Προς το περιεχόμενο

μεταβαση σε epsilon... γνωμες ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφε σίγουρα η Epsilon έχει πολύ καλά προγράμματα αλλά το κόστος τους δε δικαιολογεί τη διαφορά τιμής με τα αντίστοιχα της Union, για τα οποία επίσης δεν έχουν ακουστεί προβλήματα. Εγώ τα δουλεύω απ'το 2001 και με καλύπτουν απόλυτα. Η δε υποστήριξη είναι άψογη και πλήρης. Το δυνατό τους σημείο πέραν της τιμής, είναι ότι τα φορτώνεις και δουλεύεις απ'ευθείας! Έχουν φτιαχτεί για λογιστές και θα το αντιληφθείς αμέσως. Δες demo και αποφάσισε μετά. Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν έχω σχέση με τη Union απλά είμαι ευχαριστημένος επειδή δεν κατανάλωσα χρόνο για να τα μάθω και δεν καταναλώνω χρόνο για παραμετροποίηση ή updates κλπ.

Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι καλή και απροβλημάτιστη επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο είναι ο καθένας να βάλει κάτω τις ανάγκες του, τωρινές και ίσως και τις μελλοντικές, να δει τι θα του κοστιζει κάτι τώρα (αγορά και συντήρηση προγράμματος) και μέχρι τι θα του κοστίζει στο μέλλον, να δει το τι ευκολίες και δυσκολίες έχει το καθένα (δύσκολα με μόνο ένα demo αυτό αλλά μπορεί να πάρει κανείς μια ιδέα) και εν τέλει να αποφασίσει.

Γνώμονας για εμένα δεν είναι μόνο η τιμή, αλλά υπάρχει κάποιος με μέτριο πελατολόγιο (σε αριθμό και κατά βάσει μικρές επιχειρήσεις) που να μην βρίσκει overpriced τα προγράμματα της epsilon?

Όπως το έχω δει εγώ η τιμολόγηση τους είναι αρκετά καλή αν κάποιος λογιστής έχει πολύ μικρό ή πολύ μεγάλο πελατολόγιο. Για τους υπόλοιπους είναι απλά ακριβό και εξαρτάται από το πόσο εκτιμούμε τις ευκολίες που παρέχει. Είναι πολύ καλά προγράμματα στο σύνολό τους, απλά το αν αξίζουν τα λεφτά τους ή όχι είναι μεγάλη συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιο παραπονο θα μου πει καποιος, περαν του κοστους (το οποιο για τα εσ-εξ μου φανηκε παααααρα πολυ λογικο, σε σχεση με τα χρηματα που δινω στη προσβασις.. η διαφορα ειναι μεγαλη!) ειτε για Β, ειτε για Γ κατ., ειτε για μισθοδοσια....???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grzokas

Μπέσα στην τιμολόγηση δεν έχουν... ούτε στην στάνταρ έκδοση ούτε σε Module....wink.gif

Άλλαξες εταιρεία ή συνεχίζεις στην epsilon;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιο παραπονο θα μου πει καποιος, περαν του κοστους (το οποιο για τα εσ-εξ μου φανηκε παααααρα πολυ λογικο, σε σχεση με τα χρηματα που δινω στη προσβασις.. η διαφορα ειναι μεγαλη!) ειτε για Β, ειτε για Γ κατ., ειτε για μισθοδοσια....???

Απ' ό,τι θα κατάλαβες, όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ό,τι θα κατάλαβες, όχι...

paidia, to kostos den einai apli ypothesi.....an skefteis oti akoma kai to pio aplo,logiko kai dedomeno module....ayto tou vivliou adeiwn....diladi kati to opoio vgainei kai se ena aplo ekselaki...sou zitane extra xrewsi....!!!! kai ayto einai mono ena paradeigma....

Genika exoun poly kalo service mexri na se piasoun pelati..meta telos!!! ayto itane!! gi ayto oti ki an epilekseis, koita na ta exeis rwtisei ola!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι τι απαιτήσεις έχει ο καθένας μας από τα λογιστικά προγράμματα. Και πιστεύω πως το πρόβλημα δεν είναι τόσο η τιμή όσο η εξυπηρέτηση και η περαιτέρω ανάλωση χρόνου εργασίας. Προτιμώ να πληρώνω περισσότερα αλλά οι δυνατότητες του προγράμματος να αγγίζουν το τέλειο. Στα 20 χρόνια εργασίας μου πιστεύω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τα λογιστικά προγράμματα που χρησιμοποιώ καθώς και για την τεχνική υποστήριξη.... PROSVASIS ΕΣΟΔΑ-ΕΞΟΔΑ....δεν παίζεται...... EPSILON ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ-ΔΗΛΩΣΕΙΣ TAXSYSTEM-ΒΙΒΛΙΑ Γ'....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Το θέμα είναι τι απαιτήσεις έχει ο καθένας μας από τα λογιστικά προγράμματα. Και πιστεύω πως το πρόβλημα δεν είναι τόσο η τιμή όσο η εξυπηρέτηση και η περαιτέρω ανάλωση χρόνου εργασίας. Προτιμώ να πληρώνω περισσότερα αλλά οι δυνατότητες του προγράμματος να αγγίζουν το τέλειο. Στα 20 χρόνια εργασίας μου πιστεύω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τα λογιστικά προγράμματα που χρησιμοποιώ καθώς και για την τεχνική υποστήριξη.... PROSVASIS ΕΣΟΔΑ-ΕΞΟΔΑ....δεν παίζεται...... EPSILON ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ-ΔΗΛΩΣΕΙΣ TAXSYSTEM-ΒΙΒΛΙΑ Γ'....

