Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις - απαντήσεις για την ηλεκτρονική υποβολή δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος φυσικών προσώπων από τη Γ.Γ.Π.Σ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ταξις ακόμα δεν μου βγάζει την εκκαθάριση της δηλωσης.δεν μπορώ να τσεκαρωπόσο βγαίνει στον καθένα να πληρώσει...το πρόγραμμα της singular δεν κανει τίποτα σωστά (ξέρω είναι θεμα στησιματος) και έχω πελαγώσει σχετικά με τις εκκαθαρίσεις...υπάρχει κανα πρόγραμμα άλλο να κάνω την δουλειά μου;

Μετά από κάποιες φορές που τσεκάρεις, "κλειδώνει" η εκκαθάριση και δεν την εμφανίζει πλέον ... :angry:

Επίσης και αυτό:

"Σφάλμα space.gifspace.gifREP-56055: Υπέρβαση των μέγιστων επιτρεπτών συνδέσεων: 20"

Είναι ΔΥΝΑΤΟΝ;;; :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια χαζη ερωτηση...........

καταχωρω Ε3 ατομικης και την υποβαλω μαζι με αναμορφωση

δεν θα επρεπε κανονικα τα ακαθαριστα και τα κερδη απο ατομικη

να πανε στους αντιστοιχους κωδικους αυτοματα η εχω κανει κατι

λαθος ????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ταξις ακόμα δεν μου βγάζει την εκκαθάριση της δηλωσης.δεν μπορώ να τσεκαρωπόσο βγαίνει στον καθένα να πληρώσει...το πρόγραμμα της singular δεν κανει τίποτα σωστά (ξέρω είναι θεμα στησιματος) και έχω πελαγώσει σχετικά με τις εκκαθαρίσεις...υπάρχει κανα πρόγραμμα άλλο να κάνω την δουλειά μου;

τσεκαρε καποιο κωδικο τετοιον ουτως ωστε να σου βγαλει λαθος τη δηλωση ( κοκκινιζει καποιους κωδικους ) και κανε παλι υποβολη να δεις την εκκαθαριση αφου την εχεις διορθωσει.

"Σφάλμα space.gif space.gifREP-56055: Υπέρβαση των μέγιστων επιτρεπτών συνδέσεων: 20"

Είναι ΔΥΝΑΤΟΝ;;; :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από κάποιες φορές που τσεκάρεις, "κλειδώνει" η εκκαθάριση και δεν την εμφανίζει πλέον ... :angry:

Ακουσα το Γεν Γραμματεα να λεει οτι μπορουμε μονο 4 φορες να δουμε εκκαθαριση,μετα κλειδωνει.Αληθευει ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΩΣ ΚΑΝΩ ΑΠΟΣΤΟΛΗ Ε3 ΚΑΙ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΜΑΖΙ ? ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΧΙΣ?

Eίναι ενσωματωμένο - πάνω δεξιά πατάς - μαζί με το Ε3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα το Γεν Γραμματεα να λεει οτι μπορουμε μονο 4 φορες να δουμε εκκαθαριση,μετα κλειδωνει.Αληθευει ??

Και μετά απο 24 ώρες ξεκλειδώνει πάλι...... ;) ;)

Try it..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα το Γεν Γραμματεα να λεει οτι μπορουμε μονο 4 φορες να δουμε εκκαθαριση,μετα κλειδωνει.Αληθευει ??

Δεν ξέρω αν ήταν 4 ή πέντε.... 'έπαιξα' λίγο με τη δήλωσή μου για να δω ποσό εκκαθάρισης με διαφορετικά ποσά αποδείξεων και όντως σταμάτησε να δείχνει εκκαθάριση μετά από κάποιες φορές...

Λοιπόν το ότι κλειδώνει, κλειδώνει... (μου έφυγε και η απορία με την ερώτηση - παρατήρησή σου!! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Οντως, μετά από 3-4 φορές κλειδώνει η εκκαθάριση από το Taxis.Άλλη κουλαμάρα θα κάνουνε ή τελειώσανε για φέτος?Τι νόημα έχει δηλαδή να κλειδώνει η εκκαθάριση?Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως κλειδώνει και μετά δεν ξεκλειδώνει ούτε μετά από 5 μέρες, όχι 24 ώρες.

Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο επίλυσης του προβλήματος, γιατι η ΓΓΠΣ δεν απαντά στο τηλέφωνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

πως θα σβήσω ακίνητο από τον υποπίνακα του πίνακα 5?Αν δεν το σβήσω μου το μεταφέρει στη δήλωση.

