Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΜΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΕΙΔΙΚΟΥ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ


mthe

Ερώτηση

Kαλημέρα σας,

πελάτης μου μετάνιωσε και δεν θέλει να υποβάλλει το Ε.Σ.Π., ενώ στο Ε3 και Ε1 έχω δηλώσει αυτοέλεγχο. Αν δεν υποβάλλω το Ε.Σ.Π., ακυρώνεται ο αυτοέλεγχος? Αν όχι μπορώ να κάνω τροποποιητική Ε3 και Ε1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
επισκέπτη VERGOUROS

το θαυμα της μετακυλισης,δεν έβγαζε καθόλου διαφορες στον αυτοέλεγχο αλλά υπήρχε μετακύλιση!κοντά στα 1000 ευρώ και ο πελάτης δεν θα υποβάλλει το ΕΣΠ ΦΠΑ!ΤΟ Ε1 Ε3 όμως εστάλησαν με αυτοέλεγχο!εκτός από την ακύρωση του αυτοελέγχου συντρέχει λόγος ανησυχίας για τον φορολογούμενο ΄η το λογιστή(κυρώσεις,ανακριβεια δηλωσης κλπ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΙ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΕΛΑΤΗΣ, ΑΛΛΑΞΕ ΛΟΓΙΣΤΗ, ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΑΠΛΗΡΩΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ. ΣΤΟ Ε3 ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ.

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΩ , ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ( ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ, ΝΟΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΤΟΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΩ) , ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ , ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ, ΘΕΜΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΙ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΕΛΑΤΗΣ, ΑΛΛΑΞΕ ΛΟΓΙΣΤΗ, ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΑΠΛΗΡΩΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ. ΣΤΟ Ε3 ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ.

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΩ , ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ( ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ, ΝΟΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΤΟΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΩ) , ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ , ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ, ΘΕΜΑ?

Δεν τα έχεις κρατήσει?

Κινητά, βενζίνες κτλπ... Δεν έχεις σημειώσει κάπου το τι έχεις βάλει στο 564 του Ε3? Σίγουρα έχεις και κωδικούς taxis οπότε δώστο και τελείωνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Δεν τα έχεις κρατήσει?

Κινητά, βενζίνες κτλπ... Δεν έχεις σημειώσει κάπου το τι έχεις βάλει στο 564 του Ε3? Σίγουρα έχεις και κωδικούς taxis οπότε δώστο και τελείωνε...

ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΧΙ, ΤΑ ΣΗΜΕΙΩΣΑ ΜΕ ΜΟΛΥΒΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΣΟΔΩΝ ΕΞΟΔΩΝ , ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΝΑ ΤΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΕΥΚΟΛΑ.

ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ. ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ. ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ , ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΛΗΡΩΣΕ ΚΙΟΛΑΣ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

ΟΧΙ, ΤΑ ΣΗΜΕΙΩΣΑ ΜΕ ΜΟΛΥΒΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΣΟΔΩΝ ΕΞΟΔΩΝ , ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΝΑ ΤΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΕΥΚΟΛΑ.

ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ. ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ. ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ , ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΛΗΡΩΣΕ ΚΙΟΛΑΣ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ,,,

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ?

ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΥΠΟΒΟΛΕΙΣ ΤΟΝ ΕΙΧΕΣ ΠΕΛΑΤΗ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλά δε νομίζω να έχεις μπλέξιμο για κάτι τέτοιο Χρήστο... Δεν μπορείς να τον βρείς, πάει και τελείωσε...

Σε αντίθετη περίπτωση που ανέλαβα πελάτη που άλλαξε λογιστή, μιλάω με τον προηγούμενο λογιστή, τον ρωτάω αν θα δώσει τις συγκεντρωτικές της προηγούμενης χρονιάς, μου λέει θα τα δώσουμε, τον ρωτάω αν θα δώσει τις καταστάσεις φορολογικής αναμόρφωσης, μου λέει δεν έχει αναμόρφωση... Ναι μα, ξέρετε πρέπει να δώσετε και το τι απέδωσε φπα, παρακρατούμενοι κτλπ... Μου λέει δεν ξέρω τι είναι αυτό, αμα βγει θα το δούμε... rolleyes.gif - Θα το κάνω εγώ για λογαριασμό του να είμαστε μέσα νομίζω....unsure.gif

Και άλλο ένα, πάλι πελάτισσα που άλλαξε λογιστή - Πριν έρθει η περίοδος των δηλώσεων - περίπου το μάρτιο... Από Ιανουάριο την έκανα εγώ την ενημέρωση (τον Μάρτιο)...

