Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα στην ηλεκτρονική αποστολή Ε5.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ θα παραθέτω και αν θέλετε ακολουθάτε για να μην σκορπάμε τις δημοσιεύσεις .. ότι εντοπίζω σχετικά με τα προβλήματα του Ε5..

Εξυπακούεται ότι ακόμη δεν έχω στείλει τίποτα.. πως θα μπορούσα άλλωστε?

1) Οι νέες εταιρείες με έναρξη στο 2010 .. δεν μπορούν να στείλουν Ε5 μόνο Ε3 .. έγινε ερώτημα ..περιμένουμε αναβάθμιση.

2) Σε Ο.Ε. με πάνω από 3 εταίρους ενώ ο φόρος προς απόδοση υπολογίζεται σωστά , ο Πίνακας Ι' και συγκεκριμένα η στήλη του φόρου που αντιστοιχεί στους εταίρους που δεν λαμβάνουν επιχειρηματική αμοιβή υπολογίζεται με 25% αντί 20%..οπότε ο φόρος της πρώτης σελίδας δεν συμφωνεί με τον φόρο του Πίνακα Ι'.

Η πλάκα είναι πως αυτό δεν εμποδίζει την οριστικοποίηση του Ε5.. προσέχετε λοιπόν τι στέλνετε όποιος τα καταφέρνει.

έγινε ερώτημα ..

Θα παρακαλούσα όποιος έχει "πολύπλοκα" Ε5, ολοκληρωμένα να δοκιμάσει την ηλεκτρονική συμπλήρωση του Ε5 .. μπας και εντοπίσουμε και άλλα προβλήματα.

Υ.Γ. Ακόμη και να μπορείτε μην στέλνετε Ε5 ..αποθηκεύστε τα και περιμένετε.. αν τελικά δοθεί παράταση δεν θα ισχύει γιατί η δημιουργία της ταυτότητας πληρωμής θα έχει κλειδωθεί στις 28/04/11.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OE προήλθε από εισφορά ατομικής το 2008. Δεν είναι "νέα" επιχείρηση.

Στην υποβολή δεν με αφηνει να το διορθώσω. Την θεωρεί νέα, λόγω έναρξης εργασιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστός ο Σούλης.

Εγώ προσωπικά ετοιμάζω δηλώσεις στο προγραμματάκι μου, και περιμένω πότε θα τα φτιάξουν σωστά για να τα στείλω μαζικά τελευταίες μέρες (με αποθήκευση χωρίς αποστολή στο taxis όπως λέει ο Σούλης).

Έτσι μάλλον δεν θα έχω θέμα όταν πάρουν παράταση...

Θα στείλω μόνο 2-3 δηλώσεις σε αυτούς που με πρήζουν και σε κανέναν άλλο, ας αναστηθεί το taxis και η singular πρώτα και βλέπουμε χεχε...

