Προς το περιεχόμενο

ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ... ΤΕΛΟΣ. ΕΩΣ ΕΔΩ ΗΤΑΝ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΦΩΣ (ΓΑΛΑΝΗ-ΚΑΡΑΣΟΥΛΟΣ)

Εμπνευσμενο απ την γενια των καταληψεων ( σημερα οι 30+)

εκει ελπιζουμε...

Αυτοί που ξέρουν

ζωντανά τα όνειρά τους

ν' αγγίζουν

Αυτοί που ξέρουν

μες στο Τίποτα ν' αντέχουν

να ελπίζουν

Όσοι ακόμα προσπαθούν

απ' το σκοτάδι φως να δουν

να βγαίνει

Ανήκουν τώρα στη γενιά

με το σημάδι στη καρδιά

που επιμένει.

Αυτοί που φέρνουν

σ' έναν κόσμο γερασμένο

τη μέρα

Αυτοί που φέρνουν

την εικόνα από ένα βήμα

πιο πέρα

Όσοι ακόμα προσπαθούν

απ' το σκοτάδι φως να δουν

να βγαίνει

Μετράνε τώρα στη γενιά

με το σημάδι στη καρδιά

που επιμένει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαζοντας προσεχτικα τον Das εχω να κανω ενα σχολιο ή μια ερωτηση.

Επειδη δεν εχω προχειρες πληροφοριες αυτη τη στιγμη, μπορει καποιος να μου πει ή να πει σε ολους που διαβαζουν το θεμα, αν υπαρχει αλλο κρατος που στη μικρη ιστορια του ( καταβολης ελληνικου κρατους από το 1821), ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΤΩΧΕΥΣΕΙ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ????????????????? σωστες οι επισυμανσεις σχετικα με τους λογους, αλλα παντα την ουσια να κοιταμε...

μα ειναι τραγικο δηάδη να ανακαλυπτεις συνεχως.... το μεγεθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κράτος είναι οργανωμένη πολιτική οντότητα που κατέχει καθορισμένη γεωγραφική περιοχή και αντιπροσωπεύει ένα πληθυσμό. Αυτά μπορεί να αντιστοιχούν σε εθνικά κράτη, υποεθνικά κράτη, ή πολυεθνικά κράτη. Ενα κράτος συνήθως περιλαμβάνει ένα σύνολο οργανισμών οι οποίοι έχουν τη δικαιοδοσία να φτιάχνουν τους κανόνες εκείνους οι οποίοι κυβερνούν τον πληθυσμό μίας κοινωνίας μέσα σε συγκεκριμένα γεωγραφικά όρια.Το κράτος έχει κυβέρνηση, νόμους και αναγνωρισμένη κυριαρχία.

Κράτος στα αρχαία Ελληνικά σήμαινε δύναμη.

και το κρατος αντιπροσωπευει ενα πληθυσμο. θα πρεπει να αντιληφθουμε οτι το κρατος ειναι ο πληθυσμος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω ότι πέσει στα χέρια μου αν κι ομολογώ δεν έτυχε να διαβάσω Ρεπούση.

Σίγουρα πάντως δεν δέχομαι άκριτα αστικούς μύθους περί υποτιθέμενων δηλώσεων Κίσσινγκερ και συνομωτικά σενάρια για τον έλεγχο του ατίθασου ελληνικού λαού.

Αυτοί που τα λένε αυτά είναι εκείνοι που λιβανίζουν τους αμερικανοεγγλέζους επειδή όντως δάμασαν την ηρωική αντίστασή των νεοελλήνων στην μετακατοχική Ελλάδα δημιουργώνταν μια νέα Αμερικάνικη κατοχή με την ανάδειξη των Χιτλεροχαφιέδων σε νέα αστική τάξη.

