Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ Ε5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΝΕΑΣ ΔΗΛΩΣΗ Ε5 ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΥΝΗΜΑ

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ TAXISNET ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΟ ΜΙΛΑΕΙ ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ?

ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ Ε3 .ΜΟΝΟ ΣΤΟ Ε5 ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΥΝΗΜΑ .ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΝΕΑΣ ΔΗΛΩΣΗ Ε5 ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΥΝΗΜΑ

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ TAXISNET ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΟ ΜΙΛΑΕΙ ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ?

ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ Ε3 .ΜΟΝΟ ΣΤΟ Ε5 ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΥΝΗΜΑ .ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεσες να καταχωρησεις και τον Ισολογισμό?

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΛΙΑ ΕΧΕΙ ...

ΑΝ ΤΗΝ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥ ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ Ε5 ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΠΙΧ/ΣΕΙΣ ΜΕ ΤΕΚΜΑΡΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΚΩΔ 100 ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ Ε5???ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ....ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΤΑΧΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΛΙΑ ΕΧΕΙ ...

ΑΝ ΤΗΝ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥ ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ?

Χρόνια Πολλά καταρχήν σε όλους,

Μην κάνεις τον κόπο, δεν τους έχει ακόμη η εγκύκλιος για παραλαβή.........σήμερα πήγα και έφυγα βρίζοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Χρόνια πολλά σε όλους. Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Δε μπορώ να συμπληρώσω το κωδ 100 του Ε5 με τα δεδομένα του πίνακα ΙΓ του Ε3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΛΙΑ ΕΧΕΙ ...

ΑΝ ΤΗΝ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥ ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ?

4) Ποιες δηλώσεις υποβάλλονται υποχρεωτικά στη Δ.Ο.Υ.;

    Υποβάλλονται υποχρεωτικά στη Δ.Ο.Υ. οι αρχικές δηλώσεις των υποκείμενων σε φόρο, σύμφωνα με την παράγραφο 4 του άρθρου 2 του Ν.2238 που:
  1. Προέρχονται από μετατροπή ή μετασχηματισμό ή συγχώνευση ή απορρόφηση στο έτος της διαχειριστικής περιόδου
  2. Τελούν υπό εκκαθάριση
  3. Κάνουν χρήση υπερδωδεκάμηνης διαχειριστικής περιόδου ή επιμηκύνουν ή συντομεύουν τη διαχειριστική τους περίοδο
  4. Κάνουν χρήση υπερδωδεκάμηνης διαχειριστικής περιόδου ή επιμηκύνουν ή συντομεύουν τη διαχειριστική τους περίοδο
  5. Είναι Κοινωνίες Αστικού Δικαίου που εκμεταλλεύονται μέχρι 2 φορτηγά ή επιβατικά Δ.Χ. (Άρθρο 64 παρ.7 του ΚΦΕ)
  6. Είναι υπόχρεοι της παραγράφου 4 του άρθρου 2 (εκτός της παραπάνω περίπτωσης 4) που εκμεταλλεύονται ένα μόνο αυτοκίνητο δημοσίας χρήσης (άρθρο 64 παρ.7 του ΚΦΕ)
  7. Είναι συνιδιοκτησίες που συνεκμεταλλεύονται αλιευτικά σκάφη μέχρι και δέκα (10) κόρους ολικής χωρητικότητας στις οποίες συμμετέχουν αποκλειστικά επαγγελματικές αλιείς (Άρθρο 64 παρ.7 του ΚΦΕ)
  8. Είναι τεχνικές εταιρίες και προσδιορίζουν τεκμαρτά κέρδη (κωδικός 100 της δήλωσης Ε5)
  9. Έχουν κάνει διακοπή εργασιών και δεν έχουν εγγραφεί στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες της ΓΓΠΣ
  10. Υποβάλλονται με επιφύλαξη
  11. Είναι εταιρείες εκτελωνιστών στις οποίες συμμετέχουν περισσότερα των τριών μελών


  12. πήραν παράταση μέχρι 29/4
    http://www.gsis.gr/faq/faq_E5.html#q_5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια Πολλά καταρχήν σε όλους,

Μην κάνεις τον κόπο, δεν τους έχει ακόμη η εγκύκλιος για παραλαβή.........σήμερα πήγα και έφυγα βρίζοντας

χαχαχαχαχα....τι πρωτότυπο...

