Προς το περιεχόμενο

Υποβολή απο λογιστή ηλεκτρονικής δήλωσης για υπόχρεο που δεν εχει κωδικούς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι γινεται με αυτο το θεμα συναδελφοι?

Ξερει κανεις κατι?

Μπηκα κανα δυο φορες στο λογαριασμο μου και δε μου δινει καμια τετοια δυνατότητα.

Ειπαν ποτε θα το ανοιξουν και πως θα γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Τι γινεται με αυτο το θεμα συναδελφοι?

Ξερει κανεις κατι?

Μπηκα κανα δυο φορες στο λογαριασμο μου και δε μου δινει καμια τετοια δυνατότητα.

Ειπαν ποτε θα το ανοιξουν και πως θα γίνεται?

ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΕΛΑΤΗ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΠΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλέυει κανονικά..σήμερα έριξα μια δήλωση. Μπαίνεις στον λογαριασμό σου και ακολουθείς τη διαδικασία που κάνεις για όλους Υποβολή Δηλώσεις Εισοδήματος κτλ.. και σε κάποιο σημείο θα σου ζητήσει 1) ΑΦΜ 2) Αρ. ειδοποίησης (περσινό εκκαθαριστικό και 3) αρ. Ταυτ. του φορολογουμένου.

Καταχωρόντας τα στοιχεία αυτά σε βάζει στο μενού για την υποβολή της δήλωσης.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είτε από εξουσιοδοτημένο λογιστή - φοροτεχνικού με τους προσωπικούς του κωδικούς πρόσβασης, ανεξάρτητα αν οι υπόχρεοι είναι εγγεγραμμένοι στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες Taxis net,

Ο λογιστής – φοροτεχνικός οφείλει να διατηρήσει στο αρχείο του αντίγραφο της δήλωσης με υπογραφή του πελάτη του, προς δική του εξασφάλιση και απόδειξη της ανάθεσης σ΄αυτόν της υποβολής δήλωσης.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛ 1131 ΑΝΤΙΓΡΑΦΩ

ΕΔΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ http://www.taxheaven.../circular/12309

ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ Η ΑΠΟΡΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σύστημα έχει ήδη ανοίξει. Θα πρέπει να μπεις με του κωδικούς σου ως λογιστής φυσικό πρόσωπο. Θα δεις ότι εκεί που εβαζες το ΑΦΜ του πελτη σου τώρα εχου προστεθεί και αλλά 2 πεδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΕΛΑΤΗ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΠΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ

Αυτό Last year...:P . Αυτό ισχύει για αυτούς που λές όταν ο άλλος έχει κωδικούς. Όταν φορολογούμενος δεν έχει ''επαφή'' με Taxisnet γίνεται η διαδικασία που αναφέρω απο επάνω...B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

είτε από εξουσιοδοτημένο λογιστή - φοροτεχνικού με τους προσωπικούς του κωδικούς πρόσβασης, ανεξάρτητα αν οι υπόχρεοι είναι εγγεγραμμένοι στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες Taxis net,

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛ 1131 ΑΝΤΙΓΡΑΦΩ

ΕΔΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ http://www.taxheaven.../circular/12309

ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ Η ΑΠΟΡΙΑ

ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΔΗΛΩΣΗ ΑΛΛΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΩΡΕΣ ΤΩΡΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?

ΖΗΤΗΣΑ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΔΩΣΑΝ :P

ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΠΑΩ? ΣΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ. ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ?

ΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΙ Ο ΑΔΑΜΑΝΤΙΔΗΣ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΔΗΛΩΣΗ ΑΛΛΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΩΡΕΣ ΤΩΡΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?

ΖΗΤΗΣΑ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΔΩΣΑΝ :P

ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΠΑΩ? ΣΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ. ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ?

ΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΙ Ο ΑΔΑΜΑΝΤΙΔΗΣ :P

ΚΑΝΕ ΑΠΟΔΟΧΗ

ΚΑΙ ΜΠΕ ΣΤΟ Ε1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΜΗ ΕΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ

ΚΑΝΕ ΑΠΟΔΟΧΗ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΠΕΛΑΤΗ ΣΟΥ (ΑΠΟΔΟΧΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗΣ)

ΚΑΙ ΞΑΝΑΜΠΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΣ Ε1 ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΕΙ Ο ΠΙΝΑΚΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία. Φορολογούμενος χωρίς κωδικούς που θα στείλει δήλωση μέσω λογιστή, πως θα στείλει το Ε9;

