέρετε πόσα μέλη έχει το οικονομικό επιμελητήριο που έχουν δικαίωμα του εκλέγειν και εκλέγεσθαι και έχουν μαύρα μεσάνυχτα από λογιστικά και φοροτεχνικά?Ων ουκ έστι αριθμός...

Και όμως αυτοί καθορίζουν ποιοι δικαιούνται άδεια και αυτοί καθορίζουν τα του επαγγέλματος του λογιστή-φοροτεχνικού.

Και εγώ είμαι μέλος του οικονομικού επιμελητηρίου αλλά είμαι και λογιστής-φοροτεχνικός.Και ο υπάλληλος της τράπεζας είναι μέλος του οικονομικού επιμελητηρίου αλλά δεν είναι λογιστής φοροτεχνικός.Αν θέλω να εξασκήσω το επάγγελμα του οικονομολόγου τότε θα γραφτώ στο οικονομικό επιμελητήριο και θα λάβω άδεια εξάσκησης οικονομολογικού επαγγελμάτος τις προυποθέσεις χορηγησης της οποίας θα την καθορίσουν οικονομολόγοι.Αν θέλω να εξασκήσω το επαγγελμα του λογιστή τότε θα γραφτώ στο λογιστικό επιμελητήριο και θα λάβω άδεια εξάσκησης λογιστικού-φοροτεχνικού επαγγέλματος τις προυποθέσεις χορήγησης της οποίας θα τις καθορίσουν λογιστές-φοροτέχνες.

Είναι σαν να λέει το πρόβατο στο γάιδαρο πως να μεταφέρει το φορτίο καλλίτερα.Γίνονται αυτά τα πράγματα?Και όμως γίνονται μόνο στην Ελλάδα.

Για να γίνει όμως αυτό το λογιστικό επιμελητήριο θα πρέπει να αρχίσει σαν ιδέα,οι οπαδοί της οποίας θα γίνουν μια ομάδα η οποία θα μεγαλώνει συνεχώς και θα αρχίσει να ασκεί πιέσεις για την υλοποίηση αυτής της ιδέας.

Αν η συνάντηση έχει αυτό το σκοπό τότε βάλτε με και εμένα στη παρέα.Αν όχι τότε επειδή έχω βαρεθεί να ακούω τα ίδια και τα ίδια τότε καλλίτερα να πάω να πιω κανένα καφέ σε καμμία παραλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραθετω ενα κειμενο απο βιβλιο που εκδοθηκε το 1986, ημουν 9 ετων, στην Ελλαδα κυκλοφορησε το 2000 και σας ευχομαι καλο απογευμα.

" συμφωνα με την εφημεριδα wall street journal, με το ρυθμο που διπλασιαζεται ο ογκος των πληροφοριων, το ετος 2008 δεν θα τολματε να λειψετε 20 ημερες για διακοπες.

οταν θα εχετε επιστρεψει, δεν θα γνωριζετε πλεον αρκετα για να κανετε την δουλεια σας. και μετα το 2015, θα ειναι πιθανον να πηγαινει καποιος για υπνο σχετικος... και να ξυπναει τελειως ασχετος!

επομενως, δεν ειναι δυνατον μεσα στα χρονια που διαρκει η σχολικη (γενικα) εκπαιδευση, να μαθουμε ολα οσα γνωριζουμε σχετικα με το επαγγελμα μας, και τα εφοδια αυτα να αρκουν για μια ολοκληρη ζωη. Ομως, ενα η νοοτροπια μας για τη μαθηση ειναι ΘΕΤΙΚΗ, θα παραμεινουμε ενημεροι των εξελιξεων στο χωρο μας κατα τη σταδιοδρομια μας, λαμβανοντας γνωσεις και τις ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ που απαιτουνται ωστε να αντεπεξερχομαστε στις διαρκως ΜΕΤΑΒΑΛΛΟΜΕΝΕΣ απαιτησεις."

Μη Ελλην συγγραφεας, μη ελληνικη εκδοση.

καλο απογευμα σε ολους ευχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου λοιπον η αρχη της Δημοκρατιας ειναι ο διαλογος και ο αντιλογος.

Συνεχιζω απευθυνομενος στον Κωστα Σ.

Ωραια εξαγονται τα συμπερασματα της συζητησης, αναλυονται τα δεδομενα, κατατιθονται προτασεις , λυσεις. Αυτα δεν πρεπει να αξιολογηθουν απο καπου?

Κάντε επιστολή - αν νομίζειςότι είναι αξιόλογα - και τα στέλνεις όπου νομίζεις ότι μπορούν να αναπτυχθούν.

