Προς το περιεχόμενο

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΩΡΑ ΜΕΧΡΙ 30/07


επισκέπτη paratasi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμη αλλά τι μπουρδες ειναι αυτές τι σχέση έχει το γαμημενο το τριμηνο που το λένε κ το ξαναλένε σε όλα τα σεμιναρια .

Υπάρχει λογιστής που 31-3 έχει καταχωρήσει κ ολοκληρώσει όλο το τρίμηνο . Το πότε ολοκληρώνει ο καθένας είναι θέμα πραγματικό . Μερικοί αργούν , άλλοι δεν ολοκληρώνουν ποτέ κ άλλοι στο άψε σβησε . Γι αυτό υπάρχουν και οι παρατάσεις . Δεν βλέπεις ο Bro που φωνάζει απο την αρχή 30-9 ?

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί το 3μηνο θεωρείται ολοκλήρωση της υπηρεσίας. Βγήκε κάποια πολ και μου ξέφυγε; Αν όχι, νομίζω πάμε με τις γενικές διατάξεις περί παροχής υπηρεσιών, δλδ. 31/12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 287
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί το 3μηνο θεωρείται ολοκλήρωση της υπηρεσίας. Βγήκε κάποια πολ και μου ξέφυγε; Αν όχι, νομίζω πάμε με τις γενικές διατάξεις περί παροχής υπηρεσιών, δλδ. 31/12

Γιατί οι λογιστές είναι σαν τα πρόβατα , τους βαζουν το βραδυ στο μαντρι τους βγαζουν το πρωι , πανε όλοι μαζι χωρις να ξερουν που κ γιατί , φοβουνται τον λύκο , υπακουν στον βοσκό κ στους σκύλους κ καταλήγουν στο σφαγείο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ! ΜΙΑ ΑΛΥΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟΥ ΝΑ ΚΟΒΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΥ?

ΣΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ Φ.Ε. ΚΟΨΤΕ ΜΙΑ ΤΥΠΙΚΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΝΤΑΞΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Αποστολος σημερα στην ΝΕΤ γιατι δεν το εθιξε?ευκαιρια ηταν μηπως...καποιος ακουσει και μας τους ταλαιπωρους...που δεν θα παμε διακοπες φετος...

και αυτο περι αφορολογητου.. βρε Αποστολε, τι το ηθελες και το εβγαλες απο το συρταρι ? αστους μην τυχον...και το ξεχασουν...εστω προσωρινα..τωρα ....νασαι σιγουρος οτι αυτοι τσιμπησαν.... την ιδεα μιας και δεν εχουν δικες τους ετσι και αλλιως ,θα το βγαλουν πρωτα στα καναλια σαν σκεψη...θα εμπεδωθη.. ως συνηθως,θα παλεψη μεχρις εσχατων ο αγωνιστης.....των αδυνατων Αυτιας ,αλλα στο τελος θα παη διακοπες με την πικρια οτι,παλι δεν τα καταφερε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Παπακωνσταντίνου με το που άλλαξε υπουργείο ανακοίνωσε παράταση έως το τέλος Οκτωβρίου για την «τακτοποίηση» των ημιυπαίθριων χώρων που έληγαν στις 30/6.

Τελικά το πρόβλημα είμαστε εμείς οι ίδιοι

Άλλη εξήγηση δε βρίσκω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Αποστολος σημερα στην ΝΕΤ γιατι δεν το εθιξε?ευκαιρια ηταν μηπως...καποιος ακουσει και μας τους ταλαιπωρους...που δεν θα παμε διακοπες φετος...

