Προς το περιεχόμενο

Αυξάνονται οι επιχειρήσεις εκείνες που δεν πληρώνουν τους Λογιστές ή είναι εντύπωση μου? Και τι κάνουν οι Λογιστές?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητέ gus εδώ σε βρήκα.. εδώ θα σου απευθύνω τον λόγο..

Γιατί αγόρι μου δεν πήγες για ύπνο? τι έκανες όλο το βράδυ και τώρα που μπήκα στο forum νόμιζα ότι μπήκα στο φατσοβιβλίο?

Χειρότερος από τον Μπένι έχεις καταντήσει με τις νυχτερινές "τροπολογίες"..

Βγάλε τώρα μια "ερμηνευτική" .. για το πως δουλεύει το σύστημα .. γιατί χάσαμε τον μπούσουλα.

Υ.Γ. και μην δώ κανένα Like .. :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ εξήγησες σωστά βέβαια αλλά το σύστημα αυτό είναι αποτυχημένο όπως σου είχα ξαναπεί.

Βασίζεται σε πώληση προϊόντων τα οποία δεν μπορεί να ελέγξει άμεσα ο καταναλωτής, και τα οποία είναι υπερτιμολογημένα.

Επιπλέον οι αμοιβές και τα bonus είναι τόσο μεγάλα που υπερκαλύπτουν το οποιοδήποτε κόστος διαφήμισης .

Η εταιρία αποσκοπεί απλά αυξήσει τον τζίρο της κάνοντας τον κάθε πελάτη πωλητή.

Σημείωσε κάτι. Οταν ένα προϊόν αξίζει ή καλύπτει κάποια βασική μας ανάγκη πουλάει χωρίς πωλητή και χωρίς άμεση διαφήμιση.

Η καλύτερη διαφήμιση είναι το ίδιο το προιόν (βλέπε ipod - iphone, coca cola, κορρές κλπ)

Ολοι οι υπόλοιποι απλά προσπαθούν να αυξήσουν το τζίρο τους με αμφίβολης αποτελεσματικότητας προιόντα.

Αυτές οι εταιρίες σε λίγα χρόνια δεν θα υπάρχουν.

Η περίοδος της υπερκατανάλωσης τελειώνει παγκοσμίως.

Να συμφωνήσω...

Απόλυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ gus εδώ σε βρήκα.. εδώ θα σου απευθύνω τον λόγο..

Γιατί αγόρι μου δεν πήγες για ύπνο? τι έκανες όλο το βράδυ και τώρα που μπήκα στο forum νόμιζα ότι μπήκα στο φατσοβιβλίο?

Χειρότερος από τον Μπένι έχεις καταντήσει με τις νυχτερινές "τροπολογίες"..

Βγάλε τώρα μια "ερμηνευτική" .. για το πως δουλεύει το σύστημα .. γιατί χάσαμε τον μπούσουλα.

Σου έκανα... Like !!! χα χα !!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ εξήγησες σωστά βέβαια αλλά το σύστημα αυτό είναι αποτυχημένο όπως σου είχα ξαναπεί.

Βασίζεται σε πώληση προϊόντων τα οποία δεν μπορεί να ελέγξει άμεσα ο καταναλωτής, και τα οποία είναι υπερτιμολογημένα.

Επιπλέον οι αμοιβές και τα bonus είναι τόσο μεγάλα που υπερκαλύπτουν το οποιοδήποτε κόστος διαφήμισης .

Η εταιρία αποσκοπεί απλά αυξήσει τον τζίρο της κάνοντας τον κάθε πελάτη πωλητή.

Σημείωσε κάτι. Οταν ένα προϊόν αξίζει ή καλύπτει κάποια βασική μας ανάγκη πουλάει χωρίς πωλητή και χωρίς άμεση διαφήμιση.

Η καλύτερη διαφήμιση είναι το ίδιο το προιόν (βλέπε ipod - iphone, coca cola, κορρές κλπ)

Ολοι οι υπόλοιποι απλά προσπαθούν να αυξήσουν το τζίρο τους με αμφίβολης αποτελεσματικότητας προιόντα.

Αυτές οι εταιρίες σε λίγα χρόνια δεν θα υπάρχουν.

Η περίοδος της υπερκατανάλωσης τελειώνει παγκοσμίως.

