Jump to content

Recommended Posts

Βάσει του παρακάτω δημοσιεύματος, θα καταργηθούν 213 εφορίες και απ' ότι φαίνεται το βάρος(το κόστος δηλαδή) θα το επωμιστούμε εμείς, πιθανότατα χωρίς κάποιο αντίκρισμα... Και άντε οι συνάδελφοι που δραστηριοποιούνται σε περιοχές όπου θα παραμείνει ως έδρα η τοπική ΔΟΥ, δεν θα έχουν τόόόόσο δραματικές αλλαγές, γι' αυτούς που η έδρα μεταφέρετε στου δ....λου τη μάνα, τι γίνετε? Στα νησιά πως θα πηγαινοέρχονται? Ο λογιστής στο Διδυμότοιχο και την Ορεστιάδα, πως θα μετακινείτε συνέχεια στην Αλεξ/πολη? Ο λογιστής των Κυθήρων, θα πηγαίνει στον Πειραιά???

Πόσες φορές ξεχάσαμε ή χρειάστηκε 1 έγγραφο ή 1 φωτοτυπία ταυτότητας και γυρίσαμε στο γραφείο να το πάρουμε???

Ένας σύλλογος μας, το ΟΕΕ, θα βγάλει μια ανακοίνωση? Μια υποτυπώδη αντίδραση βρε παιδί μου???

http://www.opinionpost.gr/central/2011/05/3296

διαφορετικος τροπος αμοιβης πλεον.Ετσι κι αλλιως οποιος προλαβε τον κυριο ειδε!

Αντι για ετησιες ή 6μηνες αμοιβες, επι τη παλαμη ,ανα εργασια, ανα μηνα , ή ανα εξυπηρετηση.

διαφορετικος τροπος αμοιβης πλεον.Ετσι κι αλλιως οποιος προλαβε τον κυριο ειδε!

Αντι για ετησιες ή 6μηνες αμοιβες, επι τη παλαμη ,ανα εργασια, ανα μηνα , ή ανα εξυπηρετηση.

Απο ποιους να παρουμε παραπανω χρηματα????? Ας λαβουμε πρωτα τα χρωστουμενα και μετα βλεπουμε αν και πως θα τους πουμε για αυξηση....!!!

Αυτό έχει εξαγγελθεί εδώ και 1.5 χρόνο και ακόμα τίποτα. Βλέπω ως του χρόνου να ακούω τα ίδια και τα ίδια...

Και οι εφορίες στην κάθε κωλοπετινίτσα πρέπει να καταργηθούν...

Ξέρω τουλάχιστον ότι ο Μπέζας ίδρυσε στην Ήπειρο 149 εφορίες στο κάθε ασήμαντο χωριουδάκι για να κάνει ρουσφέτια στον κάθε δήμαρχο...

Στην πρέβεζα, από μια εφορία τώρα υπάρχουν 3 ή 4...

Ε προφανώς πρέπει να καταργηθούν αυτές οι εφορίες...

Να μην το βλέπουμε μόνο από την μερία μας, αλλά και πιο είναι το καλό σαν κράτος, γιατί να πληρώνουμε τόσους υπαλλήλους για να εξυπηρετούν μια μικρή κωμόπολη...

Οι εφορίες χρειάζονται μαζική αναδιάρθρωση, τελεία και παύλα...

Οι ήδη μεγάλες ΔΟΥ δεν πρόκειται να αλλάξουν ούτως ή άλλως...

Αυτό έχει εξαγγελθεί εδώ και 1.5 χρόνο και ακόμα τίποτα. Βλέπω ως του χρόνου να ακούω τα ίδια και τα ίδια...

Και οι εφορίες στην κάθε κωλοπετινίτσα πρέπει να καταργηθούν...

Ξέρω τουλάχιστον ότι ο Μπέζας ίδρυσε στην Ήπειρο 149 εφορίες στο κάθε ασήμαντο χωριουδάκι για να κάνει ρουσφέτια στον κάθε δήμαρχο...

Στην πρέβεζα, από μια εφορία τώρα υπάρχουν 3 ή 4...

Ε προφανώς πρέπει να καταργηθούν αυτές οι εφορίες...

