Jump to content

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ,ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΑ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ

Recommended Posts

Guest ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ:

1.ΕΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΦΑΕΙ ΜΕΝ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ,ΑΝΤΙ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΕΟΣ!!!

2.ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ''ΠΑΙΡΝΟΥΝ''ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ....ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΤΕ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΛΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ....ΕΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΝΕΟΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΠΕΛΑΤΕΣ???

3.ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΤΙΜΕΣ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΝΗΡΟΙ-ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΑΝΩ ΤΩΝ 40 ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ.ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ Ο ΝΕΟΣ (ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ) ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΝ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ---ΑΡΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ.

ΑΝΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ (ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΤΕ) ΔΕΙΤΕ ΝΑ ΕΝΝΟΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΡΟΥΦΙΑΝΟ ΜΕΓΑΛΟΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ Ή ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΤΙΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΘΕΩΡΕΙ ΠΕΡΙΤΤΟΥΣ!

ΟΣΟ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ,ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!

• Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ:

1.ΕΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΦΑΕΙ ΜΕΝ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ,ΑΝΤΙ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΕΟΣ!!!

Και τι τους προτείνεις να κάνουν μέχρι να πάρουν σύνταξη;

2.ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ''ΠΑΙΡΝΟΥΝ''ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ....ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΤΕ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΛΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ....ΕΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΝΕΟΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΠΕΛΑΤΕΣ???

Πρέπει να μαθαίνουμε και από τα λάθη των άλλων. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να τα κάνουμε όλα μόνοι μας.3.ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΤΙΜΕΣ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΝΗΡΟΙ-ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΑΝΩ ΤΩΝ 40 ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ.ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ Ο ΝΕΟΣ (ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ) ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΝ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ---ΑΡΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ.

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι πως τη μεγαλύτερη ζημιά την κάνουν κάποια μεγάλα γραφεία με εξευτελιστικές τιμές και ανιδείκευτο προσωπικό που στηρίζονται στις περαιώσεις. Μετά έρχονται εφοριακοί, τραπεζικοί, δάσκαλοι και λοιποί μαυραγορίτες.

ΑΝΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ (ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΤΕ) ΔΕΙΤΕ ΝΑ ΕΝΝΟΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΡΟΥΦΙΑΝΟ ΜΕΓΑΛΟΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ Ή ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΤΙΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΘΕΩΡΕΙ ΠΕΡΙΤΤΟΥΣ!

ΟΣΟ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ,ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!

Εδώ συμφωνούμε.

Guest ολα καλά;

Kοριτσάκι μεγάλη γλώσσα βγάζεις και δεν καταλαβαίνεις ότι αυτά που τελείωσες είναι για να κάνεις ένα επάγγελμα το οποίο δεν μπορείς να ξευτελίζεις. Όταν έχεις τιμές που υπήρχαν πριν 35 χρόνια αυτό δείχνει ανικανότητα να κάνεις το επάγγελμα, έλλειψη όχι μονο9 γνώσεων , αλλά και τσαλαπάτημα αν όχι φτύσιμο του επαγγέλματος που θέλεις να ακολουθησεις. Αφού λοιπόν αποφάσισες να ακολουθησεις αυτό το επάγγελμα. πρέπει να το σεβαστείς και όχι να το καταστρέψεις. Και μάθε μιας που εγώ είχα γράψει αυτά τα λόγια , ότι όταν τα έγραφα , είχα κατά νου μια ανιψιά μου (αριστουχος λογιστικής των ΤΕΙ) η οποία έφτιαχνε δηλώσεις ρωτώντας με από το τηλέφωνο. Έμαθα δε αργότερα ότι έβαζε αφελέστατα αυτές τις τιμές γιατί νόμιζε ότι έτσι ήταν Δηλαδή κοστολογούσε την δουλειά της σαν να ήταν μια απλή γραμματέας και όχι σαν ειδικός που στραβώθηκε στο διάβασμα για να μάθει ορισμένα πράγματα , τα οποία έπρεπε να εφαρμόσει. Δεν πληρώνεσαι για την ώρα που χρειάζεται να συμπληρωθεί μια δήλωση. Αλλά για τις ώρες που χρειάζονται για να μάθεις αυτά που θα εφαρμόσεις. Δεν είσαι λοιπόν μια γραμματεύς η οποία αντιγράφει. Και κατι αλλο. Πρωτα να μαθεις πολλα γιαυτην τη δουλεια και να μην θελεις να βγαζεις προωρα χρηματα, καταστρεψωντας καποιους ανθρωπους με την αγνοια σου.Σας εδοσαν αδεια Γ. Με πια προσόντα;

