Προς το περιεχόμενο

ΚΑΤΑΓΓΕΛλΩ ΕΦΟΡΙΑΚΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΩΧΝΟΥΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δεν μπορώ να βγάλω γραμμή με το Υ.Ο., καταγγέλλω εφοριακούς οι οποίοι διώχνουν τον κόσμο από την σειρά στο Μητρώο που πηγαίνουν να πάρουν κλειδάριθμο.

Πριν λίγο (αυτό έγινε και σε 2-3 άλλους πελάτες μου πριν λίγες μέρες), με πήρε πελάτης μου από την Εφορία και μου είπε ότι ενώ περίμεναν στην σειρά περίπου 50 άτομα, βγήκε μια εφοριακός και τους είπε ότι κλειδάριθμο παίρνουν μόνο ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ.

Ενώ έφευγαν οι περισσότεροι αυτός μου πήρε τηλέφωνο να με ενημερώσει. Άρχισα να φωνάζω και του είπα να μου δώσει αυτή την εφοριακό που τους το είπε.

Όταν την ρώτησα γιατί διώχνουν τον κόσμο, μου είπε ότι ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ θέλουμε να τους ταλαιπωρούμε ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ μου είπε ακριβώς !!!!!!!!! και να κάνουμε τις δηλώσεις και να τους στείλουμε να τις δώσουν μόνοι τους ή να τις δώσουμε εμείς πακέτο -όπως κάθε χρόνο λέει-.

Της είπα φωνάζοντας:

"Εσύ τώρα μαθαίνεις ότι άλλαξε ο νόμος και δεν μπορούμε να τις δώσουμε πακέτο?" και μου απάντησε και πάλι "θέλετε να ταλαιπωρείτε τον κόσμο"

Ειλικρινά αυτή την στιγμή βράζω, ζήτησα το επώνυμο της -είναι η προϊσταμένη- και αύριο θα πάω στο Διευθυντή ενώ προσπαθώ να βγάλω γραμμή στο Υ.Ο.

Πριν 2 λεπτά με πήρε και 2ος πελάτης μου που περίμενε στη σειρά σε 2η εφορία και μου είπε ότι το ίδιο τους ανακοίνωσε και ένας άλλος εφοριακός και έφυγαν όλοι.

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ? ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ? ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΔΗΛΩΣΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΡΑΖΩ????

ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπήρχε νόμος για πακέτο ? Συγνωμη αλλά μου ηρθε τωρα μια ιδεα , να καλέσεις την εφοριακό στο Πάμε Πακέτο να της δώσεις το κλειδάκι κ μεσα στο κουτί να βάλεις ενα πακέτο με δηλώσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε νόμος για πακέτο ? Συγνωμη αλλά μου ηρθε τωρα μια ιδεα , να καλέσεις την εφοριακό στο Πάμε Πακέτο να της δώσεις το κλειδάκι κ μεσα στο κουτί να βάλεις ενα πακέτο με δηλώσεις .

+10000000000000 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε νόμος για πακέτο ? Συγνωμη αλλά μου ηρθε τωρα μια ιδεα , να καλέσεις την εφοριακό στο Πάμε Πακέτο να της δώσεις το κλειδάκι κ μεσα στο κουτί να βάλεις ενα πακέτο με δηλώσεις .

Δυστυχώς Χρήστο κάποιοι θα τα πάνε τα πακέτα και κάποιοι θα παιδεύονται μέσω διαδικτύου και θα χάνουν το χρόνο τους ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Maria_infa

Ειλικρινά η κατάσταση είναι τραγική... Καταλαβαίνω απόλυτα και τον θυμό και την έντασή σου. Είναι εντελώς απαράδεκτοι. Εγώ από την άλλη φτάνω στα όρια της ανοσίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε νόμος για πακέτο ? Συγνωμη αλλά μου ηρθε τωρα μια ιδεα , να καλέσεις την εφοριακό στο Πάμε Πακέτο να της δώσεις το κλειδάκι κ μεσα στο κουτί να βάλεις ενα πακέτο με δηλώσεις .

