Προς το περιεχόμενο
  • 0

Αρνηση παραλαβής σύνταξης λόγω "καταραμένου-σατανικού" ΑΜΚΑ


ELENH

Ερώτηση

Συνταξιούχος αρνείται να δηλώσει την παρουσία του στην Τράπεζα

και να παραλαβει την σύνταξή του επειδή δεν θέλει το ΑΜΚΑ.

Λόγω χριστανικής πίστης θεωρεί ότι είναι καταραμένο νούμερο και

προτιμάει να χάσει την σύνταξή του.

Η γυναίκα του φυσικά έχει τρελλαθεί αφού κι αυτή πέρνει μια πολύ μικρή

σύνταξη και δεν τα βγάζουν πέρα.

Υπάρχει κάποια πρόταση-λύση?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Προσωπικά μου είναι αδιάφορα τα πιστεύω σου..

Προσωπικά μου είναι αδιάφορο τι σου είναι αδιάφορο. Δεν απευθύνθηκα σε σένα, μην ασχολείσαι μαζί μου λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσωπικά μου είναι αδιάφορο τι σου είναι αδιάφορο. Δεν απευθύνθηκα σε σένα, μην ασχολείσαι μαζί μου λοιπόν.

Δεν προσπάθησα να πείσω ή να μεταπείσω κανέναν. Απλά προσπάθησα να δώσω και εγώ μια απάντηση στο ερώτημα που τέθηκε.

Ζητώ συγνώμη αν εξέλαβα λάθος, ότι απευθύνθηκες σε μένα με την απάντηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ μιλώντας με μια γνωστή η οποία ΄"της εκκλησίας" κι αυτή και κάνει κάθε χρόνο τη δήλωσή της χειρόγραφα, της είπα ότι από του χρόνου θα πρέπει να βγάλει κλειδάριθμο και να τη στείλει ηλεκτρονικά, μου είπε ότι προτιμάει να μη κάνει καθόλου δήλωση κι ας πληρώσει πρόστιμα. Τι να πεις μ' αυτούς τους ανθρώπους; υπάρχει περίπτωση να τους ξεκολλήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δηλαδή ρε συνάδελφοι δεν καταλαβαίνω, δεν θα έπρεπε η πολιτεία να φροντίσει και να σεβαστεί τα θρησκευτικά πιστεύω του καθενός μας;;

Μία ευνομούμενη πολιτεία θα έπρεπε να φροντίσει ήδη, ώστε να είχε λυθεί στην πηγή του το θέμα και όχι να το αρνείται;;;;;;

Συνάδελφε μην τρελαθούμε εντελώς

Μιλάμε για θρησκευτικά πιστεύω ?

Ήρθε κανένας νόμος που τους απαγορεύει να πιστεύουν στον Θεό τους ? Να πηγαίνουν στις εκκλησίες τους , να ανάβουν το κερί τους και να προσεύχονται ?

Υπάρχει δηλαδή κανένας περιορισμός του θρησκευτικού τους δικαιώματος ? Πίστεψέ με, πρωτος θα βγω και θα διαδηλώσω, αν υπάρχει κάτι τέτοιο, εγώ που με αφήνει αδιάφορο η θρησκευτική πίστη γενικά και του καθ ενός ιδιαίτερα. (να μην το μεγαλώσουμε το θέμα και να επεκταθούμε στο ότι αντίθετα η εκκλησία είναι κράτος).

Υπάρχει ένας νόμος, καλός νόμος ή κακός νόμος . Δεν μπορεί να υπάρχει άρνηση μιας τυπικής διαδικασίας που ορίζει ο νόμος για λόγους θρησκευτικού φανατισμού. Και προφανώς δεν φταίει ο παππούς για όλα αυτά , αλλά όλοι αυτοί που καλλιεργούν τον φανατισμό (προφανώς άνθρωποι σαν την καλή αυτή κυρία την υψηλά ιστάμενη) για δικό τους πολιτικό (και οικονομικό) όφελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Tι έχει το ΑΜΚΑ βρε παιδιά?Μια χαρά νούμερο είναι.Τζάμπα δουλεύουμε εμείς κάτω στην hell city για να τους εκδώσουμε?Πες στον παππού η παίρνει το νούμερο μας η σύνταξη γιοκ.Τόσα λεφτά πληρώσαμε τη σύμβαση που κάναμε με το ΙΚΑ για να μας προωθεί τους ΑΜΚΑ.!!!biggrin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ πάλι ρε παιδιά που πιστεύω ότι το ΑΦΜ είναι σατανικό νούμερο μπορώ με κάποιο τρόπο να εξαιρεθώ από τη χρήση του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

1. Εγώ πάντως ξέρω έναν συνάδελφο από την Αγρελιά Τρικάλων ο οποίος προκειμένου να πάρει σύνταξη καμιά 20 χρόνια πιο νωρίς, είναι ικανός να εκδώσει Α.Μ. Διαβόλου με τρία εξάρια, με πεντάλφες, με αίματα, νεκροκεφαλές, φίδια, στρείδια, μύδια και άλλα πολλά.