Η λογίστρια της είχε φτιάξει τη δήλωση - της έχει δώσει και αντίγραφο υπογεγραμμένο και σφραγισμένο και για κάποιο λόγο ΔΕΝ την έχει στείλει.

Δεν μπορώ να συννενοηθώ μαζί της (ήταν μια ευγενική κυρία - αλλά δεν κατείχε το θέμα των υπολογιστών και είχε κάνει επανεγγραφή χάνοντας το password ή κάτι τέτοιο - έκανα 2η επανεγγραφή τελικά για να μπορέσω να τη στείλω τη δήλωση.) - και ενώ είχε κάνει αναμόρφωση σωστά και ωραία και πιθανολογώ ότι όλα ήταν σωστότατα, δεν ξέρω σε τι αντιστοιχεί το 564 που έβαλε.

Όπως και να είναι, δεν είμουν διατεθειμένος να αναλάβω την ευθύνη για τη δήλωση την περυσινή, οπότε στην αποστολή έβαλα τα στοιχεία τα δικά της (κανείς δεν μπορεί να μου πει τίποτα μια και έχω αντίγραφο τυπωμένο και υπογεγραμμένο από την ίδια).

Αλλά άντε πείτε μου τώρα πως θα βγάλω άκρη να της πω να στείλει την αναμόρφωση όταν δεν καταλάβαινε το τι είναι αυτό...rolleyes.gif Και πιστεύω το 564 είναι σωστό παρόλα αυτά, αλλά δεν μπορώ να μαντέψω το τι είναι (προφανώς βενζίνες και κινητό) αλλά ούτε εγώ ο ίδιος μπορώ να τη στείλω....rolleyes.gif

2 αμαρτωλές περιπτώσεις...biggrin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΑΝΑΜΙΡΦΩΣΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ Ε3, ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ, ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ.

ΑΛΛΑ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΕΝΕΤΕΛΩΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΛΥΣΙΕΡΓΟΥΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΧΙ, ΤΑ ΣΗΜΕΙΩΣΑ ΜΕ ΜΟΛΥΒΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΣΟΔΩΝ ΕΞΟΔΩΝ , ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΝΑ ΤΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΕΥΚΟΛΑ.

ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ. ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ. ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ , ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΛΗΡΩΣΕ ΚΙΟΛΑΣ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ,,,

ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ << ΛΥΘΕΙ Η << ΕΡΓΑΣΣΙΑΚΗ >> ΣΧΕΣΗ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ >> ΠΩΣ ΘΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΠΕΛΑΤΗ ΣΟΥ , ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΟΚΥΠΤΕΙΣ ΣΕ ΑΔΙΚΗΜΑ ;;; ΜΕ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΟΡΘΑ ΔΕΝ ΣΕ ΠΛΗΡΩΣΕ ..... Σύνδεση

Για να συνδεθείτε, καταχωρίστε το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης μοναδικής σύνδεσης (Single Sign-On)

Όνομα χρήστη

Κωδικός πρόσβασης

Εταιρεία

Απαγορεύεται η μη εξουσιοδοτημένη χρήση αυτής της τοποθεσίας, η οποία μπορεί να επιφέρει αστική και ποινική δίωξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: ξέχασα να καταθέσω χτες το ειδικό σημείωμα περαίωσης φπα (έληγε σε 1 ο αφμ), και πήγα να το καταθέσω σήμερα στη δου και μου είπαν ότι δεν το δέχεται το σύστημα. τι γίνεται σε αυτηή την περίπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

oταν δεν υποβληθει το ειδικο σημειωμα περαιωσης φπα ακυρωνεται βεβαια ο αυτοελεγχος αλλα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ Η ΟΧΙ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν γίνεται τροποποιητικό Ε1 & Ε3. Παραμένουν τα κέρδη και ο τζίρος του αυτοελέγχου και η χρήση είναι ανοιχτη για έλεγχο στο μέλλον.

ΠΟΛ. 1064/2007 & ΠΟΛ. 1054/12 Μαρτίου 2008 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: ξέχασα να καταθέσω χτες το ειδικό σημείωμα περαίωσης φπα (έληγε σε 1 ο αφμ), και πήγα να το καταθέσω σήμερα στη δου και μου είπαν ότι δεν το δέχεται το σύστημα. τι γίνεται σε αυτηή την περίπτωση?

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/index/circular/12485

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν γίνεται τροποποιητικό Ε1 & Ε3. Παραμένουν τα κέρδη και ο τζίρος του αυτοελέγχου και η χρήση είναι ανοιχτη για έλεγχο στο μέλλον.

