Προς το περιεχόμενο

Για όσους λογιστές αισθάνονται γουρούνια.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα βρε συ Στέφανε, κάποιος πρέπει να τον ψηφίσει τον κάθε Κώστα,Κίμωνα... Αν εσύ και άλλοι που νοιάζεστε πραγματικά για τον κλάδο μένετε έξω από τους συλλόγους, αφήνετε τους "μαιντανούς" να κανονίζουν ποιός και που θα είναι. Έτσι πάνε τα πράγματα, αν θέλουμε να αλλάξουμε τα πρόσωπα, πρέπει να δραστηριοποιηθούμε. Από μόνα τους δεν αλλάζουν. Εγώ δεν πιστεύω ότι όλοι λειτουργούν για ίδιο όφελος. Άλλοι είναι συντηριτικοί, άλλοι κουρασμένοι κ.ο.κ. Και ξέρεις κάτι, εγώ προσωπικά έχω χάσει πολλά επειδή δεν το βούλωνα. Και φίλους, και δουλειά, και... Και δεν είδα κανένα από όλους αυτούς που "κόπτονται" για ένα καλύτερο αύριο και δεν αφήνουν κουβέντα να πέσει χάμω, να με έχει στηρίξει... Για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους. Εκτός αν ανήκω και εγώ σε αυτούς που δρούν για ίδιο όφελος... :unsure:

Να δω τώρα που θέλει να μας πιστοποιήσει και το ΙΚΑ, τι θα κάνουμε...

Βλέπετε τον τελικό σκοπό και δεν αναρωτιέστε για το μονοπάτι....

Προσωπικά δεν σε ξέρω ως συνδικαλίστρια, θα δεχτώ (καλοπροαίρετα πάντα) αυτά που λες....

Πες μου γιατί δεν είχες αποτέλεσμα, αφού ξεκουνήθηκες και μπήκες στα συνδικαλιστικά..?? Γιατί δεν είχε αποτέλεσμα ο Κωστής..???

Και μη μου πεις ότι φταίει η έλλειψη συμμετοχής.. εκτός αν θεωρείτε ότι όσοι καινούριοι συνάδελφοι μπουν στα συνδικαλιστικά θα είναι εξίσου αδιάφθοροι, ότι θα κοιτάζουν μόνο το κοινό καλό και δεν θα κοιτάζουν να βολευτούν ή να επωφεληθούν από καταστάσεις........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 124
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και για πες μας εσύ που έχεις μεγαλύτερη εμπειρία στα συνδικαλιστικά, που χτύπησες τη πόρτα, που μπήκες μέσα και είπες τη γνώμη σου....

Τι κατάλαβες...???? Τι αντιστάσεις βρήκες...???? Τι διαπλοκές...?????

Εδώ είναι ένα πολύ λεπτό σημείο αλλά και κρίσιμο στην διαφορά μας..

Ρωτάς τι αντίσταση βρήκα...

Ε λοιπόν είναι απίστευτο πόσο μικρή αντίσταση βρήκα..(*1)

Ετσι διαμόρφωσα στο μυαλό μου ότι μια απλή κινητοποίηση από την βάση θα άλλαζε πολλά πράγματα πολύ εύκολα...

Ακριβώς αυτό είναι η διαφορά μας.

Προσπαθώ να σου πω κάτι το καταπληκτικό, που με δυσκολία το πίστεψα, αλλά είναι αλήθεια : Οι Αντιστάσεις της Διαπλοκής είναι Αδύναμες, Σαθρές και στηρίζονται μονάχα σε μια μονάχα ασπίδα : ΤΗΝ ΑΠΟΧΗ των υπολοίπων.

Αυτή είναι η εμπειρία μου.

(*1) Προσοχή: Εχω γνωρίσει άτομα στα ψηλά κλιμάκια τα οποία είναι της διαπλοκής αλλά και άτομα που προσπαθούν με ότι έχουν να βγάλουν αποτέλεσμα. ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑΖΩ ΟΛΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ.

Εμας μας ενδιαφέρουν αυτοί που βρίσκονται στα ψηλά και εξυπηρετούν το ΄συμφέρον τους και όχι το συμφέρον των πολλών . Για αυτούς μιλώ..