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

πως θα σβήσω ακίνητο από τον υποπίνακα του πίνακα 5?Αν δεν το σβήσω μου το μεταφέρει στη δήλωση.

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

ΜΗΝ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΑΚΙΑ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ(ΚΥΡΙΑ, ΔΕΥΤΕΡΕΥΣΟΥΣΑ ΚΤΛ) ΚΑΙ ΠΑΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως κλειδώνει και μετά δεν ξεκλειδώνει ούτε μετά από 5 μέρες, όχι 24 ώρες.

Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο επίλυσης του προβλήματος, γιατι η ΓΓΠΣ δεν απαντά στο τηλέφωνο;

Τελικά υπάρχει λύση στο θέμα της εκκαθάρισης πριν την οριστική υποβολή;

Δηλ. αν κάνεις λάθος και δεις τρελλή εκκαθάριση απαγορεύεται να ξαναδοκιμάσεις διορθώνοντας τα λάθη σου; Τι γελοιότητες από τη ΓΓΠΣ είναι αυτές;

Είναι διασταυρωμένο πόσες επιτρέπει και ότι δεν ξεμπλοκάρει ούτε μετά από μέρες; Μήπως το σύστημα κάνει ότι του καπνίσει αναλόγως τα κέφια του και αν του αρέσει το ΑΦΜ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ Ε1 ΣΤΑ ΔΑΝΕΙΑ Α ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΖΗΤΑ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΨΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ ΤΟΚΩΝ..ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΕΝΤΑΞΕΙ...ΟΙ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΠΑΛΑΙΩΝ ΔΑΝΕΙΩΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΑ ΠΟΣΑ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ..ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ..ΧΤΥΠΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ...(ΔΑΝΕΙΟ ΤΟΥ 1991 Π.Χ)ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΒΡΕΣ ΤΑ ΠΟΣΑ.....ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάλι πως το κατάφερες κι εμεις δεν μπορουμε? :(

ρε παιδια ειναι απιστευτο να μην ξεκλειδωνει το συστημα της εκκαθαρισης

κανενα αλλο κολπακι ξερουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Γυναίκα με κλειδάριθμο στο taxisnet παντρεύτηκε το 2011! Έκανε δήλωση στο μητρώο! Ο σύζυγος δεν έχει κλειδάριθμο!

Της έκανα ενεργοποίηση λογαριασμού και όταν πάω για καταχώρηση δήλωσης στα πρώτα στοιχεία που ζητάει επιβεβαίωση στοιχείων δεν έχει τον σύζυγο παρά μόνο τη γυναίκα. Αν πατήσω εκεί έγγαμη και βάλω το ΑΦΜ του συζύγου θα το πάρει ή θα πρέπει να βγάλει και αυτός κλειδάριθμο και να κάνω τη δήλωση μέσω αυτού?

Συγνώμη για το χαζό της ερώτησης αλλά όσες δηλώσεις έχω κάνει συζύγων τα στοιχεία είναι πάντα εκεί δεν χρειάστηκε να τα αλλάξω στην επιβεβαίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Γυναίκα με κλειδάριθμο στο taxisnet παντρεύτηκε το 2011! Έκανε δήλωση στο μητρώο! Ο σύζυγος δεν έχει κλειδάριθμο!

Της έκανα ενεργοποίηση λογαριασμού και όταν πάω για καταχώρηση δήλωσης στα πρώτα στοιχεία που ζητάει επιβεβαίωση στοιχείων δεν έχει τον σύζυγο παρά μόνο τη γυναίκα. Αν πατήσω εκεί έγγαμη ΟΧΙ και βάλω το ΑΦΜ του συζύγου θα το πάρει ή θα πρέπει να βγάλει και αυτός κλειδάριθμο και να κάνω τη δήλωση μέσω αυτού? ΝΑΙ

Συγνώμη για το χαζό της ερώτησης αλλά όσες δηλώσεις έχω κάνει συζύγων τα στοιχεία είναι πάντα εκεί δεν χρειάστηκε να τα αλλάξω στην επιβεβαίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟ Ε1 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΣΤΟ Ε3 ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΤΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΟ ΦΠΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΟΣΕΙ Ο ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ; ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΊΝΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΗΝ ΔΟΥ;; ( ΑΥΤΑ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 12 ΩΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ...) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...