Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΟΛ.1128/2011 Θα αρχίσουμε να φωνάζουμε από σήμερα ή αργότερα


IDO

Ερώτηση

  • Απαντήσεις 116
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

όχι από αύριο , πρέπει να αρχίσουμε να φωνάζουμε από σήμερα

βγάζουν σήμερα οδηγίες και θέλουν τις δηλώσεις μέχρι τις 15-6

ε όχι ρε παιδιά

ελεος

έχουμε και σπίτι

θέλω παράταση τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θα κάνετε αυτοέλεγχο εφόσον βγαίνουν διαφορές ????

Εγώ σε 2 Ε3 που έκανα ήταν μόνο με ένα συντελεσετή και σχετικά μικρή η διαφορά στους υπόλοιπους δεν υπάρχει περίτπωση διότι δεν γνωρίζω και δεν είναι ντροπή , πως συμπληρώνετε το έντυπο και επείδη χρόνος για να κάτσω να το κάνω με στυλό και χαρτί για να το κατανοήσω δεν υπάρχει θα πάνε όλοι με ζημιές ή χαμηλά κέρδη .....

Απίστευτα καραγκιοζίλίκια από τους "συνεργάτες" μας .....

Πρακτικά λοιπόν είναι Α Δ Υ Ν Α Τ Ο να γίνουν όλα τα χαρτιά μιας επιχείρησεις έως 15/06 ή 30/06 ....... (ούτε και μισθωτοί αλλά άλλο θέμα αυτό ....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

όχι από αύριο , πρέπει να αρχίσουμε να φωνάζουμε από σήμερα

βγάζουν σήμερα οδηγίες και θέλουν τις δηλώσεις μέχρι τις 15-6

ε όχι ρε παιδιά

ελεος

έχουμε και σπίτι

θέλω παράταση τώρα

[/quote

Πάρε 5 μέρες από εμένα

Οι προθεσμίες ξεκινάνε απο τις 20/6/2011]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδη μίλησα με τον ido

γ) Τέλος, θεωρείται ανέλεγκτη η χρήση 2009 που υπήχθη στις διατάξεις των άρθρων 1-13 του ν. 3888/2010, εφόσον το πιστωτικό υπόλοιπο Φ.Π.Α. της χρήσης αυτής υπερβαίνει τις 5.000 € ή υφίστανται επιβαρυντικά στοιχεία σύμφωνα με τις διατάξεις της περίπτωσης γ΄ της παραγράφου 2 καθώς και της παραγράφου 4 του άρθρου 7 του ανωτέρω νόμου αντίστοιχα ( σχετ. διατ. παρ. 8 της Α.Υ.Ο ΠΟΛ.1088/20.4.2011 ΦΕΚ 667Β/21-4-2011).

Κατά συνέπεια, εφόσον η χρήση 2009 είναι «ανέλεγκτη» σύμφωνα με τα παραπάνω και από τη χρήση αυτή έχει μεταφερθεί πιστωτικό υπόλοιπο στη χρήση 2010, το υπόλοιπο αυτό δε θα ληφθεί υπόψη κατά την εκκαθάριση του φόρου της χρήσης 2010 στα πλαίσια του αυτοελέγχου. Μεταβολή (μείωση ή μηδενισμός ή μετατροπή σε χρεωστικό) του πιστωτικού υπολοίπου του φόρου μεταξύ της εκκαθαριστικής και του σημειώματος αυτοελέγχου της ίδιας χρήσης, η οποία προκύπτει από αυτή ή από οποιαδήποτε άλλη αιτία, μειώνει αντίστοιχα το φόρο των εισροών της φορολογικής περιόδου εντός της οποίας υποβάλλεται το «Ειδικό Σημείωμα Αυτοελέγχου Φ.Π.Α.», κατά τα αναφερόμενα στην εγκύκλιο ΠΟΛ.1027/22.2.2005.

για λέτε ρε τσακάλια ,

διότι εγω πλέον εχω μπλοκάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

HΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ

ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΡΑΙΩΣΗ !!!!!!!!!

Και αιτιολογόντας το παραπάνω γιατι θα χρειάζεται η περαιωση αφού ολες οι δηλώσεις θα υπογράφονται απο τους ΛΟΓΙΣΤΕΣ - ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΥΣ και θα ελέγχονται και το ποιες δαπάνες εκπιπτούν .

