Προς το περιεχόμενο

ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΆΣΟΥΜΕ ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...........τι ποσοστό των δηλώσεων που θα πρέπει να έχουμε στείλει εως 20/5, σας εχουν μείνει??

εμεις εχουμε στείλει ....10%

εχουμε φτιαξει αλλα οχι στειλει ......20%

εχουμε παραλάβει και μισοφτιαξει.....20%

εχουμε παραλάβει και καθολου φτιαξει......20%

δεν εχουμε παραλάβει και ως εκ τουτου καθολου φτιάξει....30%

εσεις?? :P:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΙΟ ΧΑΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!!

ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΜΙΑ

ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ!!!!!

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τελειώσει εδώ και δέκα ημέρες , βρίσκομαι ήδη στο μέρος που θα παραθερίσω το καλοκαίρι και έχω φορέσει και τα μπρατσάκια μου αλλά ...

όλα τα άλλα καλά , μου τα χάλασε ο καιρός και δεν μπορώ να κάνω μπάνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για φαντάσου και 'γω νόμιζα, ότι μόνο έγω έχω μείνει πίσω....:)

Λέω αν δεν.................................. τι θα γίνει;;;;;;;;;; (Σαββατογεννημένος δεν έιμαι !!!):P

Μπα κακές σκέψεις σε κακές ώρες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πως τα καταφέρνουν οι άλλοι συνάδελφοι,

εγώ ότι και να πιάσω θέλει ψάξιμο,διάβασμα,και καθυστέρηση μεγάλη...........

Έχω στείλει...........5%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γράφετε ποσοστά σημαίνει ότι γνωρίζετε ακριβώς ή έστω κατά προσέγγιση τον ακριβή αριθμό των δηλώσεων που κάνετε .......

Εμείς μόνο για επαγγελματίες έχουμε στείλει το αστρονομικό αριθμο των 5 (πέντε δηλώσεων) να μη σας πω ποσοστό γιατί θα γελάσουμε , η διαφορά είναι ότι πιστεύω ότι τις έχω σούπερ σωστά με ολοκληρωμένο πακέτο ελέγχου κλπ κλπ ..... (το σωσα ???? :D )

Έχουμε στείλει όμως και αρκετές μισθωτών στις 2 από αυτές έχω ήδη εντοπίσει μικρολαθάκια .... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γράφετε ποσοστά σημαίνει ότι γνωρίζετε ακριβώς ή έστω κατά προσέγγιση τον ακριβή αριθμό των δηλώσεων που κάνετε .......

Εμείς μόνο για επαγγελματίες έχουμε στείλει το αστρονομικό αριθμο των 5 (πέντε δηλώσεων) να μη σας πω ποσοστό γιατί θα γελάσουμε , η διαφορά είναι ότι πιστεύω ότι τις έχω σούπερ σωστά με ολοκληρωμένο πακέτο ελέγχου κλπ κλπ ..... (το σωσα ???? :D )

Έχουμε στείλει όμως και αρκετές μισθωτών στις 2 από αυτές έχω ήδη εντοπίσει μικρολαθάκια .... :)

κι εγω Αποστολη οσες εστειλα , την ιδια ωρα θα ηθελα πολυ να μην ειχα πατησει το κουμπακι , γιατι ανακαλυψα κατοπιν εορτης παραλειψεις και μικρολαθακια .....

γι αυτο πιστευω οτι ειναι πολυ σημαντικο να εχουμε την δυνατοτητα να διαγραφουμε και να διορθωνουμε μεχρι το τελος της προθεσμιας , τις δηλωσεις πουσ τελνουμε.

Επισης εχω αναθεωρησει καποιες σκεψεις και αποφασεις μου, οπως σχετικα με την περαιωση ορισμενων κατηγοριων και διαβουλευομαι και συσκεπτομαι ολημερις και οληνυχτις με τον εαυτο μου , ωστε μπορω να πω οτι τωρα ειμαι σε καλη φαση , για να αρχισω να τελειωνω και καμμια δουλεια.

