Προς το περιεχόμενο

Πρόσκληση της ΠΕΦΕ στους Λογιστές - Φοροτέχνες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Π.Ε.Φ.Ε - Πανελλήνια Ένωση Φοροτεχνων Επιστημόνων

Στις 23/6/2011 ημέρα Πέμπτη και ώρα 12.00 καλούνται, όλοι οι συνάδελφοι λογιστές- φοροτέχνες- δημόσιοι υπάλληλοι υπό απόλυση (150.000 άνθρωποι) και αυτοί που ταλαιπωρούνται από την εφορία σε συγκέντρωση στο ΚΕΠΥΟ (TAXIS) οδός Χανδρή 1 και Θεσ/νίκης στην Καλλιθέα 100 μέτρα από τον Ηλεκτρικό Σταθμό δίπλα από την Σιβιτανίδειο Σχολή.

Τα αιτήματά μας είναι:

ΟΧΙ ΣΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ (παλιό ή νέο)

ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ

ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ- ΝΑΙ ΣΤΙΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ

ΝΑΙ ΣΤΗ ΧΡΗΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

ΝΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ

ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΟΥΣ

Δεν πρέπει να λείπει κανένας μας ανεξαρτήτως ιδεολογίας-

Δεν είμαστε οι λογιστές ΡΑΓΙΑΔΕΣ

Οι Υπουργοί Οικονομικών της τελευταίας δεκαετίας συμπεριφέρονται απαξιωτικά στους λογιστές- φοροτέχνες.

Εάν δεν προθυμοποιηθείτε στην συγκέντρωσή μας, το σφάλμα θα είναι δικό σας και στο εξής θα είμαστε οι πλέον καταφρονημένοι από όλα τα επαγγέλματα στην Ελλάδα.

Από εσάς εξαρτάται εάν θα φανούμε πολύ δυνατοί.

Η κατάληψη στο Taxis θα «πονέσει» το Υ.Ο. γιατί δεν θα μπορεί να εισπράξει φόρους από εφορίες και τελωνεία κ.λπ.

Ή θα αλλάξουμε εμείς οι λογιστές ή θα πάμε φυλακή

Μετά τιμής

Ο Πρόεδρος Ο Αντιπρόεδρος Ο Γ.Γραμματέας

Κων/νος Αναστόπουλος Μανούσος Ντουκάκης Γεώργιος Ρούσσος"

Τι να σχολιάστεί από τα παραπάνω;

α)ΟΧΙ ΣΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ (παλιό ή νέο) Τώρα το συνειδητοποίησαν;....

β)ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ Δεν είπατε όμως :"όχι στα ρουσφέτια"....

γ)ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ Μέσω αυτής δεν εκπληρώνονται - διατηρούνται και κάποιες υπηρεσίες του κλάδου;Έπρεπε να είχε γίνει πολύ πριν...

δ)ΝΑΙ ΣΤΗ ΧΡΗΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ Μήπως έρχεται σε αντίθεση με το ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ

ε)ΝΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ Για όλους;...

στ)ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΟΥΣ Τώρα το σκεφτήκατε;...

ζ)Δεν πρέπει να λείπει κανένας μας ανεξαρτήτως ιδεολογίας. Ευτυχώς που υπάρχουν και τα αστεία....

η)Εάν δεν προθυμοποιηθείτε στην συγκέντρωσή μας, το σφάλμα θα είναι δικό σας και στο εξής θα είμαστε οι πλέον καταφρονημένοι από όλα τα επαγγέλματα στην Ελλάδα. Ότι θα φταίμε είναι το σίγουρο, το θέμα είναι γιατί θα φταίμε

θ)Από εσάς εξαρτάται εάν θα φανούμε πολύ δυνατοί.Να ΠΑΤΕ να ΠΟΛΕΜΗΣΕΤΕ να ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΟΥΜΕ την πατρίδα....

ι)Ή θα αλλάξουμε εμείς οι λογιστές ή θα πάμε φυλακή Μεγάλο δίλλημα....

