Jump to content

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ,ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΑ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ

Recommended Posts

Μπορεί να μου πει ποιός είναι αυτός ο έξυπνος που βγαίνει στην αγορά και κάνει μαγκές τους ταξιτσίδες, τους δικηγόρους και πολλούς άλλους πεινασμένους που με την καλημέρα τους σε χρεώνουν 5 ευρώ. Και βγαίνουν οι ανίδεοι βλάκες συνάδελφοι και σκοτώνουν το επάγγελα με 30,00ευρώ το μήνα και 30 ευρώ την φορολογική δήλωση του επαγγελματία.

Επίτέλους πια,δεν μπορούμε να οργανωθούμε ακόμα και σε περίοδο που όλα έχουν πέσει πάνω στις πλάτες μας....

Θα καταντήσουμε να δουλεύουμε για 10 ευρώ το μαγαζί.

ΕΛΕΟΣ.......(Ας οργανωθούν οι σύλλογοι μας, ας μπουν κάποια όρια τα οποία όταν κάποιος τα περνάει να πηγαίνει σπίτι του,γιατί αργά η γρήγορα με τέτοια πολιτική εκεί θα πάει μόνο που θα έχει είδη κάνει το κακό του)

• Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

δεν θα θελήσω να παρω το μερος κανενος. εξαλλου δεν ανηκω στη κατηγορια λογιστων που εχει πελατολογιο (ακομα).

Ωστοσο θα μου επιτραπει να ελεγα το εξης. : μειωσε το κοστος = πιο πολλους.

αυξησε το κοστος = θα εχεις λιγους.

Στη σημερινη κατασταση τι συμφερει? Ποια οικονομικη πολιτικη πρεπει και ειναι φρονιμο να ακολουθησει ο κλαδος?

Guest ολα καλά;

Μπορεί να μου πει ποιός είναι αυτός ο έξυπνος που βγαίνει στην αγορά και κάνει μαγκές τους ταξιτσίδες, τους δικηγόρους και πολλούς άλλους πεινασμένους που με την καλημέρα τους σε χρεώνουν 5 ευρώ. Και βγαίνουν οι ανίδεοι βλάκες συνάδελφοι και σκοτώνουν το επάγγελα με 30,00ευρώ το μήνα και 30 ευρώ την φορολογική δήλωση του επαγγελματία.

Επίτέλους πια,δεν μπορούμε να οργανωθούμε ακόμα και σε περίοδο που όλα έχουν πέσει πάνω στις πλάτες μας....

ΕΛΕΟΣ.......(Ας οργανωθούν οι σύλλογοι μας, ας μπουν κάποια όρια τα οποία όταν κάποιος τα περνάει να πηγαίνει σπίτι του,γιατί αργά η γρήγορα με τέτοια πολιτική εκεί θα πάει μόνο που θα έχει είδη κάνει το κακό του)

Κατι εχει παρει και εμενα το αυτί μου. Αλλά εντοπισα οτι ειναι καποια κοριτσακια απο ΤΕΙ (Χωρίς γραφείο) στα οποια εδοσαν τα επιμελητήρια αδεια φοροτεχνου Λογιστου Γ, ενω δεν εχουν μαθει ουτε οτι υπάρχουν φορολογικοι νόμοι. Πηγαινουν για χαρτζιλίκι χωρις υπευθηνότητα για το αποτελεσμα του εκκαθαρ/κου. Και οσο σκεπτομαι οτι πριν 37 χρόνια , ειχα εγω αυτές τις τιμες, κοντευω να παθω εγκεφαλικό.

δεν θα θελήσω να παρω το μερος κανενος. εξαλλου δεν ανηκω στη κατηγορια λογιστων που εχει πελατολογιο (ακομα).

Στη σημερινη κατασταση τι συμφερει? Ποια οικονομικη πολιτικη πρεπει και ειναι φρονιμο να ακολουθησει ο κλαδος?