Και για αυτούς σου ξαναλέω:

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μικρή αντίσταση έχουν και εσύ φαντάζεσαι (όπως όλοι μας ) κανένα τρομερό τοίχος απροσπέλαστο..

Ενα σκίαχτρο είναι και τίποτα παραπάνω, μα με μια πανίσχυρη ασπίδα: "Την αποχή των υπολοίπων".

Μια ασπίδα που βοηθά να παραμένουν στην κορυφή έστω και αδύναμοι, αφού πολύ απλά - για καλή τους τύχη - δεν νιώθουν ούτε μια ξέπνοη αύρα αντίστασης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ολα καλα;

Κωστάκι βλέπω ότι ηρεμήσατε λίγο , αλλά συνεχίζετε μια συζήτηση που δεν βγάζει πουθενά. Γιατί δεν βγάζει; Διότι δεν έχετε καταλάβει ότι ο κάθε άνθρωπος έχει τις απόψεις του τις οποίες δεν μπορεί να επιβάλει στον άλλο, διότι του κάθε ένα η άποψη είναι προϊόν της δικής του παιδείας και του ντιενεϊ του. Δηλαδή ο καθένας δημιουργεί απόψεις και συμπεριφέρεται , αλλά και σκέπτεται σύμφωνα με την ανατροφή που έχει πάρει από το περιβάλλον του αλλά και τις παραδόσεις του. Προσωπικά συμφωνώ περισσότερο με τον Στέφανο από ιδιοσυγκρασία και διότι έτσι έμαθα να σκέπτομαι από τότε που άρχισα να διαμορφώνω απόψεις για το καθετί. Έχεις καταλάβει ποιος είμαι , σε συμπαθώ πάρα πολύ και το ξέρεις. Συμφωνώ σε αρκετά που λες κάνοντας κάποιο συμβιβασμό με τον εαυτό μου για να συμφωνήσω με αυτά τα αρκετά. Με τον Στέφανο όμως συμφωνώ χωρίς συμβιβασμό. Ένα πράγμα όμως είναι συμβατό με την γνήσια ιδιοσυγκρασία τω Κρητών , το να έχει ο καθένας την άποψη του χωρίς να θέλει να την επιβάλει, να βρει όμως τα κοινά σημεία που θα τους ενώσουν για να αντιμετωπίσουν ένα θέμα ενωμένοι δυνατοί. Στο συγκεκριμένο όμως θέμα που συζητάτε δεν υπάρχει ουδεμία περίπτωση να προχωρήσει ο κλάδος προς το καλύτερο , λογω παιδείας των ανθρώπων που απαρτίζουν τον κλάδο. Ανασκόπησε όσα χρόνια θέλεις πίσω να θυμηθείς ποιοι επιλέγουν από το Λύκειο για να ακολουθούσουν οικονομικές επιστήμες. Για μένα , όπως και στις καθαυτό θεωρητικές μόνον οι παπαγαλίζοντες και όχι αυτοί που έχουν παραγωγικό εγκέφαλο. Με λίγα λόγια. παπαγαλίζοντας καταφέρνουν να εισαχθουν στα μεταλυκειακα σχολεία (όπως θες πέστα) και μετα να περάσουν 4-5 χρόνια παπαγαλίζοντας πάλι ορισμένες εργασίες που θα κάνουν. Ακολουθεί δε το νοητικό χάος και σκοτάδι. Έτσι ο κλάδος έχοντας σε μεγάλο ποσοστό αυτής της ποιότητας εγκεφάλους , δεν υπάρχει περίπτωση να πάει μπροστά. Πάει συνεχώς πίσω. Τα τελευταία χρόνια εγώ βλέπω ότι γίνονται αρκετά βήματα δήθεν για μπροστά, στην πραγματικότητα πολλαπλάσια πίσω. Σε λίγο βλέπω και όσα καλά μυαλά έχουν εισχωρήσει από σπόντα στον κλάδο , θα τον εγκαταλείψουν γιατί νοιώθουν ασφυξία και αναγούλα με την ατροφία που διακρίνουν στον εγκέφαλο των υπολοίπων. Σε ζάλισα αλλά σκέψου αυτά που γράφω. Συγχαρητήρια και στους δυο γιατί επιμένετε στα πιστεύω σας. Πρώτα απολα όμως συγκρητισμός και ενωμένοι παρά τις διαφορετικές απόψεις. Αυτό θα δείξει ότι σέβεστε ο ένας το άλλον. Στεφανε δεν σε ξέρω , σε καταλαβαίνω όμως πάρα πολύ. Απλά νομίζω ότι έχω καταλάβει από ποιο γραφείο του Ηρακλείου εκπέμπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδεία θα μπορούσε να είναι η φοίτηση στο Λύκειο και στο κάθε Πανεπιστήμειο, αλλά δεν είναι. Και δεν είναι αυτά καθευτά τα σχολεία που ευθύνονται, αλλά η εκπαίδευση που παρέχεται σε αυτά, η οποία απευθύνεται αποκλειστικά σε παπαγαλίζοντες και στην "εύκολη μάθηση". Δεν είναι μόνο οι οικονομικές σχολές που πάσχουν, ούτε το dna ευθύνεται για το κακό μας το χάλι.Γνωρίζω ανθρώπους που δεν έχουν τελειώσει πανεπιστήμιο, και έχουν απίστευτη παιδεία και ήθος. Δεν υπάρχει πραγματική εκπαίδευση, παρά μόνο επαγγελματική κατάρτιση, η οποία μακράν απέχει της παιδείας. Αναγάγαμε την εκπαίδευση των παιδιών σε αποστήθιση κανόνων, και προετοιμασίας του εύκολου κέρδους. Χωρίς δημιουργικές δραστηριότητες, χωρίς προσανατολισμό,με ιδιαίτερα μαθήματα από το δημοτικό, που σκοπό έχουν όχι τη γνώση αλλά την αποστήθιση και την προετοιμασία για την επιτυχία...Και όλοι μας έχουμε ευθύνη, πρώτα σαν γονείς και μετά σαν πολίτες. Για τα σχολεία μας, για τα νοσοκομεία μας, τους συνδικαλιστές και τους πολιτικούς μας. Δικός μας καθρέπτης είναι, μας αρέσει δεν μας αρέσει. Τη δικιά μας εικόνα πρέπει να αλλάξουμε, αν θέλουμε να δούμε κάτι διαφορετικό, αν πράγματι νοιαζόμαστε για το μέλλον και όχι για την πάρτη μας και το τώρα.