Άσε που αμα όλοι κάνουνε το ίδιο και τα στείλουν μαζικά τις τελευταίες μέρες θα ψοφήσει το taxis και θα πάρουμε σίγουρα παράταση...:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ Ε5 ΣΕ ΠΑΛΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΝΩ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ Ε3 ? :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ητανε λεει στραβό το κλιμα, τοφαγε κιογαϊδαρος και εσοστράβωσε. Δεν καταλαβαινω τίποτα. Εγω εφτιαξα 6 εταιρείες , διαφορετική περιπτωση η καθεμια, τις ανέβασα με φορμα και οχι απο το προγραμμα της σιγκιουλαρ, η οποία σημερα πρόκοψε και εστειλε αναβαθμηση γιαυτό το θέμα. Ακόμα δεν την έκανα. πήρα εντολες χθες. Σήμερα καταθεσα τα λεφτά στην τράπεζα. Μολις ειχα προλάβει να δωσω τις ιντερνετικες εντολες για πληρωμη, τις τραβηξε η τραπεζα , εστειλε τα χρηματα και πήρα αμεσως εκτελεση εντολης. Δηλαδή πληρωθηκαν. Τώρα εσεις τι παθατε , δεν καταλαβαινω με τίποτα. Γιατι και εγω ειχα τις περιπτωσεις που εχετε αναφερει. Το μονο που μου εχει συμβει ειναι οτι, ευτυχως κατα την υποβολη του Ε5 κατεβασα τα αρχεια. Αργοτερα εκανα το παν για να τα ξαναβρω στο λογαριασμό του καθενός και δεν τα βλέπω. Δεν γνωριζω ομως αν ενφανιστουν μετα την εξόφληση του φόρου.Εμφανίζεται τώρα μονο το σημειωμα πληρωμής. Αναμενω και εγω να δω τι θα εμφανησει του καραγκιαούρη το σύστημα. (Βρέ Κώστα Κουλογιαννη, δεν φερνεις κανενα παπά να εξορκίσει το κακό που βρηκε τους θαμώνες του taxheaven;) Τελικά το ξανακατεβασα το αρχειο του Ε5. Ειχα προβλημα στο PDF και το ξανακανα εγκατάσταση. Το περιεργο ομως ειναι οτι το Ε3 της εταιρειας το βρήκα μεσα στην αταιρεία αλλα στον πινακα υποβολης των φυσικώ προσωπων. Εταιρειες λοιπον και φυσικά προσωπα εχουν στο ιδιο μερος τελικα το Ε3. Βεβαια το Ε3 του νομικου προσώπου πηγαινει απο την κορυφη του Ε5 στο μερος οπου υπαρχουν και τα Ε3 της κατηγορίας φυσικά προσωπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε πειδιά δεν μπορώ να κάνω καθόλου υποβολή .Μόνο αποθήκευση, Το κουμπί της υποβολής είναι αχνό...

Αν μεταφερθείς στην τέταρτη σελίδα θα σε αφήσει να πατήσεις το "Υποβολή". Εκτός αν βρίσκει κάποιο λάθος (πχ. αν έχεις συμπληρώσει τον ΚΑ.801, θέλει να βάλεις μηδέν στον ΚΑ.802).

Αν είσαι σε άλλη σελίδα δεν το εμφανίζει!!!! κ ας είναι σώστο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μεταφερθείς στην τέταρτη σελίδα θα σε αφήσει να πατήσεις το "Υποβολή". Εκτός αν βρίσκει κάποιο λάθος (πχ. αν έχεις συμπληρώσει τον ΚΑ.801, θέλει να βάλεις μηδέν στον ΚΑ.802).

Αν είσαι σε άλλη σελίδα δεν το εμφανίζει!!!! κ ας είναι σώστο!!

σωστός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ Ε5 ΣΕ ΠΑΛΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΝΩ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ Ε3 ? :mellow:

[/quote

Το ιδιο ακριβώς μου βγάζει και εμένα σε μια συγκεκριμένη εταιρία!!! Τι να πω....εδω η επιστήμη σηκώνει τα χέρια!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΕ ΕΤΕΡΡΟΡΥΘΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ , ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟ Ε5 ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Ι'.ΕΝΩ ΣΩΣΤΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΕ ΤΟΝ ΟΜΟΡΡΥΘΜΟ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΙΡΑ Κ ΤΟΝ ΕΤΕΡΡΟΡΥΘΜΟ ΣΤΗΝ 4 ΣΕΙΡΑ,ΣΤΙΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ-ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ-ΤΟΥΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕ Κ ΤΟΥΣ 2 ΣΑΝ Ο.Μ. ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ Ο ΦΟΡΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΚΕ ΣΩΣΤΑ Κ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Γ' ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.

ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΩ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΤΑΧΙΣ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΤΟΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΜΠΑΣ Κ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΤ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ!! :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) Σε Ο.Ε. με πάνω από 3 εταίρους ενώ ο φόρος προς απόδοση υπολογίζεται σωστά , ο Πίνακας Ι' και συγκεκριμένα η στήλη του φόρου που αντιστοιχεί στους εταίρους που δεν λαμβάνουν επιχειρηματική αμοιβή υπολογίζεται με 25% αντί 20%..οπότε ο φόρος της πρώτης σελίδας δεν συμφωνεί με τον φόρο του Πίνακα Ι'.