Από εσάς εξαρτάται εάν θα φανούμε πολύ δυνατοί. Από ΜΑΣ εξαρτάται αν θα ΦΑΝΕΙΤΕ δυνατοί.

θεωρώ το παρόν site δημοκρατικό και θα παρακαλούσα οι ευθύνοντες αυτού να δουν τους παραπάνω σχολιασμούς ως το δικαίωμα να μπορεί να εκφράσει κάποιος την άποψή του.

Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να προσβάλλω κανέναν αλλά ούτε και να επηρεάσω.

Απλώς ήθελα να διατυπώσω τις σκέψεις μου όταν διάβασα το παραπάνω κάλεσμα.

Ας σχολιάσει και διατυπώσει ο καθένας τις δικές του απόψεις χωρίς προσωπικές συγκρούσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ολα καλά;

"Π.Ε.Φ.Ε - Πανελλήνια Ένωση Φοροτεχνων Επιστημόνων

Στις 23/6/2011 ημέρα Πέμπτη και ώρα 12.00 καλούνται, όλοι οι συνάδελφοι λογιστές- φοροτέχνες- δημόσιοι υπάλληλοι υπό απόλυση (150.000 άνθρωποι) και αυτοί που ταλαιπωρούνται από την εφορία σε συγκέντρωση στο ΚΕΠΥΟ (TAXIS) οδός Χανδρή 1 και Θεσ/νίκης στην Καλλιθέα 100 μέτρα από τον Ηλεκτρικό Σταθμό δίπλα από την Σιβιτανίδειο Σχολή.

Τα αιτήματά μας είναι:

ΟΧΙ ΣΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ (παλιό ή νέο)

ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ

ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ- ΝΑΙ ΣΤΙΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ

ΝΑΙ ΣΤΗ ΧΡΗΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

ΝΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ

ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΟΥΣ

Δεν πρέπει να λείπει κανένας μας ανεξαρτήτως ιδεολογίας-

Δεν είμαστε οι λογιστές ΡΑΓΙΑΔΕΣ

Οι Υπουργοί Οικονομικών της τελευταίας δεκαετίας συμπεριφέρονται απαξιωτικά στους λογιστές- φοροτέχνες.

Εάν δεν προθυμοποιηθείτε στην συγκέντρωσή μας, το σφάλμα θα είναι δικό σας και στο εξής θα είμαστε οι πλέον καταφρονημένοι από όλα τα επαγγέλματα στην Ελλάδα.

Από εσάς εξαρτάται εάν θα φανούμε πολύ δυνατοί.

Η κατάληψη στο Taxis θα «πονέσει» το Υ.Ο. γιατί δεν θα μπορεί να εισπράξει φόρους από εφορίες και τελωνεία κ.λπ.

Ή θα αλλάξουμε εμείς οι λογιστές ή θα πάμε φυλακή

Μετά τιμής

Ο Πρόεδρος Ο Αντιπρόεδρος Ο Γ.Γραμματέας

Κων/νος Αναστόπουλος Μανούσος Ντουκάκης Γεώργιος Ρούσσος"

Τι να σχολιάστεί από τα παραπάνω;

α)ΟΧΙ ΣΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ (παλιό ή νέο) Τώρα το συνειδητοποίησαν;....

β)ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ Δεν είπατε όμως :"όχι στα ρουσφέτια"....

γ)ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ Μέσω αυτής δεν εκπληρώνονται - διατηρούνται και κάποιες υπηρεσίες του κλάδου;Έπρεπε να είχε γίνει πολύ πριν...

δ)ΝΑΙ ΣΤΗ ΧΡΗΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ Μήπως έρχεται σε αντίθεση με το ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ

ε)ΝΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ Για όλους;...

στ)ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΟΥΣ Τώρα το σκεφτήκατε;...

ζ)Δεν πρέπει να λείπει κανένας μας ανεξαρτήτως ιδεολογίας. Ευτυχώς που υπάρχουν και τα αστεία....

