Προς το περιεχόμενο

ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΧΩΡΑ


nay

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά πολύ χαλαρά το πήρατε όλοι εσείς που κάνετε πλάκα... όλοι πρέπει να το πάρουμε έτσι? γιατί κατααγχώθηκα:(

Γιατί αγχώθηκες?

Απλά θα οργανώσουμε και μια διαδικτυακή ομάδα νομικής υποστήριξης λογιστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Γιατί αγχώθηκες?

Απλά θα οργανώσουμε και μια διαδικτυακή ομάδα νομικής υποστήριξης λογιστών.

ΚΑΛΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αγχώθηκες?

Απλά θα οργανώσουμε και μια διαδικτυακή ομάδα νομικής υποστήριξης λογιστών.

γιατί πάνω που είπα τι ωραία που τελείωσαν οι κ....δηλώσεις και αποφάσισα να ηρεμήσω και να κλείσω κανα βλέφαρο μου ήρθε η φαεινή ιδέα να διαβάσω το taxheaven στις 15:30. τι το ήθελα μόλις είδα άρχισα να σκέφτομαι : αποδείξεις έκοψα για όλους? συμφωνητικά δεν έκανα - δεν έπρεπε ?-έπρεπε αλλά το αμέλησα γιατί δεν είχα χρόνο - οι οικοδόμοι που έχουν σε εμένα τα μπλοκάκια να τους πάρω τηλέφωνο να έρθουν να τα πάρουν ή να περιμένω λίγο ακόμα?

α μ ά ν ρε παιδιά ελεος!!!!!!!!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

γιατί πάνω που είπα τι ωραία που τελείωσαν οι κ....δηλώσεις και αποφάσισα να ηρεμήσω και να κλείσω κανα βλέφαρο μου ήρθε η φαεινή ιδέα να διαβάσω το taxheaven στις 15:30. τι το ήθελα μόλις είδα άρχισα να σκέφτομαι : αποδείξεις έκοψα για όλους? συμφωνητικά δεν έκανα - δεν έπρεπε ?-έπρεπε αλλά το αμέλησα γιατί δεν είχα χρόνο - οι οικοδόμοι που έχουν σε εμένα τα μπλοκάκια να τους πάρω τηλέφωνο να έρθουν να τα πάρουν ή να περιμένω λίγο ακόμα?

α μ ά ν ρε παιδιά ελεος!!!!!!!!:lol:

ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ ΓΡΑΦΕΙΟ

ΝΑ ΠΑΣ 3ΜΕΡΟ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να αγχωθουμε δεν καταλαβαίνω.

Νόμιμοι είμαστε, αποδείξεις εκδίδουμε μεχρι τελευταίου λεπτού έ όχι και να μας αγχωνει ενας ελεγχος!

Η άκαιρη συγκυρία ειναι που μας αγανακτεί ένα "ευχαριστώ" όπως μονο το υπουργειο ξερει να προσφέρει στους άμισθους συνεργάτες του.

Ομως και οι υπαλληλοι δεν φταινε εντολες εκτελούν.Ποιον να κυνηγήσουν τον μεγαλοκαρχαρία; θα χυθει αίμα!

Τα μικρα ψαρακια χανους και λοιπα αφροψαρα κυνηγανε

Μπορουμε να τους αφησουμε να εκτιμησουν οτι θελουν για μηνες τριμηνα ετη κλπ να γραψουν οτι θελουν και εμεις να εμπιστευθουμε την Ελληνική δικαιοσυνη μηπως και ξεκαθαρισει το (επιτηδες για καποιους) θολο τοπιο της "ολοκλήρωσης"

Κι αν τελειώσουν νωρις τον διαχωρισμο των πρωτογενών παραστατικών απο τις έγχρωμες φωτοτυπίες μπορουμε πριν φύγουν να τους ζητησουμε μια "χαρη" ή μαλλον δύο

1) Να καταθεσουν στο taxis ενα Ε3 λαικατζή

2) Να τους δώσουμε να καλέσουν στο τηλέφωνο όχι πολλούς 2-3 πελάτες μονο

και να τους πουν οτι "δεν θα βγαλει ο λογιστης σου ΦΠΑ τριμηνου ή δεν θα καταθέσει δήλωση εαν δεν εξωφλήσεις τα οφειλόμενα"

Δυο τινα μπορουν να συμβουν : Η θα αναχωρήσουν με καρδιά μαυρισμενη απ την μιζερια 'η "λουσμενοι" στα... Γαλλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη επισκέπτηςΝο521

Έχει βγεί κάποιο στάνταρ συμφωνιτίκό για τους πελάτες-επιχειρήσεις που να έγινε αποδεκτό γενικά απο την κοινότητα και δε το είδα?