και αυτο περι αφορολογητου.. βρε Αποστολε, τι το ηθελες και το εβγαλες απο το συρταρι ? αστους μην τυχον...και το ξεχασουν...εστω προσωρινα..τωρα ....νασαι σιγουρος οτι αυτοι τσιμπησαν.... την ιδεα μιας και δεν εχουν δικες τους ετσι και αλλιως ,θα το βγαλουν πρωτα στα καναλια σαν σκεψη...θα εμπεδωθη.. ως συνηθως,θα παλεψη μεχρις εσχατων ο αγωνιστης.....των αδυνατων Αυτιας ,αλλα στο τελος θα παη διακοπες με την πικρια οτι,παλι δεν τα καταφερε...

καμια φορα θα πρέπει να πεις στον κόσμο αυτο που ξέρεις για να μην περιμένει αδικα

έτσι βγήκε το αφορολογητο και θα ηταν μ....κια να μην το πω.

όσο για την παραταση ενημερωθηκε και το υπουργειο αλλα το έχουμε πει απο την Τρίτη στα καναλι 9 και βεβαια σήμρα στον Κόσμο της Φορολογίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Παπακωνσταντίνου με το που άλλαξε υπουργείο ανακοίνωσε παράταση έως το τέλος Οκτωβρίου για την «τακτοποίηση» των ημιυπαίθριων χώρων που έληγαν στις 30/6.

Τελικά το πρόβλημα είμαστε εμείς οι ίδιοι

Άλλη εξήγηση δε βρίσκω

Αμ τι νομιζες βλακας ηταν? αφου ειδε οτι ειχε ανταποκριση και τα κονομισαν?τωρα να δης ποσοι θα τρεξουν που θα θεωρησουν την παραταση θειο δωρο..που τους προσφερθηκε χωρις να το περιμενουν .τετοια θελει ο Ελληνας εκει που τον πνιγεις δωστου λιγο..λασκα και αμεσως ξεχναει οτι εγινε ,και νοιωθει ευτυχισμενος που δεν τον αποτελειωσες .τωρα που εδιωξαν και την Μπιρμπιλη,..χαρας ευαγγελια , ερχονται, και τα αυθεραιτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Παπακωνσταντίνου με το που άλλαξε υπουργείο ανακοίνωσε παράταση έως το τέλος Οκτωβρίου για την «τακτοποίηση» των ημιυπαίθριων χώρων που έληγαν στις 30/6.

Τελικά το πρόβλημα είμαστε εμείς οι ίδιοι

Άλλη εξήγηση δε βρίσκω

Κορυφαίο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί οι λογιστές είναι σαν τα πρόβατα , τους βαζουν το βραδυ στο μαντρι τους βγαζουν το πρωι , πανε όλοι μαζι χωρις να ξερουν που κ γιατί , φοβουνται τον λύκο , υπακουν στον βοσκό κ στους σκύλους κ καταλήγουν στο σφαγείο .

Ο Παπακωνσταντίνου με το που άλλαξε υπουργείο ανακοίνωσε παράταση έως το τέλος Οκτωβρίου για την «τακτοποίηση» των ημιυπαίθριων χώρων που έληγαν στις 30/6.

Τελικά το πρόβλημα είμαστε εμείς οι ίδιοι

Άλλη εξήγηση δε βρίσκω

Από τις πιο σωστές κουβέντες που έχω διαβάσει .......

Καλέ μας φίλε , εννοείτε ότι εμείς είμαστε το πρόβλημα και ο Χρήστος το περιέγραψε πολύ απλά και σωστά .....

Ευτυχώς βέβαια που υπάρχει και το Οικονομικό Επιμελητήριο με τις εκπληκτικές τους απόψεις για τα πάντα , εκτός από τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ένας κλάδος που είναι κύριος αιμοδότης του .... Καλά το πληρώνετε για να προασπίζει τα συμφέροντα σας ??????

Και για να μη γίνομαι κουραστικός και γραφικός .... Παρατάσεις κάνουν κακό στο επάγγελμα μας όπως άλλωστε και οι περαιώσεις , αυτό ΄μως που θέλουμε είναι να υπάρχουν σαφέστατα πλαίσια άσκησης του επαγγέλματος αλλά και σαφείς οδηγίες και όχι αυτό το μπουρδέλο που γίνεται τώρα .

