Προς το περιεχόμενο

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ Xline ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ


επισκέπτη GARRE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Επισκέπτης

Αγαπητοί Συνεργάτες / Πελάτες,

Προς άρση των παρεξηγήσεων αναφορικά με την επιστολή απόσυρσης της εφαρμογής xLINE - Φορολογία Εισοδήματος, θέλουμε να διευκρινίσουμε τα εξής:

Η απόσυρση αφορά την διάθεση της εφαρμογής με την υπάρχουσα μορφή της και ειδικότερα, την δωρεάν διάθεσή της από το διαδίκτυο (internet) σε ιδιώτες αλλά και σε μη πελάτες της ALTEC SOFTWARE,

Για τους λογιστές πελάτες της ALTEC SOFTWARE, θα κυκλοφορήσει μια νέα διαχείριση φορολογικών & λογιστικών εντύπων (πλήρως συμβατή με τα δεδομένα της αποσυρόμενης εφαρμογής), η οποία θα είναι εμπλουτισμένη με πλήθος νέων χαρακτηριστικών και δυνατοτήτων,

Η νέα διαχείριση, θα είναι διαθέσιμη αποκλειστικά και μόνο για επαγγελματίες λογιστές, πελάτες της ALTEC SOFTWARE με τις εφαρμογές ΚΕΦΑΛΑΙΟ - Λογιστικό πακέτο & xLINE λογιστική σουίτα.

Η υποστήριξη της εφαρμογής xLINE - Φορολογία Εισοδήματος, θα συνεχιστεί ΜΟΝΟ για τους λογιστές πελάτες της ALTEC SOFTWARE, μέχρι την κυκλοφορία της νέας διαχείρισης.

ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η εταιρεία αυτή έχει καμία σχέση με την altectelecoms η οποία πριν μερικά χρόνια είχε βγάλει μία προσφορά για 24σαρα σύνδεση , μας μάζεψε όσα περισσότερα μπορούσε και την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια ;:blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εταιρεία αυτή έχει καμία σχέση με την altectelecoms η οποία πριν μερικά χρόνια είχε βγάλει μία προσφορά για 24σαρα σύνδεση , μας μάζεψε όσα περισσότερα μπορούσε και την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια ;:blink:

Το όνομα Λαναράς σου λέει κάτι; Ή η εταιρεία Teledomenet του συγκεκριμένου κυρίου; Τα Κλωστήρια Λαναρα με τα "θαλασσοδάνεια" 35 εκ. ευρώ από ΝΔ την περασμένη 5ετία; ;)

Η Altec έχει φουντάρει last year και βάλε. Ούτως ή άλλως το 80% και πλέον του κεφαλαίου της, έχει απορροφηθεί από τράπεζες (ότι και αν σημαίνει αυτό). Προσωπικά θα περίμενα ΠΟΛΛΕΣ ακόμη "παραχωρήσεις" σε ποιότητα υπηρεσιών, μιας και οι "δανειστές" τους ενδιαφέρονται ΜΟΝΟ για την είσπραξη των δανείων τους και όχι για την ευημερία μιας εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλημέρα,

Σκέφτηκα σήμερα να κάνω μια γύρα στην κοινότητα και με όλα αυτά που διάβασα αγχώθηκα, τελικά τι κάνει αποσύρει δεν αποσύρει ποιος ξέρει? Ευτυχώς για μένα βέβαια που χρόνια τώρα έχω πάει στη data δουλεύω καλά και αισθάνομαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταργείται η εφαρμογή ...

Καταργείται η δωρεάν διάθεση της μέσω αναβάθμισης του Φόρου . Πλέον θα δίνεται η δυνατότητα χρήσης του ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΟΥ μόνο σε λογιστές που έχουν ενεργή σύμβαση Υποστήριξης σε Λογιστικά πακέτα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 months later...

τι έλεγε αρχικά ?

