Προς το περιεχόμενο

Αυξάνονται οι επιχειρήσεις εκείνες που δεν πληρώνουν τους Λογιστές ή είναι εντύπωση μου? Και τι κάνουν οι Λογιστές?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παρακολουθω οχι μονο τι συμβαινει γυρω μου αλλα και πισω μου και οχι μονο τι συμβαινει σε αυτη τη χωρα.

και το ποιος κοιμαται σημαινει οτι απαντες βλεπουμε προβληματα, απαντες βλεπουμε οικονομκι δυσχερεια απαντες τα βλεπουμε αυτα αλλα ελαχιστοι σκεφτονται αντιστροφα ωστε να δουν πως να επιλυθει ενα τετοιο προβλημα.

η πλειοψηφια των ανθρωπων που συναναστρεφομαι εγω οι οποιοι ειναι και επιχειρηματιες, (προχθες ημουν με εναν και μαλιστα πολυ γνωστο με γραφεια στην οδο Βουλης) ηταν σε μια κατασταση ... να ανοιξω το ρευμα ή να κανω οικονομια? να κανω νεες επενδυσεις ή να μην κάνω? και αν κανω τι επενδυσεις να κανω? και πολλα αλλα θεματα που συζητηθηκαν εκει.

αρα οταν καποιος λεει οτι εγω ειμαι στο κοσμο μου, θα ηθελα να ενημερωσω οτι οχι μονο στο κοσμο μου ειμαι αλλα λειτουργω τελειως αντιστροφα απο την κοινη λογικη των ημερων. η οποια λεει τι. σκασε και ακολουθησε το ρευμα.

και εχω διαπιστωσει μετα λυπης μου οτι οποιος τολμαει να κανει μια προταση, υπαρχουν μυαλα τα οποια με καθε μεσον, με καθε μεσον, εμποδιζουν να ακουγονται αποψεις.

παρακαλω τους διαχειριστες να με διοαγραψουν απο μελος του φορουμ.

και παρακαλω να γινει αμεσα.

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τι εννοείς.

Ποιος μίλησε για τον κόσμο σου και την αντίστροφη λογική κλπ κλπ.

Ρωτάω λοιπόν ξανά πως ξέρεις ότι όλοι κοιμούνται?

Από τις συζητήσεις που έχεις με ανθρώπους που συναναστρέφεσαι αυτό καταλαβαίνεις? Γιατί αυτή που ανέφερες δείχνει το αντίθετο.

Οσο για την πρόταση .. σε ποια πρόταση αναφέρεσαι.?

Και ποίος σε εμπόδισε να πεις την άποψή σου ?

Μπορείς να μιλήσεις λίγο συγκεκριμένα.

Οσο για την διαγραφή σου δεν γίνετε δεκτή (εκ πρώτης) διότι είναι μια επιθυμία την οποία δεν παίρνεις με καθαρό μυαλό, και δεν είναι αντίστροφη στην κοινή λογική.

Μην αυτοαναιρούμαστε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα λεφτα που δινονται σε δημοσιους υπαλληλους για να καθονται και να τα ξοδευουν οπως θελουν δεν ειναι ΟΥΤΕ κοινωνικη παροχη.. ΟΥΤΕ αναπτυξιακη επενδυση

το οτι θα ζουσα να ακουσω οτι ο μισθος των μη παραγωγικων δημοσιων υπαλληλων ειναι σωτηριος για την αγορα * απο οικονομολογο.. ΝΤΡΟΠΗ !!

αυτο ειναι αποπροσανατολισμος και εγκαθετη αποψη!!

ΚΑΝΕΝΑΣ μισθος σε μη παραγωγικους υπαλληλους... 1000πληρωνεσαι? 1001 πρεπει να παραγεις!!

τα χρηματα οφειλουν να πηγαινουν σε κοινωνικες παροχες και δημοσιες επενδυσεις αναπτυξης διοτι ΑΥΤΟς ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΟΥΣ

η αγορα θα επρεπε να πανηγυριζει αν εξορθολογιζεται το δημοσιο

και μακαρι να μπει και συνταγματικα αυτη η πεποιθηση στους νομους μας

ΚΑΜΙΑ επιχειρηση δεν μπορει να ειναι υγιεις οταν οι συνεργατες της ειναι αρρωστοι ( ναι!! το δημοσιο ειναι συνεργατης των επιχειρησεων)

οι αποψεις σου συναδελφε ειναι σιγουρα οι περισσοτερες σωστες..

οντως πρεπει να αλλαξει η επιχειρηση για να επιβιωσει..

αλλα 1)δεν δυναται μακροοικονομικα να ευημερησει οταν ασκει πρακτικες επιβιωσης συνεχεια

2)το ανταγωνιστικο πλεονεκτημα που αποκταει ειναι προσωρινο και αναστρεψιμο.. το πραγματικο ανταγωνιστικο πλεονεκτημα ερχεται μονο μεσα απο σοβαρες επενδυσεις.. πραγμα ανυπαρκτο προς το παρων

ελπιζω εδω να τελειωσω αυτη την τεραστια συζητηση

μη παραγωγικος σωστο. πολυ σωστο. αλλα η πραγματικοτητα ποια ηταν τοσο καιρο.? δεν μπορει να τα βλεπω μονο εγω αυτα...

ειδες ομως οτι η αγορα δεν πανηγυριζει. αλλα φιλη μου επιχειρηματιας μου ειπε.. τωρα που στο δημοσιο θα γινει σφαγη, εμεις που εχουμε καταστηματα εξω απο το κεντρο, ειναι κοντα γαλατσιου και πατησιων το καταστημα της, θα εχουμε περισσοτερη κινηση. ποιος θα παει να ψωνισει εκει ενω εκει ολα ειναι ακριβα..? δεν θελει σκεψη νομιζω αυτο.. καταλαβες τι ειπε..?αλλοι πανηγυριζουν. αλλοι κλαινε.

τωρα.. οσο αφορα τις αποψεις δεν με απασχολει αν ειναι σωστες ή λαθος. ειναι αποψεις. δεν περιμενα οτι ενα τοσο σοβαρο φορουμ να κανει τετοια επιθεση προσβλητικη σε μελος του και να λεει οτι κοιμαται... εχω λιγο πεσει.. γιατι επαληθευεται αυτο που ειπα στην αρχη. κατηγορουμε ο ενας τον αλλον.