Να μην το βλέπουμε μόνο από την μερία μας, αλλά και πιο είναι το καλό σαν κράτος, γιατί να πληρώνουμε τόσους υπαλλήλους για να εξυπηρετούν μια μικρή κωμόπολη...

Οι εφορίες χρειάζονται μαζική αναδιάρθρωση, τελεία και παύλα...

Οι ήδη μεγάλες ΔΟΥ δεν πρόκειται να αλλάξουν ούτως ή άλλως...

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ, ΟΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΥΡΕΜΑ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΑ!!!!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΗΜΗ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ! ΑΡΑ ΜΙΛΑΜΕ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΘΕΣΕΙΣ!!!

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ, ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ ΜΑΣ(ΚΑΛΩΣ Η' ΚΑΚΩΣ) ΘΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ(πχ ΜΗΤΡΩΟ, ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ONLINE ΑΠΟΔΟΣΗ ΑΦΜ Η' ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ), ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΣΤΕ? ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ Η' ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ - ΠΕΛΑΤΗ........? ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ

288 τεραστιοι λογαριασμοι ρευματος απο τα aircondition για να στρογγυλοκαθεται απαλα και να μην ιδρωνει το κωλαρακι καθε χαραμοφαη παρασιτου που εχει προικισει τα παιδια του με σπιτια και αυτοκινητα απο τα επιδοματα και τις μιζες του καθε φουκαρα τις τελευταιες τεσσερις δεκαετιες.

Αυτα τα παρασιτα λοιπον θα εχουν και το θρασος μετα απο 2 χρονια αφου απολυθουν να ασκησουν νομιμα το οποιοδηποτε οικονομικο επαγγελμα σπρωχνωντας και παλι τον καθε φουκαρα στον γκρεμο καθως ειναι ασχετοι. Οι σχετικοι αλλωστε ειναι πραγματικα πολλοι λιγοι.

Λουκετο ε? Και η μονιμοτητα? Θα συνεχισει να κατωχυρωνεται συνταγματικα? Και με τη διανομη του εισοδηματος τι θα γινει? Θα συνεχισει η ''μιση Ελλαδα να πουλαει λαχεια και η αλλη μιση να τ'αγοραζει''?

Οχι οτι εχω προβλημα με τα παρασιτα. Με αυτους που δημιουργουν παρασιτα ομως εχω και πολυ σοβαρο απ' οτι μου φαινεται.

Πρώτα δίνεις τη δυνατότητα στον κόσμο να εξυπηρετείται εξ αποστάσεως (π.χ. όλες οι συναλλαγές με τη ΔΟΥ μέσω internet) και μετά κλείνεις τις εφορίες. Όχι το αντίθετο. Απλά πράγματα.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ, ΟΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΥΡΕΜΑ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΑ!!!!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΗΜΗ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ! ΑΡΑ ΜΙΛΑΜΕ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΘΕΣΕΙΣ!!!

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ, ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ ΜΑΣ(ΚΑΛΩΣ Η' ΚΑΚΩΣ) ΘΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ(πχ ΜΗΤΡΩΟ, ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ONLINE ΑΠΟΔΟΣΗ ΑΦΜ Η' ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ), ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΣΤΕ? ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ Η' ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ - ΠΕΛΑΤΗ........? ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ

Συνάδελφε για τις υπηρεσίες του μητρώου που θα μετακυληθούν σε μας είναι κάτι που το θέλω πολύ, όχι τόσο γιατί θα κοστολογήσω κάποια πράγματα παραπάνω (ψιλοπράγματα), αλλά γιατί θα αποφύγω ακόμα περισσότερο τις ουρές στη ΔΟΥ και θα κάνω τα περισσότερα πράγματα από το pc μου.

Συμφωνώ ότι ο όγκος εργασίας μας θα αυξηθεί λιγάκι, όχι τόσο πολύ όσο νομίζεις πάντως.

Παράδειγμα για μια μεταβολή στο μητρώο έπρεπε να φτιάξω το Μ2 ή το Μ3 και κάνα άλλο συμπληρωματικό Μ ας πούμε να μαζέψω τα χαρτιά και να στείλω κάποιον στο μητρώο - μαζί με εξουσιοδότηση για να κάνει τη δουλεία και συνήθως του έτρωγε πολύ χρόνο στην ουρά.