Η απόσυρση αφορά την διάθεση της εφαρμογής με την υπάρχουσα μορφή της και ειδικότερα, την δωρεάν διάθεσή της από το διαδίκτυο (internet) σε ιδιώτες αλλά και σε μη πελάτες της ALTEC SOFTWARE

δηλαδή αν καταλαβαίνω ελληνικά σταματούσε την δωρεάν διάθεση για ιδιώτες και μη πελάτες (δηλαδή για πελάτες θα συνέχιζε την δωρεάν διάθεση)

τι λέει τώρα

Ειδικά για λογιστές και λογιστικά γραφεία

xLINE - "Φορολογικά Έντυπα"

Αγαπητοί Πελάτες,

Το 2012 είναι μία χρονιά με μεγάλες υποχρεώσεις όχι μόνο για τη διαχείριση και την επεξεργασία των φορολογικών δηλώσεων των πελατών σας αλλά για τις φορολογικές υποχρεώσεις εταιριών και φυσικών προσώπων γενικότερα.

Η ALTEC Software αντικαθιστά την παλαιά εφαρμογή xLINE - Φορολογία Εισοδήματος με το επαγγελματικό πρόγραμμα xLINE - Φορολογικά Έντυπα, μια νέα διαχείριση, πλήρως συμβατή με τα δεδομένα της αποσυρόμενης.

Σχεδιάσαμε τη νέα εφαρμογή έχοντας δύο βασικούς στόχους:

  • Να αποτελέσει το απόλυτο εργαλείο δουλειάς για το σύγχρονο λογιστικό γραφείο την περίοδο των δηλώσεων, επιτρέποντάς του να παρέχει περισσότερες ποιοτικές υπηρεσίες σε λιγότερο χρόνο,
  • Να συνεχίσει να αποτελεί εργαλείο δουλειάς και οργάνωσης όλων των απαραίτητων φορολογικών στοιχείων των πελατών του σε όλη τη διάρκεια του έτους.

Η εφαρμογή xLINE - Φορολογικά Έντυπα είναι εμπλουτισμένη με πλήθος νέων χαρακτηριστικών και δυνατοτήτων, διαθέτει online διασύνδεση με τη Γενική Λογιστική της εφαρμογής «ΚΕΦΑΛΑΙΟ E.R.P.». και είναι διαθέσιμη αποκλειστικά και μόνο για επαγγελματίες λογιστές, πελάτες της ALTEC SOFTWARE με την εφαρμογή xLINE λογιστική σουίτα.

Το xLINE - Φορολογικά Έντυπα είναι η λύση που χρειάζεται το σύγχρονο λογιστικό γραφείο καθώς προσφέρει εξαιρετική ταχύτητα εργασίας και απόλυτη αξιοπιστία στο αποτέλεσμα, κάνοντας πράξη το αίτημα για «περισσότερες και καλύτερες υπηρεσίες σε λιγότερο χρόνο».

Το xLINE - Φορολογικά Έντυπα περιλαμβάνει τις ενότητες:

  • Διαχείριση Φορολογουμένων
  • Έντυπα Φορολογίας Εισοδήματος
  • Έντυπα Μητρώου
  • Έντυπα Κ.Β.Σ.
  • Έντυπα ΦΠΑ (Περιοδικές & εκκαθαριστικές δηλώσεις online με το «ΚΕΦΑΛΑΙΟ E.R.P.»)
  • Λοιπά Έντυπα

Η εφαρμογή θα είναι διαθέσιμη από τη Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2012 και η τιμή πώλησής της ανέρχεται στα 150,00€ για απεριόριστο αριθμό χρηστών.

Με εκτίμηση,

Εμπορική Διεύθυνση,

ALTEC SOFTWARE A.E.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

τι έλεγε αρχικά ?

δηλαδή αν καταλαβαίνω ελληνικά σταματούσε την δωρεάν διάθεση για ιδιώτες και μη πελάτες (δηλαδή για πελάτες θα συνέχιζε την δωρεάν διάθεση)

τι λέει τώρα

Αγαπητοί Συνεργάτες / Πελάτες,

Το 2012 είναι μία χρονιά με μεγάλες υποχρεώσεις όχι μόνο για τη διαχείριση και την επεξεργασία των φορολογικών δηλώσεων των πελατών σας αλλά για τις φορολογικές υποχρεώσεις εταιριών και φυσικών προσώπων γενικότερα.

Ειδικά για λογιστές και λογιστικά γραφεία

xLINE - "Φορολογικά Έντυπα"

Η ALTEC Software αντικαθιστά την παλαιά εφαρμογή «xLINE - Φορολογία Εισοδήματος» με το επαγγελματικό πρόγραμμα «xLINE - Φορολογικά Έντυπα», μια νέα διαχείριση, πλήρως συμβατή με τα δεδομένα της αποσυρόμενης.