μειωσει το κόστος πιο πολλους

= πιο πολλές υποχρεώσεις

= πιο πολλές ευθύνες

= πιο πολύ τρέξιμο

= πιο πολύ αγχός

= πιο πολύ δουλεία στην τελική

= πόσα να κοστίζει ο χρόνος της ζωής μου ??????

Οπως ο εργάτης με αίμα και ιδρώτα πολέμησε για να ανέβει ο μισθός του, να παίρνει τα επιδόματα του...¨Ετσι και κάποιοι πριν απο μας πολέμησαν για να ανταποκρίνονται οι τιμές μας στο κόστος της δουλείας μας,αλλά κάπιοι νομίζουν πως μ'αυτό που κάνουν θα καταφέρουν κάτι

Guest ολα καλα;

Αυξησε τις τιμες ή παρατατα. Αν χαμηλωσεις τις τιμες θα πεινασεις και θα τα παρατήσεις αναγκαστικά. Γιατι θα εισπράτεις λιγοτερα και θα πληρώνεις περισσότερα.

Οτι πληρωνεις, παιρνεις.

μειωσει το κόστος πιο πολλους

= πιο πολλές υποχρεώσεις

= πιο πολλές ευθύνες

= πιο πολύ τρέξιμο

= πιο πολύ αγχός

= πιο πολύ δουλεία στην τελική

= πόσα να κοστίζει ο χρόνος της ζωής μου ??????

Οπως ο εργάτης με αίμα και ιδρώτα πολέμησε για να ανέβει ο μισθός του, να παίρνει τα επιδόματα του...¨Ετσι και κάποιοι πριν απο μας πολέμησαν για να ανταποκρίνονται οι τιμές μας στο κόστος της δουλείας μας,αλλά κάπιοι νομίζουν πως μ'αυτό που κάνουν θα καταφέρουν κάτι

Συμφωνω απολυτως. Αλλα... η σημερινη εποχη δεν επιτρεπει περηφανιες συναδελφε (αποψη μου φυσικα). Ο καθενας καλειται να διατηρησει το πελατολογιο του, να το αυξησει και ΓΕΝΙΚΑ να επιβιωσει. Αρα αν εγω ημουν εσυ θα ελεγα.. εχω πελατες? πολυ ωραια.. ποσους εχω? 20 πχ..? ποσοι απο αυτους εχουν πλεον προβλημα? 10 πχ? οκ... τι κανω για να διατηρησω αυτα που εχω και να δειξω οτι σεβομαι τους ανθρωπους που με εμπιστευτηκαν? Κατι θα κανω και εγω, δεν ειμαι εκτος της κοινωνιας...

Αν καποιος (σοβαρος επαγγελματιας, οχι τα κοριτσακια του ΤΕΙ) εχει μια.. πως να το πω.. κοινωνικη πολιτικη στις τιμες του, αυτο μοιραια θα μαθευτει. Το αποτελεσμα? Θα συνεχιζει να επιβιωνει...

Αποψη μου.

Guest ολα καλά;

και όμως δεν είναι μόνο τα κοριτσάκια, είναι κ καποιοι συνάδελφοι μεσα από την αγορά μας....

Ναι εντοπισα και καποιο γραφειο ΕΠΕ στην πολη μου, το οποιο εχει βαλει στο σιτε του στο ιντερνετ, για ελευθερους μισθωτους 40 ευρω. Για εγγαμους 50 ευρω. Θα παω καποια μερα να δω τις μουρες τους και να παρατηρησω αν μοιαζουν με αυτους τους ατυχους που εχουν μαντρωσει στα τρελλάδικα.

Προσωπικά γνωρίζω κάποιους ανθρώπους που έφυγαν νωρίς απο τη ζωή,και κατά ένα μεγάλο μέρος ευθυνόταν το άγχος της δουλειας μας....Οι άνθρωποι αυτοί λάτρευαν το έπαγγελμα τους και πολέμησαν για το κύρος του επαγγέλματος αυτού. Κ τις τιμές τις έφτασαν αυτοί να είναι ανταποδοτικές του κόστους εργασίας που προσφέρουμε στους πελάτες μας....Ε λοιπόν γιατί να υπάρχουν άλλοι που δεν εκτιμάνε τουλάχιστον την μνήμη αυτών που έφυγαν αφύνοντας σ'εμας κατι καλύτερο.