Kοριτσάκι μεγάλη γλώσσα βγάζεις και δεν καταλαβαίνεις ότι αυτά που τελείωσες είναι για να κάνεις ένα επάγγελμα το οποίο δεν μπορείς να ξευτελίζεις. Όταν έχεις τιμές που υπήρχαν πριν 35 χρόνια αυτό δείχνει ανικανότητα να κάνεις το επάγγελμα, έλλειψη όχι μονο9 γνώσεων , αλλά και τσαλαπάτημα αν όχι φτύσιμο του επαγγέλματος που θέλεις να ακολουθησεις. Αφού λοιπόν αποφάσισες να ακολουθησεις αυτό το επάγγελμα. πρέπει να το σεβαστείς και όχι να το καταστρέψεις. Και μάθε μιας που εγώ είχα γράψει αυτά τα λόγια , ότι όταν τα έγραφα , είχα κατά νου μια ανιψιά μου (αριστουχος λογιστικής των ΤΕΙ) η οποία έφτιαχνε δηλώσεις ρωτώντας με από το τηλέφωνο. Έμαθα δε αργότερα ότι έβαζε αφελέστατα αυτές τις τιμές γιατί νόμιζε ότι έτσι ήταν Δηλαδή κοστολογούσε την δουλειά της σαν να ήταν μια απλή γραμματέας και όχι σαν ειδικός που στραβώθηκε στο διάβασμα για να μάθει ορισμένα πράγματα , τα οποία έπρεπε να εφαρμόσει. Δεν πληρώνεσαι για την ώρα που χρειάζεται να συμπληρωθεί μια δήλωση. Αλλά για τις ώρες που χρειάζονται για να μάθεις αυτά που θα εφαρμόσεις. Δεν είσαι λοιπόν μια γραμματεύς η οποία αντιγράφει. Και κατι αλλο. Πρωτα να μαθεις πολλα γιαυτην τη δουλεια και να μην θελεις να βγαζεις προωρα χρηματα, καταστρεψωντας καποιους ανθρωπους με την αγνοια σου.Σας εδοσαν αδεια Γ. Με πια προσόντα;

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!!

ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΡΙΧΝΕΤΕ ΚΑΠΟΥ.ΠΑΝΤΑ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑ ΣΑΣ ΟΙ ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ-ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΣΤΕ ΑΝΤΡΑΣ. ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΕΙ Η ΓΕΝΙΑ ΣΑΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ,ΤΑ ΡΙΧΝΕΤΕ ΣΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ,ΠΟΥ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΜΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΜΠΑΧΑΛΟ! ΔΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΛΑΘΗ!!!

ΔΕΥΤΕΡΟΝ: ΜΑΛΛΟΝ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ! ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!

Guest ολα  καλά;

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!!

ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΡΙΧΝΕΤΕ ΚΑΠΟΥ.ΠΑΝΤΑ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑ ΣΑΣ ΟΙ ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ-ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΣΤΕ ΑΝΤΡΑΣ. ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΕΙ Η ΓΕΝΙΑ ΣΑΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ,ΤΑ ΡΙΧΝΕΤΕ ΣΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ,ΠΟΥ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΜΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΜΠΑΧΑΛΟ! ΔΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΛΑΘΗ!!!

ΔΕΥΤΕΡΟΝ: ΜΑΛΛΟΝ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ! ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!

Τι κανεις μπαρμπα; κουκια σπερνω. Καταρχην οπως γραφεις δεν απαντησα σε εσενα, αλλα σε ενα κοριτσακι των ΤΕΙ που εγραψε προχθες. Σε αυτα που εγραψε σχετιζονται τα γραφομενα μου, αλλα για τεχνικους λογους δεν καταφερα να βαλω πρωτα αυτα που εγραψε. Οσο γιαυτα που εγραψες , δεν εδοσα σημασια. Εχουν σχεση αυτα που γραφω με τα δικά σου;

Τι κανεις μπαρμπα; κουκια σπερνω. Καταρχην οπως γραφεις δεν απαντησα σε εσενα, αλλα σε ενα κοριτσακι των ΤΕΙ που εγραψε προχθες. Σε αυτα που εγραψε σχετιζονται τα γραφομενα μου, αλλα για τεχνικους λογους δεν καταφερα να βαλω πρωτα αυτα που εγραψε. Οσο γιαυτα που εγραψες , δεν εδοσα σημασια. Εχουν σχεση αυτα που γραφω με τα δικά σου;

[/quote

Κι εσύ βάλε σε ποιο όνομα αναφέρεσαι να μην μπερδευόμαστε! Ετσι που το έβαλες και παρεξήγηση έγινε και το άτομο στο οποίο αναφέρεσαι δεν θα πάρει χαμπάρι.....Και κακώς που δεν έδωσες σημασία σε αυτά που έγραψα!!!

[Κι εσύ βάλε σε ποιο όνομα αναφέρεσαι να μην μπερδευόμαστε! Ετσι που το έβαλες και παρεξήγηση έγινε και το άτομο στο οποίο αναφέρεσαι δεν θα πάρει χαμπάρι.....Και κακώς που δεν έδωσες σημασία σε αυτά που έγραψα!!!