Πιστευω και ελπιζω πως θα ειμαι εντος προθεσμιων και πως τον Ιουνιο θα καααααθομαιιιιι.....:P:lol:

δεν ξερω ποια ωρα ομως να κατσω να δουλεψω , γιατι ολη μερα μιλαω στα τηλεφωνα και σε οσους μπαινοβγαινουν γενικως, ασε δε αμα σου τυχει η κακια η ωρα και εχεις καμμια δουλεια σε ΔΟΥ εφαγες την μερα σου ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να αναφέρω ότι στο 90% των επαγγελματιών που μου μένουν ακόμα για να στείλω συμπεριλαμβάνονται : πρακτορεία ΠΡΟΠΟ, ΤΑΞΙ , ενοικιαζόμενα δωμάτια. Για όλα αυτά είναι αδύνατον να βγάλω άκρη, ούτε από τα σωματεία τους ούτε από τις εφορίες ούτε και από ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΤΟΥΣ (όταν πιάσω γραμμή)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααααααααα παίδες όλα κι όλα

έχω τελειώσει το 128,69% των δηλώσεων

και για όσους αναρωτιουνται τι αφορά το υπερβάλλον ποσοστο....τις δηλωσεις του οικ.2012

Ρε Μαρίνα δουλευόμαστε???

Τι ποσοστά και κουραφέξαλα που γίνεται το έλα να δεις και κάτσε να ακουσεις...14-16 ωρες κάθε μέρα και επτά μέρες την εβδομάδα!!!

Λέω δόξα τω θεώ που μέχρι στιγμής έχω ανακαλύψει μόνο λαθάκια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης εχω αναθεωρησει καποιες σκεψεις και αποφασεις μου, οπως σχετικα με την περαιωση ορισμενων κατηγοριων και διαβουλευομαι και συσκεπτομαι ολημερις και οληνυχτις με τον εαυτο μου , ωστε μπορω να πω οτι τωρα ειμαι σε καλη φαση , για να αρχισω να τελειωνω και καμμια δουλεια.

Δηλ. εσύ Χρύσα πλέον έχεις καταλάβει τι ΑΚΡΙΒΩΣ γίνεται με την περαίωση ;

Άρα εγώ που δεν αποφάσισα ακόμα, μάλλον θα πρέπει να περάσουν τόσα χρόνια όσα είσαι εσύ στη δουλειά για να κάνω καμιά δήλωση. Ε ρε πρόστιμα που θα πέσουν!!!!!!!!!!!!!!!!

Η κατάσταση είναι δραματική.

Σε λίγο θα ιδρύσουμε ένα οίκο λογιστών - όπως λέμε οίκος ευγηρίας - γιατί σίγουρα θα μας εγκαταλείψουν οι οικογένειες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ. εσύ Χρύσα πλέον έχεις καταλάβει τι ΑΚΡΙΒΩΣ γίνεται με την περαίωση ;

Άρα εγώ που δεν αποφάσισα ακόμα, μάλλον θα πρέπει να περάσουν τόσα χρόνια όσα είσαι εσύ στη δουλειά για να κάνω καμιά δήλωση. Ε ρε πρόστιμα που θα πέσουν!!!!!!!!!!!!!!!!

Ελενη , με παρεξηγησες :P

ουτε καταλαβα ειπα, ουτε ακριβως ειπα ...

στο περιπου ειμαι ακομη , αλλα ειπα οτι πρεπει αποφασιστικα να κανω τις επιλογες μου και να παρω τις αποφασεις μου....

Βαρεθηκα να βγαινω μεσανυχτα απο το γραφειο, οπως μπηκα το πρωι χωρις να εχω κανει σχεδον τιποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελενη , με παρεξηγησες :P

συγνώμη άθελα μου

Βαρεθηκα να βγαινω μεσανυχτα απο το γραφειο, οπως μπηκα το πρωι χωρις να εχω κανει σχεδον τιποτα....

δεν ξέρεις τι παρηγοριά μου δίνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από χτες έχει καεί το τηλέφωνο από φορολογούμενους που τους ήρθαν τα εκκαθαριστικά και τους καλούν για ελεγχο δικαιολογιτικών. Να μην πω καμια κουβέντα για τους μαλάκες ...Αφήστε μας βρε μπας και τελειώσουμε και μετά στείλτε ότι θέλετε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι και αλλιώς θα τις στείλουμε μεχρι να λυξουν οι προθεσμίες ,αλλος πιο νωρίς αλλος πιο αργα αλλα μέσα στις προθεσμίες,

αλλα μηπως έτσι τελειώνουμε?φάε μετα νομικών προσώπων .φαπ,συνελευσεις,οριστικές φεε,συγκεντρωτικές κλπ,ετσι για να

έχουμε δουλειές ,απο φράγκα τι γίνεται αληθεια?πόσες εταιρείες απολύουν και πόσες δεν πληρώνουν τίποτα με ΄πρώτο βεβαια

στη λίστα το λογιστή?