Εσύ μπορείς να πιστεύεις πως είσαι απ΄ευθείας απόγονος του Αριστοτέλη (ή μήπως του Μεγάλου Αλεξάνδρου; ) και να μην αφήσεις ποτέ τους "προοδευτικούς" να μας αποσυνδέσουν από την χριστιανική θρησκεία μας στην οποία κι εκείνος φυσικά πίστευε

Σου είπα και στην πριν ότι το θέμα είναι τεράστιο και αν θέλεις να το εξετάσουμε κανένα πρόβλημα δεν έχω, απλώς μόλις τελείωσουμε τις υποχρεώσεις μας.

Αν μου παρουσιάζεις τον ιο ως αξιόπιστη πηγή θα έχουμε πρόβλημα, ότι είναι ακραίο είτε στην μια είτε στην άλλη κατέυθυνση είναι επικίνδυνο.

Έστω να δεχθώ την ένστασή σου για την πλαστότητα αυτής της δήλωσης, δεν βλέπεις ότι αυτό υλοποιείται; Τα παιδιά μας δεν γνωρίζουν πλέον ελληνικά. Αλλά εισάγουν και δεύτερη ξένη γλώσσα στο Δημοτικό!!

Σίγουρα αισθόνομαι Έλληνας με όλα τα χαρακτηριστικά του τόσο από τον αρχαίο πολιτισμό όσο και από τον νεότερο. Και υπάρχουν άπειρα επιχειρήματα για να σου το αποδείξω. Η στιγμή όμως δεν είναι η κατάλληλη.

Αν εσύ δεν αισθάνεσαι Έλληνας μπορείς να ζήσεις σε οποιοδήποτε τόπο θέλεις εκτός της Ελλάδος.

Η γκεμπελίστικη συμπεριφορά που χρησιμοποιείς είναι η ίδια που χρησιμοποιείται και από τους κυβερνώντες, όποιος αναφέρει έστω και τη λέξη Ελλάδα είναι σωβινιστής. Θα μας απαγορεύσετε να εκφράζουμε την αγάπη μας για την πατρίδα μας; Είπαμε αν δεν αρέσει η Ελλάδα να πάτε στο καλό....

Καλοπροαίρετα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κράτος είναι οργανωμένη πολιτική οντότητα που κατέχει καθορισμένη γεωγραφική περιοχή και αντιπροσωπεύει ένα πληθυσμό. Αυτά μπορεί να αντιστοιχούν σε εθνικά κράτη, υποεθνικά κράτη, ή πολυεθνικά κράτη. Ενα κράτος συνήθως περιλαμβάνει ένα σύνολο οργανισμών οι οποίοι έχουν τη δικαιοδοσία να φτιάχνουν τους κανόνες εκείνους οι οποίοι κυβερνούν τον πληθυσμό μίας κοινωνίας μέσα σε συγκεκριμένα γεωγραφικά όρια.Το κράτος έχει κυβέρνηση, νόμους και αναγνωρισμένη κυριαρχία.

Κράτος στα αρχαία Ελληνικά σήμαινε δύναμη.

και το κρατος αντιπροσωπευει ενα πληθυσμο. θα πρεπει να αντιληφθουμε οτι το κρατος ειναι ο πληθυσμος....

να πτωχευσουμε φιλε μου, να τελειωνουμε ,να αρχισουμε απο την αρχη δεν ανεχομαστε αλλο αυτη τη κατασταση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πτωχευσουμε φιλε μου, να τελειωνουμε ,να αρχισουμε απο την αρχη δεν ανεχομαστε αλλο αυτη τη κατασταση

το κρατος εχει ηδη πτωχευσει... διοτι εχει πτωχευσει η ηγεσια του. και ηγεσια δεν ειναι το εκαστοτε κυβερνων κομμα... ειναι η νοοτροπια που εχει πτωχευσει πλεον σε αυτον εδω το τοπο.

