Προς το περιεχόμενο

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ,ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΑ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη ΧΡΟΝΙΑ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΩ....

ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΩΜΑ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ.

ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΟΥΤΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΙ ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΩ-ΚΑΤΩ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ(ΕΝΩ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ) ,ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ!

ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΑΞΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΖΟΡΙΣΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ ΑΠΟΤΟΜΑ! ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ Ο ΚΟΜΠΟΣ ΣΤΟ ΧΤΕΝΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣ!

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ...ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΞΥΝΙΣΕ! ΓΙΑΤΙ;;; ΟΠΟΙΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΥΒΕΡΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΚΥΒΕΡΝΑΝΕ -ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝΕ! ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΝΥΦΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 153
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

όσον αφορά τις φορολογικές δηλώσεις (μιας και αναφέρθηκε ως σημείο αναφοράς) χρεώνω για τρίτη συνεχόμενη χρονιά 50 ευρώ ακατέβατα ως ελάχιστο ποσό.

Ηράκλειο Κρήτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω οτι η τιμη καθοριζει και την ποιοτητα δουλειας ακι την υποβαθμιση ή αναβαθμιση της. Συμφωνω οτι με 20 ευρω δεν μπορεις να διατηρησεις γραφειο.

Συμφωνω οτι ο πελατης θα πει.. κοιτα να δεις καθαριζω με 20 ή 30 ευρω. Αν το πει σε 50..? :)

Καταλαβες τι ακριβως θελω να πω? Οτι τα αιτια για αυτο που κατακρινεις (και στην ουσια δεν διαφωνουμε) ειναι η αυξηση του ογκου για διατηρηση δουλειας με σκοπο να παραμεινω..

Και αν το πει σε 50 τι θα γίνει; Θα έχεις 50 πελάτες με 20 ευρω το μήνα θα βγάλεις 1.000,00 ευρώ. Τώρα αν από το χιλιάρικο αφαιρέσεις ΤΕΒΕ, ενοίκιο προγράμματα, ΔΕΗ, ΟΤΕ, λοιπά έξοδα τι θα σου μείνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

manager account δεν εισαι μαχιμος λογιστης για να ξερεις λοιπες υποχρεωσεις για να εισαι σε θεση να κρινεις, ασχετα εαν γνωριζεις λογιστες δεν εισαι απο μεσα δηλάδη....

ο πελατης δεν πρεπει να πληρωνει ποσοτητα αλλα ποιοτητα..εαν δεν το μαθει αυτο φταιμε εμεις....

εγω επαναλαμβανω ξεκινησα με χαμηλες αμοιβες και ηδη εχω γνωστοποιησει αυξησεις που εγιναν αποδεκτες για το ετος 2012 και δεν διαμαρτυρηθηκε κανεις, αντιθετως το θεωρησαν πολυ λογικο εκ μερους μου να τις αυξησω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν το πει σε 50 τι θα γίνει; Θα έχεις 50 πελάτες με 20 ευρω το μήνα θα βγάλεις 1.000,00 ευρώ. Τώρα αν από το χιλιάρικο αφαιρέσεις ΤΕΒΕ, ενοίκιο προγράμματα, ΔΕΗ, ΟΤΕ, λοιπά έξοδα τι θα σου μείνει;

τριχες. τριχες θα σου μεινουν συναδελφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σταματήσουν τα λογιστικά γραφεία να παίρνουν αμισθί απόφοιτους, και καλά για να τους μάθουν τη δουλειά, τότε ίσως αναγκαστούν να χρεώσουν αυτά που πρέπει.

Όταν αντιληφθούμε ότι το να προσπαθούμε να αυξήσουμε τους πελάτες μας, ρίχνοντας τις αμοιβές είναι φαύλος κύκλος, και ότι με λιγότερους πελάτες, ποιοτικότερη εργασία, και εξορθολογισμένες αμοιβές μπορούμε να εξασφαλίσουμε ικανοποιητικό εισόδημα και ανθρωπινότερη ζωή, τότε ίσως χρεώσουμε αυτά που πρέπει.