η)Εάν δεν προθυμοποιηθείτε στην συγκέντρωσή μας, το σφάλμα θα είναι δικό σας και στο εξής θα είμαστε οι πλέον καταφρονημένοι από όλα τα επαγγέλματα στην Ελλάδα. Ότι θα φταίμε είναι το σίγουρο, το θέμα είναι γιατί θα φταίμε

θ)Από εσάς εξαρτάται εάν θα φανούμε πολύ δυνατοί.Να ΠΑΤΕ να ΠΟΛΕΜΗΣΕΤΕ να ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΟΥΜΕ την πατρίδα....

ι)Ή θα αλλάξουμε εμείς οι λογιστές ή θα πάμε φυλακή Μεγάλο δίλλημα....

Από εσάς εξαρτάται εάν θα φανούμε πολύ δυνατοί. Από ΜΑΣ εξαρτάται αν θα ΦΑΝΕΙΤΕ δυνατοί.

θεωρώ το παρόν site δημοκρατικό και θα παρακαλούσα οι ευθύνοντες αυτού να δουν τους παραπάνω σχολιασμούς ως το δικαίωμα να μπορεί να εκφράσει κάποιος την άποψή του.

Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να προσβάλλω κανέναν αλλά ούτε και να επηρεάσω.

Απλώς ήθελα να διατυπώσω τις σκέψεις μου όταν διάβασα το παραπάνω κάλεσμα.

Ας σχολιάσει και διατυπώσει ο καθένας τις δικές του απόψεις χωρίς προσωπικές συγκρούσεις.

Βρε Γιώργη , γιατί απολογησε και νομίζεις ότι έχεις προσβάλει κάποιον; Νέος στην πιάτσα είσαι;. Δεν γνωρίζεις ότι στην ΠΕΦΕ οι περισσότεροι είναι Καρατζαφερικοί και ότι ΠΕΦΕ = Ντουκάκης;Ο μέγας υπουργός οικονομικών του Καρατζαφερη, ο οποίος ξανάρχισε τα ιμειλ ως ΠΕΦΕ , γιατί θέλει να αρχίσει πάλι σεμινάρια προς τους λογιστές-φοροτεχνες, ενώ ουδεμία σχέση έχει με το επάγγελμα αυτό. Ο άνθρωπος συνεχώς λέει , σαν τον Χατζηχρήστο << εγώ ημ εγώ, ευζουνακι γοργό..... συγγνώμη μέγας οικονομολόγος>>.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Γιώργη , γιατί απολογησε και νομίζεις ότι έχεις προσβάλει κάποιον; Νέος στην πιάτσα είσαι;. Δεν γνωρίζεις ότι στην ΠΕΦΕ οι περισσότεροι είναι Καρατζαφερικοί και ότι ΠΕΦΕ = Ντουκάκης;Ο μέγας υπουργός οικονομικών του Καρατζαφερη, ο οποίος ξανάρχισε τα ιμειλ ως ΠΕΦΕ , γιατί θέλει να αρχίσει πάλι σεμινάρια προς τους λογιστές-φοροτεχνες, ενώ ουδεμία σχέση έχει με το επάγγελμα αυτό. Ο άνθρωπος συνεχώς λέει , σαν τον Χατζηχρήστο << εγώ ημ εγώ, ευζουνακι γοργό..... συγγνώμη μέγας οικονομολόγος>>.

ΣΩΣΤΟΟΣ :) ΕΓΚΡΙΝΩ ΜΕ ΧΙΛΙΑ, ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΑΑΝΩ :) Ολα καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

ΕΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΙΑΝΟΥ ΦΕΡΕΦΩΝΑ ΕΙΣΤΕ;

ΜΗΠΩΣ ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗ - ΝΤΟΥΚΑΚΗΣ

ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ?

