Προς το περιεχόμενο

ΣΔΟΕ πρόστιμα για πωλήσεις από site αγγελιών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναί.

Για εκπρόθεσμη έναρξη και λήξη επιτηδεύματος (μέσα 2007-μέσα 2011) υπαλλήλου ΝΠΙΔ που είναι ασφαλισμένος στο ΤΑΥΤΕΚΩ τι πληρώνει στη ΔΟΥ και στο ΤΕΒΕ?. Έχει κάνει πωλήσεις μέσω internet χωρίς να κόψει κάποιο χαρτί.

Πολύ χρήσιμη η βοήθειά σας.

Ευχαριστώ

Θα παρακαλούσα αν μπορεί να μου στείλει κάποιος συμφορουμίτης σε pm το τηλέφωνο ενός δικηγόρου ειδικού στο προαναφερόμενο θέμα για να αναλάβει τη δουλειά. Αθήνα.

Επεξεργασμένο από CHE19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΑΚΗΣ ΠΑΠΠΑΣ

Γεια σας, Μπορειτε να με πληροφορησετε τι γινεται με τις πωλησεις αντικειμενων στο EBAY.CA (συγκεκριμενα παλαιων ηλεκτρονικων εξαρτηματων και συσκευων που εχουν αποκτηθει απο Μοναστηρακι, παζαρια, μαντρες κλπ χωρις αποδειξεις) και με τη φορολογηση των εμβασματων που ερχονται απο το Paypal στην Ελληνικη τραπεζα?

Ευχαριστω, Ακης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

kalhmera σε ολουσ .ayth h istoria me tis pvlhseis sto internet exei katastrecei kosmo polu.

site ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΩΝ EDVSE STEGNA TA PANTA STO SDOE KAI KLEINOYN SPITIA .

apo oti mathenv plhrvnoyn prostimo kai autoi pou agoarasan oxi mono autoi pou poulisasn.

etoimazontai mazikes agvges enantion tou site gia πλημελλη ενημερωση καθωσ και καταγγελιεσ στο σδοε επωνυμεσ επειδη δεν εκοβε αποδειξεισ παροχησ υπερεσιων .χοντραινει το πραγμα .

μακρυααααααααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalhmera σε ολουσ .ayth h istoria me tis pvlhseis sto internet exei katastrecei kosmo polu.

site ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΩΝ EDVSE STEGNA TA PANTA STO SDOE KAI KLEINOYN SPITIA .

apo oti mathenv plhrvnoyn prostimo kai autoi pou agoarasan oxi mono autoi pou poulisasn.

etoimazontai mazikes agvges enantion tou site gia πλημελλη ενημερωση καθωσ και καταγγελιεσ στο σδοε επωνυμεσ επειδη δεν εκοβε αποδειξεισ παροχησ υπερεσιων .χοντραινει το πραγμα .

μακρυααααααααααααααα

file egv thn pathsa me aythn thn istoria apo site dimoprasion sthn ellada

katastrofh megali moy zitane ena soro lefta

tha κινηθω νομικα εναντιον του σιτε με μεγαλο δικηγορικο γραφειο .εχουν ευθυνεσ και αυτοι για πλημελλη ενημερωση .

συμφωνα με το ευρωπαικο δικαιο εχουν υποχρεωση με εμαιλ να ενημερωσουν τον ιδιωτη οταν ξεπερναει συγκεκριμενο τζιρο οτι πρεπει να δηλωθει ωσ επαγγελματιασ .

αυτοι δεν το εκαναν .

επειδη εχει αλλαξει η ζωη μου με αυτην την ιστορια θα γινει και αγωγη ζητωντασ αποζημιωση .