Η δεκαετία μας θα είναι η δεκαετία του λογιστή. Εμείς αντί να ανεβάσουμε την ποιότητα της δουλειάς μας, και αντίστοιχα τις αμοιβές μας, ώστε, και να ανταποκριθούμε στις αυξημένες ανάγκες που θα μας παρουσιαστούν, αλλά, και να αφήσουμε δουλειά για τους νεότερους, όλα τα σφάζουμε όλα τα μαχαιρώνουμε, εξαιτίας της ανασφάλειάς μας.

Και το χειρότερο, ακολουθώντας αυτήν την τακτική, έπεται:

Με την επικείμενη απελευθέρωση, νέα φοροτεχνικά γραφεία θα εμφανιστούν, και θα δημιουργήσουν μεγάλους λογιστικούς και φοροτεχνικούς οίκους, εκ των οποίων θα είναι και ήδη καταξιωμένοι, πολλοί εισαγόμενοι, και πολλοί μέσα από ανάπτυξη φάσματος.

Το βλέπω να έρχεται ότι το μαγαζάκι της γωνίας που δεν προλαβαίνει να κάνει τις δηλώσεις, και συνεχώς ζητά παρατάσεις, θα κλείσει, διότι θα έχει να ανταγωνιστεί την εταιρεία, που και καταμερισμό εργασίας θα έχει, για αποτελεσματικότερη παραγωγή υπηρεσιών, και το πιο τραγικό, αιτήσεις δικές μας στο HRM της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

manager account δεν εισαι μαχιμος λογιστης για να ξερεις λοιπες υποχρεωσεις για να εισαι σε θεση να κρινεις, ασχετα εαν γνωριζεις λογιστες δεν εισαι απο μεσα δηλάδη....

ο πελατης δεν πρεπει να πληρωνει ποσοτητα αλλα ποιοτητα..εαν δεν το μαθει αυτο φταιμε εμεις....

μην μιλας εσυ για μαχιμους λογιστες :) και οσο αφορα τις υποχρεωσεις των λογιστων που εχουν γραφεια, δοξα το θεο να γνωριζω απο πρωτο χερι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην μιλας εσυ για μαχιμους λογιστες :) και οσο αφορα τις υποχρεωσεις των λογιστων που εχουν γραφεια, δοξα το θεο να γνωριζω απο πρωτο χερι.

και στο λεω γιατι γνωριζεις πολυ καλα.. ποσα παπουτσια εχω χαλασει σε περπατημα και ανεβα κατεβα και αγχος και τρεξιμο κλπ κλπ κλπ... μαχιμος δεν εισαι μονο οταν εχεις γραφειο αγαπητε. εισαι οταν κανεις την δουλεια σου υπευθυνα και σοβαρα.

Οπως ο λογιστης που εχει γραφειο ειναι μαχιμος και θελει να ειναι σοβαρος και να διατηρησει αυτο που εχει και να μπορει μεσα απο αυτο να συντηρει τα εξοδα του, ετσι και οι λογιστες απου ακομα δεν εχουν μπει στο στιβο του γραφειου, εχουν - να μην σου πω και - μεγαλυτερο αγχος και ευθυνη να κανουν σωστα τη δουλεια τους.

Αρα σε εμενα μη μου λες για μαχιμους διοτι ξερουμε πολυ καλα ποιος ηταν ο μαχιμος μια εποχη.

Αυτα για να ξερουμε και τι λεμε αγαπητε.

Μην τα παρω στο κρανιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επεκτεινομαι για το περι μαχημου λογιστη.....