Επίσης έχω αναφερθεί συχνά πυκνά στο ότι ο καθένας πρώτα θα κοιτάξει το κώλο του και όχι το γενικό καλό του κλάδου , σημερινό παράδειγμα .... Υπάλληλος γραφείου στην ουρά συζητά με την ster και λέει αν έχουμε ακόμη δηλώσεις , αφού απάντησε καταφατικά , συνέχισε λέγοντας "μήπως δεν δίνεις τον απαιτούμενο χρόνο(!!!) γιατί εμείς έχουμε (σχεδόν) τελειώσει?"

Πέρα από τη μαλακία του θέματος τυγχάνει να είναι γραφείο που κάθε χρόνο τέλειωνε Σεπτέμβριο , όπως αναφέρθηκε από άλλους συναδέλφους που τα πήραν κρανίο ....

Τι να λέμε τώρα .....

Επαναλαμβάνω η Ποφεε έχασε τεράστια ευκαιρία ο κλάδος να συσπειρωθεί και επιτέλους να αποκτήσει και να αντιμετωπιστεί από τους "συνεργάτες" μας επιστημονική ταυτότητα .....

Αντ'αυτού ακούμε για ελέγχους (που ορθώς γίνονται , αλλά ρε πούστη τώρα βρήκες που καιγόμαστε και έχουμε τα νεύρα τσαταλια , αφού εύκολα πλέον μας βρίσκεις γαμώ τις τεχνολογίες μου .....) και κρέμεσαι από τα χείλη του κάθε καρεκλοκέντευρου για παράταση που θέλει να παρουσιάσει έργο (αποστολή και εκκαθάριση δηλώσεων σε πολύ λίγο χρόνο) χωρίς να υπολογίζει τη διαδικασία ........

Ειδικά φέτος θα έπρεπε από την αρχή να ξεκαθάριζαν ότι θα πάνε ηλεκτρονικά όλα έως 30/09 και να είχαν βγάλει σωστές οδηγίες από την αρχή .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια , ξερω οτι επαναλαμβάνομαι αλλα ειλικρινά εχω πελαγώσει!!

ειμαι 200 δηλώσεις πισω κι οσο κι αν προσπαθήσω δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσω, ουτε καν εως 15/7.

δεν εχω κάνει ουτε ένα σημείωμα ΦΠΑ, δεν έχω βγάλει ΦΠΑ Μαιου, δεν....δεν...δεν....

όλο αυτο το χρονικό διάστημα δεν εχω δουλέψει μονο ενα Σ/Κ κι αυτό γιατι έφτασα στα όρια μου!!

υπάρχει κι άλλος στο χάλι μου?? :(:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια , ξερω οτι επαναλαμβάνομαι αλλα ειλικρινά εχω πελαγώσει!!

ειμαι 200 δηλώσεις πισω κι οσο κι αν προσπαθήσω δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσω, ουτε καν εως 15/7.

δεν εχω κάνει ουτε ένα σημείωμα ΦΠΑ, δεν έχω βγάλει ΦΠΑ Μαιου, δεν....δεν...δεν....

όλο αυτο το χρονικό διάστημα δεν εχω δουλέψει μονο ενα Σ/Κ κι αυτό γιατι έφτασα στα όρια μου!!

υπάρχει κι άλλος στο χάλι μου?? :(:(

Είμαστε πολλοί, αλλά σκόρπιοι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια , ξερω οτι επαναλαμβάνομαι αλλα ειλικρινά εχω πελαγώσει!!

ειμαι 200 δηλώσεις πισω κι οσο κι αν προσπαθήσω δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσω, ουτε καν εως 15/7.

δεν εχω κάνει ουτε ένα σημείωμα ΦΠΑ, δεν έχω βγάλει ΦΠΑ Μαιου, δεν....δεν...δεν....