ΔΕΝ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΠΟΥΛΑ ΤΟ

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ......ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:blink::blink:

kalhmera σε ολουσ .ayth h istoria me tis pvlhseis sto internet exei katastrecei kosmo polu.

site ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΩΝ EDVSE STEGNA TA PANTA STO SDOE KAI KLEINOYN SPITIA .

apo oti mathenv plhrvnoyn prostimo kai autoi pou agoarasan oxi mono autoi pou poulisasn.

etoimazontai mazikes agvges enantion tou site gia πλημελλη ενημερωση καθωσ και καταγγελιεσ στο σδοε επωνυμεσ επειδη δεν εκοβε αποδειξεισ παροχησ υπερεσιων .χοντραινει το πραγμα .

μακρυααααααααααααααα

file egv thn pathsa me aythn thn istoria apo site dimoprasion sthn ellada

katastrofh megali moy zitane ena soro lefta

tha κινηθω νομικα εναντιον του σιτε με μεγαλο δικηγορικο γραφειο .εχουν ευθυνεσ και αυτοι για πλημελλη ενημερωση .

συμφωνα με το ευρωπαικο δικαιο εχουν υποχρεωση με εμαιλ να ενημερωσουν τον ιδιωτη οταν ξεπερναει συγκεκριμενο τζιρο οτι πρεπει να δηλωθει ωσ επαγγελματιασ .

αυτοι δεν το εκαναν .

επειδη εχει αλλαξει η ζωη μου με αυτην την ιστορια θα γινει και αγωγη ζητωντασ αποζημιωση .

ΔΕΝ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΠΟΥΛΑ ΤΟ

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ......ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΑΝΕΛΕΓΚΤΟΣ

Υπάρχει υπηρεσία ΥΠΕΕ?? δεν έχει καταργηθεί?

Συγνώμμη που ρωτάω με στύλ ειρωνικό αλλα δεν είναι καθόλου τέτοιο, έχω να δώ έλεγχο 2χρόνια και 5 μέρες.

Ποτέ δεν θα φανταζόμουν ότι θα ερχόταν η μέρα να πώ ότι δεν έχω δεί ΣΔΟΕ.

Επαναλαμβάνω μήπως έγινε καμμιά καταγγελία διότι πλέον δέν λειτουργούν οι υπηρεσίες παρα μόνο σε επιστροφές φπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει υπηρεσία ΥΠΕΕ?? δεν έχει καταργηθεί?

Συγνώμμη που ρωτάω με στύλ ειρωνικό αλλα δεν είναι καθόλου τέτοιο, έχω να δώ έλεγχο 2χρόνια και 5 μέρες.

Ποτέ δεν θα φανταζόμουν ότι θα ερχόταν η μέρα να πώ ότι δεν έχω δεί ΣΔΟΕ.

Επαναλαμβάνω μήπως έγινε καμμιά καταγγελία διότι πλέον δέν λειτουργούν οι υπηρεσίες παρα μόνο σε επιστροφές φπα.

Να λοιπόν που ήρθε η μέρα που τόσο περίμενες.

Τώρα ήρθε και η ώρα να πείς τον Χριστό....φαντάρο. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KALΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΧΑΜΟΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΜΕΣΩ ΣΙΤΕ ΑΓΓΕΛΙΩΝ .

ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΓΙΑ 10000Ε ΤΖΙΡΟ ΦΙΛΟΣ ΕΦΑΓΕ 6000Ε ΠΡΟΣΤΙΜΟ .ΗΤΑΝ ΔΗΛΩΜΕΝΟΣ ΩΣ ΙΔΙΩΤΗΣ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΣΔΟΕ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΑΛΛΑ ΑΣΧΕΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ .ΠΟΥΛΟΥΣΕ ΚΙΝΗΤΑ .

ΤΟ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΑΝ ΗΤΑΝ ΙΔΩΤΗΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ .

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΣ ΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΤΙΟΛΟΓΙΑ Κ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ Η ΣΑΝ ΙΔΙΩΤΗΣ .

ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ .

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑΑΑΑ

kalhmrera.υπαρχει καποιοσ νομοσ που λεει οτι το σιτε δημοπρασιων οφειλει να ενημερωσει τον ιδιωτη πωλητη με ε μαιλ η τηλεφωνικα οταν ξεπερασει το υψοσ των συναλλαγων που ειναι αφορολογητα?

