Προς το περιεχόμενο

ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ... ΤΕΛΟΣ. ΕΩΣ ΕΔΩ ΗΤΑΝ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συναδελφοι ακουω απο ολους σας το οικονομικη κριση ηρθε ηρθε ηρθε....

να το κλεισουμε το θεμα αυτο :

καθε κρατος χρωστα, καθε κρατος φροντιζει να παραγει και να εχει πλεονασματικους ισολογισμους κτλ κτλ κτλ καθε κρατος δανειζεται για να ανατπυξη την χωρα του σε υποδομες κτλ κτλ κτλ

Εμεις τι καναμε για ολα αυτα...?

Λοιπον σταματηστε τα περι οικονομικης κρισεως .....οικονομικη κριση ειχαμε εχουμε και θα εχουμε εφοσον δεν αλλαξουμε μοντελο οικονομιας, αναπτυξης και φιλοσοφιας....αν και για μενα δεν ισχυει το ρητο οικονομικη κριση αλλα κριση δανεισμου και αυτη ειναι ομως μια ορολογια υπο συζητηση που δεν ειναι της παρουσης.....

το πως δανειστηκαμε και ειδικοτερα το που πηγαν αυτα τα χρηματα, αρμοδιοι ειναι να το εξετασουν αυτοι που οφειλουν να το κανουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι ακουω απο ολους σας το οικονομικη κριση ηρθε ηρθε ηρθε....

να το κλεισουμε το θεμα αυτο :

καθε κρατος χρωστα, καθε κρατος φροντιζει να παραγει και να εχει πλεονασματικους ισολογισμους κτλ κτλ κτλ καθε κρατος δανειζεται για να ανατπυξη την χωρα του σε υποδομες κτλ κτλ κτλ

Εμεις τι καναμε για ολα αυτα...?

Λοιπον σταματηστε τα περι οικονομικης κρισεως .....οικονομικη κριση ειχαμε εχουμε και θα εχουμε εφοσον δεν αλλαξουμε μοντελο οικονομιας, αναπτυξης και φιλοσοφιας....αν και για μενα δεν ισχυει το ρητο οικονομικη κριση αλλα κριση δανεισμου και αυτη ειναι ομως μια ορολογια υπο συζητηση που δεν ειναι της παρουσης.....

το πως δανειστηκαμε και ειδικοτερα το που πηγαν αυτα τα χρηματα, αρμοδιοι ειναι να το εξετασουν αυτοι που οφειλουν να το κανουν....

πακετα ντελορ = δημιουργια μιας μεσαιας ταξης με δανεικα.

αλλου επρεπε να πανε αλλου πηγανε.

να δημιουργηθει μεσαια ταξη ναι. αλλα με αναπτυξη.. οχι με δανεικα.. απο εκει ξεκινα η πηγη του κακου. Η κριση δανεισμου οφειλεται στην κακη διαχειριση των δανεικων. και για αυτο δεν πιστευω οτι φταιω εγω..

καλο απογευμα σε ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνει ο Γιωργάκης σε ένα σουβλατζίδικο:

- Μία πίτα, σας παρακαλώ, λέει στον σουβλατζή.

- Με καλαμάκι; ρωτάει αυτός.

- A, θα τρελαθώ, μη μου πεις ότι βγήκε και σε χυμό;

Βόρειος είναι ο Γιωργάκης;

Και εγώ την ίδια απορία έχω με το καλαμάκι:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έθνος που δεν γνωρίζει την Ιστορία του χάνεται

Καλά αυτό έχει πολλές παραλλαγές.. :)

προφανώς αν ισχύει .. το δικό μας έχει χαθεί από καιρό.. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό έχει πολλές παραλλαγές.. :)

προφανώς αν ισχύει .. το δικό μας έχει χαθεί από καιρό.. B)

