Προς το περιεχόμενο

ΚΑΤΑΓΓΕΛλΩ ΕΦΟΡΙΑΚΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΩΧΝΟΥΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες λοιπόν πήγα να βρω την συγκεκριμένη εφοριακό και μου είπε ότι και καλά δεν έδιωξε τον πελάτη μου αλλά τον ......ενημέρωσε ότι μπορεί να την δώσει και μόνος του χειρόγραφα και συγκεκριμένα ότι του είπε "τι είναι οι λογιστές, ταχυδρόμοι?" .

Και όταν της ανέφερα αυτά που μου είπε στο τηλέφωνο, δικαιολογήθηκε ότι πρέπει εμείς ειδικά να τους καταλαβαίνουμε γιατί κάθε μέρα γίνεται πανικός και έχουν σπάσει τα νεύρα τους.

Το περίμενα ότι ήταν η Α'. Συνήθως εκεί γίνονται τα "περίεργα". Άκουσα ότι βάλανε και ταμπέλα ότι οι συνταξιούχοι/μισθωτοί δεν θα παραλαμβάνουν κλειδάριθμο αφού δεν είναι αναγκαίο.

Όντως έτσι είναι. Είπα να το φωτογραφήσω με το κινητό να το δείτε αλλά προνόησαν και έγραφαν :

'Ο κλειδάριθμος δεν είναι απαραίτητος σε μισθωτούς και συνταξιούχους για την Δήλωση Εισοδήματος."

Οπότε είναι καλυμμένοι σε περίπτωση που αναφέρουμε κάτι γιατί θα πουν προφανώς ότι ........εννοούν όταν την δώσουν μόνοι τους οι συνταξιούχοι;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Failure of server APACHE bridge:

No backend server available for connection: timed out after 10 seconds or idempotent set to OFF.

Build date/time: Oct 28 2009 23:22:51 Change Number: 1013

Αλλο μυνημα τωρα................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι η Ελένη , μήπως να αρχίσει να ανησυχεί ο Απόστολος ? :lol: :lol: :lol:

........και τι τον νοιάζει το Αποστόλη,εκτός από την προίκα,που θα της δ'ωσει?? :D:D

Πάντως αγαπητοί συνάδελφοι,άκουσα συνάδελφους να λένε σε πελάτες τους,που είχαν κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet,να πάνε στις

ΔΟΥ να πάρουν κλειδάριθμους,χωρίς φυσικά να υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λόγος να το κάνουν.Άρα για την κατάσταση,που επικρατεί στα μητρώα

των ΔΟΥ δεν είμαστε άμοιροι ευθυνών.

Θα μπορούσαν αυτοί που δεν έχουν κωδικούς πρόσβασης,να πάνε μετά τον Ιούλιο,που θα υπάρχει ησυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........και τι τον νοιάζει το Αποστόλη,εκτός από την προίκα,που θα της δ'ωσει?? :D:D

Πάντως αγαπητοί συνάδελφοι,άκουσα συνάδελφους να λένε σε πελάτες τους,που είχαν κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet,να πάνε στις

ΔΟΥ να πάρουν κλειδάριθμους,χωρίς φυσικά να υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λόγος να το κάνουν.Άρα για την κατάσταση,που επικρατεί στα μητρώα

των ΔΟΥ δεν είμαστε άμοιροι ευθυνών.

Θα μπορούσαν αυτοί που δεν έχουν κωδικούς πρόσβασης,να πάνε μετά τον Ιούλιο,που θα υπάρχει ησυχία.

αυτο εφαρμοσα κι εγω οσοι ειχαν η τους εστειλα νωρις ή θα πάνε αργότερα όταν καταλαγιάσουν τα πράγματα, όσοι δεν έχουν αναγκαστικα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Failure of server APACHE bridge:

No backend server available for connection: timed out after 10 seconds or idempotent set to OFF.

Build date/time: Oct 28 2009 23:22:51 Change Number: 1013

Αλλο μυνημα τωρα................

Η γέφυρα των Απάτσι είναι φανταστική ταινία , πρωταγωνιστουν όλα τα πρωτα ονοματα και εχουν δαπανηθει πολλα εκ. ευρω για αυτην την παραγωγη .

Σας προτεινω να το δειτε ανεπιφύλακτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΑΝΩΝΥΜΑ

ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΜΕΣΑ ΕΠΩΝΥΜΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΤΩΝ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ ΠΟΥ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΕΣ ΑΠΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΓΑΜΙΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ.ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ,ΥΠΟΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΤΙΜΩΡΗΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΠΟΥ ΠΑΡΕΒΗΣΑΝ ΤΟΝ ΝΟΜΟ.ΑΜΕΣΑ ΜΑΛΙΣΤΑ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΜΕΣΑ ΕΠΩΝΥΜΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΤΩΝ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ ΠΟΥ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΕΣ ΑΠΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΓΑΜΙΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ.ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ,ΥΠΟΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΤΙΜΩΡΗΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΠΟΥ ΠΑΡΕΒΗΣΑΝ ΤΟΝ ΝΟΜΟ.ΑΜΕΣΑ ΜΑΛΙΣΤΑ....