Και συμφέρει και εμάς τους ίδιους , γιατί άλλο να πεις στον επιχειρηματία ΄1 ) ότι πρέπει να πληρωσει για περαίωση πχ Α ποσό , και την αμοιβή μας .

Και 2 άλλο ότι για να παραστώ στον έλεγχο της εφορίας η αμοιβή μου ανερχεται στο ποσό ταδε.

Θεωρω ότι στην δεύτερη περίπτωση θα είναι πιο εύκολη η πληρωμή μας.

ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΝ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ , ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΥΠΟΓΡΑΨΤΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΤΕ ΠΕΡΑΙΩΣΗ. ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΕΝ ΑΝΑΙΡΟΥΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΜΑΣ. ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΠΛΕΚΟΥΜΕ ΠΑΛΙ !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΒΡΕ ΔΕ ΠΑΤΕ ΝΑ ΜΕΤΑΚΥΛΣΤΙΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ............

ΟΤΙ ΤΟΥ ΡΘΕΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ

ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και καλά όσοι είναι να στείλουν δήλωση δεν θα αυτοελεγχθουν ,

αυτοί που έστειλαν ήδη και εκαναν αυτοελεγχο και είχαν πιστωτικο υπολοιπο το 2009 άνω των 5000, τι θα κάνουν ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και καλά όσοι είναι να στείλουν δήλωση δεν θα αυτοελεγχθουν ,

αυτοί που έστειλαν ήδη και εκαναν αυτοελεγχο και είχαν πιστωτικο υπολοιπο το 2009 άνω των 5000, τι θα κάνουν ???

ΜΗΝΥΣΕΙΣ ΜΕ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ 02/06/2011

ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΟΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να το κάνω λίγο πιο συγκεκριμένο, συγγνώμη και για τη καθυστέρηση αλλά τώρα "σταμάτησε" το τηλέφωνο.

Πελάτης με πιστωτικό υπόλοιπο χρήσης 2009 15.000€.

Έχει κλείσει το 2009 με τον Ν.3888/2010, μιας και δεν είχε παραβάσεις, μεταφέρει και τις ζημιές και είναι "σωστός".

Το 2010 βγάζει λογιστικά κέρδη 12.000€, ο αυτοέλεγχος του τα προσδιορίζει στα 12.500€.

Διαφορά ΦΠΑ του βγάζει 100€, μειώνοντας το πιστωτικό του υπόλοιπο κατά 100€.

Έχω στείλει και τη δήλωση, του έχω πει ότι έχει κλείσει και το 2010 χωρίς φόρο εισοδήματος και με 100€ που θα τα "κόψουν" από το πιστωτικό υπόλοιπο των 15.000€.

Τώρα να τον πάρω τηλέφωνο και να του πω ότι τελικά δεν "έκλεισες" το 2010 αλλά για να το κλείσεις πρέπει να πληρώσεις 15.000€.

Επιπλέον δεν θα μπορείς να κλείσεις και για τα επόμενα δύο χρόνια, γιατί μπορεί να θεωρηθεί και λάθος εφαρμογή των διατάξεων του αυτοελέγχου.

Τώρα πρέπει να δούμε όλες τις δηλώσεις που έχουμε στείλει ή είναι έτοιμες και δεν έχουν σταλεί, αν έχουν αυτοέλεγχο με πιστωτικό υπόλοιπο πάνω από 5.000€ για να κάνουμε ξανά αλλαγές.

Γι αυτό λοιπόν ΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΠΙΑ "αγαπημένοι" μου "συνεργάτες".

Συγγνώμη έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το διάβασα μια φορά, να πω την αλήθεια με μπέρδεψαν κάποια πράγματα...

Τώρα πρέπει να το ξαναδιαβάσω 2-3 ακόμα για να βγάλω άκρη... rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το αποφάσισα...... Θα γίνω χορεύτρια!!!! Πάλι θα ιδρώνω, αλλά, τουλάχιστον, θα πληρώνομαι για όσο χορεύω, και θα χάνω και κάνα γραμμάριο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν πάμε καλά

Για να τα συγκεντρώσω λίγο.. Πιστωτικό από 31/12/10 (εκκαθ 2010) δεν συμψηφίζεται εάν

1) δεν έχει γίνει τακτικός έλεγχος στο έτος 2009 (οικ 2010)

2) έχει κάνει αυτοπεραίωση 2009 (οικ 2010) αλλά έχει ακκαθ έσοδα πάνω από 120.000 ευρώ και το ΑΦΜ τελειώνει σε 11 21 31 41 51

3) αν η εκκαθ του 2009 (οικο έτος 2010) ( όχι η εκκαθ του 2010?)έχει πιστωτικό πάνω από 5000 ευρώ.

