Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις - απαντήσεις για την ηλεκτρονική υποβολή δηλώσεων φόρου μισθωτών υπηρεσιών (Ε7) από τη Γ.Γ.Π.Σ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΤΑΝ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ Η ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ Η ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΟΥΜΕ? ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 10ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΕΒΑΛΑ 08? ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ηλεκτρονικα οχι. να απευθυνθεισ στη δου καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πώς μου παρελαβε κανονικότατα οριστική,χωρίς να έχω πληρώσει τις προσωρινές,τις οποίες σκόπευα αύριο να πληρώσω? Η καταληκτική ημερομηνία πληρωμής τους είναι η 20/04/2012.

Δεν είναι απαραίτητο να φανούν οι πληρωμές πρώτα,όπως γίνεται με το ΦΠΑ?

Ή έκανα πατάτα?Μια δοκιμούλα πήγα να κάνω,δεν περίμενα να σταλεί........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Ρε παιδιά πώς μου παρελαβε κανονικότατα οριστική,χωρίς να έχω πληρώσει τις προσωρινές,τις οποίες σκόπευα αύριο να πληρώσω? Η καταληκτική ημερομηνία πληρωμής τους είναι η 20/04/2012.

Δεν είναι απαραίτητο να φανούν οι πληρωμές πρώτα,όπως γίνεται με το ΦΠΑ?

Ή έκανα πατάτα?Μια δοκιμούλα πήγα να κάνω,δεν περίμενα να σταλεί........

υποθέτω μιλάς για προσωρινή ΣΤ Διμήνου 2011 , γιατί καταληκτική ημερομηνία 20-04-12 ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πώς μου παρελαβε κανονικότατα οριστική,χωρίς να έχω πληρώσει τις προσωρινές,τις οποίες σκόπευα αύριο να πληρώσω? Η καταληκτική ημερομηνία πληρωμής τους είναι η 20/04/2012.

Δεν είναι απαραίτητο να φανούν οι πληρωμές πρώτα,όπως γίνεται με το ΦΠΑ?

Ή έκανα πατάτα?Μια δοκιμούλα πήγα να κάνω,δεν περίμενα να σταλεί........

οριστικη φμυ στελνουμε μεχρι 30/3/2012 για τα εισοδηματα του 2011. κοιτα μηπως περασεσ εισοδηματα του 2012 γιατι δεν στεκουν οπως τα λες τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας!

Εγω στελνω ΦΜΥ χωρις να ειναι συμπιεσμενο το αρχειο και τις δεχεται ενω στις οδηγιες λεει για συμπιεσμενο αρχειο.

Επισης για ατομα που ειναι σε υποκαταστημα αντιμετωπιζονται αλλιως η τους βαζω ολους μαζι?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οριστικη φμυ στελνουμε μεχρι 30/3/2012 για τα εισοδηματα του 2011. κοιτα μηπως περασεσ εισοδηματα του 2012 γιατι δεν στεκουν οπως τα λες τα πραγματα.

Κι όμως!Δεν είμαι άσχετη,ξέρω πολύ καλά μέχρι πότε, και τί έστειλα!

Η οριστική του 2011 φεύγει κανονικότατα βάζοντας τις ταυτότητες πληρωμής από τις προσωρινές του 2011 (συγκεκριμένα έχω απλήρωτα δύο δίμηνα του ¨11)και με χρονολογία διπλοτύπου την ήμερα αποστολής τους.

Φυσικά, σήμερα θα πληρώσω τα δυο απλήρωτα δίμηνα και πιστεύω θα είμαι εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ-ΝΙΚΟΣ

Καλημέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω εάν για τις αμοιβές σχολικών τροχονόμων (αποζημίωση εξόδων κίνησης) θα πρέπει να υποβάλλω Ε7

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος σχετικα με το υποκαταστημα!