μην μου πεις οτι μόνο σήμερα έγινε έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα εχει τυχη σε καποιον να του βγαζει μυνημα το ταχις οτι ειναι λαθος η προκαταβολη του προηγουμενου ετους, ενω και στο αντιγραφο της δηλωσης μου αλλα και στην δου λεμε την προκαταβολη που βαζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΝΕΑΣ ΔΗΛΩΣΗ Ε5 ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΥΝΗΜΑ

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ TAXISNET ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΟ ΜΙΛΑΕΙ ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ?

ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ Ε3 .ΜΟΝΟ ΣΤΟ Ε5 ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΥΝΗΜΑ .ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ?

εχω και εγω το ιδιο προβλημα με μια εταιρια ,που μου βγαζει το ιδιο μυνημα.

πιθανολογω στη δικη μου περιπτωση οτι επειδη η εταιρια ειναι συνεχεια του υπο ιδρυση νομικου προσωπου που ειχα κανει(κακως τελικα),το βλεπει σαν μετατροπη η κατι τετοιο και δεν με αφηνει να συνεχισω.

Λεω τωρα εγω.

Μηπως εχει κανεις αλλος τιποτα παρομοιο με υπο ιδρυση νομικο προσωπο,για να το διασταυρωσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, και σε μενα ετυχε αυτο και πηγα και τις κατεθεσα στην εφορια εννοειται χωρις προσαυξηση!!

καλημερα εχει τυχη σε καποιον να του βγαζει μυνημα το ταχις οτι ειναι λαθος η προκαταβολη του προηγουμενου ετους, ενω και στο αντιγραφο της δηλωσης μου αλλα και στην δου λεμε την προκαταβολη που βαζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω την αληθεια εγω αν και ειναι τεχνικες με τεκμαρτα κανα 2 τις εστειλα .....και χωρις τον κωδ 100 που δεν μπορω να βγαλω ακρη....τωρα τι θα γινει αγνωστο...αν προκυψει θεμα ...

4) Ποιες δηλώσεις υποβάλλονται υποχρεωτικά στη Δ.Ο.Υ.;

    Υποβάλλονται υποχρεωτικά στη Δ.Ο.Υ. οι αρχικές δηλώσεις των υποκείμενων σε φόρο, σύμφωνα με την παράγραφο 4 του άρθρου 2 του Ν.2238 που:
  1. Προέρχονται από μετατροπή ή μετασχηματισμό ή συγχώνευση ή απορρόφηση στο έτος της διαχειριστικής περιόδου
  2. Τελούν υπό εκκαθάριση
  3. Κάνουν χρήση υπερδωδεκάμηνης διαχειριστικής περιόδου ή επιμηκύνουν ή συντομεύουν τη διαχειριστική τους περίοδο
  4. Κάνουν χρήση υπερδωδεκάμηνης διαχειριστικής περιόδου ή επιμηκύνουν ή συντομεύουν τη διαχειριστική τους περίοδο
  5. Είναι Κοινωνίες Αστικού Δικαίου που εκμεταλλεύονται μέχρι 2 φορτηγά ή επιβατικά Δ.Χ. (Άρθρο 64 παρ.7 του ΚΦΕ)
  6. Είναι υπόχρεοι της παραγράφου 4 του άρθρου 2 (εκτός της παραπάνω περίπτωσης 4) που εκμεταλλεύονται ένα μόνο αυτοκίνητο δημοσίας χρήσης (άρθρο 64 παρ.7 του ΚΦΕ)
  7. Είναι συνιδιοκτησίες που συνεκμεταλλεύονται αλιευτικά σκάφη μέχρι και δέκα (10) κόρους ολικής χωρητικότητας στις οποίες συμμετέχουν αποκλειστικά επαγγελματικές αλιείς (Άρθρο 64 παρ.7 του ΚΦΕ)
  8. Είναι τεχνικές εταιρίες και προσδιορίζουν τεκμαρτά κέρδη (κωδικός 100 της δήλωσης Ε5)
  9. Έχουν κάνει διακοπή εργασιών και δεν έχουν εγγραφεί στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες της ΓΓΠΣ
  10. Υποβάλλονται με επιφύλαξη
  11. Είναι εταιρείες εκτελωνιστών στις οποίες συμμετέχουν περισσότερα των τριών μελών


  12. πήραν παράταση μέχρι 29/4
    http://www.gsis.gr/faq/faq_E5.html#q_5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΝΕΑΣ ΔΗΛΩΣΗ Ε5 ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΥΝΗΜΑ

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ TAXISNET ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΟ ΜΙΛΑΕΙ ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ?

ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ Ε3 .ΜΟΝΟ ΣΤΟ Ε5 ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΥΝΗΜΑ .ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ?

Δοκίμασε αυτό

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ Ε5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...