Προς το περιεχόμενο

ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοντά.

Αλόννησο για να ηρεμήσω επιτέλους.

Έκλεισα σε ξενοδοχείο (όχι σε ενοικιαζόμενα) με πρωϊνό και πισίνα, στη χώρα του νησιού δηλαδή στο Πατητήρι, με 40 ευρώ το δίκλινο.

Όσοι πήγαν, μου είπαν τα καλύτερα.

Τέλειες παραλίες, καλό ψαράκι και φθηνό, μεγαλύτερο κόσμο (όχι πολλά 20άρικα δηλαδή) και καταπληκτικές τοποθεσίες.

Κάτι που δεν ήξερα και το βρήκα στο Internet όταν έψαχνα για πληροφορίες, είναι ότι το θαλάσσιο προστατευόμενο πάρκο της, είναι το μεγαλύτερο της Ευρώπης και πηγαίνεις ολοήμερη εκδρομή με καραβάκι.

Πιστεύω να γεμίσω μπαταρίες ................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ύστερα σου λένε ότι οι Λογιστές δεν έχουν λεφτά ...... :P:D

Δηλαδή μόνο εμείς εδώ στις επάλξεις ????

Κανείς για ΒΔ Ελλάδα ή έχετε μαγευτεί όλοι από τις ομορφιές του Αιγαίου ???? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ύστερα σου λένε ότι οι Λογιστές δεν έχουν λεφτά ...... :P:D

Δηλαδή μόνο εμείς εδώ στις επάλξεις ????

Κανείς για ΒΔ Ελλάδα ή έχετε μαγευτεί όλοι από τις ομορφιές του Αιγαίου ???? :D

Πολύ καλό :lol:

Λεφτά βέβαια μπορεί να μην έχουμε, έχουμε όμως όλα τα υπόλοιπα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το κλείνω το δικό μου...μια βδομαδούλα να ξεκουραστούμε εμείς και να πάρει άδεια και το προσωπικό.

Ελπίζω να μην μας ενοχλήσουν τα κλιμάκια .Βιβλία ιουνίου σε όλους και βλέπουμε.

Αντε και καλές διακοπές σε όλους μας !

Υ.Γ: Να κάνω εκτροπή του σταθερού στο κινητό για καλο και για κακό ;

Εννοείτε διακοπές στο νησί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ύστερα σου λένε ότι οι Λογιστές δεν έχουν λεφτά ...... :P:D

Δηλαδή μόνο εμείς εδώ στις επάλξεις ????

Κανείς για ΒΔ Ελλάδα ή έχετε μαγευτεί όλοι από τις ομορφιές του Αιγαίου ???? :D

ΒΔ Ελλάδα εγώ....Πρέβεζα ,Λευκάδα και κατά προτίμηση Βράχο....

όσο για τα λεφτά....πεθερικά στην Αρτα, τσάμπα σπίτι δηλ....και εξορμήσεις για την επόμενη βδομαδούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό :lol:

Λεφτά βέβαια μπορεί να μην έχουμε, έχουμε όμως όλα τα υπόλοιπα ;)

Νεφερτιτη, παρε και τον Μπροστερ μαζι σου, για να μην μεινει στις επάλξεις, λογω αφραγκίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΕΒΕΖΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΛΟΥΤΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΦΕΤΙΝΟ ΠΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΙΣ

20 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗ ΘΑΣΟ.ΚΛΕΙΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ 10 ΗΜΕΡΕΣ. ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΙΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΑΠΟ ΚΑΘΕ

ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επείδη βλέπω πολύ Πρέβεζα ..... , όσοι είστε προς τα εδώ , στείλτε pm να δώσω τηλέφωνα ... Μπας και βρεθούμε με κανέναν ...... :)

ΥΓ Μη χώσω και για δουλειά κανένα θέλω να πω !!! :D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγελικούλα, αγαπητή συμπολίτισσα μου, μπορεί να είμαι τόσα χρόνια στο επάγγελμα , αλλά το είχα αγαπήσει πάρα πολύ. Εξάλλου οργανικά νοιώθω νεότατος. Φέτος όμως έχω χαλάσει τον κόσμο να φύγω με σύνταξη. Αυτά που συνέβησαν φέτος δεν είναι για τον χαρακτήρα μου. Αν κάτσω ακόμα ένα χρόνο, τότε πραγματικά θα γεράσω, Η τρέλα τους και η ανευθυνότητα τους δεν αντέχεται.

Συνάδελφε Επιμενίδη, και συ Αγγελική, μάθετε κάτι : Για να μένουμε στο επάγγελμα αυτό 41 χρόνια (εγώ έπιασα τα 43) μόνο μαζόχες πρέπει να είμαστε... Οσο για διακοπές στα Λογιστήρια, εσείς στις μεγάλες πόλεις μπορείτε να κάνετε έστω και μια εβδομάδα. Για εμάς στα νησιά των Κυκλάδων, που καιρός για κλείσιμο όταν μας κατεβάζουν στον έλεγχο τα Σαββατοκύριακα , άκόμα και στις 2 το βράδυ.. Πάντως για μένα οι διακοπές αρχίζουν στις 15 Δεκέμβρη και τελειώνουν τ΄Αϊ Γιαννιού. Καλή συνέχεια και κάντε κανένα μπανάκι για μένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε Επιμενίδη, και συ Αγγελική, μάθετε κάτι : Για να μένουμε στο επάγγελμα αυτό 41 χρόνια (εγώ έπιασα τα 43) μόνο μαζόχες πρέπει να είμαστε... Οσο για διακοπές στα Λογιστήρια, εσείς στις μεγάλες πόλεις μπορείτε να κάνετε έστω και μια εβδομάδα. Για εμάς στα νησιά των Κυκλάδων, που καιρός για κλείσιμο όταν μας κατεβάζουν στον έλεγχο τα Σαββατοκύριακα , άκόμα και στις 2 το βράδυ.. Πάντως για μένα οι διακοπές αρχίζουν στις 15 Δεκέμβρη και τελειώνουν τ΄Αϊ Γιαννιού. Καλή συνέχεια και κάντε κανένα μπανάκι για μένα...