εχεις διαπιστωσει θελω να πιστευω οτι δεν ερχομαι σε αντιπαραθεση με κανεναν και ακουω και εγω προσεχτικα ολα τα αντιεπιχειρηματα.

ωστοσο επιτρεψε μου να θεωρησω οτι εκανες ενα μεγαλο φαουλ.

1) εδω δεν υπαρχει πωληση. υπαρχει προσβαση.

2) η διαφημιση ειναι ο ιδιος ο χρηστης του προιοντος για αυτο το λογο υπαρχει ενα συστημα το οποιο δεν φοβαται να μειωνει τις τιμες των προιοντων του διοτι δεν πληρωνει κοστος διαφημισης εμποριας κλπ κλπ, τα οποια γνωριζουμε οτι περνουν ενα προιον των.. 5 ευρω επι παραδειγματι και τον φτανουν στα 30. και τα bonus ειναι στην ουσια η αμοιβη της διαφημισης που παει και σωστα πλεον για εμενα στο τελικο χρηστη του προιοντος.

3) μπορεις να πας στο youtube ακομα και στο facebook ωστε να δεις μια γκαμα προιοντων.

4) δεν μπορεις να ισχυριζεσαι οχι εσυ.. ο καθενας περιλαμβανω και τον εαυτο μου μεσα, για την αφιβολη ποιοτητα προιοντων οταν αυτα δεν τα εχεις δοκιμασει. (πως γινεται τωρα στο divani caravel στις 10/04/2011 να υπηρχε ενα ιατρικο συνεδριο με καθηγητες απο το εξωτερικο, με ιατρους σε μια αιθουσα με 1500 ατομα μεσα και 500 εξω απο αυτην, τοτε εδω κατι γινεται.)

5) επειδη - και εδω εχεις δικιο - εισαι εκτος, θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι οχι μονο μπορεις να δεις που παρασκευαζονται αλλα σε φωναζουν να δεις και το πως τα παρασκευαζουν.

εξω απο το χορο πολλα τραγουδια ακουει καποιος. ερχομαι και σας λεω ανοικτα καποια πραγματα τα οποια αξιζει να τα δειτε και φυσικα δεν τα κραταω για εμενα. αν ομως (επειδη εδω μιλαμε για δικτυωτες μεσω του pay forward) καποιοι πανε σε πελατες σας και πουν το συστημα και το βρουν ενδιαφερον και εσεις το ξερατε μεσα απο εδω πως περιπου κινεται το συστημα 2 ειναι τα τινα που θα συμβουν.

α) θα σας ρωτησουν αν το γνωριζετε. (εχει τυχει πιστεψτε με)

β) ισως να χασετε ενα ειδος αμοιβης για το οποιο δεν ξενυχτατε πανω απο τον υπολογιστη ή στα λογιστικα βιβλια, εφοσον ο ανθρωπος αυτος προχωρησει. υπαρχουν παρα πολλοι που σπανε το κεφαλι τους στο τοιχο. και συναδελφοι. γνωριζω εναν.

οταν ενα συστημα ειναι μη πυραμιδικο συνεχως επεκτεινεται και η Ελλαδα ειναι η νο.1 σε τζιρους μεσα στις 32 χωρες, ελεγχει 9 αγορες τοτε πριν αλεκτορ λαλησει τρεις κοιταξτε πιο προσεχτικα τι γινεται εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημείωσε κάτι. Οταν ένα προϊόν αξίζει ή καλύπτει κάποια βασική μας ανάγκη πουλάει χωρίς πωλητή και χωρίς άμεση διαφήμιση.

Η καλύτερη διαφήμιση είναι το ίδιο το προιόν (βλέπε ipod - iphone, coca cola, κορρές κλπ)

Για εξήγα λίγο boss γιατί δεν σε καταλαβαίνω... Δλδ η κόκα κολα δεν κάνει διαφήμιση, αυτό λες...??????

Σου έκανα... Like !!! χα χα !!! :lol:

Μώρε συ Κωστή, κι εγώ επήγα να του κάνω λάικ του αρχηγού αλλά οι διόλοι να το πάρουνε για σύστημα, είπενέ μου ότι δεν έχω λέει το δικαίωμα να κάμω άλλο λάικ για σήμερο..... Κι εγώ ο παντέρμος δεν έχω κάνει κανενούς λάικ.... Ίντα μωρέ γίνεται επαεπέρα, περικοπές και στα λάικ κάνετε.....??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εξήγα λίγο boss γιατί δεν σε καταλαβαίνω... Δλδ η κόκα κολα δεν κάνει διαφήμιση, αυτό λες...??????

Μώρε συ Κωστή, κι εγώ επήγα να του κάνω λάικ του αρχηγού αλλά οι διόλοι να το πάρουνε για σύστημα, είπενέ μου ότι δεν έχω λέει το δικαίωμα να κάμω άλλο λάικ για σήμερο..... Κι εγώ ο παντέρμος δεν έχω κάνει κανενούς λάικ.... Ίντα μωρέ γίνεται επαεπέρα, περικοπές και στα λάικ κάνετε.....??????

ετοσανά παράξενα ακούνε και τα λαικ στέφανε... ετσά τους έκοψε το λοιπόν, να βγάζουν ένα νταπελάκι πως εγενίκανε πολλά :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εξήγα λίγο boss γιατί δεν σε καταλαβαίνω... Δλδ η κόκα κολα δεν κάνει διαφήμιση, αυτό λες...??????

Η coca cola ήταν διάσημη πριν καν ξεκινήσει την διαφήμιση.

Αλλά το θέμα μας δεν είναι αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις διαπιστωσει θελω να πιστευω οτι δεν ερχομαι σε αντιπαραθεση με κανεναν και ακουω και εγω προσεχτικα ολα τα αντιεπιχειρηματα.

ωστοσο επιτρεψε μου να θεωρησω οτι εκανες ενα μεγαλο φαουλ.

1) εδω δεν υπαρχει πωληση. υπαρχει προσβαση.

2) η διαφημιση ειναι ο ιδιος ο χρηστης του προιοντος για αυτο το λογο υπαρχει ενα συστημα το οποιο δεν φοβαται να μειωνει τις τιμες των προιοντων του διοτι δεν πληρωνει κοστος διαφημισης εμποριας κλπ κλπ, τα οποια γνωριζουμε οτι περνουν ενα προιον των.. 5 ευρω επι παραδειγματι και τον φτανουν στα 30. και τα bonus ειναι στην ουσια η αμοιβη της διαφημισης που παει και σωστα πλεον για εμενα στο τελικο χρηστη του προιοντος.

3) μπορεις να πας στο youtube ακομα και στο facebook ωστε να δεις μια γκαμα προιοντων.

4) δεν μπορεις να ισχυριζεσαι οχι εσυ.. ο καθενας περιλαμβανω και τον εαυτο μου μεσα, για την αφιβολη ποιοτητα προιοντων οταν αυτα δεν τα εχεις δοκιμασει. (πως γινεται τωρα στο divani caravel στις 10/04/2011 να υπηρχε ενα ιατρικο συνεδριο με καθηγητες απο το εξωτερικο, με ιατρους σε μια αιθουσα με 1500 ατομα μεσα και 500 εξω απο αυτην, τοτε εδω κατι γινεται.)

5) επειδη - και εδω εχεις δικιο - εισαι εκτος, θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι οχι μονο μπορεις να δεις που παρασκευαζονται αλλα σε φωναζουν να δεις και το πως τα παρασκευαζουν.

εξω απο το χορο πολλα τραγουδια ακουει καποιος. ερχομαι και σας λεω ανοικτα καποια πραγματα τα οποια αξιζει να τα δειτε και φυσικα δεν τα κραταω για εμενα. αν ομως (επειδη εδω μιλαμε για δικτυωτες μεσω του pay forward) καποιοι πανε σε πελατες σας και πουν το συστημα και το βρουν ενδιαφερον και εσεις το ξερατε μεσα απο εδω πως περιπου κινεται το συστημα 2 ειναι τα τινα που θα συμβουν.

α) θα σας ρωτησουν αν το γνωριζετε. (εχει τυχει πιστεψτε με)

β) ισως να χασετε ενα ειδος αμοιβης για το οποιο δεν ξενυχτατε πανω απο τον υπολογιστη ή στα λογιστικα βιβλια, εφοσον ο ανθρωπος αυτος προχωρησει. υπαρχουν παρα πολλοι που σπανε το κεφαλι τους στο τοιχο. και συναδελφοι. γνωριζω εναν.

οταν ενα συστημα ειναι μη πυραμιδικο συνεχως επεκτεινεται και η Ελλαδα ειναι η νο.1 σε τζιρους μεσα στις 32 χωρες, ελεγχει 9 αγορες τοτε πριν αλεκτορ λαλησει τρεις κοιταξτε πιο προσεχτικα τι γινεται εδω.