1ον φαίνεται σε ποιον αναφέρεται

2ον τη σημασία δεν την απαιτούμε, την κερδίζουμε.

1ον φαίνεται σε ποιον αναφέρεται

2ον τη σημασία δεν την απαιτούμε, την κερδίζουμε.

1oν ΔΕ ΣΕ ΒΑΛΑΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ-ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ.

2ον ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΔΙΝΑΤΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΣΑΣ ΤΑ ΕΛΕΓΑΝ, ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΑΤΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΦΑΦΛΑΤΑΔΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ-ΓΙ'ΑΥΤΟ ΦΤΑΣΑΜΕ ΕΔΩ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ!!!

Ναι αλλά τεχνικά δεν έχουμε γιατί (μεταξύ μας ) τα στείλαμε Ελβετία που έχω κάτι άκρες , άρα εδώ φαινόμαστε και εμείς φτωχαδάκια B) και το καλύτερο είναι ότι στα cd που πήρε το ελληνικό κράτος με τους μεγαλοκαταθέτες ΔΕΝ φαινόμαστε ....(οι άκρες που λέγαμε !!!) :D

Συμβούλεψα και τον Κάρολος να κάνει το ίδιο , απλά δεν του εγγυήθηκα για το cd ...

Απόστολε, με μένα οι άκρες που μου είχες τάξει δεν έπιασαν... Βάλανε οι βλάκες τις καταθέσεις μου στην Ελβετία κατά λάθος μέσα στο cd του Πλούταρχου που έδινε την Κυριακή το πρώτο θέμα... Άσε "ρόμπα" έγινα...

Απόστολε, με μένα οι άκρες που μου είχες τάξει δεν έπιασαν... Βάλανε οι βλάκες τις καταθέσεις μου στην Ελβετία κατά λάθος μέσα στο cd του Πλούταρχου που έδινε την Κυριακή το πρώτο θέμα... Άσε "ρόμπα" έγινα...

παλι καλα να λες ....

αλλιως θα ησουν εδω μεσα ...

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/7756

κριμα ομως που δεν μ αρεσει ο Πλουταρχος ...:)

Guest ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΠΟ ΤΕΙ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΗΨΙΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΣΤΡΑΒΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ 5 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΜΕ ΠΟΙΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ Η ΑΔΕΙΑ Γ ΤΑΞΗΣ????ΕΣΥ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΣΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΑ ΑΔΕΙΑ Α ΤΑΞΗΣ Ε???ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΞΕΥΤΙΛΙΖΟΥΝ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΜΕΓΑΛΟ-ΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ 400 ΕΥΡΩ ΤΟ 8 ΩΡΟ....ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΗΨΙΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΣΤΡΑΒΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ 5 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΜΕ ΠΟΙΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ Η ΑΔΕΙΑ Γ ΤΑΞΗΣ????ΕΣΥ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΣΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΑ ΑΔΕΙΑ Α ΤΑΞΗΣ Ε???ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΞΕΥΤΙΛΙΖΟΥΝ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΜΕΓΑΛΟ-ΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ 400 ΕΥΡΩ ΤΟ 8 ΩΡΟ....ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ. ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ Α' ΤΑΞΗ ΣΤΗΝ Γ' ΤΑΞΗ. ΑΠ' ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ , ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΚΑΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ , ΜΑΣ ΥΠΟΤΙΜΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΠΑΞΙΩΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ , ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΟΝΤΑΣ.

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΟΥΣ. ΗΜΟΥΝ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΠΟΤΕ. ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ 20 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΙΣΗΣ. ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ Η Γ' ΤΑΞΗ , ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΦΘΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΔΥΝΑΜΙΚΟ.

ΔΙΑΦΩΝΩ ΟΜΩΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΤΕΤΕ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.

ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΑΥΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ "ΚΟΡΟΙΔΑ" , ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ 12ΩΡΑ ΓΙΑ ΨΙΧΟΥΛΑ, ΑΝ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΑΘΜΟ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ ΤΗΣ ( ΑΡΑ ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ) , ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΑΝ ΘΑ ΣΕ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ Η' ΟΧΙ, ΜΕ ΤΟ ΑΓΓΟΥΡΙ ΤΩΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΩΝ ΝΑ ΚΡΕΜΕΤΕ.

ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΙ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΕΛΑ ΠΟΥ ΤΑ ΜΕΓΑΛΟΓΡΑΦΕΙΑ ΠΙΕΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ...

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΙΚΑ , Η ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ , ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ, ΑΠΛΑ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ.