συνονόματε γιατί τα λές αυτά για τον συνάδελφο? Απ ότι κατάλαβα επειδή δεν έχει ανοίξει γραφείο, δεν έχει ξεχωριστό χώρο δλδ? Γιατί αυτοί δεν είναι στο επάγγελμα επειδή επέλεξαν και ίσως να μην έχουν τη δυνατότητα να πληρώνουν κι άλλο ενοίκιο, κι άλλο ρεύμα, κι άλλο τηλέφωνο κι όλλα τα άλλα έξοδα που έχει ένα λογιστικό γραφείο μέχρι να δουν οτι βγαίνουν τα λειτουργικά έξοδα ενός γραφείου? Δε συμφωνώ με κάθε εκτίμηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαστε εσεις οι νεοι που εργασοσασταν υπαλληλοι και ακουγατε τις αμοιβες των εργοδοτων σας και ξερατε πανω-κατω ποσο ητανε να ζητατε κατι λιγοτερο γιατι το πολυ λιγο ποτε δεν θα γινη με το περας του χρονου αρκετο γιατι θα βγουν στην εργασια σε λιγο κατι αλλοι σαν εσας ιδιοι και θα σας καταστρεψουν με την σειρα τους εσας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνονόματε γιατί τα λές αυτά για τον συνάδελφο? Απ ότι κατάλαβα επειδή δεν έχει ανοίξει γραφείο, δεν έχει ξεχωριστό χώρο δλδ? Γιατί αυτοί δεν είναι στο επάγγελμα επειδή επέλεξαν και ίσως να μην έχουν τη δυνατότητα να πληρώνουν κι άλλο ενοίκιο, κι άλλο ρεύμα, κι άλλο τηλέφωνο κι όλλα τα άλλα έξοδα που έχει ένα λογιστικό γραφείο μέχρι να δουν οτι βγαίνουν τα λειτουργικά έξοδα ενός γραφείου? Δε συμφωνώ με κάθε εκτίμηση.

δεκτη η οποιαδηποτε διαφωνια..αλλα εγω αλλο εννοω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαστε εσεις οι νεοι που εργασοσασταν υπαλληλοι και ακουγατε τις αμοιβες των εργοδοτων σας και ξερατε πανω-κατω ποσο ητανε να ζητατε κατι λιγοτερο γιατι το πολυ λιγο ποτε δεν θα γινη με το περας του χρονου αρκετο γιατι θα βγουν στην εργασια σε λιγο κατι αλλοι σαν εσας ιδιοι και θα σας καταστρεψουν με την σειρα τους εσας

ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ!!!!!!

ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ ΕΧΟΥΜΕ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ!!!!!!!!!

ΤΥΧΑΙΟ???????

B)B)B):wub::wub::wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαστε εσεις οι νεοι που εργασοσασταν υπαλληλοι και ακουγατε τις αμοιβες των εργοδοτων σας και ξερατε πανω-κατω ποσο ητανε να ζητατε κατι λιγοτερο γιατι το πολυ λιγο ποτε δεν θα γινη με το περας του χρονου αρκετο γιατι θα βγουν στην εργασια σε λιγο κατι αλλοι σαν εσας ιδιοι και θα σας καταστρεψουν με την σειρα τους εσας

'Ετσι ειναι όπως τα λές. Σημασία έχει το επαγγλεμα να έχει τα σωστά θεμέλια και εμείς να τα διατηρούμε.Και ο νέος θα το βλέπει ανάλογα και ο πελάτης θα ξέρει τι είδους υπηρεσία θα του παρέχουν...ανάλογα με την τιμή. Να σέβεται όμως το επάγγελμα και ο νεος κ ο παλιός για να το σεβαστεί και ο πελάτης...(μπας και φυγει η ατάκα, τελευταίος στις πληρωμές ο λογιτής)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επειδη το εφερε η κουβεντα...

καποιος μπορει να μου αναλυσει τι ακριβως σημαινει η εννοια.. ελευθερος επαγγελματιας..?

διοτι εγω πιστευω οτι κανεις δεν ειναι ελευθερος επαγγελματιας στην ουσια. αλλα αυτο ειναι προσωπικη μου αποψη.

