Προς το περιεχόμενο
EYGENIA

ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΕΝΤΥΠΩΝ Ε2 ΑΠΟ ΤΟ ΑΚΑΝΤΕΜΙΑ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φέτος αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στην εκτυπωση του Ε2.

Στην εκτύπωση δεν μου χωράει όλο το έντυπο σε μία σελίδα και αφήνει ένα μικρό κομμάτι του εντύπου από την δεξιά πλευρά και την τελευταία γραμμή κάτω κάτω σε επόμενη σελίδα.

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του προγράμματος ή του εκτυπωτή μου (έχω πάρει έναν καινούργιο φέτος που εκτυπώνει Α3 & Α4 αλλά και με τον παλιό μόνο Α4 που τον ξανασύνδεσα τα ίδια μου κάνει).

Παρακαλώ όποιον νομίζει ότι ξέρει τι συμβαίνει ας προτείνει κάτι.

Ευχαριστώ.

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
επισκέπτη Jupiter

Επίσης δεν εκτυπώνει , μπρος πίσω στους hp σειράς laserjet πχ 1018-1020 με προσανατολισμό landscape καθως και την Ε1 που μεχρι κάποια έκδοση της 2.90 το έκανε, δυστηχώς κάποια φτιάχνουν και κάποια άλλα τα χαλάνε.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Φέτος αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στην εκτυπωση του Ε2.

Στην εκτύπωση δεν μου χωράει όλο το έντυπο σε μία σελίδα και αφήνει ένα μικρό κομμάτι του εντύπου από την δεξιά πλευρά και την τελευταία γραμμή κάτω κάτω σε επόμενη σελίδα.

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του προγράμματος ή του εκτυπωτή μου (έχω πάρει έναν καινούργιο φέτος που εκτυπώνει Α3 & Α4 αλλά και με τον παλιό μόνο Α4 που τον ξανασύνδεσα τα ίδια μου κάνει).

Παρακαλώ όποιον νομίζει ότι ξέρει τι συμβαίνει ας προτείνει κάτι.

Ευχαριστώ.

επειδη το εχω αντιμετωπισει και εγω στο παρελθον με καποιο προγραμμα ,θεωρω οτι ειναι θεμα του προγραμματος.Τυχαια θα αναφερω,η prosvasis π.χ ειναι τελειες εκτυπωσεις.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ολα τα έντυπα τυπώνονται σε εκτυπωτές laser\inkjet. Παρακαλώ να κατεβάσετε τους τελευταίους drivers του εκτυπωτή και να δοκιμάσετε πάλι την εκτύπωση του Ε2.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
επισκέπτη Jupiter

Ολα τα έντυπα τυπώνονται σε εκτυπωτές laser\inkjet. Παρακαλώ να κατεβάσετε τους τελευταίους drivers του εκτυπωτή και να δοκιμάσετε πάλι την εκτύπωση του Ε2.

Οτι εκτυπώνονται ... εκτυπώνονται , αλλά ΠΩΣ εκτυπώνονται είναι το θέμα . Και με ενημερωμένους drivers !!!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
επισκέπτη Μπάμπης Κ.

Αγαπητοί συνάδερφοι και συνεργάτες της εταιρείας.

Και εγώ αντιμετωπίζω προβλήματα με τις εκτυπώσεις του προγράμματος και κάποιες τις έχω αναφέρει, αλλά μάταια. Επειδή τυχαίνει να έχω και εγω HP 1018 δεν μπορώ να εκτυπώσω σε λειτουργία μπρος πίσω, την Ε2, γιατί δεν μου φέρνει την πρώτη σελίδα όπως πρέπει, με αποτέλεσμα να την εκτυπώνει ανάποδα. Αναγκάζομαι να την γυρίζω ανάποδα για να την εκτυπώσει σωστά. Επίσης για την Ε1 , ενώ όταν έδινες εκτύπωση μπρος – πίσω μέχρι πρότινος λειτουργούσε σωστά (εκτύπωνε τις 1Η και 3Η ανάποδα και έπειτα την 2Η και 4Η), τώρα όχι, με αποτέλεσμα να τις βγάζει όλες στην σειρά, σε 4 σελίδες.

Φυσικά μιλάω για κάτι που δούλευε με τους «ίδιους Drivers» και τώρα δεν δουλεύει.

Αγαπητοί συνεργάτες της εταιρείας λυπάμαι για άλλη μια φορά.