Υστ.Όχι ότι μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, έχω εμπεδώσει την έλλειψη δημοκρατίας και συναδελφικότητας, αλλά θάθελα να μάθω έτσι καθαρά ακαδημαικά, ποιός διέγραψε και γιατί την προηγούμενη δημοσίευση μου. :unsure::blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ολα καλά;

Παιδεία θα μπορούσε να είναι η φοίτηση στο Λύκειο και στο κάθε Πανεπιστήμειο, αλλά δεν είναι. Και δεν είναι αυτά καθευτά τα σχολεία που ευθύνονται, αλλά η εκπαίδευση που παρέχεται σε αυτά, η οποία απευθύνεται αποκλειστικά σε παπαγαλίζοντες και στην "εύκολη μάθηση". Δεν είναι μόνο οι οικονομικές σχολές που πάσχουν, ούτε το dna ευθύνεται για το κακό μας το χάλι.Γνωρίζω ανθρώπους που δεν έχουν τελειώσει πανεπιστήμιο, και έχουν απίστευτη παιδεία και ήθος. Δεν υπάρχει πραγματική εκπαίδευση, παρά μόνο επαγγελματική κατάρτιση, η οποία μακράν απέχει της παιδείας. Αναγάγαμε την εκπαίδευση των παιδιών σε αποστήθιση κανόνων, και προετοιμασίας του εύκολου κέρδους. Χωρίς δημιουργικές δραστηριότητες, χωρίς προσανατολισμό,με ιδιαίτερα μαθήματα από το δημοτικό, που σκοπό έχουν όχι τη γνώση αλλά την αποστήθιση και την προετοιμασία για την επιτυχία...Και όλοι μας έχουμε ευθύνη, πρώτα σαν γονείς και μετά σαν πολίτες. Για τα σχολεία μας, για τα νοσοκομεία μας, τους συνδικαλιστές και τους πολιτικούς μας. Δικός μας καθρέπτης είναι, μας αρέσει δεν μας αρέσει. Τη δικιά μας εικόνα πρέπει να αλλάξουμε, αν θέλουμε να δούμε κάτι διαφορετικό, αν πράγματι νοιαζόμαστε για το μέλλον και όχι για την πάρτη μας και το τώρα.