Καλημέρα. Στο προγραμμα του υπουργείου έχει μια στήλη που λέει υποκ/μα μισθωτού. Μήπως πρέπει εκεί να συμπληρώσεις τον αριθμό του υποκ/τος στο οποίο δουλεύει ο συγκεκριμένος μισθωτός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Καλησπέρα, επιχείρηση με 2 εργαζόμενους που έκανε διακοπή εργασιών και δεν μπορεί να πάρει κλειδάριθμο, πρέπει να υποβάλλει την Οριστ.Δήλ.ΦΜΥ με δισκέτα, μέχρι 25-05-2012. Πως αντιγράφουμε από το πρόγραμμα του Ε-ΦΜΥ του taxisnet αυτά που έχουμε καταχωρήσει για τους 2 εργαζόμενους στη δισκέτα ? Και πως διορθώνουμε στη δισκέτα κάτι που θα είναι λανθασμένο κατά την αντιγραφή ?

Ευχαριστώ. Εάν κάποιος συνάδελφος έχει τεχνικές γνώσεις ας βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, το μνμ που βγάζει το taxis είναι το παρακάτω:

1)Γραμμή 1: Η πρώτη γραμμή πρέπει να έχει 0 για "Τύπο Record"

2)Στο αρχείο πρέπει να υπάρχουν όλοι οι "Τύποι Record"

Έχω ελέγξει όλα στα πεδία και γενικώς το αρχείο μου, έχω προσπαθήσει και σε άλλον υπολογιστή και το μνμ είναι το ίδιο.

Κάποια ιδέα?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Κωνσταντίνα

Καλησπέρα, το μνμ που βγάζει το taxis είναι το παρακάτω:

1)Γραμμή 1: Η πρώτη γραμμή πρέπει να έχει 0 για "Τύπο Record"

2)Στο αρχείο πρέπει να υπάρχουν όλοι οι "Τύποι Record"

Έχω ελέγξει όλα στα πεδία και γενικώς το αρχείο μου, έχω προσπαθήσει και σε άλλον υπολογιστή και το μνμ είναι το ίδιο.

Κάποια ιδέα?

Ευχαριστώ.

δεν πρέπει να είναι zip το αρχείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 months later...

καλημερα!!

ηθελα να ρωτησω αν μπορω να υποβαλω ηλεκτρονικα συμπληρωματικη προσωρινης ΦΜΥ για ποσο εισφορας αλληλεγγυης που έχω ξεχάσει ή θα πρεπει να πάω να το αποδώσω στη ΔΟΥ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα...φρεσκότατη..

 

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/15178

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 months later...

καλησπερα, 

 

ηθελα να ρωτησω στην οριστικη φμυ την οποια θα υποβαλω για πρωτη φορα , στην στηλη φορος θα βαλω το φμυ που πληρωσα με τις προσωρινες φμυ και θα ειναι αυτος ο φορος που παρακρατηθηκε απο το εισοδημα του υπαλληλου σωστα??? για να εμφανιζεται και στην βεβαιωση αποδοχων ως ο παρακρατηθεις φορος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, 

 

ηθελα να ρωτησω στην οριστικη φμυ την οποια θα υποβαλω για πρωτη φορα , στην στηλη φορος θα βαλω το φμυ που πληρωσα με τις προσωρινες φμυ και θα ειναι αυτος ο φορος που παρακρατηθηκε απο το εισοδημα του υπαλληλου σωστα??? για να εμφανιζεται και στην βεβαιωση αποδοχων ως ο παρακρατηθεις φορος.

Σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

Έχω συμπληρώσει τη σελίδα με τα αριθμητικά δεδομένα του Ε7 και προχωράω στην επισύναψη αρχείου.Το επιλέγω και μου το βγάζει JL10.Με το που πατάω υποβολή μου γράφει δεν επιλέχθηκε αρχείο! Το αντιμετώπισε κανείς άλλος συνάδελφος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει δυνατότητα εκτύπωσης του αρχείου αυτού, στη μορφή της δεύτερης σελίδας της δήλωσης Ε7.

Καλησπέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει δυνατότητα εκτύπωσης του αρχείου αυτού, στη μορφή της δεύτερης σελίδας της δήλωσης Ε7.

Καλησπέρα

Kαλησπέρα. Ίσως όταν βγάλουν την έκδοση 3... πάντως στην έκδοση 2 κάτι αλαμπουρνέζικα μου εκτυπώνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...