Φιλικά

Μπάμπης Κ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δεν έχουμε πειράξει τις εκτυπώσεις των εντύπων στις αναβαθμίσεις που έχουμε κάνει. Χιλιάδες πελάτες τυπώνουν εμπρος-πισω αρκεί να είναι προεπιλεγμένος ο εκτυπωτής σωστά.

Με δεδομένο ότι έχετε τους τελευταίους drivers ενημερωμένους, παρακαλω να καλέστε στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης για περαιτέρω υποστήριξη.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
επισκέπτη Μπαμπης Κ.

Δεν έχουμε πειράξει τις εκτυπώσεις των εντύπων στις αναβαθμίσεις που έχουμε κάνει. Χιλιάδες πελάτες τυπώνουν εμπρος-πισω αρκεί να είναι προεπιλεγμένος ο εκτυπωτής σωστά.

Με δεδομένο ότι έχετε τους τελευταίους drivers ενημερωμένους, παρακαλω να καλέστε στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης για περαιτέρω υποστήριξη.

Με δεδομένο ότι το πρόγραμμα στη 2,90,01 (και παλιότερες) και δεν θυμάμαι μέχρι πιά (μπορεί να διαπιστωθεί κάνωντας ένα restore) εκτύπωνε σωστά την Ε1 μπρος πίσω στον HP1018 και σε συνάρτηση ότι δεν υπάρχουν πιο πρόσφατοι οδηγοί για τον εκτυπωτή αυτόν από αυτούς που έχω εδώ και χρόνια, μάλλον κάτι αλλάξατε στη ρουτίνα εκτύπωσης των εντύπων σας απο κάποια έκδοση και μετά.

Ως αναφορά για τους χιλιάδες πελάτες που εκτυπώνουν … μάλλον και ΣΩΣΤΑ, κατά την προσωπική μου άποψη (την οποία και εφαρμόζω), δεν μπαίνουν καν στο κόπο να καλέσουν την τεχνική υποστήριξη για τέτοιου είδους προβλήματα, αλλά αρκούνται -όπως και εγώ- ,στο να τοποθετούν τα έντυπα όπως ξέρουν για να εκτυπωθούν σωστά. Σε βάρος της εργασίας μου, αρκούμαι στο να συντάξω (για 2 λεπτά), αυτές τις αράδες στο βήμα αυτό και να μην καλέσω την τεχνική υποστήριξη, μήπως και θελήσετε να το δείτε.

Με λύπη

Μπάμπης Κ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
επισκέπτη George 71

Με δεδομένο ότι το πρόγραμμα στη 2,90,01 (και παλιότερες) και δεν θυμάμαι μέχρι πιά (μπορεί να διαπιστωθεί κάνωντας ένα restore) εκτύπωνε σωστά την Ε1 μπρος πίσω στον HP1018 και σε συνάρτηση ότι δεν υπάρχουν πιο πρόσφατοι οδηγοί για τον εκτυπωτή αυτόν από αυτούς που έχω εδώ και χρόνια, μάλλον κάτι αλλάξατε στη ρουτίνα εκτύπωσης των εντύπων σας απο κάποια έκδοση και μετά.

Ως αναφορά για τους χιλιάδες πελάτες που εκτυπώνουν … μάλλον και ΣΩΣΤΑ, κατά την προσωπική μου άποψη (την οποία και εφαρμόζω), δεν μπαίνουν καν στο κόπο να καλέσουν την τεχνική υποστήριξη για τέτοιου είδους προβλήματα, αλλά αρκούνται -όπως και εγώ- ,στο να τοποθετούν τα έντυπα όπως ξέρουν για να εκτυπωθούν σωστά. Σε βάρος της εργασίας μου, αρκούμαι στο να συντάξω (για 2 λεπτά), αυτές τις αράδες στο βήμα αυτό και να μην καλέσω την τεχνική υποστήριξη, μήπως και θελήσετε να το δείτε.

Με λύπη

Μπάμπης Κ.

Πες τα Χαράλαμπε ... συμφωνω και γω , τους καλεις και λενε φταίει ο εκτυπωτης το ενα το αλλα αμαν πια , ποτε δεν φταινε αυτοι ..σιγα μη κατσω να ασχολειθώ

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πες τα Χαράλαμπε ... συμφωνω και γω , τους καλεις και λενε φταίει ο εκτυπωτης το ενα το αλλα αμαν πια , ποτε δεν φταινε αυτοι ..σιγα μη κατσω να ασχολειθώ

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΓΩ ΜΕ LASER HP ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΑ ΕΚΤΥΠΩΝΕΙ ΟΛΑ ΟΚ Ε1,Ε2,Ε3.