στο εβαυ ισχυει αυτο και σε υποχρεωνει να αλλαξεισ acount .

αν γνωριζει καποιοσ ενημερωστε τον φιλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

kalhspera σε ολουσ ημουν στο ricardo και εδωσε ολυσ τουσ αγοραστεσ και τουσ πωλητεσ στο σδοε (προφανωσ για να την βγαλει καθαρη αφου δεν εκοβε αποδειξεισ )μακρυα απο το site exoyn κλαψει μανουλεσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalhspera σε ολουσ ημουν στο ricardo και εδωσε ολυσ τουσ αγοραστεσ και τουσ πωλητεσ στο σδοε (προφανωσ για να την βγαλει καθαρη αφου δεν εκοβε αποδειξεισ )μακρυα απο το site exoyn κλαψει μανουλεσ

δεν φταίει το site, αλλά η πονηριά - σαν ιδιώτης έχεις ΟΡΙΑ , 2500$ ναι σε δολάρια τα μετράνε και ποσότητες

κανε έναρξη , ΦΠΑ - εισόδημα και ΤΕΛΟΣ

δεν πάει να έρθει το ΣΔΟΕ 1μιριο φόρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, το site δεν φταίει σε τίποτα, η ευθύνη βαρύνει τον πωλητή.

Αν ασκεί επαγγελματική δραστηριότητα και εμφανίζεται ως "ιδιώτης" τότε εκ των πραγμάτων παρανομεί αφού δεν αποδίδει ΦΠΑ-ΤΕΒΕ κλπ.

Σε αυτή την περίπτωση το ΣΔΟΕ επιβάλλει πρόστιμα.

Να σημειωθεί δέ ότι η εταιρεία δεν μπορεί να αρνηθεί την παροχή στοιχείων στο ΣΔΟΕ που λειτουργεί με αρμοδιότητε εισαγγελέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έκανε διαφήμιση όμως το site, κουβέντα για την πιθανότητα να πρέπει να κάνουν έναρξη οι χρήστες του, ε....????

Μπες μέσα και πούλα η παντιέρα...................

Θα έκοβε τη πελατεία βέβαια αν μιλάγανε για εφορία, φπα, βιβλία, στοιχεία, λογιστή κτλ κτλ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ραδιοφωνικό σταθμό΄Δίεση FM 101.3 διαφημίζεται το site αγγελιών ricardo, "μπές και πούλα, τσίμπα και κινητό κλπ". Πιστεύω ότι πρέπει να προστατευτεί ο κόσμος με ειδοποίηση αυτών των site στην πρώτη τους σελίδα.

Τελικά τα πρόστιμα είναι αυτοτελή και για 16 "πωλήσεις" οποιουδήποτε ποσού (το χρόνο για τα 2 τελευταία έτη) το τελικό πρόστιμο είναι 15x800=12000/2=6000 +200=6200 ευρώ. Δεν χρειάζεται να κάνει κάποιος έναρξη (τρώει και το πρόστιμο μή έναρξης άλλα 50 ευρώ). Όλα αυτά τα ποσά που γράφει το ΣΔΟΕ είναι πάρα πολύ φουσκωμένα και "πλασματικά" (π.χ. για πέντε χρόνια περίπου 21,000 ευρώ (στο Μυκονιάτη με το club δεν χρεώσανε? ούτε 10.000)). Η πληρωμή ζητείται να γίνει με προκαταβολή 20% ευρώ και 6 δόσεις στην εφορία (+ χαρτόσημο). Στις περισσότερες περιπτώσεις το "ΘΥΜΑ" για το ΣΔΟΕ είναι φοιτητής, άνεργος ή παίρνει 1000 ευρώ με δάνεια κλπ. με πιθανή κατάληξη τη φυλακή. Εύγε στο φορολογικό σύστημα που την αγγελία την βαφτίζει "πώληση" και δεν δέχονται οι υπηρεσίες του, την βεβαίωση του ίδιου του site αγγελιών ότι κάποιες "πωλήσεις" δεν πραγματοποιήθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, το site δεν φταίει σε τίποτα, η ευθύνη βαρύνει τον πωλητή.