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΑ ΕΞ'ΑΜΑΞΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ "ΣΥΝΤΕΧΝΙΑ". ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΩ ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΩΣΗ.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ. ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ Α' ΤΑΞΗ ΣΤΗΝ Γ' ΤΑΞΗ. ΑΠ' ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ , ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΚΑΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ , ΜΑΣ ΥΠΟΤΙΜΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΠΑΞΙΩΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ , ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΟΝΤΑΣ.

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΟΥΣ. ΗΜΟΥΝ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΠΟΤΕ. ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ 20 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΙΣΗΣ. ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ Η Γ' ΤΑΞΗ , ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΦΘΗΝΟ ΚΑΙ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΔΥΝΑΜΙΚΟ.

ΔΙΑΦΩΝΩ ΟΜΩΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΤΕΤΕ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.

ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΑΥΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ "ΚΟΡΟΙΔΑ" , ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ 12ΩΡΑ ΓΙΑ ΨΙΧΟΥΛΑ, ΑΝ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΑΘΜΟ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ ΤΗΣ ( ΑΡΑ ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ) , ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΑΝ ΘΑ ΣΕ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ Η' ΟΧΙ, ΜΕ ΤΟ ΑΓΓΟΥΡΙ ΤΩΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΩΝ ΝΑ ΚΡΕΜΕΤΕ.

ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΙ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΕΛΑ ΠΟΥ ΤΑ ΜΕΓΑΛΟΓΡΑΦΕΙΑ ΠΙΕΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ...

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΙΚΑ , Η ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ , ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ, ΑΠΛΑ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ.

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΑ ΕΞ'ΑΜΑΞΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ "ΣΥΝΤΕΧΝΙΑ". ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΩ ΤΗΝ ΣΤΑΥΡΩΣΗ.

Κάπου έχει αναφερθεί η οριοθέτηση του επαγγέλματος.

Οι παρατάσεις δεν εξυπηρετούν τους παραπάνω λογιστές αφού έτσι και αλλιώς είναι αδύνατο να συνταχθούν σωστά τόσες δηλώσεις σε μια μέρα.

Εξυπηρετούν εμάς που δεν μπορούμε να κάνουμε σωστά τη δουλειά μας που προσωπικά δεν μπορώ να συντάξω πάνω από τρεις δηλώσεις την ημέρα.

Αν εσύ, χωρίς να θέλω να πω κάτι, θεωρείς ότι είσαι συνεργάτης του γραφείου ζήτα να αμοιφθείς ανάλογα.

ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΣΑ ΓΙΑ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΙΣΘΩΤΕΣ, ΠΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΙΣ 2 ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΣΕ 5' ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΚΙΝΗΤΟ ΚΙ ΕΤΟΙΜΗ. ΑΥΤΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ 20 ΤΗ ΜΕΡΑ, ΖΗΤΟΥΝ 30-50 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΠΟΥ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΤΗΣ ΠΕΙΝΑΣ.

ΕΙΧΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΠΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕ , ΛΟΓΩ ΦΟΡΤΟΥ, ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΣΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΘΕΛΑΝΕ, ΟΣΕΣ ΠΟΛΥΠΛΟΚΕΣ ΗΘΕΛΑΝ , ΜΕ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥΣ , Ε9 , ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ. ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΟΥΜ ΜΕ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ. ΤΑ ΜΙΣΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΝΗΚΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ. ΑΛΛΑ "ΟΧΙ, ΒΕΒΑΙΑ". ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΙΣΘΟ ΠΕΙΝΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΝΑΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ Η' ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ , ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΓΙΑ ΨΙΧΟΥΛΑ? ΕΞΑΛΛΟΥ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ...!!!

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΕΓΩ ΤΟ "ΓΡΑΦΕΙΟ" ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΛΑΣΠΩΣΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΒΡΗΚΑΝ ΑΛΛΟΝ , ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ. ΚΑΙ ΟΣΟ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ( ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ, ΜΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΜΑΣΤΕ) ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ?

ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΟΓΡΑΦΕΙΑ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ.

Guest κοριτσακι απο τει

[/quote ]Eπιτελους και ενας ανθρωπος εδω μεσα που με κατάλαβε...οταν ζητησα αυξηση ξέρεις ποια ηταν η απάντηση??αν δεν εισαι ευχαριστημενη μπορεις να φυγεις...υπαρχουν ενα σωρό άτομα που ψαχνουν για δουλεια!!!οταν εχεις ανάγκη ομως σκυβεις το κεφαλι και κανεις υπομονη(για οσο αντεξεις μεχρι να κανεις το μεγαλο μπαμ και να σηκωθεις να φυγεις)ο καθενας ομως κοιταει την τσεπη του...και τα 10πλασια λεφτα να επαιρναν ολοι αυτοι οι μεγαλο-λογιστες στον υπαλληλο τα ιδια ψιχουλα θα εδιναν γιατι παντα θα υπαρχει καποιος που θα εχει αναγκη και θα δεχτει να δουλευει με αυτα τα κοροιδιστικα λεφτα!!ολα εδω πληρωνονται ομως....

