Προς το περιεχόμενο

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΟΡΟΥΝ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί πάνω όλα είμαστε άνθρωποι,

Ας συζήτησουμε, σε προσωπικό επίπεδο και όχι άχρωμα, ότι μας απασχολεί, και τι προτάσεις μπορούμε να εφαρμόσουμε.

Δηλώνω παρών

Κώστας.

Η ημέρα και η ώρα ας οριστεί κατόπιν.

Λογιστές ευτύτερης περιοχής Αθηνών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 120
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν είναι αργά το απόγευμα ή βράδυ γενικά μπορώ εντός Αθηνών αν το ξέρω ολίγον νωρίτερα ότι μέρα και αν είναι....smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άπαντες έχουν λυμένα τα προβλήματα τους. Μόνο οι ανήσυχοι θα δηλώσουν παρών.

Μην περιμένεις και πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως στις 10 το πρωι περίπου ενημερώθηκα απο πελάτη, ότι κλείνει και το λογιστήριο, η συνάδελφος μας αποχαιρετά.

Κλείσιμο επιχείρησης, σημαίνει μείον από λογιστικό γραφείο που την υποστηρίζει, και ένας ακόμα συνάδελφος καμαρώνει το πτυχίο του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους/ες σας,<BR><BR>Σημασία έχει να γίνει η αρχή, όσοι/ες μαζευτούμε. Άλλωστε ο" καναπές " είναι έξω από την δική μας φιλοσοφία. <BR>Δηλώνω παρούσα.<BR>Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2107219285, Μαρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι βλέπω μόνο για παρατάσεις ενδιαφέρονται οι συνάδερφοι.

Είμαι μακριά για να συμμετάσχω, αλλά να τα πάρω στο κρανίο μπορώ κι από δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Σ' ένα υπόγειο στην πλατεία Αβησσυνίας

συγκεντρωθήκαν τα ποντίκια μια φορά

για να σκεφτούν πώς θα γλυτώσουν μια για πάντα

από του γάτου τον αιώνιο βραχνά.

Το συζητάγανε ημέρες και ημέρες

μα τελικά δεν καταλήξανε πουθενά

και είχαν όλοι πια συνειδητοποιήσει

ότι κομπλάρισε η συνέλευση γερά.

Τότε πετάγετ' ένας νεαρός και λέει:

«βρήκα τη λύση του προβλήματος, παιδιά,

θα πλησιάσουμε την ώρα που κοιμάται

και θα του δέσουμε κουδούνα στην ουρά».

Κι όλοι φωνάξαν: «μπράβο, αυτό είναι, συμφωνούμε»

και πέρασε η πρότασή του παμψηφί

μα ένας γέρος ποντικός τους λέει: «δικαίωμα»

και θέτει την εξής ερώτηση:

«Άμα μου λύσετε αυτή την απορία,

τότε δε θα ‘χω αντίρρηση καμιά.

Ποιος από σας τολμάει το γάτο να ζυγώσει

να του κρεμάσει την κουδούνα στην ουρά;»

Και από τότε έχουν περάσει χίλια χρόνια

και ακόμα ο γάτος τα ποντίκια κυνηγά

που πα να πει ότι δε βρέθηκε κανένας

να του κρεμάσει την κουδούνα στην ουρά.

Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες

τότε και μόνο όταν είναι εφικτές.

Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις

άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λύσεις? όσες θες.

η ουσία είναι να βρείς αυτή που θα είναι κοντά στη κάθε προσωπικότητα του ανθρώπου.

Κάντε μια ερώτηση σε ένα "μικρό" πελάτη σας.

Ρωτήστε.. αν θα ξεκινούσες κάτι νέο τι θα ήταν αυτό? Θα ήταν μια επιχείρηση με χαμηλό κόστος? Αν υπήρχε επιχείρηση με πολλαπλασιασμό κερδών θα σε ενδιέφερε έστω να την ακούσεις πως λειτουργεί?

