Προς το περιεχόμενο

ΛΕΥΚΗ ΑΠΕΡΓΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΛΕΥΚΗ ΑΠΕΡΓΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΩΖΟΥΝ ΕΔΩ ΕΓΩ ΕΧΩ 150 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ 5 ΜΑΙΟΥ ΟΥΤΕ 5 ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα

συναδελφοι δεν είσαστε μόνοι , έχετε και εμένα παρέα......... και φαντάζομαι όλοι οι συνάδελφοι το ίδιο πρόβλημα έχουν.

δεν ξέρω τι θα κάνουμε, πως θα τα καταφέρουμε, δεν αντέχω άλλο, κάτι πρέπει να γίνει

χθες είχε τον Κουσελά στον Αντέννα στο ερώτημα δεν έχουν έρθει χαρτιά από ΟΓΑ, συντάξεις κτλ είπε το εξής θεϊκό "δεν μπορούμε να δώσουμε ακόμη παράταση θα δουμε ,ακόμη έχουμε ως τις 5 Μαϊου"

δεν θέλω να δώσω πρωί πρωί χαρακτηρισμούς , αν και θα έπρεπε

τελικά εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι θέλουν να μας πεθάνουν

σας μηχανές προσπαθούμε , προσπαθούμε , αλλά η μηχανή κάποια στιγμή χαλάει!!!!!!!

ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ

καλή σας μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ

καλημέρα

συναδελφοι δεν είσαστε μόνοι , έχετε και εμένα παρέα......... και φαντάζομαι όλοι οι συνάδελφοι το ίδιο πρόβλημα έχουν.

δεν ξέρω τι θα κάνουμε, πως θα τα καταφέρουμε, δεν αντέχω άλλο, κάτι πρέπει να γίνει

χθες είχε τον Κουσελά στον Αντέννα στο ερώτημα δεν έχουν έρθει χαρτιά από ΟΓΑ, συντάξεις κτλ είπε το εξής θεϊκό "δεν μπορούμε να δώσουμε ακόμη παράταση θα δουμε ,ακόμη έχουμε ως τις 5 Μαϊου"

δεν θέλω να δώσω πρωί πρωί χαρακτηρισμούς , αν και θα έπρεπε

τελικά εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι θέλουν να μας πεθάνουν

σας μηχανές προσπαθούμε , προσπαθούμε , αλλά η μηχανή κάποια στιγμή χαλάει!!!!!!!

ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ

καλή σας μέρα

ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΒΓΕΙ ΣΕ ΚΑΛΟ. ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ. ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΛΟΙΠΩΝ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΜΑΣ ....... ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΣΥΜΒΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΣΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........................

τελικά εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι θέλουν να μας πεθάνουν

.................

κανεις μεγαλο λαθος ...

δεν θελουν τιποτα σχετικα με μας .....

απλα ειμαστε ανυπαρκτοι, αθορυβοι, φτηνοι κι ακινδυνοι .........ανθρωπακια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο, δεν ξερω να γινεται αυτο με τα ασφαλιστικα, αλλα καποιος πρεπει να περασει στο υπουργειο την πραγματικοτητα της αγορας και τις συνθηκες της εργασιας των λογιστων...........που καρφακι δεν τους καιγετε.

Στο κατω-κατω γιατι να τους καει, αφου αυτοι ειναι τα αφεντικα απλα εμεις δεν θελουμε να το καταλαβουμε και λεμε οτι ειμαστε ελευθεροι επαγγελματιες. Καθολου ελευθεροι δεν ειμαστε. Ειμαστε πληρης εξαρτημενη εργασια με εργοδοτη το υπουργειο, θελουμε - δε θελουμε...........γι αυτο συμπεριφερονται ετσι. Με ενα κακο, απατεωνα, ληστη, βιαστη αφεντικο οπως ειναι το υπουργειο πως περιμενεις να σου συμπεριφερθουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις να μου πει την ημερομηνια ληξης της δικης μας?

την ημερομηνια εξοντωσης μας?

ποιος ειναι αυτος που δινει αυτην την προθεσμια?

να κανω την ερωτηση στο μαλ.....υπουργειο?

δεν ειμαι θυμωμενη,

δεν ειμαι αγανακτισμενη

ειμαι εξοργισμενη, εχω ξεπερασει στα ορια μου, δεν αντεχω αλλο, δεν παλευεται με τιποτα.

φετος αποφασισαν να τα βαλουν σε ταξη? τι? το μπουρδελο?σε δυο μηνες? ολα?

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ΠΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις να μου πει την ημερομηνια ληξης της δικης μας?

την ημερομηνια εξοντωσης μας?

ποιος ειναι αυτος που δινει αυτην την προθεσμια?

να κανω την ερωτηση στο μαλ.....υπουργειο?

