Προς το περιεχόμενο

ΑΥΤΟΠΑΡΑΔΟΣΗ Κ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕ Β'ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΑ,ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΠΑΡΑΔΟΣΗ ΠΑΓΙΩΝ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔ ΚΑΙ ΕΚΚΑΘ.ΣΤΟ Ε3 ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΥ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΑΛΤΑ ΣΤΑ ΛΟΙΠΑ ΕΣΟΔΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΤΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΕΡΔΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις κέρδος μπαίνει,πράγμα που δεν νομίζω,διαφορετικα οχι.

Αυτό που γράφεις ισχύει για τις πωλήσεις παγίων

Η αυτοπαράδοση δε φορολογείται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που γράφεις ισχύει για τις πωλήσεις παγίων

Η αυτοπαράδοση δε φορολογείται

Φορολογείται κανονικά , αλλά το αποτέλσμα συμψηφίζεται με το κόστος των αποθεμάτων. Πρόβλημα δημιουργείται όταν δεν υπάρχει απογραφή και γίνεται χρήση του 10% των αγορών. Τότε υπάρχει πρόβλημα παρουσίασης κερδών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορολογείται κανονικά , αλλά το αποτέλσμα συμψηφίζεται με το κόστος των αποθεμάτων. Πρόβλημα δημιουργείται όταν δεν υπάρχει απογραφή και γίνεται χρήση του 10% των αγορών. Τότε υπάρχει πρόβλημα παρουσίασης κερδών.

Κόστος αποθεμάτων , απογραφή 10% ............

Για πάγια

Δε νομίζω

Το ότι φορολογείται κανονικά από που προκύπτει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΓΕΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΝΑ ΦΟΡΟΛΟΓΕΙΤΑΙ Η ΑΥΤΟΠΑΡΑΔΟΣΗ ΠΑΓΙΩΝ!ΣΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΑΦΑΙΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 613 ΟΠΟΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΣΤΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ.ΑΛΛΑ ΣΤΟ Ε3 ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΥ?ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΩΔΙΚΟ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στοιχείο αυτοπαράδοσης εκδίδεται για τις ανάγκες του ΦΠΑ και μόνο.

Ή διακανονίζεις ΦΠΑ με στοιχείο αυτοπαράδοσης ή με την εκκαθαριστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 months later...

η αυτοπαραδοση δεν μπαινει στο Ε3 ,νομίζω οτι λαμβανεται μονο υποψη στην περιπτωση αυτοπεραιωσης

Ευχαριστω, παντως οι οικοδομικες επιχειρησεις με τεκμαρτα κερδη απο πωληση ακινητων εξαιρουνταν της αυτοπεραιωσης, δεν νομιζω να αλλαξε κατι?!?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,  ΚΑΛΗΜΕΡΑ  ΣΑΣ!!

 

ΗΘΕΛΑ  ΝΑ  ΡΩΤΗΣΩ  ΚΑΤΙ,

ΣΕ  ΔΙΑΚΟΠΗ  ΕΠ/ΣΗΣ  ΚΑΙ  ΕΚΔΟΣΗΣ  ΔΕΛΤΙΟ ΑΥΤ/ΣΗΣ,  ΣΤΗ  ΣΥΝΕΧΕΙΑ  ΕΝΑΡΞΗ  ΑΛΛΟΥ,  ΚΑΙ ΠΩΛΗΣΗ  (  ΜΕ ΤΙΜΟΛ. ΑΓΟΡΑΣ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΗ  ΠΛΕΟΝ,  ΕΜΠ/ΤΩΝ  ΚΑΙ ΠΑΓΙΩΝ  ΤΗΣ  ΑΥΤ/ΣΗΣ), 

 

Ο ΙΔΙΩΤΗΣ  ΠΟΥ  ΠΟΥΛΗΣΕ  ΤΑ  ΕΜΠ/ΤΑ  ΜΕ ΤΟ ΤΙΜ. ΑΓ. ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΗ,  ΦΟΡΟΛΟΓΕΙΤΑΙ   ΜΕ  26%  ΑΠΟ ΤΟ 2013?????????

 

ΚΑΤΙ  ΤΕΤΟΙΟ  ΜΟΥ  ΕΙΠΑΝ  ΚΑΙ  ΨΑΧΝΩ,    ΜΠΟΡΕΙΤΕ  ΝΑ  ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ??????

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...