ΠΩΣ ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΝ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μάνθος

Με αφορμή την ανακοίνωση της ΠΕΦΕ σχετικά με την συγκέντρωση διαμαρτυρίας θα ήθελα να σας μεταφέρω τα εξής:

Συμφωνώ με όλα τα αιτήματα εκτός από ένα:τις απολύσεις των δημοσίων υπαλλήλων.

1)Προφανώς δεν έχετε αντιληφθεί ότι το χρέος υπάρχει λόγω του υπέρογκου,σπάταλου και αδιαφανούς δημοσίου τομέα.Επομένως η συρρίκνωσή του είναι επιτακτική ανάγκη προκειμένου η χώρα να μην πτωχεύσει.Οι χιλιάδες υπάλληλοι που προσλήφθηκαν (όχι μέσω ΑΣΕΠ) αλλά επειδή γνώριζαν κάποιο κρατικό λειτουργό θα πρέπει

να αποχωρήσουν για να μην επιβαρύνουν τη χώρα άλλο.

2)Στα αιτήματά σας δεν είδα να περιλαμβάνετε ένα ΟΧΙ στις απολύσεις των συναδέλφων του ιδιωτικού υγιούς τομέα ο οποίος δεν φέρει ευθύνη για την οικονομική κατάσταση της χώρας αλλά πλήτεται περισσότερο γιατί απολύονται 750 υπάλληλοι κάθε ημέρα.Είναι δίκαιο να συμβαίνει αυτό;Είναι;Δεν το αναφέρετε καθόλου.Δυστυχώς

οι ιδιωτικοί υπάλληλοι δεν συνδικαλίζονται με συνέπεια να μην έχουν δύναμη και να μην τους υπολογίζει κανείς,ακόμα και η ομοσπονδία τους.

Όσο κλείνετε τα μάτια στο παραπάνω πρόβλημα,η αξιοπιστία σας είναι μειωμένη και φαίνεται ξεκάθαρα η πολιτική σας τοποθέτηση παρόλο που δηλώνετε ότι είστε υπεράνω πολιτικής ιδεολογίας.Αγωνιστείτε για αυτούς που αντιμετωπίζουν καθημερινά το φάσμα της ανεργίας και για όχι για τους βολεμένους που για να απολυθεί έστω

και ένας θα πρέπει να γίνει συνταγματική αναθεώρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ολα καλά;

ΜΗΠΩΣ ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗ - ΝΤΟΥΚΑΚΗΣ

ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ?

ΠΩΣ ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΝ ?

Για πεστο. Για πεστο . Γιατί εγώ δεν ξέρω τίποτα. Με πήρε μια Κυριακή τηλέφωνο, 9 το πρωί , ο Ντουκακης , μόλις είχα πάει για ύπνο. Μου λέει, Ντουκακης εδώ. Δυο μέρες πριν σε 2-3 ιμειλ , όπως αυτά που στέλνει σαν ΠΕΦΕ, είχα απαντήσει κάνοντας ότι δεν ήξερα, λέγοντας, διώξτε τον Ντουκάκη γιατί δεν ξέρει τι του γίνεται. Τότε πήγαινε στον Αυτιά. Ότι βλακείες έλεγε ο Αυτιάς, ο Ντουκακης δεν μιλούσε. Στο τηλέφωνο λοιπόν, μου ζήτησε το λόγο που τα έγραφα αυτά. Του τα έψαλα χύμα. Του είπα να κατέβει από το καλάμι. Μετά από μια εβδομάδα δεν ξαναφάνηκε στον Αυτιά. Για να με εκδικηθεί, έστελνε ιμειλ σε όσους λογιστες γνώριζε στην περιφέρεια μου κατηγορώντας με . Κανένας βέβαια δεν του έδωσε σημασία, γιατί με γνώριζαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ολα  καλά;

Με αφορμή την ανακοίνωση της ΠΕΦΕ σχετικά με την συγκέντρωση διαμαρτυρίας θα ήθελα να σας μεταφέρω τα εξής:

Συμφωνώ με όλα τα αιτήματα εκτός από ένα:τις απολύσεις των δημοσίων υπαλλήλων.

