Προς το περιεχόμενο

μεταφορά αρχείων από ένα υπολογιστή σε άλλον


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα θα ήθελα να μεραφέρω τα αρχεία μιας εταιρίας (βιβλία Γ κατηγορίας ) από ένα pc σ ένα άλλο πως μπορώ να το κάνω ?

σας παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να μου δώσει τα "φώτα" του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατάσταση από το cd (sql και πρόγραμμα)

Δημιουργία εταιριών με τους ίδιους κωδικούς

Restore βάσεων εξωτερικά αφού κλείσεις τη βάση από τον sql service manager

Φαντάζομαι ότι η υποστήριξη θα σε κατατοπίσει πλήρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να κάνει attach τις βάσεις σε περίπτωση που έχει δουλέψει το πρόγραμμα.

Δεν νομίζω να τα καταφέρει μόνος του.

Γνώμη μου να κάνεις μια προσπάθεια με τηλεφωνική υποστήριξη. Μετά σε τυχόν επόμενη φορά, δεν θα έχεις πρόβλημα, θα είναι εύκολο για σένα. Αλλιώς κάλεσε υποστήριξη στο γραφείο σου, για να μην χάσεις τα δεδομένα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πρέπει να έχω πρώτα προετοιμάσει την νέα εταιρία? να ανοίξω τους λογαριασμούς κτλ?

Θα πρότεινα να μιλήσεις με την εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ συνεργάτη, θα σας πρότεινα να επικοινωνήσετε με το Τμήμα Τεχνικής Υποστήριξης ώστε να εξηγήσετε αναλυτικά τι θέλετε να κάνετε και να λάβετε σαφείς οδηγίες για την μεταφορά των δεδομένων σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ...

Θέλω να ρωτήσω όποιος συνάδελφος γνωρίζει ή η DATA αν βλέπει το ερώτημα μου τώρα να μου πει

πως μπορώ να κάνω κάποια ρύθμιση στο πρόγραμμα της ACADEMIA

ώστε όταν εκτυπώνω το Βιβλίο Εσόδων-Εξόδων(αθεώρητα)κάθε μήνα

να εμφανίζονται όλα τα δεδομένα σε μία σελίδα.

Γιατί έχω πολλές στήλες και δεν τις χωράει σε 1 σελίδα και βγαίνουν

και καποια δεδομένα σε 2η σελίδα(κόβονται οι στήλες στη μέση και δεν είναι πρακτικό έτσι).

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμα..έχει να κάνει με την καταχώριση.

Όσοι από τους συναδέλφους γνωρίζουν μπορούν να μου πουν ποια είναι η διαφορά μεταξύ

των λογαριασμών ΕΞΟΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΔΕ ΑΝΕΥ ΜΥΦ και ΕΞΟΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΔΕ ΜΕ ΜΥΦ???

Δηλαδή ποιες δαπάνες πάνε σε κάθε περίπτωση? για να καταλάβω λίγο την διαφορά....

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμα..έχει να κάνει με την καταχώριση.

Όσοι από τους συναδέλφους γνωρίζουν μπορούν να μου πουν ποια είναι η διαφορά μεταξύ

των λογαριασμών ΕΞΟΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΔΕ ΑΝΕΥ ΜΥΦ και ΕΞΟΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΔΕ ΜΕ ΜΥΦ???

Δηλαδή ποιες δαπάνες πάνε σε κάθε περίπτωση? για να καταλάβω λίγο την διαφορά....

Ευχαριστώ

ανευ ΜΥΦ (Μηχανογραφική Υπηρεσία Φορολογίας, το σημερινό ΚΕΠΥΟ) οι λογαριασμοί που δεν κάνουν ΚΕΠΥΟ...με ΜΥΦ αυτοί που περιλαμβάνονται στο ΚΕΠΥΟ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ...

Θέλω να ρωτήσω όποιος συνάδελφος γνωρίζει ή η DATA αν βλέπει το ερώτημα μου τώρα να μου πει

πως μπορώ να κάνω κάποια ρύθμιση στο πρόγραμμα της ACADEMIA

ώστε όταν εκτυπώνω το Βιβλίο Εσόδων-Εξόδων(αθεώρητα)κάθε μήνα

να εμφανίζονται όλα τα δεδομένα σε μία σελίδα.

