Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΣΗ Ε3,Ε2,Ε1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ ΟΙ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΕΜΕΝΑ, ΜΠΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΏ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΟ Ε3,Ε2,Ε1. ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ, ΠΑΤΑΩ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΕΒΑΙΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ....... ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ...... ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ??? ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΧΑΣΙΜΟ ΧΡΟΝΟΥ...... ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗΣ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΗ

Πρέπει --ίσως-- να μπείτε στον δικό σας λογαριασμό και να κάνετε αποδεκτή την εξουσιοδότηση του κάθε πελάτη σας..

Γιά προσπαθήστε αυτό..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 15:00 μεχρι 15:30 ήταν κάτω το τάξις...αν ειχες συνδεθει πριν να το ρίξουν μπορει να φταιει και αυτο...την έπαθα και έμαθα:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ ΟΙ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΕΜΕΝΑ, ΜΠΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΏ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΟ Ε3,Ε2,Ε1. ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ, ΠΑΤΑΩ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΕΒΑΙΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ....... ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ...... ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ??? ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΧΑΣΙΜΟ ΧΡΟΝΟΥ...... ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗΣ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ ΟΙ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΕΜΕΝΑ, ΜΠΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΏ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΟ Ε3,Ε2,Ε1. ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ, ΠΑΤΑΩ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΕΒΑΙΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ....... ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ...... ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ??? ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΧΑΣΙΜΟ ΧΡΟΝΟΥ...... ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗΣ!!!!!

Έχω και εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα! Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 15:00 μεχρι 15:30 ήταν κάτω το τάξις...αν ειχες συνδεθει πριν να το ρίξουν μπορει να φταιει και αυτο...την έπαθα και έμαθα:D:D

Τι έμαθες ακριβώς? Το έλυσες το πρόβλημα? Και εγώ ήμουν κάποια στιγμή συνδεδεμένη εχτές εκείνη την ώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έμαθες ακριβώς? Το έλυσες το πρόβλημα? Και εγώ ήμουν κάποια στιγμή συνδεδεμένη εχτές εκείνη την ώρα...

Έμαθα να βλέπω τις ανακοινώσεις του taxisnet (εστω και αν βγαίνουν τελευταια στιγμή, όπως χθες πχ)

Δες αν ειναι μπλοκαρισμένα τα pop up

Καθάρισε τα μπισκοτάκια...ελληνικώς cookies

και αν δεν γινει κατι...εδω ειμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμαθα να βλέπω τις ανακοινώσεις του taxisnet (εστω και αν βγαίνουν τελευταια στιγμή, όπως χθες πχ)

Δες αν ειναι μπλοκαρισμένα τα pop up

Καθάρισε τα μπισκοτάκια...ελληνικώς cookies

και αν δεν γινει κατι...εδω ειμαστε

Και εγώ την είδα αλλά... και τι έγινε....!!!

Τα Ε3 των Νομικών Προσώπων μπορώ να τα στείλω μόνο με τους δικούς τους κωδικούς ενώ τα Ε5 από τον δικό μου λογαριασμό! Είναι Οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα! Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος?????

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ, ΠΑΤΑΩ ΤΗΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ

Δοκίμασε αυτό

αποσύνδεση και ξανά υποβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ, ΠΑΤΑΩ ΤΗΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ

Δοκίμασε αυτό

αποσύνδεση και ξανά υποβολή.

Ζευγάρι και οι δύο ελευθεροι επαγγελματίες, Ε3 και οι δύο. Η σύζυγος έχει και Ε2. Το συμπληρώνω κανονικά μα τους δικους της κωδικους εκει που είναι και το Ε3 και δεν μου το αποθηκέυει , ενω το μεταφέρει σωστα στο πεδίο με τους κωδικούς του συζυγου.

Γνωρίζει κάποιος συνάδερφος από κάνω αποστολη, Από εκει που κάνω και για το ε1;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζευγάρι και οι δύο ελευθεροι επαγγελματίες, Ε3 και οι δύο. Η σύζυγος έχει και Ε2. Το συμπληρώνω κανονικά μα τους δικους της κωδικους εκει που είναι και το Ε3 και δεν μου το αποθηκέυει , ενω το μεταφέρει σωστα στο πεδίο με τους κωδικούς του συζυγου.

Γνωρίζει κάποιος συνάδερφος από κάνω αποστολη, Από εκει που κάνω και για το ε1;

Κάποια βοήθεια συνάδερφοι ; Με ποιους κωδικούς κάνω αποστολή το Ε2 της συζύγου ; Τους δικούς της ή του συζύγου της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλνω Ε1 (οριστική υποβολή) χωρίς να έχω στείλει το ε2 το οποίο το έχω αποθηκεύσει προσωρινά.

Μετά όμως δε μπορώ να στείλω το Ε2..γιατί..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλνω Ε1 (οριστική υποβολή) χωρίς να έχω στείλει το ε2 το οποίο το έχω αποθηκεύσει προσωρινά.

Μετά όμως δε μπορώ να στείλω το Ε2..γιατί..?

Πρέπει να στείλεις πρώτα το Ε2 και μετά το Ε1

Στη δική μου ερώτηση; Κάποια βοήθεια συνάδερφοι ; Με ποιους κωδικούς κάνω αποστολή το Ε2 της συζύγου ; Τους δικούς της ή του συζύγου της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλνω Ε1 (οριστική υποβολή) χωρίς να έχω στείλει το ε2 το οποίο το έχω αποθηκεύσει προσωρινά.

Μετά όμως δε μπορώ να στείλω το Ε2..γιατί..?