Αν ασκεί επαγγελματική δραστηριότητα και εμφανίζεται ως "ιδιώτης" τότε εκ των πραγμάτων παρανομεί αφού δεν αποδίδει ΦΠΑ-ΤΕΒΕ κλπ.

Σε αυτή την περίπτωση το ΣΔΟΕ επιβάλλει πρόστιμα.

Να σημειωθεί δέ ότι η εταιρεία δεν μπορεί να αρνηθεί την παροχή στοιχείων στο ΣΔΟΕ που λειτουργεί με αρμοδιότητε εισαγγελέα.

Να σημειώσω ότι η εταιρεία-SITE έδωσε και αυτές που οι χρήστες έγραψαν ότι " δεν έγινε η πώληση λόγω λάθους επιλογής" ή "τελικά δεν το ήθελε ο χρήστης". Μπορώ (κάνοντας έναν fake λογαριασμό και τηλέφωνο) να "αγοράσω" από ένα χρήστη και τα 20 πράγματα που πουλάει. Αυτός θα με ψάχνει, στο τέλος θα γράψει "δεν τα ήθελε τελικά ο χρήστης", θα βάλει αρνητική αξιολόγηση και το SITE θα δώσει αυτές τις αγορές στο ΣΔΟΕ (6200+ ευρώ το κουστουμάκι). Κατόπιν ΕΑΝ Ο "ΠΩΛΗΤΗΣ" ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙ το site θα του δώσει βεβαίωση ότι δεν έγιναν αυτές οι πωλήσεις και το ΣΔΟΕ θα του χώσει το προστιματάκι. ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ.

Όποιος θέλει να κινηθούμε νομικά εναντίον του site που έδωσε εν γνώσι του στο ΣΔΟΕ λάθος στοιχεία ας μου στείλει μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Ψαχνω ατομα που εξαπατηθηκαν απο την απλοτητα που παρουσιαζε το σιτε στο να πουλας ,για να ασκησω αγωγη στο ricardo.gr για την ζημια που επαθα μεσω του σιτε . Υπαρχουν σοβαροτατες ευθυνες και δεν προκειται να το αφησω ετσι απο την στιμγη που με τρεχανε 1 εβδομαδα στο σδοε στον Ταυρο και θα πληρωσω τα κερατα μου.

Οσο ημουν εκει εμαθα οτι αλλα 70 ατομα περασαν το ιδιο. Οποιος επιθυμει ας μου στειλει μυνημα διοτι μια ομαδικη αγωγη ειναι καλυτερη απο να το παω μονος μου.

Επισης διαβασα και για εναν ακομα φιλο που απευθυνθηκε σε μεγαλο δικηγορικο γραφειο οπως λεει, εαν επιθυμει συμετεχω και εγω στην κινηση που θα κανει,

σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη οι κλεφτες ψαχνουν τους κλεφτες

Ψαχνω ατομα που εξαπατηθηκαν απο την απλοτητα που παρουσιαζε το σιτε στο να πουλας ,για να ασκησω αγωγη στο ricardo.gr για την ζημια που επαθα μεσω του σιτε . Υπαρχουν σοβαροτατες ευθυνες και δεν προκειται να το αφησω ετσι απο την στιμγη που με τρεχανε 1 εβδομαδα στο σδοε στον Ταυρο και θα πληρωσω τα κερατα μου.

Οσο ημουν εκει εμαθα οτι αλλα 70 ατομα περασαν το ιδιο. Οποιος επιθυμει ας μου στειλει μυνημα διοτι μια ομαδικη αγωγη ειναι καλυτερη απο να το παω μονος μου.