Αν δεν ασχοληθει έστω κάποιος αρμόδιος Σύλλογος Λογιστών (κατά τόπους)...τι κάνουμε ?..Τα "ακουμπάμε" σε δικηγόρο για τη σύνταξή του?

Κάποια παλαιότερα που βρήκα ...φαίνονται να έχουν κενά που δε καλύπτουν την καρέκλα του λογιστή

σύμφωνα με τον 3842/2010

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ

ΠΟΙΟΣ ΝΟΜΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΤΟ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ????ΤΑ ΚΟΒΩ ΟΛΑ ΒΑΣΕΙ ΠΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΥΜΦΩΝΙΑΣ.ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ...ΚΟΒΩ ΑΝΑ ΤΡΙΝΗΜΟ Ή ΑΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΑ ΝΟΜΙΜΟΣ.

ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΠΕΛΑΤΩΝ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ,ΠΟΛΛΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ,ΠΟΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ...ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΒΙΒΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ..ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΔΙΑΦΟΡΩ...ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΟ,ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ..ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΩ ΠΙΣΩ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ,ΒΙΒΛΙΑ,ΔΗΛΩΣΕΙΣ...

ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ.ΜΕ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΘΕΩΡΗΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΣΥΝΑΦΗ.ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟ ΦΠΑ ΜΟΥ,ΤΟΝ ΦΟΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΖΗΤΗΣΟΥΝ....ΟΣΟ ΑΝΤΕΧΩ....

ΠΟΙΟΣ ΑΝΑΛΓΗΤΟΣ ΤΕΜΠΕΛΗΣ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ????ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ????ΑΡΚΕΤΑ Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ.ΝΑΙ,ΝΑ ΧΤΥΠΗΘΕΙ Η ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ.ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΖΗΤΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΒΛΑΚΕΙΕΣ (ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΑ,ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ.....)

ΕΛΕΟΣ....ΚΑΤΑΣΤΡΦΕΤΑΙ Η ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΑΙΤΙΟΣ ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

ΠΟΙΟΣ ΝΟΜΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΤΟ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ????ΤΑ ΚΟΒΩ ΟΛΑ ΒΑΣΕΙ ΠΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΥΜΦΩΝΙΑΣ.ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ...ΚΟΒΩ ΑΝΑ ΤΡΙΝΗΜΟ Ή ΑΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΑ ΝΟΜΙΜΟΣ.

ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΠΕΛΑΤΩΝ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ,ΠΟΛΛΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ,ΠΟΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ...ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΒΙΒΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ..ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΔΙΑΦΟΡΩ...ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΟ,ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ..ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΩ ΠΙΣΩ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ,ΒΙΒΛΙΑ,ΔΗΛΩΣΕΙΣ...

ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ.ΜΕ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΘΕΩΡΗΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΣΥΝΑΦΗ.ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟ ΦΠΑ ΜΟΥ,ΤΟΝ ΦΟΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΖΗΤΗΣΟΥΝ....ΟΣΟ ΑΝΤΕΧΩ....

ΠΟΙΟΣ ΑΝΑΛΓΗΤΟΣ ΤΕΜΠΕΛΗΣ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ????ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ????ΑΡΚΕΤΑ Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ.ΝΑΙ,ΝΑ ΧΤΥΠΗΘΕΙ Η ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ.ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΖΗΤΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΒΛΑΚΕΙΕΣ (ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΑ,ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ.....)

ΕΛΕΟΣ....ΚΑΤΑΣΤΡΦΕΤΑΙ Η ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΑΙΤΙΟΣ ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ.

