Προς το περιεχόμενο

ΕΦΑΠΑΞ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥ ΣΤΟ Ε1 ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΠΗΓΑΙΝΕΙ 659 Ή 781?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 με την δική σου άχρηστη, άνευ ουσίας ανάρτηση.

Γιατί δεν πάει στον 657-658?

έχεις δίκιο..είναι όντως άχρηστη και άνευ σημασίας..

 

γιατί δε βρίσκει ταξί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνει κανείς γιατί κάποιοι σαν εσένα φοβούνται τις εξετάσεις/πιστοποιήσεις...

Τελικά γιατί δεν μπαίνει στους 657-658?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πιστοποίηση δεν την περιμένω από κανέναν από δαύτους.

 

μου την δίνουν, χρόνο με το χρόνο, 19 συναπτά χρόνια τώρα, ο κόσμος και οι συνεργάτες..

 

και στην τελική..

 

άσε με μένα που θα μείνω χωρίς πιστοποίηση και κοίταξε εσύ που θα πιστοποιηθείς, να βεις τη λύση του εφάπαξ..είναι σημαντικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύεις ότι θα αργήσουνε και φέτος να γίνουν 22 , 32 ,42, 102 ?

συνεχίζουν να ρωτάνε δε βλέπεις?

 

ΥΓ..χρόνια σου πολλά φίλε..

Βλέπω, βλέπω . .  . -_-  -_-

 

Ωωωωωωωωωωωωωωω :D  :D , σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου που με θυμήθηκες!!!  :P  :P  Να' σαι πάντα καλά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω, βλέπω . .  . -_-  -_-

 

Ωωωωωωωωωωωωωωω :D  :D , σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου που με θυμήθηκες!!!  :P  :P  Να' σαι πάντα καλά!!

 

και θα δεις πολλά ακόμα... :P

 

ΥΓ..α να μη ξεχάσω...χρόνια πολλά.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πιστοποίηση δεν την περιμένω από κανέναν από δαύτους.

 

μου την δίνουν, χρόνο με το χρόνο, 19 συναπτά χρόνια τώρα, ο κόσμος και οι συνεργάτες..

 

και στην τελική..

 

άσε με μένα που θα μείνω χωρίς πιστοποίηση και κοίταξε εσύ που θα πιστοποιηθείς, να βεις τη λύση του εφάπαξ..είναι σημαντικό..

Δεν θα πιστοποιηθείς ποτέεεεεεεε Άγγελε 'Αγγελεεεεεεεεεεεεε :P  :P  :P  :P  :P  :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πιστοποιηθείς ποτέεεεεεεε Άγγελε 'Αγγελεεεεεεεεεεεεε :P  :P  :P  :P  :P  :P  

 

εντάξει βρε..το παραδέχομαι..

 

είμαι αγγελόσκυλο λέμεεεεε..... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνει κανείς γιατί κάποιοι σαν εσένα φοβούνται τις εξετάσεις/πιστοποιήσεις...

Τελικά γιατί δεν μπαίνει στους 657-658?

Τελικά γιατί μπαίνει στους 657-658 ??Δεν το βρήκες ??

Καταλαβαίνει κανείς γιατί κάποιοι σαν εσένα φοβούνται τις εξετάσεις/πιστοποιήσεις........ΑΓΕΝΕΙΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρέμησε Jim, από τις 21 η 8 είναι φετινές. . . ^_^, εχουμε δρόμο ακόμα.... -_-

Μέτρα τώρα και τις εκτός θέματος, να έχουμε μια εικόνα....

την πιστοποίηση δεν την περιμένω από κανέναν από δαύτους.

μου την δίνουν, χρόνο με το χρόνο, 19 συναπτά χρόνια τώρα, ο κόσμος και οι συνεργάτες..

και στην τελική..

άσε με μένα που θα μείνω χωρίς πιστοποίηση και κοίταξε εσύ που θα πιστοποιηθείς, να βεις τη λύση του εφάπαξ..είναι σημαντικό..