διαφωνω με πολλους. συμπαθω απαντες. αν και δεν τους ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε κατηγόρησε κανένας .

Εγώ αυτό που λέω απλά ρητά και κατανοητά είναι απλό.

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Γίνε πιο συγκεκριμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τι εννοείς.

Ποιος μίλησε για τον κόσμο σου και την αντίστροφη λογική κλπ κλπ.

Ρωτάω λοιπόν ξανά πως ξέρεις ότι όλοι κοιμούνται?

Από τις συζητήσεις που έχεις με ανθρώπους που συναναστρέφεσαι αυτό καταλαβαίνεις? Γιατί αυτή που ανέφερες δείχνει το αντίθετο.

Οσο για την πρόταση .. σε ποια πρόταση αναφέρεσαι.?

Και ποίος σε εμπόδισε να πεις την άποψή σου ?

Μπορείς να μιλήσεις λίγο συγκεκριμένα.

Οσο για την διαγραφή σου δεν γίνετε δεκτή (εκ πρώτης) διότι είναι μια επιθυμία την οποία δεν παίρνεις με καθαρό μυαλό, και δεν είναι αντίστροφη στην κοινή λογική.

Μην αυτοαναιρούμαστε .

θα σε απογοητευσω αλλα ναι οι περισσοτεροι κοιμουνται και αντι να ψαχνουν λυσεις καθονται και κλαινε. οπως εγινε εδω που ειμαι σημερα.

ναι κοιμουνται. και κοιμαται το μυαλο επειδη κουραστηκε. οχι η προσωπικοτητα του καθενος.

μπορει να σε ενοχλει που το ακους, αλλα δεν εχεις παρα να δεις εξω τι γινεται. βρες μου εναν που να λειτουργει αντιστροφα και να παραγει το μυαλο του λυσεις απο τους επιχειρηματιες που εχουν πλεον τεραστια θεματα και προβληματα να αντιμετωπισουν.

ολο θα κανουμε ψηφισμα, θα εμποδιζουμε θα κανουμε θα δειξουμε.

δηλαδη ενεργειες οι οποιες εχουν ως κυριο συστατικο την αντιδραση αλλα οχι αυτο που ειναι απαραιτητο. την δημιουργια.

την κριση, τις μειωσεις ολα αυτα τα δεινα δεν τα αντιμετωπιζεις με το να εμποδιζεις. να αντιμετωπιζεις με το να πραττεις.

αυτη ειναι η δικη μου φιλοσοφια. σεβαστη? καλως. μη σεβαστη? ευπροσδεκτη η διαφωνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη παραγωγικος σωστο. πολυ σωστο. αλλα η πραγματικοτητα ποια ηταν τοσο καιρο.? δεν μπορει να τα βλεπω μονο εγω αυτα...

ειδες ομως οτι η αγορα δεν πανηγυριζει. αλλα φιλη μου επιχειρηματιας μου ειπε.. τωρα που στο δημοσιο θα γινει σφαγη, εμεις που εχουμε καταστηματα εξω απο το κεντρο, ειναι κοντα γαλατσιου και πατησιων το καταστημα της, θα εχουμε περισσοτερη κινηση. ποιος θα παει να ψωνισει εκει ενω εκει ολα ειναι ακριβα..? δεν θελει σκεψη νομιζω αυτο.. καταλαβες τι ειπε..?αλλοι πανηγυριζουν. αλλοι κλαινε.

τωρα.. οσο αφορα τις αποψεις δεν με απασχολει αν ειναι σωστες ή λαθος. ειναι αποψεις. δεν περιμενα οτι ενα τοσο σοβαρο φορουμ να κανει τετοια επιθεση προσβλητικη σε μελος του και να λεει οτι κοιμαται... εχω λιγο πεσει.. γιατι επαληθευεται αυτο που ειπα στην αρχη. κατηγορουμε ο ενας τον αλλον.

διαφωνω με πολλους. συμπαθω απαντες. αν και δεν τους ξερω.

κάτσε συνάδελφε θα μας τρελλάνεις.......

εσύ δεν έγραψες

ενας φιλος μου, μου ειπε οτι ορισμενοι πρεπει να φανε σφαλιαρες για να καταλαβουν ποσο μυαλο εχουν. δηλαδη.. να ξυπνησουν.

ακομα και πολυ καλοι μου φιλοι, συναδελφοι που ειναι μελοι του φορουμ, λυπαμαι που το λεω αλλα κοιμαστε απαντες.

και δεν δεχομαι καμια ειρωνια.

.......................

. αλλοι θα εχουν προβλημα επειδη συνεχιζουν να σκεφτονται οπως σκεφτονται.

και τώρα μας λές ότι σου είπαμε εμεις ότι κοιμάσαι;

και συνεχίζεις

θα σε απογοητευσω αλλα ναι οι περισσοτεροι κοιμουνται και αντι να ψαχνουν λυσεις καθονται και κλαινε. οπως εγινε εδω που ειμαι σημερα.

ναι κοιμουνται. και κοιμαται το μυαλο επειδη κουραστηκε. οχι η προσωπικοτητα του καθενος.

.......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρίσω λίγο τα πράγματα στο μυαλό μου, και με κίνδυνο να θεωρηθώ ότι σε προσβάλω..........

ακομα και πολυ καλοι μου φιλοι, συναδελφοι που ειναι μελοι του φορουμ, λυπαμαι που το λεω αλλα κοιμαστε απαντες.

και δεν δεχομαι καμια ειρωνια.

Λες ότι κοιμόμαστε άπαντες και δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου.....

Σε ρωτάει ο Κώστας κάτι.....

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς ?

Ποιος κοιμάται . ?

Που ξέρεις ότι κοιμάται?

Σε πληροφορώ ότι κανένας δεν κοιμάται .

Εσύ μάλλον δεν παρακολουθείς τι συμβαίνει γύρω σου .