Η εφαρμογή «xLINE - Φορολογικά Έντυπα» είναι εμπλουτισμένη με πλήθος νέων χαρακτηριστικών και δυνατοτήτων και είναι διαθέσιμη αποκλειστικά και μόνο για επαγγελματίες λογιστές, πελάτες της ALTEC SOFTWARE με την εφαρμογή «xLINE λογιστική σουίτα».

Το «xLINE - Φορολογικά Έντυπα» είναι η λύση που χρειάζεται το σύγχρονο λογιστικό γραφείο καθώς περιλαμβάνει όλες τις γνωστές ευκολίες των εφαρμογών ALTEC Software, προσφέροντας εξαιρετική ταχύτητα εργασίας, αλλά και απόλυτη αξιοπιστία στο αποτέλεσμα και κάνει πράξη το αίτημα σας για «περισσότερες και καλύτερες υπηρεσίες σε λιγότερο χρόνο».

Παράλληλα, «το xLINE - Φορολογικά Έντυπα», διαθέτει on line διασύνδεση με τη Γενική Λογιστική της εφαρμογής «ΚΕΦΑΛΑΙΟ E.R.P.».Το «xLINE - Φορολογικά Έντυπα» περιλαμβάνει τις ενότητες:

  • Διαχείριση Φορολογουμένων
  • Έντυπα Φορολογίας Εισοδήματος
  • Έντυπα Μητρώου
  • Έντυπα Κ.Β.Σ.
  • Έντυπα Φ.Π.Α. (Περιοδικές & εκκαθαριστικές δηλώσεις on line με το «ΚΕΦΑΛΑΙΟ E.R.P.»)
  • Λοιπά Έντυπα

Η τιμή πώλησης της εφαρμογής ανέρχεται στα 150,00€ για απεριόριστο αριθμό χρηστών και είναι ΑΜΕΣΑ διαθέσιμη.

Επικοινωνήστε σήμερα κιόλας με τον εξουσιοδοτημένο συνεργάτη της ALTEC SOFTWARE που υποστηρίζει μηχανογραφικά την εταιρία σας ή με τα τμήματα πωλήσεων της ALTEC SOFTWARE και προμηθευτείτε έγκαιρα την νέα εφαρμογή.

Με εκτίμηση,

Εμπορική Διεύθυνση,

ALTEC SOFTWARE A.E.

τι έγινε ρε παιδιά ?

καμία αντίδραση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα πέφτω από μα σύννεφα. Ίσως δεν μας θέλουν άλλο για πελάτες. Δεν πειράζει. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πότε ρε παιδιά το 'δωρεάν' κοστίζει 150€; Παίζουν με τη νοημοσύνη μας μου φαίνεται. Δεν είναι μόνο τα χρήματα το θέμα, αλλά και η κοροϊδία. Και βρήκαν την εποχή για να το κάνουν που σχεδόν κανείς δεν πληρώνει και όσοι πληρώνουν ζητούν μείωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά που βγάλανε τώρα την ανακοίνωση και προλαβαίνω να αλλάξω εταιρία. Αυτοί σε λίγο θα μας χρεώνουν ξεχωριστά κάθε εφαρμογή. Θέλεις υπολογισμό Φ2 100,00 € θες και Φ1 150,00 €.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε να δουμε τωρα που θα πληρωνουμε εαν θα γινει καλυτερο το προγραμμα τους ( γιατι μην μου πειτε , στο τελος παρα τους λεωνταρισμους που διαβαζω θα γινουμε οι περισσοτεροι γατουλες )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά μας ζητούν να κάνουμε 4 δηλώσεις φέτος δωρεάν. Ας είναι, αρκεί να δουλεύει σωστά και να έχει εκδόσεις στην ώρα του. Άλλωστε εάν κατάλαβα σωστά θα μπορώ να βγάζω ΦΠΑ και για τους πελάτες που έχω με Κεφάλαιο. Και μόνο γι' αυτό θα το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ο τζάμπας πέθανε. Ας είναι, τουλάχιστον τώρα θα μπορώ να απαιτώ καλύτερη υποστήριξη και σωστές εκδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά, ένα τηλέφωνο θα κάνω και θα τα ακούσουν καλά.(ψάχνουν για μ*****ς)

από του χρόνου εκκαθάριση στο χέρι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απαράδεκτη η τιμολογιακή πολιτική της ALTEC για τους εξής λόγους:

1. Μέχρι πέρσι το αντίστοιχο πρόγραμμα το διέθετε δωρεάν σε όλους και από φέτος θέλει να το χρεώνει 150 Ευρω ΚΑΘΕ χρόνο.

