Προς το περιεχόμενο

ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΛΑΤΩΝ-ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ ΚΕ.Π.Υ.Ο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταθεσα πριν λιγο τις καταστασεις πελατων-προμηθευτων τις δικες μου (σιγα μην περιμενω την σιγκιουλαρ). Παρατήρησα 1)εβγαλα σε αρχειο απο σιγκιουλαρ αφου το συμπιεσα σε ΖΙΠ. 2)εκει που βαζαμε Ε ή 1,2 ενω στο αρχειο της σιγκιουλαρ ηταν χαρακτηρισμενο με Ε (εδρα και υποκαταστηματα) δεν το εβλεπε και τρεις φορες μου ελεγε οτι τα βγαζω λάθος διοτι θελει ή Ε ή αριθμό. Στο τελος εβαλα μηδεν =εδρα και το πηρε. 3)οσες φορες εβγαλα αρχειο σωστο ή λαθος κατα την γνωμη τους , εδινε και νεο αριθμό. οι κινησεις φαινονται δηλαδή. 4)Μετα την καταθεση κάνεις εκτυπωση της παραλαβής με τον αριθμό, μπορεις να κατεβασεις και το αρχειο. 5) Κάνεις απο εκει εκτυπωση και της καταστασης πελατων-προμηθευτων , τους οποιους ξεχωριζει. Μπορεις να κατεβασεις και αυτο το αρχειο. 6)Τα αρχεια δε των παλαιοτερων ετων δεν φαινονται πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βιαζεσαι.Απο Ιουλιο μιλάς για τα κάλαντα.Παραταση θα παρουν και αυτες εως τελος χρόνου.

Εγώ δεν ειμαι της τελευταιας στιγμής. 41 χρονια τώρα παντα πρωτος τελειωνω. Αν προσεξες σε αλλα θεματα, γραφω οτι ασχολουμαι με τις δηλωσεις απο τον Δεκεμβριο. Γεναρη ειχα φτιαξει τα Ε9. Μεχρι 10 ιουλιου εγω θα εχω τελειωσει με τις καταστασεις πελατων-προμηθευτων.

Μολις ανοιξουν και τα αλλα, θα στελνω. Απο χθες εχω βαλει τους συνταξιουχους να γραφουν τις αποδειξεις για του χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν ειμαι της τελευταιας στιγμής. 41 χρονια τώρα παντα πρωτος τελειωνω. Αν προσεξες σε αλλα θεματα, γραφω οτι ασχολουμαι με τις δηλωσεις απο τον Δεκεμβριο. Γεναρη ειχα φτιαξει τα Ε9. Μεχρι 10 ιουλιου εγω θα εχω τελειωσει με τις καταστασεις πελατων-προμηθευτων.

Μολις ανοιξουν και τα αλλα, θα στελνω. Απο χθες εχω βαλει τους συνταξιουχους να γραφουν τις αποδειξεις για του χρονου.

Το πεδίο "Σύνολο αξίας συναλλαγών για τις οποίες δεν υπάρχει υποχρέωση υποβολής στοιχείων στις αναλυτικές γραμμές" το συμπληρώνουμε ? Εγώ έχω έτοιμα τα περισσότερα αρχεία ΚΕΠΥΟ από καιρό. Να τα στείλω ή να περιμένω καμιά διευκρίνιση γι'αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Αντώνης είναι ο καλύτερος beta tester όλων των πειραμάτων της ΓΓΠΣ.... laugh.gif

Πάντως εγώ θα περιμένω τη singular και πάντα καθυστερώ τις αποστολές γιατί παίρνω πάρα πολλά τηλέφωνα για τσεκάρισμα και καλοκαιριάτικα δεν τους βρίσκω ποτέ όλους....smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Αντώνης είναι ο καλύτερος beta tester όλων των πειραμάτων της ΓΓΠΣ.... laugh.gif

Πάντως εγώ θα περιμένω τη singular και πάντα καθυστερώ τις αποστολές γιατί παίρνω πάρα πολλά τηλέφωνα για τσεκάρισμα και καλοκαιριάτικα δεν τους βρίσκω ποτέ όλους....smile.gif

Η σιγκουλαρ θα τα βγάλει 29,8 σεπτεμβριου.