Προσωπικά θα σου απαντούσα πολύ χειρότερα, πάντα ανάλογα στο στυλ που γράφεις... Ο Κώστας το μόνο που σου είπε (τα άλλα δεν μπορώ να τα θεωρήσω σε καμία περίπτωση ειρωνικά) είναι ότι εσύ μάλλον δεν παρακολουθείς τι παίζει..... Γιατί, κατά τη γνώμη του, κανείς δεν κοιμάται.....

εγω παρακολουθω οχι μονο τι συμβαινει γυρω μου αλλα και πισω μου και οχι μονο τι συμβαινει σε αυτη τη χωρα.

και το ποιος κοιμαται σημαινει οτι απαντες βλεπουμε προβληματα, απαντες βλεπουμε οικονομκι δυσχερεια απαντες τα βλεπουμε αυτα αλλα ελαχιστοι σκεφτονται αντιστροφα ωστε να δουν πως να επιλυθει ενα τετοιο προβλημα.

Υπάρχει ένα θεματάκι με τον γραπτό λόγο, καλό θα ήταν να διευκρινήζεις άλλη φορά τι θες να πεις, και όχι να το διευκρινήζεις μετά.... Το "κοιμάσαι" για μένα είναι αρκετά βαρύ......

αρα οταν καποιος λεει οτι εγω ειμαι στο κοσμο μου, θα ηθελα να ενημερωσω οτι οχι μονο στο κοσμο μου ειμαι αλλα λειτουργω τελειως αντιστροφα απο την κοινη λογικη των ημερων. η οποια λεει τι. σκασε και ακολουθησε το ρευμα.

και εχω διαπιστωσει μετα λυπης μου οτι οποιος τολμαει να κανει μια προταση, υπαρχουν μυαλα τα οποια με καθε μεσον, με καθε μεσον, εμποδιζουν να ακουγονται αποψεις.

παρακαλω τους διαχειριστες να με διοαγραψουν απο μελος του φορουμ.

και παρακαλω να γινει αμεσα.

Τι έννοείς με κάθε μέσον...???

Σε δείρανε, σε φιμώσανε, σε απειλήσανε, τι ακριβώς σου κάνανε...??????

Η έκφαση αντίθετης άποψης...???

Αναφέρθηκες σε εμένα επειδή έδωσα 2 link στα οποία παλαιότερα είχες τοποθετηθεί, τα οποία θεώρησα ότι κάποιος που διαβάζει το παρόν (και προκειμένου να βγάλει νόημα από τα γενικόλογα που γράφεις), έπρεπε να τα είχε στα υπόψη του...

Και επειδή σε βλέπω πολύ αγανακτισμένο, γιατί δεν λες τι ακριβώς έχεις στο μυαλό σου, μερικά παραδείγματα πχ πως θα μπορούσε μια επιχείρηση να αντιδράσει, προκειμένου να το δουλέψουμε και εμείς στο μυαλό μας, να δούμε τι ακριβώς εννοείς, για να μπορούμε να συμετάσχουμε επικοδομητικά στη συζήτηση...?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σε απογοητευσω αλλα ναι οι περισσοτεροι κοιμουνται και αντι να ψαχνουν λυσεις καθονται και κλαινε. οπως εγινε εδω που ειμαι σημερα.

ναι κοιμουνται. και κοιμαται το μυαλο επειδη κουραστηκε. οχι η προσωπικοτητα του καθενος.

μπορει να σε ενοχλει που το ακους, αλλα δεν εχεις παρα να δεις εξω τι γινεται. βρες μου εναν που να λειτουργει αντιστροφα και να παραγει το μυαλο του λυσεις απο τους επιχειρηματιες που εχουν πλεον τεραστια θεματα και προβληματα να αντιμετωπισουν.

ολο θα κανουμε ψηφισμα, θα εμποδιζουμε θα κανουμε θα δειξουμε.

δηλαδη ενεργειες οι οποιες εχουν ως κυριο συστατικο την αντιδραση αλλα οχι αυτο που ειναι απαραιτητο. την δημιουργια.

την κριση, τις μειωσεις ολα αυτα τα δεινα δεν τα αντιμετωπιζεις με το να εμποδιζεις. να αντιμετωπιζεις με το να πραττεις.

αυτη ειναι η δικη μου φιλοσοφια. σεβαστη? καλως. μη σεβαστη? ευπροσδεκτη η διαφωνια.

Θα μπορούσαμε να συζητάμε ώρες.. εγώ να ρωτάω και εσύ να μην απαντάς.

Αυτά που αναφέρεις είναι η μία πλευρά .

Εγώ βλέπω ανθρωπους να είναι σε εγρήγορση, να επενδύουν τώρα που μιλάμε , να δημιουργούν και να έχουν διάθεση για νέα και καινοτομικά πράγματα .

Εάν δεν τους βλέπεις , τότε το ποτήρι είναι μισοάδειο.

Η φιλοσοφία σου είναι σεβαστή , αλλά είναι πολύ Γενική .

Ανάλυση μπορείς να κάνεις?

Συγκεκριμένα πράγματα έχεις να προτείνεις? (α,β,γ,δ κλπ)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε Κωστα (manageraccount)

Το θεμα των λογιστων ειναι η κατοχυρωση των αμοιβων τους. Σε αυτο εχεις να προτεινεις κατι?

Ο τιτλος του θεματος που ανεπτυξες υποδηλωνει οτι εχεις κατι να προτεινεις ετσι ωστε οι Λογιστες να μην υποχρεωνονται να τηρουν τεφτερι.......

Εχεις κατι να προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρίσω λίγο τα πράγματα στο μυαλό μου, και με κίνδυνο να θεωρηθώ ότι σε προσβάλω..........

Λες ότι κοιμόμαστε άπαντες και δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου.....

Σε ρωτάει ο Κώστας κάτι.....

Προσωπικά θα σου απαντούσα πολύ χειρότερα, πάντα ανάλογα στο στυλ που γράφεις... Ο Κώστας το μόνο που σου είπε (τα άλλα δεν μπορώ να τα θεωρήσω σε καμία περίπτωση ειρωνικά) είναι ότι εσύ μάλλον δεν παρακολουθείς τι παίζει..... Γιατί, κατά τη γνώμη του, κανείς δεν κοιμάται.....