2. Οταν πληρώνεις για ΚΕΦΑΛΑΙΟ και xLINE 450 περίπου Ευρώ το χρόνο και τα χρησιμοποιείς κάθε μέρα και είναι απαραίτητα για να κάνεις τη δουλειά σου, είναι απαράδεκτα και υπερβολικά δυσανάλογο ποσό τα 150 Ευρώ για μια εφαρμογή που θα χρησιμοποιήσεις δύο-τρεις μήνες το πολύ και χωρίς να σου είναι απαραίτητη. Προσωπικά εγώ τον ΦΟΡΟ τον χρησιμοποιούσα μόνο για να παίρνω τα Ε3-Ε5 και την περαίωση ΦΠΑ (τα οποία ουτως ή αλλως τα υπολόγιζα και με το χέρι για ασφάλεια).

3. Πιστεύω οτι η αγορά της εφαρμογής στο ανωτέρω ποσό και η ετήσια αναβάθμισή της σε ένα ποσό της τάξης των 50 ή 60 Ευρώ είναι μια λογική πρόταση. Σε μια περίοδο κρίσης και έντονης οικονομικής δυσπραγίας, που δεν μπορούμε να πάρουμε από τους πελάτες μας ούτε μέρος της αμοιβής μας και που οι διακοπές είναι απανωτές, νομίζω οτι η ALTEC θα έπρεπε να σταθεί δίπλα μας και όχι απέναντί μας.

Εγώ προσωπικά διαμαρτυρήθηκα έντονα στο τμήμα πωλήσεων στη Θεσσαλονίκη, έστειλα e-mail διαμαρτυρίας στα κεντρικά της ALTEC στην Αθήνα και ειπα και στον συνεργάτη της εταιρείας να μεταφέρει τα παράπονά μου και αυτός. Πιστεύω οτι το ίδιο πρέπει να κάνουμε όλοι όσοι δουλεύουμε τα προγράμματα της ALTEC, για να ταρακουνηθούνε λίγο και να αλλάξουνε την πολιτική τους. Διαμαρτυρίες του τύπου, "θα φύγουμε, θα αλλάξουμε εταιρεία, δεν θα μας ξαναδούν" είναι λεονταρισμοί έξω από κάθε λογική, τη στιγμή που ξεκινάει μια πολύ δύσκολη περίοδος για μας τους Λογιστές και η αλλαγή προγραμμάτων είναι ένας εφιάλτης που κανείς μας πιστεύω δεν θέλει να ζήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη τρίτη μου το εγκατέστησε ο συνεργάτης μου και χθες αποφάσισα να το δοκιμάσω.

Με τη πρώτη ματιά φαίνεται ίδιο με το παλιό αλλά τελικά δεν είναι. Ο συνεργάτης μου μετέφερε τα δεδομένα από το παλιό και με την πρώτη ματιά δείχνουν όλα εντάξει. Πήρα τηλέφωνο στην υποστήριξή τους και τηλεφωνικά μου είπαν πως να το συνδέσω με το κεφάλαιο για να παίρνω τις δηλώσεις ΦΠΑ. Χωρίς να θέλω να πω μεγάλα λόγια γιατί είναι ακόμη νωρίς, έγινε πολύ εύκολα και δουλεύει άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΓΙΩΡΓΟΣ

Ειναι απαράδεκτη η τιμολογιακή πολιτική της ALTEC για τους εξής λόγους:

1. Μέχρι πέρσι το αντίστοιχο πρόγραμμα το διέθετε δωρεάν σε όλους και από φέτος θέλει να το χρεώνει 150 Ευρω ΚΑΘΕ χρόνο.

2. Οταν πληρώνεις για ΚΕΦΑΛΑΙΟ και xLINE 450 περίπου Ευρώ το χρόνο και τα χρησιμοποιείς κάθε μέρα και είναι απαραίτητα για να κάνεις τη δουλειά σου, είναι απαράδεκτα και υπερβολικά δυσανάλογο ποσό τα 150 Ευρώ για μια εφαρμογή που θα χρησιμοποιήσεις δύο-τρεις μήνες το πολύ και χωρίς να σου είναι απαραίτητη. Προσωπικά εγώ τον ΦΟΡΟ τον χρησιμοποιούσα μόνο για να παίρνω τα Ε3-Ε5 και την περαίωση ΦΠΑ (τα οποία ουτως ή αλλως τα υπολόγιζα και με το χέρι για ασφάλεια).