Σας προκαλώ να το κάνετε. Είμαι περίεργος τι θα σας πεί.

Εγώ πάντως έχω ακούσει μία απάντηση έως τώρα από 4, μέσα σε 2 ημέρες.

Λύσεις υπάρχουν αρκεί να κατανοήσουμε τι ΚΑΝΟΥΜΕ όλη την ημέρα.

εκεί κρύβεται το μυστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε την δύναμη στα χέρια μας, και ειδικά αυτός ο κλάδος έχει την δύναμη του μυαλού να αλλάξει το σύστημα.

Δεν έχουμε συνειδητοποιήσει τόσο καιρό ότι είμαστε ο Νο.1 κλάδος που είναι τόσο κοντά στο εμπόριο.

Μας επηρεάζει η εξέλιξή του και το επηρεάζουμε διότι η τήρηση των κανόνων - νόμων κλπ, περνάει μέσα από αυτό το τιμημένο κλάδο.

Αρνούμαι πλέον στα 33 μου χρόνια, να με θεωρούν γραφιά..

Μόνο γραφιάδες δεν είμαστε.

Αλλά μας έχει απορροφήσει τόσο το σύστημα που όλη την ημέρα είμαστε μέσα σε μια στοίβα χαρτιών με αποτέλεσμα έξω να κυκλοφορεί χρυσάφι, που το κατέχουμε, αλλά να το βλέπουμε ως άνθρακα. Το αποτέλεσμα? άλλος ένας ακόμη άνεργος συνάδελφος απο 1η Σεπτεμβρίου...

Η στοίβα που λέγαμε..

Το εμπόριο αλλάζει. Και καλούμαστε να μπούμε ανάμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΣΟΙ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΥΟ

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ

ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΤΕ ΤΟ

DAS ΕΚΤΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι μέσα 6944284338,αλλα σε χρόνο που να συμφωνήσουμε όλοι ,βέβαια βραδάκι να πιουμε και κανα κρασάκι για να δέσει το όλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι βλέπω μόνο για παρατάσεις ενδιαφέρονται οι συνάδερφοι.

Είμαι μακριά για να συμμετάσχω, αλλά να τα πάρω στο κρανίο μπορώ κι από δω.

Το "μακριά" ειναι σχετικό. Ειναι μακριά ωσ σκέψη, στην πραγματικότητα απο εκει που εισαι ειναι 10 λεπτα για αεροδρομιο + 45 λεπτα η πτηση + 1 ωρα μεχρι να φτασεις στον τοπο συναντησης = 2 ωρες ολα μαζι :)

Αντε παρε στο κρανίο πρωτα, και μετα αποφασισε το να παμε μια βόλτα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συναντησεις μεταξυ λογιστων ειναι πρεπον να επικρατει σοβαροτητα. Νοικιαστε μια αιθουσα , και αφηστε τα κρασακια κτλ κτλ. Απο οσο εχω καταλαβει ο Κωστας επιθυμει μια επαγγελαμτικη εκδηλωση για καταγραφη προβληματων, προτασεις, λυσεις κτλ κτλ. Θα ηταν πρεπον αυτο να δοθει στην ΠΟΦΕΕ και στους κατα τοπους συλλογους τι κανει η Αθηνα, ετσι ωστε αυτο να εχει μια ευρεια συμμετοχη

Τα παραπανω εχω να προτεινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαγορεύεται να επιβάλλεται η σοβαροφάνεια.

επιβάλλεται να εφαρμόζεται η σοβαρότητα.

και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

Σοβαρά συζητάς και μέσα σε μια πισίνα, όταν αυτό που λές το εννοείς, το στηρίζεις, επιχειρηματολογείς και προτείνεις.

Η σοβαροφάνεια μας οδηγησε εδω που μας οδηγησε.

Ο κοσμος George1977 θέλει πλεον απλοτητα σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ κάνει, διότι έχει κουραστει από όλο αυτό το πανηγυρακι.

όπου θέλουμε θα παμε αν κανονιστει σωστα.