εχουμε πτωχευσει οχι επειδη το θελησαμε αλλα επειδη στηριζομασταν σε μυαλα, τα οποια δεν γνωριζαμε οτι εχουν πτωχευσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κρατος εχει ηδη πτωχευσει... διοτι εχει πτωχευσει η ηγεσια του. και ηγεσια δεν ειναι το εκαστοτε κυβερνων κομμα... ειναι η νοοτροπια που εχει πτωχευσει πλεον σε αυτον εδω το τοπο.

εχουμε πτωχευσει οχι επειδη το θελησαμε αλλα επειδη στηριζομασταν σε μυαλα, τα οποια δεν γνωριζαμε οτι εχουν πτωχευσει...

συμπληρωνω για να μη θεωρηθει οτι δημιουργω εντυπωσεις :

εχουμε πτωχευσει απο νοοτροπια. αν εχουμε πτωχευσει σαν εθνικη οικονομια, αν τα εχουν βαρια.. ας βγουν να το πουν να το μαθουμε και εμεις.

εγω προσωπικα δεν θεωρω οτι εχω πτωχευσει. και ελπιζω να γινει κατανοητο το γιατι δεν το θεωρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαζοντας προσεχτικα τον Das εχω να κανω ενα σχολιο ή μια ερωτηση.

Επειδη δεν εχω προχειρες πληροφοριες αυτη τη στιγμη, μπορει καποιος να μου πει ή να πει σε ολους που διαβαζουν το θεμα, αν υπαρχει αλλο κρατος που στη μικρη ιστορια του ( καταβολης ελληνικου κρατους από το 1821), ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΤΩΧΕΥΣΕΙ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ????????????????? σωστες οι επισυμανσεις σχετικα με τους λογους, αλλα παντα την ουσια να κοιταμε...

μα ειναι τραγικο δηάδη να ανακαλυπτεις συνεχως.... το μεγεθος...

Και όμως υπάρχουν και χώρες που πτωχεύουν πιο συχνά από εμάς.

Απλά αναμεταξύ των "πολιτισμένων" χωρών της Ευρώπης είμαστε οι αδιαφιλονίκητοι πρωταθλητές σε αυτόν τον τομέα...laugh.gif

Η Αργεντινή είχε 3 πολύ πιο βαρβάτες κρίσεις από εμάς τα τελευταία 100 χρόνια (μαζικές πτωχεύσεις τραπεζών όπου όλοι οι καταθέτες χάνουν το 100% των χρημάτων τους κτλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως υπάρχουν και χώρες που πτωχεύουν πιο συχνά από εμάς.

Απλά αναμεταξύ των "πολιτισμένων" χωρών της Ευρώπης είμαστε οι αδιαφιλονίκητοι πρωταθλητές σε αυτόν τον τομέα...laugh.gif

Η Αργεντινή είχε 3 πολύ πιο βαρβάτες κρίσεις από εμάς τα τελευταία 100 χρόνια (μαζικές πτωχεύσεις τραπεζών όπου όλοι οι καταθέτες χάνουν το 100% των χρημάτων τους κτλπ).

αυτο το "αναμεταξυ" ειναι που σε κανει να λες... τι εχουν αυτοι που εμεις δεν εχουμε...? ειναι πιο εξυπνοι? δεν θα το ελεγα... ειναι πιο επιχειρηματικα μυαλα? δεν θα το ελεγα...

απλα οι απο εκει εχουν κατι που εμεις το εχουμε ξεχασει... την απλοτητα οσο αφορα την οικονομικη δραστηριοτητα και την οικονομικη αναπτυξη. παροτι υπαρχει κριση ωστοσο πολλες χωρες εχουν απλοποιησει πολιτικες οσο αφορα φορολογια, ιδρυση επιχειρησεων κλπ κλπ κλπ.

απλα εδω.. δυο ισως να ειναι τα τινα...

1) μισος προς τους πολιτες (τους θεωρει ολους τους επιχειρηματιες,... κλεφτες και τους κυνηγα τοσο πολυ...?