Να υποθέσω ότι σ' αυτή την περίπτωση πρέπει να βγάλει κωδικούς για να στείλει δήλωση τώρα και Ε9 αργότερα ή θα ισχύσει κάτι ανάλογο με το Ε1;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΟΡΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΑΠΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΔ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΩΔΙΚΟΥΣ Κ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΤΡΙΤΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια βοηθεια. θελω να στειλω ενα Ε1 πελατη χωρις κλειδαριθμο. μπαινω στο taxisnet με τους κωδικους μου. εχω κανει αποδοχη προσθετου ρολου και μου λεει οτι "Σας έχει αποδοθεί το δικαίωμα δράσης στο Taxisnet με τον πρόσθετο ρόλο".παω στις εφαρμογες παταω "Δηλώσεις Φόρου εισοδήματος Φυσικών Προσώπων Ε1,Ε2,Ε3" παταω και με παει στην δικια μου δηλωση που εχω στειλει ηδη. πως θα παω στην επιλογη οπου βαζω τα τρια στοιχεια (αφμ, ταυτοτητα, αριθμ εκκαθ) για να μπω και να στειλω την δηλωση του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια βοηθεια. θελω να στειλω ενα Ε1 πελατη χωρις κλειδαριθμο. μπαινω στο taxisnet με τους κωδικους μου. εχω κανει αποδοχη προσθετου ρολου και μου λεει οτι "Σας έχει αποδοθεί το δικαίωμα δράσης στο Taxisnet με τον πρόσθετο ρόλο".παω στις εφαρμογες παταω "Δηλώσεις Φόρου εισοδήματος Φυσικών Προσώπων Ε1,Ε2,Ε3" παταω και με παει στην δικια μου δηλωση που εχω στειλει ηδη. πως θα παω στην επιλογη οπου βαζω τα τρια στοιχεια (αφμ, ταυτοτητα, αριθμ εκκαθ) για να μπω και να στειλω την δηλωση του?

Έχει απαντηθεί ήδη στο φόρουμ.

Κάποιος φορολογούμενος πρέπει να σε εξουσιοδοτήσει για δηλώσεις και εσύ να το αποδεχτείς και μετά θα σου ανοίξει και τη φόρμα που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος τί γίνετε σε περίπτωση που ο φορολογούμενος υποβάλει για πρώτη φορά δήλωση και δεν έχει περσινό εκκαθαριστικό?

Σε αυτούς δεν μπορούμε να στείλουμε την δήλωση με τους κωδικούς μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Ξέρει κάποιος τί γίνετε σε περίπτωση που ο φορολογούμενος υποβάλει για πρώτη φορά δήλωση και δεν έχει περσινό εκκαθαριστικό?

Σε αυτούς δεν μπορούμε να στείλουμε την δήλωση με τους κωδικούς μας? ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει απαντηθεί ήδη στο φόρουμ.

Κάποιος φορολογούμενος πρέπει να σε εξουσιοδοτήσει για δηλώσεις και εσύ να το αποδεχτείς και μετά θα σου ανοίξει και τη φόρμα που θες.

ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΕΙ ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά, δεν τρώγεστε με τίποτα. Έτοιμα σας τα δίνουν. Ψάξτε το και λίγο, κάντε κανένα κλικ στα ρημάδια τα κουτάκια να δείτε τι βγάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά, δεν τρώγεστε με τίποτα. Έτοιμα σας τα δίνουν. Ψάξτε το και λίγο, κάντε κανένα κλικ στα ρημάδια τα κουτάκια να δείτε τι βγάζει.

Δημητρη κ γω απο το πρωι δεν μπορεσα να βρω πως γίνεται . Από το ταξις μολις μου είπανε ότι πρέπει να έχω τουλάχιστον μια εξουσιοδότηση για να μπορώ να υποβάλλω δηλωσεις χωρις κωδ πελατων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς δεν μπόρεσες να βρεις? Το πως θα σε εξουσιοδοτήσει ένας πελάτης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς δεν μπόρεσες να βρεις? Το πως θα σε εξουσιοδοτήσει ένας πελάτης?

Ναι , το γραφει πουθενα κ δεν το βλέπω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνεις/μπαίνει με τους κωδικούς του ένας Πελάτης που έχει πάρει κλειδάριθμο.. πάει στις εξουσιοδοτήσεις.. σε εξουσιοδοτεί.

Μπαίνεις εσύ με τους δικούς σου κωδικούς (αφού έχεις πάρει κλειδάριθμο).. αποδέχεσαι την εξουσιοδότηση και είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...