Αν εκεί που τα στέλνεις δεν υπάρχει ανταπόκριση ζητάς τονλόγο.

Η διαδικασία βοηθά στο εξής:

Για αυτούς που συναντήθηκαν και έβγαλανκάποια συμπέρασμα:

α) βελτιώνεται ο τρόπο σκέψης τους αφού εμβαθύνουν θέματα

β) κατανοούν περισσότερο τις συνθήκες που δρουν τα κέντρααποφάσεων οδηγώντας τους μελλοντικά σε όλο κια πιο σοφές σκέψεις, θέσεις καιπράξεις.

Το άθροισμα του α) και του β) είναι αδιαμφισβήτητο ατομικόαλλά και κοινωνικό όφελος

γ) αν η κίνηση δεν θα είναι για κοινό όφελος ή για επιδίωξηκάποιου σκοπού θα το καταλάβουν στο τέλος της συζήτησης και θα είναι πιοπροσεκτικοί την επόμενη φορά. Ο

Για αυτούς που θα αναλάβουν να παραλάβουν τασυμπεράσματα της ομάδας

α) Αν είναι σωστοί θα προωθήσουν τις σκέψεις προς όφελοςόλων

β) αν δεν είναι σωστοί θα αναγκαστούν να έρθουν σε δύσκοληθέση και να χάσουν μερικώς το δικαίωμα να δρουν ανεξέλεγκτα χωρίς να τουςενοχλεί ποτέ κανείς.

Αν μάλιστα δράσουν πολλές ομάδες το ίδιο το αποτέλεσμα θαείναι να μας αδειάζουν την γωνιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος την στελνει την επιστολη?

Μα αυτοί που θα συναντηθούν, ΑΝ εξάγουν αξιόλογο συμπέρασμα, σημαίνει ότι είναι Αξιόλογοι.

Αφού είναι Αξιόλογοι σημαίνει ότι θα επιλέξουν σωστά για το που θα πρέπει να στείλουν τα συμπεράσμά τους ώστε αυτά να έχουν τις περισσότερες πιθανότητες ευόδωσης.

Υ.Γ.1 Αν καταλήξουν τελικά στο κρασάκι σημαίνει ότι μπορεί να μην είναι αξιόλογοι (κωδ Α) στην λήψη και μεθόδευση αποφάσεων για το κοινό καλό . Όμως η συνάντηση, η παρέα, το κρασάκι, τους δίδει το δικαίωμα να είναι αξιόλογοι (κωδ ΑΑ) ως άνθρωποι.

Υ.Γ.2. στην δική μου πορεία έχει αποδειχθεί δεκάδες φορές ότι δεν είμαι Αξιόλογος (με κωδ Α) , αλλά αυτό ούτε είναι κακό (βέβαια ούτε καλό) μπορεί να θεωρηθεί αλλά ούτε και απογοητευτικό για την συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

smile.gif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις θεωρειες όλοι πρώτοι,άλλος λέει για το κρασί άλλος, οχι, γιατί κατι τέτοιο υποβαθμίζει την όλη προσπάθεια ,λές και θα γίνει κάτι,

το θέμα είναι ποιός θα κάνει τις όλες ενέργειες,για να έχει επιτυχία μια προσπάθεια θα πρέπει

κάποιος ,μια ομάδα να κάνει τις όλες ενέργειες διοργάνωσης,μετά τα άλλα βρίσκονται,δεν μας φταίει ούτε το ΟΕΕ ,ουτε κανένας

άλλος μόνο ο κακός μας ο καιρός .Στίς εκλογές του οικονομικού ΕΕ ,πόσοι ψήφισαν ΠΟΦΕΕ απο τους μάχιμους λογιστές?σας

πληροφορώ ελάχιστοι,όλοι οι άλλοι ,αν εξαιρέσουμε και την διασπασή μας σε ΠΟΦΕ ,ΑΚΙΟΕ κλπ.ψήφισαν σαν κοματόσκυλα Ν.Δ

ΠΑΣΟΚ,κλπ.Αρα ποιος φταίει?μας φταίναι πάντα οι άλλοι, ε δεν νομίζω.Ο κλάδος πάσχει απο τον ηγέτη, που θα καταφέρει να μας ενώσει

όλους ,μόνο τότε θα μας υπολογίζουν,δεν μας φταίνε ούτε το ΟΕΕ ούτε οτι δεν υπάρχει λογιστικοφορολογικό επιμελητήριο,φταίμε

εμείς οι ίδιοι.Ολοι θέλουν να έχουν -ορίζουν έναν σύλλογο για να εξυπηρετούν ατομικά συμφέροντα,απο κει και πέρα μαζεύουν κάποιους

τους λένε κάποια πράγματα για να δικαιολογίσουν τη θέση τους ,οι απο κάτω κάνουν οτι τους πιστεύουν οι άλλοι απο πάνω κάνουν οτι

πιστεύουν τους απο κάτω και όλα καλά.Αν δεν υπάρξει κοινός αγώνας υπο την ίδια σκεπή ,τίποτα δεν θα γίνει.