ή

2) ολα εχουν δρομολογηθει κατα αυτο το τροπο ωστε η χωρα να μην εχει παραγωγικες δυναμεις.. επιτηδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμείς πάνω που φτιαξαμε το one stop shop και πάνω που καταργουσαμε τον ΚΒΣ , σταματησε η επιχειρηματικοτήτα και η ανάπτυξη .

Τετοια γκαντεμιά ρε παιδάκι μου ,

αλλο πράμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μάθατε ???

Συμφωνησαν σε όλα , θα βγαλουν και κοινα πορίσματα για την miznes, για το βατοπαίδι, για τα ομολογα, για τα εξοπλιστικά .

Αυτο ηταν παιδιά , τελειώσαν τα ψεματα , μπαινουν φυλακή οι κλεφτες και κανουν κατασχεσεις στους λογαριασμούς τους.

Θα μας πουνς σε λίγο και τα ονόματα όλων όσων εχουν εμπλακεί σε σκάνδαλα και ολων όσων εχουν κλεψει τους φορους μας και τους εχουν κανει καταθεσεις στο εξωτερικό .

Τωρα ακουσα ότι συνελαβαν και τον Γκρούεζα .

Μπράβο ρε γαμωτο μου ,

μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πιστευω παιδιά ,

βαλτε ειδησεις ,

συνέλαβαν και τον τζοχατζοπουλο, και τον μαντελη και την πελέκη και τον βουλγαρακη και τον ρουσσόπουλο και τον τσουκατο , ανοιξαν όλους τους λογαριασμους των offshore που εχουν οι πολιτικοί και κατασχεσαν τα λεφτά .

Μιλαμε για πολλά δις παιδιά ,

σωθηκαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.

Ζητω η συναινεσηηηηηηηηηηηηηη

ζητωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πιστευω παιδιά ,

βαλτε ειδησεις ,

συνέλαβαν και τον τζοχατζοπουλο, και τον μαντελη και την πελέκη και τον βουλγαρακη και τον ρουσσόπουλο και τον τσουκατο , ανοιξαν όλους τους λογαριασμους τον offshore που εχουν οι πολιτικοί και κατασχεσαν τα λεφτά .

Μιλαμε για πολλά δις παιδιά ,

σωθηκαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.

Ζητω η συναινεσηηηηηηηηηηηηηη

ζητωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

:). μηπως για λιγα λεπτα της ωρας.. αλλαξες χωρα διαμονης...? ή μηπως εχεις φτιαξει μια δικη σου..? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου είπα και στην πριν ότι το θέμα είναι τεράστιο και αν θέλεις να το εξετάσουμε κανένα πρόβλημα δεν έχω, απλώς μόλις τελείωσουμε τις υποχρεώσεις μας.

Αν μου παρουσιάζεις τον ιο ως αξιόπιστη πηγή θα έχουμε πρόβλημα, ότι είναι ακραίο είτε στην μια είτε στην άλλη κατέυθυνση είναι επικίνδυνο.

Έστω να δεχθώ την ένστασή σου για την πλαστότητα αυτής της δήλωσης, δεν βλέπεις ότι αυτό υλοποιείται; Τα παιδιά μας δεν γνωρίζουν πλέον ελληνικά. Αλλά εισάγουν και δεύτερη ξένη γλώσσα στο Δημοτικό!!

Σίγουρα αισθόνομαι Έλληνας με όλα τα χαρακτηριστικά του τόσο από τον αρχαίο πολιτισμό όσο και από τον νεότερο. Και υπάρχουν άπειρα επιχειρήματα για να σου το αποδείξω. Η στιγμή όμως δεν είναι η κατάλληλη.

Αν εσύ δεν αισθάνεσαι Έλληνας μπορείς να ζήσεις σε οποιοδήποτε τόπο θέλεις εκτός της Ελλάδος.