1)Προφανώς δεν έχετε αντιληφθεί ότι το χρέος υπάρχει λόγω του υπέρογκου,σπάταλου και αδιαφανούς δημοσίου τομέα.Επομένως η συρρίκνωσή του είναι επιτακτική ανάγκη προκειμένου η χώρα να μην πτωχεύσει.Οι χιλιάδες υπάλληλοι που προσλήφθηκαν (όχι μέσω ΑΣΕΠ) αλλά επειδή γνώριζαν κάποιο κρατικό λειτουργό θα πρέπει

να αποχωρήσουν για να μην επιβαρύνουν τη χώρα άλλο.

2)Στα αιτήματά σας δεν είδα να περιλαμβάνετε ένα ΟΧΙ στις απολύσεις των συναδέλφων του ιδιωτικού υγιούς τομέα ο οποίος δεν φέρει ευθύνη για την οικονομική κατάσταση της χώρας αλλά πλήτεται περισσότερο γιατί απολύονται 750 υπάλληλοι κάθε ημέρα.Είναι δίκαιο να συμβαίνει αυτό;Είναι;Δεν το αναφέρετε καθόλου.Δυστυχώς

οι ιδιωτικοί υπάλληλοι δεν συνδικαλίζονται με συνέπεια να μην έχουν δύναμη και να μην τους υπολογίζει κανείς,ακόμα και η ομοσπονδία τους.

Όσο κλείνετε τα μάτια στο παραπάνω πρόβλημα,η αξιοπιστία σας είναι μειωμένη και φαίνεται ξεκάθαρα η πολιτική σας τοποθέτηση παρόλο που δηλώνετε ότι είστε υπεράνω πολιτικής ιδεολογίας.Αγωνιστείτε για αυτούς που αντιμετωπίζουν καθημερινά το φάσμα της ανεργίας και για όχι για τους βολεμένους που για να απολυθεί έστω

και ένας θα πρέπει να γίνει συνταγματική αναθεώρηση.

Εκδηλώνεσαι. Εκδηλώνεσαι. Πήρες στα σοβαρά δηλαδή αυτά που γράφει ο Ντουκακης; Γιατί η ΠΕΦΕ δεν τα γράφει. Αφού λοιπόν παίρνεις σοβαρά αυτά που γράφει. Μρός στο δρόμο που χάραξε ο Ντούκος. Δεν θα είναι όμως μπροστά αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πεστο. Για πεστο . Γιατί εγώ δεν ξέρω τίποτα. Με πήρε μια Κυριακή τηλέφωνο, 9 το πρωί , ο Ντουκακης , μόλις είχα πάει για ύπνο. Μου λέει, Ντουκακης εδώ. Δυο μέρες πριν σε 2-3 ιμειλ , όπως αυτά που στέλνει σαν ΠΕΦΕ, είχα απαντήσει κάνοντας ότι δεν ήξερα, λέγοντας, διώξτε τον Ντουκάκη γιατί δεν ξέρει τι του γίνεται. Τότε πήγαινε στον Αυτιά. Ότι βλακείες έλεγε ο Αυτιάς, ο Ντουκακης δεν μιλούσε. Στο τηλέφωνο λοιπόν, μου ζήτησε το λόγο που τα έγραφα αυτά. Του τα έψαλα χύμα. Του είπα να κατέβει από το καλάμι. Μετά από μια εβδομάδα δεν ξαναφάνηκε στον Αυτιά. Για να με εκδικηθεί, έστελνε ιμειλ σε όσους λογιστες γνώριζε στην περιφέρεια μου κατηγορώντας με . Κανένας βέβαια δεν του έδωσε σημασία, γιατί με γνώριζαν.

Γεια στο στόμα σου ρε συνάδελφε... laugh.gif

Είσαι αρχηγός χαχαχαχα, πολύ ωραίο, μου έφτιαξες τη μέρα Αντώνη αρχηγέ...