Υπάρχει ένα θεματάκι με τον γραπτό λόγο, καλό θα ήταν να διευκρινήζεις άλλη φορά τι θες να πεις, και όχι να το διευκρινήζεις μετά.... Το "κοιμάσαι" για μένα είναι αρκετά βαρύ......

Τι έννοείς με κάθε μέσον...???

Σε δείρανε, σε φιμώσανε, σε απειλήσανε, τι ακριβώς σου κάνανε...??????

Η έκφαση αντίθετης άποψης...???

Αναφέρθηκες σε εμένα επειδή έδωσα 2 link στα οποία παλαιότερα είχες τοποθετηθεί, τα οποία θεώρησα ότι κάποιος που διαβάζει το παρόν (και προκειμένου να βγάλει νόημα από τα γενικόλογα που γράφεις), έπρεπε να τα είχε στα υπόψη του...

Και επειδή σε βλέπω πολύ αγανακτισμένο, γιατί δεν λες τι ακριβώς έχεις στο μυαλό σου, μερικά παραδείγματα πχ πως θα μπορούσε μια επιχείρηση να αντιδράσει, προκειμένου να το δουλέψουμε και εμείς στο μυαλό μας, να δούμε τι ακριβώς εννοείς, για να μπορούμε να συμετάσχουμε επικοδομητικά στη συζήτηση...?????

δεν ειμαι αγανακτισμενος με συναδελφους. ειμαι αγανακτησμενος με την νοοτροπια της χωρας γενικως. και οπως την εχουν καταντησει. αυτο για να εξηγουμαστε.

επικοδομητικα συμπερασματα σε συζητηση απο φορουμ δεν μπορουν να υπαρξουν.

τα Link που εδωσες ναι σωστα δικιο εχεις, αλλα τα συνδυασες με ενα υφος γραπτου λογου καπως ακομψο. και επειδη πλεον μιλαμε δημοσια μπορω να σου πω οτι με νοχλησε ως ανθρωπο. διοτι δεν με ξερεις.

και το κοιμαστε απαντες εξηγηθηκε. δεν επιστρεφω σε αυτο. εμενα με πειραξε οτι με αποκαλεσαν, ως οτι δεν βλεπω τι γινεται. βλεπω και μαλιστα πολυ καθαρα.

δεν μπορει να γινει διαλογος απο εδω. στο τι εννοω. εγω μιλαω για αλλου τυπου επιχειρηματικη δραστηριοτητα. αλλου τυπου. οταν πηγα και μιλησα στον επιχειρηματια στη οδο Βουλης, στην αρχη μονο ξυλο δεν μου εριξε. επειδη ομως γνωριζω πολυ καλα τι λεω στην πορεια ξερεις τι εγινε? οχι μονο πηρε πισω την ολη αντιδραση αυτη, αλλα ενωσε την επενδυτικη του κινηση με αλλους του ιδιου κλαδου, επιτοπου και μπροστα μου.

αρα.. οπως αυτος στην αρχη πηγε να με "πλακωσει", στην πορεια με παραδεχτηκε οχι επειδη ειμαι μαγκας και ξερολας, αλλα επειδη επεμεινα στην αποψη μου και δεν την εγκατελειψα. αν εγκαταλειπεις κατι τοσο ευκολα, ειναι μουφα η ιστορια. οταν επιμενεις ξερεις οτι αυτο που λες ειναι σωστο.

παραδειγματα? προσκαλεσε με Κρητη, νομιζω απο εκει εισαι, να στα δωσω εγω. εκεινη την ωρα λοιπον θα συμβουν 2 πραγματα. η με πλακωνεις στο ξυλο και πηγαν αδικα τα χρηματα που εδωσα για να ερθω εκει ή θα μου πεις οτι καλα κανεις και επεμεινες αλλα δεν το δεχομαι ομως εισαι σωστος ως ανθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσαμε να συζητάμε ώρες.. εγώ να ρωτάω και εσύ να μην απαντάς.

Αυτά που αναφέρεις είναι η μία πλευρά .

Εγώ βλέπω ανθρωπους να είναι σε εγρήγορση, να επενδύουν τώρα που μιλάμε , να δημιουργούν και να έχουν διάθεση για νέα και καινοτομικά πράγματα .

Εάν δεν τους βλέπεις , τότε το ποτήρι είναι μισοάδειο.

Η φιλοσοφία σου είναι σεβαστή , αλλά είναι πολύ Γενική .

Ανάλυση μπορείς να κάνεις?

Συγκεκριμένα πράγματα έχεις να προτείνεις? (α,β,γ,δ κλπ)?

ο κλασικος τροπος δημιουργιας μιας επιχειρησης περιεχει παντα μεσα το εξης. κοστος. που μεταβιβαζεται παντου.

κοστος που εξυπηρετειται με δανεια. δανεια για να πληρωνονται απαντες. προσωπικο. δημοσιο κλπ.

αρα εχουμε ως το πιο διαδεδομενο συστημα. επιχειρηση με επενδυσεις εκατομμυριων κυριως με δανεια και οχι με ιδια κεφαλαια. και αν υπαρχουν δεν καλυπτουν φυσικα το κοστος μιας επενδυσης.

αρα σε εποχες που σκανε κανονια, οπως αυτη που διανυουμε, αυτο το κοστος ειναι καταστροφικο. με μεγαλη δοση ρισκου. η οποια ολοι διαπιστωνουν οτι αυτο το συτημα απο καπου μπαζει.

η επιχειρηματικη δραστηριοτητα που θα κατακτησει την οικονομια σε λιγα χρονια, και αυτο το λεω επειδη δεν κοιμαμαι, ειναι η επιχειρηματικη δραστηριοτητα στην οποια ο καθενας θα ειναι ιδιοκτητης, πελατης, διευθυντης, προσωπικο αναλογα πως το βλεπει ο καθενας. δηλαδη ο καθε ανθρωπος στο ιδιο αγαθο ή στη ιδια υπηρεσια ή στην ιδια διαδικασια εισπραξης θα εχει απο την αρχη το ιδιο δικαιωμα.

το μελλον ειναι επιχειρηματικη δραστηριοτητα εκμηδενισης ρισκου και κοστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά παρακολουθώ το θέμα από την αρχή του εδώ και αρκετό καιρό και νομίζω δεν ξαναέγραψα....

