Προς το περιεχόμενο

taxis-Ε7 ΟΡΙΣΤ.ΔΗΛ.ΦΜΥ ΜΕ ΚΕΝΑ ΔΙΜΗΝΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΜΗΝΑ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΦΟΡΟ ΑΡΑ ΟΧΙ ΔΙΠΛΟΤΥΠΟ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ.ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ(OYTE Tηλεφ.OYTE απαντηση σε mail) ΑΠΟ HELP DESK TAXISNET,ΤΗΝ ΔΕΧΤΗΚΕ ΑΦΟΥ ΣΤΑ ΔΙΜΗΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΦΟΡΟ ,ΕΒΑΛΑ ΣΤΗ ΣΤΗΛΗ ΔΙΠΛΟΤΥΠΟΥ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ 0 (ΜΗΔΕΝ) ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΤΗΛΗ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ΔΗΛΩΣΗΣ πχ 20/11/2011

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΟΥΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν χάλασε ο κόσμος.. οι οδηγίες που δεν διαβάσατε (αν και το φωνάζουν από πάνω με κόκκινα γράμματα) το αντιμετωπίζουν διαφορετικά.

http://www.taxheaven...showtopic=80280

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν σε τρια διμηνα εχεις φορο και στα αλλα οχι πως συμπληρωνεις την πρωτη σελιδα. απο τις οδηγιες δεν το καταλαβα.καποια βοηθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν σε τρια διμηνα εχεις φορο και στα αλλα οχι πως συμπληρωνεις την πρωτη σελιδα. απο τις οδηγιες δεν το καταλαβα.καποια βοηθεια?

Πως θα υποβάλω Οριστική ΦΜΥ όταν έχω και περίπτωση για την οποία δεν οφειλόταν φόρος , ώστε να αποδώσω Προσωρινή ΦΜΥ;

Στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να προσθέσω τις ακαθάριστες αποδοχές για τις οποίες δεν όφειλα να υποβάλω Προσωρινή ΦΜΥ στην αντίστοιχη στήλη της αμέσως προηγούμενης ή επόμενης εγγραφής του Πίνακα «Ανάλυση των Ποσών Φόρου, Τελών Χαρτ. και Εισφοράς ΟΓΑ που αποδόθηκαν κατά Δίμηνο ή Μήνα», ώστε να συμφωνήσουν οι Συνολικές Ακαθάριστες Αποδοχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το ανέφερε ο Σούλης από πάνω....rolleyes.gif

Πάντως αυτή η οδηγία του Taxis είναι εξαιρετικά μπακαλίστικη να λέμε την αλήθεια... laugh.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα υποβάλω Οριστική ΦΜΥ όταν έχω και περίπτωση για την οποία δεν οφειλόταν φόρος , ώστε να αποδώσω Προσωρινή ΦΜΥ;

Στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να προσθέσω τις ακαθάριστες αποδοχές για τις οποίες δεν όφειλα να υποβάλω Προσωρινή ΦΜΥ στην αντίστοιχη στήλη της αμέσως προηγούμενης ή επόμενης εγγραφής του Πίνακα «Ανάλυση των Ποσών Φόρου, Τελών Χαρτ. και Εισφοράς ΟΓΑ που αποδόθηκαν κατά Δίμηνο ή Μήνα», ώστε να συμφωνήσουν οι Συνολικές Ακαθάριστες Αποδοχές.

Δηλαδη θα βαλω το συνολο των αποδοχων των τριων πρωτων διμηνων που δεν εχω φορο, στο τεταρτο διμηνο συνολικα που εχω φορο, και θα συνεχισω τα αλλα τρια κανονικα που εχω φορο και θα ειναι οκ.και τα τρια πρωτα διμηνα θα τα λεω 0. αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη θα βαλω το συνολο των αποδοχων των τριων πρωτων διμηνων που δεν εχω φορο, στο τεταρτο διμηνο συνολικα που εχω φορο, και θα συνεχισω τα αλλα τρια κανονικα που εχω φορο και θα ειναι οκ.και τα τρια πρωτα διμηνα θα τα λεω 0. αυτο?

Μία γραμμή συμπληρωμένη μόνο όπως το είπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία γραμμή συμπληρωμένη μόνο όπως το είπες.

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.τι να πω νιωθω ηλιθια που δεν καταλαβα, τα τοσο αυτονοητα? και φυσιολογικα του taxis?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις οδηγιες λεει:

Πως θα υποβάλω Οριστική ΦΜΥ στην περίπτωση που δεν όφειλα να αποδώσω καμία Προσωρινή ΦΜΥ κατά Δίμηνο ή Μήνα και έχω Σύνολο Ακαθάριστων Αποδοχών;

Θα υποβάλω την Οριστική ΦΜΥ με συμπληρωμένο στη φόρμα της δήλωσης ΜΟΝΟ τον Πίνακα «Ανακεφαλαίωση Αποδοχών και Λοιπών Στοιχείων» και το επισυναπτόμενο αρχείο.

και τότε το taxis πεταει:

1) Πρέπει το Σύνολο ακαθάριστων αποδοχών του πίνακα ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ να είναι ίσο με το σύνολο Ακαθάριστες αποδοχές του πίνακα ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΟΣΩΝ ΦΟΡΟΥ.

Τί σοι οδηγίες είναι αυτές λοιπόν?

άσε που στο αρχείο που δημιούργησα ενώ έχω καταχωρήσει ημέρες απασχόλησης κατά την εκτύπωση το εκτυπώνει

στο φόρο που αναλογεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις οδηγιες λεει:

Πως θα υποβάλω Οριστική ΦΜΥ στην περίπτωση που δεν όφειλα να αποδώσω καμία Προσωρινή ΦΜΥ κατά Δίμηνο ή Μήνα και έχω Σύνολο Ακαθάριστων Αποδοχών;

Θα υποβάλω την Οριστική ΦΜΥ με συμπληρωμένο στη φόρμα της δήλωσης ΜΟΝΟ τον Πίνακα «Ανακεφαλαίωση Αποδοχών και Λοιπών Στοιχείων» και το επισυναπτόμενο αρχείο.

και τότε το taxis πεταει:

1) Πρέπει το Σύνολο ακαθάριστων αποδοχών του πίνακα ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ να είναι ίσο με το σύνολο Ακαθάριστες αποδοχές του πίνακα ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΟΣΩΝ ΦΟΡΟΥ.

Τί σοι οδηγίες είναι αυτές λοιπόν?

άσε που στο αρχείο που δημιούργησα ενώ έχω καταχωρήσει ημέρες απασχόλησης κατά την εκτύπωση το εκτυπώνει

στο φόρο που αναλογεί.

Σήμερα οι "οδηγίες" για την ανωτέρω περίπτωση δούλεψαν αλλά...

δεν μπόρεσα να πάρω το pdf αρχείο που δημιουργεί η εφαρμογή.

Ανοίγει παράθυρο για το κατέβασμα του pdf αλλά φέρνει λευκή σελίδα.

Χθες το βράδυ όμως το κατέβασα κανονικά, θα μου πείτε βέβαια ότι

άλλο χθες άλλο σήμερα.

οκ, i rest my case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...