Διαβαζουμε και κανενα ωραιο και γελαει το χειλακι μας και γλυτωνουμε τα εγκεφαλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BR>Επειδή δεν μπορώ να βγάλω γραμμή με το Υ.Ο., καταγγέλλω εφοριακούς οι οποίοι διώχνουν τον κόσμο από την σειρά στο Μητρώο που πηγαίνουν να πάρουν κλειδάριθμο.<BR><BR>Πριν λίγο (αυτό έγινε και σε 2-3 άλλους πελάτες μου πριν λίγες μέρες), με πήρε πελάτης μου από την Εφορία και μου είπε ότι ενώ περίμεναν στην σειρά περίπου 50 άτομα, βγήκε μια εφοριακός και τους είπε ότι κλειδάριθμο παίρνουν μόνο ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ. <BR>Ενώ έφευγαν οι περισσότεροι αυτός μου πήρε τηλέφωνο να με ενημερώσει. Άρχισα να φωνάζω και του είπα να μου δώσει αυτή την εφοριακό που τους το είπε.<BR><BR>Όταν την ρώτησα γιατί διώχνουν τον κόσμο, μου είπε ότι ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ θέλουμε να τους ταλαιπωρούμε ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ μου είπε ακριβώς !!!!!!!!! και να κάνουμε τις δηλώσεις και να τους στείλουμε να τις δώσουν μόνοι τους ή να τις δώσουμε εμείς πακέτο -όπως κάθε χρόνο λέει-.<BR>Της είπα φωνάζοντας:<BR>"Εσύ τώρα μαθαίνεις ότι άλλαξε ο νόμος και δεν μπορούμε να τις δώσουμε πακέτο?" και μου απάντησε και πάλι "θέλετε να ταλαιπωρείτε τον κόσμο"<BR><BR>Ειλικρινά αυτή την στιγμή βράζω, ζήτησα το επώνυμο της -είναι η προϊσταμένη- και αύριο θα πάω στο Διευθυντή ενώ προσπαθώ να βγάλω γραμμή στο Υ.Ο. <BR><BR>Πριν 2 λεπτά με πήρε και 2ος πελάτης μου που περίμενε στη σειρά σε 2η εφορία και μου είπε ότι το ίδιο τους ανακοίνωσε και ένας άλλος εφοριακός και έφυγαν όλοι.<BR><BR><FONT size=4><FONT color=#ff0000>ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ? ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ? ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΔΗΛΩΣΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΡΑΖΩ????<BR>ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ? </FONT></FONT><BR>
<BR><BR>δυστυχως σε ολες τις ΔOY το ιδιο συμβαινει<BR>κατι πρεπει να γινει και βεβαιως καποιοι λογιστες πανε πακετα με ολα τα συνεπακολουθα......................................<BR>
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη RedSkin

Επειδή δεν μπορώ να βγάλω γραμμή με το Υ.Ο., καταγγέλλω εφοριακούς οι οποίοι διώχνουν τον κόσμο από την σειρά στο Μητρώο που πηγαίνουν να πάρουν κλειδάριθμο.

Πριν λίγο (αυτό έγινε και σε 2-3 άλλους πελάτες μου πριν λίγες μέρες), με πήρε πελάτης μου από την Εφορία και μου είπε ότι ενώ περίμεναν στην σειρά περίπου 50 άτομα, βγήκε μια εφοριακός και τους είπε ότι κλειδάριθμο παίρνουν μόνο ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ.

Ενώ έφευγαν οι περισσότεροι αυτός μου πήρε τηλέφωνο να με ενημερώσει. Άρχισα να φωνάζω και του είπα να μου δώσει αυτή την εφοριακό που τους το είπε.

Όταν την ρώτησα γιατί διώχνουν τον κόσμο, μου είπε ότι ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ θέλουμε να τους ταλαιπωρούμε ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ μου είπε ακριβώς !!!!!!!!! και να κάνουμε τις δηλώσεις και να τους στείλουμε να τις δώσουν μόνοι τους ή να τις δώσουμε εμείς πακέτο -όπως κάθε χρόνο λέει-.

Της είπα φωνάζοντας:

"Εσύ τώρα μαθαίνεις ότι άλλαξε ο νόμος και δεν μπορούμε να τις δώσουμε πακέτο?" και μου απάντησε και πάλι "θέλετε να ταλαιπωρείτε τον κόσμο"

Ειλικρινά αυτή την στιγμή βράζω, ζήτησα το επώνυμο της -είναι η προϊσταμένη- και αύριο θα πάω στο Διευθυντή ενώ προσπαθώ να βγάλω γραμμή στο Υ.Ο.

Πριν 2 λεπτά με πήρε και 2ος πελάτης μου που περίμενε στη σειρά σε 2η εφορία και μου είπε ότι το ίδιο τους ανακοίνωσε και ένας άλλος εφοριακός και έφυγαν όλοι.

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ? ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ? ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΔΗΛΩΣΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΡΑΖΩ????

ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BR><BR>δυστυχως σε ολες τις ΔOY το ιδιο συμβαινει<BR>κατι πρεπει να γινει και βεβαιως καποιοι λογιστες πανε πακετα με ολα τα συνεπακολουθα......................................<BR>

Πριν από λίγοστην Δ' Πειραιά η υπάλληλος έδιωξε εκπρόσωπο εταιρίας που έχει ήδη δηλωθεί στο TAXIS από 10/2010 και χρησιμοποιείται από τότε για ΦΠΑ με την δικαιολογία ότι δεν βρίσκει αίτηση. Όταν είπα στον εκπρόσωπο να της πεί ότι έχει ήδη ID, της απάντησε ότι άλλο το ΦΠΑ και άλλο ο κλειδάριθμος!!!!!!!

Ζήτησα να της μιλήσω και δεν δέχτηκε!

Ευτυχώς που δόθηκε παράταση και θα μπορέσω να πάω να πάρω εγώ κλειδάριθμο και θα δούμε τι δικαιολογία θα βρει...

Η επιδίωξη των εφοριακών είναι να μας κάνουν δύσκολη την ζωή, αλλά λίγα τα ψωμια τους. Όσο πιο γρήγορα ολοκληρωθούν οι ηλεκτρονικές υπηρεσίες, τόσο γρηγορότερα θα ησυχάσουμε από αυτούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη RedSkin

To ίδιο συμβαίνει και στην εφορία Φαρσάλων που η εφοριακός ζητάει από τους φορολογούμενους να εξουσιοδοτούν τους λογιστές. Ως πότε θα ισχύει το κλίμα εκβιασμού και τρομοκρατίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μας κάνουν πόλεμο γιατί φοβούνται για τις θεσούλες τους.

Υ.Σ. Πραγματικά υπάρχουν συνάδελφοι που όντως δίνουν πακέτα? Γιατί αν όντως ισχύει όταν θα πάω από κει, θα γίνει χαμός. Θα με ακούσουν μέχρι το δρόμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μας κάνουν πόλεμο γιατί φοβούνται για τις θεσούλες τους.

Υ.Σ. Πραγματικά υπάρχουν συνάδελφοι που όντως δίνουν πακέτα? Γιατί αν όντως ισχύει όταν θα πάω από κει, θα γίνει χαμός. Θα με ακούσουν μέχρι το δρόμο

Όσοι λογιστές είχαν τέτοιες συναλλαγές με εφοριακούς (δε μιλάω για πακέτα με καταστάσεις και σφραγίδα του λογιστή στην κάθε δήλωση, αλλά για πακέτα "μαύρα" χωρίς σφραγίδα λογιστή και φυσικά χωρίς απόδειξη), πιστεύεις ότι θα σταματήσουν να έχουν.

Το πολύ πολύ να ανεβάσουν την ταρίφα οι (όχι και τόσοι πολλοί ευτυχώς) εφοριακοί που κάναν αυτή τη δουλειά...wink.gif

Καλύτερα να παιδευτώ ηλεκτρονικά δε με πειράζει καθόλου, όσο λιγότερο με βλέπουν και τους βλέπω, τόσο το καλύτερο για όλους.

Ειδικά για τα φυσικά πρόσωπα που μπορούν να πάρουν κλειδάριθμο ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΟΥ υπήρχε και υπάρχει θέμα, όλες οι ΔΟΥ σχεδόν είχαν ανακοινώσεις να παίρνει ο κόσμος από τη ΔΟΥ τους και μόνο τον κλειδάριθμο.. Πάντως με λίγη φωνή όλα γίνονται...

Εγώ μαζεύω πληρεξούσια και Φ/Α ταυτότητας και πάμε και τα βγάζουμε εμείς μαζεμένα όσο γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να παιδευτώ ηλεκτρονικά δε με πειράζει καθόλου, όσο λιγότερο με βλέπουν και τους βλέπω, τόσο το καλύτερο για όλους.

Έχεις Α Π Ο Λ Υ Τ Ο δίκιο

Εγώ μαζεύω πληρεξούσια και Φ/Α ταυτότητας και πάμε και τα βγάζουμε εμείς μαζεμένα όσο γίνεται...

Κι εγώ με τους περισσότερους αυτό κάνω. Αλλά τώρα με τις ουρές 100-200 ατόμων που έμαθα ότι υπάρχουν δεν γίνεται.

Βασικό ερώτημα :

Από τις 2 και μετά που μπορούν να πηγαίνουν λογιστές (υποτίθεται) δίνουν κλειδάριθμους σε μας (έχοντας εξουσιοδοτήσεις)?

Γιατί εμένα μια εφοριακός την περασμένη βδομάδα μου λέει, αχ μην έρθεις τέτοια ώρα γιατί θα είμαστε ζαλισμένες και δεν θα μπορούμε να δουλέψουμε!!!!!!!

ΜΠΟΥΡΛΟΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Επειδή δεν μπορώ να βγάλω γραμμή με το Υ.Ο., καταγγέλλω εφοριακούς οι οποίοι διώχνουν τον κόσμο από την σειρά στο Μητρώο που πηγαίνουν να πάρουν κλειδάριθμο.

Πριν λίγο (αυτό έγινε και σε 2-3 άλλους πελάτες μου πριν λίγες μέρες), με πήρε πελάτης μου από την Εφορία και μου είπε ότι ενώ περίμεναν στην σειρά περίπου 50 άτομα, βγήκε μια εφοριακός και τους είπε ότι κλειδάριθμο παίρνουν μόνο ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ.

Ενώ έφευγαν οι περισσότεροι αυτός μου πήρε τηλέφωνο να με ενημερώσει. Άρχισα να φωνάζω και του είπα να μου δώσει αυτή την εφοριακό που τους το είπε.

Όταν την ρώτησα γιατί διώχνουν τον κόσμο, μου είπε ότι ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ θέλουμε να τους ταλαιπωρούμε ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ μου είπε ακριβώς !!!!!!!!! και να κάνουμε τις δηλώσεις και να τους στείλουμε να τις δώσουν μόνοι τους ή να τις δώσουμε εμείς πακέτο -όπως κάθε χρόνο λέει-.

Της είπα φωνάζοντας:

"Εσύ τώρα μαθαίνεις ότι άλλαξε ο νόμος και δεν μπορούμε να τις δώσουμε πακέτο?" και μου απάντησε και πάλι "θέλετε να ταλαιπωρείτε τον κόσμο"

Ειλικρινά αυτή την στιγμή βράζω, ζήτησα το επώνυμο της -είναι η προϊσταμένη- και αύριο θα πάω στο Διευθυντή ενώ προσπαθώ να βγάλω γραμμή στο Υ.Ο.

Πριν 2 λεπτά με πήρε και 2ος πελάτης μου που περίμενε στη σειρά σε 2η εφορία και μου είπε ότι το ίδιο τους ανακοίνωσε και ένας άλλος εφοριακός και έφυγαν όλοι.

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ? ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ? ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΔΗΛΩΣΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΡΑΖΩ????

ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ?

TI KATAΓΓΕΛΕΙΣ ?

ΠΑΠΑΡΙΕΣ

ΠΕΣ ΔΟΥ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΠΑΡΙΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TI KATAΓΓΕΛΕΙΣ ?

ΠΑΠΑΡΙΕΣ

ΠΕΣ ΔΟΥ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΠΑΡΙΕΣ

Γιατί το λες αυτό?

Να πω όνομα και ΔΟΥ σε ποιόν?

Αύριο ή μεθαύριο που θα πάω από κει θα σου πω τι είναι παπαριές!

Πριν λίγο μου έδωσαν ένα τηλέφωνο στο Υπουργείο ( το 210-3375000) για να το αναφέρω αλλά 3 φορές πήρα και δεν το σηκώνει κανένας. ίσως επειδή είναι 3+

Αλλά έχει και αύριο μέρα....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Γιατί το λες αυτό?

Να πω όνομα και ΔΟΥ σε ποιόν?

Αύριο ή μεθαύριο που θα πάω από κει θα σου πω τι είναι παπαριές!

Πριν λίγο μου έδωσαν ένα τηλέφωνο στο Υπουργείο ( το 210-3375000) για να το αναφέρω αλλά 3 φορές πήρα και δεν το σηκώνει κανένας. ίσως επειδή είναι 3+

Αλλά έχει και αύριο μέρα....................

ΑΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΦΟΡΑ ΚΟΥΚΟΥΛΑ

ΑΡΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΕΙΣ

ΑΛΛΑ ΚΛΑΨΟΥΡΙΖΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι καταγγέλει και καλά κάνει...<div><br></div><div>Κάνε έγγραφη αναφορά με το όνομα της υπαλλήλου στον έφορα της ΔΟΥ, αυτός είναι ο υπεύθυνος για τέτοια πράγματα. Και να σε ακούσουν από το υπουργείο το πολύ πολύ να την πάρουν τηλέφωνο και να της πουν να σοβαρευτεί, αν σου αρκεί αυτό πάω πάσο...</div>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε νόμος για πακέτο ? Συγνωμη αλλά μου ηρθε τωρα μια ιδεα , να καλέσεις την εφοριακό στο Πάμε Πακέτο να της δώσεις το κλειδάκι κ μεσα στο κουτί να βάλεις ενα πακέτο με δηλώσεις .