Γιατί πρέπει πρώτα να γίνει οριστική υποβολή του Ε2 και μετά να στείλεις το Ε1!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δική μου ερώτηση; Κάποια βοήθεια συνάδερφοι ; Με ποιους κωδικούς κάνω αποστολή το Ε2 της συζύγου ; Τους δικούς της ή του συζύγου της;

Αφού είναι επαγγελματίας, με τους δικούς της κωδικούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια βοήθεια συνάδερφοι ; Με ποιους κωδικούς κάνω αποστολή το Ε2 της συζύγου ; Τους δικούς της ή του συζύγου της;

E3 με κωδικούς της συζύγου.

Ε1, Ε2 με τους κωδικούς του συζύγου.

Μετά την οριστική υποβολή του Ε1 ενημερώνεται και στο taxisnet της συζύγου το Ε2 και το Ε1.

(προσοχή μην ξεχνάμε, πρώτα υποβάλλουμε όλα τα λοιπά έντυπα (Ε2, Ε3) και μετά το Ε1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να στείλω στο Ε1 το πίνακα 5 για τις κατοικίες και αφού έχω μισθωμένη κατοικία , γραφοντας τα στοιχεία της διεύθυνσής της και τα υποιλοιπα στοιχεία πάω να κάνω μεταφορά στη δήλωση και μου ζητάει το ποσοστό συνιδιοκτησιας, με αποτέλεσμα να μη μου κάνει τη μεταφορά στη δήλωση τη κατοικία για τον υπολογισμό της αντικειμενικής δαπάνης... (κι έχω συμπληρώσει και στη τελευταία σελιδα τα στοιχεία του ιδιοκτήτη της κατοικίας ..)

μήπως πρέπει να σημειώσω κάτι άλλο προκειμένου για μισθωμένη κατοικία και κάνω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να στείλω στο Ε1 το πίνακα 5 για τις κατοικίες και αφού έχω μισθωμένη κατοικία , γραφοντας τα στοιχεία της διεύθυνσής της και τα υποιλοιπα στοιχεία πάω να κάνω μεταφορά στη δήλωση και μου ζητάει το ποσοστό συνιδιοκτησιας, με αποτέλεσμα να μη μου κάνει τη μεταφορά στη δήλωση τη κατοικία για τον υπολογισμό της αντικειμενικής δαπάνης... (κι έχω συμπληρώσει και στη τελευταία σελιδα τα στοιχεία του ιδιοκτήτη της κατοικίας ..)

μήπως πρέπει να σημειώσω κάτι άλλο προκειμένου για μισθωμένη κατοικία και κάνω κάτι λάθος;

Συμπλήρωσε αυτό που σου ζητάει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπλήρωσε αυτό που σου ζητάει ...

Δηλαδή;

να βάλω ποσοστό συνιδιοκτησίας σε μισθωμένη κατοικία;έβαλα 0 αλλα΄δεν το δέχεται...

καμιά άλλη ιδέα.;

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή;

να βάλω ποσοστό συνιδιοκτησίας σε μισθωμένη κατοικία;έβαλα 0 αλλα΄δεν το δέχεται...

καμιά άλλη ιδέα.;

ευχαριστώ

Δεν υπάρχει άλλη ιδέα ...

Όχι μηδέν ...

100% ή από 50% έκαστος, αν υπάρχει και ( η ) σύζυγος και έχει δηλωθεί ποσό και στον 812 ...

ή τέλος πάντων να δηλωθεί το ποσοστό αυτού που πληρώνει το ενοίκιο ...

(υπάρχουν οδηγίες από τα προηγούμενα χρόνια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει άλλη ιδέα ...

Όχι μηδέν ...

100% ή από 50% έκαστος, αν υπάρχει και ( η ) σύζυγος και έχει δηλωθεί ποσό και στον 812 ...

ή τέλος πάντων να δηλωθεί το ποσοστό αυτού που πληρώνει το ενοίκιο ...

(υπάρχουν οδηγίες από τα προηγούμενα χρόνια)

C.F.C. σ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου, αλλά με συγχωρείς για να το καταλάβω... στη δήλωση που υποβάλλω για μένα και δηλώνω τη διεύθυνσή μου που πληρώνω ενοίκιο θα πρέπει να σημειώσω το ποσοστό ιδιοκτησίας του ιδιοκτήτη αυτής; η δήλωση απο μένα είναι.. και γράφω την κατοικία που εχω μισθώσει.... ..κι εγώ δεν έχω ιδιοκτησιακό κανένα στην κατοικία αυτή.... (συγνώμη αλλά δεν τις έχω υποψιν μου τις παλιές οδηγίες που αναφέρεσαι...) και πάλι σ ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή τέλος πάντων να δηλωθεί το ποσοστό αυτού που πληρώνει το ενοίκιο ...

Δηλαδή; ποιό ποσοστό αυτού που πληρώνει το ενοίκιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή; ποιό ποσοστό αυτού που πληρώνει το ενοίκιο....

Από τις οδηγίες ... (σελίδα 29) ... Το βιβλιαράκι που έρχεται μαζί με το έντυπο της δήλωσης ...

Αν πρόκειται για μισθωμένη κατοικία γράφεται το ποσοστό του ενοικίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Από τις οδηγίες ... (σελίδα 29) ... Το βιβλιαράκι που έρχεται μαζί με το έντυπο της δήλωσης ...

Αν πρόκειται για μισθωμένη κατοικία γράφεται το ποσοστό του ενοικίου

ΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΔΗΛΩΣΗ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...