όλο αυτο το χρονικό διάστημα δεν εχω δουλέψει μονο ενα Σ/Κ κι αυτό γιατι έφτασα στα όρια μου!!

υπάρχει κι άλλος στο χάλι μου?? :(:(

Είναι πολλοί Μαρίνα , αλλά από πολλούς θα ακούσεις ότι έχουν "σχεδόν" τελειώσει ........ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια , ξερω οτι επαναλαμβάνομαι αλλα ειλικρινά εχω πελαγώσει!!

ειμαι 200 δηλώσεις πισω κι οσο κι αν προσπαθήσω δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσω, ουτε καν εως 15/7.

δεν εχω κάνει ουτε ένα σημείωμα ΦΠΑ, δεν έχω βγάλει ΦΠΑ Μαιου, δεν....δεν...δεν....

όλο αυτο το χρονικό διάστημα δεν εχω δουλέψει μονο ενα Σ/Κ κι αυτό γιατι έφτασα στα όρια μου!!

υπάρχει κι άλλος στο χάλι μου?? :(:(

ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΑΛΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως λέει και ο Ορφεας όταν περιγράφει πόσο γάλα ήπιε απο το ποτηρι του..

"Λίγο πιο πάνω απ το σχεδόν όλο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολλοί Μαρίνα , αλλά από πολλούς θα ακούσεις ότι έχουν "σχεδόν" τελειώσει ........ :)

Με δουλεύεις ρε παληκάρι??

Εσυ δεν εισαι που τελευταίως δηλώνεις οτι θα τα καταφέρεις??

Εσυ εισαι που με αγχώνεις γιατι σε είχα ως πρότυπο και με πρόδωσες!! :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΥΜΠΑΣΧΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΟΝΤΡΟΛΑΡΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 26 ΧΡΟΝΙΑ ΕΥΣΥΝΕΙΔΗΤΗΣ ΚΑΚΟΠΛΗΡΩΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ ΟΡΓΑΝΑ (ΕΧΩ ΗΔΗ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ, ΤΗ ΧΟΛΗ ΚΑΙ ΕΧΩ 6 ΥΠΕΡΚΟΠΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ).

ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΩ ΦΩΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΟ ΒΑΘΥΤΕΡΟ ΣΚΟΤΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα παντως.....παίζει κανεις απο εσας σε 7 μέρες να έχει τελειώσει?

Μη μου πείτε λόγια παρήγορα για να μη σαλτάρω......θα θελα να ακουσω την πραγματικότητα σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια , ξερω οτι επαναλαμβάνομαι αλλα ειλικρινά εχω πελαγώσει!!

ειμαι 200 δηλώσεις πισω κι οσο κι αν προσπαθήσω δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσω, ουτε καν εως 15/7.

δεν εχω κάνει ουτε ένα σημείωμα ΦΠΑ, δεν έχω βγάλει ΦΠΑ Μαιου, δεν....δεν...δεν....

όλο αυτο το χρονικό διάστημα δεν εχω δουλέψει μονο ενα Σ/Κ κι αυτό γιατι έφτασα στα όρια μου!!

υπάρχει κι άλλος στο χάλι μου?? :(:(

Όλοι στα ίδια σκ.. κολυμπάμε ή πνιγόμαστε !

Το κακό είναι ότι είμαστε όλοι για έναν κι ο καθένας για τον εαυτό του.

Γι'αυτό οι κύριοι ...συνεργάτες μας γράφουνε και οι σύλλογοι είναι στην κοσμάρα τους.

Ελπίζω ότι ως νέος υπουργός ο Βαγγέλης θα τη δώσει την έρημη την παράταση!

Απ'την άλλη σκέφτομαι ότι πιο επιτελείο θα τον ενημερώσει για την αναγκαιότητά της, το ίδιο που ενημέρωνε τον προηγούμενο, οι συλλογάρες μας, ποιός ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δουλεύεις ρε παληκάρι??