Γιατί έχω πολλές στήλες και δεν τις χωράει σε 1 σελίδα και βγαίνουν

και καποια δεδομένα σε 2η σελίδα(κόβονται οι στήλες στη μέση και δεν είναι πρακτικό έτσι).

Ευχαριστώ πολύ!

τηλ.στην υποστήριξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Μόλις το αγόρασες;

Δεν θα αργήσεις να το μετανοιώσεις ...

Όταν θα έρθει αυτή η ώρα ... (στο εύχομαι ή όχι θα έρθει), γράψτω εδώ να το ξέρουμε και εμείς.

Καλό κουράγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Συνεργάτη,

Άν εκτυπώνετε σε Α4 θα πρέπει στην επιλογή "Έσοδα - Έξοδα / Βοηθητικές Εργασίες / Σχεδιασμός Βιβλίου Εσόδων - Εξόδων" στο πεδίο "Αρ. Εκτ.Στηλών" να καταχωρήσετε τον αριθμό 4.

Αν εκτυπώνετε σε Α3 θα πρέπει στο παραπάνω πεδίο να καταχωρήσετε τον αριθμό 12.

Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε οποιοδήποτε θέμα ή χρειάζεστε επι πλέον πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήστε με το Τμήμα Τεχνικής Υποστήριξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το αγόρασες;

Δεν θα αργήσεις να το μετανοιώσεις ...

Όταν θα έρθει αυτή η ώρα ... (στο εύχομαι ή όχι θα έρθει), γράψτω εδώ να το ξέρουμε και εμείς.

Καλό κουράγιο.

Συνάδελφε γιατί το λες αυτό? Η αλήθεια είναι πως το είχα δουλέψει και παλιότερα όταν δούλευα σαν μισθωτός

και ήμουν ευχαριστημένη γι'αυτό και το αγόρασα τώρα.

Για ποιο λόγο δεν είσαι ευχαριστημένος? όχι τίποτα άλλο..πες μου να ξέρω τι πρόβλημα μπορεί να έχω

ώστε να είμαι σε επιφυλακή να τα ελέγχω πολλές φορές αν είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανευ ΜΥΦ (Μηχανογραφική Υπηρεσία Φορολογίας, το σημερινό ΚΕΠΥΟ) οι λογαριασμοί που δεν κάνουν ΚΕΠΥΟ...με ΜΥΦ αυτοί που περιλαμβάνονται στο ΚΕΠΥΟ..

Ευχαριστώ για την απάντηση συνάδελφε αυτό όμως που μου είπες το ήξερα.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί τα ΕΞΟΔΑ ΧΔΕ(χωρίς δικαίωμα έκπτωσης) τα χωρίζει σε άνευ ΜΥΦ και με ΜΥΦ.

Αυτή την διαφορά δεν μπορώ να καταλάβω.....

Αν κάποιος από τους συναδέλφους έχει να μου πει ένα π.χ. για την κάθε περίπτωση θα με βοηθούσε πολύ.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το αγόρασες;

Δεν θα αργήσεις να το μετανοιώσεις ...

Όταν θα έρθει αυτή η ώρα ... (στο εύχομαι ή όχι θα έρθει), γράψτω εδώ να το ξέρουμε και εμείς.

Καλό κουράγιο.

Να το μετανιώσει γιατί? Δεν καταλαβαίνω.

Εγώ έχω τα προγράμματα της εταιρείας από το 1997 και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη.

Ειδικά από την τεχνική υποστήριξη, για ότι ερώτημα έχω κατά καιρούς θέσει, ήταν κατατοπιστικότατοι και ευγενέστατοι.

Τώρα επειδή εσύ έχεις κάποιο προσωπικό πρόβλημα από ότι φαίνεται ή αν δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε, είναι άλλο θέμα.

Αλλά το να κατηγορείς έτσι μια εταιρεία χωρίς να λες τους λόγους, εμένα με υποψιάζει και ειδικά όταν γράφεις ανώνυμα.

Άλλωστε αν δεν σου αρέσει η συνεργασία με κάποιον, απλά την σταματάς......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το μετανιώσει γιατί? Δεν καταλαβαίνω.

Εγώ έχω τα προγράμματα της εταιρείας από το 1997 και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη.

Ειδικά από την τεχνική υποστήριξη, για ότι ερώτημα έχω κατά καιρούς θέσει, ήταν κατατοπιστικότατοι και ευγενέστατοι.

Τώρα επειδή εσύ έχεις κάποιο προσωπικό πρόβλημα από ότι φαίνεται ή αν δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε, είναι άλλο θέμα.