δεν ειμαι θυμωμενη,

δεν ειμαι αγανακτισμενη

ειμαι εξοργισμενη, εχω ξεπερασει στα ορια μου, δεν αντεχω αλλο, δεν παλευεται με τιποτα.

φετος αποφασισαν να τα βαλουν σε ταξη? τι? το μπουρδελο?σε δυο μηνες? ολα?

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ΠΙΑ

+10000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις μεγαλο λαθος ...

δεν θελουν τιποτα σχετικα με μας .....

απλα ειμαστε ανυπαρκτοι, αθορυβοι, φτηνοι κι ακινδυνοι .........ανθρωπακια ...

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι ποτέ δεν έχει κάνει ο κλάδος μας απεργία..............τα λέει όλα (τουλάχιστον τα 20 χρόνια που ασχολούμαι εγώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Εγώ, πάντως, θα κάνω λευκή απεργία μιας και δεν μπορώ και τίποτε άλλο να κάνω,

εξι το πρωί, με δωδεκα το βράδυ,και .................ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ.

....και δεν θυμάμαι στα είκοσι χρόνια τέτοιου είδους στρίμωγμα

μήπως ......ήρθε η ώρα?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι ,

εαν δεν συνειδητοποιήσουμε ότι με τις κλάψες δεν γίνεται τίποτα,

εαν δεν συνιδητοποιήσουμε ότι έχουμε και εμείς δικαιώματα όπως όλοι οι εργαζόμενοι,

εαν δεν συνιδητοποιήσουμε ότι ασκούμε επιστημονικό επάγγελμα και δεν είμαστε φοροεισπράκτορες του εκάστοτε υπουργού,

εαν δεν συνιδητοποιήσουμε ότι έχουμε και εμείς ΔΥΝΑΜΗ.

ε... τότε ας ετοιμαζόμαστε γαι τον ...Κορυδαλλό.

Μοναδική λύση ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΜΑΣ. ΤΩΡΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι , ειλικρινά, που εχω την ατυχια να ανήκω στο συνάφι των λογιστών

Το είχε ξεκινήσει η sarimarina και φένεται (κακώς) ότι κανείς δεν το είχε διαβάσει.

Ρίξτε μια ματιά γιατί βλέπω πάλι να καταλήγουμε στα ίδια

Το πρωί : ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΜΕ, ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΝΑ ΑΠΕΡΓΗΣΟΥΜΕ, ΝΑ ..........

Το απόγευμα: Τι βάζουμε στον Χ Κωδικό?, Δεν μου περνάει η δηλωση με τίποτα.....κλπ.

Η κάνουμε κάτι ή ας μην ξαναρχίσουμε να ανοίγουμε το ίδιο θέμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν συνάδελφοι

αφού όλοι είμαστε στο ίδιο έργο θεατές. Ζούμε το ίδιο αδιέξοδο της πλήρους απαξίωσης και του κυνηγιού των προθεσμιών.

Προτείνω το εξής : ο καθένας από εμάς γνωρίζει τουλάχιστο τρείς συναδέλφους.Είτε μέσω τηλεφώνου είτε με mail μπορεί

να τους ειδοποιήσει ότι ετοιμάζουμε συγκέντρωση διαμαρτυρίας στο Υπουργείο με σκοπό την ανάδειξη των δίκαιων αιτημάτων μας

και την γνωστοποίηση ότι ξεκινάμε από την Δευτέρα αποχή από τα καθήκοντά μας. Η συγκέντρωση μπορεί να γίνει είτε αύριο είτε

το Σάββατο(ας προτείνει ο καθένας). Μπορούμε να μαζευτούμε τουλάχιστο τριακόσιοι συνάδελφοι. Οσους είχε και ο Λεωνίδας! Χα! Χα!

Για να σοβαρευτούμε πάλι , η παρουσία μας σε συγκέντρωση διαμαρτυρίας ως αποτέλεσμα αυτοοργάνωσης μακρυά και έξω από τις

έτσι και αλλιώς γραφειοκρατικοποιημένες συνδικαλιστικές ηγεσίες είναι η μόνη λύση. Επειδή δεν υπάρχει άλλος χρόνος και πράγματι

πρέπει να σταματήσουμε την κλάψα όπως δικαίως γράφουν πολλοί συνάδελφοι , πάρτε θέση ΤΩΡΑ.

Αν συμφωνείτε ξεκινήστε και απαντήστε θετικά έτσι ώστε σήμερα το απόγευμα να πάρουμε απόφαση.

Κοσμάς Τσιάκαλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν συνάδελφοι

αφού όλοι είμαστε στο ίδιο έργο θεατές. Ζούμε το ίδιο αδιέξοδο της πλήρους απαξίωσης και του κυνηγιού των προθεσμιών.