και ο πάτος δεν φάνηκε ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι και αλλιώς θα τις στείλουμε μεχρι να λυξουν οι προθεσμίες ,αλλος πιο νωρίς αλλος πιο αργα αλλα μέσα στις προθεσμίες,

αλλα μηπως έτσι τελειώνουμε?φάε μετα νομικών προσώπων .φαπ,συνελευσεις,οριστικές φεε,συγκεντρωτικές κλπ,ετσι για να

έχουμε δουλειές ,απο φράγκα τι γίνεται αληθεια?πόσες εταιρείες απολύουν και πόσες δεν πληρώνουν τίποτα με ΄πρώτο βεβαια

στη λίστα το λογιστή?

και ο πάτος δεν φάνηκε ακόμη.

Φραγκα???Αμα θες το πιστευεις δε προλαβαίνω να παω να μαζέψω!!!με παιρνουν τηλεφωνο να παω να πληρωθω και δεν εχω ανθρωπο να στειλω γιατι γινεται χαμος στο γραφειο!

Γενικά ομως τα οικονομικά δε πανε καλά και αυτο παρα το γεγονός ότι δουλευουμε κατα βάση Β κατηγορίας και τα ποσα είναι μικρά....υπολογίζω ότι ειμαι στο 50% των τακτικών μισθών χωρις να βαζω χρωστουμενα και πληρωμή κάθε 2 του μήνα!

Απο δηλώσεις...χμ....για ψυχολογικους λογους εχω χωσει σε πολλα ντουλαπια πακετα που ειναι ετοιμες και δεν εχω στειλει γιατι ειτε δεν εχω ακομα κωδικους είτε εχω χαζοεκκρεμοτητες!(Προσοχη με τις βεβαιωσεις απο το παρακαταθηκων και δανειων γιατι θα ερθουν και συμπληρωματικες!) Το σιγουρο είναι ότι στη ΔΟΥ εκκρεμουν περίπου στους 280 κλειδαριθμοι κι εχω κι αλλους στο γραφειο που θελουν εικόνα στο μητρώο!

Το μονο που με κάνει να χαίρομαι είναι ότι ολα τα παιδια του γραφείου προσφερθηκαν να κατσουν να δουλέψουν και Σ/Κ αν χρειαστεί για να βοηθήσουν με τις λοιπες δουλειές ωστε να φυγουν κι αλλες δηλωσεις!

Ειναι πολυ ουσιαστικό να εχεις ομαδα που να σε στηρίζει και ίσως ειναι και το μονο πραγμα που μας κρατάει και δεν εχουμε παει στο τρελαδικο ακομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

http://tsakouaccountant.gr/prosfores.html?gclid=CM-gof_KnKoCFYUY4Qod20KYxQ

ΚΑΙ ΠΟΥ ΄ΣΑΙ ΑΚΟΜΑ , ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΠΑΚΑΛΙΔΕΣ ΘΑ ΚΑΤΑΝΤΙΣΟΥΜΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://tsakouaccount...CFYUY4Qod20KYxQ

ΚΑΙ ΠΟΥ ΄ΣΑΙ ΑΚΟΜΑ , ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΠΑΚΑΛΙΔΕΣ ΘΑ ΚΑΤΑΝΤΙΣΟΥΜΕ

Παιδια μεγαλη ευκαιρια όσοι δεν προλαβαινουν να κανουν δηλωσεις να τις πανε στην εν λογω κυρια. ή σε άλλα χειροτερα αυτη μια χαρα ειναι τωρα που ξανακοιταξα την ιστοσελιδα δεν ειναι κι ασχημος ο τιμοκαταλογος της αρκει να τηρειται.