Ο Μ Π ΕΟ Σ ΟΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟΟΟΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρυσι που είχαν έρθει σε μένα μου είπαν ευθέως δεν θα ψάξουμε γιατί όλο και θα βρούμε 2 απυ που δεν κόπηκαν οπότε σε γράφουμε και δεν σε ζαλίζουμε, τέτοια εντολή έχουμε. Με εγραψαν για 2 απυ οπως και όλους τους άλλους συναδέλφους που βρίσκονται δίπλα, απέναντι κλπ. Το θέμα είναι οτι ποτέ δεν παρέλαβα ειδοποίηση για το πρόστιμο και δεν εχει βεβαιωθεί κανένα ποσό ακόμη 13 μηνες μετά. Την Πέμπτη ρώτησα τελευταία φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά καθόλου άσχετο, αλλα διαισθάνομαι, οτι ζούμε σε καθεστώς φασιστικό, βαθύτατα κομματικό, που άλλα πρεσβεύαν περί , διαφάνειας και ηλεκρονικής παπαροδιακυβέρνησης, το Σα΄ββατο 10,00-11,00 συνεργείο 3 ατόμων του ΙΚΑ ΕΥΠΕ, στο Μαρούσι κοντά ηλεκτρικό ,που γέμισε εισφοροπροστιμα 500 ανα μουτζούρα στο πορτοκαλι βιβλίο κλπ , αποκαλύφτηκε και 4ο άτομο, ασφαλίτης, αστυνομικός με πολιτικά, που ήταν μαζί , και πούλησε τσαμπουκά, επιδεικνύοντας και ταυτότητα αστυνομικού σε εργαζόμενο, που δεν γούσταρε να δώσει στοιχεια,.../:mellow:

Αυτά είναι προτοφανή,όταν την ίδια στιγμη στα 50 μέτρα υπήρχε απογευματινή συγκέντρωση, ακομμάτιστων ατόμων που θα κατεβαίναν στο Σύτναγμα.....

Κρατισμός=Εξουσιαστικός πειθαναγκασμός ΝΤΑΒΑΤΖΗ...........

Η ρίξη σύντομα, αν δε φτάσει στα όρια του εμφυλίου, με αυτά και τα αλλα , δε γίνετε τίποτε....

2.000.000 απασχολούμενοι στον ευρύτερο δημόσιο τομέα, τους τρέφουν , όλοι όσοι εργάζοντε με νόμους και άρμεγμα φοροεισπρακτικό, ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΩΝ εποχών...

ΕΤΥΜΗΓΟΡΙ ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ, ΠΙΣΣΑ ΚΑΙ ΠΟΥΠΟΥΛΑ. , ΜΕ ΚΛΩΤΣΟΜΠΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΟΓΡΟΘΙΕΣ>...

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΕΤΟΙΜΟΙ.....και στις γειτονιές

Αμεσες μειώεσεις σε όλους τους βουλευτές και ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ δημοσίων κομματικών στελεχλων, επιτροπών κλπ ΚΟΜΙΣΑΡΙΩΝ..

Αλλιως ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΑΡΧΙΝΑΠορεία «αγανακτισμένων» ενστόλων Συγκέντρωση πραγματοποίησαν πριν από λίγη ώρα έξω από το κτίριο της Παλαιάς Βουλής στο κέντρο της Αθήνας αστυνομικοί, πυροσβέστες και λιμενικοί.από ΕΔΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρυσι που είχαν έρθει σε μένα μου είπαν ευθέως δεν θα ψάξουμε γιατί όλο και θα βρούμε 2 απυ που δεν κόπηκαν οπότε σε γράφουμε και δεν σε ζαλίζουμε, τέτοια εντολή έχουμε. Με εγραψαν για 2 απυ οπως και όλους τους άλλους συναδέλφους που βρίσκονται δίπλα, απέναντι κλπ. Το θέμα είναι οτι ποτέ δεν παρέλαβα ειδοποίηση για το πρόστιμο και δεν εχει βεβαιωθεί κανένα ποσό ακόμη 13 μηνες μετά. Την Πέμπτη ρώτησα τελευταία φορά.

Μάλιστα.

Σημείωμα δε σου έδωσαν?

Εσύ θα πληρώσεις το πρόστιμο όταν θα έρθει, έχεις χάσει το αφορολόγητο, σε τυχόν περαίωση θα σου χρεώσουν και το πιστωτικό υπόλοιπο του ΦΠΑ (εσύ μπορεί να μην έχεις, επιχειρήσεις άλλου αντικειμένου έχουν).

Τι να σου πούμε τώρα μπράβο?

Είναι το κλασικό σύστημα των άχρηστων που δεν ξέρουν να βρουν τίποτα και ρίχνουν άδεια για να πιάσουν γεμάτα.

Και εσύ "τσίμπησες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρυσι που είχαν έρθει σε μένα μου είπαν ευθέως δεν θα ψάξουμε γιατί όλο και θα βρούμε 2 απυ που δεν κόπηκαν οπότε σε γράφουμε και δεν σε ζαλίζουμε, τέτοια εντολή έχουμε. Με εγραψαν για 2 απυ οπως και όλους τους άλλους συναδέλφους που βρίσκονται δίπλα, απέναντι κλπ. Το θέμα είναι οτι ποτέ δεν παρέλαβα ειδοποίηση για το πρόστιμο και δεν εχει βεβαιωθεί κανένα ποσό ακόμη 13 μηνες μετά. Την Πέμπτη ρώτησα τελευταία φορά.

