Προς το περιεχόμενο

Υποβολή Ε9 απο 01/06/2011 μεσω taxisnet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 31/05 όμως έβγαλαν και διευκρινιστική εξ επείγον πολ 1126 για τους ημιυπαίθριους δεν νομίζω να έχει κανείς παράπονο;

Πριν καλά καλά ανοίξει η εφαρογή.Όλα στην ώρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
επισκέπτη ολα καλά;

31/12 ποιανού έτους?

Εγώ προτείνω να μην ανέβει καθόλου εφαρμογή Ε9..

Να φτιάξουν μια εφαρμογή "περιουσιολόγιο" που θα ανέβει το αργότερο 01/09/2011, όπου θα πρέπει να δηλώσουμε τα πάντα ηλεκτρονικά απ'την αρχή..

'

Ήταν το οικονομικό 2005. Στην αρχή το είχαν πάει μέχρι τα μέσα Οκτωβρίου. Μετά το τράβηξαν μέχρι 30/11 και αργότερα , νομίζω 28/12., όχι 31/12. Εγώ που πάντα τα στέλνω από τους πρώτους , έχω ημερομηνίες 20 και 25 /11 σε ορισμένα . Είχαν πάει βέβαια και το Γεναρι, αλλά κάποια χειρόγραφα τα οποία έπαιρναν Γεναρη μεν , αλλά με ημερομηνία 28/12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΣΠΥΡΟΣ

ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ.ΕΓΩ ΑΠΟ 19 ΧΡΟΝΩΝ, ΤΟ 1981 ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟ 'ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ' ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΚΟΜΜΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΛΑΟΣ, ΟΧΙ ΤΟΥ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ, ΤΟΥ ΓΙΟΥΝΑΝΙΣΤΑΝ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟΜΜΑΤΙΣΜΟ.ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝΕ .ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΑΤΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΟΙ ΛΙΓΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΙ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΟΜΑΙ ΤΟΥΡΚΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ολα καλά;

31/12 ποιανού έτους?

Εγώ προτείνω να μην ανέβει καθόλου εφαρμογή Ε9..

Να φτιάξουν μια εφαρμογή "περιουσιολόγιο" που θα ανέβει το αργότερο 01/09/2011, όπου θα πρέπει να δηλώσουμε τα πάντα ηλεκτρονικά απ'την αρχή..

Σούλη επειδη πηγες να με τσιγκλίσεις μπηκα τωρα στο ΤΑΞΙΣ και δεν πιστευα στα ματια μου. Βιαστικα πηρε το ματι μου την πρωτελευταια παραταση του 2005 και εκανα αντιγραφή του πίνακα.

ΕΝΤΥΠΟ Ε9

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΨΗΦΙΟ Α.Φ.Μ. ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΝ

1 Μέχρι 25 Οκτωβρίου 2005

2 Μέχρι 29 Οκτωβρίου 2005

3 Μέχρι 02 Νοεμβρίου 2005

4 Μέχρι 06 Νοεμβρίου 2005

5 Μέχρι 10 Νοεμβρίου 2005

6 Μέχρι 14 Νοεμβρίου 2005

7 Μέχρι 18 Νοεμβρίου 2005

8 Μέχρι 22 Νοεμβρίου 2005

9 Μέχρι 26 Νοεμβρίου 2005

0 Μέχρι 30 Νοεμβρίου 2005

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Αντώνη .. ξεχνάς .. έχουμε καβαλήσει και χρόνο.. :P

Παράταση υποβολής Ε9 και Συγκεντρωτικών μέχρι 27 Ιανουαρίου

Wednesday December 28, 2005 02:00 AM

Παρατείνεται μέχρι τις 27 Ιανουαρίου 2006 η προθεσμία για την ηλεκτρονική υποβολή του Ε9, καθώς και των συγκεντρωτικών καταστάσεων προμηθευτών - πελατών των επιχειρήσεων και ελεύθερων επαγγελματιών για τη χρήση του 2004...

Παρατείνεται μέχρι τις 27 Ιανουαρίου 2006 η προθεσμία για την ηλεκτρονική υποβολή του Ε9, καθώς και των συγκεντρωτικών καταστάσεων προμηθευτών - πελατών των επιχειρήσεων και ελεύθερων επαγγελματιών για τη χρήση του 2004.

Αυτό ανακοίνωσε σήμερα το υπουργείο Οικονομικών, προκειμένου να διευκολυνθούν οι φορολογούμενοι στην υποβολή τους.

