Jump to content
Sign in to follow this  
manageraccount

Αυξάνονται οι επιχειρήσεις εκείνες που δεν πληρώνουν τους Λογιστές ή είναι εντύπωση μου? Και τι κάνουν οι Λογιστές?

Recommended Posts

Δεν με καταλαβαίνεις . Προσπαθώ να βρω τρόπο για να αυξήσω το εισόδημά μου και δεν με βοηθάς.

Πως θα προωθήσω πράγματα που δε καταναλώνω ??

Εάν η κατάληξη στην συζήτησή μας είναι να ανοίξω εγώ δική μου εταιρία multimedia ή όπως αλλιώς τις λένε, για να πουλάω Καύσιμα και ηλεκτρικό , τότε κάτι δεν πάει καλά με το σύστημα.

'Οσο για το marketing plan που αναφέρεις δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω, γιατί απλά υπάρχει καλύτερο. Πολύ καλύτερο. (δες προηγούμενες απαντήσεις μου για προϊόντα που δεν διαφημίστηκαν ποτέ, και πούλησαν τρελά.

Για χάριν της συζήτησης θα σου το πω . Το μυστικό για να πουλήσει το προϊόν σου είναι το εξής:

-Να κάνει αυτά που υποτίθεται ότι είναι φτιαγμένο να κάνει και

-εάν υπάρχουν ανταγωνιστικά παρόμοια προϊόντα, να είναι απλά το ΚΑΛΥΤΕΡΟ .

Λυπούμαι αλλά τελικά δεν πείστηκα για την αποτελεσματικότητα του συστήματος αυτού .

Το σίγουρο είναι, για να έρθουμε στο θέμα , ότι τ σύστημα αυτό δεν βελτιώνει καν τις πληρωμές των πελατών των λογιστών .

Εκτός εάν θεωρείς λύση να προτείνουν όλοι οι λογιστές στις επιχειρήσεις που δεν τους πληρώνουν, να αρχίσουν να αγοράζουν καλλυντικά, και να προωθούν προιόντα της LR. Ετσι θα βγάζουν έχτρα εισόδημα και θα πληρώνουν τις υποχρεώσεις που δημιουργεί η κύρια δραστηριότητα τους.

(Το πρωί δικηγόρος, το βράδυ .... με καλλυντικά και λοιπά καλλυντικά LR )

Καλά τα είπαμε ..όμως καιρός να δουλέψουμε και λίγο.

σωστα. πολλα ειπαμε ηδη. επιστροφη πλεον. ο καθενας ας βρει τις λυσεις του. εγω προτεινα μια, η οποια και αναφερομαι στο τελευταιο κομματι της τοποθετησης σου, δεν ειναι αυτη που καταλαβες.

εξαλλου εγω το θεμα το ειχα παγωσει. εδωσα περιοδικο. εδωσα Power points (τα οποια τα πηρα πισω, διοτι οταν δειχνεις ενα τροπο να βγει ενα εισοδημα και σε βριζουν δεν αξιζει να το δειχνεις) ανελυσα ορισμενα θεματα απο εκει και περα ο καθενας ας κανει οτι πιστευει καλυτερο για τον ιδιο.

και κατι ακομα. gus οντως ειναι το καλυτερο site αλλα μερικες φορες η ποιοτητα χαλαει την εικονα. δεν εχω βρισει κανεναν. απλα ειπα σε συναδελφους την δικη μου εκδοχη ως μια λυση εστω.

......

Καλά τα είπαμε ..όμως καιρός να δουλέψουμε και λίγο.

Το taxisnet δουλεύει? ΦΠΑ μπορούμε να στείλουμε?

Συνάδελφοι καλημερα. Eχω καιρό να γράψω παρόλο που διαβάζω συχνα τα ποσταρίσματα αλλα σημερα και επειδη ειχα χρόνο τον ΣΠΑΤΑΛΗΣΑ διαβάζοντας αερολογίες και μπούρδες του τυπου "θα πλουτίσεις εύκολα" και θα σου κανει δώρο η εταιρεία μερσεντες και πόρσε. Το κινητρό μου ήταν ακριβώς να διασκεδάσω καθώς ήξερα ότι η μπουρδολογία θα συνεχιστεί μέχρι τελους. Πολύ αμερικάνικο όνειρο "Βγαλε περισσότερα δουλεύοντας λιγότερο", "Γυμνασου χωρίς να κουραστείς" ,"αδυνάτισε χωρίς να κοψεις το φαγητό" κλπ μαλακίες.

Συμπέρασμα. θες να βγαλεις λεφτα? Επιμορφώσου, δουλεψε, εχε αξιοπρέπεια και συνεπεια. Θα ανταμοιφθεις αργά ή γρηγορα.

Να την αφήνω επιδεικτικά πάνω στο τραπέζι και να κάνω ότι το απολαμβάνω πάρα πολύ ?

Εάν αρχίσουν και οι διαχειριστές να μη σέβονται τους όρους χρήσης .......................

Εάν αρχίσουν και οι διαχειριστές να μη σέβονται τους όρους χρήσης .......................

Το νου σου στο πονηρό εσύ......

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...