Τι εντολή είναι αυτή;2 αποδείξεις? Ξερεις τι σημαινει "μη έκδοση???"

Οχι για δύο ούτε για μιση δεν θα έπρεπε να γραψουνε.Πληρώνουμε σαν μ@λ@..ς όλο μας το ΦΠΑ και λογω ιδεολογιας και για να μην εχουμε αναγκη κανεναν ντ@β@..ή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη forodiafygo

ΜΕ ΕΛΕΚΣΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ 4000.00 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΒΑΣΗ ΓΙΑ 5 ΑΠΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΟΨΕΙ ΣΕ ΜΙΣΘΟΤΟΥΣ .

ΚΑΤ' ΑΡΧΑΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝΕ ΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΦΠΑ .ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΣΕ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ .ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΑΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΙ ,ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ .

ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΕ ΠΕΆΤΕΣ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ. ΠΛΗΡΩΝΩ ΦΠΑ , ΦΟΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΒΙΑΣΑΝΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ ΕΛΕΚΣΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ 4000.00 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΒΑΣΗ ΓΙΑ 5 ΑΠΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΟΨΕΙ ΣΕ ΜΙΣΘΟΤΟΥΣ .

ΚΑΤ' ΑΡΧΑΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝΕ ΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΦΠΑ .ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΣΕ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ .ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΑΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΙ ,ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ .

ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΕ ΠΕΆΤΕΣ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ. ΠΛΗΡΩΝΩ ΦΠΑ , ΦΟΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΒΙΑΣΑΝΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ !

ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΛΕΞΗ.....ΜΗΝ ΠΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ .

ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΕ ΠΕΆΤΕΣ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ. ΠΛΗΡΩΝΩ ΦΠΑ , ΦΟΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΒΙΑΣΑΝΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ !

Συμφωνώ,. ΑΝΩΝΥΜΑ προβοκατόρικα μηνύματα........>αχ.αχ.αχ.αχ..αχχα.

1) Που τον ρωτάγαν στον δρόμο, και μετά π'ηγαν περίπατο στο γραφείο του..χα.χα.χα.χα.χα.αχ

2) Σε κάτι τέτοιες κότες, γιατί δεν έστριψεςε 2 λαρύγκια, μέ το γνωστό τρόπο που δεν άφήνουν σημάδια, και στο καπάκι, μύνηση στον εισαγγελέα υπηρεσίες, για εκβιασμό...

3) Οσο αφήνετε τέτοια ``ποντίκια`` να κυκλοφορούν ελέυθερα , τόσο θα παίρνει η κωλ.... τους αέρα, να πουλάνε και μαγκιά...αχ..αχ..χχ.α

Να μαζευτούμε να πάμε να τους βρούμε....

Ηδη προετοιμάζετε η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ, που είναι μόνο η ΕΠΙΘΕΣΗ

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ, έξω από τα γραφεία του ΣΔΟΕ στη Πειραιώς, για την εξυπηρέτηση των ΞΕΝΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΤΩΝ ΔΑΝΕΙΣΤΩΝ, που θα πρεπε να χουν εγκαταλήψη τη χώρα, εντός 24 ωρών, και δω τους ψήνουν και καφε΄..α.χα.χα.χαχα.

Η Πλατεία προετοιμάζεται για την ψήφιση του Μεσοπρόθεσμου...

ΓΕΝΙΚΟΣ ΑΠΟΚΕΛΕΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΣΥΛΛΗΨΕΙΣ ΑΜΕΣΕΣ , ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΠΡΟΔΟΤΩΝ Τρίτη 28/6-29/6 ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ...

Φροντίστε να στέλνετε δηλώσεις και ΦΠΑ, για να σας τα φάνε με μεθοδευμένες νομοθεσίες μετά,,,,,δήθεν μέτρα τροικανά..αχ.αχ..χα..χ.χ.χ..αχ.α.αχ.α.αχ.

