Προς το περιεχόμενο

Νέος υπ. οικονομικών ο Βενιζέλος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέτρο τον έχεις βάλει στο μάτι το Παντελή.....

http://prezatv.blogspot.com/2011/06/site.html

Καμμιά ΠΟΛ φορομπηκτική, δεν έχουν δικαίωμα να εκδωθεί,αν πρώτα η οικονομιά, δε μπει σε τροχιά ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ>....

Η Μπιρμπίλη μόλις τώρα τραγουδάει, για πράσινη ανάπτυξη και πράσινα ΑΛΟΓΑ.,....

Πάμε καροτσέρη......στα ΑΖΗΤΗΤΑ και στο ΓΙοΥΣΟΥΡΟΥΜ, όλοι μαζί.....

Παω πλατεία , να ανπνεύσω αέρα ελευθερίας,γιατι η TV, γέμισε το γραφείο μου, με μπούχλα, χαβούζα και σκουπιδιαριο,,,,,

Αν είναι μάγκες οι υπουργοί, ας κατεβούν στο Σύνταγμα, να συζητήσουν για άμεση Δημοκρατία, και όχι δουλοκτητική παλαιολιθική κομματικοκρατική ολιγαρχία....

ΟΥΣΤ ...

Παρτάταση 30/9 ΟΛΑ,,,,,,,,με άμεση δημοκρατία,,,ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ,,,,και αλλος κανείς......:lol:

Οι υπουργοί και υφυπουργοί , πλέον ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟΙ.....Θα πάμε όλοι μαζί για διακοπές..αχ.χ.αχ.αχ. On the beach with peaches..

Κλεισαμε για σήμερα......ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,,,,,Ειμαι περίφανος συνεργάτης των Γερμανών και του Υπ.Οικ....

ΟΙ αριθμοί μεγαλουργούν και τα γκομενάκια περιμένουν on the beach...xa.xa.xa.xa.x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά δεν είσαστε άνθρωποι εσείς!!!!

εδω έγινε της επι χρήμασοι ηδονιζομένης γυναικός το σιδηρούν κιγκλίδωμα για να βγει αυτή η κυβέρνηση και σεις πάλι στην άρνηση είσαστε

όσο για τους αντιπροέδρους, σκέπτομαι τα βατράχια (κατα το γνωστό "όταν στον βάλτο τσακώνονται τα βουβάλια την πληρώνουν τα βατράχια" πιστέψτε με έχω ιδία πείρα λόγο όγκου :lol: :lol: :lol: )

¨οσο γι αυτό που γράφεις συνονόματε, αλλά και για να δούν πόσο σοβαρά τους παίρνουν τους κυρίου, όταν προχτες περιμέναμε το ΔΙΑΓΓΕΛΜΑ του πρωθυπουργού (εκείνου του κανένα που λέει και ο Κώστας), άν κουβέντιαζες με λογιστές σου λέγανε ότι ο πρωθυπουργός θα εξαγγείλει το βράδυ την παράταση. Αν κουβέντιαζες με ανθρώπους που τα παιδιά τους περιμένουν αποτελέσματα, σου λέγανε ότι θα εξαγγείλει τους βαθμούς.

τέτοια ξεφτίλα σε ένα διάγγελμα "ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ"(????)

Το θέμα και το σύνθημα και με αυτή την κυβέρνηση είναι ένα

Όλοι και όλες στις πλατείες!

Το θέμα Αποστόλη είναι ότι σήμερα αντί ο κόσμος να συζητά τα μέτρα του "μεσοπρόθεσμού" συζητά τις αλλαγές των χαρτοφυλακίων..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχώς όχι όλοι και όπως χτες είμαστε στο Σύνταγμα

έτσι και σήμερα θα είμαστε εκεί

όχι ότι ο κόσμος δεν έχει παγώσει απο τους προβοκάτορες της κυβέρνησης και της αστυνομίας, που προσωρινά πέτυχαν το στόχο τους, να φοβηθεί ο κόσμος, αλλά δεν το βάζουμε κάτω

Άλλοι πάνε τώρα που τελείωσαν τα πανηγύρια στο taxis και άλλοι (ξέρω ξεροκέφαλοι) επιμένουν να είναι τόσες μέρες στους δρόμους.

Πρέπει να συνεχίσουν να είναι στους δρόμους γιατι δεν μετρούν τα πρόσωπα άλλα οι πολιτικές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά εγώ νομίζω ότι τώρα όλα θα πάνε καλά αφού υπουργοποιήθηκε ο Παντελής Οικονόμου.

