Προς το περιεχόμενο
  • 0

50 ένσημα για βιβλιάριο ασθενείας.Υπάρχει τελικά εγκύκλιος του Ι.Κ.Α.?


jordan81

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ.Ο ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΙΧΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ (ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ) ΟΤΙ ΟΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΚΔΙΔΟΥΝ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΜΕ 50 ΕΝΣΗΜΑ.ΟΜΩΣ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ 80!!ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Ισχύει το 80, στο βιβλιαράκι οδηγός του ασφαλισμένου λέει:

"Από 01/01/2009 αυξάνονται σταδιακά οι ελάχιστες ημέρες ασφάλισης για έκδοση ατομικού βιβλιαρίου ως εξής:

Οι 50 ημέρες εργασίας αυξάνονται ανά 10 κατ' έτος από 01/01/2009 και μέχρι 100 για τους κοινούς ασφαλισμένους, για δε τους εργαζομένους σε οικοδομοτεχνικά έργα μέχρι 80"

το βιβλιάριο που θα ισχύει έως 02/2012 θέλει 80 ένσημα, για 02/2013 θέλει 90 και 02/2014 θέλει 100.

Φτου και βγαίνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ισχύει το 80, στο βιβλιαράκι οδηγός του ασφαλισμένου λέει:

"Από 01/01/2009 αυξάνονται σταδιακά οι ελάχιστες ημέρες ασφάλισης για έκδοση ατομικού βιβλιαρίου ως εξής:

Οι 50 ημέρες εργασίας αυξάνονται ανά 10 κατ' έτος από 01/01/2009 και μέχρι 100 για τους κοινούς ασφαλισμένους, για δε τους εργαζομένους σε οικοδομοτεχνικά έργα μέχρι 80"

ΣΠΥΡΟ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΓΝΩΡΙΖΑ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ GOOGLE ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΣΤΑ 50.ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕ ΟΤΙ ΘΑ ΣΤΑΛΕΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΣΤΟ ΙΚΑ.ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΝΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΟΝ ΑΥΤΙΑ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΡΕΛΟ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ (ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΙ ΒΑΣΕΙ ΕΓΚΥΚΛΙΩΝ Η' ΝΟΜΩΝ) ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΠΥΡΟ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΓΝΩΡΙΖΑ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ GOOGLE ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΣΤΑ 50.ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕ ΟΤΙ ΘΑ ΣΤΑΛΕΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΣΤΟ ΙΚΑ.ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΝΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΟΝ ΑΥΤΙΑ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΡΕΛΟ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ (ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΙ ΒΑΣΕΙ ΕΓΚΥΚΛΙΩΝ Η' ΝΟΜΩΝ) ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?

Τζόρνταν, καλύτερα να ακολουθούμε αυτά που γράφονται επίσημα κι όχι αυτά που λέγονται. scripta manen είπε ο άλλος ο κύριος πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τζόρνταν, καλύτερα να ακολουθούμε αυτά που γράφονται επίσημα κι όχι αυτά που λέγονται. scripta manen είπε ο άλλος ο κύριος πριν.

ENNOEITAI ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΑΜΕ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ....ΑΣΤΑ!!ΟΠΟΤΕ ΜΕΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΠΥΡΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ENNOEITAI ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΑΜΕ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ....ΑΣΤΑ!!ΟΠΟΤΕ ΜΕΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΠΥΡΟ.

Χάρηκα που βοήθησα. Συνάδελφε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...