Η γκεμπελίστικη συμπεριφορά που χρησιμοποιείς είναι η ίδια που χρησιμοποιείται και από τους κυβερνώντες, όποιος αναφέρει έστω και τη λέξη Ελλάδα είναι σωβινιστής. Θα μας απαγορεύσετε να εκφράζουμε την αγάπη μας για την πατρίδα μας; Είπαμε αν δεν αρέσει η Ελλάδα να πάτε στο καλό....

Καλοπροαίρετα πάντα.

Κάτσε βρε Γιώργη.. μπάστα..

Κι εγώ Έλληνας αισθάνομαι..και μάλιστα Σμολιώτης.. αλλά δεν έχω καμία ένσταση στα λεγόμενα του Γιάννη..

Δεν πιστεύω να στήσεις τίποτα οδοφράγματα την επόμενη φορά που θα ανέβω.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τί λέτε ρε παιδιά,

βάλτε ειδήσεις.

Δεν το πιστευω ,

νομίζω πως ονειρεύομαι,

έκαναν ειδικη αναφορα στην επιστολή που ειχαμε στείλει για το ατελείωτο σχολείο μας στον Κορυδαλλό , αποδεσμευουν λέει ένα μεγαλο ποσό απο τα χρηματα που εχουν κατασχεσει απο τους κρυφους λογαριασμους της rassadel (μεγαλη η χαρη τους) και το δίνουν για να συνεχίσει το χτίσιμο του σχολείου μας.

Και εγω ο μαλακας που νομιζα ότι δεν μας εχουν απαντησει

γιατι μας έγραψαν στα τέτοια τους,

πόσο λάθος έκανα τελικά,

όλα έφτιαξαν ,

και πάλι μπράβο στην συναινεση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Κίμωνα ..

Άλλαξε κανάλι γαμώτο..

πάλι Jounior TV βλέπεις? :P

Βρε άσε το τρελό στη τρέλα του.... Μη του τη χαλάς............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπενθυμίζουμε, οτι η αποκατάσταση της άμεσης δημοκρατίας,θέλει επαγρύπνηση , ωριμότητα και δράση....

Στις ειρηνικές διαδηλώσεις, περιφρουρούντε από όλους μας,όσοι παρεβρεθούν και απομονώνονται μεμονωμένοι απογοητευμένοι συμπολίτες μας, που μπορει΄να έχουν και ψυχικές διαταραχές λογω κρίσης, ή νομίζουν οτι πάνε βόλτα για να πετάνε γιούρτια σε αστυνομικούς ή φέρνουν λάβαρα κομματικά, γιατί έχουν ασαφή πολιτική βούληση ....Τα παιδια που είναι εκει , για τα μέτρα τάξης, είναι μαζί μας, άσχετα αν φοράνε στολές.....Γνωρίζουν πλέον όλοι, ποιούς προφυλάνε και για βρίσκοντε εκει.....Οι κατσαρόλες και ο συμβολισμος τους, μαζί με σημαίες Ελληνικές αρκούν.....

Πρώτα αλλάζουν οι νοοτροπίες εντός ημούν και μετά λειτουργούμε συλλογικά εκτός.....

Ο αποπροσανατολισμός συμβουλίων αρχηγών, που ασχολούντε τα ΜΜΕ που πρεσβεύουν διχασμούς χρωματικούς λύσεων και ιδεολογιών,ανήκουν σε αλλοτινές εποχές και σύγουρα δεν αφορούν το Γκρέουζα και το συνάφι του, που θέλουν να κοιμούντε ακόμη τα ΠΡΟΒΑΤΑ και τα ΑΡΝΙΑ , τον ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ και ενόχου λαού , που ζητούσε ρουσφέτια για να τους κυβερνά.....

Κάθε πράγμα στο καιρό του και ο κολίος τον Αύγουστο.....

Δε πληρώνουμε κανένα και για τίποτε ,ούτε ξεπουλιώμαστε .............