Υστ.Όχι ότι μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, έχω εμπεδώσει την έλλειψη δημοκρατίας και συναδελφικότητας, αλλά θάθελα να μάθω έτσι καθαρά ακαδημαικά, ποιός διέγραψε και γιατί την προηγούμενη δημοσίευση μου. :unsure::blink:

Ειρήνη , οταν γραφω εγω την λεξη παιδεία, εννοώ διαπαιδαγωγηση στο σπιτι, στα ηθη και εθιμα του καθε ανθρώπου και λεγοντας ντιενεϊ , στην κληρονομικότητα του χαραχτήρα του καθε ατόμου. Την παιδεια που αναφερεις την αποκαλούσα πάντα κατευθηνομένη παραπαιδεια προς εξυπηρετηση σκοπών διακυβερνησης ομαδων και κρατους με εντολες συνήθως εκ του εξωτερικού προερχόμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στεφανε δεν σε ξέρω , σε καταλαβαίνω όμως πάρα πολύ. Απλά νομίζω ότι έχω καταλάβει από ποιο γραφείο του Ηρακλείου εκπέμπεις.

Ε μα ποιος είσαι τέλος πάντων...??? Ο Πουαρό του Ηρακλείου...????

Αυτά που ήξερες, να τα ξεχάσεις...............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ολα καλά;

Ε μα ποιος είσαι τέλος πάντων...??? Ο Πουαρό του Ηρακλείου...????

Αυτά που ήξερες, να τα ξεχάσεις...............

Βρε φιλε δεν ειμαι ο Πουαρώ του Ηρακλειου. Εκανες ενα λάθος μια μερα , πριν ενα μήνα; και ετσι μετα απο μερικες ώρες εντοπισα οτι προερχόταν απο καποιο λογιστικό γραφειο, σε οροφο κεντρικου δρόμου του Ηρακλειου, ο οποιος εχει κατευθυνση απο καποια πλατεια προς νότο. Το επωνυμο του γραφειου το ξέρω. Νομισα για μια στιγμή οτι ειχε σχεση με καποια υποθεση δικη μου, αλλα μετα καταλαβα οτι εισουν εσυ. Δεν ειμαι κανενα κουτσαβάκι, για να λεω πραγματα παραπλανητικα. Οτι γραφω , το εννοώ. Ο Κωστής που πρεπει να εχει καταλάβει ποιος ειμαι, θα γελά τώρα με αυτα μου νόμισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΘΝΟΣ Online - Άλλη Όψη

Δικαίωση για 36χρονη Βραζιλιάνα: Δικαστήριο της επέτρεψε να αυνανίζεται εν ώρα εργασίας

"Το (ερωτικώς) τερπνόν μετά του (επαγγελματικώς) ωφελίμου μπορεί πλέον να συνδυάζει «και με το νόμο» η 36χρονη Άννα Καταριάν Μπεζέρα. Δικαστήριο της Βραζιλίας φέρεται να αναγνώρισε στην 36χρονη το «δικαίωμα» να αυνανίζεται καθώς και να απολαμβάνει ταινίες σεξουαλικού περιεχομένου στον υπολογιστή της, εν ώρα εργασίας.

Λογίστρια στο επάγγελμα, η Άννα ισχυρίζεται ότι πάσχει από μια ορμονική διαταραχή που της προκαλεί κρίσεις άγχους και «εκρήξεις» υπερ-σεξουαλικότητας, εκρήξεις οι οποίες αντιμετωπίζονται καλύτερα με άμεση αυτοϊκανοποίηση...."

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11512&subid=2&pubid=63065245

Επιτέλους μια δικαστική απόφαση δικαιώνει το επάγγελμά μας, χε! χε! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.............

Επιτέλους μια δικαστική απόφαση δικαιώνει το επάγγελμά μας, χε! χε! :D

η απόφαση δικαιώνει την συγκεκριμένη κυρία κι όχι το σύνολο του κλάδου.

