Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις - Απαντήσεις για την ηλεκτρονική υποβολή δηλώσεων Φορολογίας Εισοδήματος Νομικών Προσώπων (Φ01-010) από τη Γ.Γ.Π.Σ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΦΛΟΙ... ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΕΡΔΩΔΕΚΑΜΗΝΕΣ ΧΡΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΕΠΕ ΑΕ.... ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ.... ΕΒΓΑΙΝΕ ΠΑΝΤΩΝΤΑΣ ΥΠΟΩΒΟΛΗ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΗΝΥΜΑ (ΠΡΕΠΕΙ 051=049-050) ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΓΠΣ <br><br>Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ :<br><br>ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕΙ ΑΜΕΣΑ ΜΕ UPDATE... <br><br>ΟΠΟΤΕ ΣΥΝΑΔΕΦΛΟΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΕΡΔΩΔΕΚΑΜΗΝΕΣ ΧΡΗΣΕΙΣ <br>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

προσπαθω να υποβαλλω Φ01-010 ΙΜΕ ΕΠΕ τα κερδη της οποιας φορολογουνται στους εταιρους αλλα οταν βαζω κερδη ισολογισμου βγαζει φορο υπαρχει καποια λυση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ' ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ , ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ.

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ -ΙΣΩΣ ΚΟΥΤΗ- ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΩ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ.

ΤΟΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟΝ ΚΑΤΑΧΩΡΟΥΜΕ ΣΤΑ Γ' ΚΑΙ ΠΩΣ , ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ

ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΠΟΙΟΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ... ΦΩΤΑ ΤΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΤΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΑΓΙΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΚΛΠ ΤΟΙΔΙΟ ΣΤΟ ΠΑΘΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΧΩΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΘΗΤΙΚΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθω να υποβαλλω Φ01-010 ΙΜΕ ΕΠΕ τα κερδη της οποιας φορολογουνται στους εταιρους αλλα οταν βαζω κερδη ισολογισμου βγαζει φορο υπαρχει καποια λυση??

Καλά ρε συνάδελφοι,πότε άνοιξε το σύστημα για τις δηλώσεις των ΕΠΕ και εγώ δεν μπορώ να μπω

ακόμα???????.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε συνάδελφοι,πότε άνοιξε το σύστημα για τις δηλώσεις των ΕΠΕ και εγώ δεν μπορώ να μπω

ακόμα???????.

Η ερώτηση είναι περσινή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάω να στείλω το χρεωστικό Ε5 και δνε με αφηνει να βάλω ούτε δόσεις ούτε εφάπαξ πληρωμή ...τι κάνω τώρα;

Κάνεις οριστικοποίηση και στην ταυτότητα πληρωμής που βγάζει ορίζεις αν είναι εφάπαξ ή με δόσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάω να στείλω το χρεωστικό Ε5 και δνε με αφηνει να βάλω ούτε δόσεις ούτε εφάπαξ πληρωμή ...τι κάνω τώρα;

Κάνεις οριστικοποίηση και στην ταυτότητα πληρωμής που βγάζει ορίζεις αν είναι εφάπαξ ή με δόσεις

είσαι σίγουρος;γιατί άν το πάρει χωρίς δόσεις με βλέπω να τρώω ξύλο..χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε περιπου ποτε θα ανοιξει το συστημα για υποβολη Φ01-010 ?

Να μην ανησυχώ που μου βγάζει "δεν εχετε υποχρεώσεις υποβολής για το συγκεκριμένο έντυπο..." ? δεν άνοιξε ακόμη το σύστημα? παίρνω τηλ.στο TAXIS αλλά τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να ανοιξει ??

Θα δωσεις το σημειωμα πληρωμής στον πελάτη σου , θα του ερθει κόλπος και αντε μετά να παει να ψηφισει !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη georgio

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου πει για ποιό λόγο δεν δόθηκε παράταση και για τις δηλώσεις από τεχνικές εταιρίες Ο.Ε. Ε.Ε. που υπολογίζουν με τεκμαρτό τρόπο τα κέρδη τους και σήμερα η Δ.Ο.Υ ζητάει πρόστιμο για την παραλαβή!!!!! Όλοι σας είσασταν εμπρόθεσμοι μόνο εγώ δεν πρόλαβα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες NAXOS να περιμένουμε μήπως βγάλουν κάτι και το γλυτώσουμε!!! Στην δικιά μου Δ.Ο.Υ. μου είπαν για πρόστιμο επί του ποσού του κωδικού 011 του Ε5 δηλαδή σε όλο το ποσό του φόρου ενώ εσύ γράφεις 1% μόνο στην πρώτη δόση. Πως να το διασταυρώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς πως κάνουμε την υποβολή του Ε3 μέσα στο Φ-01 10 ???

Δίνω υποβολή και δεν βγάζει ερώτηση για να προχωρήσω......

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Η κατάσταση φορολογικής αναμόρφωσης υποβάλλεται μαζί με το Ε3. Μετά την υποβολή του Ε5, Ε3 ενώ μπορώ να εκτυπώσω τις δηλώσεις , η κατάστασηη φορολογικής αναμόρφωσης που εμφανίζεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς πως κάνουμε την υποβολή του Ε3 μέσα στο Φ-01 10 ???

Δίνω υποβολή και δεν βγάζει ερώτηση για να προχωρήσω......

ευχαριστώ

Βγάζει πίνακα που στο τέλος αναφέρει ΝΑΙ - ΟΧΙ πατάς το ΝΑΙ . Το Ε3 υποβάλλεται τελικά όταν υποβληθεί και το Ε5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στο Ε3 δεν βγαζει αυτό όμως το Ναι ή Οχι, ενώ βγάζει ένα παράθυρο που λέει άν είμαστε σίγουρη. επίσης εμείς δεν υποβάλουμε Ε5 μόνο Ε3 και Φ-01 010

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...