Οι κλέφτες στο σκαμνί και τη φυλακή

ΤΕΛΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριε Τσόφη το βάρος της απόδειξης το έχει αυτός που ισχυρίζεται κάτι και όχι αυτός που τον ακούει ή τον διαβάζει.

Η δήλωση Κίσσινγκερ δεν έγινε ποτέ. Πηγή δεν υπάρχει πουθενά. Αν δεν σας κάνει ο "Ιός" ορίστε κάτι άλλο:

http://sarantakos.wordpress.com/2009/11/12/kisinger1

Αν δεν σας κάνει ούτε αυτό, τότε θα σας φέρω τον ίδιο τον Κίσσινγκερ να σας το πει.

Μα αν έχετε τον Θεό σας!

Σε μία χώρα που μετά τον εμφύλιο οι Αμερικάνοι είχαν κάνει προτεκτοράτο, ανέβαζαν και κατέβαζαν κυβερνήσεις και οι κυβερνώντες ήταν απλοί εντολοδόχοι τους, πείτε μου εσείς ΜΙΑ ΦΟΡΑ που συνάντησαν αντίσταση στα σχέδιά τους από χριστιανούς ή φανατικούς πατριώτες.

Ποιος αντιστάθηκε στα σχέδιά τους; Ο Παπάγος, ο Καραμανλής (ο "εθνάρχης"), ο Πλαστήρας, ο Παπανδρέου;

Οι χουντικοί πράκτορες της CIA ή οι δοσίλογοι του παρακράτους;;;;

Οι μόνοι που ήταν δυσκολοκυβέρνητοι κύριε Τσόφη ήταν οι κομμουνιστές, οι οποίοι ούτε ήταν φαν της θρησκείας, ούτε και τρελαίνονταν με την καθαρεύουσα και τα αρχαία ελληνικά!

Οι δε θρησκευτικοί ταγοί αυτής της περιοχής ήταν ανέκαθεν προσδεδεμένοι με την εκάστοτε εξουσία και ουδέποτε αντιτάχθηκαν, οπότε είναι να απορεί κανείς πως είναι δυνατόν να συνδεθεί η θρησκευτική πίστη με την ανυποταξία. Και μην μου αρχίσετε για κρυφά σχολειά γιατί θ'αρχίσω κι εγώ για Πόκεμον και Σρεκ...

Βουλιάζουμε κύριοι, το καράβι έχει αρχίσει να γέρνει. Θέλετε εσείς να παίζετε σαν την ορχήστρα του Τιτανικού, παίξτε και ηδονιστείτε ότι είστε ο Λεωνίδας.

Να ξέρετε μόνο ότι εξίσου ήρωας με τον Λεωνίδα ήταν ο Αθηνάδης.

Ξέρετε ποιος ήταν και τί έκανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριε Τσόφη το βάρος της απόδειξης το έχει αυτός που ισχυρίζεται κάτι και όχι αυτός που τον ακούει ή τον διαβάζει.

Η δήλωση Κίσσινγκερ δεν έγινε ποτέ. Πηγή δεν υπάρχει πουθενά. Αν δεν σας κάνει ο "Ιός" ορίστε κάτι άλλο:

http://sarantakos.wo...11/12/kisinger1

Αν δεν σας κάνει ούτε αυτό, τότε θα σας φέρω τον ίδιο τον Κίσσινγκερ να σας το πει.

Μα αν έχετε τον Θεό σας!

Σε μία χώρα που μετά τον εμφύλιο οι Αμερικάνοι είχαν κάνει προτεκτοράτο, ανέβαζαν και κατέβαζαν κυβερνήσεις και οι κυβερνώντες ήταν απλοί εντολοδόχοι τους, πείτε μου εσείς ΜΙΑ ΦΟΡΑ που συνάντησαν αντίσταση στα σχέδιά τους από χριστιανούς ή φανατικούς πατριώτες.

