Προς το περιεχόμενο

Διαγραφή μηνυμάτων - δημοσίευση σε λάθος ενότητες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λυπάμαι που θα σας στεναχωρήσω, αλλά τις τελευταίες 3 μέρες έχουμε διαγράψει πάνω από 100 δημοσιεύσεις.

Δεν μας είναι καθόλου ευχάριστο να διαγράφουμε δημοσιεύσεις, αλλά τις τελευταίες μέρες η κατάσταση έχει παραγίνει .

Υποβάλλονται συνέχει ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί πάνω από μία φορές.

(αποδείξεις , αφορολόγητο, αντικειμενικές , τεκμήρια)

'Ολα τα θέματα είτε έχουν ήδη απαντηθεί, είτε υπάρχουν τα αντίστοιχα άρθρα στον κόμβο.

Παρακαλούμε χρησιμοποιείτε την αναζήτηση . Είτε του forum , είτε του κόμβου.

Και δεν είναι μόνο αυτό, ξανάρχισε το φαινόμενο των λάθος κατηγοριών .

Πολλοί από εσάς υποβάλουν το ερώτημά τους σε λάθος ενότητα με συνέπεια την αυτόματη διαγραφή του.

'Ενα άλλο φαινόμενο είναι οι δημοσιεύσεις σε Γενική ενότητα. Η ενότητα Λοιπά θέματα ΚΒΣ ή λοιπά θέματα φορολογίας, γεμίζει με δημοσιεύσεις που αφορούν άλλες κατηγορίες, αλλά επειδή μερικοί

βιάζονται, την βρίσκουν σαν εύκολη λύση και δημοσιεύουν εκεί.

Παρακαλούμε να σταματήσει και αυτό το φαινόμενο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτά τα παράπονά σας.

Θερμή παράκληση να δοθεί στους χρήστες η δυνατότητα να διαγράφουν δημοσιεύματα/ θέματά τους, ειδικά σε περιπτώσεις που έχει δημοσιευθεί 2 φορές η ίδια απάντηση/δημοσίευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφεντικό

Ν αγιάσει το πληκτρολόγιο και το delete σου

Έχει παραγίνει το κακό

Σε λίγο δεν θα μπορούμε να κάνουμε καμιά αναζήτηση έτσι αχταρμάς που έχουν γίνει τα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι άλλο Αφεντικό

Μπορείς να βάλεις κάπου ευδιάκριτα το link της ΓΓΠΣ

http://www.gsis.gr/faq/faq_eisodima.html#q_7

με τις

Συχνές ερωτήσεις - απαντήσεις για Δηλώσεις Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων ( Ε1, Ε2, Ε3 )

έτσι ώστε να μην έχουμε ξανά και ξανά ερωτήσεις που είναι απαντημένες από την ΓΓΠΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ίδια κατάσταση συνεχίζεται και σήμερα. Μου φαίνεται ότι κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν. Δεν πειράζει, απλώς θα διαγράφονται άμεσα οι δημοσιεύσεις τους μέχρι να συμμορφωθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτείνω κάτι;

Αν κάποιος θέλει να ανοίξει ένα θέμα, να το ανοίγει, αλλά αυτό να δημοσιεύεται κατόπιν έγκρισης των υπευθύνων, να είναι δηλαδή εν αναμονή δημοσίευσης.

Έτσι, οι υπεύθυνοι θα ελέγξουν αν τηρούνται οι διαδικασίες, και αν όχι να απαντούν στον εκκινητή του θέματος ότι η ερώτησή του δεν θα δημοσιευθεί διότι έχει απαντηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρέ μου

Καλά όλα αυτά που λες αλλά είναι σα να λέμε ότι όλοι εμείς, επαγγελματίες στο χώρο μας, θεωρούμε ότι μία ερώτηση πχ για το είδους στοιχείο εκδίδει κάποιος, ανήκει στην ενότητα ¨φορολογία εισοδήματος¨.

Και από την άλλη θα ήταν εφικτό κάτι τέτοιο αν το φόρουμ ήταν συνδρομητικό και αυτοί που θα κάναν το ξεδιάλεγμα αμειβόμενοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρέ μου

Καλά όλα αυτά που λες αλλά είναι σα να λέμε ότι όλοι εμείς, επαγγελματίες στο χώρο μας, θεωρούμε ότι μία ερώτηση πχ για το είδους στοιχείο εκδίδει κάποιος, ανήκει στην ενότητα ¨φορολογία εισοδήματος¨.

Και από την άλλη θα ήταν εφικτό κάτι τέτοιο αν το φόρουμ ήταν συνδρομητικό και αυτοί που θα κάναν το ξεδιάλεγμα αμειβόμενοι

Δεν θέλω "ου"!

Νομίζω ότι ένα μεγάλο ξεσκαρτάρισμα μπορεί να γίνει άμεσα ειδικά από ανώνυμους που γράφουν S.O.S. , καίγομαι, πνίγομαι ή κάτι απίστευτες ερωτήσεις σε greeklish. Νομίζω ότι ο gus μεταξύ τυριού και αχλαδιού θα καταφέρνει ίσαμε 100 θέματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφεντικό

Να προσθέσω ακόμα μια κατηγορία ερωτήσεων που θα πρέπει και εκεί να πέσει μαχαίρι.

Τις ερωτήσεις που στον τίτλο ή τον υπότιτλο δεν περιγράφουν σαφώς το ¨θέμα¨ της ερώτησης.

