Προς το περιεχόμενο

ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ... ΤΕΛΟΣ. ΕΩΣ ΕΔΩ ΗΤΑΝ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον θα εμπιστευτώ την άποψη των συναδέλφων doctor και mdask πάνω σε αυτό.... rolleyes.gif

urban legend όπως φαντάστηκα....

Είδα ότι το μέλος spyrost31 έχει όλες κι όλες 3 δημοσιεύσεις στο φόρουμ που είναι αυτές οι 3 στο παρόν θέμα. Ή δεν είναι λογιστής, ή είναι πολύ κακός λογιστής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως προκύπτει αυτό ? (πάντως οι δικοί μου πελάτες (εβραίοι το θρήσκευμα ) πληρώνουν κανονικά εδώ και χρόνια :D

Ναι.. αλλά μετά με το διπλότυπο πάνε και τα παίρνουν πίσω από το ΚΙΣ που τα παίρνει πίσω από το ΥΟ.. :D

Νομίζω ότι το ίδιο ισχύει και για τους μάρτυρες του Ιεχωβά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.. αλλά μετά με το διπλότυπο πάνε και τα παίρνουν πίσω από το ΚΙΣ που τα παίρνει πίσω από το ΥΟ.. :D

Νομίζω ότι το ίδιο ισχύει και για τους μάρτυρες του Ιεχωβά..

Αρχηγέ αν ισχύει αυτό, τότε λέγε με Ιερεμία... αδελφέ Σαβαώθ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.. αλλά μετά με το διπλότυπο πάνε και τα παίρνουν πίσω από το ΚΙΣ που τα παίρνει πίσω από το ΥΟ.. :D

Νομίζω ότι το ίδιο ισχύει και για τους μάρτυρες του Ιεχωβά..

laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Ξέρεις γιατί γελάω;

Προσπάθησα να φανταστώ το πιο ακραίο σενάριο και το ίδιο με εσένα σκαρφίστηκα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρέ.........

μετά την εξέλιξη της συζήτησης αποδείχθηκε ότι βιάστηκες να αλλάξεις δόγμα.

Γίνομαι εβραίος τώρα. Και Τούρκος και σλαβομακεδόνας και εσκιμώος. Αρκεί να μην πληρώσω!!!

Οι επιλογή δόγματος γίνεται μετα από ενδελεχή έρευνα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρέ.........

μετά την εξέλιξη της συζήτησης αποδείχθηκε ότι βιάστηκες να αλλάξεις δόγμα.

Οι επιλογή δόγματος γίνεται μετα από ενδελεχή έρευνα. :)

Σιγά τ' αυγά.

Ας ξαναγυρίσει στο προηγούμενο θρήσκευμα.

Εγώ π.χ. έγινα Τούρκος σήμερα το πρωί αλλά τώρα το ξαναγύρισα εκεί που ήμουν.

Προ καιρού είχα ένα ραντεβού και ήμουν Αγγλος σε αυτό. Μετά από δύο μέρες όμως σε ένα επόμενο άργησα τόσο που ξαναέγινα Ελληνας.

Προ καιρό με σύστησε ένας φίλος πελάτης, σε ένα επιτηδευματία λέγοντας του - για να με διαφημίσει - "ο καθένας θέλει το Γερμανό του" . Είπε βρε αδερφέ τον καλό του τον λόγο. Μετά όμως που είπα στον πελάτη τι θα τον χρεώνω τον μήνα με είπε Ελληναρά.

Δηλαδή βρε παιδί μου,

δεν τίθεται θέμα ανησυχίας για τυχόν μεταλλάξεις.

rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εξακολουθω και εχω μια απορια.

και την ειχα πριν βγει η σημερινη ειδηση περι.. στημενου παιχνιδιου.

ποιος μου λεει εμενα οτι.. γνωριζαν ΕΞ ΑΡΧΗΣ τι μετρα θα παρουν, και στην πορεια εγινε συμφωνια του στυλ..