Ποιος αντιστάθηκε στα σχέδιά τους; Ο Παπάγος, ο Καραμανλής (ο "εθνάρχης"), ο Πλαστήρας, ο Παπανδρέου;

Οι χουντικοί πράκτορες της CIA ή οι δοσίλογοι του παρακράτους;;;;

Οι μόνοι που ήταν δυσκολοκυβέρνητοι κύριε Τσόφη ήταν οι κομμουνιστές, οι οποίοι ούτε ήταν φαν της θρησκείας, ούτε και τρελαίνονταν με την καθαρεύουσα και τα αρχαία ελληνικά!

Οι δε θρησκευτικοί ταγοί αυτής της περιοχής ήταν ανέκαθεν προσδεδεμένοι με την εκάστοτε εξουσία και ουδέποτε αντιτάχθηκαν, οπότε είναι να απορεί κανείς πως είναι δυνατόν να συνδεθεί η θρησκευτική πίστη με την ανυποταξία. Και μην μου αρχίσετε για κρυφά σχολειά γιατί θ'αρχίσω κι εγώ για Πόκεμον και Σρεκ...

Βουλιάζουμε κύριοι, το καράβι έχει αρχίσει να γέρνει. Θέλετε εσείς να παίζετε σαν την ορχήστρα του Τιτανικού, παίξτε και ηδονιστείτε ότι είστε ο Λεωνίδας.

Να ξέρετε μόνο ότι εξίσου ήρωας με τον Λεωνίδα ήταν ο Αθηνάδης.

Ξέρετε ποιος ήταν και τί έκανε;

O Αθηνάδης ήταν αυτός ο οποίος σκότωσε τον προδότη των Ελλήνων στις Θερμοπύλες, ΕφιάλτηΕφιάλτης είχε οδηγήσει μέσω ενός ορεινού περάσματος τους Πέρσες στα νώτα του ελληνικού στρατοπέδου.Σύμφωνα με τον Ηρόδοτο ο Αθηνάδης τον σκότωσε για άλλο λόγο άσχετο[1] με την προδοσία που είχε διαπράξει το θύμα του , παρόλα αυτά όμως «ἐτιμήθη μέντοι ὑπὸ Λακεδαιμονίων οὐδὲν ἧσσον»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παπανδρέου: "Ούτε εκλογές, ούτε δημοψήφισμα, θα συνεχίσω έστω και μόνος μου"

τι να σχολιασεις μετα απο αυτο... ο ανθρωπος νομιζει οτι ζει σε αυτη τη χωρα μονος του...

δημοσιευθηκε πριν απο λιγο στο newsit.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι καθεστε και συζητατε για τον κίσσινγκερ τον εφιάλτη .

Εδω μιλάμε ήρθαν τα πάνω κάτω.

Βάλτε ειδήσεις να δείτε τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πραγματα ειναι απλα...

μειωστε το φπα καντε ενιαιο συντελεστη στο 15%. (εκτος απο τουρισμο. μια χαρα ειναι εκει που ειναι)

μειωστε το φορο στα κερδη στο 10%.

βγαλτε τα πετρελαια και τον ορυκτο πλουτο που εχει η χωρα και αν εμεις δεν μπορουμε εστω δωστε την εκμεταλλευση σε ξενους. ουτος ή αλλως θα εχουμε οφελος.

επενδυστε στους Ελληνες και οχι σε αυτους που ακουτε και θα δειτε πως με 2-3 απλα πραγματακια θα εχετε την αναπτυξη.

και κοψτε τις σαχλαμαρες τα περι νοοτροπιας να φορολογειται οτι κινεται.. και να το δεχεστε χωρις αναστολες...

αν θελετε να κινηθειτε μονοι σας κυριοι της κυβερνησης δεν σας μενει τιποτα αλλο παρα να δωσετε αναπτυξη. διοτι εμεις.. οτι δωσαμε δωσαμε. εγω δεν προκειται να σας δωσω τιποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...