ξεκινας κουβεντα η οποια δεν εχει τελος... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον γενικό όρο πολιτική εννοείται το σύνολο των μέτρων που λαμβάνονται και των μεθόδων και διαδικασιών που ακολουθούνται, μέσω των οποίων, ομάδες ανθρώπων οργανώνονται και λειτουργούν, προκειμένου να πετύχουν κατά τον καλύτερο τρόπο και με το μικρότερο δυνατό κόστος τους σκοπούς που επιδιώκουν σε διάφορους τομείς δραστηριοτήτων. Ο όρος εφαρμόζεται τόσο σε κυβερνήσεις κρατών για τον τρόπο διακυβέρνησης και χειρισμού των διαφόρων υποθέσεων, όπως επίσης και σε οργανισμούς, εταιρείες και άλλες οργανώσεις, λαμβάνοντας ανάλογα ιδιαίτερο χαρακτηρισμό π.χ. Ναυτιλιακή Πολιτική, Αγροτική πολιτική, βιομηχανική πολιτική κ.λπ. Η πολιτική είναι συνυφασμένη με την εξουσία και τη δύναμη που πηγάζει από αυτή.

Η άσκηση της πολιτικής αποτελεί τέχνη και επιστήμη και αφορά σε ιδέες και στον τρόπο εφαρμογής τους, τόσο σε ζωτικά ζητήματα της ανθρώπινης ύπαρξης και υπόστασης (ελευθερία, ασφάλεια, δικαιοσύνη, πολιτισμός, κτλ), καθώς επίσης και σε όλα τα υπόλοιπα θέματα που αφορούν στο κοινωνικό σύνολο, στον πολίτη, στον εργαζόμενο, κτλ.

Όταν η πολιτική μετατρέπεται στην τέχνη για να διατηρηθεί ή να κατακτήσει ένα κόμμα την εξουσία ως αυτοσκοπός, τότε υπεισέρχεται η διαφθορά, η κατάχρηση εξουσίας, το "χρήμα" και οι περισσότεροι πολίτες απογοητεύονται και παύουν να ενδιαφέρονται για αυτά που τους αφορούν, με κίνδυνο τα αποτελέσματα να είναι ολέθρια σε όλους τους τομείς.

δεν τα λεω εγω. στη wikipedia θα το βρειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περισσότεροι πολίτες απογοητεύονται και παύουν να ενδιαφέρονται για αυτά που τους αφορούν, με κίνδυνο τα αποτελέσματα να είναι ολέθρια σε όλους τους τομείς.

αυτο κρατηστε το και προβλήματιστειτε. ειναι πολυ σοβαρο και για αυτο φτασαμε εδω που φτασαμε διοτι δεν ενδιαφερομαστε και τα αποτελεσματα.. να' τα...

σας δινω ενα ερεθισμα να σκεφθειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περισσότεροι πολίτες απογοητεύονται και παύουν να ενδιαφέρονται για αυτά που τους αφορούν, με κίνδυνο τα αποτελέσματα να είναι ολέθρια σε όλους τους τομείς.

αυτο κρατηστε το και προβλήματιστειτε. ειναι πολυ σοβαρο και για αυτο φτασαμε εδω που φτασαμε διοτι δεν ενδιαφερομαστε και τα αποτελεσματα.. να' τα...

σας δινω ενα ερεθισμα να σκεφθειτε.

Πιστεύω μας εκφράζει όλους αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω μας εκφράζει όλους αυτό.

Σχετικό κι αυτό..

Με προβληματίζει λίγο (και θα μου συγχωρέσετε την καχυποψία μου) , ο χρόνος και ο λόγος που οι πολίτες απογοητεύονται..