Eπιτελους και ενας ανθρωπος εδω μεσα που με κατάλαβε...οταν ζητησα αυξηση ξέρεις ποια ηταν η απάντηση??αν δεν εισαι ευχαριστημενη μπορεις να φυγεις...υπαρχουν ενα σωρό άτομα που ψαχνουν για δουλεια!!!οταν εχεις ανάγκη ομως σκυβεις το κεφαλι και κανεις υπομονη(για οσο αντεξεις μεχρι να κανεις το μεγαλο μπαμ και να σηκωθεις να φυγεις)ο καθενας ομως κοιταει την τσεπη του...και τα 10πλασια λεφτα να επαιρναν ολοι αυτοι οι μεγαλο-λογιστες στον υπαλληλο τα ιδια ψιχουλα θα εδιναν γιατι παντα θα υπαρχει καποιος που θα εχει αναγκη και θα δεχτει να δουλευει με αυτα τα κοροιδιστικα λεφτα!!ολα εδω πληρωνονται ομως....

Κοίταξε...

Για το ότι δεν σε πληρώνει σωστά φταίει αυτός που παραβιάζει συλλογικές συμβάσεις, ΙΚΑ κτλπ, και εσύ που το αποδέχεσαι...

Δεν φταίτε το ίδιο, αλλά πάντως φταις και εσύ (λιγάκι)...

Σχετικά με το πόσα λεφτά παίρνουν τη δήλωση και το πόσα αποφέρεις εσύ στον εργοδότη σου είναι μια άλλη ιστορία...

Θα σου πω το εξής...

Έστω ότι σε πλήρωνε βάσει προυπηρεσίας, σύμβαση, πτυχίου κτλπ - έστω καθαρά 850-950 ευρώ...

Και εσύ έβγαζες 20 δηλώσεις τη μέρα τις οποίες ο εργοδότης κοστολογούσε 35 ευρώ... Θα απέδιδες για κάποιο διάστημα δηλαδή 700 ευρώ έσοδα τη μέρα στον εργοδότη σου.

Γιατί ακριβώς πιστεύεις ότι αυτό σημαίνει ότι πρέπει να αμοίβεσαι παραπάνω (απο τα νόμιμα)?

Μπορεί και να τα αξίζεις, μπορεί και όχι... Πάντως τότε είναι στην ευχέρεια του εργοδότη να σου δώσει πάνω από τα νόμιμα...

Γιατί πολύ απλά πρέπει να καταλάβεις ότι η πελατεία είναι του εργοδότη σου, όχι δική σου... Ανέλαβε το ρίσκο να ξεκινήσεις μόνη σου και τότε θα αμοίβεσαι πραγματικά ανα δήλωση...

Το ότι αμοίβεσαι κάτω του νομίμου σου δίνει δίκιο ανεξάρτητα αν βγάζεις 2 ή 20 δηλώσεις την ημέρα... Το αν θα εκτιμηθεί η αποδοτικότητά σου είναι άλλο θέμα.

Τέλος πάντων σε λιγάκι θα νομοθετηθούν πλήρως τα 592 ευρώ (αυτή τη στιγμή υπάρχει το πρόγραμμα του ΟΑΕΔ 16-24 που δίνει 540 καθαρά....) οπότε ακόμα και οι νόμιμοι μισθοί θα πέσουν....

Και όποιος έκανε δηλώσεις σε υπαλλήλους της Ολυμπιακής και ΔΕΚΟ τα προηγούμενα χρόνια ξέρει για το τι λεφτά κυκλοφορούν στην αγορά.... (Της ολυμπιακής κόπηκαν, απλά βγήκαν σε πρόωρη σύνταξη 45άρηδες και 15-17 χιλιάδες εφάπαξ επίδομα.... όχι και άσχημα για αυτούς...)

Καλά ο συνάδελφος παραπάνω βλέπει οράματα ότι είναι παιδί κατώτερου θεού και ότι τον αντιμετωπίζουμε αναλόγως εμείς οι υπόλοιποι... Του εύχομαι να ξεκομπλάρει κάποια στιγμή και να καταλάβει ότι δεν έχουμε τίποτα εναντίον του και τον αντιμετωπίζουμε σαν συνάδελφο λογιστή... Προσωπικά πάντως το ότι τελείωσα την ΑΣΟΕΕ δεν μου έδωσε καμιά ματιά αφ' υψηλού απέναντι σε κανένα άλλο - δεν την θεωρώ καν καλή σχολή να πω την αλήθεια... biggrin.gif (μιλάω για τα τελευταία 10 χρόνια, στο παρελθόν πιστεύω ότι ήταν).