Σωστα????

Αν υπάρχει μετακύλιση όπως και να έχει δεν λαμβάνεται υπόψιν το πιστωτικό της εκκ του 2010 έτσι?

Και φυσικά από ότι κατάλαβα σε επιχειρήσεις με 2-3 συντελεστές που δεν υπάρχει ΦΠΑ μετακύλισης δεν καταθέτουμε ΕΣΠ.

Αυτό με τα 5000 μπορούν να το εφαρμόσουν αναδρομικά? δηλαδή κάναμε αυτοπεραίωση πληρώσαμε ένα σορό ευρώ... μετά μας ζητάνε ένα σορό ευρώ για να περαιώσουμε με τον 3888 και μετά μας λένε ότι δεν είναι περαιωμένο το οικ 2010 αφού είχες πιστωτικό πάνω από 5000? Σε λίγο θα ακυρώσουν όλες τις περαιώσεις από το 1821 σε όσους έχουν στο επίθετο τους το γράμμα Α και Μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρε συνάδελφοι δε καταλαβαίνετε τι έχει συμβεί...

Κάποιοι ``συνεργάτες `` του Υπουργείου, είναι του κινήματος των αγανκτισμένων.....Οσο βλέπουν το κλάδο σα ΒΟΔΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΕ συνεχώς, θα ρίχνουν συνέχεια εγκυκλίους υποδαυλιστικές,. μέχρι να δουν στο Σϋνταγμα πανώ, `` ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΞΥΠΝΗΣΑΝ και ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΑΝ``:lol: :lol: :lol:

Το Υ.Ο σε νομιμοποιείτε να αποφασίζει και να διατάζει, ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ χωρις πρώτα να μας ΡΩΤΑ>...Κοινωνικοί διάλογοι δε θεωρούντε οι Συλλόγοι μας οι ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΙ....

Πρώτα θα προσκυνήσουν τη λαική κυριαχρχία της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ, και μετά θα ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ εμεις, ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ θα ακούστεί η ΦΩΝΗ ΜΑΣ ως τον ουρανό...

ΤΡΕΛΕΙΩΣΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΔΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.Χ.Α.ΧΑ.ΧΑ..ΑΧΧ.ΑΧ.Α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδη μίλησα με τον ido

για λέτε ρε τσακάλια ,

διότι εγω πλέον εχω μπλοκάρει.

Ν.3888

Αρθρο 7. Περαίωση ανέλεγκτων υποθέσεων λοιπών φορολογικών αντικειμένων

1. Η περαίωση καθεμιάς ανέλεγκτης υπόθεσης φορολογίας εισοδήματος συνεπάγεται αυτοδίκαια και την περαίωση ως ειλικρινών των ανέλεγκτων υποθέσεων των λοιπών φορολογικών αντικειμένων, με την επιφύλαξη των οριζόμενων στις επόμενες παραγράφους.

2. Για την περαίωση κάθε ανέλεγκτης υπόθεσης Φ.Π.Α.:

α) Αν για κάποια από τις ανέλεγκτες χρήσεις υπάρχει αποκρυβείσα φορολογητέα ύλη, επί του ποσού της αποκρυβείσας φορολογητέας ύλης υπολογίζεται Φ.Π.Α. με συντελεστή δεκαπέντε τοις εκατό (15%) και το προκύπτον ποσό προσαυξάνεται κατά τριάντα τοις εκατό (30%).

β) Αν για κάποια από τις ανέλεγκτες χρήσεις προκύπτει αναμφισβήτητα η λήψη πλαστού φορολογικού στοιχείου από δελτίο πληροφοριών ή άλλο στοιχείο ή έγγραφο, επί του ποσού της καθαρής αξίας του πλαστού στοιχείου υπολογίζεται Φ.Π.Α. με συντελεστή δεκαπέντε τοις εκατό (15%).