Μιλάμε για άκρατη γενικολογία χωρίς ιδιαίτερο νόημα - για να μην το πω αλλιώτικα...

Τάσσομαι απόλυτα με ότι έγραψε ή θα γράψει ο Στέφανος σε αυτό το θέμα - με ότι αυτό συνεπάγεται - και δεν τα κρίνω καθόλου άκομψα τα σχόλια του - θα έλεγα ότι συγκρατήθηκε υπερβολικά....rolleyes.gif

Όσο για το ποιοι κοιμούνται και ποιοι όχι, φαντάζομαι με το πέρας της κρίσης (όποτε συμβεί αυτό), τότε θα γίνει ο πραγματικός απολογισμός...smile.gif

Και καμιά φορά η πολύ ευθυξία δεν απέχει πολύ από την κλάψα....rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά παρακολουθώ το θέμα από την αρχή του εδώ και αρκετό καιρό και νομίζω δεν ξαναέγραψα....

Μιλάμε για άκρατη γενικολογία χωρίς ιδιαίτερο νόημα - για να μην το πω αλλιώτικα...

Τάσσομαι απόλυτα με ότι έγραψε ή θα γράψει ο Στέφανος σε αυτό το θέμα - με ότι αυτό συνεπάγεται - και δεν τα κρίνω καθόλου άκομψα τα σχόλια του - θα έλεγα ότι συγκρατήθηκε υπερβολικά....rolleyes.gif

Όσο για το ποιοι κοιμούνται και ποιοι όχι, φαντάζομαι με το πέρας της κρίσης (όποτε συμβεί αυτό), τότε θα γίνει ο πραγματικός απολογισμός...smile.gif

Και καμιά φορά η πολύ ευθυξία δεν απέχει πολύ από την κλάψα....rolleyes.gif

σου εχω δωσει την εντυπωση οτι η ευθυξια μου σημαινει κλαψα? που την ειδες την κλαψα να την δω και εγω...

οτι δεν μπορει να κατανοησει ο εγκεφαλος του καθενος δεν σημαινει οτι ειναι αχρηστη πληροφορια. ή να σημαινει κλαψα.

κε. διαχειριστα, παρακαλω οπως με διεγραψατε απο το φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου εχω δωσει την εντυπωση οτι η ευθυξια μου σημαινει κλαψα? που την ειδες την κλαψα να την δω και εγω...

οτι δεν μπορει να κατανοησει ο εγκεφαλος του καθενος δεν σημαινει οτι ειναι αχρηστη πληροφορια. ή να σημαινει κλαψα.

κε. διαχειριστα, παρακαλω οπως με διεγραψατε απο το φορουμ.

Συνάδελφε λυπάμαι αλλά θα σε στεναχωρήσω για τρεις λόγους.

1)αυτά τα μοντέλα που αναφέρεις έχουν ξεπεραστεί εδώ και δεκαετίες. Εάν δεν γνωρίζεις τα νέα μοντέλα επιχειρηματικότητας τότε ξεκίνα αμέσως γιατί θα σε προλάβουν τα γεγονότα.

Η νέα επιχειρηματικότητα απέχει μακρά από τα αποτυχημένα μοντέλα που αναφέρεις . Και για να μην παρεξηγηθώ, κάποιος προφανώς προσπαθεί να σε φέρει δεκαετίες πίσω για να μην μπορείς να δεις το μέλλον. Το παρόν τρέχει με ρυθμούς που δεν μπορείς να τους παρακολουθήσεις διότι απλά σε έχουν βάλει σε λάθος κατεύθυνση. Η έκπληξη θα είναι μεγάλη όταν θα δεις ότι προσπαθείς να κάνεις κάτι που είναι ξεπερασμένο και αποδεδειγμένα αποτυχημένο. 'Οταν όμως θα το δεις θα είσαι πίσω 100 γύρους από τους άλλους. Και μετά άντε να τους πιάσεις.

2)Συζήτηση κάνουμε και δεν χρειάζεται να στεναχωριέσαι . Νομίζω ότι οι περισσότεροι συνομιλητές ήταν κόσμιοι και κανένας δεν σε έθιξε.

3)Είπαμε η διαγραφή δεν γίνεται δεκτή διότι δεν εξυπηρετεί κάτι αυτή την στιγμή . Ούτε θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα.

Αυτο που πιστεύω εγώ είναι ότι πρέπει να "ξεκολλήσεις" από κάποιες ιδέες που μπορεί να σε κρατάνε πίσω. Ανοιξε λίγο περισσότερο τους ορίζοντές σου και δες τα πράγματα πιο καθαρά, διότι ο κόσμος δεν περπατάει ... τρέχει .. και όπως λέει και το ανέκδοτο " Δεν πάνε ολοι ανάποδα... μάλλον εγώ πάω"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κε. διαχειριστα, παρακαλω οπως με διεγραψατε απο το φορουμ.

Υπάρχει και η λύση να μην ξαναμπείς, εάν δεν σε διαγράψουν.

Είναι και αυτός ένας τρόπος αντίστασης/αντίδρασης, δηλαδή να μην παρακολουθείς, δημοσιεύεις, απαντάς στο forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παρακολουθω οχι μονο τι συμβαινει γυρω μου αλλα και πισω μου και οχι μονο τι συμβαινει σε αυτη τη χωρα.

και το ποιος κοιμαται σημαινει οτι απαντες βλεπουμε προβληματα, απαντες βλεπουμε οικονομκι δυσχερεια απαντες τα βλεπουμε αυτα αλλα ελαχιστοι σκεφτονται αντιστροφα ωστε να δουν πως να επιλυθει ενα τετοιο προβλημα.

η πλειοψηφια των ανθρωπων που συναναστρεφομαι εγω οι οποιοι ειναι και επιχειρηματιες, (προχθες ημουν με εναν και μαλιστα πολυ γνωστο με γραφεια στην οδο Βουλης) ηταν σε μια κατασταση ... να ανοιξω το ρευμα ή να κανω οικονομια? να κανω νεες επενδυσεις ή να μην κάνω? και αν κανω τι επενδυσεις να κανω? και πολλα αλλα θεματα που συζητηθηκαν εκει.