αντε να αποδειξεις εσυ οτι πηραν απο λογιστικα γραφεια ποιοι θα τους κατονομασουν αυτοι που διευκολυνονται?

στα δυσκολα θα πουν οτι τις παρελαβαν απο τους φορολογομενους μια μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΜΕΣΑ ΕΠΩΝΥΜΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΤΩΝ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ ΠΟΥ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΕΣ ΑΠΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΓΑΜΙΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ.ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ,ΥΠΟΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΤΙΜΩΡΗΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΠΟΥ ΠΑΡΕΒΗΣΑΝ ΤΟΝ ΝΟΜΟ.ΑΜΕΣΑ ΜΑΛΙΣΤΑ....

Είπε ο ανώνυμα...........................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταγγελω τους λογιστες που στελνουν τον κοσμο στις ΔΟΥ τετοιον καιρο χωρις λογο να παραλαβουν κλειδαριθους , ενω εχουν παλιους κωδικους...

επισης αυτους που βγαινουν ακομα στην τηλεοραση και λενε οτι ειναι υποχρεωτικοι οι κλειδαριθμοι για τους επαγγελματιες ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοίνωση του ΔΣ της ΕΦΕΕ Εύβοιας

ΕΚΔΟΣΗ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΩΝ

5/5/2011

Μετά από επαφές μας με την Δ.Ο.Υ. Χαλκίδας σχετικά με την μεγάλη καθυστέρηση που παρατηρείται στην παραλαβή κλειδαρίθμων, διαπιστώσαμε ότι αυτή οφείλεται αφ΄ ενός λόγω του όγκου που παρατηρείται την συγκεκριμένη περίοδο αλλά και λόγω της συσσώρευσης πολλών ιδιωτών που λόγω άγνοιάς τους δημιουργούν προστριβές και καθυστερήσεις στο έργο των υπαλλήλων που αναλώνουν πολύ χρόνο προκειμένου να τους εξηγήσουν και να τους εξυπηρετήσουν.

Κατόπιν αυτών και αφού έχουμε λάβει την δέσμευση της Δ.Ο.Υ. για την ενίσχυση του τμήματος του Μητρώου με επί πλέον άτομα σας παρακαλούμε να μην στέλνετε τους πελάτες σας για την παραλαβή των κλειδαρίθμων αλλά να υποβάλλετε σχετικά πληρεξούσια σε «πακέτα» προκειμένου να αποφευχθεί η προσέλευση πολλών ατόμων στην Δ.Ο.Υ. που μόνο προβλήματα στην ταχύτερη εξυπηρέτησή μας μπορεί να δημιουργήσει, καθώς λόγω των μεγάλων σειρών που παρατηρούνται δεν μπορούν να προχωρήσουν και διάφορες άλλες εργασίες του Μητρώου (μεταβολές, ενάρξεις, διακοπές)

Το Δ.Σ. της Ε.Φ.Ε.Ε.Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΑΝΩΝΥΜΑ

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Είπε ο ανώνυμα...........................

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΤΑ ΑΝΩΝΥΜΑ ....ΤΟΣΟΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ.......ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ,ΚΑΘΟΛΑ ΝΟΜΙΜΟΣ...ΑΠΟΔΙΔΩ ΦΠΑ ΚΑΙ ΦΟΡΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΕΠΡΑΞΑ..ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΠΡΑΞΩ ΠΟΤΕ.....ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΟΘΟΝΗ,ΞΗΜΕΡΟΒΡΑΔΙΑΖΟΜΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ,ΠΑΡΑΜΕΛΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ,ΒΑΖΩ ΕΠΩΝΥΜΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΘΕ ΦΥΣΕΩΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΗ ΕΧΟΝΤΑΣ ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΥΝΕΠΕΙΩΝ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΥΧΟΝ ΛΑΘΟΣ (ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΕΙΔΙΚΑ ΦΕΤΟΣ...ΛΟΓΩ ΣΠΑΣΙΜΑΤΟΣ ΝΕΥΡΩΝ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΗΣ ΚΑΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ TAXISNET).......KAI ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟ ΑΝΩΝΥΜΑ???