γ) Το πιστωτικό υπόλοιπο που προκύπτει από την εκκαθαριστική δήλωση Φ.Π.Α. της τελευταίας περαιού μενης χρήσης, το οποίο έχει μεταφερθεί στην επόμενη ανέλεγκτη χρήση, συνεχίζει να υπόκειται σε προσωρινό έλεγχο ως προς τις φορολογικές ή διαχειριστικές περιόδους στις οποίες γεννήθηκε ή από τις οποίες προέρχεται, εφόσον υπερβαίνει το ποσό των πέντε χιλιάδων (5.000) ευρώ και δεν συντρέχει περίπτωση εφαρμογής της επόμενης περίπτωσης δ'.

Ως προς το φπα, όντως ανοιχτή είναι και όχι κλεισμένη....

Και με τη πρώτη παράγραφο, ανοίγει ξανά η χρήση........ αφού δεν ισχύει το συνεπάγεται....

Τώρα θα μου πείτε τι γίνεται αν η ίδια η εφορία έχει βγάλει το χαρτί της περαίωσης, το απέστειλε για πληρωμή, και επέλεξε ο επιχειρηματίας να περαιώσει...

Δικαστήριο και μόνο δικαστήριο... Αλλιώς, δεν μαθαίνουν..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η υγιής δυσαρέσκεια είναι προάγγελος της προόδου

Πρώτα σε αγνοούν, μετά σε κοροϊδεύουν, μετά σε πολεμούν, μετά τους νικάς. - Γκάντι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ως προς το φπα, όντως ανοιχτή είναι και όχι κλεισμένη....

Και με τη πρώτη παράγραφο, ανοίγει ξανά η χρήση........ αφού δεν ισχύει το συνεπάγεται....

Τώρα θα μου πείτε τι γίνεται αν η ίδια η εφορία έχει βγάλει το χαρτί της περαίωσης, το απέστειλε για πληρωμή, και επέλεξε ο επιχειρηματίας να περαιώσει...

Δικαστήριο και μόνο δικαστήριο... Αλλιώς, δεν μαθαίνουν..............

Φίλε ,

η χρήση είναι ανοιχτή ως προς την περαιωση του 3888.

γ) Το πιστωτικό υπόλοιπο που προκύπτει από την εκκαθαριστική δήλωση Φ.Π.Α. της τελευταίας περαιού μενης χρήσης, το οποίο έχει μεταφερθεί στην επόμενη ανέλεγκτη χρήση, συνεχίζει να υπόκειται σε προσωρινό έλεγχο ως προς τις φορολογικές ή διαχειριστικές περιόδους στις οποίες γεννήθηκε ή από τις οποίες προέρχεται, εφόσον υπερβαίνει το ποσό των πέντε χιλιάδων (5.000) ευρώ και δεν συντρέχει περίπτωση εφαρμογής της επόμενης περίπτωσης δ'.

Η 1128 όμως μεταφερει το πεντοχίλιαρο του 3888 με εναν μαγικο τρόπο που μονο το ΥΟ μπορεί να φανταστεί , στην αυτοπεραιωση του 3296/04 η οποία έγινε αυτοέλεγχος με τον 3842/10.

Αυτα μόνο στην χωρα μας μπορεί να συμβούν και μόνο μυαλά σαν αυτα που απαρτίζουν το υπουργείο οικονομικών μπορεί να τα σκεφτούν .

Μία απόφαση του υπουργού , να επιλέγει μια πράγραφο ενός άρθρου ενός Νόμου , να την μεταφέρει τροποποιημένη και να την κάνει μέρος ένος άλλου Νόμου.

Τίποτα δεν ειναι τυχαιο σε αυτή την ζωή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το αποφάσισα...... Θα γίνω χορεύτρια!!!! Πάλι θα ιδρώνω, αλλά, τουλάχιστον, θα πληρώνομαι για όσο χορεύω, και θα χάνω και κάνα γραμμάριο!!!!

Εγώ Χριστίνα ούτε χορεύτρια δεν μπορώ να γίνω πλέον. Ήδη έχω γίνει φουγάρο 15 ώρες την μέρα δουλειά στο γραφείο και άλλες 3-4 στο σπίτι. Το ένα ανάβω το άλλο σβήνω, που αντοχές για χορό.