DI18-8215_RED_DEVIL_HALF_BODY.JPG.jpg

2. Κι εγώ άνετα θα πούλαγα την ψυχή μου στον διάολο [η ψυχή έχει 23% Φ.Π.Α. και τι είδους παραστατικό εκδίδεται για τον διάολο;;;;] αν ήταν να πάρω σύνταξη και να πάω πίσω στο χωριό μου από το οποίο εδώ και δύο δεκαετίες αναρωτιέμαι γιατί έφυγα και ήρθα στην Αθήνα...!

Satan-231.jpg

3. Ελένη, πες στον παππού ότι αν θέλει να δώσω εγώ τον ΑΜΚΑ μου [τι θυσίες κάνω σήμερα ε;] και να παίρνω εγώ τη σύνταξή του.

Άσε που νομίζω πως αν ο Κουτρουμάνης ψυλλιαστεί ότι παίζει τέτοιο θέμα με τους παππούδες-Χαρδαβέλες θα τρίβει τα χέρια του και ίσως το Υπ.Εργασίας να χρηματοδοτήσει καμπάνια υπέρ της άρνησης των συνταξιούχων να έχουν ΑΜΚΑ και κατ'επέκταση σύνταξη...

Τσ Τσ Τσ θεολόγος άνθρωπος!!!! Κατάλοιπα από την σχολή ή από την jasmin?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπάρχει ένας νόμος, καλός νόμος ή κακός νόμος . Δεν μπορεί να υπάρχει άρνηση μιας τυπικής διαδικασίας που ορίζει ο νόμος για λόγους θρησκευτικού φανατισμού. Και προφανώς δεν φταίει ο παππούς για όλα αυτά , αλλά όλοι αυτοί που καλλιεργούν τον φανατισμό (προφανώς άνθρωποι σαν την καλή αυτή κυρία την υψηλά ιστάμενη) για δικό τους πολιτικό (και οικονομικό) όφελος.

Φιλτατε, δε νομιζω πως με το να προσπαθει καποιος να βοηθησει να βρεθει μια κοινα αποδεκτη λυση καλλιεργει φανατισμο ουτε εχει και καποιο οφελος οπως αναφερεις. Η κυρια αυτη κ τη θεσαρα της εχει και το μισθο της και καθε αλλη παροχη. Τιποτα απολυτως δεν εχει να κερδισει με το να βοηθησει μια γιαγιακα να ξαναπαρει τη συνταξη της. Θα μπορουσε και εκεινη να χλευασει (οπως κανουν οι περισσοτεροι) να γελαει μαζι της, να να να και οχι να κατσει να ασχοληθει με τη γιαγιακα και τη συνταξη της ΠΑΝΤΑ στα πλαισια και με σεβασμο στους νομους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

DI18-8215_RED_DEVIL_HALF_BODY.JPG.jpg

2. Κι εγώ άνετα θα πούλαγα την ψυχή μου στον διάολο [η ψυχή έχει 23% Φ.Π.Α. και τι είδους παραστατικό εκδίδεται για τον διάολο;;;;] αν ήταν να πάρω σύνταξη και να πάω πίσω στο χωριό μου από το οποίο εδώ και δύο δεκαετίες αναρωτιέμαι γιατί έφυγα και ήρθα στην Αθήνα...!

Doctor, νομίζω πως η ψυχή έχει 13% ΦΠΑ καθότι είδος βασικής ανάγκης (τροφή) για το διάβολο!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

DI18-8215_RED_DEVIL_HALF_BODY.JPG.jpg

2. Κι εγώ άνετα θα πούλαγα την ψυχή μου στον διάολο [η ψυχή έχει 23% Φ.Π.Α. και τι είδους παραστατικό εκδίδεται για τον διάολο;;;;] αν ήταν να πάρω σύνταξη και να πάω πίσω στο χωριό μου από το οποίο εδώ και δύο δεκαετίες αναρωτιέμαι γιατί έφυγα και ήρθα στην Αθήνα...!