αν θες έλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως δεν καταλαβες τι εγραψα.

Ωραια πες λοιπον οτι συναντιουνται 10-15-20 λογιστες Αθηνας Πειραιως, γενικοτερα Αττικης. Τι θα κανεις μετα? Κατεγραψες τα προβληματα, μιλησες για λυσεις, αντιπαραταθηκαν αποψεις, υπηρξε αντιπροταση σε χ θεμα.

Μετα? Θα τα κοινοποιησεις καπου?

Ή θα μεινεις και εσυ σε μια επιστολη ή κοινοποιηση αποτελεσματων συναντησης σε μια ενοτητα ενος φιλοξενου Φορουμ λογιστων ή στην δημιουργεια μιας ομαδας στο face?

Κοινοποιηστε την συναντηση σας επισημα σε ολους τους συλλογους Αττικης και στο τελος στην ΠΟΦΕΕ. Εαν αρνηθουν εκπροσωπηση τοτε θα καταλαβεις πολλα. Και μετα θα δεις οτι θα εχει δικιο ο συναδελφος που σε αποκαλεσε ονειροπολο σε προηγουμενη ενοτητα.

Δεν επεμβαινω αλλο στο θεμα, γραψε οτι θελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως δεν καταλαβες τι εγραψα.

Ωραια πες λοιπον οτι συναντιουνται 10-15-20 λογιστες Αθηνας Πειραιως, γενικοτερα Αττικης. Τι θα κανεις μετα? Κατεγραψες τα προβληματα, μιλησες για λυσεις, αντιπαραταθηκαν αποψεις, υπηρξε αντιπροταση σε χ θεμα.

Μετα? Θα τα κοινοποιησεις καπου?

Ή θα μεινεις και εσυ σε μια επιστολη ή κοινοποιηση αποτελεσματων συναντησης σε μια ενοτητα ενος φιλοξενου Φορουμ λογιστων ή στην δημιουργεια μιας ομαδας στο face?

Κοινοποιηστε την συναντηση σας επισημα σε ολους τους συλλογους Αττικης και στο τελος στην ΠΟΦΕΕ. Εαν αρνηθουν εκπροσωπηση τοτε θα καταλαβεις πολλα. Και μετα θα δεις οτι θα εχει δικιο ο συναδελφος που σε αποκαλεσε ονειροπολο σε προηγουμενη ενοτητα.

Δεν επεμβαινω αλλο στο θεμα.

Επειδή ακριβως ειδα τι εγινε και στο παρελθον με τις επιστολες τις οποιες και εγω οπως ξερεις ειχα υπογραψει, και οπως ξερεις και εσυ κουλουρα εις το πηλικον, ακολουθω το εξης πλανο στο μυαλο μου, το οποιο διδασκεται και στην ιστορια.

alea jacta est. με την διατυπωση της φρασης αυτής (που ηταν δηλωση.. τα πηρα στο κρανιο) δημιουργηθηκε κατι.

ψαξε να βρεις τι δημιουργηθηκε, οταν ο τυπος τα πηρε στο κρανιο με την ανικανοτητα ορισμενων που απλα κοιτουσαν την παρτυ τους.

αρα ποιος θα πει οτι ηταν ονειροπολος? ονειροπολος εισαι αγαπητε μου, οταν αναζητας το απιαστο. το απιαστο ειναι μονο να θες να γινεις θεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα γραφεται τετοια ποιος περιμενεις να ερθει μετα ?

ελα ντε..

κριμα που παρασυρθηκα σε τετοια κουβεντα...

αλλα δεν επιτρεπω σ ε κανεναν να με λεει ονειροπολο.

εργαζομαι καθε ημερα. και πολλες ωρες.

και δεν το κανω επειδη ειμαι ονειροπολος.

το κανω για να ζησω και να εχω να τρωω αυριο μεθαυριο.

τελος παντων.