Τελικά σ'αυτη τη χώρα όλοι μας έιμαστε αντάξιοι αυτών που παθαίνουμε, γιατί κακό δεν κάνουν μόνο αυτοί που τα κάνουν,αλλα και εμείς που δεν αντιδράμε...

Συμφωνω απολυτως. Αλλα... η σημερινη εποχη δεν επιτρεπει περηφανιες συναδελφε (αποψη μου φυσικα). Ο καθενας καλειται να διατηρησει το πελατολογιο του, να το αυξησει και ΓΕΝΙΚΑ να επιβιωσει. Αρα αν εγω ημουν εσυ θα ελεγα.. εχω πελατες? πολυ ωραια.. ποσους εχω? 20 πχ..? ποσοι απο αυτους εχουν πλεον προβλημα? 10 πχ? οκ... τι κανω για να διατηρησω αυτα που εχω και να δειξω οτι σεβομαι τους ανθρωπους που με εμπιστευτηκαν? Κατι θα κανω και εγω, δεν ειμαι εκτος της κοινωνιας...

Αν καποιος (σοβαρος επαγγελματιας, οχι τα κοριτσακια του ΤΕΙ) εχει μια.. πως να το πω.. κοινωνικη πολιτικη στις τιμες του, αυτο μοιραια θα μαθευτει. Το αποτελεσμα? Θα συνεχιζει να επιβιωνει...

Αποψη μου.

Δεν μπορώ να πω οτι διαφωνώ τελείος σ'αυτό που λέτε συνάδελφε, όμως η στάση μου είναι όσο προλαβαίνουμε να οργανωθούν οι σύλλογοι να μπουν κάποιες κατώτερες τιμές (υποχρεωτικά) και όσο προλαβαίνουμε ακόμα. να γίνουν συγκεντρώσεις συναδέλφων ανα την πόλη απο τα επιμελητήρια και τους συλλόγους μας..Να γίνει διάλογος και να ενωθούμε επιτέλους σε μια δύναμη...Δεν μπορεί να είμαστε στο ίδιο καζάνι με τους πελάτες μας. Να μας σκοτώνει ο ανταγωνισμός τις τιμής και όχι η ποιότητα της δουλειας κ των γνώσεων του καθενός.

Guest ολα καλά;

Αποψη μου.

Αλλο ειναι να εχεις κοινωνική πολιτική και αλλο καταστροφική ξεφτιλισμενη για σενα πολιτική. Και με την αυξηση τιμων κανεις κοινωνική πολιτική. Γιατί δεινεις στον εαυτό σου την δύναμη να μπορεις να εξυπηρετεις τους υγειά σκεπτομενους πελατες σου. Εγώ π.χ, φετος οχι απλα εκανα αυξηση 10-20 ευρω (λεμε για μισθωτους και συνταξιουχους) αλλα σε ορισμενες περιπτωσεις πηγε και διπλασια. Πιστεψε με οτι για πρωτη φορα μου τα εδοσαν με μεγαλη ορεξη. Ασε που μαζεψα και τα περισσότερα χρεη των περασμενων ετών. Ολοι φοβήθηκαν φετος, οτι θα τους εδιωχνα.

