Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή φόρου εισοδήματος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα ηθελα να ρωτησω , πριν 10 μερες κατεθεσα τις αποδειξεις μου για ελεγχο για να παρω την επιστροφη φορου που ειναι πανω απο 1500 ΕΥΡΩ απο που μπορω να μαθω σε ποιο σταδιο ειναι και ποσο καιρο θα κανει στην εφορεια μου ειπαν δεν ξερουν? ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 75
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καλησπερα σημερα εμαθα οτι ειμαι στην τριτη κατασταση για την επιστροφη φορου ανω των 1500 ευρω και ακομα δεν εχει σταλει η πρωτη ποτε λετε να πληρωθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΘΑ ΣΑΣ ΔΙΑΦΩΤΙΣΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ. ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ TAXIS ΑΡΧΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ.ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΗΝ ΔΟΥ 27 ΜΑΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΝΩ 1500€ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Η ΔΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (1) ΣΤΙΣ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΠΥΟ ΣΤΙΣ 07 ΙΟΥΛΙΟΥ. ΑΡΑ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ Η ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΠΥΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΤΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΠΑΛΙ ΧΡΟΝΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΣΑΣ ΕΡΘΕΙ Η ΕΠΙΤΑΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΠΥΟ ΣΕ 15-20 ΗΜΕΡΕΣ.ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΙΑΓΙΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αυτα τα παραπονα, οταν εισαστε σε καποια κατασταση για επιστροφή φόρου; Το κακό θα ήταν να μην βρησκόταν το ονομα σας σε κατασταση. Το κρατος δεν εχει χρηματα. Τάφαγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ελέγχθηκα στη ΔΟΥ Γλυφάδας στις 13 Μαίου, και ακόμη δεν έχω πάρει πίσω τα λεφτά της επιστροφής μου, 2050 Ευρώ. Επιπρόσθετα στη σελίδα της ΓΓΠΣ , στην υπηρεσία "Ενημέρωση Εκκαθάρισης" γράφει σήμερα , 14 Ιουλίου: Η τελευταία ενημέρωση έγινε : 14/06/2011 Εκτιμώμενη επόμενη ενημέρωση με νέα στοιχεία : 27/06/2011. Έχουν χαμένο το μπούσουλα οι άνθρωποι.... Να δείτε που θα μας βάλουνε να πληρώσουμε την έκτακτη εισφορά, πριν μας επιστρέψουν το φόρο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ελέγχθηκα στη ΔΟΥ Γλυφάδας στις 13 Μαίου, και ακόμη δεν έχω πάρει πίσω τα λεφτά της επιστροφής μου, 2050 Ευρώ. Επιπρόσθετα στη σελίδα της ΓΓΠΣ , στην υπηρεσία "Ενημέρωση Εκκαθάρισης" γράφει σήμερα , 14 Ιουλίου: Η τελευταία ενημέρωση έγινε : 14/06/2011 Εκτιμώμενη επόμενη ενημέρωση με νέα στοιχεία : 27/06/2011. Έχουν χαμένο το μπούσουλα οι άνθρωποι.... Να δείτε που θα μας βάλουνε να πληρώσουμε την έκτακτη εισφορά, πριν μας επιστρέψουν το φόρο.....

Καλημέρα και από εμένα !

Μπορεί το σύστημα να αναφέρει τελ.ενημέρωση 14/6/2011, αλλά αν συμπληρώσεις τον Α.Φ.Μ. σου δίνει νεότερη ενημέρωση. Το έκανα εγώ για την προσωπική μου εκκαθάριση - υπέβαλλα την δήλωση μου ηλεκτρονικά στις 27/6/11 - και μου έδωσε απάντηση. Ως συνήθως, αλλά γράφουν και άλλα γίνονται.... Σιγά μην ενημερώσουν το site με νέες ημερομηνίες. 15 / 7 σήμερα... Αρχίζουν οι εκπτώσεις και οι άδειες ... Αντε ... Καλό Καλοκαίρι !!!B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη margarita13

καλημέρα, για να μην ανοιγω καινουριο θέμα θελω να ρωτήσω.εχω κανει φορολογική δήλωση μαζι με τον άντρα μου αν κ έχουμε χωρίσει (χωρις να χουμε διαζυγιο η καποιο χαρτι).εμενα λογω κρατήσεων στη δουλειά μου ήρθε επιστροφή 1.500ευρώ. ο άντρας μου όμως χρωστάει στην εφορία απ όσο γνωρίζω.μπορώ να κάνω καποια συμπληρωματική δήλωση ετσι ώστε να μπορεσω να παρω την επιστροφή μου?τι πρεπει να κάνω σ αυτη τη περίπτωση?ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη margarita13

παντως πανω στην φορολογικη δηλωση δεν γραφει πουθενα το χρεος του πρωην αντρα μ.μηπως δλδ μπορω να την εισπραξω τελικα?γραφει απλα ποσο επιστροφης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

παντως πανω στην φορολογικη δηλωση δεν γραφει πουθενα το χρεος του πρωην αντρα μ.μηπως δλδ μπορω να την εισπραξω τελικα?γραφει απλα ποσο επιστροφης

ΕΧΕΙ ΕΠΙΤΑΓΗ ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη margarita13

δεν εχει ερθει ακομα το εγγραφο, το ειδα απλα στο ιντερνετ σε ηλεκτρονικη μορφη κ περιμενω ν σταλει κ ταχυδρομικα.λογικα το ιδιο δε θα ρθει κ με το ταχυδρομειο?απλα δε γραφει καπου το χρεος του αντρα μ γραφει απλα την επιστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη margarita13

δε θα πρεπε να το γραφει στη δήλωση?δλδ αν στη δηλωση γραφει επιστροφη κ ερθει επιταγη δε μπορω να την εισπράξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρυσι μία περίπτωση που υπήρχε χρέος 1000 ευρώ και υπήρχε επιστροφή 250 € η επιστροφή δεν εισπράχθηκε ποτέ αλλά συμψηφίστηκε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Γεια σας,

υπαρχει τιποτα νεωτερο για τις επιστροφες φορου?

Ποιες επιστροφές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες επιστροφές;

Τα τσεπώσαμε , τα ρευστοποιήσαμε σε τσίπουρο (τα πάντα ρεί) και ποιούμεν την νήσσαν , με επιτυχία θάλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστροφη φορου εισοδηματος. Ειμαι στην 1η κατασταση (στην ΚΑ)αλλα δεν ξερω αν γινονται οι πληρωμες. Σε ειδοποιησε η εφορια ή τους ρωτησες εσυ?. Απαντησε μου γιατι εχω κανα μηνα να πιω τσιπουρακι !.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας! Έκανα εξουσιοδότηση στη μητέρα μου να εισπράξει την επιστροφή φόρου (500 ευρώ) και η τράπεζα της ζήτησε να πάει στην εφορία και να συμπληρώσει το Μ1. Πρώτη φορά το ζητάνε αυτό. Ξέρετε γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για επιστροφή φόρου ελεύθερου επαγγελματία, στην ΔΟΥ Ε ΑΘΗΝΩΝ ζήτησαν ασφαλιστική ενημερώτητα από το ΙΚΑ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...