20 χρονια ?

τοσο γερος εισαι ?

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Λέμε τα κακά, να πούμε και τα καλά.....

Λοιπόν, σήμερα έκανα αναβάθμιση στη λογιστική και πήγα να καταχωρήσω...

Χτυπάω το αφμ, συνδέεται με γγπσ και σου κατεβάζει τα στοιχεία.....

Μπράβο ρε παιδιά, συνεχίστε........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα δεις που θα καλομάθεις σε αυτό και όταν καμιά φορά έχεις πρόβλημα σύνδεσης με taxis θα σιχτιρίζεις που θα καταχωρείς τα στοιχεία πελάτη-προμηθευτη ένα-ενα....!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα δεις που θα καλομάθεις σε αυτό και όταν καμιά φορά έχεις πρόβλημα σύνδεσης με taxis θα σιχτιρίζεις που θα καταχωρείς τα στοιχεία πελάτη-προμηθευτη ένα-ενα....!!

Ε, εκείνες τις μέρες θα παίρνω ρεπό και θα πηγαίνω για καφέ..... :)

Μιλάμε μόλις χθες πέρναγα τιμολόγια ενός πελάτη, μπορεί να άνοιξα και 50 καρτέλες πελατών/προμηθευτών για να τον ολοκληρώσω....

Να μη το βγάζανε 2 μέρες πριν ργμτ.....????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέμε τα κακά, να πούμε και τα καλά.....

Λοιπόν, σήμερα έκανα αναβάθμιση στη λογιστική και πήγα να καταχωρήσω...

Χτυπάω το αφμ, συνδέεται με γγπσ και σου κατεβάζει τα στοιχεία.....

Μπράβο ρε παιδιά, συνεχίστε........

Πω.... δεν το είχα προσέξει!!!!!!

Πόσο μπροστά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, εκείνες τις μέρες θα παίρνω ρεπό και θα πηγαίνω για καφέ..... :)

Μιλάμε μόλις χθες πέρναγα τιμολόγια ενός πελάτη, μπορεί να άνοιξα και 50 καρτέλες πελατών/προμηθευτών για να τον ολοκληρώσω....

Να μη το βγάζανε 2 μέρες πριν ργμτ.....????

Εντυπωσιακό και εξυπηρετικό, δε λέω !!! :)

Εμείς το κάνουμε καμιά δεκαριά μήνες όμως !!! :P:)

Και εδώ και καιρό και βάσει του ΑΦΜ συναλλασσομένου που έχει καταχωρηθεί, γίνεται ανεύρεση και αυτόματη συμπλήρωση των στοιχείων του Πελάτη-Προμηθευτή στον δικτυακό τόπο της Ευρωπαϊκής Επιτροπής που είναι συνδεδεμένος με τις βάσεις δεδομένων ΦΠΑ των διαφόρων κρατών μελών

Είμαστε πρωτοπόροι. Αλλά και σεις καλοί είστε. :P:)

Πάντως όλοι χρησιμοποιούμε λογισμικά από μια, από τις καλύτερες εταιρείες που υπάρχουν... :P:) ... όλοι όμως !!!

Καλό βράδυ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακό και εξυπηρετικό, δε λέω !!! :)

Εμείς το κάνουμε καμιά δεκαριά μήνες όμως !!! :P:)

Και εδώ και καιρό και βάσει του ΑΦΜ συναλλασσομένου που έχει καταχωρηθεί, γίνεται ανεύρεση και αυτόματη συμπλήρωση των στοιχείων του Πελάτη-Προμηθευτή στον δικτυακό τόπο της Ευρωπαϊκής Επιτροπής που είναι συνδεδεμένος με τις βάσεις δεδομένων ΦΠΑ των διαφόρων κρατών μελών

Είμαστε πρωτοπόροι. Αλλά και σεις καλοί είστε. :P:)

Πάντως όλοι χρησιμοποιούμε λογισμικά από μια, από τις καλύτερες εταιρείες που υπάρχουν... :P:) ... όλοι όμως !!!

Καλό βράδυ :)

Είναι και βράδυ και μου πέφτει λίγο βαρύ (στην κατανόηση) η αλήθεια.....

Ίντα μωρέ λες....??? Ποιοι είστε εσείς...??? Ποια εταιρία...??? Και 10 μήνες τώρα...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιο προγραμμα γινονται αυτα ρε παληκάρια?