«Καταγγελία του Μνημονίου» ζητά ο Παντελής Οικονόμου!

Νέα «βόμβα» στα θεμέλια της κυβέρνησης βάζει ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Παντελής Οικονόμου, ο οποίος, πηγαίνοντας ένα βήμα παραπέρα τη σφοδρή κριτική των «πράσινων» βουλευτών στην κυβερνητική πολιτική, προχώρησε, ούτε λίγο ούτε πολύ, στην... αποκήρυξη του Μνημονίου.

Μιλώντας στην επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων της Βουλής, ο κ. Οικονόμου άσκησε δριμεία κριτική στους χειρισμούς της κυβέρνησης στην οικονομική και κοινωνική πολιτική, λέγοντας χαρακτηριστικά ότι «το Μνημόνιο δεν είναι επιδεκτικό ούτε στην επικαιροποίηση ούτε στην αναθεώρηση, διότι δεν οδηγεί σε λύση. Έλυσε μεν το πρόβλημα του δανεισμού, αλλά έχει φτιάξει ένα καταστροφικό πρόβλημα χρέους. Υπήρχε το πρόβλημα χρέους, αλλά το έκανε μη διαχειρίσιμο».

Η μόνη λύση συνεπώς, όπως υποστήριξε, είναι «να καταγγείλουμε το Μνημόνιο».

Επιπλέον, ο κ. Οικονόμου σημείωσε η Ελλάδα στη σύνοδο Κορυφής του Ιουνίου, πέραν της καταγγελίας του Μνημονίου, θα πρέπει να ζητήσει την έναρξη λειτουργίας του μόνιμου μηχανισμού στήριξης το 2012 και όχι το 2013, καθώς τότε θα είναι πολύ αργά για τη χώρα. Επιπροσθέτως, ο «πράσινος» βουλευτής άφησε αιχμές και για τη συμμετοχή της Ελλάδας στις πολεμικές επιχειρήσεις εναντίον του Λίβυου ηγέτη Μουαμάρ Καντάφι, λέγοντας: «Διαισθάνομαι, με όλα αυτά που βλέπω, ότι ανήκουμε στη Δύση περισσότερο απ' ό,τι μας συμφέρει ως χώρα…».

http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=114215

Τρέμε τρόικα.......

Τώρα θα σας δείξουμε ........ Όταν ξανάρθει ο Τόμσεν θα του τρίψει ο Παντελής το μνημόνιο στη μούρη.

Κράτα γερά σύντροφε Παντελή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβώς πρεπει να γίνει ,

ολοι στους δρομους χωρίς πισωγυρισματα.

Δεν αλλαξαν οι πολιτικές όπως λεει και ο Αποστόλης ,

τα προσωπα άλλαξαν και αυτο ηταν γνωστό .

Οσο για τους γνωστους αγνωστους κρανοφόρους ,

το εχουμε μαθει πια το κόλπο

θα κανουν καιρο να ξαναφανουν

την δουλεια τους την έκαναν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ανατριχιάσει .........

φευγω απο την άμυνα , για να πάω στον πραγματικο πόλεμο .......

δήλωσε ο Βαγγέλαρος .

Επίσης .....

τόνισε ότι έρχεται στο υπουργείο έχοντας στο μυαλό του κάθε άνεργο και κάθε συνταξιούχο προσωπικά

και εγω που νομιζα ότι το μυαλό είναι μικροτερο απο την κοιλιά ,

πόσο λαθος έκανα , το μυαλό του Βαγγέλα είναι τεραστιο για να χωράει κάθε άνεργο και κάθε συνταξιούχο προσωπικά .

Βαγγέλαρε , όταν λές κάθε συνταξιούχο ,

εννοείς και εκείνους που έχουν συντάξεις 4000 και 5000 ευρώ ???

Βαγγέλαρε ,

αυτές τις σκέψεις τις απέκτησες τώρα ,

ή τις είχες και απο πρίν ???