Που τον βλέπει τον πόλεμο Α' και Γ' τάξης ήθελα να ξέρω... laugh.gif

Καλά ο συνάδελφος παραπάνω βλέπει οράματα ότι είναι παιδί κατώτερου θεού και ότι τον αντιμετωπίζουμε αναλόγως εμείς οι υπόλοιποι... Του εύχομαι να ξεκομπλάρει κάποια στιγμή και να καταλάβει ότι δεν έχουμε τίποτα εναντίον του και τον αντιμετωπίζουμε σαν συνάδελφο λογιστή... Προσωπικά πάντως το ότι τελείωσα την ΑΣΟΕΕ δεν μου έδωσε καμιά ματιά αφ' υψηλού απέναντι σε κανένα άλλο - δεν την θεωρώ καν καλή σχολή να πω την αλήθεια... biggrin.gif (μιλάω για τα τελευταία 10 χρόνια, στο παρελθόν πιστεύω ότι ήταν).

ΧΑΧΑ. ΛΕΣ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ? ΝΑ ΨΑΞΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ , ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΟΙ ΤΗΣ Γ' ΤΑΞΗΣ? ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΕΕΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ, ΚΑΚΩΣ ΜΑΣ ΔΩΣΑΝ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΙ? ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΝΕ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΔΥΟ.

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑΝ Α' ΤΑΞΗΣ ΝΑ ΕΓΚΑΛΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ.

ΕΙΣΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΕΙ "ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ".

ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΠΑ , ΟΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΦΟΡΕΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ( ΣΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ Η' ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ) ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ , ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ , ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΣΤΗΝ Β' ΤΑΞΗ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΙ ΑΚΟΥΣΑ...ΘΑ ΨΑΞΩ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΠΑΛΙ Η ΜΑΧΗ ΚΙ ΕΔΩ.

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΑΝΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ "ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ¨".

ΧΑΧΑ. ΛΕΣ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ? ΝΑ ΨΑΞΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ , ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΟΙ ΤΗΣ Γ' ΤΑΞΗΣ? ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΕΕΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ, ΚΑΚΩΣ ΜΑΣ ΔΩΣΑΝ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΙ? ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΝΕ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΔΥΟ.

ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΠΑ , ΟΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΦΟΡΕΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ( ΣΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ Η' ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ) ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ , ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ , ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΣΤΗΝ Β' ΤΑΞΗ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΙ ΑΚΟΥΣΑ...ΘΑ ΨΑΞΩ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΠΑΛΙ Η ΜΑΧΗ ΚΙ ΕΔΩ.

Πείτε ότι θέλετε, μια παράκληση μόνο: ΟΧΙ ΚΕΦΑΛΑΙΑ!!!

Μας έχουν ζαλίσει όλοι, μας ζαλίζουν και τέτοια post.!!!

Αυτους τους `` τσαρλατάνους`` Α τάξης στοχοποιώ τόσο καιρό και γω, που ταμπουρωθήκαν πίσω απο ενα πτυχίο, και τους συναντούσα καθημερινά, σα τα γλυφτύρια, στα γραφεία τα κομματικά, που ψήφισαν και τα αίσχη αυτά, για να βολεύιοντε μια χαρά...αχ.αχ.χα.χ.χ.χ.αχα.

Αν δε βγούνε μόνοι τους, θα αρχίσει το ΣΩ...ΒΕ......αλά στρατό, και θα πάνε σε αφίσσες, μαζί με τους πρωταγωνιστές της πολυνομίας και της ασυνενοησίας

Αμα θέλει κανείς Α τάξη αδεία μεταβιβάζω τη δική μου, για 30 αργύρια, γιατί ειναι απο φορέα ΚΟΜΜΑΤΙΚΟ.....:P και αυτό το χρώμα μου φέρνει εμετό..χ.α.αχ.χα.χα

Guest ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΠΟ ΤΕΙ

Κοίταξε...

Για το ότι δεν σε πληρώνει σωστά φταίει αυτός που παραβιάζει συλλογικές συμβάσεις, ΙΚΑ κτλπ, και εσύ που το αποδέχεσαι...

Σχετικά με το πόσα λεφτά παίρνουν τη δήλωση και το πόσα αποφέρεις εσύ στον εργοδότη σου είναι μια άλλη ιστορία...

Θα σου πω το εξής...

Έστω ότι σε πλήρωνε βάσει προυπηρεσίας, σύμβαση, πτυχίου κτλπ - έστω καθαρά 850-950 ευρώ...

Και εσύ έβγαζες 20 δηλώσεις τη μέρα τις οποίες ο εργοδότης κοστολογούσε 35 ευρώ... Θα απέδιδες για κάποιο διάστημα δηλαδή 700 ευρώ έσοδα τη μέρα στον εργοδότη σου.