Εpsilon λογιστική και αναμένουμε και την τοποθέτηση του Μπάμπη.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εpsilon λογιστική και αναμένουμε και την τοποθέτηση του Μπάμπη.........

Πρόσβαση ? Γιατί στο pbs το κατέβαζε εδώ και καίρο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εpsilon λογιστική και αναμένουμε και την τοποθέτηση του Μπάμπη.........

Είναι και βράδυ και μου πέφτει λίγο βαρύ (στην κατανόηση) η αλήθεια.....

Ίντα μωρέ λες....??? Ποιοι είστε εσείς...??? Ποια εταιρία...??? Και 10 μήνες τώρα...???

DATA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εpsilon λογιστική και αναμένουμε και την τοποθέτηση του Μπάμπη.........

Epsilon????

και σε μενα γιατι δεν το κάνει??

σου εβγαλε σήμερα ενδειξη για update??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέμε τα κακά, να πούμε και τα καλά.....

Λοιπόν, σήμερα έκανα αναβάθμιση στη λογιστική και πήγα να καταχωρήσω...

Χτυπάω το αφμ, συνδέεται με γγπσ και σου κατεβάζει τα στοιχεία.....

Μπράβο ρε παιδιά, συνεχίστε........

Συγγνώμη που παρεμβαίνω αλλά αυτή τη δυνατότητα η DATA τη δίνει εδώ και κανένα 6μηνο αν δεν κάνω λάθος (τότε το συνηδειτοποίησα τουλάχιστον). Ακούω πολύ καλά λόγια για τη μισθοδοσία της epsilon (εγώ έχω data και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, χωρίς όμως να έχω και πολλές μισθοδοσίες κοινώς πολύ δύσκολες περιπτώσεις, οπότε δεν μπορώ να αξιολογήσω τις πλήρεις δυνατότητες του προγράμματος). Πάντως νομίζω πως όποιος δεν έχει δεί έστω ένα demo της data σε Β κατηγορίας έσοδα έξοδα και δεν έχει πάρει και προσφορά για το κόστος αγοράς και την συντήρησή του, τότε δεν έχει κάνει σοβαρή έρευνα αγοράς. Για τόσο ευχαριστημένος. Δεν το αλλάζω με τίποτα. Στα μείον? Η υποστήριξη την περίοδο των δηλώσεων. Πρέπει αν έχεις γαϊδουρινή υπομονή. Στα θετικά (για το ίδο θέμα), θα σου τηλεφωνήσουν πίσω ότι ώρα και αν είναι, αν αφήσεις μήνυμα στη γραμματεία και τους τα χώσεις. Τιμή ετήσιας συντήρησης (το μόνο που δεν έχει είναι διαχείριση έργων για οικοδομές) 395 ευρώ συν ΦΠΑ. Και τα έχει ΟΛΑ. Και μιας και έψαξα το θέμα της έκδοσης μηχανογραφημένων τιμολογίων, έχει ενσωματωμένη στη στάνταρ έκδοση και τη δυνατότητα τιμολόγησης. Οπότε το μόνο που μένει είναι να πάρω φορολογικό μηχανισμό. Στα θετικά επίσης είναι ότι σου δίνουν περιθώριο εξόφλησης. Φέτος όπως και πέρυσι έχω καθυστερήσει την πληρωμή του προγράμματος της μισθοδοσίας και η απάντησή τους ηταν καταλαβαίνουμε δεν υπάρχει πρόβλημα, συνχίστε να δουλεύετε κανονικά και ότι χρειαστείτε είμαστε στη διάθεσή σας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιφυλασσομαι να το τσεκάρω αυριο μιας και δεν καταχωρώ τιμολόγια κι ετσι ενδεχομένως να το εχουμε κι εμεις καιρο κι εγω να μη το εχω παρει χαμπαρι! θα αρωτηξω τα κοριτσια μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι και βράδυ και μου πέφτει λίγο βαρύ (στην κατανόηση) η αλήθεια.....

Ίντα μωρέ λες....??? Ποιοι είστε εσείς...??? Ποια εταιρία...??? Και 10 μήνες τώρα...???

Εμείς καλέ.

Οι ίδιοι.

Αφού εμείς δεν ήμαστε οι άλλοι. Οι ίδιοι ήμαστε. Ξέρεις ... :)

Αφού ξέρεις. :angry:

Πρέπει να κάνω διαφήμιση;

Με πρόλαβαν άλλοι, γιατί εγώ το άφησα λίγο, να πάει προς το ξημέρωμα μήπως και το κατανοήσεις καλύτερα. :P:D

Από τον Φλεβάρη το έχουμε εμείς ... :P

Και εδώ και κανένα μήνα και τα ευρωπαϊκά.

Για να ζηλεύεις τα λέω ...

Άντε καλό ξημέρωμα ... :)

Με βρίζεις αύριο έτσι ;;; Άστο για τώρα ... γιατί είναι λίγο αργά ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...