Στην ελλάδα ως κλάδος (αλλά κι άλλοι) το έχουμε αυτό καταχτήσει. Δεν χρειαζόμαστε δικαστές να το πιστοποιήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε φιλε δεν ειμαι ο Πουαρώ του Ηρακλειου. Εκανες ενα λάθος μια μερα , πριν ενα μήνα; και ετσι μετα απο μερικες ώρες εντοπισα οτι προερχόταν απο καποιο λογιστικό γραφειο, σε οροφο κεντρικου δρόμου του Ηρακλειου, ο οποιος εχει κατευθυνση απο καποια πλατεια προς νότο. Το επωνυμο του γραφειου το ξέρω. Νομισα για μια στιγμή οτι ειχε σχεση με καποια υποθεση δικη μου, αλλα μετα καταλαβα οτι εισουν εσυ. Δεν ειμαι κανενα κουτσαβάκι, για να λεω πραγματα παραπλανητικα. Οτι γραφω , το εννοώ. Ο Κωστής που πρεπει να εχει καταλάβει ποιος ειμαι, θα γελά τώρα με αυτα μου νόμισες.

Καλά, πέρα του ότι δεν κατάλαβα μία για το που είναι το γραφείο μου... με μπέρδεψες......

Με μπερδεύεις ακόμα παραπάνω γιατί άμα είσαι ο ΑΒ, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπαίνεις με τον κωδικό σου.....

Και ποιο λάθος έκανα και που...????

Και τι πίνεις πρωί πρωί και έχεις όρεξη για μυστήρια....?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, πέρα του ότι δεν κατάλαβα μία για το που είναι το γραφείο μου... με μπέρδεψες......

Με μπερδεύεις ακόμα παραπάνω γιατί άμα είσαι ο ΑΒ, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπαίνεις με τον κωδικό σου.....

Και ποιο λάθος έκανα και που...????

Και τι πίνεις πρωί πρωί και έχεις όρεξη για μυστήρια....?????

Αμάν βρε Στέφανε .. ο άνθρωπος ξενυχτάει όλη νύχτα με το taxisnet.. και όλα καλά.. άσε που "δήλωσε" ότι δεν ξαναμπαίνει σαν ΑΒ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε φιλε δεν ειμαι ο Πουαρώ του Ηρακλειου. Εκανες ενα λάθος μια μερα , πριν ενα μήνα; και ετσι μετα απο μερικες ώρες εντοπισα οτι προερχόταν απο καποιο λογιστικό γραφειο, σε οροφο κεντρικου δρόμου του Ηρακλειου, ο οποιος εχει κατευθυνση απο καποια πλατεια προς νότο. Το επωνυμο του γραφειου το ξέρω. Νομισα για μια στιγμή οτι ειχε σχεση με καποια υποθεση δικη μου, αλλα μετα καταλαβα οτι εισουν εσυ. Δεν ειμαι κανενα κουτσαβάκι, για να λεω πραγματα παραπλανητικα. Οτι γραφω , το εννοώ. Ο Κωστής που πρεπει να εχει καταλάβει ποιος ειμαι, θα γελά τώρα με αυτα μου νόμισες.

epimenidis πουαρώ?

Είμαι φαν της Αγκάθα Κρίστι πάντως...

Μας έχει λοκάρει όλους....tongue.gif Προσέχετε τι γράφετε γιατί θα έρθει να μας ζητήσει εξηγήσεις...biggrin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν βρε Στέφανε .. ο άνθρωπος ξενυχτάει όλη νύχτα με το taxisnet.. και όλα καλά.. άσε που "δήλωσε" ότι δεν ξαναμπαίνει σαν ΑΒ..

Όχι, να διευκρινήσει γιατί με έχει σομπερδέψει.... Αν δεν είναι σομπερδεμένος ο ίδιος δλδ..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά νομίζω ότι έχω καταλάβει από ποιο γραφείο του Ηρακλείου εκπέμπεις.

By Stefan Welle. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξερω ποιος ειναι αλλα δεν σας λέω

σιγα βρε που δεν το καταλαβαμε...