3. Πιστεύω οτι η αγορά της εφαρμογής στο ανωτέρω ποσό και η ετήσια αναβάθμισή της σε ένα ποσό της τάξης των 50 ή 60 Ευρώ είναι μια λογική πρόταση. Σε μια περίοδο κρίσης και έντονης οικονομικής δυσπραγίας, που δεν μπορούμε να πάρουμε από τους πελάτες μας ούτε μέρος της αμοιβής μας και που οι διακοπές είναι απανωτές, νομίζω οτι η ALTEC θα έπρεπε να σταθεί δίπλα μας και όχι απέναντί μας.

Εγώ προσωπικά διαμαρτυρήθηκα έντονα στο τμήμα πωλήσεων στη Θεσσαλονίκη, έστειλα e-mail διαμαρτυρίας στα κεντρικά της ALTEC στην Αθήνα και ειπα και στον συνεργάτη της εταιρείας να μεταφέρει τα παράπονά μου και αυτός. Πιστεύω οτι το ίδιο πρέπει να κάνουμε όλοι όσοι δουλεύουμε τα προγράμματα της ALTEC, για να ταρακουνηθούνε λίγο και να αλλάξουνε την πολιτική τους. Διαμαρτυρίες του τύπου, "θα φύγουμε, θα αλλάξουμε εταιρεία, δεν θα μας ξαναδούν" είναι λεονταρισμοί έξω από κάθε λογική, τη στιγμή που ξεκινάει μια πολύ δύσκολη περίοδος για μας τους Λογιστές και η αλλαγή προγραμμάτων είναι ένας εφιάλτης που κανείς μας πιστεύω δεν θέλει να ζήσει.

Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω.

Το αποφασίζουμε εμείς και εσείς πληρώνεται πέθανε !!!1

Όταν κάτι (Ε3 - Ε5 περαίωση ΦΠΑ ) , θα έπρεπε να περιλαμβάνονται σε ένα πρόγραμμα για να θεωρείται λειτουργικό , και εμείς ξαφνικά καλούμαστε , σε τέτοια εποχή να πληρώσουμε για τα αυτονόητα ε τότε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη τρίτη μου το εγκατέστησε ο συνεργάτης μου και χθες αποφάσισα να το δοκιμάσω.

Με τη πρώτη ματιά φαίνεται ίδιο με το παλιό αλλά τελικά δεν είναι. Ο συνεργάτης μου μετέφερε τα δεδομένα από το παλιό και με την πρώτη ματιά δείχνουν όλα εντάξει. Πήρα τηλέφωνο στην υποστήριξή τους και τηλεφωνικά μου είπαν πως να το συνδέσω με το κεφάλαιο για να παίρνω τις δηλώσεις ΦΠΑ. Χωρίς να θέλω να πω μεγάλα λόγια γιατί είναι ακόμη νωρίς, έγινε πολύ εύκολα και δουλεύει άψογα.

και πριν δούλευε άψογα (τουλάχιστον σε μένα) και ήταν και ΔΩΡΕΑΝ !!!!

Σε περίοδο κρίσης να πληρώνεις κάτι που ήταν τζάμπα και να δηλώνεις ευχαριστημένος ?

ΥΠΟΠΤΟ . :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.taxheaven.gr/products/index/index/mid/5/sid/14

Για αυτό το πρόγραμμα τι λέτε;; Το έχει δοκιμάσει κανείς; Τα 185,00 Ευρώ που θα ζητάει κάθε χρόνο για το ''δωρεάν'' πρόγραμμα η ALTEC μου φαίνονται κοροιδία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πριν δούλευε άψογα (τουλάχιστον σε μένα) και ήταν και ΔΩΡΕΑΝ !!!!

Σε περίοδο κρίσης να πληρώνεις κάτι που ήταν τζάμπα και να δηλώνεις ευχαριστημένος ?

ΥΠΟΠΤΟ . :ph34r:

Όχι μόνο το δηλώνω, είμαι ευχαριστημένος. Όσο ύποπτο κι αν σου φαίνεται, η σύνδεση με το ΚΕΦΑΛΑΙΟ για περιοδικές - εκκαθαριστικές, μου έλυσε τα χέρια.