τι θέλω να πω? να κάτι σαν το παρακάτω.. :)

Η κυρία με τη σκούπα

Της Ελένης Κουκούλη

"Να καει να καει το μπουρδελο η βουλη". Τι μας λες κυρια μου; Σε ποια δημοσια υπηρεσια δουλευετε ειπατε; Και ποτε διοριστηκατε; Ποιος βουλευτης μεσολαβησε; Πηγατε με συμβαση η με την αξια σας; Ψηφιζατε ανελλειπως τον ενα η τον αλλο, αναλογα με τις προσδοκιες σας για διορισμους και ρουσφετια; Προτιμησατε την εκδρομουλα πακετο με την άδεια για εκλογες και την αποχή από την κάλπη και τωρα διαμαρτυρεστε; Αναθρεψατε ολους αυτους τους μεγαλους πολιτικους ανδρες, τους κανακεψατε, τρεξατε σε πλατειες και αεροδρομια κολακεψατε, φιλησατε κατουρημενες ποδιες, ανεβασατε και κατεβασατε ανδρεικελα και τωρα;

Τωρα χουντα ή δικτατορια του προλεταριατου ζητατε. Οχι βουλη οχι δημοκρατια.

Κι εγω, που πηγα κοντρα στο ρευμα, που ψηφιζα ανελλειπως με γνωμωνα τα συμφεροντα των πολλων οπως πιστευα και οχι τα δικα μου, που δεν πλουτισα, που φανηκα ταπεινη και προσπαθησα καθε φορα να επιδειξω κοινωνικη ευθυνη, που δεν λερωσα, δεν εκλεψα, δεν πηρα τη σειρα κανενος, που ολη μου τη ζωη προσπαθησα με συνεπεια να μη ζω σε βαρος αλλων ανθρωπων, που ηλιθιωδως εμαθα και τα παιδια μου να μην σκεφτονται το τομαρακι τους αλλα να προσπαθουν να λειτουργουν μεσα στο συνολο και για το κοινο καλο, εγω, τωρα, πρεπει να αλλαξω χωρα; Πριν πιαστουμε λαιμο με λαιμο κυρια μου κανε μου τη χαρη και κανε για λιγο στην ακρη η καλυτερα στασου και σκεψου πως εζησες,σε βαρος ποιων, ποιους χειροκροταγες και τι σημαιες ανεμιζες οταν σε εβλεπα εγω απορημενη;

Γιατι παντα ειχα την απορια. Ποιοι ηταν ολοι αυτοι οι χειροκροτητες, οι χιλιαδες νεοδημοκρατες και πασοκοι που γεμιζαν τους δρομους με σημαιακια και αφισες στις εκλογες; Ποιοι ειναι ακομη και τωρα και ποια η ωφελεια τους αφου εδω και χρονια το ελληνικο κρατος, η παιδεια, η υγεια, η κοινωνια διαλυεται κατω απο την διακυβερνηση αυτων των δυο κομματων; Ειναι η βουλη που ηθελες κυρια μου αλλα εγω η ηλιθια, η δημοκρατισσα, την θελω ακαφτη. Θελω να αλλαζει με εκλογικες διαδικασιες και οχι με πραξικοπηματα ουτε καν με επαναστασεις. Ειμαι ηλιθια ρομαντικη που αγαπω τη δημοκρατια ακομα κι οταν τη διαλλεγεις εσυ αντι για εμενα. Αγαπησε λοιπον πρωτα τη δημοκρατια σεβασου τον διπλανο και τον εαυτο σου και μετα ελα να αγωνιστουμε μαζι γιατι ο αγωνας για να πετυχει χρειαζεται και στοχο υψηλο.

Η κυρια με τη σκουπα

με το πτυχιο

με τον πονεμενο σβερκο

με τα σκασμενα χερια

με τα αβαφα νυχια

με τις προωρες ρυτιδες

της διπλανης πορτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SOULIS απλά υποκλίνομαι στο παραπάνω κείμενο που ανακάλυψες....γιατι σίγουρα θα υπαρχουν πολλοί τετοιοι αγανακτισμένοι..

Οστόσο η Ελένη Κουκούλη ξεφαύγει λίγο από το θέμα, των συγκενρτώσεων , μη γνωρίζοντας τη ένοια του αιτήματος απευθείας δημοκρατία, και όχι αντιπροσωπευτικής ,με όλα όσα βιώνουν όλες οι χωρες στο πλανήτη με το εφεύρημα αυτό....αλλα παρασ'υρετε από τη γνωστ'ή στην Ελλάδα καραμέλα ,επαναστατικών Μαρξιστικών μανιφέστων, που γράφτηκε , για να αντιμετωπ'ησει συγκεκριμένης εποχής, συστήματα ,που ενδεχομ'ένως έχουν ξεπεραστεί ή μεταλλαχθεί..