θα ηθελα παρακαλω καποιος να μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ γνωρίζω συνάδερφο που έπιασε πριν ένα χρόνο το σύλλογο των ταξιτζήδων και είπε όποιος έρθει 300 ευρώ το χρόνο! δηλαδή 25/ μήνα. ο ένας από τους 4 ταξιτζήδες μου είπε ότι θέλει να του κάνω αυτή την τιμή... το μόνο που τον ρώτησα ήταν.. αν ένας πελάτης σου σου έδεινε 3 ευρώ για να τον πας σε μια απόσταση 30 χιλιόμετρα θα το έκανες? μου απάντησε όχι... και γιατί να το κάνω εγώ? μα..ας είμαι?? του έδωσα το φάκελο του και έφυγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΑ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΑΠΟ ΤΑ ΩΡΑΡΙΑ ΜΑΣ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΜΑΣ

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ

ΓΙΑΤΙ?

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ ΟΣΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ

ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΡΑΔΙΠΛΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ

ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΚΩΣ ΕΝΝΟΟΥΜΕΝΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ

ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΘ" ΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΩ ΤΟΥ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΙΣΧΥΡΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ

ΟΥΤΕ ΣΥΜΠΝΟΙΑ ΟΥΤΕ ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΤΗΤΑ

ΟΥΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΜΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΟΙΝΟ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΩΣΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξαναλεω λοιπον :

Επαναδιαπραγματευση Κωδικα Δεοντολογιας

Δημιουργεια Λογιστικου Επιμελητηριου

εχει κανεις αλλος να προτεινει τιποτα παρα μονο να εκφραζει αγανακτηση - και δικαιως?

Γιώργο για τον κώδικα δεοντολογίας έχεις απόλυτο δίκαιο και νομίζω ότι γράφεται ήδη από μια επιτροπή του ΟΕΕ, τώρα τι θα γράφει μέσα είναι άλλο θέμα αλλά ως πρώτο βήμα είναι καλό.

Για το θέμα του επιμελητηρίου, ξέρω από τον πατέρα μου για το τι μάχη έγινε για την ίδρυση του ΟΕΕ και για το τι προσδοκίες υπήρχαν και εν τέλει για το ότι κάτι καλό βγήκε (τότε) από την ίδρυσή του. Τώρα δεν θα έλεγα ότι το επιμελητήριο προσφέρει και πολλά πράγματα, πάντως στο θέμα των σεμιναρίων εγώ προσωπικά παρακολουθώ πολλά σεμινάρια κάθε έτος με μόνο κόστος την ετήσια συνδρομή μου (σε αυτό το κομμάτι μιλώντας για εμένα πάντα υπάρχουν ανταποδοτικά οφέλη). Το περιοδικό του είναι τουλάχιστον αστείο να μην πω χαμένο χαρτί και το βασικό μειονέκτημά του είναι ότι είναι έρμαιο το κομματικών παρατάξεων - οπότε τι να κάνει στο θέμα των διεκδικήσεων απέναντι στα 2 μεγάλα κόμματα, όταν αυτά διοικούν και το ΟΕΕ?huh.gif Δεν ισοπεδώνω το ρόλο του ως άχρηστο, αλλά συμφωνώ ότι δεν προσφέρει αυτά που θα έπρεπε και από τον ισολογισμό του είδα ότι περίπου το 80% των εξόδων του είναι έξοδα μισθοδοσίας, κοινώς εμείς οι λογιστές πληρώνουμε (ως επί το πλείστον) μια ακόμη (δημόσια) υπηρεσία με δημοσιουπαλληλική νοοτροπία και φυσικά διοίκηση.

Ένα ωραίο που μου ήρθε. Τότε υπήρχε πριν το ΟΕΕ ο Σύλλογος για τη Δημιουργία Οικονομικού Επιμελητηρίου (ΣΔΟΕ). Καλό ακρωνύμιο έ??????

Μια παρένθεση για τους ταξιτζήδες...

