Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ 2010 ΝΕΟΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ


ELEUTHERIA

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ. 1)ΣΤΗΝ ΑΠΔ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ ΤΡΙΜΗΝΟΥ 2010 ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ ΕΝΟΣ ΝΕΟΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ. ΕΤΟΙΜΑΣΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΑΠΔ ΤΩΡΑ ( ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΤΡΙΜΗΝΟΥ) ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗΣ? 2)ΟΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΣΤΟ ΙΚΑ Η ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΥΠΟΧΕΩΤΙΚΑ ΜΕΣΩ ΤΡΑΠΕΖΗΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ. 1)ΣΤΗΝ ΑΠΔ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ ΤΡΙΜΗΝΟΥ 2010 ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ ΕΝΟΣ ΝΕΟΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ. ΕΤΟΙΜΑΣΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΑΠΔ ΤΩΡΑ ( ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΤΡΙΜΗΝΟΥ) ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗΣ? 2)ΟΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΣΤΟ ΙΚΑ Η ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΥΠΟΧΕΩΤΙΚΑ ΜΕΣΩ ΤΡΑΠΕΖΗΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Καλημέρα,

1. Το ερώτημα είναι εάν κατέβαλλες το επίδομα αδείας τον Ιούνιο για να το συμπεριλάβεις στην ΑΠΔ Β' τριμήνου 2011. Εάν το κατέβαλλες τον Ιούλιο ή θα το καταβάλλεις τον Αύγουστο τότε θα συμπεριληφθεί στον επόμενη ΑΠΔ (Γ' τρίμηνο). Εάν το κατέβαλλες τον Ιούνιο τότε πρέπει να υποβάλλεις συμπληρωματική ΑΠΔ και να προβείς σε πρόσθετη πληρωμή. Η προσαύξηση της πληρωμής είναι 3% για τον 1ο μήνα καθυστέρησης (μέχρι και 31/8) και 1% για τους επόμενους (30/9, ...).

2. Η υποχρεωτική καταβολή των ασφαλιστικών εισφορών αρχίζει για περιόδους απασχόλησης από 1/7/2011. Επιπρόσθετα η καταβολή καθυστερούμενων εισφορών (η περίπτωσή σου) πραγματοποιείται υποχρεωτικά στο ΙΚΑ. (ΙΚΑ Εγκύκλιος 45/11.07.2011)

γιώργος

IKA EG_45_2011.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

1. Το ερώτημα είναι εάν κατέβαλλες το επίδομα αδείας τον Ιούνιο για να το συμπεριλάβεις στην ΑΠΔ Β' τριμήνου 2011. Εάν το κατέβαλλες τον Ιούλιο ή θα το καταβάλλεις τον Αύγουστο τότε θα συμπεριληφθεί στον επόμενη ΑΠΔ (Γ' τρίμηνο). Εάν το κατέβαλλες τον Ιούνιο τότε πρέπει να υποβάλλεις συμπληρωματική ΑΠΔ και να προβείς σε πρόσθετη πληρωμή. Η προσαύξηση της πληρωμής είναι 3% για τον 1ο μήνα καθυστέρησης (μέχρι και 31/8) και 1% για τους επόμενους (30/9, ...).

2. Η υποχρεωτική καταβολή των ασφαλιστικών εισφορών αρχίζει για περιόδους απασχόλησης από 1/7/2011. Επιπρόσθετα η καταβολή καθυστερούμενων εισφορών (η περίπτωσή σου) πραγματοποιείται υποχρεωτικά στο ΙΚΑ. (ΙΚΑ Εγκύκλιος 45/11.07.2011)

γιώργος

Νομιζω πως η κοπελα ρωταει αν υπαρχει και ποσο ειναι το προστιμο της συμπληρωματικης ΑΠΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ. 1)ΣΤΗΝ ΑΠΔ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ ΤΡΙΜΗΝΟΥ 2010 ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ ΕΝΟΣ ΝΕΟΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ. ΕΤΟΙΜΑΣΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΑΠΔ ΤΩΡΑ ( ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΤΡΙΜΗΝΟΥ) ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗΣ? 2)ΟΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΣΤΟ ΙΚΑ Η ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΥΠΟΧΕΩΤΙΚΑ ΜΕΣΩ ΤΡΑΠΕΖΗΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Απο το ΙΚΑ

Δεν μπορείτε να υποβάλλετε δήλωση ΑΠΔ με τύπο 04-ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ για την περίοδο 10/2010-12/2010. Καταληκτική ημερομηνία υποβολής ήταν η 11/02/2011. Οι εκπρόθεσμες Α.Π.Δ. υποβάλλονται αποκλειστικά στο αρμόδιο υποκατάστημα. Έναρξη υποβολής για την επόμενη περίοδο είναι η πρώτη του μήνα που έπεται της περιόδου απασχόλησης στην οποία αναφέρεται η ΑΠΔ.

Προσαυξηση εισφορων 3% πρωτος μηνας και 1% καθε μηνα μετα. Δηλαδη εδω απο 1/2 2011. Δεν γνωριζω εαν και ποσο θα σου βαλουν προστιμο στην ΑΠΔ ή οποια ειναι συμπληρωματική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΑΠΔ Δ ΤΡΙΜΗΝΟΥ 2010. Η ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΕΙΝΑΙ 30% Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΑΠΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΑΠΔ Δ ΤΡΙΜΗΝΟΥ 2010. Η ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΕΙΝΑΙ 30% Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΑΠΔ.

μάλλον διάβασα βιαστικά την ερώτησή σου και απάντησα άσχετα!

sorry, θα κοιτάξω να είμαι πιο προσεκτικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...