απλα εμενα δεν μου αρεσουν οι τυπικουρες. δεν εχουν νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι στην προθεση μου ειλικρινα σου μιλαω Κιτσο να ακυρωσω καμια προσπαθεια εν την γεννεση της. Απλα εκφραζω δημοσιως τον προβληματισμο μου για το μετα.

Οι λογιστες εχουν πολλα προβληματα εξ αιτιας της οικονομικης κρισης και αλλων παραγοντων. Και βλεπω να μιλανε ολοι οι κοινωνικοι φορεις και επαγγελματικοι φορεις εκτος απο εμας. Δεν σε κανει να απορεις αυτο?

Ο καθε ενας εχει το δικαιωμα να εκφρασει τον προβληματισμο του, αυτο εκανα και εγω.

Κατοπιν αναζητησης σε προηγουμενο θεμα οφειλω να ζητησω συγνωμη δημοσιως απο τον Κωστα διοτι η ιδεα της συναντησης δεν ηταν δικη του.

Ωστοσο να μου επιτραπει να διατηρησω τον προβληματισμο μου για το μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι στην προθεση μου ειλικρινα σου μιλαω Κιτσο να ακυρωσω καμια προσπαθεια εν την γεννεση της. Απλα εκφραζω δημοσιως τον προβληματισμο μου για το μετα.

Οι λογιστες εχουν πολλα προβληματα εξ αιτιας της οικονομικης κρισης και αλλων παραγοντων. Και βλεπω να μιλανε ολοι οι κοινωνικοι φορεις και επαγγελματικοι φορεις εκτος απο εμας. Δεν σε κανει να απορεις αυτο?

Ο καθε ενας εχει το δικαιωμα να εκφρασει τον προβληματισμο του, αυτο εκανα και εγω.

Κατοπιν αναζητησης σε προηγουμενο θεμα οφειλω να ζητησω συγνωμη δημοσιως απο τον Κωστα διοτι η ιδεα της συναντησης δεν ηταν δικη του.

Ωστοσο να μου επιτραπει να διατηρησω τον προβληματισμο μου για το μετα.

η συγνώμη δεκτή, ωστόσο να είσαι συγκρατημενος στους χαρακτηρισμούς σου.

έχουν δώσει τηλεφωνα και δημοσιως ορισμενοι συναδελφοι και αλλοι κατοπιν προτροπης συναδελφου με pm εμενα.

αν γινει η συναντηση, γιατι ετσι οπως τα εκανες... τελος παντων.. θα βρεθουν ανθρωποι που εδω μεσα μιλαμε απροσωπα και ανθρωποι οι οποιοι εχουν διαφωνησει μεταξυ τους, και με εμενα εχουν διαφωνησει λιγες φορες νομιζω αλλα δεν παυει να ισχυει αρκετοι συναδελφοι. ο σεβασμος φαινεται οταν διδεται η ευκαιρια να συνομιλεις με ανθρωπους που σε εχουν στριμωξει για τις αποψεις σου και εμενα Γιωργο με τιμα η προσκληση σε συναντηση του συναδελφου με τον οποιον ορισμενες φορες, εχουμε διαφωνησει.

Εγω αυτο κοιταω και οχι τους συλλογους και τις τυπικουρες.

Ολοι οι παραγωγικοι φορεις κανουν προτασεις, μαχονται κλπ κλπ κλπ.

και εμεις.. ουραγοι οπως παντα. ναι σε αυτο εχεις δικιο. ψαξε να βρεις τι φταιει. και οχι να λες μην πατε εκει μην πατε εδω.

ολα τα ωραια μεσα απο μια παρεα ξεκινανε.

και επαναλαμβανω η προσκληση και η προτροπη ενος συναδελφου, να δοθουν σε εμενα τηλεφωνα και να οργανωθει απο κοινου, με τον οποιο κατα καιρους εχουμε διαφωνησει, με τιμαει και το λεω με παρα πολυ ειλικρινεια.

Αφησε τα τυπικα Γιωργο και πηγαινε στην ουσια.

εχουμε μαθει να αμυνομαστε. πηγαινε στην ουσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...