Doctor, νομίζω πως η ψυχή έχει 13% ΦΠΑ καθότι είδος βασικής ανάγκης (τροφή) για το διάβολο!!! :D

ναι αλλά το εστιατόριο "Κόλαση" θα πάει στο 23%,.... <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Φιλτατε, δε νομιζω πως με το να προσπαθει καποιος να βοηθησει να βρεθει μια κοινα αποδεκτη λυση καλλιεργει φανατισμο ουτε εχει και καποιο οφελος οπως αναφερεις. Η κυρια αυτη κ τη θεσαρα της εχει και το μισθο της και καθε αλλη παροχη. Τιποτα απολυτως δεν εχει να κερδισει με το να βοηθησει μια γιαγιακα να ξαναπαρει τη συνταξη της. Θα μπορουσε και εκεινη να χλευασει (οπως κανουν οι περισσοτεροι) να γελαει μαζι της, να να να και οχι να κατσει να ασχοληθει με τη γιαγιακα και τη συνταξη της ΠΑΝΤΑ στα πλαισια και με σεβασμο στους νομους.

ψηφους εχει να κερδισει

η εκκλησια λογικο ειναι να μην θελει ΑΜΚΑ καθως δεν εξυπηρετειται η ανομια των κυκλων της (καθως και καθε πραγμα που περιοριζει την κινηση-λειτουργια ανομων στην αυλη της... ειδικα στο Αγιο Ορος)ο νοων νοειτο

αλλα το να χρησιμοποιει τον λαουτζικο για να ασκει πιεση στο κρατος ειναι τουλαχιστον αθλιο και ποταπο σε σχεση με αυτο που θα επρεπε να εκφραζει.. τεσπα

οπως ο παππους ακουει οτι του λεει η εκκλησια χωρις να το καταλαβαινει γιατι ειναι για το καλο του.. και μαλιστα εντεχνα.. ομοιως πρεπει να δρασεις κι εσυ συναδελφε και χωρις να ξερει τιποτα ο παππουλης να συνεννοηθεις με τα παιδια του και να τον βοηθησεις χωρις να εχει γνωση ο ιδιος

ειναι θεμα δεοντολογιας

επαγγελματικη υποχρεωση σου θα ελεγα

σχεδον τελειωσα με ολες τις αμεσες υποχρεωσεις.. οποτε..

ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για να καταλάβω..

ο ΑΦΜ,

ο ΑΜΙΚΑ

ο ΑΔΤ

ο Αρ.Διαβατηρίου

ο Αρ.λογ/μού Τραπέζης..

δεν είναι σατανικοί?

Εγώ προτείνω η γυναίκα του συνταξιούχου να τον απαλλάξει απ'τον μάταιο τούτο κόσμο

και να κρατήσει το μέρος της σύνταξης που θα της αποδοθεί.. :D

Ολα αυτα ειναι σατανικά. Πολύ σατανικά. Εγω πχ στα σουπερμαρκετ δεν δινω τις καρτες που μου εχουν δωσει για εκπτωσεις, γιατι δεν θελω να ξερουν την αγοραστικη συμπεριφορα μου. Ας χανω την εκπωση. Ολα ειναι του σατανα. Που εισε ρε αμαρτωλε να βγαλεις μανιφεστο; Οσον αφορα τον παπουλη, επειδη ο κάλος οταν μπει στο κρανιο δεν φευγει, ας κανουν αυτο που ειπε καποιος παραπανω. Να δωσουν στην τραπεζα το ΑΜΚΑ χωρις να το ξερει ο γερος, γιατι θα πεθανει από την πεινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

DI18-8215_RED_DEVIL_HALF_BODY.JPG.jpg

2. Κι εγώ άνετα θα πούλαγα την ψυχή μου στον διάολο [η ψυχή έχει 23% Φ.Π.Α. και τι είδους παραστατικό εκδίδεται για τον διάολο;;;;] αν ήταν να πάρω σύνταξη και να πάω πίσω στο χωριό μου από το οποίο εδώ και δύο δεκαετίες αναρωτιέμαι γιατί έφυγα και ήρθα στην Αθήνα...!

Doctor, νομίζω πως η ψυχή έχει 13% ΦΠΑ καθότι είδος βασικής ανάγκης (τροφή) για το διάβολο!!! :D

Την ψυχη την ξεχασαν στο 36% οταν ειχαμε τα ειδη πολυτελειας. Εκει ειναι ακομα. στο 36%

Που την βρηκατε αυτην την φωτογραφία; Μωρε και 100% ΦΠΑ δινεις για να μην τον βλεπεις.