Γιατί ακριβώς πιστεύεις ότι αυτό σημαίνει ότι πρέπει να αμοίβεσαι παραπάνω (απο τα νόμιμα)?

Μπορεί και να τα αξίζεις, μπορεί και όχι... Πάντως τότε είναι στην ευχέρεια του εργοδότη να σου δώσει πάνω από τα νόμιμα...

Γιατί πολύ απλά πρέπει να καταλάβεις ότι η πελατεία είναι του εργοδότη σου, όχι δική σου... Ανέλαβε το ρίσκο να ξεκινήσεις μόνη σου και τότε θα αμοίβεσαι πραγματικά ανα δήλωση...

Το ότι αμοίβεσαι κάτω του νομίμου σου δίνει δίκιο ανεξάρτητα αν βγάζεις 2 ή 20 δηλώσεις την ημέρα... Το αν θα εκτιμηθεί η αποδοτικότητά σου είναι άλλο θέμα.

Τέλος πάντων σε λιγάκι θα νομοθετηθούν πλήρως τα 592 ευρώ (αυτή τη στιγμή υπάρχει το πρόγραμμα του ΟΑΕΔ 16-24 που δίνει 540 καθαρά....) οπότε ακόμα και οι νόμιμοι μισθοί θα πέσουν....

Και όποιος έκανε δηλώσεις σε υπαλλήλους της Ολυμπιακής και ΔΕΚΟ τα προηγούμενα χρόνια ξέρει για το τι λεφτά κυκλοφορούν στην αγορά.... (Της ολυμπιακής κόπηκαν, απλά βγήκαν σε πρόωρη σύνταξη 45άρηδες και 15-17 χιλιάδες εφάπαξ επίδομα.... όχι και άσχημα για αυτούς...)

Σε αυτα που είπα αυτο καταλαβες??οτι θελω να αμοιβομαι παραπανω απο τα νόμιμα και να παιρνω ποσοστα απο τις δηλώσεις??καμια σχέση...για αυτα που μου αναλογούν γκρινιάζω και για τα ένσημα φυσικα που οι εργοδότες εχουν ξεχάσει τι παει να πει αυτή η λέξη.

...για αυτα που μου αναλογούν γκρινιάζω και για τα ένσημα φυσικα που οι εργοδότες εχουν ξεχάσει τι παει να πει αυτή η λέξη.

Και γιατί δεν απευθύνεσαι εκεί που πρέπει?

http://www.ypakp.gr/...CnGMfMOzw937yWa

http://www.ika.gr/gr/infopages/contact/addresses/home.cfm

http://www.pol.org.gr/mojp/

Guest -1988-

Δεν πληρώνεσαι για την ώρα που χρειάζεται να συμπληρωθεί μια δήλωση. Αλλά για τις ώρες που χρειάζονται για να μάθεις αυτά που θα εφαρμόσεις. 

XA! XA! XA! XA !

ΜΠΡΑΒΟ , ΟΧΙ ΜΠΡΑΒΟ !! ΕΠΙΣΗΣ Ο DONALD DUCK ΚΑΙ ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!

ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΛΕΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ!

ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΝ ΠΙΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΕ – ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΠΟΝΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΣΩΣΤΑ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΟΜΟ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΒΓΑΛΕΙ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΙ ΒΓΑΖΕΙ!!!

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΝΤΑΝ ΑΝ ΚΛΕΙΝΑΝΕ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΓΙΕΣ ( ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ).

ΒΥ ΤΗΕ WAY ΟΣΟ ΑΚΡΙΒΑΙΒΝΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΔΡΟΜΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΟΡΕΣ ΤΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΤΟΣΟ ΘΑ ΑΚΡΙΒΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΤΙΜΕΣ!!

ΓΙΑΤΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ 50-60 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΣΤΟΥ ΑΠΛΟΥΣ ΜΙΣΘΩΤΟΥΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΑΝΤΑΝΑΚΛΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΠΙΑ ΤΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ – ΑΥΤΟ.

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ !! !!

ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

αν δεν εισαι ευχαριστημενη μπορεις να φυγεις...υπαρχουν ενα σωρό άτομα που ψαχνουν για δουλεια!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΘΕΣ ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΠΤ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ ΤΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΔΗΛΑΔΗ ΛΕΣ ΝΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΙΣΘΟ -ΜΕ ΕΝΣΥΜΑ (ΚΑΛΟ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ) ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΠΕ ΟΧΙ!!!

'Η ΕΙΣΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΕΩΣ ΤΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΓΙΑ 400Ε ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ !?!?!?!?!!?

ΤΕΣΠΑ, ΒΑCK TO THE POINT ,

ΠΟΥ ΗΣΑΣΤΑΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΟΚΑΡΕΣΤΕ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ??

ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΤΑ !! – ΚΑΝΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΠΡΑΞΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΤΕ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΠΛΥΝΕΤΕ ΤΙΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΣΑΣ ΩΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΓΕΝΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ , ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ!!

Σε αυτα που είπα αυτο καταλαβες??οτι θελω να αμοιβομαι παραπανω απο τα νόμιμα και να παιρνω ποσοστα απο τις δηλώσεις??καμια σχέση...για αυτα που μου αναλογούν γκρινιάζω και για τα ένσημα φυσικα που οι εργοδότες εχουν ξεχάσει τι παει να πει αυτή η λέξη.

Ρώτα ένα καλό λογιστή να σου πει τι θα κάνεις λοιπόν... wink.gif

Και παρότι συμπάσχουμε μαζί σου, ο Σούλης έχει δίκιο ότι δεν είμαστε εμείς που θα σου λύσουμε το πρόβλημα.

Προσωπικά εγώ προτείνω αυτό που προτείνω πάντως σε τέτοιες περιπτώσεις.

Ψάχνεις για άλλη δουλειά και μόλις τη βρεις εξαφανίζεσαι διεκδικώντας ταυτόχρονα τα πάντα αναδρομικά (Αποδοχές, δώρα, ένσημα) με καλή πιθανότητα να πετύχεις. Για να επιτύχεις τότε βέβαια χρειάζεται μια μικρή προετοιμασία για το οποίο μπορεί να σε συμβουλεύσει ένας συνάδελφος λογιστής...

1988, ένα μικρό σχόλιο, φέτος οι εταιρείες που παράγουν λογιστικά προγράμματα απέτυχαν παταγωδώς στο οτιδήποτε, σχεδόν όλες αν όχι όλες... Μέχρι και τώρα το πρόγραμμά μου της Singular βγάζει από καιρό εις καιρό λάθος εκκαθάριση (ακόμη και τώρα μετά από 9 νομίζω εκδόσεις φέτος) και πολύ απλά το έχω για να έχω μαζεμένους τους πελάτες μου και να με διευκολύνει του χρόνου στην καταχώρηση...

Και δεν χρειάζομαι ώρα για να καταλάβω ότι η τάση πολλών εργαζομένων να εργάζονται τσάμπα χωρίς να έχουν τουλάχιστον όφελος μάθησης (κάποιες φορές αξίζει τον κόπο αλλά λίγες) είναι βλακεία όταν δεν κάνουν κάτι (έστω όταν βρουν άλλη δουλειά) για να πάρουν και τα ένσημα και τα δεδουλευμένα χρησιμοποιώντας τα νόμιμα μέσα που υπάρχουν αλλά λίγοι τα χρησιμοποιούν... Σε αυτό τουλάχιστον δε φταίει το κράτος - υπάρχουν λύσεις για διεκδίκηση ενσήμων και δεδουλευμένων, αλλά από ότι βλέπω μόνο οι αλλοδαποί έχουν το νιονιό για να τα κυνηγήσουν...

Λες και μόνο οι λογιστές είναι αυτοί που έχουν προσωπικό που δουλεύει τσάμπα... Εγώ το βλέπω για γενικό φαινόμενο στις μικρομεσαίες επιχειρήσεις τη σήμερον ημέρα με ελάχιστες εξαιρέσεις...

Μπορει να σου ηχησουν ως σκληρα λογια ή οτιδηποτε αλλο, αλλα επιτρεψε μου (εγω δεν χαιδευω αυτια στη ζωη μου, ποτε δεν το εκανα) να πω το εξης.

Οταν καποιος καλειται να ζησει ο ιδιος και η οικογενεια του, δεν θα κατσει να σκεφθει την μνημη. (και σου μιλαει καποιος που εχει χασει πολυ νωρις δικο του ανθρωπο).

Θα πρεπει να σταματησουμε να κατακρινουμε πρακτικες που εχουν ως στοχο να μειωσουν προσπαθεια ανθρωπων να εχουν δουλεια.

Εν κατακλειδι.. ο καθενας εχει δικαιωμα στην εργασια. Τωρα αν ισοπεδωνει τις τιμες... δεν εχεις παρα να το κανεις και εσυ για να τον ανταγωνιστεις.. Θα εχεις βεβαια περισσοτερη δουλεια.. αλλα.. θα εχεις δουλεια.

Το να εχω λιγους και να μην κουραζομαι πολυ, το θεωρω ελληνικη εξυπναδα και τεμπελοκατασταση.

Αποψη μου.

Εσύ το ερμηνεύεις με αυτό τον τρόπο ... σεβαστό !

Κατ' εμέ, λίγοι και καλοί πελάτες, σημαίνει ποιοτικό πελατολόγιο !