Μακάρι να βρισκόταν κάποιος ως δια μαγείας να καταργούσε όλους τους συλλόγους ,αναγκαστικά,και να ξαναγινόντουσαν νέοι ,ένας σε κάθε

πόλη και μιά ομοσπονδία που θα υπάγοντο όλοι.Ετσι καθάρισαν και οι σταύλοι του Αυγεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνεχιζω με ενα αποσπασμα απο αυτο το βιβλιο.

ισως φανει μεγαλο το αποσπασμα, ζητω συγνωμη αν κουρασω με αυτο, αλλα θεωρω καλο να δημοσιοποιηθει.

" τι θα συνεβαινε οσο αφορα την εργασια μας αν αρχιζαμε να πιστευουμε βαθυτερα σε αυτο που κανουμε? μερικες φορες αξιζει να αφιερωσουμε λιγα λεπτα σε μια διαδικασια που μπορει να αναζωογονησει και να ενισχυσει την πιστη μας.

οι περισσοτεροι απο εμας ολο και καποια φορα εχουμε ευχηθει να μπορουσαμε να απαλλαγουμε απο την δουλεια μας. ειλικρινα τωρα -ετσι δεν ειναι?. ωραια λοιπον καντε νοερα. σας προτεινω να απαλλαγειτε απο την δουλεια σας-νοερα-το σαββατοκυριακο ή το απογευμα που γυριζετε σπιτι.

μετα καντε μια αιτηση να προσληφθειτε. και τα νεα ειναι σπουδαια!προσλαμβανεστε! πρεπει να πατε δουλεια και αυριο κιολας. τηλεφωνηστε σε φιλους. πειτε τους οτι πειρατε τη δουλεια.γιορταστε το. το κανατε οταν ειχατε προσληφθει αρχικα ετσι δεν ειναι? αν οχι ολοι, αρκετοι.

φανταστειτε τωρα οτι αυριο που επιστρεφετε στη δουλεια σας, ειναι η πρωτη ημερα στο γραφειο σας..θυμαστε πως ειχατε νιωσει τοτε? τι θα συνεβαινε αν ειχαμε διατηρηση ολοι αυτην την αισθηση της πρωτης ημερας για παντα? δεν θα ειναι η πιστη μας μεγαλυτερη?

σκεφθειτε τροπους με τους οποιους θα μπορουσατε να επωφεληθειτε προσωπικα αν πιστευατε περισσοτερο στη δουλεια σας.

"λιγοτερο αγχος¨, "περισσοτερος ενθουσιασμος", "η ημερα περνα γρηγοροτερα", "μεγαλυτερο ενδιαφερον",υψηλοτερη παραγωγικοτητα". οποια και να ειναι τα οφελη, η ικανοτητα να πιστευουμε ειναι το κλειδι σε ολα.

οι ερευνες αποδεικνυουν οτι θα εργαστουμε σκληρα για τα χρηματα.

θα εργαστουμε πιο σκληρα για εναν ηγετη που πιστευουμε.. ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΡΓΑΣΤΟΥΜΕ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΚΟΠΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ. βρειτε το τροπο να κανετε τη δουλεια σας, σκοπο δικο σας και οχι αλλων."

ελπιζω να μην κουρασε το κειμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικό συμπέρασμα από αυτά που γράφτηκαν σε 4 σελίδες, είναι αυτό που έγραψε ο Τζαμάικα, <<Γι΄αυτό σαν κλάδος είμαστε για τον γκρεμό>>. Προσθέτω μόνο , πριν από την λέξη γκρεμό, τις λέξεις << κατακόρυφο μεγάλο>>.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν ξερω αν ειμαστε κλαδος που οδευει προς το γκρεμο ή οχι.

αν στην ακρη του γκρεμου, κοιταξει καποιος κατω και βρει μια καταγαλανη θαλασσα, ηρεμη, τοτε συναδελφε - και επι την ευκαιρια να ζητησω και συγνωμη για την παρεξηση τις προαλλες - εγω θα παω στην ακρη και θα πεσω αν υτο που θα δω κατω θα ειναι καλυτερο απο αυτο που υπαρχει.

