Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις - απαντήσεις για την Κατάσταση Φορολογικής Αναμόρφωσης από τη Γ.Γ.Π.Σ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό ισχύει αν δεν έχει γίνει αλλαγή ΔΟΥ λόγω κατοικίας.

Αν η ΔΟΥ της κατοικίας ειναι διαφορετική από την ΔΟΥ της επιχείρησης, δεν μπορείς να στείλεις ηλεκτρονικά τις συγκεντρωτικές. Βγάζει μήνυμα ότι η ΔΟΥ είναι διαφορετική.

Διόρθωσε τη ΔΟΥ και στείλε κανονικά το αρχείο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ισχύει αν δεν έχει γίνει αλλαγή ΔΟΥ λόγω κατοικίας.

Αν η ΔΟΥ της κατοικίας ειναι διαφορετική από την ΔΟΥ της επιχείρησης, δεν μπορείς να στείλεις ηλεκτρονικά τις συγκεντρωτικές. Βγάζει μήνυμα ότι η ΔΟΥ είναι διαφορετική.

Και αν αλλάξεις τη ΔΟΥ στη ΔΟΥ της κατοικίας το παίρνει....;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Δυο ερωτήσεις:1)Ατομική επιχειρηση με 0,00 έσοδα και 0,00 έξοδα και 0,00 παρακρατούμενοτς φόρους για το 2010, υποβάλλει κατάσταση φορολογικής αναμόρφωσης?

2)Ατομική επιχείρηση της οποίας η δήλωση κατατέθηκε από τον επιχειρηματία(όχι υποχρέωση λογιστή λόγω ελάχιστου τζίρου και όχι αυτοέλεγχος).Στην κατάσταση φορολογικής αναμόρφωσης στα στοιχεία του λογιστή τι συμπληρώνει αφόυ δεν έχει λογιστή?Μπορεί να βάλει τα στοιχεία του ο επιχειρηματίας ή πρεπει οπωσδήποτε να βαλει στοιχεία κα΄ποιο λογιστή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να στείλω την πρωτη (!!!) αναμόρφωση, αλλά.....

με τιμώρησε που έχω αργήσει...

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

Βρε συνάδελφοι εχω περίπτωση μιας κοπελίτσας που λόγω τζίρου υπέγραψε μόνη της τις φορολογικές δηλώσεις του 2011. Στην κατάσταση φορολογική αναμόρφωσης που θα υποβάλλει ηλεκτρονικά στο πεδίο λογιστή φοροτεχνικού λογικά τα δικά της στοιχειά δε θα βάλει πάλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συνάδελφοι εχω περίπτωση μιας κοπελίτσας που λόγω τζίρου υπέγραψε μόνη της τις φορολογικές δηλώσεις του 2011. Στην κατάσταση φορολογική αναμόρφωσης που θα υποβάλλει ηλεκτρονικά στο πεδίο λογιστή φοροτεχνικού λογικά τα δικά της στοιχειά δε θα βάλει πάλι;

NAI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

να ρωτησω κατι για την φορ.αναμορφωση των ταξι αναφερει η πολ.1235/2011 οτι πρεπει να αναγραφονται τα τεκμαρτα ποσα των ταξι.σε ποιο πεδιο ομως?γνωριζει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως σε όσες έχω στείλει το βάζω μαζί με το ΦΠΑ στους προκύπτοντες και αποδοθέντες...Αν γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο ας μας το πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ Κ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΤΟ ΦΠΑ?

Το ΦΠΑ που προκύπτει για απόδοση ΟΧΙ για επιστροφή η' έκπτωση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Βρε παιδια για την Υποβολη του οικονομικου 2013 δεν εχει ανοιξει ακόμη η εφαρμογη ?! Δεν εμφανιζει το Οικ 13 προς Υποβολη .....Ειχαμε παει Χειρογραφα το Φ.01 μιας ΑΕ κ πρεπει να την υποβαλλουμε στο Συστημα Ηλεκτρονικά .

 

 

  clear.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια για την Υποβολη του οικονομικου 2013 δεν εχει ανοιξει ακόμη η εφαρμογη ?! Δεν εμφανιζει το Οικ 13 προς Υποβολη .....Ειχαμε παει Χειρογραφα το Φ.01 μιας ΑΕ κ πρεπει να την υποβαλλουμε στο Συστημα Ηλεκτρονικά .

 

 

  clear.gif

σε  καποιο τιτιβισμα του ακατανομαστου ειχα διαβασει καπου οτι ειχε τιτιβισει οτι εχε ανοιξει

ελεγε ανοιξαμε και σας περιμενουμε :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Ελα μου ντε ανοιξανε για τεκμαρτα σπιτια,ΕΙΧ κλπ κ δεν ανοιξανε αυτον της ΦΑ....!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Ελα μου ντε ανοιξανε για τεκμαρτα σπιτια,ΕΙΧ κλπ κ δεν ανοιξανε αυτον της ΦΑ....!!!!!!

Καλησπέρα,

 

Πριν λίγο καιρό υπήρχε ένα λινκ στην αρχική σελίδα που μέσω αυτού μπήκα και έστειλα την φορολογική αναμόρφωση για οικονομικό 2013 μίας ναυτιλιακής εταιρίας που δεν ήταν υπόχρεη σε φορολογική δήλωση.

 

Είχα προσπαθήσει και μέσω του taxis και δεν είχα βρει και εγώ την εφαρμογή για το 2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ανοικτή από τη λίστα εφαρμογών εντός του λογαριασμού του φορολογούμενου. Μόνο από τη κεντρική σελίδα της ΓΓΠΣ - Υπηρεσίες προς επιχειρήσεις - Λοιπές δηλώσεις εισοδήματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ (το λέμε για να το πιστέψουμε)

 

 

Μήπως ξέρει κάποιος συνάδελφος μέχρι πότε θα είναι ανοιχτή η εφαρμογή για υποβολή κατάστασης φορολογικής αναμόρφωσης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...