Προς το περιεχόμενο

ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΧΩΡΑ


nay

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξεκινησε επιχειρησιακο προγραμμα ελεγχου σε λογιστικα γραφεια σε ολη την Ελλαδα.

Ξεκινησα καινουργιο θεμα για να γραφτουν ολες οι εμπειριες απο συναδελφους που ειχαν ελεγχο τι ελεγχουν ,ποτε βαζουν προστιμο για την χρονο εκδοσης των αποδειξεων

δλαδη αν εσυ θεωρεις οτι η ολοκληρωση της υπηρεσιας ειναι στο τελος του ετους υπαρχει θέμα ???ποιος καθοριζει ποτε ολοκληρτωνεται η υπηρεσια μας αυτοι ή εμεις ?γιατι διαβασα οτι σε συναδελφο εβαλαν προστιμο επειδη δε ειχε εκδοσει τις αποδειξεις στο τριμηνο....τι γινεται με τα βιβλια που κραταμε στο γραφειο μας ?? ακουσα οτι τρεχουν οι λογιστες στο μητρωο για να δηλωσουν τοπο τηρησης "λογιστης "ισχυει????

ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ VLS KAI ALEXF ΑΛΛΟΣ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκινησε επιχειρησιακο προγραμμα ελεγχου σε λογιστικα γραφεια σε ολη την Ελλαδα.

Ξεκινησα καινουργιο θεμα για να γραφτουν ολες οι εμπειριες απο συναδελφους που ειχαν ελεγχο τι ελεγχουν ,ποτε βαζουν προστιμο για την χρονο εκδοσης των αποδειξεων

δλαδη αν εσυ θεωρεις οτι η ολοκληρωση της υπηρεσιας ειναι στο τελος του ετους υπαρχει θέμα ???ποιος καθοριζει ποτε ολοκληρτωνεται η υπηρεσια μας αυτοι ή εμεις ?γιατι διαβασα οτι σε συναδελφο εβαλαν προστιμο επειδη δε ειχε εκδοσει τις αποδειξεις στο τριμηνο....τι γινεται με τα βιβλια που κραταμε στο γραφειο μας ?? ακουσα οτι τρεχουν οι λογιστες στο μητρωο για να δηλωσουν τοπο τηρησης "λογιστης "ισχυει????

ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ VLS KAI ALEXF ΑΛΛΟΣ ?

ΝΑΙ . ΣΕ ΕΛΕΓΧΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΕ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΜΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ, ΖΗΤΗΣΑΝΕ ΙΔ.ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΑ, ΖΗΤΗΣΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΠΕΛΑΤΩΝ ΕΚΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΠΟ ΤΗΡΗΣΗΣ, ΚΙ ΕΠΙΣΗΣ ΖΗΤΟΥΣΑΝΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΚΛΑΣΕΡ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΣΤΑ ΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ.

ΚΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΦΟΡΟΛ.ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΑΝΕ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν απο κάμποσο καιρό , ενας μουσκλάτος (muscle) πελάτης , επειδή του έλυσα ενα πρόβλημα που τον άγχωνε αφόρητα, μου είπε φεύγοντας οτι να μην ντραπώ....αμα θελήσω βοήθεια....ένα πόδι, ένα χέρι ή και τα δύο ρε αδερφέ (δεν κωλώνουμε)....ειναι στην διάθεση μου!!

επειδή δεν αντελήφθην το πνεύμα του μου εξήγησε οτι αναφερόταν στο σπάσιμο των προαναφερθέτων άκρων αν κάποιος με ενοχλήσει!!

προσφάτως ήρθε ξανα στο γραφείο μου για άλλο λόγο και φεύγοντας επανέλαβε την υπόσχεση του λέγοντας "πες μου εσυ ποιος....και θα του παίξω εγω την φωρφοτηρέ και θα ισιώσει" (το παραπάνω γίνεται αντιληπτό μόνο απο γνώστες της κρητικής διαλέκτου) (φωρφοτηρέ=χτύπημα με τη φωρφοτήρα , μαστίγιο φτιαγμένο απο βοιδο-μπιπ)

ως εκ τούτου, ενημερώνω άπαντα τα συνεργεία του ΣΔΟΕ οτι ετσι και πατήσουν τα ποδαράκια τους στο γραφείο μου,τα βλέπω δια παντός σπασμένα και η σύνταξη τους να γίνει αναπηρική!! :angry::angry:

αει σιχτήρ!!

δε μας φτάνουν τα ζόρια μας, θα έχω και τους ΣΔΟΕτζήδες τωρα!!

:angry::angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΕΧΕΙΣ Ή ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΦΩΡΦΟΤΗΡΑ !!!

ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΑΜΙΣΘΙ

ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ?????

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΩΡΑ!!!!

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΙ ΜΑΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ "και η σύνταξη τους να γίνει αναπηρική!! :angry::angry: "

αει σιχτήήήήρ!!

:angry::angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη μαυρος πητ

Είναι σοβαρό το θέμα και θέλω να μου πείτε αν έχετε κάνει συμβάσεις με τους πελάτες σας και αν τις έχετε καταθέσει στη ΔΟΥ. Εγώ έχω κάνει με κάποιους, αλλά το πρώτο τρίμηνο δεν τις κατέθεσα στη ΔΟΥ γιατί δεν προλάβαινα και αλλάξαμε ημερομηνίες για να τις πάμε στο δεύτερο τρίμηνο (αν προλάβουμε και πάλι). Πάντως δικαιολογώ εν μέρει το Υπουργείο. Είναι δυνατόν να δηλώνουν συνάδελφοι (με δεδομένη την μεγάλη πελατεία) 6000 και 9000 ευρώ φορολογητέο εισόδημα? Μου φαίνεται λίγο τρελό να βγάζουμε τα μάτια μας μόνοι μας. Και μου φαίνεται εντελώς παράλογο να ζητάμε για αμοιβή ποσά γελοία και ευτελή και να μην τα πληρωνόμαστε και να έχουμε και όλη αυτή την ευθύνη. Πάντως για τις συμβάσεις συνιστώ να κάνετε συμβάσεις έργου με τον όρο ότι θα πληρώνονται μέχρι το τέλος του έτους, με δυνατότητα και τμηματικής εξόφλησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ . ΣΕ ΕΛΕΓΧΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΕ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΜΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ, ΖΗΤΗΣΑΝΕ ΙΔ.ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΑ, ΖΗΤΗΣΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΠΕΛΑΤΩΝ ΕΚΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΠΟ ΤΗΡΗΣΗΣ, ΚΙ ΕΠΙΣΗΣ ΖΗΤΟΥΣΑΝΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΚΛΑΣΕΡ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΣΤΑ ΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ.

ΚΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΦΟΡΟΛ.ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΑΝΕ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ.

Έκανα πρόσφατα μεταφορά έδρας του γραφείου μου και πήγα σε όλες τις ΔΟΥ των πελατών μου να δηλώσω τη μεταφορά , ότι δηλ. η απομάκρυνση των στοιχείων των επιχ/σεων τους θα γίνεται πλέον προς την καινούργια διεύθυνση μου. Από τον ΚΒΣ μου τόνισαν ότι θα απομακρύνονται ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ των στοιχείων και όχι τα ίδια τα στοιχεία και γι' αυτό να προσέχω παρα πολύ.

Επίσης βρέθηκα μπροστά σε τηλεφώνημα της προισταμένης του μητρώου εφορίας με Αθήνα , που έλεγε κάτι για μας τους λογιστές. Όταν έκλεισε το τηλ. της είπα μεταξύ σοβαρού και αστείου, τί έγινε και ψάχνετε τους λογιστές? μου απάντησε με σοβαρό ύφος : έχεις άδεια? της είπα ότι φυσικά και έχω άδεια! μου απαντάει: τότε μη φοβάσαι τίπατα! αυτοί που δεν έχουν άδεια θα πρέπει να τους κλείσουμε!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα πρόσφατα μεταφορά έδρας του γραφείου μου και πήγα σε όλες τις ΔΟΥ των πελατών μου να δηλώσω τη μεταφορά , ότι δηλ. η απομάκρυνση των στοιχείων των επιχ/σεων τους θα γίνεται πλέον προς την καινούργια διεύθυνση μου. Από τον ΚΒΣ μου τόνισαν ότι θα απομακρύνονται ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ των στοιχείων και όχι τα ίδια τα στοιχεία και γι' αυτό να προσέχω παρα πολύ.

Σου έδωσαν και επιταγή για το κάθε πελάτη σου για να αγοράσει φωτοτυπικό?

Άσε που ο ΚΒΣ καταργήθηκε. Δεν τους το είπες? :)

Επίσης βρέθηκα μπροστά σε τηλεφώνημα της προισταμένης του μητρώου εφορίας με Αθήνα , που έλεγε κάτι για μας τους λογιστές. Όταν έκλεισε το τηλ. της είπα μεταξύ σοβαρού και αστείου, τί έγινε και ψάχνετε τους λογιστές? μου απάντησε με σοβαρό ύφος : έχεις άδεια? της είπα ότι φυσικά και έχω άδεια! μου απαντάει: τότε μη φοβάσαι τίπατα! αυτοί που δεν έχουν άδεια θα πρέπει να τους κλείσουμε!!!!!