Βαγγελαρε ,

εσυ που είσαι μεγαλόμυαλος

βαλε στην σκιά σου τουτο τον λογιστή

που δεν έχει taxis για να πάει .... για να πάει

Τρα λα λαλαλα τρα λαλαλα λαλα

τρα λαλα λαλαλα λαλα λαλα λαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοάσχετο ....... Αλλά τώρα που ανέλαβε καινούργιος Υ.Ο. δεν πρέπει να μάθει και να ενημερώθει από τους συνεργάτες του (όχι εμάς καλέ) τι εκρεμμότητες υπάρχουν κλπ κλπ , πράγμα που σημαίνει ότι θέλει λίγο χρόνο , κάτι σαν τη βδομάδα προσαρμογής στο στρατό ? Με λίγα λόγια για να τον βοηθήσουμε τον άνθρωπο δεν πρέπει να αιτήθουμε παράταση μέχρι 30/09 ???? B)B)B)

Ο Γιωργακης "κολλημένος" με την καρέκλα του και ο broster με την παράτασή του!!! :D:lol: :lol:

Τουλάχιστον υπάρχουν ακόμη κάποιες σταθερές σε αυτό το σύμπαν, όπως η βαρύτητα (μη μου πει κανείς για άλλη επιτάχυνση στον Πόλο, άλλη στον Ισημερινό και άλλη στο Παρίσι στις 45 μοίρες έτσι;;; γιατί θα πω για διαφορετικές καταληκτικές στις δηλώσεις! :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά ασχοληθήκαμε με τους ψεύτες και τους κλέφτες......Λεφτά υπάρχουν και τα έχουν οι 300 και τα κομματόσκυλά τους , δεξια και αριστερά...

Οι πλατείες αγανακτούν και ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ , ΕΝΟΧΟΙ ΟΛΟΙ, ΓΙΑ ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ....

Μαζεύτετα και φύγετε,γιατί αρχίζει ο ΞΕΣΗΚΩΜΟΣ.,,,,,

Τρακτέρ, φορτηγά, ετοιμάζουν την αλλη βδομάδα, να αποκλείσουν το Σύνταγμα κανονικά, για να μην μπει η μεσοπρόθεσμη θηλιά, και αυτοί που τα κονομάνε χοντρα, να πάνε στα τσιράκια τους , να τα βρούν......οι ΑΙΣΧΡΟΙ....

ΚΛΕΦΤΕΣ GO HOME

Η Τράπεζα της Ελλάδος είναι ελληνική;

Στα θησαυροφυλάκιά της ο χρυσός φυλάσσεται το ίδιο καλά με τα μυστικά της. Ο χρυσός του οποίου πρόσφατα πουλήθηκε κρυφά μέρος του.

Τι ρόλο έπαιξε στην ελληνική κρίση;

Υπήρξαν παιχνίδια κερδοσκοπίας που υποστήριξε;

Μας ανήκει ο ελληνικός χρυσός;

http://vimeo.com/22433888

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαγγελης Βενιζέλος.........είναι ανθρωπος που βγηκε μέσα από την κοινωνία....και σίγουρα ειναι αριστος συνταγματολόγος......Βαγγέλη θέλω να αφουγκραστείς την κοινωνία και όταν θα πας στις Βρυξέλλες εκεί θα φανεί η βαρύτητα και η εφυία του λόγου σου να πετύχεις αναδιαπραγμάτευση των όρων του μνημονίου...........ελπιζουμε σε σένα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαγγελης Βενιζέλος.........είναι ανθρωπος που βγηκε μέσα από την κοινωνία....και σίγουρα ειναι αριστος συνταγματολόγος......Βαγγέλη θέλω να αφουγκραστείς την κοινωνία και όταν θα πας στις Βρυξέλλες εκεί θα φανεί η βαρύτητα και η εφυία του λόγου σου να πετύχεις αναδιαπραγμάτευση των όρων του μνημονίου...........ελπιζουμε σε σένα.....

να είσαι σίγουρος συνάδελφε, ότι Ο βαγγέλας, έχει στο μυαλό του, το μνημόνιο να το επαναδιαπραγματευτεί:P ,,,

Θα μας το φερμάρει μια χαρά., μέχρι η ασφυξία, να αποτελειωσει την αγορά....Ερχοντε τα δάνεια ΜΑΜΟΥΘ...χ..χα.χχ..αχαχ.αχ.αχ.χα.χα.

Αν δεν έχουμε στο Σϋνταγμα το πιστό μας φίλο -σκύλο τον ΛΟΥΚΑΝΙΚΟ για αρχηγό, πρώτη μούρη σε όλα τα διεθνή ειδησεοογραφικά πρακτορεία,πάρτα ρέστα

Greece's front-line riot dog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαγγελης Βενιζέλος.........είναι ανθρωπος που βγηκε μέσα από την κοινωνία....και σίγουρα ειναι αριστος συνταγματολόγος......Βαγγέλη θέλω να αφουγκραστείς την κοινωνία και όταν θα πας στις Βρυξέλλες εκεί θα φανεί η βαρύτητα και η εφυία του λόγου σου να πετύχεις αναδιαπραγμάτευση των όρων του μνημονίου...........ελπιζουμε σε σένα.....