Μια πρώτη προσέγγιση είναι του Κορνήλιου Καστοριάδη, ένας παγκόσμιος Ελλην ,από τους σημαντικότερους στοχαστές του 20ου αιώνα που αποκρίπτετε από εσκεμένα στη χώρα μας όπως και ο Νίτσε.

Εδώ ο Κλεάνθης Γρίβας κάνει μιά πεαστική προσέγγιση ΕΔΩ

Ο πολίτης, όπως προσδιορίζεται από τον Αριστοτέλη, είναι εκείνος που «μετέχει κρίσεως και αρχής».

«Μετέχω στην κρίση σημαίνει ότι συμμετέχω άμεσα στην δικαστική εξουσία και την απονομή της δικαιοσύνης και μετέχω στην αρχή σημαίνει ότι συμμετέχω άμεσα στην κυβερνητική εξουσία».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικό κι αυτό..

Με προβληματίζει λίγο (και θα μου συγχωρέσετε την καχυποψία μου) , ο χρόνος και ο λόγος που οι πολίτες απογοητεύονται..

τι θέλω να πω? να κάτι σαν το παρακάτω.. :)

τα παιδια τα μαζεψες ή ξεχαστηκες με τη σκουπα ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Velisarie..

Την κυρία δεν την γνωρίζω.. αλλά το κείμενο της με "άγγιξε"..

και δεν θα ήθελα να το αναιρέσω παρουσιάζοντας τις επιμέρους διαφωνίες μου ..

ούτε στις διαφωνίες με τα δικά σου γραφόμενα θα σταθώ.. :)

τα παιδια τα μαζεψες ή ξεχαστηκες με τη σκουπα ????

Τα μάζεψα.. τώρα θα τους κάνω μια μαρξιστική ανάλυση της κατάστασης και μετά θα τους μιλήσω για τον Υπεράνθρωπο του Νίτσε..

είναι μικρά ακόμα για Κορνήλιο.. θα τους πέσει βαρύς.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μάζεψα.. τώρα θα τους κάνω μια μαρξιστική ανάλυση της κατάστασης και μετά θα τους μιλήσω για τον Υπεράνθρωπο του Νίτσε..

είναι μικρά ακόμα για Κορνήλιο.. θα τους πέσει βαρύς.. ;)

κοιτα να δεις με τι παραμυθια μεγαλωνουν σημερα τα παιδια....

κι εχει αδικο μετα ο δασκαλος που τα στελνει να εξομολογηθουν και να κοινωνησουν ...!!!:P:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Velisarie..

Την κυρία δεν την γνωρίζω.. αλλά το κείμενο της με "άγγιξε"..

και δεν θα ήθελα να το αναιρέσω παρουσιάζοντας τις επιμέρους διαφωνίες μου ..

ούτε στις διαφωνίες με τα δικά σου γραφόμενα θα σταθώ.. :)

και μένα με άγγιξε,,,,,απλά με Open mind πάντα διάθεση εξέτασης γρφομένων πέταξα ονόματα, που στη χώρα της ΤΑΜΠΕΛΑΣ και του ΧΡΩΜΑΤΟΣ,, μπορεί να ταυτίζουν ή να βαφτίζουν διάφορα ΣΤΕΡΕΟΤΥΠΑ ως ανέγγικτα, σα τη θρσηκεία είνα πραγμα..Τον Υπεράνθρωπο μέχρι και ο Χίτλερ τον μετάφρασε κατά το δοκούν, κρύβοντας το last έργο ``ΙΔΟΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ`` που μας έδειξε ποιοι είμαστε κατά την άποψη του ..Σϊγουρα όταν τελειώσει η πίεση της δουλειας, θα αρχίσω να τα αναπτύσουμε σιγά σιγά,γιατί οταν δώσαμε όρκο για τα πτυχία , δε προσθέσαν τη παράγραφό,,,,