ΠΟΛ. 1064/2007 & ΠΟΛ. 1054/12 Μαρτίου 2008 .

το φπα παραμενει ως εχει στην εκκαθαριστικη και στις περιοδικες????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

το φπα παραμενει ως εχει στην εκκαθαριστικη και στις περιοδικες????

φυσικα

εκκαθαριστικη και οι περιοδικες δεν επειρεαζονται απο τον αυτοελεγχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αρ. πρωτ.: Δ14Α 1104867 ΕΞ 22.7.2011

Υποβολή Ειδικών Σημειωμάτων Αυτοελέγχου Φ.Π.Α. (Παράταση)

Αθήνα, 22.7.2011

Αρ. πρωτ.: Δ14Α 1104867 ΕΞ 2011

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ & ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ

ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ

14η Δ/ΝΣΗ ΦΠΑ

ΤΜΗΜΑ Α΄

Ταχ. Δ/νση: Σίνα 2-4

Ταχ. Κώδικας : 106 72 ΑΘΗΝΑ

Πληροφορίες:

Τηλέφωνο: 210- 3645378

Fax: 210- 3645413

e-mail: [email protected]

ΘΕΜΑ: Υποβολή Ειδικών Σημειωμάτων Αυτοελέγχου Φ.Π.Α.

Λαμβάνοντας υπόψη ότι αντιμετωπίζονται πρακτικά προβλήματα στην έγκαιρη υποβολή των «Ειδικών Σημειωμάτων Αυτοελέγχου Φ.Π.Α.» καθώς και του γεγονότος ότι οι φορολογούμενοι έχουν ήδη επιλέξει τον αυτοέλεγχο με τις δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος για τη χρήση 2010, και δεδομένου ότι με τις διατάξεις της παραγράφου 5 του άρθρου 79 του ν.3842/2010 δεν προβλέπεται η εκπρόθεσμη υποβολή των εν λόγω σημειωμάτων, οι Δ.Ο.Υ. μπορούν να παραλαμβάνουν τα εν λόγω σημειώματα, μέχρι τις 29.7.2011, ανεξάρτητα από τον ΑΦΜ των υποκειμένων στο φόρο.

Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ & ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ

Ι. ΚΑΠΕΛΕΡΗΣ

ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ

Ο ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

φυσικα

εκκαθαριστικη και οι περιοδικες δεν επειρεαζονται απο τον αυτοελεγχο

τι εννοεις ?οταν κανουμε αυτοελεγχο και βεβαια επηρεαζεται εφοσον υπαρχουν διαφορες ακαθαριστων εσοδων αλλα

εννοω οτι αν εχει υποβληθει η δηλωση με περαιωση και δεν υποβληθει το ειδικο σημειωμα περαιωσης φπα δεν μειωνω κανενα πιστωτικο υπολοιπο στην περιοδικη ετσι δεν ειναι?

και απο που προκυπτει ξεκαθαρα οτι δεν υποβαλλονται τροποποιητικες δηλωσεις και οτι παραμενουν τα κερδη του αυτοελεγχου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ ΣΕ ΠΕΡΑΙΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΕΡΔΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΦΟΡΟΛΟΓΗΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ?

Όχι.

ΠΟΛ.1098/4-5-2011

Άρθρο 2<br style="font-weight: bold;">Υπόχρεοι σε υποβολή

Το «Ειδικό Σημείωμα Αυτοελέγχου Φ.Π.Α.» υποβάλλεται από υποκείμενους οι δηλώσεις των οποίων υπάγονται στις διατάξεις των άρθρων 13 έως 17 του ν.3296/2004, όπως τροποποιήθηκαν και ισχύουν με τις διατάξεις του άρθρου 79 του ν.3842/2010, εφόσον επιλέγουν να φορολογηθούν σύμφωνα με τις διατάξεις αυτές και εφόσον προκύπτουν διαφορές αυτοελέγχου ή/και διαφορές μετακύλισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΘΑΡΑ ΚΕΡΔΗ ΜΕ ΒΑΣΕΙ ΒΙΒΛΙΩΝ 23430 ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑΚΕΡΔΗ ΕΞΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ 14806 . ΣΤΟ Ε1 ΕΧΕΙ ΦΟΡΟΛΟΓΗΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΒΑΣΕΙ ΒΙΒΛΙΩΝ . ΣΤΟ Ε3 ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ ΟΠΙΝΑΚΑΣ Ι ΓΙΑ ΑΥΤΟΠΕΡΑΙΩΣΗ . ΟΛΑ ΚΑΛΑ . ΕΙΔΙΚΟ ΔΗΜΕΙΩΜΑ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...