Πολύ καλό το ανέκδοτο Χρήστο ,

αλλά το δημοσίευσες σε λάθος post ,

http://www.taxheaven...90

Είναι δυνατόν να πιστεύεις ότι στην κατάσταση την οποία έχουμε περιέλθει είναι θέμα προσώπων η επαναδιαπραγμάτευση του μνημονίου ?

Μα ο Γιωργάκης είναι ο κύριος υπέρμαχος της μη επαναδιαπραγμάτευσης του.

Έχεις συνειδητοποιήσει τι πρόκειται να ψηφισθεί με το μνημόνιο ΙΙ ?

Αν επιλύονταν τόσο εύκολα τα προβλήματα με ένα ανασχηματισμό τότε δεν θα είχαμε φθάσει σ' αυτή την κατάσταση .

Με την κατοχική κυβέρνηση που έχουμε , θα σου πρότεινα να μην ελπίζεις και σε πολλά

Φιλικά πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαγγέλης Βενιζέλος

Ο άνθρωπος είναι μοναδικός

Μπορεί να μιλά ώρες ατελείωτες

για να αναδείξει την αξία της Σιωπής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαγγέλης Βενιζέλος

Ο άνθρωπος είναι μοναδικός

Μπορεί να μιλά ώρες ατελείωτες

για να αναδείξει την αξία της Σιωπής

Γιάννη μου να ήταν μόνο αυτό ,

Αντιγράφω από το πρώτο θέμα της 12ης Ιουνίου 2011

post-4337-0-11871000-1308742660_thumb.pn

Μέσα σε μόλις μια βδομάδα τα έχει ξεχάσει

όπως και ο νέος αναπληρωτής Οικονομικών Παντελής Οικονόμου

http://papaioannou.w...8C%CF%84%CE%B5/

Οι άνθρωποι δεν είναι ανίκανοι , αλλά μειοδότες και επικίνδυνοι

Να φύγουν τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σχετικο με το θέμα μας.

Ο αγαπητός μας συναδελφος proo

εχει τηλεφωνησει στην εκπομπή

ακούστε το μέχρι το τέλος.

Ελιωσα στο γέλιο με τον τύπο ,

απίστευτος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Κιμωνάκοοοο εγω εχω Φαντασίωση ...μόνο μαζί σου !!!!!

ΥΓ: Κωπηλατης έχεις κάνει ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ......

Να συνεισφέρω στη πολύτιμη συζήτηση το χόμπι μου μήπως σας βοηθήσει ....?????

Ποδήλατο θαλάσσης ...... (ουάου!!!!!! :D:D )

Πάντως ο τύπος τα σπάει , αν και δε νομίζω να έχει πλέον πρόβλημα διότι άντε πες ο Παπανδρέου είναι αθλητικός τύπος , ο παπακωνσταντίνου είναι συμπαθητικός , ο έρμος ο Μπένι τι να σου κάνει !!!!! :D

Πάντως συμφωνώ με τη κοπέλα , εμείς που πάμε στις εφορίες έχουμε kinky γούστα ....... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ,

μόνο ποδηλάτης ,

σε χαλάει ??

...Οχι μωρέ όχι και Υπνοβάτης νάκανες δε με χαλάει ...Ολοι οι καλοί χωράνε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήλλαξεν ο Εμμανουήλ θέσας τα ενδύματα αλλέως

Όμηρος

ΥΓ: και πάνω στη σύγχυση, που λέει και ο ΚΥΡ, νατο, νάτο πετιέται! Νάτο πετιέται από ΄ξαρχής, κι αγριεύει και θεριεύει και καμακώνει το λαό μαζί με τον Βαγγέλη

...το μεσοπρόθεσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σχετικο με το θέμα μας.

Ο αγαπητός μας συναδελφος proo

εχει τηλεφωνησει στην εκπομπή

ακούστε το μέχρι το τέλος.

που το πέτυχες αυτό ρε συνάδελφε;

ο τύπος είναι απίστευτος.

Οι άλλοι είχανε λυθεί κι αυτός μίλαγε σοβαρά επί τόση ώρα ........

Πως δεν τον κόψανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...