Οσον αφορα, οδηγιες κλπ. Απο την στιγμη που μου λεει οταν το στειλω οτι ειναι σωστό, δεν με ενδιασφερουν , ουτε εγκυκλιοι ουτε αποφασεις υπουργων. Ας μην μου λεν οτι ειναι ενταξυ. Και να μην μου δινουν αποδειξη γιαυτο. Παράνομος θα ειναι οποιος του υπ. οικ. πει κατι, ενω το συστημα του υπ. οικ. μου λεει οτι ειναι σωστό. Υπερτερει και νομιμοποιειται μονο το συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Γιώργος

Καταθεσα πριν λιγο τις καταστασεις πελατων-προμηθευτων τις δικες μου (σιγα μην περιμενω την σιγκιουλαρ). Παρατήρησα 1)εβγαλα σε αρχειο απο σιγκιουλαρ αφου το συμπιεσα σε ΖΙΠ. 2)εκει που βαζαμε Ε ή 1,2 ενω στο αρχειο της σιγκιουλαρ ηταν χαρακτηρισμενο με Ε (εδρα και υποκαταστηματα) δεν το εβλεπε και τρεις φορες μου ελεγε οτι τα βγαζω λάθος διοτι θελει ή Ε ή αριθμό. Στο τελος εβαλα μηδεν =εδρα και το πηρε. 3)οσες φορες εβγαλα αρχειο σωστο ή λαθος κατα την γνωμη τους , εδινε και νεο αριθμό. οι κινησεις φαινονται δηλαδή. 4)Μετα την καταθεση κάνεις εκτυπωση της παραλαβής με τον αριθμό, μπορεις να κατεβασεις και το αρχειο. 5) Κάνεις απο εκει εκτυπωση και της καταστασης πελατων-προμηθευτων , τους οποιους ξεχωριζει. Μπορεις να κατεβασεις και αυτο το αρχειο. 6)Τα αρχεια δε των παλαιοτερων ετων δεν φαινονται πουθενά.

Εγώ γιατί δεν μπορώ να στείλω;

Εκτός από το πρόβλημα με το Ε της Έδρας (μέχρι πέρισυ έτσι το έβαζα)μου ζητάει να συμπληρώσω και πεδία που πέρισυ δεν ήταν υποχρεωτικά (Ονομ/μο, Διεύθυνση κλπ).

Α! όταν, μετά την αποτυχημένη υποβολή, βλέπω το αρχείο με τα σφάλματα αυτό αναφέρεται σε περίοδο υποβολής 1/1/2011-31/12/2011!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα με το Ε παντως δεν εχει να κανει με αγγλικο η ελληνικο χαρακτηρα. Το γιατι κανανε την ενδειξη ''πολη'' (και μονο αυτη οχι πληρη διευθυνση) απαιτουμενη δεν το καταλαβαινω.

Μεσω φορμας ειναι μεχρι 50 εγγραφες, οποτε για παραπανω θα πρεπει να περιμενουμε ειτε update των προγραμματων μας ειτε να κυκλοφορησει προγραμμα του υπουργειου, μιας και το περσινο εχει το θεμα με το Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα με το Ε παντως δεν εχει να κανει με αγγλικο η ελληνικο χαρακτηρα. Το γιατι κανανε την ενδειξη ''πολη'' (και μονο αυτη οχι πληρη διευθυνση) απαιτουμενη δεν το καταλαβαινω.

Μεσω φορμας ειναι μεχρι 50 εγγραφες, οποτε για παραπανω θα πρεπει να περιμενουμε ειτε update των προγραμματων μας ειτε να κυκλοφορησει προγραμμα του υπουργειου, μιας και το περσινο εχει το θεμα με το Ε.