Προτείνω το εξής : ο καθένας από εμάς γνωρίζει τουλάχιστο τρείς συναδέλφους.Είτε μέσω τηλεφώνου είτε με mail μπορεί

να τους ειδοποιήσει ότι ετοιμάζουμε συγκέντρωση διαμαρτυρίας στο Υπουργείο με σκοπό την ανάδειξη των δίκαιων αιτημάτων μας

και την γνωστοποίηση ότι ξεκινάμε από την Δευτέρα αποχή από τα καθήκοντά μας. Η συγκέντρωση μπορεί να γίνει είτε αύριο είτε

το Σάββατο(ας προτείνει ο καθένας). Μπορούμε να μαζευτούμε τουλάχιστο τριακόσιοι συνάδελφοι. Οσους είχε και ο Λεωνίδας! Χα! Χα!

Για να σοβαρευτούμε πάλι , η παρουσία μας σε συγκέντρωση διαμαρτυρίας ως αποτέλεσμα αυτοοργάνωσης μακρυά και έξω από τις

έτσι και αλλιώς γραφειοκρατικοποιημένες συνδικαλιστικές ηγεσίες είναι η μόνη λύση. Επειδή δεν υπάρχει άλλος χρόνος και πράγματι

πρέπει να σταματήσουμε την κλάψα όπως δικαίως γράφουν πολλοί συνάδελφοι , πάρτε θέση ΤΩΡΑ.

Αν συμφωνείτε ξεκινήστε και απαντήστε θετικά έτσι ώστε σήμερα το απόγευμα να πάρουμε απόφαση.

Κοσμάς Τσιάκαλος

Αγαπητε συναδελφε

ΟΛΟΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΝ ΕΛΠΙΖΩ

μα δεν ξερω ποσοι θα συμμετεχουν

αυτο που ομως ξερω ειναι οτι δεν αντιδρουν ΟΙ ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΔΟΥΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δίκιο για τους βολεμένους αλλά ας προσπαθήσουμε.

Δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα έστω κι αν πάμε καμιά δεκαριά!

Τουλάχιστο θα γνωριστούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΡΟΜΠΕΝ ΤΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ

ΛΕΥΚΗ ΑΠΕΡΓΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΩΖΟΥΝ ΕΔΩ ΕΓΩ ΕΧΩ 150 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ 5 ΜΑΙΟΥ ΟΥΤΕ 5 ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ

150 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ 5 ΜΑΙΟΥ Εάν θεσ βοηθεια εδω είμαστε , με το αζημίωτο βεβαια !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΜΑΣ

ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΑ

ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ

ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα κάνουμε λευκή απεργία πάλι όπως την προηγούμενη φορά που το θέμα στο forum για τα προβλήματα και τις καθυστερήσεις υποβολής δηλώσεων είχε πάρει φωτιά από συναδέλφους που προσπαθούσαν να κάνουν απεργία στέλνοντας δηλώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα κάνουμε λευκή απεργία πάλι όπως την προηγούμενη φορά που το θέμα στο forum για τα προβλήματα και τις καθυστερήσεις υποβολής δηλώσεων είχε πάρει φωτιά από συναδέλφους που προσπαθούσαν να κάνουν απεργία στέλνοντας δηλώσεις?

Ναι καπως ετσι.

και ο τιτλος απο πανω θα αλλαξει και θα λεει......ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΙΚΗΣ ΠΤΩΣΗΣ

και μετα θα μετραμε το κοστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσία είναι να μην γίνει το συγκεκριμένο θέμα όπως το προηγουμενο , αν και προσωπικά δεν έχω τετοια τεραστια πίεση με τις ημερομηνιες, δηλώνω ξανα ότι συμμετεχω στην οποια λευκή απεργία.

Είχα λάβει μέρος και στην προηγούμενη και δεν ειχα ασχοληθει καθολου με το taxis εκέινο το διημερο , αλλα δυστυχως δεν βλέπω φως.

Μαλλον στο πίσω μερος του μυαλού μας,

έχει εδραιωθεί η έννοια της παράτασης..... γενικότερα.

Οπότε ας κανονισουμε την συναντηση στο κέντρο της Αθήνας .

Τί ώρα θα βρεθούμε την Τρίτη ????

13:30 είναι καλά ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι ο κλάδος ποτέ δεν απέργησε! Όμως κρίνετε την περίοδο ιδανική και κατάλληλη; Προσωπικά πιστεύω οτι είναι περίοδος που πρέπει να τραβήξουμε κουπί και όχι να αναταράζουμε την βάρκα (πόσο μάλλον όντας εν μέσω θαλασσοταραχής).

Εκτός και αν πιστεύετε οτι τώρα που πέφτει το δένδρο είναι ευκαιρία να το πελεκίσουμε ( μόνο που ξεχνάμε οτι και εμείς πάνω στο δένδρο είμαστε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...