Τώρα θα κάνω τα ίδια πράγματα απλά η ευθύνη του ελέγχου των δικαιολογητικών θα πέφτει πάνω μου και όχι πάνω στον υπάλληλο του μητρώου και θα τα κάνω από το κομπιουτεράκι μου...

Είναι ξαναλέω, μια αλλαγή που την περιμένω με το καλό να έρθει. Όχι για να κάνω μαιμού μεταβολές, αλλά για να κόψω ακόμα περισσότερο τις συναλλαγές μου με τις ΔΟΥ και το κόστος που έχει για εμένα αυτό το πράγμα... + το πιο σπαστικό πράγμα που είναι να μαζεύω 1049 εξουσιοδοτήσεις για το καθετί...smile.gif

Πρώτα δίνεις τη δυνατότητα στον κόσμο να εξυπηρετείται εξ αποστάσεως (π.χ. όλες οι συναλλαγές με τη ΔΟΥ μέσω internet) και μετά κλείνεις τις εφορίες. Όχι το αντίθετο. Απλά πράγματα.

Εφορίες με 5 και έξη ανθρώπους που οι μισοί είναι τεμπέληδες, και οι άλλοι μισοί παλεύουν φιλότιμα να τα καταφέρουν με 3 και 4 αντικείμενα ο καθένας είναι απαράδεκτες, δεν μπορούν να δουλέψουν. Άσε που έχουμε και ένα σωρό προισταμένους σε τμήματα με 2 ανθρώπους ακόμα και σε μεγάλες Εφορίες.

Τα έξοδα των κτιρίων, του εξοπλισμού και των ανθρώπων είναι τεράστια. Καλύτερα να πληρώνουν το ταξί όποιου θέλει να συναλλαχθεί με την Εφορία, παρά αυτό. Για τα νησιά δεν ξέρω, είμαι στεργιανός. Πάντως αυτό το χάλι δεν πάει άλλο.

Μόνο έτσι μπορεί να γίνει κάτι.

Εφορίες με 5 και έξη ανθρώπους που οι μισοί είναι τεμπέληδες, και οι άλλοι μισοί παλεύουν φιλότιμα να τα καταφέρουν με 3 και 4 αντικείμενα ο καθένας είναι απαράδεκτες, δεν μπορούν να δουλέψουν. Άσε που έχουμε και ένα σωρό προισταμένους σε τμήματα με 2 ανθρώπους ακόμα και σε μεγάλες Εφορίες.

Τα έξοδα των κτιρίων, του εξοπλισμού και των ανθρώπων είναι τεράστια. Καλύτερα να πληρώνουν το ταξί όποιου θέλει να συναλλαχθεί με την Εφορία, παρά αυτό. Για τα νησιά δεν ξέρω, είμαι στεργιανός. Πάντως αυτό το χάλι δεν πάει άλλο.

Εδώ μιλάμε για εφορίες στο ίδιο κτίριο αλλά σε διαφορετικό όροφο.

Ας τις αξιολογήσουν όλες με βάση τα έσοδα και ας τα συνδιάσουν με την ηλεκτρονική διακυβέρνηση.

Τα νησιά θα έχουν ΔΟΥ μόνο για το δεκαπενταύγουστο που τα θυμούνται τα κανάλια.

Θα περιμένουν το μετερεολογικό, μήπως έχει απαγορευτικό, και αν υπάρχει καράβι γιατί σε λίγο δεν θα υπάρχει ακτοπλοϊα ώστε να κάνουν έναρξη.

Μη τυχόν όμως βγάζουν καλοκαιρινό προγραμματισμό για το ΣΔΟΕ και βάζουν και τα νησιά μέσα γιατί τους βλέπω να τους ρίχνουν στη θάλασσα.

Η απόσταση δεν είναι το μόνο πρόβλημα. Φανταστείτε να θες να θεωρήσεις στη μόνη ΔΟΥ του νομού (με 150.000 άτομα ο νομός) και να έχουν μαζευτεί εκεί λογιστές και επιχειρηματίες από ΟΛΟ το νομό. Πόση ώρα θα περιμένεις?