Για μένα 25 ευρώ + φπα για ενημέρωση μια φορά το τρίμηνο για να βγει το ΦΠΑ και να τυπωθούν τα βιβλία και των τριών μηνών πακέτο (μη μου πει κανένας για υποχρεωση ανά μήνα όταν τα βιβλία τηρούνται στο σπίτι τους ή στο γραφείο μου - το ΣΔΟΕ δεν μπορεί να μπει στο σπίτι μου) + η χρέωση για τη δήλωση είναι λογικότατη για τα στάνταρ μου - ειδικά αν έχεις συμφωνήσει τα χαρτιά για το τμήμα ΚΒΣ να τα πηγαίνει μόνος του και εσύ απλά να τα ετοιμάζεις, έχει μια χαρά κέρδος και δεν είναι καθόλου πρόβλημα.

Διάβασα φυλλάδιο (ιλουστρασίον, Α3 διπλωμένο στη μέση, σαν μίνι εφημερίδα ήταν - γερός τζίρος διαφήμισης) μεγάλου λογιστικού γραφείου πρόσφατα που έχει πολλές εκατοντάδες ταξιτζήδων που έλεγε 15 ευρώ / μήνα αλλά φαντάζομαι όλο και κάτι έξτρα θα χρέωνει (εκκαθαριστική, συγκεντρωτικές (αν έχει) και σίγουρα δήλωση).

Τώρα εγώ ειλικρινά δεν μπορώ να τον καταδικάσω ή να πω ότι δεν βγάζει τα έξοδα του κτλπ... Μπορεί να είναι καλύτερα οργανωμένος, να έχει φτηνό εργατικό δυναμικό για data entry και να βγάζει κέρδος τα 10 από τα 15 που χρεώνει + τη δήλωση, να βγάζει μια χαρά κέρδος (και άμα δεν κόβει και απόδειξη για όλο το ποσό σίγουρα του περισσεύουν αρκετά και δεν τίθεται θέμα ότι χάνει πολλά από τη φορολογία).. Δε θα έλεγα ότι συμφωνώ με το επιχειρηματικό του μοντέλο, αλλά μπορεί αυτός ο άνθρωπος να πάει μια χαρά... Αθέμιτος ανταγωνισμός πάντως δεν είναι σίγουρα, γιατί κάτω του κόστους δεν είναι σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετρο εγω δεν ισοπεδωνω το ΟΕΕ απλα κρινω σκοπιμο να εχουμε ενα επισημο φορεα αμιγως του λογιστικου κλαδου. Το ΟΕΕ δεν συμπεριλαμβανει μονο λογιστες το ξερουμε ολοι αυτο.

Μια συνεργασια ΟΕΕ και Λογιστικου Επιμελητηριου θα εχει πολλαπλα οφελη και για τους 2 εαν το καλοσκεφτεις.

Επισης ο ρολος των λογιστων μεσω του Λογιστικου Επιμελητηριου στην κοινωνια ευρυτερα θα γινει και εμφανης και ξεκαθαρος διοτι μεσα απο εκει θα υπαρχει η δυνανοτητα παρεμβασεων-προτασεων-λυσεων κτλ κτλ κτλ και ως προς την Πολιτικη ηγεσια του Υ.Ο. και σε λοιπα επιμελητηρια, δηλ μια ευρυτερη συνεργασια φορεων ειτε Κρατους ειτε Επιχειρηματικοτητας.

Πιστευω οτι ειναι κατι που πρεπει να μελετηθει πολυ σοβαρα απο ολους.