Με 15 ευρω το μηνα για τους ταξιτζηδες , μεγαλο λογιστικο γραφειο στην Καλλιθεα μη παμε μακρια. Και δεν φταινε τα κοριτσακια και τα αγορακια των ΤΕΙ και ΑΕΙ , γιατι αυτα τα παιδια νομιζω οτι δεν αναλαμβανουν απο μονοι τους.Το αντιθετο δουλευουν σε κατι μεγαλα λογιστικα γραφεια που παιρνουν αυτες τις τιμες προσπαθωντας να μαθουν. Εμεις φταιμε που οντως δεν κανουμε κατι σαν επαγγελματιες , οπως ειναι οι δικηγοροι που ολοι εχουν μια στανταρ τιμη και ολοι τους σεβονταικαι τους υπολογιζουν ενω εμας μη πω καλυτερα τι μας εχουν , και ακους το φανταστικο - ελα μωρε σιγα και τι εκανες -

Προσωπικά γνωρίζω κάποιους ανθρώπους που έφυγαν νωρίς απο τη ζωή,και κατά ένα μεγάλο μέρος ευθυνόταν το άγχος της δουλειας μας....Οι άνθρωποι αυτοί λάτρευαν το έπαγγελμα τους και πολέμησαν για το κύρος του επαγγέλματος αυτού. Κ τις τιμές τις έφτασαν αυτοί να είναι ανταποδοτικές του κόστους εργασίας που προσφέρουμε στους πελάτες μας....Ε λοιπόν γιατί να υπάρχουν άλλοι που δεν εκτιμάνε τουλάχιστον την μνήμη αυτών που έφυγαν αφύνοντας σ'εμας κατι καλύτερο.

Τελικά σ'αυτη τη χώρα όλοι μας έιμαστε αντάξιοι αυτών που παθαίνουμε, γιατί κακό δεν κάνουν μόνο αυτοί που τα κάνουν,αλλα και εμείς που δεν αντιδράμε...

Μπορει να σου ηχησουν ως σκληρα λογια ή οτιδηποτε αλλο, αλλα επιτρεψε μου (εγω δεν χαιδευω αυτια στη ζωη μου, ποτε δεν το εκανα) να πω το εξης.

Οταν καποιος καλειται να ζησει ο ιδιος και η οικογενεια του, δεν θα κατσει να σκεφθει την μνημη. (και σου μιλαει καποιος που εχει χασει πολυ νωρις δικο του ανθρωπο).

Θα πρεπει να σταματησουμε να κατακρινουμε πρακτικες που εχουν ως στοχο να μειωσουν προσπαθεια ανθρωπων να εχουν δουλεια.

Εν κατακλειδι.. ο καθενας εχει δικαιωμα στην εργασια. Τωρα αν ισοπεδωνει τις τιμες... δεν εχεις παρα να το κανεις και εσυ για να τον ανταγωνιστεις.. Θα εχεις βεβαια περισσοτερη δουλεια.. αλλα.. θα εχεις δουλεια.

Το να εχω λιγους και να μην κουραζομαι πολυ, το θεωρω ελληνικη εξυπναδα και τεμπελοκατασταση.

Αποψη μου.

Μπορει να σου ηχησουν ως σκληρα λογια ή οτιδηποτε αλλο, αλλα επιτρεψε μου (εγω δεν χαιδευω αυτια στη ζωη μου, ποτε δεν το εκανα) να πω το εξης.

Οταν καποιος καλειται να ζησει ο ιδιος και η οικογενεια του, δεν θα κατσει να σκεφθει την μνημη. (και σου μιλαει καποιος που εχει χασει πολυ νωρις δικο του ανθρωπο).

Θα πρεπει να σταματησουμε να κατακρινουμε πρακτικες που εχουν ως στοχο να μειωσουν προσπαθεια ανθρωπων να εχουν δουλεια.

Εν κατακλειδι.. ο καθενας εχει δικαιωμα στην εργασια. Τωρα αν ισοπεδωνει τις τιμες... δεν εχεις παρα να το κανεις και εσυ για να τον ανταγωνιστεις.. Θα εχεις βεβαια περισσοτερη δουλεια.. αλλα.. θα εχεις δουλεια.

Το να εχω λιγους και να μην κουραζομαι πολυ, το θεωρω ελληνικη εξυπναδα και τεμπελοκατασταση.