Λοιπόν είσαι πολύ κοντά στο να με πείσεις.

απλά το μόνο που θέλω είναι να μου προτείνεις κάποια εταιρία με αυτό το σύστημα που να διαθέτει τα παρακάτω προϊόντα.

-Αυτοκίνητα

-cnc μηχανήματα

-Ηλεκτρονικούς υπολογιστές

-κινητά

-Επιπλα

-ακίνητα

-Τηλεοράσεις

-και τελευταίο μηχανήματα αερόβιας γυμναστικής (διάδρομοι , ποδήλατα κλπ)

Αυτά τα προιόντα με ενδιαφέρουν για προώθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η coca cola ήταν διάσημη πριν καν ξεκινήσει την διαφήμιση.

Αλλά το θέμα μας δεν είναι αυτό

Ήταν διάσημη στην Αμερική, και συνέβαλλε τα μέγιστα η τότε κυβέρνηση... Στις υπόλοιπες χώρες, έγινε με τη διαφήμιση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν είσαι πολύ κοντά στο να με πείσεις.

απλά το μόνο που θέλω είναι να μου προτείνεις κάποια εταιρία με αυτό το σύστημα που να διαθέτει τα παρακάτω προϊόντα.

-Αυτοκίνητα

-cnc μηχανήματα

-Ηλεκτρονικούς υπολογιστές

-κινητά

-Επιπλα

-ακίνητα

-Τηλεοράσεις

-και τελευταίο μηχανήματα αερόβιας γυμναστικής (διάδρομοι , ποδήλατα κλπ)

Αυτά τα προιόντα με ενδιαφέρουν για προώθηση.

δεν θελω να πεισω κανεναν εγω. αναλυω ενα συστημα το οποιο βρικσει πολλους στο να διαφωνουν και ευτυχως δηλαδη διοτι ετσι αναπτυσσεται διαλογος. ξερω οτι αν και υπαρχουν διαφωνιες αξιζει να το δειτε.

ωστοσο το να κοντευω να σε πεισω ειναι οτι πλεον αρχιζω και ανοιγω ενα μικρο μονο μερος του μεγεθους, διοτι αυτο που ανεπτυξα ηταν η βρεφικη μορφη του. η ουσια ειναι αλλου.

δεν υπαρχουν εταιριες που να προωθουν αυτα που ζητας. νομιζεις οτι δεν το εψαξα και αυτο? ισως στο εξωτερικο να υπαρχει αλλα παντως οχι εδω.

θα ηθελα να μου επιτρεψεις να δημοσιευσω ενα video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαλλου.... αν μπορουσε καποιος να δει την μεγαλη γκαμα πανω απο 2500 χιλιαδες κωδικους προιοντων, δεν μας ενδιαφερε εμας να προωπησουμε κατι παρα μονο το μαρκετινγκ plan. υπαρχουν σοβαρα προιοντα υγειας ενα εκ των οποιων το χρησιμοποιει και η εθνικη ομαδα ποδοσφαιρου, υπαρχουν για ζωα (εμεις δεν ειμαστε pet shop ουτε κτηνιατροι..), υπαρχουν μια σειρα κοσμηματων (εμεις δεν ειμαστε κοσμηματοπωλες) υπαρχουν ειδη επαγγελματικου μακιγιαζ (εμεις δεν ειμαστε make up artists) υπαρχουν αξεσουαρ (εμεις δεν ειμαστε καταστηματα με αυτα) και πολλα αλλα.

αρα δεν κανουμε προωθηση εμεις. εγω προσωπικα...? εχω συμβουλευσει την κοπελα μου να μην πουλαει. απλα να δειχνει και να μαθει το συστημα διοτι βοηθα αλλους πρωτιστως. ευτυχως που με ακουσε δηλαδη. γιατι.. ποσο να πουλησεις...? γιατι να μην τα αγοραζουν μονοι τους ωστε να δουν τι οφελη υπαρχουν λογω του marketing.?

gus πιασε την ουσια.