Αλλά το να κατηγορείς έτσι μια εταιρεία χωρίς να λες τους λόγους, εμένα με υποψιάζει και ειδικά όταν γράφεις ανώνυμα.

Άλλωστε αν δεν σου αρέσει η συνεργασία με κάποιον, απλά την σταματάς......................

Καλημέρα! αφού χρησιμοποιείς και εσύ το ίδιο πρόγραμμα ίσως μπορείς να με βοηθήσεις!

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί τα ΕΞΟΔΑ ΧΔΕ(χωρίς δικαίωμα έκπτωσης) τα χωρίζει σε άνευ ΜΥΦ και με ΜΥΦ.

Αυτή την διαφορά δεν μπορώ να καταλάβω.....

Αν εσύ ή κάποιος από τους συναδέλφους έχει να μου πει ένα π.χ. για την κάθε περίπτωση θα με βοηθούσε πολύ.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! αφού χρησιμοποιείς και εσύ το ίδιο πρόγραμμα ίσως μπορείς να με βοηθήσεις!

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί τα ΕΞΟΔΑ ΧΔΕ(χωρίς δικαίωμα έκπτωσης) τα χωρίζει σε άνευ ΜΥΦ και με ΜΥΦ.

Αυτή την διαφορά δεν μπορώ να καταλάβω.....

Αν εσύ ή κάποιος από τους συναδέλφους έχει να μου πει ένα π.χ. για την κάθε περίπτωση θα με βοηθούσε πολύ.

Ευχαριστώ!

Γιατί μπορεί ένα παραστατικό να μην έχει δικαίωμα έκπτωσης αλλά να πρέπει να πάει ΜΥΦ, οπότε το καταχωρείς ανάλογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μπορεί ένα παραστατικό να μην έχει δικαίωμα έκπτωσης αλλά να πρέπει να πάει ΜΥΦ, οπότε το καταχωρείς ανάλογα

EYXAΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ,ΑΛΛΑ Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ.

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ Π.Χ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν σου δώσω παράδειγμα πές μου σε παρακαλώ πως καταχωρείς μέχρι τώρα σε πελάτη σου γιατρό τιμολόγιο δαπάνης 500,00 ευρώ + φπα 115,00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν σου δώσω παράδειγμα πές μου σε παρακαλώ πως καταχωρείς μέχρι τώρα σε πελάτη σου γιατρό τιμολόγιο δαπάνης 500,00 ευρώ + φπα 115,00

Είμαι νέα στο επάγγελμα και δεν έχω ακόμα πελάτη γιατρό οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Πάντως με την λογική θα έβαζα τα 500€ στα Έξοδα ΜΔΕ και τα 115€ υποθέτω στα Έξοδα ΧΔΕ αφού με ρωτάς εδώ...όμως πάει στα ΧΔΕ με ΜΥΦ ή άνευ ΜΥΦ?

Όμως όπως σου είπα δεν έχω ακόμα πελάτη γιατρό και αν τύχει καποια στιγμή να έχω

θα το ψάξω το θέμα γιατί είμαι υπεύθυνη σαν άνθρωπος και θέλω να τα κάνω όλα σωστά!

Αν είχες την καλοσύνη να μου απαντήσεις θα το εκτιμούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500,00 ΧΔΕ ΜΕ ΜΥΦ

115,00 ΧΔΕ ΑΝΕΥ ΜΥΦ

Στην ουσία ορίζεις τι θα πάει ΚΕΠΥΟ

Προφανώς τα 500€ πάνε στα ΧΔΕ ΜΕ ΜΥΦ επειδή πάνε ΚΕΠΥΟ.

Αν συμπέρανα σωστά, το τιμολόγιο δαπάνης το κόβει ο γιατρός για δαπάνη που έχει κάνει ο ίδιος επειδή ο άλλος συναλλασόμενος δεν υποχρεούται σε έκδοση τιμολογίου.

Άρα δεν το καταχωρώ ως ΈΞΟΔΑ ΜΔΕ αλλά ΈΞΟΔΑ ΧΔΕ.

Τα 115€ πάνε στα ΧΔΕ ΑΝΕΥ ΜΥΦ γιατί ούτε ΚΕΠΥΟ πάνε ,ούτε εκπίπτει ο ΦΠΑ.....

Κατάλαβα σωστά ή τα έχω κάνει σαλάτα? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...