εχουμε πει οτι για τους συναδερφους που ασκουν ελευθερο επαγγελμα (γραφειο) το μισο επαγγελμα ειναι το ''λογιστικιλικι'' και το άλλο μισο η δυνατοτητα εισπραξης των αμοιβων τους.Λογιστης που δεν πληρωνεται την καθε αγγαρεια ,δεν ειναι καλος λογιστης.

Περισσοτερες αρμοδιοτητες για ενα καλο λογιστη πιθανον σημαινει καλυτερες αμοιβες.:)

ΠΑΑΑΡΑ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!!!

Συνάδελφε για τις υπηρεσίες του μητρώου που θα μετακυληθούν σε μας είναι κάτι που το θέλω πολύ, όχι τόσο γιατί θα κοστολογήσω κάποια πράγματα παραπάνω (ψιλοπράγματα), αλλά γιατί θα αποφύγω ακόμα περισσότερο τις ουρές στη ΔΟΥ και θα κάνω τα περισσότερα πράγματα από το pc μου.

Συμφωνώ ότι ο όγκος εργασίας μας θα αυξηθεί λιγάκι, όχι τόσο πολύ όσο νομίζεις πάντως.

Παράδειγμα για μια μεταβολή στο μητρώο έπρεπε να φτιάξω το Μ2 ή το Μ3 και κάνα άλλο συμπληρωματικό Μ ας πούμε να μαζέψω τα χαρτιά και να στείλω κάποιον στο μητρώο - μαζί με εξουσιοδότηση για να κάνει τη δουλεία και συνήθως του έτρωγε πολύ χρόνο στην ουρά.

Τώρα θα κάνω τα ίδια πράγματα απλά η ευθύνη του ελέγχου των δικαιολογητικών θα πέφτει πάνω μου και όχι πάνω στον υπάλληλο του μητρώου και θα τα κάνω από το κομπιουτεράκι μου...

Είναι ξαναλέω, μια αλλαγή που την περιμένω με το καλό να έρθει. Όχι για να κάνω μαιμού μεταβολές, αλλά για να κόψω ακόμα περισσότερο τις συναλλαγές μου με τις ΔΟΥ και το κόστος που έχει για εμένα αυτό το πράγμα... + το πιο σπαστικό πράγμα που είναι να μαζεύω 1049 εξουσιοδοτήσεις για το καθετί...smile.gif

ΣΥΜΦΩΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΕΛΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ..... ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΙΖΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΔΟΥ ΣΟΥ, ΡΩΤΑ ΚΙ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ''ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΜΕ'' ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ....

ΠΑΑΑΡΑ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εύβοια τρελές απoστασης, στροφυλικια πολλά, ώρα για TURBO OXHMA :)

ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Η ΕΥΒΟΙΑ...!!! 1 ΕΦΟΡΙΑ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΝΗΣΙ...

Η απόσταση δεν είναι το μόνο πρόβλημα. Φανταστείτε να θες να θεωρήσεις στη μόνη ΔΟΥ του νομού (με 150.000 άτομα ο νομός) και να έχουν μαζευτεί εκεί λογιστές και επιχειρηματίες από ΟΛΟ το νομό. Πόση ώρα θα περιμένεις?

ΠΑΑΑΡΑ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!!!

Αφού καταργήθηκε ο ΚΒΣ:)

ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΞΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΠΑΔΡΕΟΥ...... ΑΚΟΜΑ ΓΕΛΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΗΜΑΙΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΑΣΙΝΟ ΗΛΙΟ(ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΑΨΕ ΝΑ ΑΝΑΤΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΔΥΕΙ....)