Είναι φοβερή τηλεπερσόνα πάντως ο Ντούκος, γεμίζει την οθόνη, γεμίζει και το μάτι σου... laugh.gif

Ερώτηση γιατί είμαι και μικρός ηλικιακά.

Πιο παλιά έβγαινε μπροστά ή πάντα φαινόταν δεύτερος και έπαιζε μπάλα από το παρασκήνιο? rolleyes.gif

Πάντως και ο Μάκης Ψωμιάδης στο ποδόσφαιρο το ίδιο στυλ διοίκησης εφαρμόζει, πρόεδροι στις ομάδες που αγοράζει είναι φίλοι, γιοι, ανηψιοί ποτέ αυτός όμως... biggrin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μάνθος

Εκδηλώνεσαι. Εκδηλώνεσαι. Πήρες στα σοβαρά δηλαδή αυτά που γράφει ο Ντουκακης; Γιατί η ΠΕΦΕ δεν τα γράφει. Αφού λοιπόν παίρνεις σοβαρά αυτά που γράφει. Μρός στο δρόμο που χάραξε ο Ντούκος. Δεν θα είναι όμως μπροστά αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ολα  καλά;

Γεια στο στόμα σου ρε συνάδελφε... laugh.gif

Είσαι αρχηγός χαχαχαχα, πολύ ωραίο, μου έφτιαξες τη μέρα Αντώνη αρχηγέ...

Είναι φοβερή τηλεπερσόνα πάντως ο Ντούκος, γεμίζει την οθόνη, γεμίζει και το μάτι σου... laugh.gif

Ερώτηση γιατί είμαι και μικρός ηλικιακά.

Πιο παλιά έβγαινε μπροστά ή πάντα φαινόταν δεύτερος και έπαιζε μπάλα από το παρασκήνιο? rolleyes.gif

Πάντως και ο Μάκης Ψωμιάδης στο ποδόσφαιρο το ίδιο στυλ διοίκησης εφαρμόζει, πρόεδροι στις ομάδες που αγοράζει είναι φίλοι, γιοι, ανηψιοί ποτέ αυτός όμως... biggrin.gif

Πάντα προσπαθουσε να εχει διπλα του και τον κοντοχωριανό του τον Σεϊμένη. Ντρόπιασε και τον Σεϊμένη και εμας ολους τους Κρητικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μάνθος

Εκδηλώνεσαι. Εκδηλώνεσαι. Πήρες στα σοβαρά δηλαδή αυτά που γράφει ο Ντουκακης; Γιατί η ΠΕΦΕ δεν τα γράφει. Αφού λοιπόν παίρνεις σοβαρά αυτά που γράφει. Μρός στο δρόμο που χάραξε ο Ντούκος. Δεν θα είναι όμως μπροστά αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μάνθος

Εσύ πως ξέρεις ότι δεν είναι απόφαση της ΠΕΦΕ;Θες να πεις ότι υπέγραψε ο πρόεδρός της χωρίς να το ξέρει;

Για μένα το σημαντικό είναι πως μια ολόκληρη ομοσπονδία επιμένει σε μια αρρωστημένη κατάσταση (μη μείωση του Δημοσίου)όταν

το Δημόσιο ευθύνεται για την πτώχευση που έρχεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη karatzafyrer

ΟΙ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΟΚΟΛΟΤΟΥΜΠΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ

εξαιτίας των καρατζαφύρερ αγνώμονες έχει κλείσει το επάγγελμα,και έχετε να φάτε ενα κομμάτι ψωμί, γιατί απο το οικονομολογικό ούτε τα τσιγάρα σας δεν θα βγάζατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Μαζεύουμε 10 εύπεπτα συνθήματα, γενικότερης αποδοχής, έστω και αλληλοσυγκρουόμενα (ΟΧΙ ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ - ΟΧΙ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ. Μα το ένα φέρνει το αλλο. Και η μείωση των Δημ. Υπαλλήλων, δεν σημαίνει απόλυση κατ' ανάγκη. Θα μπορούσε κάλλιστα -ίσως σε μια άλλη κοινωνία - να σημαίνει αναδιάρθρωση υπηρεσιών και μη πρόσληψη παραπάνω απ' όσων χρειάζονται. Αυτό δεν γίνεται από τη μια μέρα στην άλλη).