Αλλα φρουτα να δειτε με κατι 20αρια και 30αρια σε τηρηση βιβλιων και 10αρια σε δηλωσεις.Εκει αν πανε θα γλυτωσουν τα προστιμα και στις δυο πίτσες...συγγνωμη στις 2 δηλωσεις η μια δωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://tsakouaccountant.gr/prosfores.html?gclid=CM-gof_KnKoCFYUY4Qod20KYxQ

ΚΑΙ ΠΟΥ ΄ΣΑΙ ΑΚΟΜΑ , ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΠΑΚΑΛΙΔΕΣ ΘΑ ΚΑΤΑΝΤΙΣΟΥΜΕ

Εγώ πάντως μπήκα και στον τιμοκατάλογο και ντράπηκα (εφόσον βέβαια τηρείται).....

Ας είχαμε όλοι αυτές τις τιμές και έπειτα ας κάναμε κριτική ....

Στο κάτω-κάτω ελεύθερη αγορά δεν έχουμε , ο καθένας προωθεί όπως μπορεί .

Αν παίρνει πχ 100,00 τη δήλωση δεν θα τη πειράξει να πάρει 150,00 για 2 δηλώσεις ή μήπως εμείς δε κάνουμε αγαθοεργίες ?

Όσο δεν υπάρχει μια έστω υποτυπώδες ενιαία τιμολογιακή πολιτική από το κλάδο , τότε συγνώμη , αλλά ο καθένας θα φυλάει το κώλο του όπως μπορεί (και επαναλμβάνω στη περίπτωση που συζητάται συμφέρει κιόλας!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μπήκα και στον τιμοκατάλογο και ντράπηκα (εφόσον βέβαια τηρείται).....

Ας είχαμε όλοι αυτές τις τιμές και έπειτα ας κάναμε κριτική ....

Στο κάτω-κάτω ελεύθερη αγορά δεν έχουμε , ο καθένας προωθεί όπως μπορεί .

Αν παίρνει πχ 100,00 τη δήλωση δεν θα τη πειράξει να πάρει 150,00 για 2 δηλώσεις ή μήπως εμείς δε κάνουμε αγαθοεργίες ?

Όσο δεν υπάρχει μια έστω υποτυπώδες ενιαία τιμολογιακή πολιτική από το κλάδο , τότε συγνώμη , αλλά ο καθένας θα φυλάει το κώλο του όπως μπορεί (και επαναλμβάνω στη περίπτωση που συζητάται συμφέρει κιόλας!!!)

Αποστόλη μου,δεν είναι δυνατόν να υπάρξει ούτε ενιαία οικονομική πολιτική,αλλά ούτε ελάχιστες

αμοιβές,διότι αντιβαίνουν στους κανόνες του ελεύθερου ανταγωνισμού.

Εδώ και αρκετό καιρό το κράτος προσπαθεί να επιβάλλει συμπίεση στις τιμές των αγαθών ώστε οι

καταναλωτές να τα απολαμβάνουν όσο το δυνατόν φτηνότερα.

Το πρόβλημα θα μπορούσε να δημιουργηθεί μόνο στην περίπτωση,που το κράτος (κάποιος ελεγκτής)

θα αμφισβητούσε τις πολύ χαμηλές τιμές υπονοόντας ότι γίνεται υποτιμολόγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποστόλη μου,δεν είναι δυνατόν να υπάρξει ούτε ενιαία οικονομική πολιτική,αλλά ούτε ελάχιστες

αμοιβές,διότι αντιβαίνουν στους κανόνες του ελεύθερου ανταγωνισμού.

Εδώ και αρκετό καιρό το κράτος προσπαθεί να επιβάλλει συμπίεση στις τιμές των αγαθών ώστε οι

καταναλωτές να τα απολαμβάνουν όσο το δυνατόν φτηνότερα.

Το πρόβλημα θα μπορούσε να δημιουργηθεί μόνο στην περίπτωση,που το κράτος (κάποιος ελεγκτής)

θα αμφισβητούσε τις πολύ χαμηλές τιμές υπονοόντας ότι γίνεται υποτιμολόγηση.

Εδώ σε λίγο θα φθάσουμε στο σημείο να τηρούνται βιβλία β κατηγορίας με 10 ευρώ το μήνα και τα Γ με 50 ευρώ,

Οταν ένας έχει δύο επιχειρήσεις η μια δωρεάν.

Περάστε κόσμε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...