``και ότι μάθατε εδω μέσα, τελούν υπό την αναίρεση του εκάστωθε Υπουργού Οικονομικών , ,,,,,υπακούοντας τυφλά , σα τους μούλους, για το καλό της πατρίδας``...αχ.αχ.χ.αχ.χα

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ....μας....και καλό καλοκαίρι......Ηρθε ή ωρα να πιώ το χάπι πάλι...χα.αχ.αχ.αχ.αχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας από αυτούς που αναφέρετε δεν ήταν γνήσιος Έλληνας ή Χριστιανός, εγώ μίλησα για τον λαό και όχι για τους "ηγέτες" είτε πολιτικούς είτε θρησκευτικούς.

Σας ρωτάω λοιπόν ξανά: Ποιοι ήταν αυτοί οι δυσκολοκυβέρνητοι που ο Κίσσινγκερ θέλησε να ...πλήξει; Πότε ξεσηκώθηκαν, τι έκαναν εναντίον των Αμερικανών ώστε οι τελευταίοι να αρχίσουν τέτοιον πόλεμο;

Δεν θυμάστε ούτε μία περίπτωση να αναφέρετε για κάποια ομάδα γνησίων (!!!) Ελλήνων Χριστιανών που να αντιτάχθηκε στα σχέδια των Αμερικανών; Εγώ από τα λίγα που ξέρω, γνωρίζω ότι τα ξερονήσια και οι φυλακές ήταν γεμάτα με δυσκολοκυβέρνητους κομμουνιστές αλλά δεν νομίζω ότι είχαν τρέλα με την θρησκεία...

Αναμένω απάντησή σας με αγωνία (συν κάποιο σχόλιο για τα στοιχεία που παρέθεσα περί του αστικού μύθου της δηλώσεως του Κίσσινγκερ).

Αν σας είναι πιο εύκολο να πιστέψετε στα πόκεμον και σρεκ από ότι υπήρχαν τα κρυφά σχολειά είναι δικαίωμα σας, προφανώς θα έχετε μελετήσει κάποιες πηγές.

Πηγές παρακαλώ για το κρυφό σχολειό, αλλά πρωτογενείς, όχι Καργάκους και Μεταλληνούς...

Το ότι βουλιαζουμε είναι καταρχήν θέμα πνευματικό, γιατί αν αυτοί που μας κυβερνούσαν είχαν ηθική δεν θα φτάναμε σε αυτό το σημείο, όπως και εμείς ως λαός αν είχαμε

τα πραγματικά στοιχεία του Έλληνα, του Χριστιανού δεν θα επιλέγαμε αυτές τις κυβερνήσεις και θα είμασταν υπόδειγμα σωστού πολίτη.

Δηλαδή ποια είναι τα πραγματικά στοιχεία του Έλληνα Χριστιανού; Αν κρίνω από το ότι το 80-85% των Ελλήνων ψηφίζει με θρησκευτική ευλάβεια εδώ και αρκετές δεκαετίες τα δύο μεγάλα κόμματα που μας έφτασαν ως εδώ, το υπόλοιπο 10-15% ψηφίζει την Αριστερά που δεν τρελαίνεται για Θεούς, αρχαίους προγόνους και γνήσια αίματα [αλήθεια τι εστί γνησιότητα στην εθνική συνείδηση;], μας μένει ένα 5% που εσχάτως ψηφίζει τον ΛΑΟΣ που ευαγγελίζεται τις ελληνοχριστιανικές αξίες. Αν κρίνω από τη στήριξη του ΛΑΟΣ στο μνημόνιο και στην πολιτική του ΠΑΣΟΚ, λυπάμαι, αλλά αδυνατώ να καταλάβω που είναι αυτοί οι γνήσιοι Έλληνες Χριστιανοί να μας σώσουν και να μας ελεήσουν ημάς τους αμαρτωλούς...