Ακριβώς, η λογική "είμαι ότι δηλώνω"...

Αλλά εσύ που είσαι υπεράνω εξετάσεων/πιστοποιήσεων δεν απάντησες ακόμα στον κόσμο σου και στους συνεργάτες σου, γιατί δεν μπαίνει στους 657-658...

Εκτός αν δεν είναι σημαντικό, οπότε γράψε ακόμα ένα μήνυμα με σημεία στίξης και φατσούλες...

Τελικά γιατί μπαίνει στους 657-658 ??Δεν το βρήκες ??

Καταλαβαίνει κανείς γιατί κάποιοι σαν εσένα φοβούνται τις εξετάσεις/πιστοποιήσεις........ΑΓΕΝΕΙΑ

Θα είδες ότι εξ αρχής αυτή είναι η ερώτηση μου:

Στο βιβλιαράκι του Ε1, το αρ.45, παρ.4 περιπτ. γ΄, εμφανίζεται και στους 657-658(μέσω του ν.3986/2011, αρ.29. παρ.2) αλλά και στους 781-782.

Και στις 2 περιπτώσεις δεν επιβάλλεται εισφορά αλληλεγγύης. Οπότε που μπαίνουν?

Οι βρισιές δεν αποτελούν αγένεια...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Μία καθαρά επιστημονική άποψη από αδειούχο Α' τάξης και υπερλογισταρά.

 

Μπαίνει στον 781-782 γιατί μόνο εκεί έχει επιλογή όταν συνεχίσεις την υποβολή για εφάπαξ.

 

Στον 657-658 δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσκυνώ!!! Την καλημέρα μου! :)

 

Καλημέρα,
 
Μία καθαρά επιστημονική άποψη από αδειούχο Α' τάξης και υπερλογισταρά.
 
Μπαίνει στον 781-782 γιατί μόνο εκεί έχει επιλογή όταν συνεχίσεις την υποβολή για εφάπαξ.
 
Στον 657-658 δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Μία καθαρά επιστημονική άποψη από αδειούχο Α' τάξης και υπερλογισταρά.

Μπαίνει στον 781-782 γιατί μόνο εκεί έχει επιλογή όταν συνεχίσεις την υποβολή για εφάπαξ.

Στον 657-658 δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

Εννοείς πως εμφανίζεται μήνυμα κατά την υποβολή, ότι πρέπει να συμπληρωθεί ο 781-782?

Γιατί σε κάποιες περιπτώσεις το συγκεκριμένο μήνυμα βγαίνει και για τους 659-660.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς πως εμφανίζεται μήνυμα κατά την υποβολή, ότι πρέπει να συμπληρωθεί ο 781-782?

Συνάδελφε κάνε δοκιμή.

 

Αν τα βάλεις στον 657 κατά την οριστική υποβολή σε ρωτάει που τα βρήκες τα λεφτά.Σου ανοίγει τέσσερις επιλογές στις οποίες το εφάπαξ δεν υπάρχει.

 

Αν τα βάλεις όμως στον 781 τότε στις επιλογές θα δεις ότι υπάρχει και το εφάπαξ.

 

Κάνε δύο δοκιμές και θα δεις.Δεν χρειάζεται να υποβάλλεις οριστικά.Τα πεδία βγαίνουν πριν την αποστολή της δήλωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε κάνε δοκιμή.

 

Αν τα βάλεις στον 657 κατά την οριστική υποβολή σε ρωτάει που τα βρήκες τα λεφτά.Σου ανοίγει τέσσερις επιλογές στις οποίες το εφάπαξ δεν υπάρχει.

 

Αν τα βάλεις όμως στον 781 τότε στις επιλογές θα δεις ότι υπάρχει και το εφάπαξ.

 

Κάνε δύο δοκιμές και θα δεις.Δεν χρειάζεται να υποβάλλεις οριστικά.Τα πεδία βγαίνουν πριν την αποστολή της δήλωσης.