αρα οταν καποιος λεει οτι εγω ειμαι στο κοσμο μου, θα ηθελα να ενημερωσω οτι οχι μονο στο κοσμο μου ειμαι αλλα λειτουργω τελειως αντιστροφα απο την κοινη λογικη των ημερων. η οποια λεει τι. σκασε και ακολουθησε το ρευμα.

και εχω διαπιστωσει μετα λυπης μου οτι οποιος τολμαει να κανει μια προταση, υπαρχουν μυαλα τα οποια με καθε μεσον, με καθε μεσον, εμποδιζουν να ακουγονται αποψεις.

παρακαλω τους διαχειριστες να με διοαγραψουν απο μελος του φορουμ.

και παρακαλω να γινει αμεσα.

Τι λες που θα σε διαγραψουμε. Αμ δε!!!! και ποιον θα εχουμε μετα, που ενω κοιμαται, γραφει αυτα που γραφεις εσύ; Εδώ θα κατσεις, θες δεν θες και θα υποστεις οσα παθαινει ενας τον οποιο εχουν βαλλει οι ανθρωποφαγοι στο καζανι. Οπως καταλαβες, η κολαση δεν εχει έξοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε λυπάμαι αλλά θα σε στεναχωρήσω για τρεις λόγους.

1)αυτά τα μοντέλα που αναφέρεις έχουν ξεπεραστεί εδώ και δεκαετίες. Εάν δεν γνωρίζεις τα νέα μοντέλα επιχειρηματικότητας τότε ξεκίνα αμέσως γιατί θα σε προλάβουν τα γεγονότα.

Η νέα επιχειρηματικότητα απέχει μακρά από τα αποτυχημένα μοντέλα που αναφέρεις . Και για να μην παρεξηγηθώ, κάποιος προφανώς προσπαθεί να σε φέρει δεκαετίες πίσω για να μην μπορείς να δεις το μέλλον. Το παρόν τρέχει με ρυθμούς που δεν μπορείς να τους παρακολουθήσεις διότι απλά σε έχουν βάλει σε λάθος κατεύθυνση. Η έκπληξη θα είναι μεγάλη όταν θα δεις ότι προσπαθείς να κάνεις κάτι που είναι ξεπερασμένο και αποδεδειγμένα αποτυχημένο. 'Οταν όμως θα το δεις θα είσαι πίσω 100 γύρους από τους άλλους. Και μετά άντε να τους πιάσεις.

2)Συζήτηση κάνουμε και δεν χρειάζεται να στεναχωριέσαι . Νομίζω ότι οι περισσότεροι συνομιλητές ήταν κόσμιοι και κανένας δεν σε έθιξε.

3)Είπαμε η διαγραφή δεν γίνεται δεκτή διότι δεν εξυπηρετεί κάτι αυτή την στιγμή . Ούτε θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα.

Αυτο που πιστεύω εγώ είναι ότι πρέπει να "ξεκολλήσεις" από κάποιες ιδέες που μπορεί να σε κρατάνε πίσω. Ανοιξε λίγο περισσότερο τους ορίζοντές σου και δες τα πράγματα πιο καθαρά, διότι ο κόσμος δεν περπατάει ... τρέχει .. και όπως λέει και το ανέκδοτο " Δεν πάνε ολοι ανάποδα... μάλλον εγώ πάω"

Ναι, τωρα του αλλαξες μυαλά; Αυτος πρεπει να μπει σε ενα καζανι, να βραζει, να βραζει , να βραζει κανενα μήνα και παλι δεν θα μαλακωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσαμε να συζητάμε ώρες.. εγώ να ρωτάω και εσύ να μην απαντάς.

Αυτά που αναφέρεις είναι η μία πλευρά .

Εγώ βλέπω ανθρωπους να είναι σε εγρήγορση, να επενδύουν τώρα που μιλάμε , να δημιουργούν και να έχουν διάθεση για νέα και καινοτομικά πράγματα .

Εάν δεν τους βλέπεις , τότε το ποτήρι είναι μισοάδειο.

Η φιλοσοφία σου είναι σεβαστή , αλλά είναι πολύ Γενική .

Ανάλυση μπορείς να κάνεις?

Συγκεκριμένα πράγματα έχεις να προτείνεις? (α,β,γ,δ κλπ)?

Σου είχα πει το πρωί ότι ήσουν ορεξάτος και μάλιστα σου ευχήθηκα να είναι έτσι όλη η μέρα σου. Βλέπω όμως αυτή τη στιγμή ότι έχεις πυρετό 45 βαθμούς. Δεν θα πω τίποτα, γιατί η κατάσταση αυτή της υγείας σου με στενοχώρησε. Αν συνεχίσετε όμως , με αυτόν το πυρετό και οι δυο, θα σας διαγράψω δια παντός από το φόρουμ, , για να μην αρρωστήσετε και τους υπόλοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ειχα πει το πρωι οτι ησουν ορεξατος και μαλιστα σου ευχηθυκα να ειναι ετσι ολη η μερα σου. Βλεπω ομως αυτη τη στιγμη οτι εχεις πυρετο 45 βαθμους. Δεν θα πω τιποτα, γιατι η κατασταση αυτη της υγειας σου με στενοχωρησε. Αν συνεχισετε ομως , με αυτον το πυρετο και οι δυο, θα σας διαγραψω δια παντος απο το φορουμ, , για να μην αρωστησετε και τους υπόλοιπους.

Αντωνηηηη , ξυπνησαμε ???

αντε και σας περιμεναμε να παμε κι εμεις για υπνο ....:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντωνηηηη , ξυπνησαμε ???

αντε και σας περιμεναμε να παμε κι εμεις για υπνο ....:P

Ρε μπας και δεν είσαστε καλά και κρατάτε ξάγρυπνο γέρο άνθρωπο για να δει που θα

καταλήξετε.

Δεν μιλάω για τον Αντώνη μας,που ήδη έχει πάει για την μεσημεριανή σιέστα,για μένα

μιλάω.

Επίσης τώρα τελευταία βλέπω μιά παράξενη διεργασία,που συντελείται σε αρχηγικό επί-

πεδο (gus),ο οποίος τώρα τελευταία με τις συνεχείς παρεμβάσεις του,επιχειρεί να υπερ-

πηδήσει τον ένα και μοναδικό Αρχηγό.