Τι έκανε λεει; διακοπες 15 δεκ μεχρι τΆι Γιανιου; Αυτο αποτελει τεκμηριο. Για πιαστε τον γιατι φυσαει τον παρά. Αφου κανεις διακοπες , εχεις μπολικο χρημα για να περνας τις μερες αυτες. Τι να πω εγω; 41 χρονια σαν γραφειο και 2-3 σαν υπαλληλος, ουτε μια μερα διακοπές. Μην ειμαι ομως αχαριστος. Τα 2-3 χρονια σαν υπάλληλος, δεν δουλευα τις Κυριακες. Αμ υπαρχουν και χειροτερα φιλε Σαρακινέ, απο την Σαρακίνα καραμπουζουκλη. Τα χειροτερα ειναι εδω. Και οχι μεχρι τις 2 μετα τα μεσανυχτα. Ολο το 24ωρο ειναι εδω. Αμ εχω και σουβλατζιδικα που κλεινουν μονον 7-10 το πρωϊ και παει η ΣΔΟΥ και την αραζει δηθεν για ελεγχο 4-6 το πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου ρε Χρυσα αμαρτωλότερη των αμαρτωλών. (Καρολε σωστα τογραψα. Το διαβασα στο λεξικό του Ζηκιδη 1913).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΜΕΝΑ ΙΟΥΛΙΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ? ΛΕΩ ΓΙΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΔΩ... ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ! ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έκανε λεει; διακοπες 15 δεκ μεχρι τΆι Γιανιου; Αυτο αποτελει τεκμηριο. Για πιαστε τον γιατι φυσαει τον παρά. Αφου κανεις διακοπες , εχεις μπολικο χρημα για να περνας τις μερες αυτες. Τι να πω εγω; 41 χρονια σαν γραφειο και 2-3 σαν υπαλληλος, ουτε μια μερα διακοπές. Μην ειμαι ομως αχαριστος. Τα 2-3 χρονια σαν υπάλληλος, δεν δουλευα τις Κυριακες. Αμ υπαρχουν και χειροτερα φιλε Σαρακινέ, απο την Σαρακίνα καραμπουζουκλη. Τα χειροτερα ειναι εδω. Και οχι μεχρι τις 2 μετα τα μεσανυχτα. Ολο το 24ωρο ειναι εδω. Αμ εχω και σουβλατζιδικα που κλεινουν μονον 7-10 το πρωϊ και παει η ΣΔΟΥ και την αραζει δηθεν για ελεγχο 4-6 το πρωί.

Από το Σαρακήνικο, φίλτατε. Και οι διακοπές είναι στο σπίτι μου στην Ηλιούπολη και όχι στις Μαλδίβες. Αλήθεια, έχω έλθει στην Κρήτη 4-5 φορές την εποχή που ήμουν υπάλληλος. Εκεί έκανα και το ταξίδι του μέλιτος, σαράντα χρόνια πριν... Για τα σουβλάκια έχεις δίκαιο. Συμβαίνει και εδώ. Η μεγάλη φοροδιαφυγή, λένε, γίνεται στα Σουβλατζίδικα. ! Καλά να περνάς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

...και παλιότερα που δεν υπήρχαν κινητά... ο πελάτης πως επικοινωνούσε, όταν λοίπαμε διακοπές;;;

εν τέλει δεν είμαστε γιατροί, λογιστές είμαστε και κανείς δεν πρόκειται να πεθάνει, με το να πάρουμε δύο βδομάδες άδεια.

(λίγο καθυστερημένα μιας και οι διακοπές μάλλος τελείωσαν....)

τέλος λοιπόν η σχόλη, καλή επάνοδο στις ασχολίες της καθημερινότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 years later...

Δε βλέπω να κλείνουμε φέτος ούτε μέρα σαν γραφείο.

 

Παρ' όλα αυτά όλοι θα πάρουν τουλάχιστον 2-3 εβδομάδες άδεια απλά κυλιόμενα.

Από 02-16/08 δεν νομίζω ότι θα έχει ιδιαίτερη δουλειά - ως συνήθως. Αλλά πάντα κάτι τυχαίνει τα τελευταία χρόνια (όπως οι δηλώσεις πρόπερσυ), κάτι άκυρες ενάρξεις ή κλεισίματα αυγουστιάτικα για να κρατηθούμε σε "φορμα".

 

Τα παλιά τα χρόνια (μιλάμε για προ του 2008) κλείναμε σταθερά 02-20/08... Πως αλλάζουν οι καιροί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην επαρχία τα λογιστικά γραφεία που έχουν αγρότες, ακόμα εξηγούν το καθεστώς φορολόγησης τους .Εντελώς ρεαλιστικά μιλώντας και με αυτή την παράταση οριακά θα είναι τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...