Προς το περιεχόμενο

Ενα με γαλο αντιο στον Θαναση Βεγγο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πραγματικά δε το πίστευα όταν το έμαθα. καλό ταξίδι καλέ μας άνθρωπε.

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ... ΚΑΛΕ ΜΑΣ ΑΝΘΡΩΠΕ...

ΘΑ ΣΕ ΘΥΜΩΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι οι καλοι φευγουν ....:(

δεν ξερω αν εχω ακουσει και απο αλλον τοσο πολυ την λεξη ανθρωπος και συνανθρωπος ...

Καλε μας ανθρωπε ....αντιο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο ακτινοβολεί το ήθος, η καλοσύνη και η αξιοπρέπεια........

Ίσως κανείς από εμάς δεν τον γνώριζε προσωπικά και όμως.... πόσο μας θλίβει ο θάνατος του.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έφυγε ο πιο γλυκός, ο πιο καλοσυνάτος, ο πιο καλόκαρδος, ο πιο συνετός και μετριόφρων Έλληνας ηθοποιός.

Το ήθος και η αξιοπρέπεια αυτού του μεγάλου ανθρώπου ξεχώριζαν μέσα στον οχετό της ύβρεως και στον συρμό των τιποτένιων και ανικάνων ανθρώπων που ορίζουν τις τύχες μας και μας οδηγούν στον όλεθρο. Ήταν η ζωντανή απάντηση στην έπαρση και στην αλαζονεία του κάθε ψωνισμένου φελλού των ριάλιτι και ενός σταρ σύστεμ που προβάλλει υποπροϊόντα μιας άθλιας υποκουλτούρας ως ό,τι καλύτερο έχει να παρουσιάσει αυτός ο τόπος. Ατάλαντοι, άσχετοι, σχεδόν απολίτιστοι νέοι χωρίς καμία επίγνωση της ιστορίας αυτού του τόπου, απλώς πιθηκίζουν και αλαλάζουν...

Δεν μπορεί όντως να περιγραφεί η έννοια της καλοσύνης και του ήθους αυτού του ανθρώπου και αυτή τη στιγμή πραγματικά νιώθω ότι έχασα έναν δικό μου άνθρωπο, ένα κομμάτι από τα παιδικά μου χρόνια .

Ο σουρεαλισμός, οι καινοτομίες, η εκπληκτική σκηνοθεσία, το εκπληκτικό παίξιμο του αεικίνητου Θανάση, μα κυρίως η τόλμη και το θάρρος του να τα βάλει με το κατεστημένο της Φίνος Φιλμ θα μείνουν για πάντα στις καρδιές μας.

Αντίο Θανάση μας, αντίο καλέ μας άνθρωπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έφυγε ο πιο γλυκός, ο πιο καλοσυνάτος, ο πιο καλόκαρδος, ο πιο συνετός και μετριόφρων Έλληνας ηθοποιός.

Το ήθος και η αξιοπρέπεια αυτού του μεγάλου ανθρώπου ξεχώριζαν μέσα στον οχετό της ύβρεως και στον συρμό των τιποτένιων και ανικάνων ανθρώπων που ορίζουν τις τύχες μας και μας οδηγούν στον όλεθρο. Ήταν η ζωντανή απάντηση στην έπαρση και στην αλαζονεία του κάθε ψωνισμένου φελλού των ριάλιτι και ενός σταρ σύστεμ που προβάλλει υποπροϊόντα μιας άθλιας υποκουλτούρας ως ό,τι καλύτερο έχει να παρουσιάσει αυτός ο τόπος. Ατάλαντοι, άσχετοι, σχεδόν απολίτιστοι νέοι χωρίς καμία επίγνωση της ιστορίας αυτού του τόπου, απλώς πιθηκίζουν και αλαλάζουν...

Δεν μπορεί όντως να περιγραφεί η έννοια της καλοσύνης και του ήθους αυτού του ανθρώπου και αυτή τη στιγμή πραγματικά νιώθω ότι έχασα έναν δικό μου άνθρωπο, ένα κομμάτι από τα παιδικά μου χρόνια .

Ο σουρεαλισμός, οι καινοτομίες, η εκπληκτική σκηνοθεσία, το εκπληκτικό παίξιμο του αεικίνητου Θανάση, μα κυρίως η τόλμη και το θάρρος του να τα βάλει με το κατεστημένο της Φίνος Φιλμ θα μείνουν για πάντα στις καρδιές μας.

Αντίο Θανάση μας, αντίο καλέ μας άνθρωπε.

Θα ήθελα να γράψω και εγώ κάτι αλλά με κάλυψες .

Ηταν από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς.

Αντίο Θανάση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεννηθηκές για να μας κάνεις να γελάμε μέσα απο το αστείρευτο ταλέντο σου.....έφυγες ...και μας άφησες με αυτούς που είναι για τα γέλια!

Γρ Τσακ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΤΕ...ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΠΟΤΕ.....ΚΙ ΟΜΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΜΕΓΑΛΩΣΑ (ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ).....ΓΕΛΑΣΑ.....ΕΚΛΑΨΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΑΔΙΚΟΥΣΑΝ.....ΕΒΓΑΖΕ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ ΚΑΛΟΣΥΝΑΤΟ ΑΚΕΡΑΙΟ ΚΑΙ ΑΓΝΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ....ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΘΑΝΑΣΗΣ ΜΑΣ....ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ....ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΘΑΝΑΣΗ ΜΑΣ, ΚΑΛΕ ΜΑΣ ΑΝΘΡΩΠΕ........Σ' ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΖΕΙΣ...ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ.....ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ ΠΟΤΕ.....ΑΘΑΝΑΤΟΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλέ μου άνθρωπε.. μας άφησες στη χώρα της σφαλιάρας..

καλό σου ταξίδι!!

http://www.youtube.com/watch?v=6mXg3gRByZ0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...