Επισης διαβασα και για εναν ακομα φιλο που απευθυνθηκε σε μεγαλο δικηγορικο γραφειο οπως λεει, εαν επιθυμει συμετεχω και εγω στην κινηση που θα κανει,

σας ευχαριστω

και καλα θα κανεις φιλε μου και οσοι την πατησαν να ερθουν μαζι σου.εγω θα σβησω τα παντα απο μεσα και δεν ξανααγοραζω ουτε πουλαω κατι.να παν στο διαολο.να ελενξουν πρωτα αυτους που κλεψαν την χωρα και μετα ενα ατομο το οποιο πουλαει κατι για να βγαλει ενα κομματι ψωμι και σε πολλες περιπτωσεις οχι δεν βγαζει αλλα πληρωνει και απο την τσεπητου.ξεφτιλες ε ξεφτιλες.αλλα ολα εδω πληρωνονται που θα παει θα γυρισει ο τροχος.α και επιδη ακουσα οτι αυτα γινονται απο αυτους που εχουν χαρτια μην τυχον παρω κατι και δεν εχει αποδειξη μεσα ε κανονιστε.ασε που δεν θα παρω αλλα λεω αν.οχι απο ebay και ας το πληρωσω και παραπανω εσεις δεν θα ξαναπαρετε φραγκο απο μενα.αμα θελετε εμπαρκο θα το εχετε.να δουμε πιος θα βγει χαμενος και πιος κερδισμενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη πεγκυ

Και γιατί όποιος πουλάει νόμιμα δεν έχει πρόβλημα? Δεν θα έπρεπε να 'κόβει΄ σε μερικούς τάχα μου αθώους κ αφελείς ότι η κατάχρηση στις πωλήσεις χωρίς χαρτιά θα είχε και επιπτώσεις? Διαβάζω σε όλο αυτό το thread ότι πιάσανε 70 και για ποσά 10.000. Ε μα τι περιμένατε? Το ιντερνετ για το σδοε είναι νέα πηγή εσόδων, πόση φαντασία και λογική θέλει; Επίσης, το ΣΔΟΕ έχει δικαίωμα να ζητήσει οποιαδήποτε στοιχεία, οποιαδήποτεε στιγμή και οι επιχειρήσεις είναι υποχρεωμένες να τα δώσουν τα στοιχεία αυτά! Είναι σαν να τρώει ένα παιδάκι 20 καραμέλες και να το πιάνει το στομάχι του, κάνει η μάνα μύνηση στις καραμέλες;; Εχω αγοράσει και πουλήσει και στα 3 site που αναφέρατε σαν ιδιώτης, μετρημένα πράγματα στο χέρι και για τα οποία είχα αποδόσει ΦΠΑ και πολύ πριν ξεκινήσει η ιστορία με το σδοε και ουδέποτε με ενοχλήσανε.. Τυχαίο; Μήπως απλά πολλοί το έχουν παρακάνει;; και τώρα ψάχνουν να τα φορτώσουν παντού άλλού εκτός από το ξερό τους το κεφάλι; Αμάν πια, έχω βαρεθεί να διαβάζω ότι για όλα φταίνε οι άλλοι αλλά ποτέ εμείς οι ίδιοι! Θέλεις να πουλάς σας ιδιώτης αλλά να βγάζεις αυτά που βγάζει ο επιχειρηματίας; Πλέρωνε και μην μιλάς! Ο επαγγελματίας γιατι να πληρώνει τεβε και εφορίες δηλαδή; Φτάνει με το μαύρο χρήμα πια! Βαρέθηκα να πληρώνω τα σπασμένα άλλων και κανένας να μην πληρώνει για τα δικά του λάθη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη οτι νανε