Δεν της είπες να μη βιάζονται.

Έτσι και αλλιώς σε λίγο καιρό έχεις δεν έχεις άδεια ούτε οι μισοί δε θα μείνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη μαυρος πητ

PAMAR είναι πολύ σημαντικό αυτό που γράφεις. Βέβαια "τιμή και δόξα" στη συγκεκριμένη κυρία, αλλά αγαπητέ είμαι πολύ επιφυλακτικός. Τους ξέρουν οι ίδιοι εφοριακοί ποιοί είναι αυτοί που δεν έχουν άδεια, αλλά σε κάποιες παλαιότερες εποχές (όχι πολύ μακρινές) κάποιοι συνάδελφοί της τους κάλυπταν. Όπως επίσης τους καλύπτουμε και εμείς οι ίδιοι που στόμα έχουμε και μιλιά δεν έχουμε. Προσωπικά έχω ξαναγράψει πως είμαι μικρό γραφείο και δουλεύω μόνος μου, αλλά οι αποδείξεις είναι κομμένες όλες μέχρι την τελευταία (ακόμα και για τις δηλώσεις που κάνω δωρεάν). Έχω όμως θεματάκι με πελάτες επιτηδευματίες που με έχουν φεσώσει χοντρά. Θα κόψω σε κάποιους (από αυτούς που δεν πληρώνουν, γιατί για τους άλλους κόβω κανονικά) αποδείξεις και γι αυτό το τρίμηνο και μετά ας βρούν θύμα - συνάδελφο να τον φεσώσουν. Που δεν θα γίνει γιατί έχουμε αρχίσει τα τηλέφωνα μεταξύ μας όταν μας σκάει νέος πελάτης για τον αν έχει εξοφλήσει πρωτίστως και μετά για τα υπόλοιπα. Υπομονή. Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται (που λέει και ένας συνάδελφος από τη Γερμανία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη μαυρος πητ

IDO κοιμάμαι και ξυπνάω με αυτό το άγχος. Τι θα γίνει με τις άδειες μας. Σοβαρό θέμα και δεν ξέρω τι μ@@@@@ες έχω κάνει με τον αυτοέλεγχο. Μάλλον όχι πολλές αλλά το ψιλοφοβάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BR>υπαρχουν παρανομα γραφεια ?<BR>
<BR><BR>Δεν ξέρω. Τί να σου πω? το θέμα είναι ότι αν μπουν μέσα στα γραφεία μας τί θα αρχίσουν να ψάχνουν και τί να γράφουν!!!<BR>
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την δημοσιευση της αγαπητης μαρινας βλεπω τα πραγματα με αλλο ματι

ενταξει αυτη μπορει να κανει την δουλεια της τσαμπα

αλλα εμενα δεν θα με πειραζε να πληρωσω και κατι για αυτην την πολυτιμη πραγματικα υπηρεσια

ελπιζω οτι οι υπηρεσιες ισχυουν ανα την επικρατεια με το αναλογο τιμημα φυσικα

αλλα καλυτερα να παρει κατι και η φωρφοτυρα (καλα ο εγραψα?) απο το να χασουμε τον υπνο μας

τσιπα δεν υπαρχει σε αυτο τον τοπο πλεον

ο ενας να φαει τον αλλο ζωντανο ελεος πια

θα μας αναγκασουν να εχει ο καθενας την δικη του φωρφοτυρα και οποιος αντεξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

ΠΟΛΟΥΣ ΑΝΩΝΥΜΟΥΣ-ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ

ΘΑ ΞΕΧΑΣΑΝ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΤΟ FORUM :P:P:P:P:P:P:P:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛΟΥΣ ΑΝΩΝΥΜΟΥΣ-ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ

ΘΑ ΞΕΧΑΣΑΝ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΤΟ FORUM :P:P:P:P:P:P:P:P

παλι με πρόλαβες B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ολα καλά;

υπαρχουν παρανομα γραφεια ?