Μη μου πείτε για αρχιερείς και ηγουμένους του Αγίου Όρους γιατί θα συγχυστώ...

Μάλλον εσείς δεν έχετε τον Θεό σας.

Αλήθεια,δεν τον έχω.

Θα μου απαγορεύσετε να αισθάνομαι Έλληνας; Μόνο σε φασιστικά καθεστώτα γίνονται αυτά.

Μπορείτε να αισθάνεσθε ότι θέλετε, δεν θυμάμαι να σας το απαγόρευσα. Δημοκρατία έχουμε. Άλλος νιώθει ότι είναι ο Ζορό, άλλος ότι επανιδρύει τη χώρα, άλλος την επανεκκινεί, άλλος βλέπει παντού λεφτά...

Έθνος που δεν γνωρίζει την Ιστορία του χάνεται.

Μπορείτε να μου αναφέρετε τα τελευταία ιστορικά βιβλία που έχετε διαβάσει για την ελληνική ιστορία για να συζητήσουμε λίγο πιο συγκεκριμένα; Επειδή έχω τρέλα με την ιστορία θα χαρώ να συζητήσω με έναν συνάδελφο που έχει τις ίδιες ανησυχίες.

doctor

Υ.Γ. Χάθηκε ο Σταύρος (LandS), ο Θεόφιλος (Κρηθέας) και ο Κώστας (Κάρολος) και τα μαρμαρένια αλώνια έχουν χορταριάσει...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρέ καλησπερα......Εγω δε ξέρω.....Αλλα εννοείς, πως αυτό το κρυφό σχολειόα που μας ξεναγούν στη Μονή Πεντέλης είναι μουφα????????????

Τα απομνημονεύθματα του Μακρυγιάννη θεωρούντε ιστορικό βιβλιό που διάβαζω???????? Μουφα και αυτό??????????

Αρχίζω να νιώθω τώρα σα το Ζορρό.....Πέρα απο πλακά.....Με ενδιαφέρουν οι απόψεις σου, να αναλυθούν περαιτερω...Φιλικα΄Βελίς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Χάθηκε ο Σταύρος (LandS), ο Θεόφιλος (Κρηθέας) και ο Κώστας (Κάρολος) και τα μαρμαρένια αλώνια έχουν χορταριάσει...!

Ξέχασες την Βούλα.. :)

Υ.Γ. Βρε συ Βελίς .. όλα αυτά έχουν αναλυθεί χιλιάδες φορές εδώ μέσα και οι απόψεις των "παλιών" είναι γνωστές ..

Αν χρησιμοποιήσεις λίγο την αναζήτηση θα βρεις συζητήσεις επί παντός επιστητού..εκτός κι αν έχουν διαγραφεί..

μην κοιτάς που τώρα έχουμε μουχλιάσει.. :D

Υ.Γ.1 Αν έχεις χρόνο ..διάβασε αυτό..

http://www.taxheaven...=1

ή αυτό..

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=29975&hl=%CE%9E%CE%8A%CE%9F%EF%BF%BD%CE%9F%EF%BF%BD%CE%9F%EF%BF%BD%CE%9E%CE%8F%20%CE%9F%EF%BF%BD%CE%9F%EF%BF%BD%CE%9E%CE%8F%CE%9E%C2%BB%CE%9E%CE%85%CE%9E%CE%89%CE%9E%CE%8F&st=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα Σαμοθράκη.....

Συνδυάζει Βουνό....για κάθε χρήση.... και παραλίες ... :D

αλλά εσύ έκλεισες γι'αλλού..

:P:lol:

απο τοτε ξαναπηγα αλλες δυο φορες και φετος μαλλον θα ξαναπαω ....!!!!!

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=29975&hl=%CE%9E%CE%8A%CE%9F%EF%BF%BD%CE%9F%EF%BF%BD%CE%9F%EF%BF%BD%CE%9E%CE%8F%20%CE%9F%EF%BF%BD%CE%9F%EF%BF%BD%CE%9E%CE%8F%CE%9E%C2%BB%CE%9E%CE%85%CE%9E%CE%89%CE%9E%CE%8F&st=60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βλεπω μια εκπομπη : ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΚΟΛΛΗΤΗΣ ΜΟΥ

ειναι ειλικρινα πολυ σοβαρο θεμα σε σχεση με αυτα που συμβαινουν.....