Ερωτήσεις όπως :

Πρόβλημα με το Ε1

SOS , πρόβλημα με την υποβολή Ε3 και Ε5

κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σήμερα δεν υπάρχει πλέον η δυνατότητα να δημοσιεύετε στην ενότητα "Διάφορα θέματα φορολογίας εισοδήματος" .

Η συγκεκριμένη ενοτητα δέχεται μόνο απαντήσεις στα υφιστάμενα θέματα.

Η άρση την απαγόρευσης θα γίνει μόλις τελειώσουμε την εκκαθάριση της συγκεκριμένης ενότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Αφεντικό, καλή η διαγραφή αλλά δημιουργεί πρόβλημα για μας που είμαστε στο πρόθυρα του αλτσχάιμερ, ψάχνω δυο ώρες τώρα μια ερώτηση και πουθενά, μπορεί να διαγράφηκε ή μπορεί και να μην το έχω γράψει καθόλου.biggrin.gif Πως θα το ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΑΝΤΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ

Αφεντικό, καλή η διαγραφή αλλά δημιουργεί πρόβλημα για μας που είμαστε στο πρόθυρα του αλτσχάιμερ, ψάχνω δυο ώρες τώρα μια ερώτηση και πουθενά, μπορεί να διαγράφηκε ή μπορεί και να μην το έχω γράψει καθόλου.biggrin.gif Πως θα το ξέρω

Μόνο που ο Κωστας οταν διαγραφει, διαγραφει χωρίς να βλεπει τον υπολογιστή. Ετσι τσαμπα γραφετε απαντησεις σε ερωτήσεις, διοτι με τον τροπο που τα σβυνει ο Κώστας το σιτε εγινε αναξιόπιστο.

Με αληθινη αγαπη προς τον ΚΏΣΤΑ

Εντελώς ομως αντίθετος με την τακτική του.

Τσατίζομαι που παει να καταστρεψει ενα ωραιο δημιουργημα του.

ΑΝΤΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διοτι με τον τροπο που τα σβυνει ο Κώστας το σιτε εγινε αναξιόπιστο.

Εντελώς ομως αντίθετος με την τακτική του.

Σ' αυτό δε μου πέφτει λόγος, είναι επιλογή της διαχείρισης.

Προσωπικά πιστεύω οτι είναι απαραίτητο, μας γλυτώνει χρόνο και κόπο

Το δικό μου πρόβλημα είναι εξαίρεση μάλλον... απλά σκέφτηκα ίσως υπάρχει τρόπος αυτόματης αποστολής ενημέρωσης μετά την διαγραφή με προτροπή στην δημοσίευση σε σωστό θέμα κλπ.

Θα το ξαναγράψω λοιπόν και ας με συγχωρέσει η διαχείριση, γιατί πραγματικά δεν θυμάμαι sad.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...
επισκέπτη ΜΙΧΑΛΗΣ

Το Σάββατο υπήρχε postit σχετικά με την απόφαση της ALTEC να σταματήσει το πρόγραμμα XLINE φόρος από 01/07/2011.

Το οποίο σήμερα που το έψαξα έχει εξαφανιστεί !!!

Νομίζω πως ένα τέτοιο θέμα που αφήνει ξεκρέμαστους εκατοντάδες λογιστές από μια εταιρία δεν θα έπρεπε να "σβηστεί" έτσι.

Επειδή θέλω να πιστεύω ότι η "εξαφάνιση" δεν έχει σχέση με οικονομικούς λόγους (βλέπε διαφημίσεις) θα ήθελα μια εξήγηση για

το γεγονός αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Σάββατο υπήρχε postit σχετικά με την απόφαση της ALTEC να σταματήσει το πρόγραμμα XLINE φόρος από 01/07/2011.

Το οποίο σήμερα που το έψαξα έχει εξαφανιστεί !!!

Νομίζω πως ένα τέτοιο θέμα που αφήνει ξεκρέμαστους εκατοντάδες λογιστές από μια εταιρία δεν θα έπρεπε να "σβηστεί" έτσι.

Επειδή θέλω να πιστεύω ότι η "εξαφάνιση" δεν έχει σχέση με οικονομικούς λόγους (βλέπε διαφημίσεις) θα ήθελα μια εξήγηση για

το γεγονός αυτό.

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=81673&pid=409485&st=0entry409485

Πως το έψαξες; Μπορείς να μου πείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΜΙΧΑΛΗΣ

Πήγα στην ενότητα θέματα προγραμμάτων ALTEC...

ΩΧ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ , ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ , ΟΜΩς ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΡΕΜΒΑΛΕΤΑΙ

"Free Demo Επένδυσης Forex Επενδύστε με Δοκιμαστικό Λογαριασμό $100,000. Εξυπηρέτηση στα Ελληνικά! www.avafx.com/el

Πρόγραμμα Κοινοχρήστων Επαγγελματική εφαρμογή για γραφεία διαχείρισης πολυκατοικιών www.e-diaxeirisi.gr

iPhone 4 Λευκό Τώρα το εκπληκτικό iPhone 4 Διαθέσιμο και σε Λευκό Χρώμα! www.vodafone.gr/iPhone4 "

ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΑ ΑΡΧΙΚΑ .

ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Πρέπει να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το θέμα .

Θέματα διαγράφονται κάθε μέρα . Δεν μπορώ να ξέρω σε ποιο αναφέρεσαι .

Και για μία φορά ακόμα :

Προσοχή λίγο με τις ενότητες . Το έχουμε πει εκατοντάδες φορές.

Πολλοί συνάδελφοι δημοσιεύουν σε λάθος ενότητα και ακόμα περισσότεροι ρωτάνε συνέχεια θέματα που έχουνε ήδη απαντηθεί .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...