Η πλάκα είναι πως αυτό δεν εμποδίζει την οριστικοποίηση του Ε5.. προσέχετε λοιπόν τι στέλνετε όποιος τα καταφέρνει.

Σε Ε.Ε με 4 Ο.Μ και 1 Ε.Μ στον πινακα Ι οι3πρωτοι υπολογιζονται με 20% σωστα ,ο 4ος Ο.Μ υπολογιζεται λαθος με 25% και ο 5ος Ε.Μ σωστά με 25%

Στην πρώτη σελιδα ολοι μπαινουν στο 25% και υπολογιζονται με αυτο λάθος . (βεβαι ο πίνακας Ι στο σύνολο δεν συμφωνει με την 1η σελιδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι?? οι ομόρυθμοι εταίροι δεν παίρνουν επιχειρηματικοί αμοιβή ούτε φέτος έτσι? γιατί είχα μπερδευτεί όταν είπαν ότι φέτος θα πάρουν όλοι επιχειρηματική αμοιβή ... αλλά μάλλον εννοούσαν τους ΟΕταίρους

άρα οι ομόρρυθμοι μπαίνουν στον κωδικό 624 στην τέταρτη σελίδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μεταφερθείς στην τέταρτη σελίδα θα σε αφήσει να πατήσεις το "Υποβολή". Εκτός αν βρίσκει κάποιο λάθος (πχ. αν έχεις συμπληρώσει τον ΚΑ.801, θέλει να βάλεις μηδέν στον ΚΑ.802).

Αν είσαι σε άλλη σελίδα δεν το εμφανίζει!!!! κ ας είναι σώστο!!

Ευχαριστώ. Τόσο απλό και νομίζω ότι δε θα το έβρισκα ποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ητανε λεει στραβό το κλιμα, τοφαγε κιογαϊδαρος και εσοστράβωσε. Δεν καταλαβαινω τίποτα. Εγω εφτιαξα 6 εταιρείες , διαφορετική περιπτωση η καθεμια, τις ανέβασα με φορμα και οχι απο το προγραμμα της σιγκιουλαρ, η οποία σημερα πρόκοψε και εστειλε αναβαθμηση γιαυτό το θέμα. Ακόμα δεν την έκανα. πήρα εντολες χθες. Σήμερα καταθεσα τα λεφτά στην τράπεζα. Μολις ειχα προλάβει να δωσω τις ιντερνετικες εντολες για πληρωμη, τις τραβηξε η τραπεζα , εστειλε τα χρηματα και πήρα αμεσως εκτελεση εντολης. Δηλαδή πληρωθηκαν. Τώρα εσεις τι παθατε , δεν καταλαβαινω με τίποτα. Γιατι και εγω ειχα τις περιπτωσεις που εχετε αναφερει. Το μονο που μου εχει συμβει ειναι οτι, ευτυχως κατα την υποβολη του Ε5 κατεβασα τα αρχεια. Αργοτερα εκανα το παν για να τα ξαναβρω στο λογαριασμό του καθενός και δεν τα βλέπω. Δεν γνωριζω ομως αν ενφανιστουν μετα την εξόφληση του φόρου.Εμφανίζεται τώρα μονο το σημειωμα πληρωμής. Αναμενω και εγω να δω τι θα εμφανησει του καραγκιαούρη το σύστημα. (Βρέ Κώστα Κουλογιαννη, δεν φερνεις κανενα παπά να εξορκίσει το κακό που βρηκε τους θαμώνες του taxheaven;) Τελικά το ξανακατεβασα το αρχειο του Ε5. Ειχα προβλημα στο PDF και το ξανακανα εγκατάσταση. Το περιεργο ομως ειναι οτι το Ε3 της εταιρειας το βρήκα μεσα στην εταιρεία αλλα στον πινακα υποβολης των φυσικών προσωπων. Εταιρειες λοιπον και φυσικά προσωπα εχουν στο ιδιο μερος τελικα το Ε3. Βεβαια το Ε3 του νομικου προσώπου πηγαινει απο την κορυφη του Ε5 στο μερος οπου υπαρχουν και τα Ε3 της κατηγορίας φυσικά προσωπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι?? οι ομόρυθμοι εταίροι δεν παίρνουν επιχειρηματικοί αμοιβή ούτε φέτος έτσι? γιατί είχα μπερδευτεί όταν είπαν ότι φέτος θα πάρουν όλοι επιχειρηματική αμοιβή ... αλλά μάλλον εννοούσαν τους ΟΕταίρους