Αιδώς Αργείοι,αυτό δεν θα το αφήσουμε να περάσει,διότι μπορεί να κοιμόμαστε τα μεση-

μέρια,αλλά όταν πρόκειται για τόσο σοβαρά θέματα,δεν σηκώνουμε μύγα στο σπαθί μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μπας και δεν είσαστε καλά και κρατάτε ξάγρυπνο γέρο άνθρωπο για να δει που θα

καταλήξετε.

Δεν μιλάω για τον Αντώνη μας,που ήδη έχει πάει για την μεσημεριανή σιέστα,για μένα

μιλάω.

Επίσης τώρα τελευταία βλέπω μιά παράξενη διεργασία,που συντελείται σε αρχηγικό επί-

πεδο (gus),ο οποίος τώρα τελευταία με τις συνεχείς παρεμβάσεις του,επιχειρεί να υπερ-

πηδήσει τον ένα και μοναδικό Αρχηγό.

Αιδώς Αργείοι,αυτό δεν θα το αφήσουμε να περάσει,διότι μπορεί να κοιμόμαστε τα μεση-

μέρια,αλλά όταν πρόκειται για τόσο σοβαρά θέματα,δεν σηκώνουμε μύγα στο σπαθί μας.

Πέστα, γιατί τώρα τελευταία ο Gus, σήκωσε κεφάλι και προσπαθεί να πάρει την αρχηγία των ταξχεβενζουλού ινδιάνων με δόλιο τρόπο. Φορά μάλιστα και το ινδιανικο φτερό ανάποδα, ως ένδειξη κήρυξης πολέμου. Εμείς όμως δεν παραδίνουμε τα όπλα μας σε εξωγήινους. Ολε, Ολε, Ολέεεεεεεε!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας πιστεψε σε αυτο το προιον. επενδυσε στην ιδεα αυτη. δεν "γνωριζουν" ποσα εχουν οι μετοχοι, και ποσα οι κληρονομοι.. το brant name το εδωσε λογιστης. και αυτο το brant name, εχει κατακτησει ολο το κοσμο. και το εμπνευστηκε λογιστης. δικηγοροι ειναι αυτοι που καταλαβαν τι μπορει να γινει στο μελλον με αυτο το προιον. δηλαδη... δεν χρειαζεται να εχεις 1000 πτυχια για να καταφερεις πολλα. αρκει να εισαι ανοικτος.

ξεχασα.... ο εφευρετης.. ενω το ειχε... δεν γνωριζε που θα οδηγουσε η ολη ιστορια.. αυτο ειναι το τραγικο στην ολη ιστορια της coca cola. η βιασυνη να απορριψεις κατι χωρις να εκτιμησεις τι εχεις στα χερια σου και να μην κοιτας λιγο παραπερα.

Η ιστορία της Coca Colacoca_cola_1.jpgΤην ώρα που οι εργάτες κατασκεύαζαν στο λιμάνι της Νέας Υόρκης το Άγαλμα της Ελευθερίας, κάπου 800 μίλια μακριά ένα άλλο μεγάλο αμερικανικό σύμβολο γεννιόταν, στις 8 Μαΐου του 1886. Όπως πολλοί άνθρωποι που αλλάζουν το ρου της ιστορίας, έτσι κι ο Τζον Πέμπερτον, παλαίμαχος του Εμφυλίου Πολέμου και φαρμακοποιός στην Ατλάντα, εμπνεύστηκε από την απλή περιέργεια... Του άρεσε πολύ να πειραματίζεται με ιατρικές συνταγές. Εκείνο το απόγευμα έψαχνε να βρει κάποιο φάρμακο ταχείας καταπολέμησης του πονοκεφάλου και όπως ανακάτευε τα υλικά σε μια τρίποδη χάλκινη χύτρα, δημιούργησε ένα εύοσμο υγρό με χρώμα καραμέλας.

Όταν το πείραμα ολοκληρώθηκε, το πήγε στο φαρμακείο του Τζέικομπς, που βρισκόταν λίγο παρακάτω. Εκεί πρόσθεσαν στο μίγμα ανθρακούχο νερό και το έδωσαν στους πελάτες να το δοκιμάσουν. Όλοι συμφώνησαν ότι αυτό το νέο αναψυκτικό, το οποίο στην αρχική μορφή του και ως το 1905 περιείχε και ποσότητα κοκαΐνης, ήταν κάτι το ξεχωριστό. Έτσι, το φαρμακείο του Τζάκομπς άρχισε να το πουλά προς πέντε σεντς το ποτήρι. Ο λογιστής του Πέμπερτον, ο Φρανκ Ρόμπινσον, έδωσε στο μείγμα το όνομα Coca-Cola και το έγραψε με τον χαρακτηριστικό γραφικό του χαρακτήρα. Αυτό είναι το λογότυπο που χρησιμοποιείται μέχρι σήμερα.

Κατά το πρώτο έτος, η εταιρία πουλούσε περίπου 9 ποτήρια Coca Cola την ημέρα. Έναν αιώνα αργότερα, είχαν παραχθεί πάνω από 10 δισεκατομμύρια γαλόνια σιρόπι. Όμως, ο Πέμπερτον ήταν περισσότερο εφευρέτης παρά επιχειρηματίας και δεν είχε ιδέα ότι είχε εφεύρει ένα από τα σπουδαιότερα προϊόντα στον κόσμο. Τρία χρόνια αργότερα πούλησε την εταιρία του σ' έναν επιχειρηματία της Ατλάντα, τον Άστι Γκριγκς Κάντλερ, έναντι περίπου 2.300 δολαρίων.

coca_cola_2.jpgΓεννημένος πωλητής, ο Κάντλερ μεταμόρφωσε την Coca Cola από μια εφεύρεση σε μια επιχείρηση. Γνώριζε πως υπήρχαν πολύ διψασμένοι τριγύρω και βρήκε πανέξυπνους και καινοτόμους τρόπους να τους γνωρίσει αυτό το νέο και συναρπαστικό αναψυκτικό. Χάριζε κουπόνια για τη δωρεάν δοκιμή της Coca Cola και εξόπλιζε τα φαρμακεία που διέθεταν το προϊόν με ρολόγια, υδρίες, ημερολόγια και φαρμακευτικές ζυγαριές, που έφεραν το σήμα της. Μία επιθετική πρακτική, που αποδείχθηκε άκρως αποτελεσματική. Ως το 1895, ο Κάντλερ είχε κατασκευάσει εργοστάσια παραγωγής του σιροπιού στο Σικάγο, το Ντάλας και το Λος Άντζελες.