ΜΗΠΩΣ ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ DRIVERS ΤΩΝ ΕΚΤΥΠΩΤΩΝ ΣΑΣ?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
επισκέπτη Μπάμπης Κ.

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΓΩ ΜΕ LASER HP ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΑ ΕΚΤΥΠΩΝΕΙ ΟΛΑ ΟΚ Ε1,Ε2,Ε3.

ΜΗΠΩΣ ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ DRIVERS ΤΩΝ ΕΚΤΥΠΩΤΩΝ ΣΑΣ?

Αγαπητή συναδέλφισα ,εκτυπώνεις με επιλογή μπρος-πίσω; και ποιό μοντέλο εκτυπωτή έχεις;

Δεν είναι η πρώτη φορά που κάτι δούλευε σωστά και τώρα δεν δουλεύει. Δε μιλάω για την περίπτωση που δεν δούλευε ποτέ !!! Μιλάω ότι ξαφνικά δεν δουλεύει !!!.Ή μήπως είναι απαραίτητο να έχω κάποιον τύπο εκτυπωτή για να κάνει σωστά τη δουλειά του;

Μήπως έχεις υπόψη σου το θέμα με την εκκαθάριση φόρου; Σε κάποια έκδοση δουλεύει σωστά και σε κάποια άλλη ΟΧΙ !!!

Μήπως θυμάσαι (αν όχι μπορείς εύκολα να το δεις) πόσα update έχουν βγεί γι’ αυτήν; Μήπως γνωρίζεις ότι ακόμη και σήμερα με την 2.90.27 υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με αυτήν (ωφέλεια από αποδείξεις !!!).

Δε φταίνε λοιπόν οι οδηγοί για κάτι που δούλευε και ΔΕΝ δουλεύει.

Φταίω ΕΓΩ, που χρησιμοποιώ το πρόγραμμα !!!

Φιλικά

Μπάμπης Κ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
επισκέπτη Μπάμπης

Και θέλετε και ένα αδιάσειστο στοιχείο , που λόγω χρόνου δεν ανέφερα το μεσημέρι;

Η εκτύπωση των Ε3 Ε5 διπλής όψης γίνεται άψογα!!!

Εκεί λειτουργούν άλλοι οδηγοί;

Εκεί είναι άλλος εκτυπωτής;

Εκεί είναι άλλος θεός;

ΟΧΙ !!! Εκεί ίσως είναι άλλος προγραμματιστής και άλλος tester (αν υπάρχει) !!!

Εκεί δεν πειράχτηκε ο κώδικας. Αλλά ποιος νοιάζεται για μια εκτύπωση που δεν γίνεται σωστά. Ποιος νοιάζεται για τις δεκάδες λεπτομέρειες που μας κάνουν τη ζωή δύσκολη; Κανείς.

Κύριοι το έχω ξαναπεί να θα το ξαναπώ. Δυστυχώς το πρόγραμμα χρειάζεται δεκάδες στην κυριολεξία επεμβάσεις-βελτιώσεις αλλά …

Φταίω εγώ που το χρησιμοποιώ !!!

Φιλικά

Μπάμπης Κ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εάν επιλέξετε στις ρυθμίσεις του εκτυπωτή (προτιμήσεις εκτύπωσης) α) διπλή όψη, β)οριζοντια διάταξη, γ)βιβλίο, θα τυπωθεί σωστά το Ε2. Εαν επιλέξετε αντί για βιβλίο, πίνακα θα τυπωθεί η δεύτερη σελίδα ανάποδα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
επισκέπτη Μπάμπης Κ.

Εάν επιλέξετε στις ρυθμίσεις του εκτυπωτή (προτιμήσεις εκτύπωσης) α) διπλή όψη, β)οριζοντια διάταξη, γ)βιβλίο, θα τυπωθεί σωστά το Ε2. Εαν επιλέξετε αντί για βιβλίο, πίνακα θα τυπωθεί η δεύτερη σελίδα ανάποδα.

Εντάξει διορθώσατε την εκτύπωση διπλής όψης Ε2.

Η εκτύπωση διπλής όψης Ε1; (στην Ε1 όπως έχω γράψει δούλευε μέχρι κάποια από τις αρχικές εκδόσεις της 2,90) δεν δουλεύει στους HP laserjet 1018 , 1020. Σε αντίθεση με τις Ε3 και Ε5 που δουλεύουν άψογα !!! Και φυσικά δεν φταίνε οι οδηγοί !