άρα οι ομόρρυθμοι μπαίνουν στον κωδικό 624 στην τέταρτη σελίδα?

Καμια απαντηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διόρθωσε την ερώτηση, αν θες απάντηση.. Οι ομόρρυθμοι πάντα έπαιρναν επιχειρηματική αμοιβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε πειδιά δεν μπορώ να κάνω καθόλου υποβολή .Μόνο αποθήκευση, Το κουμπί της υποβολής είναι αχνό...

Στην 4 σελιδα του Ε5 μπορεις να κανεις υποβολη.

Τωρα μηπως κανεις μπορει να μου πει πως θα εκτυπωσω το Ε3 που εχω στειλει? γιατι μου βγαζει τη δικη μου δηλωση παρολο οτι παταω επιλογη ρολου.Καπου εχω μπλοκαρει .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απαραίτητη η συμπλήρωση του πίνακα ΙΒ' (ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΟΜΟΡΡΥΘΜΩΝ ΕΤΑΙΡΩΝ) στην ηλεκτρονική υποβολή του Ε5;

Εάν έχουμε δύο εταίρους οι οποίοι συμμετέχουν και οι δύο σε άλλες εταιρείες πως συμπληρώνουμε τις συμμετοχές του δέυτερου εταίρου σε άλλες εταιρείες;

Θα ακολουθήσουμε την διαδικασία της υποβολής στην εφορία; Δηλαδή δεύτερο πίνακα και τον κρατάμε στο αρχείο μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sas parakalw as mou pei kapoios symplhrwsa to E3 ths etairias ektos tou oti den mou dexetai oristiko mou to pernaei proswrino den mporw na symplhrwsw to E5 den mporw na katalavw ti la8os kanw kserei kaneis na mou apanthsei?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κοινωνία κληρονόμων στην οποία όλοι οι κοινωνοί είναι φυσικά πρόσωπα και υπάρχει ανήλικος κοινωνός υπολογίζει φόρο με 25% και όχι με 20% . Έχω υποβάλλει ερώτημα χθες και περιμένω απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2010 ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΟΥΦΟ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ.... ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΝΑΡΞΗ 29/01/2010 ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ Η ΥΠΟΒΟΛΛΗ ΟΚ...

ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΕΝΑΡΞΗΣ...

ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΖΗΜΙΕΣ ΜΗΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΟ 621,622 ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ Ε5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ...

Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΥΠΟΒΟΛΛΗΣ ΕΙΝΑΙ 28/04/2011 , ΑΝ ΣΤΕΙΛΩ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ Ε5 ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΩΣΗ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ 28/04/2011?

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διόρθωσε την ερώτηση, αν θες απάντηση.. Οι ομόρρυθμοι πάντα έπαιρναν επιχειρηματική αμοιβή.

Έχεις δίκιο ... ήθελα να πώ.. οι ετερόρρυθμοι εταίροι παίρνουν επιχ αμοιβή φέτος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα... Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα! Μου δέχεται ΟΡΙΣΤΙΚΑ το Ε5, αφού το έχω στείλει μέσω εξουσιοδότησης, αλλά το Ε3 μπορώ να το τροποποιήσω ακόμα και δε μου βγάζει οριστική υποβολή... Το έχει πάθει κανείς; Λέτε να υπάρξει πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...