επειδη θα εχετε σοβαρο προβλημα απο μονοι σας να παρετε αυτα τα μετρα ας κανουμε κατι αλλο... μην παρετε, καντε συζητησεις με φορεις, καθυστερηστε οσο γινεται και οταν φτανουμε κοντα στις δοσεις.. ερχομαστε σας απειλουμε και ερχονται ολα προ τετελεσμενου γεγονοτος.

οποτε εμεις μαγκες δεν θελαμε να τα παρουμε αλλα μας απειλουν και αναγκαζομαστε... η Ελλαδα ειναι η χωρα της κουρτινας....

μιλαμε για την πλεκτανη... και εχω μεγαλη απορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρύτατες οι συνέπειες για όσους δεν πληρώσουν την έκτακτη εισφορά την ώρα που το Κράτος χρωστάει, χωρίς συνέπειες, δισεκατομύρια ευρώ σε ιδιώτες και Ταμεία.

Προσέξτε λοιπόν ποιές είναι οι απειλές του Κράτους για να πληρώσουμε τους νέους φόρους, ξεκινώντας από την έκτακτη εισφορά αλληλεγγύης.

Εαν δεν πληρώσετε στην ημερομηνία που πρέπει τότε η οφειλή σας θα επιβαρύνεται με προσαύξηση 1% για κάθε μήνα που καθυστερείτε την αποπληρωμή, με μάξιμουμ προσαύξησης το 200%, που σημαίνει πρακτικά πως εαν χρωστάτε 5.000 ευρώ μπορεί να φτάσετε στο τέλος να χρωστάτε 15.000 ευρώ.

PRISON2.jpg

Εαν δεν θέλετε ή δεν μπορείτε να πληρώσετε τότε να ρίχνετε μια ματιά στο κουτί της αλληλογραφίας σας.Γιατί η εφορία θα σας στείλει ειδοποιητήριο για να εξοφλήσετε το ποσό, είτε όλο μαζί είτε σε δόσεις.

Πριν αποφασίσετε να γυρίσετε την πλάτη στην εφορία, καλό θα είναι να γνωρίζετε πως το Δημόσιο έχει στα χέρια του όπλα που οι νομικοί τα έχουν βαφτίσει ''μέτρα αναγκαστικής είσπραξης''.

Στο τέλος του μήνα δηλαδή δεν θα πάρετε μισθό ή σύνταξη επειδή η εφορία θα έχει στείλει, στον εργοδότη σας ή στο ασφαλιστικό ταμείο σας, κατασχετήριο.

Ταυτόχρονα οι δικηγόροι, δηλαδή το νομικό τμήμα της εφορίας επανελέγχει τα περιουσιακά σας στοιχεία με τελικό στόχο την δέσμευση τους και τον πλειστηριασμό.

PRISON3.jpg

Ο χειρότερος συνδυασμός που μπορείτε να κάνετε είναι να χρωστάτε περισσότερα από 5.000 ευρώ για περισσότερους από 4 μήνες.Γιατί τότε ο προιστάμενος της εφορίας στην οποία ανήκετε, μπορεί να ξεκινήσει την ποινική σας δίωξη και να βρεθείτε πίσω από τα σίδερα της φυλακής με την αυτόφωρη διαδικασία.