Φιλικά

Μπάμπης Κ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δεν διορθώσαμε τίποτα σχετικά με την εκτύπωση του Ε2. Η εκτύπωση γινόταν πάντα με τις ανάλογες ρυθμίσεις του εκτυπώτη. Για να τυπωθεί το Ε1 σε Α3 διπλής όψης θα πρέπει να προεπιλέξτε στον εκτυπωτή : α)χαρτί Α3, β)διπλή όψη, γ)οριζόντια διάταξη. Για Α4 α)χαρτί Α4, β)διπλή όψη, γ)κάθετη διάταξη

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
επισκέπτη Μπάμπης Κ.

Δεν διορθώσαμε τίποτα σχετικά με την εκτύπωση του Ε2. Η εκτύπωση γινόταν πάντα με τις ανάλογες ρυθμίσεις του εκτυπώτη. Για να τυπωθεί το Ε1 σε Α3 διπλής όψης θα πρέπει να προεπιλέξτε στον εκτυπωτή : α)χαρτί Α3, β)διπλή όψη, γ)οριζόντια διάταξη. Για Α4 α)χαρτί Α4, β)διπλή όψη, γ)κάθετη διάταξη

Αγαπητοί κύριοι.

Αν δεν το κάνατε, θα πρέπει να το κάνετε.

Αν το κάνατε και δεν το ξέρετε μάλλον συγκαταλέγετε μέσα σε αυτά που φτιάχνουμε ή που χαλάμε από σπόντα.

Και το λέω αυτό, γιατί έχω μια μόνιμη εντύπωση, που έχουν ήδη εκφράσει και άλλοι μέσα από εδώ, ότι ένα φτιάχνετε και δύο χαλάτε.

Ίσως βέβαια άλλες φορές χαλάτε ένα και φτιάχνετε ένα άλλο.

Δεν εκτυπώνω πρώτη φορά τις δηλώσεις που αναφέρετε, οι οποίες δεν εκτυπώνονται σωστά με τις ρυθμίσεις που αναγράφεται σε διπλής όψης Α4 και αυτό αποδεικνύεται και από το ότι έχω ήδη προαναφέρει, ότι οι Ε3 και Ε5 εκτυπώνονται άψογα,(επίσης σε διπλής όψης Α4 και στον ίδιο εκτυπωτή) καθώς και ότι μέχρι κάποιο update της 2,90, η Ε1 διπλής όψης, εκτυπωνόταν σωστά επίσης με τις ίδιες επιλογές.

Αλλά τι να πω. Μάλλον μάταια προσπαθώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας !!! ή κάποιο robot που γράφει στο φόρουμ γιατί δεν έχει τίποτα άλλο να κάνει.

Φυσικά δε δίνω σημασία σε αυτό καθώς και σε πολλά άλλα, καθώς έχω βρει τρόπο να τα παραβλέπω. Δεν δέχομαι όμως να λέτε ότι όλα βαίνουν καλώς.Θέλετε ... τα φτιάχνετε. Δεν θέλετε δεν τα φτιάχνετε.

Ταυτόχρονα όμως, όπως και άλλοι συνάδερφοι που γνωρίζω και μιλάω, κοιτάμε και άλλα προγράμματα.

Και να σας πώ και κάτι τελευταίο; Μάλλον έχετε το καλύτερο πρόγραμμα εσόδων-εξόδων στη αγορά.

Οχι όμως γιατί είναι καλό ...

αλλά γιατί οι άλλοι είναι χειρότεροι ...

ΥΓ.

Για την εκκαθάριση φόρου; έχετε κάτι να πείτε;

Ευχαριστώ

Μπάμπης Κ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Η εκτύπωση δεν γίνεται σωστά όταν στα κριτήρια εκτύπωσης επιλέγουμε να τυπώσουμε ένα (1) αντίγραφο, αν βάλουμε δύο (2) αντίγραφα τότε το έντυπο τυπώνεται σωστά (τουλάχιστον έτσι συμβαίνει στους δικούς μου εκτυπωτές οι οποίοι είναι ενημερωμένοι με τους τελευταίους drivers , HP P2055d και πολυμηχάνημα toshiba studio207).

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αγαπητέ συνεργάτη,

καλέστε στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης της Data Communication για να δεί το θέμα σας τεχνικός.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα

• Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.