δεν ξερω για γκρεμους κλπ κακα της μοιρας μας.

εγω σημερα ειδα το εξης. 2 πρωτοσελιδα. ας μεταφρασουμε μια φορα τα πρωτοσελιδα αυτα. και που οδηγουν.

ειναι, ως παραδειγμα, συναδελφε εσυ να εχεις 6 λογιστικα γραφεια σε 6 πολεις διαφορετικες.

στις 6 αυτες πολεις, εξαιτιας των συνθηκων, κλεινουν αρκετες επιχειρησεις. μετεφρασε τι σημαινει αυτο.

Νο.1? απωλεια πελατειας, αναγκαζομαι να διωξω και εγω προσωπικο απο την στιγμη που αλλα υπολογιζα και αλλα γινανε,

το λογιστικο γραφειο ειναι μια επιχειρηση. ζει απο την πελατεια του. οταν αυτη μειωνεται, μειωνεται και ο αριθμος συναδελφων που δουλευουν μεσα σε αυτα, - το εχω ζησει και μαλιστα με πολυ ασχημο τροπο- συν ολα τα αλλα που προκυπτουν.

αποτελεσμα? απο εκει που ειχες 6 μετα βιας θα σου μεινουν 3.

-δεν αναφερομαι σε εσενα, απλα χρησιμοποιω το δευτερο προσωπο για να κανω ποιο οικειο το παραδειγμα μου.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικό συμπέρασμα από αυτά που γράφτηκαν σε 4 σελίδες, είναι αυτό που έγραψε ο Τζαμάικα, <<Γι΄αυτό σαν κλάδος είμαστε για τον γκρεμό>>. Προσθέτω μόνο , πριν από την λέξη γκρεμό, τις λέξεις << κατακόρυφο μεγάλο>>.

Και τι προτεινεις? Λογιστικο επιμελητηριο ? Συμμετοχη στα οργανα των εκπροσωπων μας ? Αλλαγη πλευσης ? Συμβιβασμος ? Αλλαγη νοοτροπιας ? Στηριξη των νεων λογιστων απο τους παλαιοτερους και αποσυρση των παλαιων αντιληψεων ? Τι προτεινεις ?

Ολοι κοιταμε το καβουκι μας, μην μαλωσουμε με κανεναν, μην ενοχλησουμε κανεναν, να τα εχουμε καλα με ολους, να αποσυρθουμε οταν ολα γυρω αλλαζουν και εμεις κοιταμε ΄΄ εγω να ειμαι καλα ΄΄ μονο που το ρητο αυτο εχει οδηγησει την χωρα εκει που την οδηγησε, και τωρα καλουμαστε να ξυπνησουμε απο την νιρβανα που ζουσαμε τοσα χρονια. Ετσι και ο κλαδος μας, μαζευτηκαμε πολλοι με διαφορετικες αντιληψεις, με διαφορετικες νοοτροπιες και καθολου μα καθολου διαλογο μεταξυ μας. Και ξερεις γιατι δεν προκυτε να γινει τιποτα ποτε? Διοτι ο κλαδος εχει ποτιστει πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι προτεινεις? Λογιστικο επιμελητηριο ? Συμμετοχη στα οργανα των εκπροσωπων μας ? Αλλαγη πλευσης ? Συμβιβασμος ? Αλλαγη νοοτροπιας ? Στηριξη των νεων λογιστων απο τους παλαιοτερους και αποσυρση των παλαιων αντιληψεων ? Τι προτεινεις ?

Ολοι κοιταμε το καβουκι μας, μην μαλωσουμε με κανεναν, μην ενοχλησουμε κανεναν, να τα εχουμε καλα με ολους, να αποσυρθουμε οταν ολα γυρω αλλαζουν και εμεις κοιταμε ΄΄ εγω να ειμαι καλα ΄΄ μονο που το ρητο αυτο εχει οδηγησει την χωρα εκει που την οδηγησε, και τωρα καλουμαστε να ξυπνησουμε απο την νιρβανα που ζουσαμε τοσα χρονια. Ετσι και ο κλαδος μας, μαζευτηκαμε πολλοι με διαφορετικες αντιληψεις, με διαφορετικες νοοτροπιες και καθολου μα καθολου διαλογο μεταξυ μας. Και ξερεις γιατι δεν προκυτε να γινει τιποτα ποτε? Διοτι ο κλαδος εχει ποτιστει πολυ

ωωω... ξυπνησε το τερας... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...