Η αιτιολογία όμως .. καρμπόν.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Theodoros

Έχω κωδικούς και μπαίνω κανονικά για την δήλωσή μου, την έχω αποθηκευμένη και έτοιμη για οριστική δήλωση.

Από ότι διαβάζω, μέχρι πριν από λίγο το σύστημα δεν δεχόταν κωδικούς για το Ε9.

Οι κωδικοί με τους οποίους μπαίνω ήδη για την δήλωση, είναι αυτοί που χρειάζονται και για το Ε9;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο 01/09/2011

Συνεπώς πάμε για παράταση των δηλώσεων Ε9!! Εχει βγεί κάποια ανακοίνωση απο το ΥΠ.ΟΙΚ οτι η διαδικασία θα ξεκινήσει 1/9/2011? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεπώς πάμε για παράταση των δηλώσεων Ε9!! Εχει βγεί κάποια ανακοίνωση απο το ΥΠ.ΟΙΚ οτι η διαδικασία θα ξεκινήσει 1/9/2011? Ευχαριστώ.

Ανεπισημα αυτο λεει το taxisnet , Θα βγαλουν ανακοινωση ειπαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMA ΠΩ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ SOULIS ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΕΤΑΚ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΠΑΧΑΛΟ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΕΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΈΧΩ μια καλύτερη ιδέα κατάργηση του ε9 και να ανοιχτεί μια βάση όπου θα καταχωρούμε την περιουσιακή κατάσταση μηπως και τελειώσουμε κάποτε μ αυτή την αηδία που συμβαίνει τόσα χρόνια.τόσο δύσκολο είναι? κι ένα παιδάκι με λίγες γνώσεις βάσεων δεδομένων το φτιάχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΈΧΩ μια καλύτερη ιδέα κατάργηση του ε9 και να ανοιχτεί μια βάση όπου θα καταχωρούμε την περιουσιακή κατάσταση μηπως και τελειώσουμε κάποτε μ αυτή την αηδία που συμβαίνει τόσα χρόνια.τόσο δύσκολο είναι? κι ένα παιδάκι με λίγες γνώσεις βάσεων δεδομένων το φτιάχνει.

ΑΚΡΙΒΩΣ ΡΕ ΣΥΝΑΔΕΦΕ...ΑΚΡΙΒΩΣ....ΚΑΙ ΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΑ ΑΚΙΝΗΤΑ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΕΜΒΟΥΜΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνώ στο όλο το χρόνο θα γίνει μπάχαλο πρέπει πιστεύω να παρουσιάζεται η περιουσιακή κατάσταση μια δεδομένη χρονική στιγμή. Απο 1/1 όλα ανοιχτά δηλώσεις εισοδήματος, συγκεντρωτικές ε3 ε9 ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΩΝΥΜΟΣ

Ανεπισημα αυτο λεει το taxisnet , Θα βγαλουν ανακοινωση ειπαν

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ TAXISNET ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ 1/9/11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMA ΠΩ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ SOULIS ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΕΤΑΚ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΠΑΧΑΛΟ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΕΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ?

"Έφυγε η πρώτη πέτρα (προειδοποιητική)"

Για ξαναπέστο αυτό.....mad.gif

Με κάτι τέτοιες μαλ....ίες βγάζουμε εμείς οι λογιστές καλό χαρτζιλίκι (Ε9 2005 και δίορθωση ΕΤΑΚ τα πιο πρόσφατα και χαρακτηριστικότερα), αλλά είναι ολίγον αηδία η ιστορία... laugh.gif

Εγώ θέλω να τα περνάνε τα στοιχεία σωστά και ωραία και να φτιάχνουν το αρχείο του ΕΤΑΚ σωστά που αρκεί για μένα και για ΦΜΑΠ και για τα πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρόταση μου για περιουσιολόγιο απ'την αρχή.. να ξεκαθαρίσω ότι δεν αφορά τους λογιστές .. ούτε σε δουλειά .. ούτε σε αμοιβή..

Ηλεκτρονικό περιουσιολόγιο εξ αρχής με ευθύνη των συμβολαιογράφων

ή και μέσω ΚΕΠ με συμβασιούχους μηχανικούς.. σαν το κτηματολόγιο ένα πράμα..

μακριά από μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες μέρες, έγραφε ότι η εφαρμογή θα είναι διαθέσιμη 1/6-30/6/11 (αν θυμάμαι καλά). Τώρα λέει "Πατείστε εδώ για προβολή και εκτύπωση Δηλώσεων Στοιχείων Ακινήτων παρελθόντων ετών, που έχουν υποβληθεί ηλεκτρονικά."