2)Πετάμε και ένα ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΩΝ, ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ. Δεν το λέμε ευθέως, μη μας πούνε και τίποτα, αλλά το είπαμε: Για όλους. Και για τις Τράπεζες, και για τις εισηγμένες, και για τις μεγάλες ΑΕ. Για όλους. Τώρα, που θα βρεθούν τα έσοδα, ας γίνουν λογιστές να τα βρουν. Όλα εμείς θα τα λέμε; (θα μπορούσαν, π.χ., η Λέσβος και η Κρήτη να γίνουν φορολογικοί παράδεισοι. Τώρα, γιατί ειδικά αυτά τα δύο νησιά, μη ρωτάτε και πολλά. Δεν χρειάζετε να τα ξέρετε όλα)

3)Αφού λοιπόν παραγεμίσουμε την κατσαρόλα με λαϊκισμό, δένουμε και τη σάλτσα: Όποιος δεν μας ακούσει, θα είναι υπεύθυνος για την καταστροφή. Όποιος δεν είναι μαζί μας, είναι εναντίον μας. Μόνο εμείς ξέρουμε το μυστικό της σωτηρίας. Όλοι οι άλλοι οφείλετε να μας ακολουθήσετε. Αλλιώς είστε συνένοχοι. Τουλάχιστον.

4)Κι αφού ξεσηκώνουμε τους καταφρονημένους σκλάβους, πάμε τώρα να καταλάβουμε το Ράϊχσταγκ ...παρντόν, το Τάξις, να τους δείξουμε πόσο μάγκες είμαστε, που θα σταματήσει το κράτος να εισπράττει φόρους (λες και το Ταξις είναι ο εισπρακτικός μηχανισμός του κράτους... λες και δεν υπάρχει άλλος τρόπος να υποβληθούν και να επεξεργαστούν οι δηλώσεις...)

Κι αφού ξεχαρβαλώσουμε ό,τι έμεινε όρθιο, τότε, θα έρθει ένας λαοπρόβλητος ηγέτης, και το έθνος θα αναγεννηθεί ως φοίνικας. Και στη μέση ένας φαντάρος.

Α ναι, κι αν κανείς διαφωνήσει, αρχίζουμε να αναρωτιέμαστε τίνος φερέφωνο είναι αυτός που διαφωνεί. Λογικόν... Όταν είσαι φερέφωνο, αρνείσαι να αποδεχτείς ότι κάποιοι άλλοι έχουν δική τους φωνή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη karatzafyrer

Οι σεβάσμιοι υποστηρικτές των Εμπειρικών και των ΙΕΚ, ας μεταφέρουν τι φιλοσοφίες τους σε σαίτ μη οικονομολόγων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σεβάσμιοι υποστηρικτές των Εμπειρικών και των ΙΕΚ, ας μεταφέρουν τι φιλοσοφίες τους σε σαίτ μη οικονομολόγων

Ε τότε, να μην σε κρατάμε άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σεβάσμιοι υποστηρικτές των Εμπειρικών και των ΙΕΚ, ας μεταφέρουν τι φιλοσοφίες τους σε σαίτ μη οικονομολόγων

Δηλαδή εσείς κύριε καρατζαφυρερ είστε σιγουρος πως στην καταληψη που θα κανετε στο taxis

θα ειστε ολοι οι οικονομολογοι του σαιτ. ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΙΣ ΔΙΧΟΝΟΙΕΣ, ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΘΗΤΕ, ΚΑΝΤΕ ΕΝΑ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ,ΠΑΡΤΕ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ , ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ,ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΘΥΜΗΘΗΚΑΤΕ ΤΗΝ ΓΓΠΣ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ΠΕΦΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΙΣ ΔΙΧΟΝΟΙΕΣ, ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΘΗΤΕ, ΚΑΝΤΕ ΕΝΑ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ,ΠΑΡΤΕ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ , ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ,ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΘΥΜΗΘΗΚΑΤΕ ΤΗΝ ΓΓΠΣ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ΠΕΦΕ.