Ανυπομονω να δω τον κωδικα δεοντολογιας και εαν μου επιτραπει τοτε θα ηθελα να τοποθετηθω επ αυτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια..... πλακα κανουμε? 15 ευρω το μηνα????? Ελεος! Μετα πως να μη σε εχει για λογιστη της πλακας ο αλλος..... Πως να εκτιμησει τη δουλεια που κανεις οταν εσυ ο ιδιος δεν την εκτιμας..... Ειπαμε κριση, δυσκολιες,κλπ αλλα να παιρνεις 15 ευρω ειναι κατα τη γνωμη μου ΞΕΦΤΙΛΑ! Εκτος αν ειναι σα κατι "λογιστες" που χρεωνουν λιγοτερο απο αλλους ομως εχουν "αλλους" τροπους να βγαζουν "μαυρα" λεφτα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ο Κος Ντουκάκης και η παράταξή του προσπάθησαν να ανοίξουν "Φοροτεχνικό Επιμελητήριο" προσπάθεια που δεν απέδωσε τελικά για διάφορους λόγους (δεν ξέρω αναλυτικά την ιστορία για αυτό και δεν λέω κάτι παραπάνω)...

Να πω την αλήθεια από τη μια έχεις δίκιο Γιώργο, από την άλλη φοβάμαι μη δημιουργηθεί άλλος ένας φορέας με σκοπό να μαζεύει συνδρομές και να εξυπηρετήσει τις πολιτικές φιλοδοξίες του καθενός...

Συνδρομές που δίνω ήδη: ΟΕΕ μέλους, ΟΕΕ άδειας λογιστή, ΕΦΕΕΑ, σύντομα και η συνδρομή της πιστοποίησης (blink.gif). Τώρα να δώσω και άλλη μια αν μου προσφέρει κάτι (φωνή στους επίσημους φορείες) κανένα πρόβλημα αλλά μπορείς να δεις φως με τους περισσότερους συνδικαλιστές που κυκλοφορούν και είμαι σίγουρος ότι θα στελεχώσουν και το νέο φορέα? tongue.gif

(Εκτός αν κλωνοποιήσουμε τον Κο Σταυρουλάκη τότε μάλιστα laugh.gif)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ο Κος Ντουκάκης και η παράταξή του προσπάθησαν να ανοίξουν "Φοροτεχνικό Επιμελητήριο" προσπάθεια που δεν απέδωσε τελικά για διάφορους λόγους (δεν ξέρω αναλυτικά την ιστορία για αυτό και δεν λέω κάτι παραπάνω)...

Να πω την αλήθεια από τη μια έχεις δίκιο Γιώργο, από την άλλη φοβάμαι μη δημιουργηθεί άλλος ένας φορέας με σκοπό να μαζεύει συνδρομές και να εξυπηρετήσει τις πολιτικές φιλοδοξίες του καθενός...

Συνδρομές που δίνω ήδη: ΟΕΕ μέλους, ΟΕΕ άδειας λογιστή, ΕΦΕΕΑ, σύντομα και η συνδρομή της πιστοποίησης (blink.gif). Τώρα να δώσω και άλλη μια αν μου προσφέρει κάτι (φωνή στους επίσημους φορείες) κανένα πρόβλημα αλλά μπορείς να δεις φως με τους περισσότερους συνδικαλιστές που κυκλοφορούν και είμαι σίγουρος ότι θα στελεχώσουν και το νέο φορέα? tongue.gif

(Εκτός αν κλωνοποιήσουμε τον Κο Σταυρουλάκη τότε μάλιστα laugh.gif)

Για αυτο εγραψα την φραση : Πιστευω οτι ειναι κατι που πρεπει να μελετηθει πολυ σοβαρα απο ολους. Αυτο τα λεει ολα νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΕ , ΟΣΟ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ , ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ. ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΕ, ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ , ΜΟΥ ΕΙΠΕ, ΜΕ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ , ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΙΜΗ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 100 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΤΟΥ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ "ΠΑΙΔΙ" ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ. ΑΥΤΟΣ ΕΨΑΧΝΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΤΙΜΗ...

ΕΙΠΑ "ΧΑΙΡΕΤΕ" ΚΙ ΕΦΥΓΑ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΝΑ ΔΩΘΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΘΑΡΗ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΑΝ ΤΟΥ "ΚΥΡΙΟΥ" ΠΙΟ ΠΑΝΩ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...