Κι εγώ ρε παιδί μου, μυαλό δε βάζω. Αντί να πω ότι "Ακόμα δεν άνοιξαν οι κεφτέδες" τα έβαζα με τον εαυτό μου που δε μπορούσα να βρω την εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρόταση μου για περιουσιολόγιο απ'την αρχή.. να ξεκαθαρίσω ότι δεν αφορά τους λογιστές .. ούτε σε δουλειά .. ούτε σε αμοιβή..

Ηλεκτρονικό περιουσιολόγιο εξ αρχής με ευθύνη των συμβολαιογράφων

ή και μέσω ΚΕΠ με συμβασιούχους μηχανικούς.. σαν το κτηματολόγιο ένα πράμα..

μακριά από μας..

,

Ααα γεια σου Θανάση.

Δε ξέρω τι θα κάνουν Υπουργεία, σύλλογοι και λοιποί παρατρεχάμενοι.

Εγώ Ε9 δεν ξανακάνω.

Τέρμα.

Το έχω πει και το έχω ξαναπεί, τα Ε9 πρέπει να τα συντάσουν οι συμβολαιογράφοι και να τα υποβάλλουν με τη σύνταξη των συμβολαίων ώστε το περιουσιολόγιο να είναι online.

Από το 1997 έχουν περάσει 15 χρόνια και πάλι μπάχαλο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ido γιατι συγχυζεσαι?

η επαναληψη ειναι η μητερα της μαθησεως.....

ΛΕΤΕ ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ Ε1?

ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΠΤ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ido γιατι συγχυζεσαι?

η επαναληψη ειναι η μητερα της μαθησεως.....

Ρε συ George μια δυο φορές λέγεται τίναγμα, μετά καταντάει μ@λ@κία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρόταση μου για περιουσιολόγιο απ'την αρχή.. να ξεκαθαρίσω ότι δεν αφορά τους λογιστές .. ούτε σε δουλειά .. ούτε σε αμοιβή..

Ηλεκτρονικό περιουσιολόγιο εξ αρχής με ευθύνη των συμβολαιογράφων

ή και μέσω ΚΕΠ με συμβασιούχους μηχανικούς.. σαν το κτηματολόγιο ένα πράμα..

μακριά από μας..

ΣΩΣΤΟΟΟΟΣ....

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν θα κάτσω να σκάσω.

Αν δεν αλλάξει κάτι του χρόνου, προφανώς η μισή ελλάδα θα πρέπει να κάνει τροποποιητικό Ε9 του χρόνου...

Πάλι αρκετή δουλειά για εμάς, αλλά αντιστοίχως και καλύτερη αμοιβή.

Οι άνθρωποι είναι καραγκιόζηδες πάντως, πήγα σε πάνω από 10 σεμινάρια πέρυσι με μεγαλοστελέχη του Υ.Ο ως εισηγητές και πάντα στην ερώτηση για τους ημιυπαίθριους λέγανε ότι είναι αδιάφοροι φορολογικά και ότι ΔΕΝ θα τους δηλώσουμε...dry.gif

Αυτά πάντα αν έχουμε την ίδια κυβέρνηση του χρόνου... tongue.gif

Για οτιδήποτε μου δίνει δουλειά, έστω και αν είναι μαλ.....σμένη δουλειά που έχω βαρεθεί να κάνω, σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς, δεν λέω όχι...rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι άνθρωποι είναι καραγκιόζηδες

Παραθετω για να μην γινονται παρερμηνειες :

Καραγκιόζης - Η άλλη σημασία της "λέξεως".

Όλοι έχουμε την κακή συνήθεια όταν θέλουμε να βρίσουμε κάποιον πολλές φορές τον λεμε Καραγκιόζη... διότι δεν ψάξαμε τι θα πει πραγματικά η λέξη ''Καραγκιόζης'' ...

Ο Καραγκιόζης, όπως και οι άλλοι χαρακτήρες του θεάτρου σκιών, συμβολίζουν την καθημερινή μας πραγματικότητα... Όπως ο απλός Έλληνας αγωνίζετε να ζήσει την οικογένεια του, έτσι κι ο Καραγκιόζης αγωνίζετε - τρώει ξύλο, κάνει ένα σωρό δουλείες για να ζήσει και αυτός την οικογένεια του. Επίσης είναι άσχημο πράγμα να ''κοροϊδεύουμε'' τον Καραγκιόζη, διότι ο Καραγκιόζης είναι ένα πολύτιμο κομμάτι της λαϊκής μας παράδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...