αφου το ειπε ο Σουλης

ΑΒ ....και του πουλιου το γαλα ..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ολα καλα;

Εγώ απο το πρωϊ, μονο τωρα ανοιξα εδώ. Ετσι, καλυτερα να ασχοληστε με μυστήρια , παρα να φαώνεστε μεταξύ σας. (Κωστή, καλα τόγραψα το φαώνεστε;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη κοντης νικος

ΑΝΗΚΩ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ 20 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ. ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΒΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΕΛΑΤΕΣ , ΟΤΑΝ ΤΑ ΜΕΓΑΛΟΓΡΑΦΕΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕ 50 ΕΥΡΩ, ΕΧΟΝΤΑΣ 5 ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ , ΦΟΙΤΗΤΕΣ , ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΥΣ, ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ, ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ 200 ΠΕΛΑΤΕΣ?

ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙ Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥΣ...

ΕΝΤΑΞΕΙ , ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΣΩΣΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥΣ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ 200 ΠΕΛΑΤΕΣ?

ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ. ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΝΕ. ΛΙΓΟΣΤΕΨΤΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ , ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΠΙΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΩΡΕΣ , ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΝ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΚΙ ΑΝΕΒΟΥΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ , ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΕΠΙΠΕΔΑ.

ΓΝΩΡΙΖΩ ΦΑΤΑΟΥΛΕΣ , ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΛΕΨΟΥΝ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΤΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥ , ΚΑΤΕΒΑΖΟΝΤΑΣ ΣΕ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ.

ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ?ΣΑΣ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

ΑΣ ΤΗΝ ΠΑΘΟΥΝ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΝΑ ΕΞΟΡΘΟΛΟΓΙΣΤΕΙ Ο ΚΛΑΔΟΣ.

την πιατσα την χαλατε εσεις οι εμπειρικοι οικονομολογοι με τον νομο του αρχιερεα της διαφθορας σημιτη, που σας δινουν και αδεια εξασκησεως ασχετοι!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απο το πρωϊ, μονο τωρα ανοιξα εδώ. Ετσι, καλυτερα να ασχοληστε με μυστήρια , παρα να φαώνεστε μεταξύ σας. (Κωστή, καλα τόγραψα το φαώνεστε;)

Μέχρι εκεί φτάνει η αντίληψή σου...??? Ότι φαγώνομαι με τον Κωστή...???

Πρέπει να αναθεωρήσεις ορισμένα πράγματα, το ότι διαφωνώ με τον Κωστή και τον οποιοδήποτε δεν είναι προσωπικό, αλλά στα πλαίσια του παραγωγικού διαλόγου ανταλάσσουμε απόψεις... Ίσως να ανεβαίνει λίγο ο τόνος ώρες ώρες, αλλά αυτό είναι θέμα ιδιοσυγκρασίας, και της δύσης και της ανατολής.....

Κωστήήήήήήήήήήήή τοποθετήσου...........................

ΥΓ: για να μην ψάχνεις αλλού, το γραφείο που εργάζομαι έχει το όνομά μου.... Μη πας αλλού να με γυρεύεις δλδ............ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστήήήήήήήήήήήή τοποθετήσου...........................

Ετοποθετήθηκα.

Είμαι απάνω στη καθέκλα αλλά όι για πολύ για θέλω να πάω να θέσω κιόλας. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομη και τα γουρούνια έχουν αξιοπρεπή διαβίωση και τους δίνουν και αντιοβίωση.....

Με προσβάλει που κάποιοι με ταυτίζουν με το χοίρο, αφού στο Ε1 το ερώτημα αφορά μόνο το χήρο που καταβάλει διατροφή, και δεν είναι ερώτημα που άλλα υπονοεί.....και σίγουρα,όχι παρενόχληση σεξουαλική , αλλα λογιστική και φορολογική βεβαίως βεβαίως .....δουλευε και θα φτάσεις ψηλά παιδί μου, ....με το πτυχίο , εξασφαλίζεις ΜΕΛΛΟΝ ΛΑΜΠΡΟ.........Λάμπρο με ακούς...κονομάς ατιμούτσικο, σα λογιστής.....γιατι΄ο παπούς μου , ήταν πεταλωτής και δεν υπάρχουν αλογα πιά....Τα σκοτώσαν και αυτά.......όταν γερνάνε ή δε τρέχουνε πολύ, πίσω απο παρατάσεις, που θα δίνουμε κατά το δοκούν...