ΑΡΑΓΕ ,Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟΥΣ <ΕΠΩΝΥΜΟΥΣ>ΠΑΡΑΓΕΙ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοίνωση του ΔΣ της ΕΦΕΕ Εύβοιας

ΕΚΔΟΣΗ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΩΝ

5/5/2011

Μετά από επαφές μας με την Δ.Ο.Υ. Χαλκίδας σχετικά με την μεγάλη καθυστέρηση που παρατηρείται στην παραλαβή κλειδαρίθμων, διαπιστώσαμε ότι αυτή οφείλεται αφ΄ ενός λόγω του όγκου που παρατηρείται την συγκεκριμένη περίοδο αλλά και λόγω της συσσώρευσης πολλών ιδιωτών που λόγω άγνοιάς τους δημιουργούν προστριβές και καθυστερήσεις στο έργο των υπαλλήλων που αναλώνουν πολύ χρόνο προκειμένου να τους εξηγήσουν και να τους εξυπηρετήσουν.

Κατόπιν αυτών και αφού έχουμε λάβει την δέσμευση της Δ.Ο.Υ. για την ενίσχυση του τμήματος του Μητρώου με επί πλέον άτομα σας παρακαλούμε να μην στέλνετε τους πελάτες σας για την παραλαβή των κλειδαρίθμων αλλά να υποβάλλετε σχετικά πληρεξούσια σε «πακέτα» προκειμένου να αποφευχθεί η προσέλευση πολλών ατόμων στην Δ.Ο.Υ. που μόνο προβλήματα στην ταχύτερη εξυπηρέτησή μας μπορεί να δημιουργήσει, καθώς λόγω των μεγάλων σειρών που παρατηρούνται δεν μπορούν να προχωρήσουν και διάφορες άλλες εργασίες του Μητρώου (μεταβολές, ενάρξεις, διακοπές)

Το Δ.Σ. της Ε.Φ.Ε.Ε.Ε.

Πλάκα μας κάνουν? Είχα "συνεννοηθεί" (με την καλή έννοια) με την υπεύθυνη του Μητρόω να της πάω σε "πακέτα" εξουσιοδοτήσεις για έκδοση κλειδάριθμου από τον Φεβρουάριο, να της τα αφήσω και όταν θα μπορούσε θα τα ετοίμαζε. Τέλος Μαρτίου είχα μαζέψει το πρώτο πακετάκι με 20 εξουσιοδοτήσεις και πήγα Παρασκευή μεσημέρι, για να είναι πιο χαλαρά τα πράγματα να της το αφήσω και να το έπερνα σε 5, 7, 10 μέρες δεν με πείραζε. Η απάντηση που πήρα ήταν ότι δεν δέχεται να της το αφήσω και αμα θέλω ας πάω εκεί ένα πρωι να για να εκδώσει τους κλειδάριθμους με εμένα παρόν. Πήγα ένα πρωι και έβγαλα μόνο σε 3 επιχειρήσεις που δεν είχα ήδη κωδικό. Περίμενα 15 λεπτά και μέχρι να τελειώσω είχε μαζευτεί ουρά 10 ατόμων. Αν έβγαζα για όλους η διαδικασία θα κράταγε κοντά δυο ώρες. Αν το έκανα θα έτρωγα ξύλο (μεταφορικά) από τον κόσμο που περίμενε στην ουρά και θα είχαν και δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα δεν μας κάνουν

Ήταν Μάρτης και είναι Μάης

Τα πράγματα έχουν σφίξει για όλους

Γιαυτό συμφώνησε ο σύλλογος με τον έφορο την διαδικασία αυτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

Να σας ρωτήσω κάτι εγώ που δεν ξέρω πολλά απο αυτά??Αν έγω (μισθωτή) θέλω να κάνω μόνη μου τη δήλωση ηλεκτρονικά δεν χρειάζομαι κλειδάριθμο για να κάνω Login??Οπότε πρέπει να τον παραλάβω απο τη ΔΟΥ μου σωστα??Ή μπορούν μόνο οι επαγγελματίες να την καταθέτουν ηλεκτρονικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΩΣΤΑ.ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ,ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΡΕΙΣ ΒΙΒΛΙΑ.

ΑΝ ΤΗΡΕΙΣ ΒΙΒΛΙΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας ρωτήσω κάτι εγώ που δεν ξέρω πολλά απο αυτά??Αν έγω (μισθωτή) θέλω να κάνω μόνη μου τη δήλωση ηλεκτρονικά δεν χρειάζομαι κλειδάριθμο για να κάνω Login??Οπότε πρέπει να τον παραλάβω απο τη ΔΟΥ μου σωστα??Ή μπορούν μόνο οι επαγγελματίες να την καταθέτουν ηλεκτρονικά?

Νωρίς-νωρίς bilitsa για την φορολογική δήλωση ,

Μη βιάζεσαι βρε , ακόμα καλοκαίρι είναι.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...