Οι περισσότεροι σκέπτεστε σύμφωνα με την χειρόγραφη εργασία. Αυτή η εποχή έχει φύγει προ πολλού. Εγώ 10 χρόνια τώρα μόνο για τρύπημα και ΦΜΥ πήγαινα εφορία. Έχουν γνώση οι φύλακες, δηλαδή το υπουργείο και όχι οι εφοριακοί. Αυτοί κοιμούνται ακόμα. Αν και σε αρκετά πόστα των εφοριών συμβασιούχους βλέπω. Πήραν την σύνταξη οι περισσότερες και οι περισσότεροι , και πήγαν σπίτια τους. Γνωρίζοντας λοιπόν αυτό το υπουργείο, σου λέει. Κάνω κάτι με το τρύπημα. Αφήνω μόνο παρακολούθηση ηλεκτρονικών συσκευών . Δηλαδή μητρώο ταμειακών και μηχανισμών για υπολογιστές. Αφήνω μερικά στο μητρώο. Βάζω και τον παρακρατηθέντα επαγγελματιών μέσω ιντερνέτ και τελείωσα με μια εφορία και αυτή πολλή είναι. Εμείς τι κάνουμε; Για το μητρώο στέλνουμε τους ιδίους σε όσα δεν θα κάνουμε μέσω ιντερνέτ. Π.χ. αλλαγή ταυτότητας, δ/σις κατοικίας, σχέσεων, και κάτι ψιλοδουλειές του μητρώου εμείς θα τα κάνουμε μέσω ιντερνέτ.. Για τους μηχανισμούς πάμε εμείς. Έτσι μένουν όλα τα άλλα μέσω ιντερνέτ και όποτε έχουμε κάποιο έλεγχο πάμε εμείς. Εγώ στα 10 χρόνια άντε να έχω πάει σε 2 ελέγχους αφού περαίωνα όλα και στον δικό μου για το 2002-3 που έβαλα έναν δικό μου έφορο πριν πάρει σύνταξη να μου κάνει έλεγχο. Βέβαια αν δεν τον έβαζα, δεν θα πλήρωνα τίποτα. Πλήρωσα όμως γιατί σαν εφοριακός με ξετίναξε. Έτσι λοιπόν , ούτε θα τρέχουμε , αλλά και να μην ξερογλείφεστε ότι θα αυξηθούν οι αμοιβές. Τουναντίον και οι αμοιβές θα λιγοστέψουν και τα φέσια θα αυξηθούν και το 80% των γραφείων θα κλείσουν. Τα χωράφια στα χωριά που έμειναν χέρσα μας περιμένουν. Όνειρο νομίζετε ότι βλέπω; Περιμένετε μερικούς μήνες. Η επιστροφή στα χωριά θα γίνει μετά το 12. Κοιτάτε τώρα που ξεπέρασα το Νοστραδαμο. Αυτός όμως τα έλεγε σαν όραμα. Εγώ τα βλέπω. Σιγά δηλαδή που δεν τα βλέπετε και εσείς. Δεν θέλετε όμως να το πιστέψετε. Κάτι παιδάκια κάτω των 25 , οικον. Πανεπιστ. Μου λένε από χθες. Δεν θέλουμε να ζούμε για να δούμε αυτό πράγμα. Ρε παιδιά χθες διάβαζα ότι τα τελευταία 7-8 χρόνια έχουν αυτοκτονήσει στην Κρήτη κάπου 450 άτομα. Δηλαδή πάνω από 50 τον χρόνο. Και δεν ήρθαν ακόμα τα μεγάλα ζόρια.

ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΞΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΠΑΔΡΕΟΥ...... ΑΚΟΜΑ ΓΕΛΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΗΜΑΙΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΑΣΙΝΟ ΗΛΙΟ(ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΑΨΕ ΝΑ ΑΝΑΤΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΔΥΕΙ....)

Προεκλογική εξαγγελία ή Νόμος 3842?

Οι παρατάσεις θα το δείξουν.

Άλλωστε πρώτα νομοθετούν την κατάργηση του ΚΒΣ και μετά συγκροτούν επιτροπή κατάργησης.

Σ' αυτό το τόπο όλα γίνονται ανάποδα.

Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι και οι καταργήσεις των ΔΟΥ θα γίνουν με σωστό προγραμματισμό?

Προεκλογική εξαγγελία ή Νόμος 3842?

Οι παρατάσεις θα το δείξουν.

Άλλωστε πρώτα νομοθετούν την κατάργηση του ΚΒΣ και μετά συγκροτούν επιτροπή κατάργησης.

Σ' αυτό το τόπο όλα γίνονται ανάποδα.

Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι και οι καταργήσεις των ΔΟΥ θα γίνουν με σωστό προγραμματισμό?

ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΩΣ ΑΚΟΜΑ ΑΡΧΑΙΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ 3842..........