μαθηματικα ολοι ξερουμε και αναλυοντας το συστημα βλεπουμε τι μπορει να γινει. ωστοσο υπαρχουν και ανθρωποι. πχ,,, αν καποιος δικο σου το ακουγε αυτο και του αρεσε... εσυ θα ελεγες : κοιτα.. επειδη εμενα με ενδιαφερουν αυτα μην το κανεις αυτο..? και αν αυτος εφερνε ενα μισθο σε εσενα λογω προοδου 1800 ευρω εσυ θα ελεγες οχι..? και ειδικα οταν αυτο γινεται σε 32 χωρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω ειναι ενα video δεν θα διαφωνησω.. καπως πιασαρικο αλλα κατι δειχνει. την προοδο της εταιρειας.

το δευτερο ειναι ενα event που εγινε στη θεσσαλονικη. απλα παρατηρηστε το κοσμο. ηταν αν θυμαμαι καλα γυρω στους 6000 χιλιαδες.

θα αρεσει στις κυριες συναδελφους μας φανταζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επειδη ανεφερα για εθνικη ομαδα ποδοσφαιρου οριστε και η αποδειξη.

ο αγιαξ επισης το περιλαμβανει στα διατροφικα του.

αθλητικα σωματεια ηδη το χρησιμοποιουν.

εχει αδεια εοφ και οτι απαραιτητο χρειαζεται.

4 φορες πιο ισχυρο απο το εμβολιο της γριππης, για αυτο εξαλλου μητερες στρεφονται προς τα εκει - που χρηματα για φαρμακα και ιατρους - , δεν νιωθεις κουραση (δικηγορος φιλος μου το διαπιστωσε, ο οποιος τα αγοραζει μονος του αρα εχει την προσβαση στη χονδρικη) και φυσικα, περνας επιφανειακα ιωσεις οπως εχει τυχει οχι μονο σε εμενα αλλα και σε πολλους.

ιατρικο συνεδριο θα γινει στη θεσσαλονικη μεσα στο μηνα με εισηγητες 2 ιατρους.

αρα συναδελφοι το πραγμα σοβαρευει και μαλιστα πολυ. και ευτυχως που ειμαστε ελληνες και μας κοβει το μυαλο λιγο. ειδαλλως με αυτους που εχουμε πανω θα επρεπε να ειχαμε φουνταρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πως ξεκινησε η ρωσια.

δεν ειναι δικο μου. ειναι της κοπελας μου. και δεν ειναι το επισημο. ειναι μια δικη της προσπαθεια.

υπαγεται στην εδω αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι ή οσες ερθετε σημερα θα διαπιστωσετε αν λεω βλακειες.

τοπο, ωρα εχω ανακοινωσει. αν ερθετε το πρωτο πραγμα που θα δειτε ειναι η ποιοτητα των ανθρωπων. απο εκει ξεκινανε ολα.

καλο απογευμα σε ολους. οπως ειπα και πιο πανω το λεω τωρα αλλιως. δεν υπαρχει κανενα περιθωριο σκεψης διοτι δεν μας το δινουν πλεον.

αν αλλαξουμε το τροπο που αντιλαμβανομαστε τα πραγματα και ακομα γιατι οχι αλλαγη καταναλωτικων συνηθειων που συνδυαζεται με εισοδημα ή με μειωση κοστους μεσω ενος συστηματος μη πυραμιδικου και αντι να πληρωνουμε να φτασουμε σε ενα σημειο στο να μας πληρωνουν τοτε ισως καταφερουμε πολλα.

το συστημα δεν ειναι για εμας. ειναι για τους αλλους. και δεν εχουμε δικαιωμα κατοπιν μελετης του να αποκλεισουμε τον οποιοδηποτε.

μπορει ισως να δει κατι που εμεις δεν μπορουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ gus εδώ σε βρήκα.. εδώ θα σου απευθύνω τον λόγο..

Γιατί αγόρι μου δεν πήγες για ύπνο? τι έκανες όλο το βράδυ και τώρα που μπήκα στο forum νόμιζα ότι μπήκα στο φατσοβιβλίο?

Χειρότερος από τον Μπένι έχεις καταντήσει με τις νυχτερινές "τροπολογίες"..

Βγάλε τώρα μια "ερμηνευτική" .. για το πως δουλεύει το σύστημα .. γιατί χάσαμε τον μπούσουλα.