 

Ευχαριστώ. Παίζει ρόλο και αν έχει σταλεί σωστά η βεβαίωση από τον εργοδότη? Γιατί σε περίπτωση αποζημίωσης με δικαστική απόφαση που έπρεπε να μπει στους 657-658, το μήνυμα τους εμφάνιζε στους 659-660.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτρα τώρα και τις εκτός θέματος, να έχουμε μια εικόνα...

Ακριβώς, η λογική "είμαι ότι δηλώνω"...εάν τα 19 χρόνια στο επάγγελμα για σένα αποτελούν "ότι δηλώνω"..λυπάμαι για σένα πραγματικά..

Αλλά εσύ που είσαι υπεράνω εξετάσεων/πιστοποιήσεων δεν απάντησες ακόμα στον κόσμο σου και στους συνεργάτες σου, γιατί δεν μπαίνει στους 657-658...επειδή είμαι ψυχάρα θα βοηθήσω και εσένα..μην ξεχάσεις τους κωδικούς αυτούς..θα είναι θέμα των εξετάσεων..έτσι?

Εκτός αν δεν είναι σημαντικό, οπότε γράψε ακόμα ένα μήνυμα με σημεία στίξης και φατσούλες...

Θα είδες ότι εξ αρχής αυτή είναι η ερώτηση μου:

Στο βιβλιαράκι του Ε1, το αρ.45, παρ.4 περιπτ. γ΄, εμφανίζεται και στους 657-658(μέσω του ν.3986/2011, αρ.29. παρ.2) αλλά και στους 781-782.

Και στις 2 περιπτώσεις δεν επιβάλλεται εισφορά αλληλεγγύης. Οπότε που μπαίνουν?

Οι βρισιές δεν αποτελούν αγένεια...? 

προσπάθησε ακόμα λίγο και θα φτάσεις τις 52 ερωτήσεις..

 

γελάνε και οι πέτρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα συναδελφοι, θα θελα την βοηθεια σας. Εχω ενα πελατη ο οποιος ειναι ελευθερος επαγγελματιας σε εναν εργοδοτη και αντι να βγαλει στο Ε1 τις αποδοχες του στο 301, του βγαζει  ενα ποσο καμια σχεση με αυτα που παιρνει στις συνταξεις στο 303.(χωρις να ναι συνταξιουχος). Πηγα στην εφορια ρωτησα και μου ειπαν να επικοινωνησω με Αθηνα. Ευχαριστω Προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εφάπαξ δεν μου το εμφανίζει στις επιλογές του κωδικού 657-8 ΠΑΡΑ ΝΟΝΟ στις επιλογές του κωδικού 781. θα το βάλουμε μόνο στον κωδ. 781???

ΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ 781-782 ΜΟΝΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

21 αναρτήσεις για το που πάει το εφάπαξ(στον 781 πάει γ@μώ την π@υτάνα μου)  και 60 αναρτήσεις για την πιστοποίηση...http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=95957&page=3#entry630034

 

καληνύχτα..

 

 http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/19036

 

Τελικά διευκρινίστηκε, λυπάμαι για την ένταση και ευχαριστώ για τον χρόνο σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να φανταστώ δηλαδή ότι  αν αυτοί οι παπάρες δεν έβγαζαν την πολ, δε θα λυπόσουν για την ένταση..

 

δεν μας χ..αδερφέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα μικρό ποσό ασφαλιστικών εισφορών που παρακρατήθηκε από το εφάπαξ το αφαιρούμε για να βάλουμε το καθαρό(ποσό χρηματικού εντάλματος) στον 781??

ή βάζουμε το μικτό στον 781, αλλά οι ασφαλιστικές εισφορές τότε που μπαίνει??

 

έχει δοθεί και βεβαίωση για την παρακράτηση των ασφαλιστικών εισφορών που αναφέρει ότι χορηγείται για φορολογική χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...