Με την κατασκευη αρχειου ΚΕΠΥΟ που εχει η σιγκιουλαρ απο περισυ, με αυτο εφτιαξα το αρχειακι που εστειλα, αλλα το ήθελε συμπιεσμενο. Επειδη ομως πρεπει να εχει αλλαξει φετος στο σημειο με το Ε ή αριθμος, γιαυτό δεν το επερνε με το Ε , οπως το ειχαν περισυ. Ετσι το εβαλα και εγω 0=κεντρικό και το παραλαβε, λεγοντας μου: ευχαριστώ πολύ και με αποδειξη μαλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΕΣΩ ΦΟΡΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥ ( ΚΑΤΩ ΤΩΝ 50 ΕΓΓΡΑΦΩΝ)ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ.ΠΑΡ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ, ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ,ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΥΠΩΝΕΤΕ ΟΛΗ Η ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ Η ΤΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ.ΕΝΩ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΕΙ,ΣΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ

ΕΝΟΣ ΣΗΜΕΙΟΥ.

ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Μ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ;ΠΟΙΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΥΠΩΝΕΝΕΤΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΕΠΩΝΥΜΙΑ

ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ - ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΕΣΩ ΦΟΡΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥ ( ΚΑΤΩ ΤΩΝ 50 ΕΓΓΡΑΦΩΝ)ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ.ΠΑΡ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ, ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ,ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΥΠΩΝΕΤΕ ΟΛΗ Η ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ Η ΤΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ.ΕΝΩ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΕΙ,ΣΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ

ΕΝΟΣ ΣΗΜΕΙΟΥ.

ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Μ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ;ΠΟΙΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΥΠΩΝΕΝΕΤΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΕΠΩΝΥΜΙΑ

ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ - ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ;

ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την κατασκευη αρχειου ΚΕΠΥΟ που εχει η σιγκιουλαρ απο περισυ, με αυτο εφτιαξα το αρχειακι που εστειλα, αλλα το ήθελε συμπιεσμενο. Επειδη ομως πρεπει να εχει αλλαξει φετος στο σημειο με το Ε ή αριθμος, γιαυτό δεν το επερνε με το Ε , οπως το ειχαν περισυ. Ετσι το εβαλα και εγω 0=κεντρικό και το παραλαβε, λεγοντας μου: ευχαριστώ πολύ και με αποδειξη μαλιστα.

Καλα εκανες και βιαστηκες να το στειλεις. Με την singular εχεις μια σχεση αγαπης και μισους μαζι. Αλλα αν το στειλεις οπως λες παραπανω το αρχειο εχει ενα πεδιο που λεει υποβολη για ολες τις εγκαταστασεις και ναι η οχι και ειναι τσεκαρισμενο το οχι προφανως αν βαλεις το Ε θα ειναι ολα οποτε ας περιμενουμε να δουμε τι θα γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΕΣΩ ΦΟΡΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥ ( ΚΑΤΩ ΤΩΝ 50 ΕΓΓΡΑΦΩΝ)ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ.ΠΑΡ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ, ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ,ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΥΠΩΝΕΤΕ ΟΛΗ Η ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ Η ΤΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ.ΕΝΩ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΕΙ,ΣΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ

ΕΝΟΣ ΣΗΜΕΙΟΥ.

ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Μ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ;ΠΟΙΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΥΠΩΝΕΝΕΤΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΕΠΩΝΥΜΙΑ

ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ - ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ;

Τυπώνεται οριζοντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

epimenidis καλημέρα συμφωνώ απόλυτα με την κινησή σου να τις καταθέσεις από τώρα . Εχω αρχίσει και βγάζω φπα , σημείωμα αυτοελέγχου και καταθέτω και τις συγκεντρωτικές εξάλου 5 λεπτά δουλειά είναι αν έχεις μηχανογράφηση .

Οπότε Άυγουστο και Σεπτέμβριο θα είμαστε χωρίς καμία σκοτούρα , ( δεν θεωρώ σκοτούρα την φορολογική αναμόρφωση την έχω ήδη έτοιμη σε όλους )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, θα συμφωνήσω και εγώ να μην αφήνουμε τελευταία στιγμή τις αποστολές τέτοιου είδους αφού ειδικά στα μηχανογραφημένα βγαίνουν αυτόματα τα πάντα. Όμως εκεί πρέπει να βοηθάει και το υπουργείο. Δεν είναι δυνατόν να λήγει κάτι 30 Σεπτεμβρίου και το σύστημα να ανοίγει 15 Σεπτεμβρίου. Πολύ σωστά για το ΚΕΠΥΟ το ανοίξανε τώρα για να δούμε και τυχόν λάθη ή παραλείψεις και να έχουμε το χρόνο να το διορθώσουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...