Εαν βέβαια το Κράτος σας χρωστάει, τίποτε από αυτά δεν ισχύουν ούτε στη θεωρία ούτε περισσότερο στην πράξη.Ρωτήστε αυτούς που περιμένουν κοντά 7 δις ευρώ μόνο μόνο από τους πρώτους 8 μήνες του 2011.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι και να λες doctor το ΚΙΣ σαν νπδδ δεν πληρωνει το νεο χαρατσι.Λες οτι ειμαι κακος λογιστης χωρις να με ξερεις προσωπικα.το ξεπερνω δεν κραταω αλλωστα κακιες στην ζωη μου.Λες οτι ο σπυρος χατζαρας ειναι καμμενος,εγω διαφωνω με αυτο για μενα καμμενος ειναι ο τσιμας,ο πρετεντερης,ο καμπουρακης και ολοι οι γλυφτες του συστηματος.σημερα ο <<καμμενος>>χατζαρας γραφει στο μπλογκ του δελτιο 11 μια προταση μια λυση για το χρεος.σας την παραθετω για προβληματισμο και για σχολιασμο.Λεει λοιπον <<η αμεση λυση στα προβληματα που μας δημηουργησαν οι φαυλοι προδοτες που μας κυβερνουν βρισκεται στην καταργηση της υποδουλης Τριτης Ελληνικης Δημοκρατιας,που ειναι η νομικη προσωπικοτητα που εχει τα χρεη και εχει υπογραψει τα μνημονια και η ανακυρηξη της Τεταρτης Ελληνικης Δημοκρατιας που θα εχει ομοσπονδιακη μορφη και θα αποτελειται απο τις 13 περιφερειες.Για να γινει αυτο χρειαζεται η συγληση της ΣΤ Εθνικης Συνελευσης κατα προτιμηση στην Επιδαυρο,στην οποια θα συμμετασχουν τα μελη των 13 περιφερειακον συμβουλιων που εχουν εκλεγει προσφατα.Η ΣΤ Εθνικη Συνελευση θα καταργησει την Τριτη Ελληνικη Δημοκρατια,τον παπανδρεου και παπουλια και θα ψηφισει νεο συνταγμα που θα κυρωθει εντος 30 ημερων με δημοψηφισμα.Προκειται δηλαδη για κατα αναλογια εφαρμογη του ελιγμου γελτσιν με τον οποιο καταργηθηκαν ο Γκορμπατσοφ και η Σοβιετια και του Γιουγκοσλαβικου ελιγμου του 1990για την αντιμετωπιση του γιουγκοσλαβικου χρεους.ΙΔΟΥ Η ΡΟΔΟΣ ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΔΗΜΑ>>.

Κατα την αποψη μου ειναι μια τρελλη ιδεα αλλα λες........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....σημερα ο <<καμμενος>>χατζαρας γραφει στο μπλογκ του δελτιο 11 μια προταση μια λυση για το χρεος.σας την παραθετω για προβληματισμο και για σχολιασμο.Λεει λοιπον <<η αμεση λυση στα προβληματα που μας δημηουργησαν οι φαυλοι προδοτες που μας κυβερνουν βρισκεται στην καταργηση της υποδουλης Τριτης Ελληνικης Δημοκρατιας,που ειναι η νομικη προσωπικοτητα που εχει τα χρεη και εχει υπογραψει τα μνημονια και η ανακυρηξη της Τεταρτης Ελληνικης Δημοκρατιας που θα εχει ομοσπονδιακη μορφη και θα αποτελειται απο τις 13 περιφερειες...

Ωραία .. μια χαρά τα λέει ο Χατζάρας,,μαχαίρας.. Γιαταγάνας..

να υποθέσω όμως ότι εκτός από τα χρέη .. η γαμημένη ή Τρίιτη Ελληνική Δημοκρατία έχει υπογράαψει και άλλες διεθνείς συνθήκες?

Με την ίδια λογική ..αυτές τι θα απογίνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία .. μια χαρά τα λέει ο Χατζάρας,,μαχαίρας.. Γιαταγάνας..

να υποθέσω όμως ότι εκτός από τα χρέη .. η γαμημένη ή Τρίιτη Ελληνική Δημοκρατία έχει υπογράαψει και άλλες διεθνείς συνθήκες?

Με την ίδια λογική ..αυτές τι θα απογίνουν?

Και πες ότι έγινε και η τέταρτη δημοκρατία που θα ιδρυθεί θα είναι απηλλαγμένη χρεών.

Το ίδιο πράγμα δεν είναι με το να κηρύξει η τρίτη δημοκρατία πτώχευση?

Ποιος θα δανείσει στην τέταρτη δημοκρατία όταν η τρίτη δημοκρατία δεν πλήρωσε τα χρωστούμενα?

Αλλαξε ο Μανολιός και έβαλε τα ρούχα του αλλοιώς.

Ασε τις άλλες διεθνείς συνθήκες.Ας πούμε ότι θα γίνουν νέες.

Το χρήμα που χρειαζόμαστε να δούμε ποιος θα μας το δώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...