Εσυ δεν εισαι που τελευταίως δηλώνεις οτι θα τα καταφέρεις??

Εσυ εισαι που με αγχώνεις γιατι σε είχα ως πρότυπο και με πρόδωσες!! :angry:

Ειλικρινα παντως.....παίζει κανεις απο εσας σε 7 μέρες να έχει τελειώσει?

Μη μου πείτε λόγια παρήγορα για να μη σαλτάρω......θα θελα να ακουσω την πραγματικότητα σας!

Μαρινάκι μη μασάς ......... :)

Εμείς λοιπόν όπως το έχω ξαναγράψει ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ούτε ως 15/07 ούτε ως 30/07 (εφόσον θέλουμε να κάνουμε και τις άλλες εκρεμότητες) , ίσως να μην μείνουν και οι πάμπολες , αλλά θα είναι αρκετές ........ :)

ΥΓ 1 Πες μου τώρα ότι με ξανάκανες πρότυπο και ίνδαλμα ...... :D:D

ΥΓ 2 Πάντως είμαι από τους πρώτους που φωνάζω γαι καταληκτική 30/09 και με επιχειρήματα και επιπλέον δεν μας νοίαζει αν θα έχουμε τελειώσει εμείς , μας προβληματίζει που πάρα πολλοί φίλοι και συνάδελφοι είναι σε άθλια κατάσταση και είναι η τελευταία τρύπα της φλογέρας από όλες τις πλευρές , από τους πελάτες που και σε φεσόνουνε ή στη καλύτερη δίνουν ότι μπορούν αλλά τα θέλουν όλα στην εντέλεια και από τους "συνεργάτες" μας , που μας έχουν σαν τη καμαριέρα αλλά όχι μόνο δεν καταγγέλεις αλλά θα πείς και ευχαριστώ και θέλω και άλλο .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα παντως.....παίζει κανεις απο εσας σε 7 μέρες να έχει τελειώσει?

Μη μου πείτε λόγια παρήγορα για να μη σαλτάρω......θα θελα να ακουσω την πραγματικότητα σας!

Μάλιστα.

Θες τη πραγματικότητα.

Από τη στιγμή που οι "συνεργάτες" μας είπαν ότι φέτος οι παρατάσεις θα δίνονται με το σταγονόμετρο εγώ κατάλαβα ότι θα γίνει της παράτασης.

Αποφάσισα λοιπόν ότι δεν θα με πεθάνει κανένας φούστης.

Άλλωστε ακόμη και το Υπουργείο Παιδείας παράταση στην ανακοίνωση των βάσεων πήρε. :)

Τέλος Ιουλίου πιστεύω θα έχω τελειώσει, μαζί με τις παρατάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΑΓΟΝΟΜΕΤΡΟ!!! ΜΟΝΑΔΑ ΜΕΤΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΩΣ Ω!!!! ΠΑΡΑΤΑΣΗ

ΔΩΣΤΕ ΚΑΙ ΣΩΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω πελαγώσει τόσο πολύ που για να ξεαγχωθώ (και καλά) επιδίδομαι στην στατιστική!!

πόσες δηλώσεις βγάζω την ώρα ? Χ

πόσες ώρες εργάσιμες έχει η ημέρα? Ψ

αν δεν κοιμηθώ καθόλου, πόσες ώρες κερδίζω? Ω

το κακό ειναι οτι όσο κι αν προσθέσω Ψ+Ω και κάνω την διαίρεση Χ / Ψ+Ω παλι καταλήγω στο οτι δεν.....

ΔΕ ΒΓΑΙΝΩ ΜΑΝΑ ΜΟΥ.....ΔΕ ΒΓΑΙΝΩ!! :angry:

ΘΕΛΩ ΠΑΡΑΤΑΣΗ....ΧΘΕΣ!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...