Δεν πληρώνεται με τίποτα το φετινό.Όσα και να ζητήσω και να μου τα δώσουν δεν αξίζει.

Οι άνθρωποι πλέον δεν παίζονται αλλού πατάν και αλλού βρίσκονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δεν εχω δοκιμάσει να κανω πινακα ακομη.Αλλα στο παραδειγμα που έχει επισυναπτόμενο η ΠΟΛ για μια διαφορα 15.443,04 το τελικό ποσό πληρωμής βγαίνει 7.836,94. Περίπου τα μισά. Μπορεί καποιος από τους συναδέλφους να μου εξηγήσει πως με μια τέτοια διαφορά βγαίνει ένα τόσο μεγάλο ποσό πληρωμής. Με απλά λόγια. Γιατί μαλλον έχω χάσει την μπαλα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δεν εχω δοκιμάσει να κανω πινακα ακομη.Αλλα στο παραδειγμα που έχει επισυναπτόμενο η ΠΟΛ για μια διαφορα 15.443,04 το τελικό ποσό πληρωμής βγαίνει 7.836,94. Περίπου τα μισά. Μπορεί καποιος από τους συναδέλφους να μου εξηγήσει πως με μια τέτοια διαφορά βγαίνει ένα τόσο μεγάλο ποσό πληρωμής. Με απλά λόγια. Γιατί μαλλον έχω χάσει την μπαλα......

Με μια γρηγορη ματια που εριξα, προσθετει 5000 απο προηγουμενη ανελεγκτη χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Φίλε ,

η χρήση είναι ανοιχτή ως προς την περαιωση του 3888.

Η 1128 όμως μεταφερει το πεντοχίλιαρο του 3888 με εναν μαγικο τρόπο που μονο το ΥΟ μπορεί να φανταστεί , στην αυτοπεραιωση του 3296/04 η οποία έγινε αυτοέλεγχος με τον 3842/10.

Αυτα μόνο στην χωρα μας μπορεί να συμβούν και μόνο μυαλά σαν αυτα που απαρτίζουν το υπουργείο οικονομικών μπορεί να τα σκεφτούν .

Μία απόφαση του υπουργού , να επιλέγει μια πράγραφο ενός άρθρου ενός Νόμου , να την μεταφέρει τροποποιημένη και να την κάνει μέρος ένος άλλου Νόμου.

Τίποτα δεν ειναι τυχαιο σε αυτή την ζωή .

Και όμως φίλε, νομίζουμε ότι αυτοί στο υπουργείο παίζουνε τον περδίκο........... Αλλά έχουν ξυπνήσει πλέον, άτιμοι φοροφυγάδες φοβού....!!!!!!!!!!!

Ο φορολογικός νομοθέτης έχει προνοήσει...................

ΝΟΜΟΣ ΥΠ' ΑΡΙΘ. 3296

Φορολογία εισοδήματος φυσικών και νομικών προσώπων, φορολογικοί έλεγχοι και άλλες διατάξεις.

Αρθρο 15. Δηλούμενα ακαθάριστα έσοδα και καθαρά κέρδη. Δηλούμενες διαφορές εκροών στο Φ.Π.Α.

γ. Στην περίπτωση που η διαδικασία αυτοελέγχου του παρόντος ακολουθείται για χρήση στην οποία μεταφέρεται πιστωτικό υπόλοιπο από προηγούμενη ανέλεγκτη χρήση, το μεταφερόμενο πιστωτικό υπόλοιπο δεν υπολογίζεται κατά την εκκαθάριση του οφειλόμενου φόρου. Το πιστωτικό αυτό υπόλοιπο θα διακανονιστεί κατά την περαίωση της εν λόγω χρήσης.

..... κι από τη μύγα ξύγκι.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και όμως φίλε, νομίζουμε ότι αυτοί στο υπουργείο παίζουνε τον περδίκο........... Αλλά έχουν ξυπνήσει πλέον, άτιμοι φοροφυγάδες φοβού....!!!!!!!!!!!

Ο φορολογικός νομοθέτης έχει προνοήσει...................

..... κι από τη μύγα ξύγκι.............

Μάλιστα .............

ε τι ξύγκι ρε φίλε , ξεκάθαρο είναι ,

παραλογο ξεπαραλογο , είναι ξεκάθαρο ,

εχεις δίκιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...