κι εσείς στο junior tv? θέλω κι εγώ..

υπάρχει και αυτή η τηλεόραση!!! :lol::D:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artid=4633162

Διαβαστε προσεκτικα το σχολιο του Αντιπροεδρου σχετικα με τις διαδηλωσεις...ειναι πραγματικα πολυ ενδιαφερον και προσφερετε για αναλυση υψηλου επιπεδου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artid=4633162

Διαβαστε προσεκτικα το σχολιο του Αντιπροεδρου σχετικα με τις διαδηλωσεις...ειναι πραγματικα πολυ ενδιαφερον και προσφερετε για αναλυση υψηλου επιπεδου....

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22767&subid=2&pubid=63097052

ντρέπομαι που το λέω αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να διαφωνήσω με τον Αντιπρόεδρο (μη χ@#$σω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ethnos.gr...&pubid=63097052

ντρέπομαι που το λέω αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να διαφωνήσω με τον Αντιπρόεδρο (μη χ@#$σω)

Σκεφτείτε ότι το 40% του πληθυσμού ζει στην Αθήνα, άρα εξαρτάται απολύτως από την εισαγωγή και τη μεταφορά τροφίμων. Καταλαβαίνετε πολύ καλά λοιπόν τι σημαίνει η επιστροφή στη δραχμή. Ούτε το χρέος θα ελαφρύνει, ούτε το κόστος ζωής θα πέσει, ούτε οι δυσκολίες θα ξεπεραστούν ως διά μαγείας.

ANTI να κανει βόλτες , τρώγωντας χοιρομέρια, θα πρεπε να αναρωτηθεί ,γιατί μιλάει για ΕΙΣΑΓΩΓΗ, όταν εξαπατήσαν με προγράμματα χωρίς αντίκρισμα , για την ανάπτυξη της υπαίθρου,μη κατσαβάλλοντας τα κίνητρα ΟΥΤΕ στους νέους αγρότες.....οι οποίοι κάναν και προσφυγή όσον αφορά τη δικαίωση τους στο σύνολο των υποσχεθέντων ποσών του πριμ πρώτης εγκατάστασης στο Πρόγραμμα Νέων Γεωργών, από την πολιτεία.

Τον πληθυσμό τον θέλει η εξοιυσια στα αστικα κέντρα, για να τους ελέγχει χαλαρά και τα κόμματα να κάνουν τη δουλειά τους μια χαρά

Εκλογές με τον υπάρχοντα εκλογικό νόμο είναι πολύ πιθανό ότι θα οδηγήσουν στην ακυβερνησία. Ακυβερνησία σημαίνει ότι την επόμενη μέρα των εκλογών το Δημόσιο δεν θα καταβάλει μισθούς και συντάξεις, δεν θα πληρώνει φάρμακα και νοσήλια και βεβαίως δεν θα είναι σε θέση να υπερασπίσει τα σύνορα της χώρας

Οποτε δε μας βολεύει Θοδωράκο , αλλαζουμε και εκλογικο νόμο αμα λάχει να πούμε, για να εχουμε κυβέρνηση ισχυρή, ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΙΚΗ και να μας χορέυει με αλλαζονία στο ΤΑΨΙ....σε διανοητικά καθυστερημένους νομίζει ότι απευθύνετε προφανώς,,,,,,και απαντήσεις τρομολαγνίας, σε όσους έχουν ανάγκη τα φάρμακα που δε πληρώνουν ούτε για αυτά ,

ρε δε πας...........................αχ.α.χα.χ.αχ.χα.αχ

ΑΜΕΣΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΩΡΑ.......ΤΕΛΟΣ......και τα γουρούνια με τους ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ στο σακκι:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...