Αποψη μου.

Να με συγχωρέσεις για τον τρόπο που θα στο πω. αλλα αυτή είναι μια άποψη αγραματωσύνης και με τέτοια επιχειρήματα θα μπορούσαμε να κάνουμε διαλογο σαν επαγγελματίες μόνο στον μεσαίωνα.... Κ εμείς έχουμε οικογένειες κ εμείς έχουμε ζόρια και επισης και εμείς χασαμε κάποιος δικούς μας ανθρώπους....οσο για την εξυπνάδα και την τεμπελοκατασταση ,εξώ απο το χωρό ξέρεις τι λένε.....

Τα ισοπεδωνεις ολα πολυ ευκολα.

Guest -ΕΝΑΣ ΡΕΑΛΙΣΤΗΣ-

Αποψη μου.

Respect !! ! !

Να με συγχωρέσεις για τον τρόπο που θα στο πω. αλλα αυτή είναι μια άποψη αγραματωσύνης και με τέτοια επιχειρήματα θα μπορούσαμε να κάνουμε διαλογο σαν επαγγελματίες μόνο στον μεσαίωνα.... Κ εμείς έχουμε οικογένειες κ εμείς έχουμε ζόρια και επισης και εμείς χασαμε κάποιος δικούς μας ανθρώπους....οσο για την εξυπνάδα και την τεμπελοκατασταση ,εξώ απο το χωρό ξέρεις τι λένε.....

Στο μεσαιωνα ζουμε φιλε μου. :)

Αρα ετσι πρεπει να μιλαμε. Οσο για το χορο.. εννοια σου ολα τα γνωριζω.

Στην ουσια δεν διαφωνουμε. Απλα προσπαθουμε να βρουμε τα αιτια για τα οποια γινεται αυτο. Και εγω τα εντοπιζω εκει.

Τα ισοπεδωνεις ολα πολυ ευκολα.

οχι οχι συναδελφε!! μακρια απο εμενα αυτα..

απλα μιλαω με την δικη μου λογικη η οποια μπορει να ειναι συμφωνει με μερικους ή οχι.

αλλα δεν ισοπεδωνω τιποτα απολυτως.

Καλά θα στο θέσω διαφορετικά. Κ εγώ όπως κατάλαβες προσπαθώ να διατηρήσω ένα γραφείο και μάλιστα δεν μπορώ να πώ ότι είμαι και άνετος, παρ'ολα αυτά σέβομαι το επάγελλμα μου και όταν έρχεται ένας πελάτης δεν του λέω ουτε 20 ουτε 30 ευρώ μόνο και μόνο για να μή φύγει. Ξέρω το κόστος της δουλειάς μου κ αυτό προσφέρω στον πελάτη μου, όμως πληγώνομαι όταν ακούω οτι κάποιος συνάδελφος κάνει την τιμη αυτή και υποβαθμίζει τόσο πολυ την δουλειά, ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ 20 ΕΥΡΩ ΘΑ ΤΟΥ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΜΠΥΜΕΡΑΓΚ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΙ ΓΙΑ 10 ΕΥΡΩ. Και συν στο ότι δεν θα τον υπολογιζει κ ο πελάτης ιδιαίτερα γιατί σιγά την δουλεια που κάνει με ενα 20ικο καθαριζω το μήνα με τον λογιστή.

Μάλιστα .. πάλι το ίδιο θέμα..

Κατ'αρχήν για να τελειώνει η συζήτηση .. ελάχιστες αμοιβές δεν πρόκειται να καθοριστούν.. και όπου έχουν καθοριστεί θα καταργηθούν.

Στην συνέχεια

-οι δηλώσεις φυσικών προσώπων δεν είναι η κύρια δουλειά του λογιστή ή δεν θα έπρεπε να είναι..

-Τα βιβλία ταξιτζήδων και λοιπών ευγενών επαγγελμάτων .. μπορεί να εκτιμήθηκαν από κάποιους συναδέλφους στα 15 ευρώ..