Φυσικά και δεν μου αρέσει να πληρώνω κάτι που τόσα χρόνια είχα δωρεάν, αλλά ο χρόνος που γλυτώνω αξίζει τα λεφτά που πλήρωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο το δηλώνω, είμαι ευχαριστημένος. Όσο ύποπτο κι αν σου φαίνεται, η σύνδεση με το ΚΕΦΑΛΑΙΟ για περιοδικές - εκκαθαριστικές, μου έλυσε τα χέρια.

Φυσικά και δεν μου αρέσει να πληρώνω κάτι που τόσα χρόνια είχα δωρεάν, αλλά ο χρόνος που γλυτώνω αξίζει τα λεφτά που πλήρωσα.

Την παράθεση που έκανα παραπάνω και εξήγησα για ποιούς λόγους η πολιτική της ALTEC είναι απαράδεκτη, την διάβασες? Εκανες καμιά διαμαρτυρία για τα 150 Ευρω + ΦΠΑ ή τους τα πλήρωσες χαρούμενος !!! Γιατί από την παράθεσή σου αυτό φάνηκε. Σε τελευταία ανάλυση και γω θα το πάρω το νέο πρόγραμμα έστω και αν θα χρησιμοποιήσω μικρό μέρος όσων προσφέρει, αλλά πρώτα τους τα έχωσα κανονικά κα με έντονο τρόπο για να μην νομίζουν οτι δεχόμαστε αδιαμαρτύρητα ότι αποφασίζουν, γιατί μπορεί του χρόνου να αποφασίσουν για αύξηση Κεφαλαίου & xline κατά 30 ή 40% (αφού δεχθήκαμε αδιαμαρτύρητα την χρέωση του 'φόρου' και μάλιστα κάθε χρόνο.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παράθεση που έκανα παραπάνω και εξήγησα για ποιούς λόγους η πολιτική της ALTEC είναι απαράδεκτη, την διάβασες? Εκανες καμιά διαμαρτυρία για τα 150 Ευρω + ΦΠΑ ή τους τα πλήρωσες χαρούμενος !!! Γιατί από την παράθεσή σου αυτό φάνηκε. Σε τελευταία ανάλυση και γω θα το πάρω το νέο πρόγραμμα έστω και αν θα χρησιμοποιήσω μικρό μέρος όσων προσφέρει, αλλά πρώτα τους τα έχωσα κανονικά κα με έντονο τρόπο για να μην νομίζουν οτι δεχόμαστε αδιαμαρτύρητα ότι αποφασίζουν, γιατί μπορεί του χρόνου να αποφασίσουν για αύξηση Κεφαλαίου & xline κατά 30 ή 40% (αφού δεχθήκαμε αδιαμαρτύρητα την χρέωση του 'φόρου' και μάλιστα κάθε χρόνο.)

Δεν γνωρίζω κανένα -όχι μόνο συνάδερφο αλλά και πελάτη- που να είναι ή να νιώθει χαρούμενος που πληρώνει 10,20 ή 150€ και σίγουρα δεν ήμουν κι εγώ όταν μου ζήτησε ο συνεργάτης μου να το πληρώσω.

Από την άλλη, είμαι της άποψης ότι διαμαρτυρία που δεν πρόκειται να φέρει αποτέλεσμα είναι σπατάλη χρόνου. Έχω πολλά σημαντικότερα θέματα για να νευριάζω και να τα "χώνω" και δε νομίζω ότι ο υπάλληλος που του τα έχωσες είναι ο υπεύθυνος για τη πολιτική της εταιρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαστε δίκαιοι εξ αρχής δεν θα έπρεπε να είναι δωρεάν η συγκεκριμμένη εφαρμογή όπως όλες οι ανάλογες του ανταγωνισμού , αλλά συμφωνώ πως ήτανε κακό το timing δεδομένης της οικονομικής συγκυρίας ... Προσωπικά μου άρεσαν πολύ οι νέες δυνατότητες καθότι ήταν κάτι που ζητούσαμε από το 2006 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

Μια πληροφορία. Κάποιος που το εχει αγοράσει, μπορεί να μας πει αν τρέχει το έντυπο Ε3;

Νωρίς είναι ακόμα ... Αναμένουμε έκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...