Ωραίος!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τα πακετα παντα υπηρχε. Τωρα ομως μου φαινεται οτι καπιοι εκμεταλλευομενοι τον γενικοτερο πανικο προσπαθουν να περασουν δηλωσεις με ξεπερασμενες μεθοδους του παρελθοντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς Χρήστο κάποιοι θα τα πάνε τα πακέτα και κάποιοι θα παιδεύονται μέσω διαδικτύου και θα χάνουν το χρόνο τους ........

Αφού με τις εγκυκλίους για τους υπόχρεους Μαρτίου και Απριλίου, μπορούν να υποβάλλουν στη ΔΟΥ όπως γράφουν κατά γράμμα.

Γιατί να κάνουμε τους beta testers του taxisnet?

Αυτο με τα πακετα παντα υπηρχε. Τωρα ομως μου φαινεται οτι καπιοι εκμεταλλευομενοι τον γενικοτερο πανικο προσπαθουν να περασουν δηλωσεις με ξεπερασμενες μεθοδους του παρελθοντος.

Και η ιστορία η φετινή με το taxisnet είναι η μέθοδος του μέλλοντος.

Συμφωνώ αλλά από του χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα ειναι καταγγελια και μαλιστα ετσι οπως πρεπει να γινει και οχι κλαψουρισμα οπως λεει ο φιλος....το να πει εδω σε σενα και σε μενα το ονομα ειναι κλαψουρισμα φιλτατε το να κανει καταγγελια στο υο ειναι αυτο που πρεπει να κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μας κάνουν πόλεμο γιατί φοβούνται για τις θεσούλες τους.

Υ.Σ. Πραγματικά υπάρχουν συνάδελφοι που όντως δίνουν πακέτα? Γιατί αν όντως ισχύει όταν θα πάω από κει, θα γίνει χαμός. Θα με ακούσουν μέχρι το δρόμο

Εμπενε Νεφερτιτη. Οταν θα πας στη ΔΟΥνα φορας γαντια του μποξ. Πριν 37 χρονια σε μια ΔΟΥ ειχα γυρισει αναποδα το τραπέζι που καθόταν ενας εφοριακός. Μετά μου ζητησε συγνωμη και γιναμε καλοι φίλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ΠΑΚΕΤΑ" δυστυχώς υπάρχουν ακόμα. Πρόβλεψη: θα υπάρχουν και στα επόμενα χρόνια.

Λίγη περισσότερη ευγένεια δεν θα έβλαπτε. Αλλωστε όσα γράφουμε εδώ δεν αποτελούν καταγγελία και αφετέρου η σωστή καταγγελία (με άλλα λόγια αυτή που επιδιώκει την λύση του προβλήματος) θέλει τον σωστό χρόνο, τόπο και χρόνο. Ή μήπως όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους......η προσπαθεια μη αποδωσης κλειδαρειθμων απο πλευράς εφοριών.....μας φερνει αντιμετωπους με τις ημερομηνίες του υπουργείου.....σε μια ΔΟΥ από αυτές που καταργούναι έστειλα χθες ένα φορολογόυμενο και δεν του έδωσαν κλειδαρειθμο με την λογική οτι χανουν τις θέσεις τους.....το υπουργειο δεν περίμενε να ολοκληρωθει η διαδικασια των φορολογικών δηλώσεων και να τις χαλασει τον ιούλιο? Συγκεκριμένα σε μια επαρχιακη πόλη που ειμαι απο τις 4 ΔΟΥ καταργούνται οι 3.....και μένει η μια στην έδρα του νομού.......Λογικο δεν είναι να δημιουργηθέι μπαχαλο? και συμφόρηση απο πολίτες στο τετραγωνο? Βγήκαν και ειπαν παλι κι εδώ για πακέτα........δεν ξερω τι θα γίνει.........για να αποφύγουμε την υποβολή δηλώσεων με πακέτα να βγάλουν κλειδαρειθμους και τα γραφεία μας.....εμάς γιατι μας απενεργοποιούν? κατα τα άλλα ειμαστε βοηθοι τους και συνεργάτες.............ελεος...

Εγώ νομίζω ότι καταγγέλει και καλά κάνει...<div><br></div><div>Κάνε έγγραφη αναφορά με το όνομα της υπαλλήλου στον έφορα της ΔΟΥ, αυτός είναι ο υπεύθυνος για τέτοια πράγματα. Και να σε ακούσουν από το υπουργείο το πολύ πολύ να την πάρουν τηλέφωνο και να της πουν να σοβαρευτεί, αν σου αρκεί αυτό πάω πάσο...</div>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...