Και γιατί όποιος πουλάει νόμιμα δεν έχει πρόβλημα? Δεν θα έπρεπε να 'κόβει΄ σε μερικούς τάχα μου αθώους κ αφελείς ότι η κατάχρηση στις πωλήσεις χωρίς χαρτιά θα είχε και επιπτώσεις? Διαβάζω σε όλο αυτό το thread ότι πιάσανε 70 και για ποσά 10.000. Ε μα τι περιμένατε? Το ιντερνετ για το σδοε είναι νέα πηγή εσόδων, πόση φαντασία και λογική θέλει; Επίσης, το ΣΔΟΕ έχει δικαίωμα να ζητήσει οποιαδήποτε στοιχεία, οποιαδήποτεε στιγμή και οι επιχειρήσεις είναι υποχρεωμένες να τα δώσουν τα στοιχεία αυτά! Είναι σαν να τρώει ένα παιδάκι 20 καραμέλες και να το πιάνει το στομάχι του, κάνει η μάνα μύνηση στις καραμέλες;; Εχω αγοράσει και πουλήσει και στα 3 site που αναφέρατε σαν ιδιώτης, μετρημένα πράγματα στο χέρι και για τα οποία είχα αποδόσει ΦΠΑ και πολύ πριν ξεκινήσει η ιστορία με το σδοε και ουδέποτε με ενοχλήσανε.. Τυχαίο; Μήπως απλά πολλοί το έχουν παρακάνει;; και τώρα ψάχνουν να τα φορτώσουν παντού άλλού εκτός από το ξερό τους το κεφάλι; Αμάν πια, έχω βαρεθεί να διαβάζω ότι για όλα φταίνε οι άλλοι αλλά ποτέ εμείς οι ίδιοι! Θέλεις να πουλάς σας ιδιώτης αλλά να βγάζεις αυτά που βγάζει ο επιχειρηματίας; Πλέρωνε και μην μιλάς! Ο επαγγελματίας γιατι να πληρώνει τεβε και εφορίες δηλαδή; Φτάνει με το μαύρο χρήμα πια! Βαρέθηκα να πληρώνω τα σπασμένα άλλων και κανένας να μην πληρώνει για τα δικά του λάθη!

εδω εχουν προβλημα οχι αυτοι που πουλαν καινουργια αλλα και αυτοι που πουλαν τα δικα τους.αυτο ειναι το προβλημα.δηλαδη εσυ αγορασες ενα κινητο πριν ενα χρονο η 6 μηνες και επειδη δεν το θες η επειδη σου δινει η vodafone η η cosmote αλλο δεν το θες πρεπει να το πεταξεις αντι να το πουλησεις?γιατι?το αγορασες νομιμα με χαρτια και ολα γιατι να μην μπορεις να το πουλησεις? αν ειναι ετσι να μην ξανααγορασω κινητο ποτε οσπου να καταστραφει τελειως.ετσι λοιπον παλι καταστρεφετε αυτος που εχει καταστημα αφου θα περιμενω 2 3 5 χρονια να παρω αλλο.το λεω γιατι καλεσαν ατομα που πουλουσαν προιοντα δικα τους και οχι τιποτα αλλο.και στο κατω κατω αν θελουν να βγαλουν και απο αυτα ας βρουν ενα τροπο να τα φορολογουν χωρις να χρειαζεται να κανει εναρξη καποιος που θελει να πουλησει 2 3 πραγματα δικα του επειδη δεν τα θελει η γιατι μπορει να εχει αναγκη.να κραταει ας πουμε το φορο το σιτε και να τοδινει στο κρατος το σιτε.ολα τα προβληματα λυνονται.αλλα...... εδω φαγαν ολοκληρη χωρα τους πειραξει η καλιοπη που πουλησε το κινητο επιδη πηρε αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ ΛΥΝΕΤΕ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΔΙΚΕΥΕΤΑΙ ΣΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΣ ΓΡΑΨΕΙ POST ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ....ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ ΛΥΝΕΤΕ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΔΙΚΕΥΕΤΑΙ ΣΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΣ ΓΡΑΨΕΙ POST ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ....ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ...

Εγω παντως, στη θεση σου, δεν θα ημουν τοσο ανετος..

Οπως ξερω την εφορια, κι οπως δουλευει το δικαστικο συστημα, αν ξεμπερδεψει καποιος, στη καλυτερη των περιπτωσεων, σε μια δεκαετια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...