Το καλύτερο γιατρικό της κατάθλιψης είναι κάποιοι με ακατασχετο ταλέντο στην φαρσοκωμωδία, μιά μικρογραφία της Ελλαδος.

Οι καρατζαφύρερ αναθεματισμένοι επι 7 ετη τουλάχιστον εδω μέσα, που το μόνο που προκαλούσαν απο την πλειοψηφία των συγκυριακά παρευρισκομένων κατα δήλωση λογιστών ΄ηταν ειρωνία και χλέυη ,μην πω τιποτα χειρότερο, ξαφνικά μετατράπηκαν σε συναδέλφους, αυτόματα μόλις αναφέρθηκαν τα κλειστά επαγγελματικά δικαιώματα , τα δικαιώματα των οικονομολόγων και η διχόνοια μας χωρίζει, πως κομμουνιστές γίνονται καρατζαφερικοί μόνο εδω μεσα αποκαλυφθηκε απροκάλυπτα, το κόμμα της μάσας δεν έχει ιδεολογία.

Και εσυ μοναχικέ μου φίλε κατα τύχη μέλος του ΟΕΕ σου θυμηθήκανε μια παλιά σου δήλωση περι εξω οεε σχολών που τι είπες τα αυτονόητα για όλο τον κόσμο εκτος ελλαδος, και ειλικρινά δεν είδα κανέναν να ..λάβει καν μέρος, όχι να σε υπερασπιστεί.

Τωρα κάποιοι νέοι κυρίως είδατε ποιοί ειναι αυτοί που στήνουν ελεγχους, αλλά στις τηλεοράσεις μιλάνε ενάντια στην φοροδιαφυγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαιτίας των καρατζαφύρερ αγνώμονες έχει κλείσει το επάγγελμα,και έχετε να φάτε ενα κομμάτι ψωμί, γιατί απο το οικονομολογικό ούτε τα τσιγάρα σας δεν θα βγάζατε

Πότε έκλεισε και δεν το πήραμε είδηση ρε παιδιά; Δλδ το ψωμί μου το οφείλω στους καρατζαφύρερ; :blink:

Πω, πω, συγνώμη,τι απληροοφόρητη και αγνώμων που είμαι...

Οι σεβάσμιοι υποστηρικτές των Εμπειρικών και των ΙΕΚ, ας μεταφέρουν τι φιλοσοφίες τους σε σαίτ σάιτ μη οικονομολόγων

Όταν θα αποκτήσεις δικό σου site - παρόλο που εδώ γράφεις στο forum - , τότε να έχεις και άποψη για το ποιοί θα μπαίνουνε η όχι. Εδώ είσαι φιλοξενούμενος, κι αν δεν σου αρέσει τη βόλτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΠΩΣ ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗ - ΝΤΟΥΚΑΚΗΣ

ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ?

ΠΩΣ ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΝ ?

Τάχεις λίγο μπερδέψει. Άλλος σύλλογος ξεκίνησε με την υποστήριξη της Ηπειρωτικής...

Περσινά ξυνά σταφύλια... Σημασία έχει τι κάνουμε τώρα. Δεν είναι δύσκολο να βγάλεις συμπεράσματα για το τι παίζεται στο κλάδο μας.

Παρακολούθα ποιοί είναι αυτοί που βγαίνουν συνέχεια στα κανάλια, και θα καταλάβεις.

Εχω μια απορία... Ποιοί είναι οι οικονομολόγοι που θα συσκεφθεί μαζί τους ο κος Βενιζέλος;

Από περιέργεια ρωτάω... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...