Ο Τζόζεφ Βίντενχαρμ, ένας επιχειρηματίας από το Μισισιπή, ήταν ο πρώτος που εμφιάλωσε το αναψυκτικό. Το πρώτο μπουκάλι πωλήθηκε στις 12 Μαρτίου του 1894, ενώ έστειλε 12 μποτίλιες και στον Κάντλερ, ο οποίος όμως δεν ανταποκρίθηκε με ενθουσιασμό. Παρότι ήταν ένας πανέξυπνος και καινοτόμος επιχειρηματίας, δεν κατάλαβε τότε ότι το μέλλον βρισκόταν στα εμφιαλωμένα αναψυκτικά, που θα μπορούσαν οι πελάτες να τα παίρνουν μαζί τους οπουδήποτε. Πέντε χρόνια αργότερα, το 1899, δύο δικηγόροι από την Τσατανούγκα, ο Μπέντζαμιν Φ. Τόμας και ο Τζόζεφ Β. Γουάιτζεντ, εξασφάλισαν το αποκλειστικό δικαίωμα εμφιάλωσης και πώλησης του αναψυκτικού, έναντι ενός δολαρίου.

Η επιτυχία του αναψυκτικού συνοδεύτηκε -μεταξύ άλλων- και από την εμφάνιση πολλών απομιμήσεων, γεγονός που δεν άρεσε καθόλου στην εταιρία. Έτσι, η διαφήμιση άρχισε να εστιάζει στην αυθεντικότητα της Coca Cola, παροτρύνοντας τους καταναλωτές να «Απαιτούν το Γνήσιο» και «Να μην δέχονται υποκατάστατα». Για το σκοπό αυτό αποφασίστηκε η δημιουργία κι ενός μπουκαλιού με χαρακτηριστικό σχήμα. Το 1916, η Εταιρία Ρουτ Γκλας από την Ιντιάνα άρχισε να παράγει το διάσημο μπουκάλι με τις καμπύλες, το οποίο αποδείχτηκε εξαιρετικά επιτυχημένο -και εξακολουθεί να υπάρχει έως και σήμερα- χάρη στην ελκυστική του εμφάνιση, το πρωτότυπο σχέδιο και το γεγονός ότι ακόμη και στο σκοτάδι μπορούσες να αναγνωρίσεις το γνήσιο προϊόν.

Από τις αρχές του 19ου η Coca Cola άρχισε να εισχωρεί στην Κούβα, στο Πουέρτο Ρίκο, στη Γαλλία και σε άλλες χώρες, για να κατακτήσει τελικά όλο τον κόσμο. Στην Ελλάδα, το Γενικό Χημείο του Κράτους έδωσε το πράσινο φως για την κυκλοφορία της στις 11 Φεβρουαρίου του 1964, αλλά χρειάστηκαν πέντε χρόνια μέχρι να κάνει την εμφάνισή της στα ράφια των καταστημάτων, στις 10 Αυγούστου του 1969.

Τον Απρίλιο του 1985 αποφασίστηκε η αλλαγή της σύνθεσης του διάσημου αναψυκτικού, για πρώτη φορά έπειτα από 99 χρόνια. Σε δοκιμές γεύσης ο κόσμος ενθουσιάστηκε, αλλά στον πραγματικό κόσμο οι άνθρωποι είχαν αναπτύξει ένα βαθύ συναισθηματικό δέσιμο με την αυθεντική Coca Cola κι εκλιπαρούσαν να τους τη δώσουν πίσω. Οι κριτικοί αποκάλεσαν την κίνηση αυτή ως τη μεγαλύτερη γκάφα στο μάρκετινγκ που είχε γίνει ποτέ. Έτσι, τον Ιουλίου του ίδιου χρόνου η αυθεντική συνταγή επέστρεψε στην αγορά ως Coca Cola Classic, και τοποθετήθηκε δίπλα στη New Coke.

Σήμερα, μόνο στις Η.Π.Α. καταναλώνονται καθημερινά 6.000.000 Coca–Cola, ενώ το σήμα της είναι αναγνωρίσιμο στο 98% του παγκόσμιου πληθυσμού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογιστής που έκανε τα βαφτίσια και έφτιαξε το logo θα πήρε και δυο coca coles για το σπίτι.

Πάλι άλλοι τα κονόμησαν. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω κάποιους εδώ μέσα....

Τι σχέση έχει το παράδειγμα της κόκα κόλα με το σύστημα πυραμίδα που έχει παρουσιαστεί κατά καιρούς...?????????

Η προσύλωση στο σκοπό.....?????

Και ο χίτλερ ήταν προσηλωμένος στο σκοπό, και τον πιστέψανε και κάμποσα εκκατομύρια γερμανοί....

Γιατί δεν δίνεις αυτό το παράδειγμα....????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω κάποιους εδώ μέσα....

Τι σχέση έχει το παράδειγμα της κόκα κόλα με το σύστημα πυραμίδα που έχει παρουσιαστεί κατά καιρούς...?????????

Η προσύλωση στο σκοπό.....?????

Και ο χίτλερ ήταν προσηλωμένος στο σκοπό, και τον πιστέψανε και κάμποσα εκκατομύρια γερμανοί....

Γιατί δεν δίνεις αυτό το παράδειγμα....????????

Εδώ επεμβαίνει μονο ψυχιατρος απο αλλον πλανητη. Τον Κονιό τον ειχες ακουσει; Αν το ακουσες , γιατι εισαι μικρος. Οποιος ειχε αυτα τα συμπτωματα τον επιγαίνανε σε αυτον. Αν ειχε πιο περίεργα συμπτωματα τον κλινανε στη Σουδα. Εκλεισε ομως η Σουδα και τωρα πρεπει να τον υποστούμε εμεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...