αλλά πίσω έχει η αχλάδα την ουρά..και για τους συναδέλφους και για τους επαγγελματίες..

Προσωπικά εκείνο που ζητώ από συλλόγους/κράτος κ.λ.π. είναι "καθαροί κανόνες" ..

δλδ δικαιώματα/υποχρεώσεις και βέβαια ότι εισπράττεται να δηλώνεται..

έτσι η αγορά θα ισορροπήσει εκεί που πρέπει και όποιος μπορεί και θέλει συνεχίζει..

Τα ξαναλεω λοιπον :

Επαναδιαπραγματευση Κωδικα Δεοντολογιας

Δημιουργεια Λογιστικου Επιμελητηριου

εχει κανεις αλλος να προτεινει τιποτα παρα μονο να εκφραζει αγανακτηση - και δικαιως?

Καλά θα στο θέσω διαφορετικά. Κ εγώ όπως κατάλαβες προσπαθώ να διατηρήσω ένα γραφείο και μάλιστα δεν μπορώ να πώ ότι είμαι και άνετος, παρ'ολα αυτά σέβομαι το επάγελλμα μου και όταν έρχεται ένας πελάτης δεν του λέω ουτε 20 ουτε 30 ευρώ μόνο και μόνο για να μή φύγει. Ξέρω το κόστος της δουλειάς μου κ αυτό προσφέρω στον πελάτη μου, όμως πληγώνομαι όταν ακούω οτι κάποιος συνάδελφος κάνει την τιμη αυτή και υποβαθμίζει τόσο πολυ την δουλειά, ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ 20 ΕΥΡΩ ΘΑ ΤΟΥ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΜΠΥΜΕΡΑΓΚ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΙ ΓΙΑ 10 ΕΥΡΩ. Και συν στο ότι δεν θα τον υπολογιζει κ ο πελάτης ιδιαίτερα γιατί σιγά την δουλεια που κάνει με ενα 20ικο καθαριζω το μήνα με τον λογιστή.

Συμφωνω οτι η τιμη καθοριζει και την ποιοτητα δουλειας ακι την υποβαθμιση ή αναβαθμιση της. Συμφωνω οτι με 20 ευρω δεν μπορεις να διατηρησεις γραφειο.

Συμφωνω οτι ο πελατης θα πει.. κοιτα να δεις καθαριζω με 20 ή 30 ευρω. Αν το πει σε 50..? :)

Καταλαβες τι ακριβως θελω να πω? Οτι τα αιτια για αυτο που κατακρινεις (και στην ουσια δεν διαφωνουμε) ειναι η αυξηση του ογκου για διατηρηση δουλειας με σκοπο να παραμεινω..

ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΛΕΤΕ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ, ΑΝΓΧΟΣ, ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ-ΟΙΚΟΓΕΝΙΑΚΗ ΖΩΗ ΓΙΑ ΨΙΧΟΥΛΑ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΤΖΑΜΠΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ...

ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ: ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΑΖΕΨΩ ΠΕΛΑΤΕΙΑ?????ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΣ.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΝΟΙΞΑ ΓΡΑΦΕΙΟ(ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΥΑ ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ) ΣΤΟΥΣ ΟΧΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΛΛΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ

ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥΛΑΩ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΛΛΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.

ΣΑΦΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΣΟ-ΟΣΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΣΥΝΕΦΟ...

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑΤΕ:Ο ΚΑΘΝΑΣ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΠΑΙΡΝΕΙ...

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΦΤΗΝΟ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟ ΤΡΩΝΕ

αφου ειμαστε μαλακες και μας δουλευουν ολλοι αφου εμεις ριχνουμαι την αξια μας ειναι μονο να κλεισουμαι τα γραφεια μας αλλα ολλοι και επειδη δεν θα γινη αυτο η υποθεση - κατασταση ειναι καταστροφικη αργα η γρηγορα για ολλους