Υ.Γ. και μην δώ κανένα Like .. :angry:

Γιατι δεν πηγε για ύπνο; Γιατι γαργαλιεται για καλπαζιές. Τις γυρευει. Εφυγε ο αλλος, ήλθε να τον αντικαταστησει ο gus. Ρε, θα παρω απάνω και θα σας πλακωσω και τους δυο στις καλπαζιες, μανατζμεντ και γκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα οπως με ολα τα επαγγελματα, ετσι και εμεις θα υποστουμε τα αποτελεσματα αυτης της ληστοσυμμοριας που οδηγει την ελλαδα στην φτωχεια, πως περιμενετε να εχουμε δουλεια και να πληρωνομαστε απο ποιον απο αυτους που καθημερινα κλεινουν και πολλοι απο αυτους βγαινουν στο δρομο στην κυριολεξια, εδω δεν μπορει να ζησει η επιχειρηση που πουλαει εμπορευματα γιατι κανεις δεν εχει να τα αγορασει, εχουν σταματησει να υπαρχουν ολοκληροι κλαδοι στην οικονομια και εμεις που εξαρτωμαστε απο την δουλεια των αλλων πιστευετε οτι θα συνεχισουμε να πληρωνομαστε, το μελλον μας ειναι αμεσα δεμενο με την οικονομικη κατασταση της χωρας και των πελατων μας, οσο για τον συναδελφο που ειπε οτι εμεις πρεπει να προτινουμε λυσεις για να σωσουμε τις επιχειρησεις με καινοτομες ιδεες τι να πω, αν εχει τετοιες ιδεες ας τις εφαρμοσει να μην πεινασει, οταν ολα καταστρεφονται γυρω μας και εμεις θα πεσουμε μαζι με ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα οπως με ολα τα επαγγελματα, ετσι και εμεις θα υποστουμε τα αποτελεσματα αυτης της ληστοσυμμοριας που οδηγει την ελλαδα στην φτωχεια, πως περιμενετε να εχουμε δουλεια και να πληρωνομαστε απο ποιον απο αυτους που καθημερινα κλεινουν και πολλοι απο αυτους βγαινουν στο δρομο στην κυριολεξια, εδω δεν μπορει να ζησει η επιχειρηση που πουλαει εμπορευματα γιατι κανεις δεν εχει να τα αγορασει, εχουν σταματησει να υπαρχουν ολοκληροι κλαδοι στην οικονομια και εμεις που εξαρτωμαστε απο την δουλεια των αλλων πιστευετε οτι θα συνεχισουμε να πληρωνομαστε, το μελλον μας ειναι αμεσα δεμενο με την οικονομικη κατασταση της χωρας και των πελατων μας, οσο για τον συναδελφο που ειπε οτι εμεις πρεπει να προτινουμε λυσεις για να σωσουμε τις επιχειρησεις με καινοτομες ιδεες τι να πω, αν εχει τετοιες ιδεες ας τις εφαρμοσει να μην πεινασει, οταν ολα καταστρεφονται γυρω μας και εμεις θα πεσουμε μαζι με ολους.

αμα δεν προτεινουμε εμεις που τις παρακολουθουμε, οι περισσοτερες απο αυτες ειναι μεσαιες ή και μικρομεσαιες, τοτε ποιος θα προτεινει?

εξαλλου η προταση η δικη μου δεν αφαιρει αλλα δινει.

χθες μου εδωσε το τηλεφωνο του ενας επιχειρηματιας ο οποιος εχει μαγαζι και ασχολειται κιολας με το αντικειμενο, τον οποιο τον γνωρισα χθες στο μερος που σας προσκαλεσα.

αυτες ειναι χρησιμες γνωριμιες πιστευω για το επαγγελμα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το δίνει πόρτα-πόρτα στα μαγαζιά και έτυχε να πάει σε πελάτη μου.

Ρωτάω τους διαχειριστές εάν επιτρέπεται να αναρτήσω τα στοιχεία του.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΤΕΛΟΣ ΣΤΙΣ ΓΕΛΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΑΠΑΞΙΩΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ

Και σε 100 απεργίες να κατέβουμε όσο βγάζουμε τα μάτια μας μόνοι μας η κατάσταση δεν θα αλλάξει ποτέ!

Στις εποχές που περνάμε, οπου για να σε πληρώσει ο πελάτης πρέπει να του κάτσεις και σε έχουν όλοι στο μείωση και μείωση, θα πρέπει αυτούς να τους ανασκολοπίζουμε παραδειγματικά στο Σύνταγμα.

Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ.pdf

Να προσθέσω μόνο ότι με τα νεύρα μας έτσι τεντωμένα που είναι και με την κάθε παπάρα που ακούμε καθημερινά από όλους αυτούς τους βερεσέδες και με τα γραφεία πολλών συναδέλφων που ετοιμάζονται να κλείσουν λόγο στάσης εισπράξεων ας προσέχει το ρημάδι του…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το δίνει πόρτα-πόρτα στα μαγαζιά και έτυχε να πάει σε πελάτη μου.

Ρωτάω τους διαχειριστές εάν επιτρέπεται να αναρτήσω τα στοιχεία του.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΤΕΛΟΣ ΣΤΙΣ ΓΕΛΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΑΠΑΞΙΩΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ

Και σε 100 απεργίες να κατέβουμε όσο βγάζουμε τα μάτια μας μόνοι μας η κατάσταση δεν θα αλλάξει ποτέ!

Στις εποχές που περνάμε, οπου για να σε πληρώσει ο πελάτης πρέπει να του κάτσεις και σε έχουν όλοι στο μείωση και μείωση, θα πρέπει αυτούς να τους ανασκολοπίζουμε παραδειγματικά στο Σύνταγμα.

Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ.pdf

Να προσθέσω μόνο ότι με τα νεύρα μας έτσι τεντωμένα που είναι και με την κάθε παπάρα που ακούμε καθημερινά από όλους αυτούς τους βερεσέδες και με τα γραφεία πολλών συναδέλφων που ετοιμάζονται να κλείσουν λόγο στάσης εισπράξεων ας προσέχει το ρημάδι του…

Είναι καραγκιόζης επειδή χαμήλωσε τις τιμές...?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ τις βλέπεις απλά χαμηλές?

Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι καραγκιόζης....... Το επίθετο δεν κατάλαβα.....

Μπορεί να ζορίζεται αφάνταστα, να θέλει να ξεκινήσει, να είναι άνεργος, να απολύθηκε από μισθωτός....

Να είναι ζήτημα επιβίωσης να πιάσει πελατεία, και να κοστολογεί τόσο τις εργασίες του....

Πληροφοριακά, πολλά μεγάλα γραφεία παίζουν με αυτές τις τιμές....

Από κει και πέρα, ότι πληρώνει ο πελάτης, παίρνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι καραγκιόζης....... Το επίθετο δεν κατάλαβα.....

Μπορεί να ζορίζεται αφάνταστα, να θέλει να ξεκινήσει, να είναι άνεργος, να απολύθηκε από μισθωτός....

Να είναι ζήτημα επιβίωσης να πιάσει πελατεία, και να κοστολογεί τόσο τις εργασίες του....

Πληροφοριακά, πολλά μεγάλα γραφεία παίζουν με αυτές τις τιμές....

Από κει και πέρα, ότι πληρώνει ο πελάτης, παίρνει....

Γιατί πάνω σ’ αυτούς στηρίζονται και πατάνε όλοι αυτοί που τους κυνηγάμε με το τουφέκι για να εισπράξουμε τα χρήματά μας ή έστω το ΦΠΑ των αποδείξεων που τους έχουμε κόψει .

Γιατί πάνω σ’ αυτούς στηρίζονται και πατάνε όλοι αυτοί που προφασίζονται την κρίση και χωρίς πραγματικά να υπάρχει ανάγκη απειλούν με διακοπή συνεργασίας εάν δεν γίνει γενναία μείωση στην αμοιβή που έχει συμφωνηθεί.

Και γιατί στο κάτω-κάτω δεν μπορεί κανείς που «να θέλει να ξεκινήσει, να είναι άνεργος, να απολύθηκε από μισθωτός», να ξεφτιλίζει έτσι τις τιμές και να δημιουργεί προβλήματα στην αγορά.

Είναι αντιδεοντολογικό και αντιεπαγγελματικό.

Ελπίζω να κατάλαβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπιταλισμό έχουμε, από ανταγωνισμό άλλο τίποτα, λογικό είναι ουκ ολίγοι να χτυπάνε (και) τις τιμές.... Συμφωνώ με το Στέφανο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπιταλισμό έχουμε, από ανταγωνισμό άλλο τίποτα, λογικό είναι ουκ ολίγοι να χτυπάνε (και) τις τιμές.... Συμφωνώ με το Στέφανο....

Δεν με ενοχλεί ο ανταγωνισμός. Ο αθέμιτος με ενοχλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...