Εγω ημι η εξουσιά,,,,,,Ξοπίσω μου θα έχεστε γονηπετής....Η ώρα του φαμφάρα του ποιητή, που ξεχρέωνε, τη χώρα του την ελλειματική, , λες και τα ρουσφέτια με τους ΆΛΛΟΥΣ κάνανε μαζί,,,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά βγάζει πουθενά αυτή η συζήτηση? smile.gif

ΣΤΟΝ ΑΦΑΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ

που απολύθηκε, οταν ξύπνησε ο Βασίλης

Η συζήτηση Πέτρο ΟΔΗΓΕΙ στο ΞΥΠΝΗΜΑ των γουρουνιών............και την τιμωρία των εγκληματιών και της προδοσίας, που έγινε στις πλάτες μας, πτυχιούχων και μη.........τόσο καιρό.....

ΤΙΣ ΠΑΡΑΙΤΗΣΕΙΣ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΗΓΕΣΙΑΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ, ΟΙκονομικού επιμελητηρίου και Φορέων Συνδικαλιστικών να απαιτήσουμε ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.....

1) Για την κατρακύλα της Ελληνικής οικονομίας που δεν οδηγεί ΠΟΥΘΕΝΑ,

2) Την αναξιοκρατία, επιλογής στελεχών, στην ΚΑΚΗ επιλογή των ημερομηνιών,

3)Την υποδούλωση των επιχειρήσεων και κλάδου μας, σε φοροεισπράκτορες του Δημοσίου, χωρίς επίσημο θεσμοθετημένο ρόλο

4)Στη σύνδεση ΟΕΕ με TAXISNET και μας πήραν λεφτά που δε ξέρουμε που ΚΑΤΑΛΗΞΑΝ, και δε μας απέδωσαν λογ/μο

5)΅Σε αυτούς που μας αποκαλούσαν ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ, και μας χώσαν πισώπλατες μαχαιριες υποβολής ημερομηνιών, αδιαφορόντας, ότι έχουμε οικογένειες και παιδιά, ή άλλα θέματα πιό σημαντικά, απο τι τους κατεβαίνεοι στη ΓΚΛΑΒΑ κάθε φορά///

6) Τόση πολυνομία, για να τα παίρνουν απο τους συναδέλφους, από σεμινάρια και βιβλία που τα πετάς σε 5 μηνες κλπ.,....κλπ/./////

Γράφτε καΙ ότι έχουμε μαζεμένα, τόσο καιρό....

και επειδή θέλουμε να κάνουμε και ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ, θα απαιτήσουν να πάνε σπίτια τους ΤΩΡΑ, ή ΧΘΕΣ, γιατι η καθεστωτική νοοτροπία τους, είναι για καρπαζιές μπας και ξυπνήσει και αυτονών τα κεφάλια....

Σε κάθε απόφαση του υπουργρείου που θα δημοσιευτεί ,θα τη τυπώνω και θα αποδεύω επ αυτής......

ΟΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ δεν έχουν πλέον δικαίωμα , ΟΧΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΤΑΖΟΥΝ .,.....ΟΥτε να ψελίζουν

την αδεια που μου χορήγησε το ΟΕΕ, σκουπίστηκα σήμερα , μετά το δείπνο το βραδυνό......

ΑΚου λέει συνεργάτες ////....απο πότε και γιατί?????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη VELISARIOS

ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΔΕΥΤΕΡΟ: Υπηρεσιακή κατάσταση των οργάνων της διοίκησης

Άρθρο 1031.Οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι εκτελεστές της θέλησης του Κράτους και υπηρετούν το Λαό οφείλουν πίστη στο Σύνταγμα και αφοσίωση στην Πατρίδα.

ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΝ.....

Η ΦΟΡΟΣΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ, ΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ, Ή Το ΔΝΤ και την ΕΕ????

Το ΣΔΟΕ υπηρετεί τον Ελληνικό λαο , που ειναι και ο επιχειρηματίας, και ο λογιστής?????????? ή ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΙ....για να πληρωθούν ΤΟΚΟΙ του Εξωτερικού, για χρεή που δεν μας έχουν ποτέ ΕΞΗΓΗΘΕΙ????????????

το ΟΕΕ που καθορίζει τις άδειες μας, με ποια κριτήρια δοικείτε, ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ η ΑΠΟ ΕΜΑΣ...τους οικονομικούς???????Ολα επι τάπητος σύντομα,,,στους δρομους και τις πλατείες....ερχομαστε και ειμαστε πολλοίιιιιιιι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...