Βρε Τζαβέλα , αποσους ειναι στο φορουμ, κατάλαβες ποιοι ειναι νόμιμοι; Γιατι εγω καταλαβα οτι οι περισσοτεροι , εχουν μεν αδεια , αλλα δεν εχουν νομιμο λογιστικό γραφειο. Περισυ ημουν στην ουρα του μητρώου καποιας ΔΟΥ, βλεπω μια ζορικη περιπου 45 ετων. Την ρωτησα που εχει γραφειο και ποια ειναι. Μου ειπε με καθε φυσικότητα οτι χρονια τώρα δουλευει στο σπιτι της και δεν ειναι γραμμενη στην ΔΟΥ. Εκανε και την ζορικη. Ηθελε προτεραιότητα. Οι αλλοι δεν ελεγαν τίποτε. Εγω της μιλησα επειδη ημουν λιγο μεγαλυτερος απο τους πιτσιρικάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Βρε Τζαβέλα , αποσους ειναι στο φορουμ, κατάλαβες ποιοι ειναι νόμιμοι; Γιατι εγω καταλαβα οτι οι περισσοτεροι , εχουν μεν αδεια , αλλα δεν εχουν νομιμο λογιστικό γραφειο. Περισυ ημουν στην ουρα του μητρώου καποιας ΔΟΥ, βλεπω μια ζορικη περιπου 45 ετων. Την ρωτησα που εχει γραφειο και ποια ειναι. Μου ειπε με καθε φυσικότητα οτι χρονια τώρα δουλευει στο σπιτι της και δεν ειναι γραμμενη στην ΔΟΥ. Εκανε και την ζορικη. Ηθελε προτεραιότητα. Οι αλλοι δεν ελεγαν τίποτε. Εγω της μιλησα επειδη ημουν λιγο μεγαλυτερος απο τους πιτσιρικάδες.

ΖΟΡΙΚΗ ΣΕ ΤΙ ?

ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ?

Η ΣΤΗΝ ΜΑΓΚΙΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ολα καλά;

Μετα την δημοσιευση της αγαπητης μαρινας βλεπω τα πραγματα με αλλο ματι

ενταξει αυτη μπορει να κανει την δουλεια της τσαμπα

αλλα εμενα δεν θα με πειραζε να πληρωσω και κατι για αυτην την πολυτιμη πραγματικα υπηρεσια

ελπιζω οτι οι υπηρεσιες ισχυουν ανα την επικρατεια με το αναλογο τιμημα φυσικα

αλλα καλυτερα να παρει κατι και η φωρφοτυρα (καλα ο εγραψα?) απο το να χασουμε τον υπνο μας

τσιπα δεν υπαρχει σε αυτο τον τοπο πλεον

ο ενας να φαει τον αλλο ζωντανο ελεος πια

θα μας αναγκασουν να εχει ο καθενας την δικη του φωρφοτυρα και οποιος αντεξει

Ειναι αναγκη να γινει αυτο. Δεν αρχιζουμε να βγαζουμε στα φόρα τους περιεργους ελεγχους που κάνουν. Αυτο φοβουνται γιαυτό εκβιάζουν. Εχει κατι μουτρα τωρα τελευταια η υπηρεσία , μα έχει. Αυτα τα μουτρα θελουν φωρφοτυρα (αν και δεν καταλαβα τι ακριβώς λεει αυτη η λέξη. Οσο και να εξήγησε η Μαρινα , εγω δεν καταλαβα μετα το μπιπ που εβαλε.Το καταλαβα σαν καμτσικι απο τριχες της ουρας του βοδιου, αλλα μπιπ γιατί;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα μουτρα θελουν φωρφοτυρα (αν και δεν καταλαβα τι ακριβώς λεει αυτη η λέξη. Οσο και να εξήγησε η Μαρινα , εγω δεν καταλαβα μετα το μπιπ που εβαλε.Το καταλαβα σαν καμτσικι απο τριχες της ουρας του βοδιου, αλλα μπιπ γιατί;)

Μπίπ γιατί δεν είναι απο την ουρά του βοδιού

Τα παλιά τα χρόνια, αφού έσφαζαν το βόδι, έπαιρναν το "Πέος" του, το έγδερναν και το πετσί το στέγνωναν στον ήλιο. Τεντωνόταν και αποκτούσε και ελαστικότητα και το χρησιμοποιούσαν για μαστίγιο - το οποίο πονούσε πάρα πολύ, ειδικά αν ήταν βρεγμένο και γι'αυτό και υπάρχει και η έκφραση 'βοϊδόπουτσα στο μούσκιο'. Το παράδειγμα δείχνει τη λέξη της χρήσης σωστά αλλά αναφέρεται σε ξύλο, όχι σε γεννητικά οργανα. Άλλωστε, τα βόδια είναι ευνουχισμένα ζώα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ολα καλά;

Μπίπ γιατί δεν είναι απο την ουρά του βοδιού

Ευχαριστώ πάρα πολύ, γιατί δεν έχω χρόνο να το ψάξω. Σαν συγγραφέας όμως , του οποίου τα βιβλία και τα λεξικά έχει η Ακαδημία Αθηνών, το Κέντρο Ελληνικής Γλώσσας , το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο, τα Πανεπιστήμια και οι διάφορες μεγάλες βιβλιοθήκες σε Ελλάδα και εξωτερικό, έπρεπε να μάθω. Δεν πρέπει να έχω κενά. Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...