Ρε βουντου , τωρα που σε βλεπω, κανε τα μαγικά σου να φυγει αυτος ο Σατανας από εδώ. Χρυσα, δεν πιστευω να σε παρει ο υπνος το βραδυ , με αυτο που βλέπεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ολα αυτα ειναι σατανικά. Πολύ σατανικά. Εγω πχ στα σουπερμαρκετ δεν δινω τις καρτες που μου εχουν δωσει για εκπτωσεις, γιατι δεν θελω να ξερουν την αγοραστικη συμπεριφορα μου. Ας χανω την εκπωση. Ολα ειναι του σατανα. Που εισε ρε αμαρτωλε να βγαλεις μανιφεστο; Οσον αφορα τον παπουλη, επειδη ο κάλος οταν μπει στο κρανιο δεν φευγει, ας κανουν αυτο που ειπε καποιος παραπανω. Να δωσουν στην τραπεζα το ΑΜΚΑ χωρις να το ξερει ο γερος, γιατι θα πεθανει από την πεινα.

Προτείνω ολα τα αφμ.αμκα.αδτ κλπ να αρχίζουν απο το 666 για εύκολη απομνημόνευση.

Σε εσάς κ.Επιμενίδη σας παρέχουμε επι πλέον έκπτωση 20% αν χρησιμοποιήσετε τις εκπτωτικές μας κάρτες και αν τις προωθήσετε στους πελάτες σας θα ψωνίζετε τζάμπα.biggrin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μπα δεν εχω προβλημα εγω με τον σατανα ..........με μερικους ανθρωπους μονο χανω τον υπνο μου ...........

πως το ειχα χασει αυτο το θεμα ???

τον Ανθιμο τον ειδοποιησαν ? φανταζομαι αυτους τους αγαθους πιστους θα τους περιθαλψει και θα τους ταισει , οποτε τι να την κανουν την συνταξη, τωρα μαλιστα που το κρατος εχει προβλημα οικονομικο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ας μην υποτιμάμε έτσι τους ανθρώπους με εκφράσεις τύπου "λαουτζίκος". Εξάλλου είναι μεγάλοι άνθρωποι, και το λιγότερο που πρέπει να κάνουμε είναι να τους δείξουμε ένα ελάχιστο σεβασμό. Δεν συμφωνώ να γίνει κάτι κρυφό, να τους ξεγελάσει, αλλά ούτε και με αυτό που είπε ο συνάδελφος για την "καλή" κυρία που θα προσπαθήσει να κάνει κάτι. Όπως ανέφερε και ο Γιάννης, ο νόμος είναι αυτός - καλός η κακός -, και δεν θα λειτουργούμε με εξαιρέσεις. Πρέπει όλοι αυτοί που ακολουθούν τυφλά τις οδηγίες της εκκλησίας, να αντιληφθούν πως αν το κάνουν,δεν θα πάρουν σύνταξη,δεν θα έχουν περίθλαψη και πολλά άλλα. Να αναλάβει έτσι η εκκλησία την ευθύνη για όσα κακά σπέρνει δεξιά-αριστερά. Και εγώ χριστιανή είμαι, αλλά όλα αυτά τα θεωρώ γελοία. Να ερμηνεύουμε κάποια κείμενα κατά το δοκούν και σύμφωνα με τα συμφέροντα μας. Λες και δεν υπάρχουν άλλοι τρόποι καθοδήγησης αν υποθέσουμε ότι υφίσταται τέτοια.

Τελειώνοντας να υπενθυμίσω ότι οι Ιεχωβάδες δν δέχονται την μετάγγιση αίματος. Είδατε εσείς κανένα γιατρό να τους βάζει κρυφά αίμα;

Θα πρέπει να μάθουμε και ατομικά, αλλά και σαν λαός, να αναλαμβάνουμε την ευθύνη των πράξεων και των επιλογών μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/index/circular/13087

Λύθηκε και αυτό....

Ακόμα και χωρίς το σατανικό αριθμό ο παπούλης μπορεί να πάρει τη σύνταξή του.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
http://www.taxheaven.gr/laws/circular/index/circular/13087 Λύθηκε και αυτό.... Ακόμα και χωρίς το σατανικό αριθμό ο παπούλης μπορεί να πάρει τη σύνταξή του.....

Ε, καλά... κάτσε να ολοκληρωθεί η αλληλογραφία.....

Αλλά και μερικοί μερικοί.... Εδώ ο κόσμος χάνεται, κι αυτοί χτενίζονται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...