Στα πα....ρια μας και μας....Το αλλο με το ΤΟΤΟ το ξέρουνε , οι τυχάρπαστοι, περαστικοι.....που σαν τους άλλους θα πάνε και αυτοί.χ.α.αχ.αχ.αχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη μαυρος πητ

Το σιγουρο ειναι οτι θα δουμε πολλα. Και θα μας τα ζορισουνε και θα μας τα πρηξουνε και θα μας φερουν αντιμετωπους ολους εναντιον ολων. Το πιο δυσκολο ομως ξερετε ποιο ειναι? (αλλαζω λιγο την κουβεντα αλλα εχει σχεση). Κατι πελατες που ειχαν μαθει στο τζαμπα (οχι φοροι, οχι ΦΠΑ, οχι αποδειξεις, γενικως γιορταζανε σε μονιμη βαση την επετειο του ΟΧΙ) και τωρα που τους βγαινουν κατι ξεγυρισμενοι φοροι (βλεπε επαρχιακα βενζιναδικα) σου κανουνε και σχολια οτι θα ξαναπαω στον παλιο λογιστη γιατι μου ελεγε να μην κοβω, γιατι δεν πληρωνα με εκεινον και με σενα πληρωνω και διαφορα τετοια κουφα. Κι εσυ εχεις φαει ωρες, ημερες, νυχτες, εβδομαδες ολοκληρες να γυρνας και να ξαναγυρνας στα μαγαζια τους για κουβεντα και το πως θα διαμορφωθει η φορολογικη κατασταση και ολα τα συναφη και καθε μηνα μετα την καταχωριση να τους ενημερωνεις και που ειναι με το ΦΠΑ αλλα και με το φορο εισοδηματος και να ελεγχεις αν κοβουνε σωστα τις αποδειξεις. Νομιζω οτι ολοι περασαμε απο αυτο. Και στο τελος να συνεχιζουν να σου τα πρηζουνε, μολις τους ενημερωνεις για το ΦΠΑ και το φορο. Λες και ειμαστε οι μαγοι και με μια κινηση τα διορθωνουμε ολα. Τι να σου πω. Εχω αγανακτησει με ολα. Ψυχοθεραπεια προσπαθω να κανω μεσα απο αυτη τη συζητηση γιατι ειμαι σε ενα χωριο και ολοι αυτη την ωρα ειναι μεθυσμενοι και δεν εχω που να τα πω. Και ερχεται και ο Βαγγελας και μας ριχνει και 2% εκτακτη εισφορα και ενα 300αρι περιποιημενο σαν ελευθεροι επαγγελματιες, και μας συμπληρωνει ενα χιλιαρικο ξεγυρισμενο για να εχουμε να πορευομαστε. Τουλαχιστον ο Μπεος καβατζωσε πακετο. Ημαρτον ρε παιδια. Ημαρτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είναι ή δεν είναι υποχρεωτική η σύνταξη συμφωνητικού?

Πώς νομιμοποιείται ο ελεγκτής στην επιβολή προστίμου αν δεν αποδείξει το πραγματικό γεγονός?

Μιλάω για περιπτώσεις όπου όλα κόβονται.ΑΝΑ ΜΗΝΑ Ή ΤΡΙΜΗΝΟ Ή ΕΞΑΜΗΝΟ Ή ΕΤΟΣ.ΟΜΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΧΡΗΣΗ 31/12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είναι ή δεν είναι υποχρεωτική η σύνταξη συμφωνητικού?

Πώς νομιμοποιείται ο ελεγκτής στην επιβολή προστίμου αν δεν αποδείξει το πραγματικό γεγονός?

Μιλάω για περιπτώσεις όπου όλα κόβονται.ΑΝΑ ΜΗΝΑ Ή ΤΡΙΜΗΝΟ Ή ΕΞΑΜΗΝΟ Ή ΕΤΟΣ.ΟΜΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΧΡΗΣΗ 31/12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπ. Οικ. Αρ. πρωτ. 1032070/25.02.2011

Ιδιωτικά συμφωνητικά που καταρτίζονται μεταξύ επιτηδευματιών ή τρίτων

Υπ. Οικ. Αρ. πρωτ. 1032070/25.02.2011

Απαντώντας στην από 6.1.2011 επιστολή σας, η οποία διαβιβάστηκε στην Υπηρεσία μας με το Δ15Β 1017827/3.2.2011 έγγραφο της 15ης Δ/νσης Βιβλίων και Στοιχείων, και όσον αφορά θέματα αρμοδιότητάς μας, σας γνωρίζουμε τα εξής:

Με τις διατάξεις της παρ. 16 του άρθρου 8 του Ν. 1882/1990 ορίζεται ότι συμφωνητικά που καταρτίζονται μεταξύ επιτηδευματιών ή τρίτων για οποιαδήποτε συναλλαγή πρέπει να θεωρηθούν από την αρμόδια Δ.Ο.Υ. μέσα σε (10) ημέρες από την ημερομηνία κατάρτισης, άλλως είναι ανίσχυρα και δεν έχουν κανένα έννομο αποτέλεσμα. Με την 1065606/18.7.2000 Α.Υ.Ο. καθορίστηκε διαφορετικός τρόπος υποβολής συμφωνητικών και συγκεκριμένα ορίστηκε ότι τα ανωτέρω συμφωνητικά καταχωρούνται σε κατάσταση, η οποία υποβάλλεται από κάθε υπόχρεο επιτηδευματία για θεώρηση στην αρμόδια Δ.Ο.Υ. ανά τρίμηνο.

Από τις διατάξεις του ν. 1882/1990 δεν ορίζεται σε ποιες περιπτώσεις υπάρχει υποχρέωση κατάρτισης συμφωνητικού. Σε περίπτωση, όμως, που καταρτισθεί συμφωνητικό θα πρέπει να περιληφθεί στις τριμηνιαίες καταστάσεις από τον υπόχρεο επιτηδευματία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις διατάξεις του ν. 1882/1990 δεν ορίζεται σε ποιες περιπτώσεις υπάρχει υποχρέωση κατάρτισης συμφωνητικού

ΣΥΝΕΠΩΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΣ ΒΓΑΛΟΥΝ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΟΒΟΥΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΣΤΑ Β ΚΑΘΕ ΤΡΙΜΗΝΟ ΚΑΘΕ ΕΞΑΜΗΝΟ ΚΑΘΕ ΕΤΟΣ , ΣΤΑ Γ ΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ -ΚΑΘΕ ΔΙΜΗΝΟ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΕ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΒΟΥΝ ΠΡΟΣΤΙΜΑΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΡΕΧΑ ΕΣΥ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΣΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΑΥΤΗ Η ΑΥΘΑΙΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝΩΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγο ετσι οπως παει το πραγμα οι μονες επιχειρησεις που θα υπαρχουν θα ειναι οι Τραπεζες

οι πολυεθνικες και οι χιλιαδες μη δηλωμενες-Αυτες κανενας δεν τις ενοχλει.Στην Ελλαδα αφου δεν

εχεις ΑΦΜ δεν υπαρχεις.Επομενως εισαι νομιμος.Οποτε το προβλημα των συμφωνητικων θα λυθει απο μονο του,ελλειψει

επιχειρησεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδια......το πρόβλημα μας είναι αν θα κοβονται οι αποδείξεις καθε τρίμηνο η κάθε εξάμηνο? Σίγουρα πρέπει να αποδίδουμε ΦΠΑ και παρακρατούμενους φόρους......Σιγουρα πρέπει να βοηθάμε το κράτος να εισπράξει τους φόρους του....και να μεταδώσουμε στους πελάτες μας την νοοτροπία οτι πρέπει να πληρωνουν τους φόρους τους.......Εδω υπάρχει μια αγορά που μεγαλώνει η δυστοκία των χρημάτων και οι εισπράξεις μας αναβάλλονται συνέχεια.......υπάρχει φοβερή έλλειψη ρευστότητας στην αγορά.....στίς τράπεζες μπαίνει κόσμος για να πληρώσει μόνο τα δάνεια.....κι εμείς μιλάμε λες και είμαστε Δημόσιοι υπάληλοι και θα πληρωθούμε στην ώρα μας....εδω τα φέσια μεγαλώνουν και βρισκόμαστε σε σύγκρουση με πελάτες προσπαθώντας να μην μας καθηστερουν πολύ........ για να βγάλουμε το ΤΕΒΕ το ενοίκιο......το ιντερνετ τους υπολογιστές...τα προγράμματα......τους τεχνικούς...........και έρχονται εκτακτες εισφορές....τελος ανεργίας...μειωση αφορολογήτου στα 8000 κλπ κλπ......Ποσο δίκαιο είναι να εκδιδει ΑΠΥ επί πιστωσει ενας ελεύθερος Επαγγελματίας την στιγμή που δεν εισπράτει?Το δίκαιο κατα την γνώμη μου είναι να εκδίδει ΑΠΥ ο επαγγελματίας ΟΤΑΝ ΕΙΣΠΡΑΤΤΕΙ όπως γινόταν και παλιότερα......AN ΔΕΝ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ ΠΩΣ θα αποδώσει τους φόρους του?Ποσο θα αντέξουμε έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...